Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Flowtation válasza Barret001 (#71350) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
Az az érdekes, hogy ami előtte bent volt, sima egyes, az évekig meg se mozdult:W Próbáltam mar 90 fokkal is elforditva, de úgy se jó. Estleg ha a körmöket megreszelem? Vagy átrakom a régi dugaljról, ha jól emlékszem egyforma.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71352) lemmy71 válasza inf3rno (#71348) üzenetére


lemmy71
őstag

#71346 Flowtation
Doboztoldó ez a megoldás. Gondolom azért nem fogja meg a köröm mert mélyen van a doboz és csak a malterban szorít, az meg első húzásra kijön. Én csemperagasztóval körbekenem a lyuk szélét és úgy nyomom bele a doboztoldót plusz kettő vagy négy hosszú vékony reisser csavarral még rögzítem, mint ahogy a képen is látszik a csavar. Másfél két napot vársz vele hogy keményre kössön a ragasztó, utána atom biztos a konnektor.

De van hogy a bent lévő doboz vízszintesen van kivágva a kábelezésnek és azért nem fogja a köröm. Olyankor vastagabb klingeritből vágok egy csíkot és beteszem a dobozba, azt már erősen beszorítja a köröm, de akár csemperagasztóval is kitöltheted a lyukat ;)

[ Szerkesztve ]

(#71353) Bile Demon válasza Flowtation (#71346) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem is volt hasonló gond (csempére rácsempézés miatt nem fogott a köröm), de az alatta lévő dobozra se lehetett kiemelőt tenni, mert ez ilyen 40 éves panel doboz csavarhely nélkül.

Én fogtam és begipszeltem egy gyűrűt, amit egy új dobozról vágtam le.

Azóta is minden OK.
Az ALU - RÉZ átmenet is hibátlan. (a WAGO nem bírta előtte).

[link]

Bruhe

(#71354) inf3rno válasza lemmy71 (#71352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Majd megnézem, hogy mit lehet velük kezdeni. Több épület van még az ókorból, simán lehet, hogy műanyag szerelődoboz sincs bennük csak malter azt kész. :D

Buliban hasznos! =]

(#71355) lemmy71 válasza Bile Demon (#71353) üzenetére


lemmy71
őstag

Wago nekem is olvadt már meg, ki is b.....m az összeset a házból, helyette háromcenti hosszan összesodortam a kábelek (rezet rézzel) és cin fürdőt kaptak .

(#71356) inf3rno válasza GTVili (#71349) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én vettem már csavarosat itthonra keystone-os aljzathoz, de szerintem egy rántás lenne kitépni az egész műanyag menetet, ami a csavart fogja. Nekem mondjuk szögletes kellett, mert csak abban volt elég hely, a kerekben nem, úgyhogy sok választási lehetőségem nem volt... Esetleg tudsz ajánlani valami masszívat ezekből vagy valami jó márkát?

Buliban hasznos! =]

(#71357) do3om


do3om
addikt

Nem tudja valaki honnan szerezhetnék 1mm vastag bakelit lemezt?
Csak ilyen kis alátéteket kellene vágni belőle, szóval pár centis darabok is jók lehetnek. Régen találtam valami elektronikai alkatrészben volt szigetelő lap de nem tudom miben. Van valami beszerzési ötletetek?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#71358) GTVili válasza inf3rno (#71356) üzenetére


GTVili
tag

Konkrét márkát nem....de szerintem bármelyik villanyszerelő boltban tudnak adni normálisat. Ha elmondod mit szeretnél, biztosan kiraknak eléd vagy ötfélét,hogy válassz....

(#71359) lemmy71 válasza inf3rno (#71354) üzenetére


lemmy71
őstag

Valami doboz biztos van :U Kend ki csemperagasztóval és tegyél bele egy kis dryvet háló csíkot, üveg keményre megköt simán megtartja a konnektort.
Nálunk anno a szülői házban még azok a papírbetétes vékony horgany lemezzel bevont dobozok és csövezés volt a házban, szövetes szigetelésű kábelekkel.
20 éve húzattuk át az egész házat, nagy szerencsékre azt az öreg nyugdíjas szakit találtuk meg, aki a háború után inasként dolgozott a mi házunk villanyszerelésénél :R Így nem kellet szétvésni az egész házat, az öreg szép tatásan újrahúzta a vezetékezést a régi csőben és csak a kapcsolók konnektoroknál rakott be új dobozokat.

