Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) darvinya válasza TheProb (#71396) üzenetére


darvinya
titán

Polchoz 3 szög alakú merevítő van, ami 3 ponton rögzíthető, ebből egymás mellett.
Hosszú vágat a gyors polchoz/kereszt merevítőhőz való, amit csak be kell akasztani.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71402) TheProb válasza darvinya (#71401) üzenetére


TheProb
veterán

A raszter osztásos rész tiszta, akkor Met jól tippelt. Köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71403) imibogyo válasza bzs73 (#71347) üzenetére


imibogyo
veterán

Korrekt válasz:
Nagyon veszélyes ketyere, abszolút nem ajánlom senkinek sem használatra, úgy meg végképp nem, hogy nem tudhatom a másik mennyire gyakorlott szerszámforgató. És muszáj vagyok kiemelni, arra az esetre ha valaki (főleg sarokcsiszoló használatban gyakorlatlan ember) idetévedne ebbe a topikba és rákeres erre a szerszámra és úgy dönt mégis használni szeretné:

A sarokcsiszolót úgy általában, de főleg egy ilyen favágó fűrésztárcsával, koronggal SZIGORÚAN(!!!) csak kétkezes használatban, védőburkolattal és plusz fogantyúval, valamint a megfelelő személyi védőfelszerelésekkel együtt szabad csak használni (ha már...)!!! Valamint nagyon figyeljünk oda (a lenti linkelt videóval ellentétben) a favágó korong megfelelő vágás közbeni orientációjára, hogy a gép előrefelé harapjon, fogjon, és ha lehet "hátrafelé haladva" vágjunk vele, hogy ha meg is szorul a korong, esetleg meg is ugrik a gép, akkor az tőlünk elfelé "dobja" a szerszámot és ne vissza a saját csuklónkra, térdünkre, bokánkra, arcunkra (!!!).

DE! Egyrészt bő 3-4 évig használtam ilyen tárcsát majdhogynem napi szinten (néha még mostanában is) és sokszor mentett meg elsőre megoldhatatlannak tűnő szituációkban, ahova például nem férsz oda kézi fűrészekkel, vagy körfűrésszel (vagy mozgatni nincs már helyed), vagy ahol mondjuk a dekopír kilyukasztaná az alatta (vagy felette, mint pl. trapézlemez) lévő anyagot, vagy mint az én esetemben anno, akinek adott időszakban még nincs oszcilláló multigépe, amivel szintén "szemből támadhatna rá az anyagra", vagy csak évente egyszer-kétszer kellene neki "körfűrész" és nem akar erre áldozni.

Másrészt én úgy gondolom, hogy aki egy kis méretű sarokcsiszolót, akármilyen tárcsával, de stabil (javasoltan kétkezes (!!!)) fogással nem tud "megtartani", annak egyszerűen nem való az adott gép a kezébe. Nekem is szorult már meg ez a korong (is) vágás közben, résen kell azért lenni, de konkrétan veszélyes szituáció még egyszer sem alakult ki ebből. Egy ekkora gépet pedig egy gyakorlott ember, ha muszáj "bele is tud fojtani az anyagba" addig amíg kikapcsolja, még ha le is kell égetnie akkor is "inkább vesszen a gép, mint valamelyik végtagunk" alapon. De ebben a videóban is látható, hogy még lüke kezelés mellett is (saját magának szorítja be a korongot, nem szétfelé feszíti a vágási vonalat), azért nem tud olyan nagyot "fogni" egy kis gép még egy ilyen koronggal sem egy-egy megszorulásnál, még lazább gépfogásnál sem, hogy azt ne lehetne kezelni. Szóval ha valakinek gondot okoz egy ilyen kicsi gép megtartása, akkor inkább ne is vegyen a kezébe ilyet, ettől nagyobbat meg pláne ne, mert mindegyik lehet nagyon-nagyon veszélyes.

