Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) inf3rno válasza lemmy71 (#71298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol. :C

Buliban hasznos! =]

(#71302) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#71290) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szerintem sem.

Barret001: köszi, erre nem is gondoltam. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#71303) janakbacsi


janakbacsi
őstag

otthoni használatra, legjobb ár-érték arányú inverteres co hegesztőgépet szeretnék venni. nem kínait. melyik berendezés javasolt? köszönöm.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#71304) janakbacsi válasza janakbacsi (#71303) üzenetére


janakbacsi
őstag

ez estleg jó lehet? [link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#71305) darvinya válasza janakbacsi (#71303) üzenetére


darvinya
titán

Csak ne csodálkoz rajta, hogy mindegyik Made In China lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71306) pjen válasza janakbacsi (#71303) üzenetére


pjen
félisten

Ami nem kínai az hamisítvány.

(#71307) user12 válasza janakbacsi (#71303) üzenetére


user12
őstag

[link]
Persze attól függ, hogy mit akarsz hegeszteni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71308) lemmy71 válasza janakbacsi (#71303) üzenetére


lemmy71
őstag

Otthoni barkácsolásra biztos jó.
Tavasszal az egyik fórumtárs ajánlotta a DEKO -t, ő az aliról vett egy co hegesztőt cseh raktárról, három nap alatt házhoz szállítva, nagyon megvan vele elégedve.
Én egy kis plazmavágót és egy lézeres szintezőt vettem onnan, hibátlanul működik mindkettő (bár a plazmát még csak egyszer használtam) szintén cseh raktárról 3 nap alatt itt volt.

(#71309) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok:

SMA kábelt szeretnék kintről a lakásba vezetni. Sajnos ahogy látom 1 opcióm van: ablak keret megfúrása.

Kettő képet csatolnék is, hogy hol lenne az eset, szerintetek ez járható út? 2 db 9 vagy 10-es lyuk lenne, a végén pedig szilóval kinyomnám (vagy más anyaggal amit javasolnátok).

Képek: [kép] [kép]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71310) Barret001 válasza iceQ! (#71309) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyesmire gondolsz? [lapos] Én átfúrom,és az ingyen van :)

(#71311) iceQ! válasza Barret001 (#71310) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez de jó megoldás lenne.... Ilyen kábelt vezetnék be: [link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71312) Barret001 válasza iceQ! (#71311) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,ehhez való.

(#71313) PROTRON válasza iceQ! (#71311) üzenetére


PROTRON
addikt

Belevau: Ha rákeresel hogy "ablak átvezető kábel" sokféle típus van, de akár köztes átalakítóval is tudod kombinálni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71314) iceQ! válasza PROTRON (#71313) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi és neked is Barret001

Igen azt láttam, hogy sok megoldás van. Barkácsboltban lehet vajon ilyet kapni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71315) user12 válasza iceQ! (#71309) üzenetére


user12
őstag

A klíma kábelcsatornájában (vagy nem tudom minek hívják klímás nyelven, amiben a kültéri egység kábele megy ki meg a szívó/nyomócsövek) nem tudod behozni a kábelt?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71316) iceQ! válasza user12 (#71315) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezen én is agyaltam. De nem,mert a gyerek szobáján keresztül jönne vissza ahol ismét egy lyukat kellene fúrni vagy kettőt és úgy jönne le a routerhez... Nem lenne egyszerűbb sajons :(
Sőt, esztétikailag sem lenne jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71317) Inhouse válasza iceQ! (#71316) üzenetére


Inhouse
őstag

A kábel hosszával egyenes arányban nő a veszteség. A linkelt lapos átvezető nekem F csatlakozósnak tűnik. Az átalakítók megint csak veszteség. Néhány ilyen móka és mit sem ér az antenna, elveszett a nyereség.
Ezeket az átlövéseket igyekezni kell úgy csinálni, hogy az antennához a lehető legközelebb legyen az első aktív elem. Ezért szokták az USB Wifi vevőt egy parabola fókuszába rakni pl.

