Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72233) imibogyo válasza pjen (#72221) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ez már az "ízlések és pofonok" kategória. Én nagyon szeretem az udvarunkat. Messze nem annyira vészesen nagy, mint a képeken látszódik (mert itt még nem volt körbekerítve a telek, szóval egy csomó rész a "2000 m2"-es fotón a szomszéd telkét is mutatja). Amikor ideköltöztünk szinte minden telek egybe volt nyitva hátulról. Nem is okozott ez senkinek sem problémát, sőt tök jó érzés volt pl. a reggeli ködben kisétálni, mint ha egy réten gyalogoltál volna, de aztán a következő utcába költözött egy család lóval és többször megtörtént, hogy elszabadult a ló és volt, hogy a mi udvarunkra is bejött (két kisgyerek mellett), volt, hogy vágtázva. Na ekkor lekerítettem az udvarunkat, a következő évben pedig szépen sorjában mindenki. Csak azért nem ilyen fotót linkeltem, mert itt még elég gyatrán nézett ki az udvar, frissebb normális képem meg nincs. :K

inf3rno:
Azért a betonról egyszerűbb fellapátolni, mint a térkőről.
Tiszta sor, viszont a beton kevésbé esztétikus és a térkőről még mindig sokkal könnyebb fellapátolni akármit, mint a fűből, vagy a fóliáról. És hát azért nem állandóan akarok én innen akármit is fellapátolni, már csak az első teraszt építjük meg (talán idén, de lehet mixerbeton lesz a vége, még nem tudom)...

Mi a kocsinak csak húztunk két betoncsíkot.

Nálunk rendszeresen több autónak kell elférnie (nem mind saját, mielőtt... :DDD ), és a garázsba is csak egy autó fér, szóval a másikkal minimum félre kell állni ahhoz, hogy ne kelljen állandóan a másik autóval is arrébb állni, ha a garázsból ki szeretnénk jönni. Ezt azért csíkokkal elég nehéz lenne szépen megcsinálni.

Nem igazán értem, hogy mire jó kővel kirakni az egész udvart.
Ha a járdát, házszegélyt (ez persze betonból) és minden mást összeadva is maximum 300 m2-t leburkolok a térből, akkor is marad úgy bő 2700 m2 zöld udvarom. Szerintem ez elég messze van az egész udvar leburkolásától. :B

A víz kérdést meg csak rosszabbá teszi, mert a kőről patakokban folyik tovább.
Ebben pont a beton a rosszabb, az esztétika mellett épp ezért húzok jobban a térkő felé, mivel ez permeábilis. Ha ehhez még hozzáveszem, hogy kiépített vízelvezetés lesz a ház körül, szerintem ez a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.