Harmadrészt én nagyon paranoid ember vagyok, tehát igenis használom munka közben a védőfelszereléseket (pajzs, hallásvédő, védőkesztyű direkt vágás ellen (láncfűrészhez való) stb. és mindenkinek csak ajánlani tudom ezt. Nem vagyok naiv, hogy ezek mellett ne történhetne baleset, de azért aki figyel a saját biztonságára, nem kapkodva, átgondoltan (kellő fizikummal !!!) és tiszta aggyal, odafigyelve (!!!) használ egy-egy gépet, az azért elég alacsony szintre le tudja vinni a kockázatát az adott gép használatának (persze nullára sohasem, tiszta sor...).

Negyedrészt, ha valamitől félünk, akkor inkább ne használjuk, ezzel szinte nullára lehet csökkenteni az ebből (és a gyakorlatlanságból) származó baleseteket. Múlt évben dolgoztam kicsit egy SAWSQUATCH-al, na ennél aztán tényleg a zabszem sem... Bevallom nem vagyok hozzá "elég férfi". Kettőt vágtam vele és azt mondtam köszi, ennyi nekem elég, hogy elmondhassam ilyen is volt a kezemben, pedig a gép nagyon stabil, önbizalmat ad használata közben, de az ember ismerje a korlátait, nekem ez a gép már biztosan túl volt rajtuk és abszolút kívül esik a komfortzónámon... :DDD

(#71404) darvinya válasza imibogyo (#71403) üzenetére


darvinya
titán

Nekem bejött ez a fém szerkezet.
Ha lesz erőm rá megcsinálom, de kicsit finomítok rajta.

Ha már veszély, akkor fém vágó korong is ugyanilyen veszélyes.
Nálam már robbant fel fém vágó korong, s nagy, nem a kicsi.
Még szerencse, hogy betartottam vágás szabályt.
Terpesztve vágunk, hogy láb között repüljön el bármi, s ne lábba álljon meg.
A korong 4cm-es átmérős betonvas miatt robbant szét, pedig márkás korong volt.
Láb belső karcolásaim lettek, de semmi komoly.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71405) Essejó válasza Flowtation (#71346) üzenetére


Essejó
veterán

Fogsz egy másik kötő dobozt levágod az alját és keresztben a palástból kiveszel kb fél centit. Megtakarítod a falban lévő dobozt, és beleragasztod a palástot, a kivágás a körmökhöz képest 90°-ban álljon. Amikor meghúzott a ragasztó vissza rakod a konnektort. Vagy új doboz gipszelése amiben már csavarral rögzíthető a konnektor.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71406) Top cat válasza imibogyo (#71403) üzenetére


Top cat
őstag

Az egyik legveszélyesebb szerszám a sarokcsiszoló. :K

Ha a fickón nincs szemüveg, már csak egy szeme lenne.

Ennek viszont nem sok esze van. :D

[ Szerkesztve ]

(#71407) inf3rno válasza Top cat (#71406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ezért használom plexi arcvédővel szemüveg helyett.

Buliban hasznos! =]

(#71408) Top cat válasza inf3rno (#71407) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt még nézni is fáj. :D

(#71409) do3om válasza inf3rno (#71407) üzenetére


do3om
addikt

Legutóbb én is azzal használtam, volt mindig de most jöttem rá mennyire praktikusabb mint a szemüveg, nincs tele a képem fémporral.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#71410) inf3rno válasza Top cat (#71408) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vért nem látni, úgyhogy nem lehetett annyira vészes.

Buliban hasznos! =]

(#71411) inf3rno válasza do3om (#71409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, sokkal jobb.

Buliban hasznos! =]

(#71412) Barret001 válasza pjen (#71400) üzenetére


Barret001
addikt

Nem tömbházas vagyok,a műhelyből gond nélkül összerakok egy űrsiklót :) Az utcára sem kell kilépnem az anyagokért.