Üdv Inhouse

(#71318) iceQ! válasza Inhouse (#71317) üzenetére


iceQ!
addikt

Toldással együtt max 7 méter lesz a kábel, gondolom ez azért még határeset. Tudok olyan fórum tagot aki 15 méter kábellel oldotta meg, nincs vele baja. :) 1 toldás belefér, csak abalkot nem akarok furni, de ha muszáj lesz meglépem.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71319) nhpeti


nhpeti
tag

Sziasztok! Valakinek van valami ötlete, hogy ezt a kis fehér műanyag bilincs/szorító szerű valamit mivel lehetne helyettesíteni ami lehetőleg kapható itthoni barkácsáruházakban?

https://www.youtube.com/watch?v=Cf0_sN3FMqQ

Ebben a videóban láttam, ha valaki esetleg megnézné közelebbről. Lehet hogy tök evidens és létezik ilyesmi alkatrész, de nem tudok hogy álljak neki keresni :D

[ Szerkesztve ]

(#71320) macilaci78 válasza nhpeti (#71319) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ponthegesztővel. Nem csinál mást, csak a teleszkóp útját lerövidíti, de magát a hibát, az elgyengült gázteleszkópot nem oldja meg.
De legalább generálhat újabb hibaforrásokat: például a teleszkóp helyett immáron azok a műanyag szarok viselik a teljes súlyt és még forgáskor a csavarásnak is ellen kell álljanak.
Cseréltess gázteleszkópot a székben inkább, vagy ha annyira barkács megoldás kell, akkor akár egy sima csőbilincset is rácsavarozhatsz a teleszkóp nyakára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71321) Sándor -P20- válasza nhpeti (#71319) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kábel rögzítő bilincs kicsit átalakítva? [link]
Vagy jópár széles kötegelő? :DDD
Az legalább topichű is lenne... ;]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71322) inf3rno válasza Sándor -P20- (#71321) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is a gyorskötözőre szavazok :D

Buliban hasznos! =]

(#71323) Essejó válasza nhpeti (#71319) üzenetére


Essejó
veterán

Én meg szervizre :DD link link link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71324) hzsolee válasza nhpeti (#71319) üzenetére


hzsolee
őstag

Csak óvatosan :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71325) Inhouse


Inhouse
őstag

Üdv Inhouse

(#71326) imibogyo válasza Inhouse (#71325) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ez hatalmas... :DDD

(#71327) user12 válasza Inhouse (#71325) üzenetére


user12
őstag

Távvezérlésű világítás?
Akkor ezt tekinthetjük az okosotthon ősének, nem?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71328) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!
Ultrahangos tisztítóval kapcsolatban van-e tapasztalat, ajánlás?
RC modellautók alkatrészeihez hasonló dolgokat szeretnék fáradságmentesen tisztítani: zsíros, olajos fogaskerekek, rugók, gerboxot jellemzően fémből, esetleg egy-két műanyag alkatrész.
A legnagyobb alkatrész maga a gearbox, egy 16×14×3 cm kiterjedésű téglatest. A következő méretben egy kb 8 cm hosszú és 3 cm átmérőjű henger, a többi már 3×3×3 cm-be belefér.

Jelenleg ami bevált, az a féktisztító, törlőkendő, fültisztító, fogkefe és kompresszor, de 40-50 perc egy teljes szett kipucolása.
Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71329) emre válasza macilaci78 (#71328) üzenetére


emre
veterán

Majd megkérdem egy kollégámat. Az vett egyet elsősorban motorfűrész és karburátor alkatrészekhez. De majd csak a hétvégén mert én pénteken kezdem a délelőttös műszakot, a tag meg délutános lesz akkor.

Annyi biztos hogy a kínai, tesco gazdaságos ékszer tisztítók még ilyen felhasználásra alkalmatlanok, vagy ha működik is annyi időt igényel mint a hagyományos pucerálás, illetve célszerű fűthető készüléket keresni.
Én ettől függetlenül egy Lidl / Aldi gépet szívesen kipróbálnék.

A topikhű megoldás a Corega Tabs műfogsortisztító tablettával való desztillált vizes kifőzés. (villanyrezsó-fémvödör-drót és főz). Meg még valami szutyok kellett hozzá, de már nem emlékszek a receptre. Talán szódabikarbóna, de az meg szinte ugyan az.