(#71360) lemmy71 válasza do3om (#71357) üzenetére


lemmy71
őstag

Régi csöves rádiókban és tévékben rengeteg olyan bakelit alátét van ;)
De miért nem veszel klingerit lapot, az is jól szigetel és lyukasztóval könnyedén megtudod csinálni belőle az alátéteket.

[ Szerkesztve ]

(#71361) do3om válasza lemmy71 (#71360) üzenetére


do3om
addikt

Egy bizonyos méretet kell vágnom, szóval biztosan nincs olyan ami egyből jó, nem szigetelni kell, forgórészhez lenne alátét. Kemény, hőt bírja, fémet nem igen koptatja, sima felületén csúszik a forgórész, szóval ezek miatt a tulajdonságok miatt kell. Klingerit szétmenne, teflon volt még próbára az sem volt jó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#71362) inf3rno válasza do3om (#71357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát fogalmam sincs. Létezni biztosan létezik, mert szomszédom hozott 3mm körülieket egyszer jég kaparónak. Legrosszabb esetben veszel valami régi hanglemezt bolhapiacon, aztán azt feldarabolod. :-)

Buliban hasznos! =]

(#71363) inf3rno válasza lemmy71 (#71359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na akkor így lesz, behálózom oszt jóvan. Köszi! :D

Buliban hasznos! =]

(#71364) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ha már konnektoros kérdések vannak egyet én is feltennék. :)
Létezhet az, hogy csak akkor "sistereg" "csattog" "zúg" "olyan hangod ad, mint ha hegesztenék", amikor egy rákötött bármilyen kapcsolós elosztón bekapcsolom a billenőkapcsolót? Ha nincs igazából áram alatt semmi rajta is ezt produkálja.

Konkrétan a PC kábele van rajta, hangszóró, monitor de még mind kikapcsolva.
Próbáltam egyesével mindent kipróbálni és szűrni mi lehet a gond, de a fali aljzat maradt kizárásos alapon. Ha nem kapcsolgatom az elosztót működik minden szépen, igazából elosztóról is, de nem szeretnék egyszer problémát belőle úgyhogy most nem használom.

Amatőrként mit érdemes keresnem? Addig jutottam fejben lekapcsolom a biztosítékot és esetleg fázisceruzával vagy multiméterrel rámérhetek. Ha szétszedem a vezetékek állapotát tudom megnézni szemmel. :F Régi tégla társasház, szép lila műanyag burkolattal, simán lehet gond a falban. Első körben szerelőt mellőzném.

[ Szerkesztve ]

(#71365) Bile Demon válasza Grave_444 (#71364) üzenetére


Bile Demon
őstag

Áramtalaniítasz kint, bent.
Kiírod, ne kapcsold fel a biztosítékot, stb.
Fázisceruzával ellenőrzöd a konnektort.
Leszeded az elejét (ált. egy csavar a közepén)
Ellenőrzöd a csavarokat ha látni.
Ha nem látni kicsavarod a két tartó köröm csavarját.
Kibuktatod előre.
Ellenőrzöd a csavarokat, kábelek befogatását.
Ha nincs látszólag szétégve, akkor utánhúzod.
Ha szét van égve, akkor megtisztogatod. Szükség esetén toldod stb. De először inkább csak mérd fel az állapotát.
Az is lehet, hogy maga az érintkező tágult ki / olvad ki a szerelvényben. Ilyenkor cseréled.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#71366) PROTRON válasza Bile Demon (#71365) üzenetére


PROTRON
addikt

Az áramtalanításhoz még hozzátartozik hogy hívsz valakit fanyelű seprűvel, hogy ha mégse sikerült a megfelelő köröket feszültségmentesíteni, akkor időben eltörje a karod amivel ráragadtál a vezetékre. ;) Meg ha egy áramkörön van a szoba világításával akkor amúgy is kell valaki bodri lámpát tartani.
De alapvetően szokott ilyen kötések lazulásán alapuló hiba lenni, aztán ha eléggé kilazul nulla szakadás miatt olyan feszültségingadozás jöhet hogy kicseszi a gépek tápegységeit...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71367) inf3rno válasza Grave_444 (#71364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kezeld minél előbb, mert a hang arra utal, hogy valahol szórja a villámokat, attól meg kigyulladhat a ház.