(#71413) pjen válasza Barret001 (#71412) üzenetére


pjen
félisten

Akkor màr te is èrezted úgy, hogy most egy csomò mindent kidobok, de aztán mégse. :)

(#71414) Barret001 válasza pjen (#71413) üzenetére


Barret001
addikt

Hajaj!...Még azt is begyűjtöm,amit más kidobott:) Mindenből legyen 10+ tartalék. :) :)

(#71415) lemmy71 válasza Top cat (#71408) üzenetére


lemmy71
őstag

Rólam így tépte le nyáron a pólót a kisflex, a nyoma örökre megmarad a mellkaskámon, annyi a szerencsém hogy nekem lamellás tárcsa volt fent :DDD
Úgy becsavarta magát a gép a pólóba hogy nem bírtam kikapcsolni, mire kirántottam a konnektorból addigra hazavágtam a forgórészt :O

(#71416) hzsolee válasza Top cat (#71408) üzenetére


hzsolee
őstag

Ah, nem vicces, tapasztalatból mondom. Keritést csiszoltam fazék drótkorongal. A lidlis melós rövidgatyót kapta el hasonlóképpen. Nem győztem a cerkát tapizni, hogy megvan-e. Az az érdekes, ha valami van nem is érzi az ember. Amikor a mutatóujjam összerotyantottam, nem is tudtam róla amíg a kesztyűn a vért meg nem láttam. Aztán mikor lehúztam a kesztyűt, láttam nagy a gáz...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71417) Top cat válasza hzsolee (#71416) üzenetére


Top cat
őstag

Csúnya eset, de nem tűnik eggyáltalán vészesnek.

Ez viszont elég durva. Aztán 1:10-nél megint kap.

(#71418) hzsolee válasza Top cat (#71417) üzenetére


hzsolee
őstag

Durva. Egy pillanat alatt elvérzik ha sz@r helyen kapja el, vagy nem szorítja el gyorsan. Ha nem papucsban lennének a bohócok, le sem ejtették volna :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71419) imibogyo válasza darvinya (#71404) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van. Minden gép kb. egy ezredmásodperc alatt veszélyessé válhat. :K

Nekem bejött ez a fém szerkezet. Nincs is vele semmi baj, csak mondjuk én azt is úgy csinálnám meg, hogy "előrefelé" harapjon és ne úgy, mint a szabvány körfűrészek, vagyis nem úgy, ahogy a lentebb linkelt videóban csinálta, hanem úgy ahogy egy másik videójában...

Top cat #71406: és ugye megint csak a fordítva felrakott korong...
Top cat #71408: hálás lehet, hogy nem rövidnadrágban, vagy mackóban volt...
Top cat #71417: Darwin-díj gyanús a fickó, ha még él egyáltalán...

(#71420) inf3rno válasza imibogyo (#71403) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, én nem vagyok annyira oda ezekért a kézi körfűrészekért, igazából a láncfűrészért sem. Mindig az jár az eszemben, hogy egyszer megugrik, aztán lefejez. :D Ha lesz valaha saját körfűrész, akkor az tuti asztalba épített változat lesz. Ami engem érdekel, hogy a sarokcsiszolóval esetleg ezt nem e lehet megoldani. Elvileg ugyanúgy fel lehet fogatni egy asztal aljára, ahogy a deszkát ráfogták abban, amit linkeltél. A lekapcsolását vészhelyzetben meg egy sima kapcsolós elosztóval meg lehet oldani, hogy ne kelljen a gép közelében nyúlkálni. Nekem így máris biztonságosabbnak tűnik... Ami most van sarokcsiszolóm az mondjuk nem fordulatszám szabályozós meg direkt bele is írták a kézikönyvébe, hogy meg ne próbáljak vele fát vágni, úgyhogy az nem tűnik esélyesnek, de úgyis tervben volt, hogy veszek egy szabályzósat is mellé meg valami apróbbat is. Megfogni szerintem nem annyira nehéz, ha rajta van a kar, ha viszont nincs, akkor teljesen esélytelen, ha göcsörtbe fut. Vágtam már egyszer ilyen fél kezessel orgona bokrot, jó nagy állatság volt. :D

Buliban hasznos! =]

(#71421) Barret001 válasza inf3rno (#71420) üzenetére


Barret001
addikt

De meg lehet oldani sarokcsiszolóval,egyszerűbb mint gondolnád.Nekem volt,de csak ideiglenesen.A vágás felülete tükrös :D

(#71422) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja amúgy kiszámoltam egyszer, hogy mennyibe kerül egy kar elvesztése. Nem is tudom már, azt hiszem komolyabb művégtagok árából, és jelenlegi árfolyamon élethosszot nézve olyan 150 millió vagy több is lehet. Szóval nagyon nem éri meg.