Illetve tudom ajánlani a Mannol karburátor és féktisztítóját. A karbipucoló jóféle, érdemes kesztyűben használni, mert ha rossz helyre kerül mocskosul éget, mar.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71330) user12 válasza emre (#71329) üzenetére


user12
őstag

A mosogatógép tabletta vízben feloldva is hasonló hatású.
A műanyagot nem kellene, hogy bántsa, mert ugye edények között is van, ami műanyag vagy csak egy része.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71331) macilaci78 válasza emre (#71329) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszi! :R
Az, hogy a gép meddig dolgozik a távollétemben, nem zavar. ;)

A kifőzés lehet opció, de a drótot nem értem. Otthon indukciós főzőlap van, meg pár régi zománcozott vasedény fedővel.
A Mannol termékeket felírtam a listára. :R

user12: köszi neked is. Műanyag és műanyag közt is van különbség, de nekem fingom sincs, milyet használnak az alkatrészgyártók.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71332) emre válasza macilaci78 (#71331) üzenetére


emre
veterán

A dróttal lógatod bele az edénybe ami ráakasztható alkatrész. :)
Ha van egy kivehető tálca akkor természetesen felesleges.
Ja, és előfordulhat hogy az elpárolgó desztvizet pótolni kell amíg nem kapjuk meg a kívánt eredményt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71333) macilaci78 válasza emre (#71332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én fedővel és csipesszel gondoltam orvosolni a dolgokat.

Kis alkatrészek is vannak: ceruzabél vastagságú rugó, 0,02-0,10 mm vastag hézagoló alátétek, 6 mm külső átmérőjű csapágyak, összesen kb 30 db. Szóval terv szerint csak bedobom a lábas vegyszeres vízbe, fedőt rá, aztán had menjen. Néha fogóval, csipesszel kiveszek 1-1 alkatrészt a folyamat ellenőrzésére.
Hálós edény van, de a kis alkatrészek miatt nem megoldás. Teatojás is van, de a gondolom, abban nem olyan hatékony.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71334) emre válasza macilaci78 (#71333) üzenetére


emre
veterán

ilyesmire gondoltam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71335) macilaci78 válasza emre (#71334) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami ilyesmi alkalmatosságom van, ami már kiszolgált. Nem is biztos, hogy indukciós tűzhellyel kompatibilis, de az tuti, hogy a kis alkatrészek ezen a hálón átesnek. Amit te linkeltél, azon is van pár alkatrész, ami átesik, a kis rugók és a kisebb átmérőjű hézagoló alátétek.

Alkatrészmosó is jó lenne, de a garázsban se víz, se szennyvíz nincs. Meg ezeket a kis szarokat a vízsugár ki is vinné a kezemből.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71336) donmackó válasza macilaci78 (#71328) üzenetére


donmackó
őstag

Tésztaszűrő és féktisztító spray megoldja a gondod.

Release the cable hounds!

(#71337) macilaci78 válasza donmackó (#71336) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[kép]

Ellenben ebből a 6 literes megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71338) emre válasza macilaci78 (#71335) üzenetére


emre
veterán

Alkatrészmosó zárt rendszer, nem kell hozzá sem folyóvíz, sem elfolyó. Áram kell hogy a szivattyú működjön.
Nálunk egy hordóból pumpálja tisztítószert egy flexibilis csövön a furatos ecsetbe. A tálcáról egy szűrőn keresztül visszafolyik vagy az eredeti vagy egy másik edénybe. Ha elkoszolódik a lötty akkor cserélni és tisztával kell feltölteni.
Lehet bérelni is ami jó, mert az ember megadja a várható csereperiódust, tisztítják esetleg cserélik a szűrőt elviszik az elhasznált mosószert. Majd erre is rákérdezek, de egy használt konyhai mosogatóból is meg lehet csinálni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71339) macilaci78 válasza emre (#71338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hobbira kell, évi 20-30 kütyüt szedek szét és pucolok el.
A régi, illetve gyári kenőanyagok eltávolítása a munka utálatos része. Sok olyan hely van a gearboxban, ahova fogpiszkálóval sem férek hozzá és akkor még a sorjánál megmaradt szutykokról nem is beszéltem. Na meg a fogaskerekek fogai közt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71340) donmackó válasza macilaci78 (#71339) üzenetére


donmackó
őstag

Ezért írtam a féktisztító sprayt, az befújható bárhova. A würth vagy nicro féle le is szed mindent, ez tapasztalat.