Buliban hasznos! =]

(#71368) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Köszi a válaszokat, holnap megnézem. :R
Máshol is feltettem a kérdést, hasonlókat tanácsoltak. :K

(#71369) macilaci78 válasza bzs73 (#71347) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem nincs vele tapasztalatom, de akinek van, a topikban mindenki egyetértett abban, hogy NE!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71370) lemmy71 válasza macilaci78 (#71369) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó pár éve a régi lakásom utcájában, volt egy "barom" mert ilyet másnak nem tudom nevezni. Nagyflexre rakott egy cirkula korongot de mivel túl nagy volt a korong, így a pajzsot levette. Éppen hogy csak visszatudták varrni a lábát a kórházban :DDD

(#71371) emre válasza lemmy71 (#71370) üzenetére


emre
veterán

Érdekes, nekem is kórházi szobatársam volt aki ilyent használt, neki a kézfeje ment le nagyjából keresztben az életvonal mentén, egyedül a hüvelykujj működését tudta garantálni az orvos aki visszavarrta.
Ja nekem a bokámat csavarozták össze.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71372) Flowtation válasza lemmy71 (#71352) üzenetére


Flowtation
őstag

és Bile Demon
Köszönöm a válaszokat! Délelőtt, mikor már világos lesz, megnézem rendesen, teszek fel fotókat. A doboz végig ér, látszanak is a műanyagban a karmok vájatai. Lehet, hogy visszarakom a régit, aztán megy bele egy T elosztó. Jövő tavasszal jön a villanyos felújítás, nem akarok/tudok vele foglalkozni, persze nem marad így, mert gyerekszoba, szóval valami mindenképp lesz.
:R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71373) do3om válasza Flowtation (#71372) üzenetére


do3om
addikt

Néha előjőn itt az akkumulátor építés kézi gépekbe.
Nincs valakinek milwaukee aksija m18 as hibás?
Az az elektronika kellene, cella, ház nekem van, viszont egy kis vezérlő panel van benne az rossz, nem csak egy része hanem teljesen, lehet valami befolyt rá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#71374) PROTRON válasza macilaci78 (#71369) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig én is elgondolkodtam a videóban látott külső védelmi borítással történő használaton.
A tapasztalatok alapján ennyire baleset veszélyes marad a fél kezes használattal?
Mert a fizikát el tudom képzelni, hogy jön egy göcsört és ha csak félkézzel ellazázod és nem figyelsz, akkor felugrik és máris viszi a kezet amivel tartod a fa lécet mert lusta voltál rendesen lerögzíteni az időhiány meg a seggfej kollégák baszogatásai miatt.

De ha kerül rá deadmanswitch a stabilizáló fogantyúra a két kezes használat kikényszerítésére akkor már valamivel biztosabb lehet, akkor már csak a segg kollégát tudod félbevágni. :D (najó ilyennel nem viccelünk még akkor se amikor épp adott pillanatban komolyan gondoljuk)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71375) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Most találtam ezt a topikot és gondoltam megosztom a társasággal a nemrég készült macska pihenőt:

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#71376) cinemazealot válasza Gyarmati_ (#71375) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez de marha jó! :C

(#71377) inf3rno válasza Gyarmati_ (#71375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol, ezt szerintem árulhatnád is így egy az egyben. Bátyámék tutira vennének egyet. Tök jó lett!

Buliban hasznos! =]

(#71378) Inhouse válasza PROTRON (#71374) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is csak azt hallottam róla, hogy életveszélyes.
De sima fémvágó korongnál is van néha olyan helyzet két kézzel fogva, hogy megugrik. Az is veszélyes üzem, el tudom képzelni, hogy mekkorát fogna/ütne/rántana egy ilyen fogazott lap flexbe fogva...semmiképpen nem venném kézbe, kettőbe se.

Üdv Inhouse

(#71379) Stylewars_kp válasza bzs73 (#71347) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Felejtsd el. Életveszélyes. Még a fordulatszámszabályzós flexel is necces, mert nem tudod nincs kialakítva a megfelelő védelmi eszközök rajta.