Buliban hasznos! =]

(#71423) imibogyo válasza inf3rno (#71420) üzenetére


imibogyo
veterán

A sarokcsiszolót én is nagyon (most már) ritkán használom favágásra. Van rendes körfűrészem, asztali körfűrészem, oszcilláló multigépem, dekopír, láncfűrész stb. Egyébként ahogy Barret001 is írja, nagyon szép a vágás felülete. Én pl. anno szúnyoghálózáshoz és szegőlécezéshez használtam ilyen korongot nagyon sokat (de pl. keretezésnél is nagyon hasznos lehet, bárhol ahol kis átmérőjű anyagot kell szépen vágni).

Szerintem egyébként asztalba még veszélyesebb befogatni az ilyen kütyüt a magas fordulatszám miatt (és a felfogatási vastagság miatt inkább csak nagy sarokcsiszolónál lenne értelme, ha csak nem ilyen maximum 1-2 centis anyagokkal akarsz dolgozni). Még fele fordulatszámnál is igen veszélyes tud lenni a visszarúgás (még ha mesterkélt is a videó). Ha valamibe belekap, megszorul a korong akkor könnyen a gyomorban, vagy az arcban végezheti a munkadarab.

Ő például direkt akarja megmutatni a visszarúgás veszélyeit oktató céllal és majdnem olyan jól sikerült a demonstráció, hogy kis híján levágta az ujjait, pedig fel volt készülve a történésre. Akkor képzeld el ezt kétszer ekkora fordulatszámon. Én nem ajánlom. :(

[ Szerkesztve ]

(#71424) lemmy71 válasza inf3rno (#71422) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy valamirevaló asztalos a kocsmában, egy kezén mutatja hogy három kori sört és két feles barackot kér :DDD

(#71425) #21346560 válasza imibogyo (#71423) üzenetére


#21346560
törölt tag

AztaQ... ez tényleg közel volt! :Y

(#71426) inf3rno válasza imibogyo (#71423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hú ez tényleg közel volt.

Buliban hasznos! =]

(#71427) inf3rno válasza lemmy71 (#71424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#71428) Inhouse válasza imibogyo (#71403) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezekért a hozzáférhetetlen helyekért vettem az oszcillálós multi szerszámot mindenféle lappal, eddig megoldottam vele minden ilyen helyzetet.

Üdv Inhouse

(#71429) darvinya válasza imibogyo (#71419) üzenetére


darvinya
titán

Ezt a videót is megnéztem, s ennek ötvözése is benne van feljavításban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71430) inf3rno válasza Inhouse (#71428) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Abból is ki lehet fogni valami parksideot olcsón, vagy milyet vettél?

Ha már itt tartunk parkettát ti mivel szoktatok vágni? Az egyik szobában le akarok rakni, de még nem világos, hogy rendes fa vagy laminált lesz e. Ami biztos, hogy nem szurokra rakom le, mert azt valami rettenet cserélni később.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71431) TheProb válasza inf3rno (#71430) üzenetére


TheProb
veterán

Van parkside-ból multitool. Teljesen fasza. Nekem még egy régebbi, 12V-os akksis van, de az is teszi a dolgát. Ha most vennék, akkor már ebből is a 20V család tagját venném.

Egyébként 17-től megint lesznek "performance" szériás gépek. Bár, hogy mik, az még nem derült ki. Egy szomszád országban élő YT-er tette fel videókat ütvecsavarozó(k)ról, ütvefúrókról. Szóval szerintem nálunk is ezekre lehet számítani. Az egyik ütvecsavarozó az 1/2"-os fejű gép nagytesója. Ami papíron valami 1400Nm is tud. Az már tényleg leszed mindent. [link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71432) Essejó válasza inf3rno (#71430) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy ragasztod vagy úsztatod, ez a két lehetőség van. Vagy rendes parketta szegelve párnafára.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71433) inf3rno válasza Essejó (#71432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úsztatás alatt mit értesz? Ami másik szobában van, az alá tettek valami szint kiegyenlítős szivacs jellegű cuccot, aztán csak összeütötték a lamináltakat és leszögelték a szegélyléceket. Ez lenne az úsztatás?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71434) lemmy71 válasza inf3rno (#71430) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha jó az aljzatbeton (nem reped nem vizesedik) akkor egy minőségi akác vagy netalán cseresznye parketta szurokban letéve, ki bír egy generációt vidáman :K
Max 10 évente felcsiszolod és újra lakkozod.
Csak az a kérdés hogy hol találsz még olyan szakit aki szurokba rakja még a parkettát, sajnos ezek az igazi mesterek lassan teljesen kihalnak.
Manapság csak a YT -n "szakvizsgázott mestereket" találsz horror áron.
Az úsztatás az amikor körben elhagysz a faltól két-három lap vastagságnyi részt hogy tudjon dilatálni a szalagparketta.