Release the cable hounds!

(#71341) macilaci78 válasza donmackó (#71340) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyufaszál vastagon áll a kenőanyag ilyen-olyan résekben. Elhiszem, hogy leszedi, de a vastag réteget nem, kitörölni meg nem férek hozzá.
Meg amit féktisztítóra, meg törlőkendőre költök, abból összejöhet az ultrahangos tisztító, kompresszor pedig már van.

De valószínűleg megyek a minőségi féktisztító irányába. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71342) darvinya válasza macilaci78 (#71341) üzenetére


darvinya
titán

Van direkt olajos mosó(alkatrészmosó) ecset kefével.
Pl: Alkatrészmosó , Ecset , 20L Tisztító folyadék

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71343) lemmy71 válasza macilaci78 (#71341) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem ha van kompresszorod akkor a féktisztító spray a nyerő :K az alkatrész mosó annak való aki napi szinten használja.
Én az ilyen alkatrészek mosására zsírtalanítására hideg zsíroldót használok, beáztatom és utána csak meleg vízzel leöblítem, minden zsíros szennyeződést leszed :K
A keményebb belekövesedett "koszt" pl. régi motor karburátor, befújom jó vastagon tűzhelytisztító habbal és beteszem egy nagy befőttes üvegbe lezárva egy napra, másnap csak ki kell öblíteni.

(#71344) inf3rno válasza macilaci78 (#71341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van pár video róluk youtubeon [link], úgy tűnik elég jó a rozsdára és a zsírra, de azért csodát ez sem tesz. Gondolom a drágább fél millás gépek amik igazán jók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71345) PitLee válasza macilaci78 (#71341) üzenetére


PitLee
őstag

Ha topik hű akkor egy ilyen csináld magad
YT link

YT nézegetve tisztítókat, pl az öreg flakonba teszi az alkatrészeket és lötyit majd így együtt a tisztítóba (gasoline us-ben a benzin, a dawn meg mosogatószer)
YT link
Ui: Önmagában az ultrasonic kevés ahogy nézem, kell az adott feladathoz megfelelő lötyi, zsíroldó, vízkőoldó..

[ Szerkesztve ]

(#71346) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy konnektorunk amit kicseréltem egy kettesre, viszont állandóan kijön, még egy töltő kihuzásakor is. Tudom hogy fogni kell, de a gyerekek nem mindig. Mit lehet vele tenni, hogy fogjon rendesen a dobozban?

Köszi előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71347) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
Flexre szeretnék valami körfűrész adaptert. Tudtok ilyet hol lehet venni? Néha vágnék mostanába bútorlapot, meg osb-t, nem sűrűn, és csak ezért nincs kedvem körfűrészt, egy újabb gépet venni. Favágó korongom van, ill a flexem einhell axxio 125-ös akkus gép.
Ilyesmire gondolok, van-gyáriba. [link]

If a second or you are the first to lose.

(#71348) inf3rno válasza Flowtation (#71346) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, nekünk nem egy ilyen kiszakadt konnektor van. A körmös megoldás nagyon nem válik be. Nem tudom mit lehetne csinálni velük. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71349) GTVili válasza inf3rno (#71348) üzenetére


GTVili
tag

Mondjuk begipszelni egy rendes kötődobozt....abban van csavaros rögzítéshez lehetőség.

(#71350) Barret001 válasza Flowtation (#71346) üzenetére


Barret001
addikt

Ha a doboz oldalai nem párhuzamosak(kifelé tágul) akkor ki is fog jönni mindig.Új doboz,új gipszelés.És a doboz külső széle szinest legyen a fal síkjával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.