(#71380) Flowtation válasza Gyarmati_ (#71375) üzenetére


Flowtation
őstag

Gratulálok! Ez igazán szép munka! :R :R
Ha nem is topichű, mert itt mi tartjuk életben a ződsárga szigszalag és gyorskötöző ipart :DDD, de attól még simán elfér itt!
Valóban árulni is lehetne! :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71382) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Görgős székhez keresnék 10x20mm görgőt ami csapos. 11x20mm van mindenhol, de 10x20-as nincs. Találkoztatok már ilyen mérettel?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71383) darvinya válasza iceQ! (#71382) üzenetére


darvinya
titán

Obi-ban van.

#71384

Nem vagyok ott, így nem tudom mik vannak ott méretben.
De nyáron kereket néztem, s rengeteg görgős székhez való kerék volt, meg sok bútor, stb. kerék fajta volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71384) iceQ! válasza darvinya (#71383) üzenetére


iceQ!
addikt

10x20-as? Praktikerben is van 11x20-as és ahogy láttam ugyan az van az OBI-ban is, de erősíts meg kérlek, hogy 10x20-as.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#71385) Gyarmati_ válasza Flowtation (#71380) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

#71376 cinemazealot,
#71377 inf3rno
#71380 Flowtation
Köszönöm! :R
A topik összefoglalójában benne van, hogy ez is jöhet, mint kedvcsináló.
Már többen mondták, hogy lehetne árulni, de nincs olyan sok helyem és időm barkácsolni mint szeretném. Valamint ha ezt beárazom, lehet csak legyintenek rá, hogy ez drága...

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#71386) Flowtation válasza Gyarmati_ (#71385) üzenetére


Flowtation
őstag

Az biztos, hogy nem fizetnék meg azt amit te ráfordítasz és itt nem az anyagra gondolok elsősorban, hanem inkább a ráfordított időre. :K
Így viszont egyedi, mondhatjuk, Te pedig ha leülsz vele szemben egy sörrel/fröccsel, elégedetten nézegetheted! :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71387) Gyarmati_ válasza Flowtation (#71386) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pontosan.
Amúgy most készül hozzá még egy mászóka, hogy mindkét oldalról megközelíthető legyen.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#71388) inf3rno válasza Flowtation (#71386) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nem feltétlen így van, szerintem mindenki elfogadja, hogy az egyedi kézzel készült dolgok drágábbak. Sokan magukból indulnak ki, mert sokan vagyunk csórók, de biztosan van, aki meg tudja fizetni ezeket.

Buliban hasznos! =]

(#71389) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

Múltkor nekiálltam a tároló/műhely helyiségünkben betömködni a szellőzőket. Kb 10db, ~13x38 centis nyílás, iszonyat mennyiségű hideg és por jött be rajtuk.
szerk.: Az előző tulaj ezt újságpapíros tömedékeléssel orvosolta ~30 éve. Remek penészfarmot hozott létre a művelettel...

Az első probléma az volt, hogy a barkácsolt polisztirolvágóm nem működött. Túl kicsi volt az ellenállása a huzalnak, csak rövidrezárta a tápot. Elfelejtettem lefényképezni mielőtt kidobtam, pedig igazi csemege volt. Drótból tekert keret, ződsárga szigszalag és melegtakony minden mennyiségben.

A második probléma a bóti vágóval volt. Amelyik feje normálisan működik (kép itt), az csak kb 7-8 centit tudott átfogni.
szerk.2: van egy "kés" is hozzá, az meg hosszú idő alatt túl kicsi hőmérsékletre melegszik.

Viszont hamar feltűnt, hogy nem pattintva/ragasztva van, hanem csavarozva. Jött is az ötlet, hogy akkor új keret kéne hozzá. Drótra gondoltam megint rögtön, de nem tartotta volna elég feszesen a huzalt, így megszületett ez a frankensteini szörnyeteg :C

- Grillcsipesz: akkorára nyitjató ami épp jó, középen a polisztiroldarab segít feszesen tartani a huzalt
- Ződsárga szixalag gondoskodik a rövidzár elleni védelemről (a huzaltartó és a csipesz is fém), illetve a csatlakozókra igényesen feltekert huzal helyén tartásáról
- Kábelkötegelő tartja a huzaltartókat, és szorítja a helyére a polisztirol "huzalfeszítőt" :DDD

Amiről nem készült kép, a tápegység csatlakozójába tömött negatív és körétekert pozitív vezeték, szintén szigszalaggal rögzítve :)
Külön jó dolog, hogy a művelet befejezése után minden alkatrész visszaállítható volt eredeti állapotába, és továbbra is funkcionál (a szigszalag darabokat kivéve, azt nem tekertem vissza a tekercsre).