[ Szerkesztve ]

(#71435) imibogyo válasza Inhouse (#71428) üzenetére


imibogyo
veterán

Tiszta sor. Csak van az embernek olyan időszaka, amikor a 800 Ft-os korong és a 1x.000 Ft-os gép közül az előbbit kell választania. Én is így voltam anno. Most már, mint írtam nekem is van szinte minden fontosabb gépem, így oszcillálós multigépem is. :K

darvinya: akkor hajrá. Én személy szerint nagyon bírom a csináld-magad gépeket, eszközöket.

inf3rno: nekem egy legolcsóbb Extool gépem van. Tudtam, hogy nem fogom minden nap használni (évi 15-20 alkalommal kell átlagosan, ezért sajnáltam a pénzt jobb gépre). Amin viszont nem érdemes spórolni az a vágólap. A gyári Extool-okat megettem egy hét alatt. Ami most rajta van (Makita, vagy DeWalt nem tudom, de márkás) azokat már bő egy éve nyúzom és még jók.

(#71436) Essejó válasza inf3rno (#71433) üzenetére


Essejó
veterán

Igen, illetve a fal és a parketta széle közé lehet betolni hézagkitöltő pasztát, és akkor bogár meg por nem tud alámenni. Emlékeim szerint dekopirral vágtuk a lamináltat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71437) 0utsider


0utsider
tag

Sziasztok!

Nemrég találtam a topikra.
Gondoltam én is bedobom a közösbe a gányolásaimat.

Ez a medence vizének első felfűtése, a saját fatüzelésű átfolyós rendszeremmel. 😊

https://youtu.be/zCZ4IojsZAc

A továbbiakban pedig a hulladékból készült, napkollektorom gondoskodott a víz megfelelő hőmérsékletéről.

(#71438) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,
Nagyon kevés időm van barkácsolni, már vagy egy éve készülök összerakni egy hokedlit, és pár kisebb asztalt. A lényeg hogy lassan lassan megvettem mindent hozzá, most találtam ezt a Lidl ben, szerintetek érdemes pénzt adni érte? Lehet ez annyira pontatlan hogy már használhatatlan, vagy mindenképp jobb megoldás mint kézzel furkálni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#71439) Barret001 válasza trialboj (#71438) üzenetére


Barret001
addikt

Hát kézzel nem fogod pontosan befúrni,az biztos! Ez annál pontosabb munkát eredményez.

(#71440) Essejó válasza trialboj (#71438) üzenetére


Essejó
veterán

A használata link link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71441) do3om


do3om
addikt

Kissé veszélyes gépek voltak a témák, nálam ezek találhatók meg:
Kőrfűész, most esett át egy kis felújításon, kapott kereket, állítható talpat. Leválasztottam egy forgácsgyűjtő részt, ami igen jól működik, a motort is óvja a sok pórtól, eddig kint volt de most egy fedett részen van ezért nem akartam hogy mindent kis vágáshoz ki keljen vinni. Így már nem kell. Tetején 10mm-es polikarbonát védelem

Ez meg egy kézi körfűrész. Zártszelvény és egyéb egyenes szelvények vágására készítettem. 230-as koronggal lehet szerelni.

Gyalugépen most kerítés lecet gyalulok, a két oldali vezetővel az újjaim talán nagyobb biztonságban vannak, na meg ad egy támpontot a méretben, amikor közé fér akkor jó.