Az elkészült falról nincs képem, de lehet hogy készítek majd, mert nem szép :DD

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#71390) Barret001


Barret001
addikt

Itt az ünnepek eleje,mindenütt indul a díszkivilágítás. Összerakok mindent,kész! :) Minden működik.Sajnos másnap délelőtt is,pedig időzítve van.Szétszedtem,megnéztem,megjavítottam :) Ebben a sorrendben történt.
Tanulság,mágneses berendezéseket te tároljunk közel a satupadhoz...

(#71391) Flowtation válasza inf3rno (#71388) üzenetére


Flowtation
őstag

Ebben igazat adok neked, bár sokszor tapasztalom, hogy aki meg tudná fizetni az a legskótabb...akinek nem inge, persze...

#71389fonok87
#71390Barret001
Ejj de hiányzott már ez a topic :DDD :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#71392) Barret001 válasza fonok87 (#71389) üzenetére


Barret001
addikt

Kb 500 cuccom van,amit ide feltehetnék :D Most hogy látom,nekem is van házi készítésű polisztirol vágóm,csak nagyobb :) Bevált.

(#71393) AxBattler válasza Gyarmati_ (#71375) üzenetére


AxBattler
félisten

Ötletes, szép munka! Biztos jól érzik magukat... :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#71394) Samus válasza fonok87 (#71389) üzenetére


Samus
addikt

Hogy ez mekkora ötlet, köszi, hasznosítom. Én tetőlécből eszkábáltam keretet, de rugóm nem volt, merevítve sem volt a keret, a spirál is nyúlott (hajszárítóból bontható jó minőségű huzal töménytelen mennyiségben, még egy kicsiben is iszonyat sok van), de működött, 12V/1.8A trafós táppal (régi Energizer NiMh gyorstöltő adaptere), 60cm hosszban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#71395) fonok87 válasza Samus (#71394) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hú, ezt a hajszárítós tippet megjegyzem. Előbb-utóbb előfordulhat hogy házszigetelésnél muszáj lesz hogy legyen kéznél egy nagyobb alkalmatosság :) (azt viszont igényesen csinálom léckeretből és eladom ha már nem kell ;] )

Truss me, I'm an engineer.

(#71396) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Salgo-nál tudja valaki, hogy a szélesített lábakon a képen látható hosszúkás nyílásoknak mi a szerepük? Illetve hogy mi a miatt van 2 sornyi "furat".

(Bocs, ha nagyon konyhanyelven fogalmaztam.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71397) emre válasza macilaci78 (#71339) üzenetére


emre
veterán

Csak az alkatrészmosót néztem, ilyen használunk, asszem otthonra nem térülne meg. Sajnos volt egy kis pitty-putty és nem nagyon értem rá csacsogni az illetékessel arról mi mennyi.
A ultrahangos mosó terén meg árnyékra vetődtem. Sajnos rosszul emlékeztem, ugyanis a tag nem dolgozik a hétvégén, majd hétfőn kezd éjszaka. Szóval kedd reggel látom legkorábban.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71398) Met válasza TheProb (#71396) üzenetére


Met
nagyúr

A hosszúkás szerintem ilyen akasztó miatt van. A képen nem olyan mint a tiéden de a lényeget látod, nem csavaros hanem csak be kell akasztani és arra ül a polc.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71399) Barret001 válasza fonok87 (#71395) üzenetére


Barret001
addikt

Jó oda minden,ami rossz vezető,és rugalmas:) A réz egyik szempontból sem felel meg...

(#71400) pjen válasza Barret001 (#71399) üzenetére


pjen
félisten

A seregben égettünk képet bútorlapba.Az ágy sodronyból húztunk ki szálat.Egyébként lehet kapni ellenállás huzalt.Például a Villértnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.