Szalagfűrész, ez ugye már régebbi felújítás volt. Az összehegesztett profil egy egyszerű megvezetés. Nagyon rossz a kerek fát elkezdeni vágni hogy legyen egy egyenes oldala, folyton elment valamerre amiért billeg. Ebe befektetem és egy léccel áttolom, sajnos nagy a súrlódás mert nincs görgő, de kapok egy egyenes oldalt innen már könnyebb a deszka vágása.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#71442) inf3rno válasza lemmy71 (#71434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt egy időben a földszinten szurkos, sajnos felázik, és szétrohadt az egész, utána meg elég nagy kínlódás volt felszedni a szurokkal együtt. Most járólap van helyette. Itt az emeleten annyira nem akarok ezzel kínlódni, ezek csak hálószobák, tévés szoba, ilyesmi, nem egy nappali, ahol vendégeket fogadunk, úgyhogy nem kell annyira jól kinézniük. Az úsztatás szerintem teljesen jó lesz ide.

Buliban hasznos! =]

(#71443) pjen válasza lemmy71 (#71434) üzenetére


pjen
félisten

A hagyományos parkettánál is kell hézagot hagyni hiába ragasztod.Kap egy kis nedvességet felpúposodik, lenyomja a falat az alapról.

(#71444) Inhouse válasza inf3rno (#71430) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen, a lidl-ből vettem azt hiszem... :U Vagy az Obiból? Hmmm...majd megnézem, a maró és ez a gép ritkábban használt, nem biztos, de az egyik innen, a másik onnan...

Üdv Inhouse

(#71445) Inhouse válasza inf3rno (#71433) üzenetére


Inhouse
őstag

A minden irányban hagyni kell 10-15mm hézagot a tereptárgyakig, fal, csövek, küszöb, stb... És a szegőt a falhoz kell rögzíteni, nem a laminálthoz, mint néhány "szakember". Így tud tágulni és összehúzódni és nem megy szét/púposodik fel. Sima és száraz padló kell alá, pár mm eltérés lehet csak. Először egy normálisabb fólia (nem a lehelet vékony) és egy réteg kiegyenlítő habosított réteg, ebből van tekercses vékonyabb és lapokban vastagabb. Ezeket illik összeragasztani ragasztószalaggal, hogy ne csússzanak szét.
Én is úgy emlékszem, hogy mindig dekopírral vágtam. Létezik hozzá forgácsmentes vágó, de az szerintem tényleg csak azoknak van, akik szériában rakják le. :)
Vannak még aranyszabályok, kezdés előtt pár órával be kell tenni abba a helységbe a lapokat, ahová kerülnek, hogy átvegye a szoba hőmérsékletét. A lapokat kötésbe kell rakni, nem egy vonalba a szélüket. Ha mintás, akkor kicsit érdemes válogatni, hogy ne kerüljenek egymás közelébe azonos mintával, mert ezek ismétlődnek ám.

Üdv Inhouse

(#71446) lemmy71 válasza pjen (#71443) üzenetére


lemmy71
őstag

Tudom, de inf3rno lamináltat akar lerakni gondolom én. Hagyományos békebeli halszálkás mintában lerakott parkettához kell némi gyakorlat, ahhoz nem elég a YT - s szakmai agytágítás :DDD

(#71447) Barret001 válasza lemmy71 (#71446) üzenetére


Barret001
addikt

Ki rak még olyat manapság? :D

(#71448) macilaci78 válasza Barret001 (#71447) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meglepődnél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71449) lemmy71 válasza Barret001 (#71447) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem messze tőlem lakik egy 79 éves bácsi, napi szinten gyártja a parkettát, nem győzi anyaggal, nagy a kereslet a klasszikus parkettára, csak tudd megfizetni ;)
Minimum 4 - 5 éves természetes módon száradt anyagból dolgozik, le vannak nagyázzva és raklapon pihennek még fel nem dolgozza.
Igaz manapság már "2K -s műgyanta" alapú ragasztóval rakják, de van még egy két vérbeli szaki aki csak szurokkal dolgozik :D

(#71450) Ribi válasza TheProb (#71396) üzenetére


Ribi
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.