Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) FatalEror válasza Faxxx (#35500) üzenetére


FatalEror
addikt

Mindenkit!

HardCore is my LifeStyle

(#35502) blasko92 válasza Faxxx (#35500) üzenetére


blasko92
őstag

igenis kapitány!
óóóó, kilakik odalent, kit rejt a víz? :DDD

(#35503) szab.tam


szab.tam
nagyúr

m10-re való asztallábakat keresek. (6 db.)
hossz kb. 700mm
(gyk: a láb belsejébe van furva az "anya" menete, az asztal alján van a csavar.)

az ikea féle "capita" konyhaszekrény lábakat kell hosszabbra leváltanom.
(veletech 1500*500 deszkám alá nem lesz asztal, így a földig kéne leérjenek a lábak...)

ötlet? :F :R

***

de majd teszek fel letekert lábbal is képet, ha nagyon nem világos...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35504) imibogyo válasza szab.tam (#35503) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont tegnap szereltem ilyen lábakat és konyhaszekrényt.

Szerintem legegyszerűbb az lenne, ha sima csőbe belehegesztenél anyát, és azt rácsavarni. Vagy még egyszerűbb cső végére négy darab 8x8 cm-es vaslemezt hegeszteni, majd azt felcsavarozni a bútorlap aljára.

Más ötlet, most hirtelen nincs. Vagyis van, de ahhoz is anyag kellene. :K

(#35505) macko20 válasza szab.tam (#35503) üzenetére


macko20
őstag

6Db megfelelő méretü láb, a tetejere lemez, rahegeszt m10-es anya.... Mit nem lehet ezen érteni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35506) szab.tam válasza imibogyo (#35504) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

ezt holnap, kiphinten újból elolvasom.
és naja. ha tudnék hegeszteni...

megnézem az ikea konyhaasztal lábakat.
emlékeim szerint vastagabb a menete.
de lehet, hogy nem.
a laphoz rögzítés biztos más.

ezekből a capita lábakból többször vásároltam, (most már tartalékban is mindig van), mert mindenre jók. a pc asztal környékén az emeleteket mindig ezzel oldottam meg.
itt látható is néhány.
de mindig rájövök, hogy a legrövidebből kell a legtöbb...

***

(#35505) macko20
azt nem lehet érteni, hogy valszeg nem jó, és hegeszteni sem tudok.
okokat majd holnap kifejtem. :)
előzetes:
a lap aljából kilógó "csonk", azaz a csavar, 35 mm hosszú. tehát nem elég egy anya. mert az nem fogja meg kellő hosszan, tehát az egész asztal imbolyogna, csavarodna, már akkor is, ha erősen ránéz valaki.
de teszek fel holnap fényképet, így világosab lesz....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35507) blasko92 válasza szab.tam (#35506) üzenetére


blasko92
őstag

Ha jól emlékszem praktikerben vagy talán a baumaxban láttam ilyesmi fém asztallábakat.

Viszont, ha nem kikötés, hogy fémnek kell lennie, akkor szintén a praktikerben lehet venni korlát elemeket, amik akkorák, mint kb. egy asztalláb. Szépen díszesre esztergálva, csak picit hosszúak asztalnak, de fűrészelhető. Mi is ilyeneket vettünk asztallábnak.
Lehet még venni olyan fakötésű hernyócsavart, amit a fába fúrt lukba tudsz behajtani, és van benne egy M... akárhányas menet (asszem mi is M10-eshez vettünk)

Viszont semmi nem garantálja, hogy egy 6 lábú asztal stabilan fog állni, nem fog billegni, minden láb a földhöz ér, ezért a lábak aljába is kellene rakni csavarral állítható talpakat, amikkel szintbe tudod rakni az asztalt. Valamint ott a másik dolog, hogy mivel semmi távtartó nincs a lábak között, ezért kicsit billegális lehet a tákolmány, és félő, hogy a csudijó hűjtőknek bajuk esik. :R

[ Szerkesztve ]

(#35508) szab.tam válasza blasko92 (#35507) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx.
holnap visszatérünk rá.
(elhirtelenkedtem a kérdést. majd pontosítom...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35509) imibogyo válasza szab.tam (#35496) üzenetére


imibogyo
veterán

Jobban belegondolva nekem is otthon lapul az asztal alatt egy Mugen2, lassan ki kellene cserélnem már a gyári Intel hűtőt. Csak nem merem addig berhelni a gépet, míg le nem adom a szakdogámat, mert ha meghal a gépem bukom a diplomát. :DDD

(#35510) blasko92 válasza szab.tam (#35508) üzenetére


blasko92
őstag

hétfőn? ;]

(#35511) Faxxx válasza Faxxx (#35500) üzenetére


Faxxx
csendes tag

A gép 0dB-es a vinyó az üvegdobozban van.Táp passzívan hűtve van ac s1el ,arra nem csinaltam még normalis felfogatást...
a hűtővíz 5%fagyállós desztvíz.
pic

[ Szerkesztve ]

(#35512) macko20 válasza szab.tam (#35506) üzenetére


macko20
őstag

A "konyhában " felhegesztem.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35513) macko20 válasza Faxxx (#35511) üzenetére


macko20
őstag

A viz hutes ed nem 0dB-es a pumpa miatt

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35514) Faxxx válasza macko20 (#35513) üzenetére


Faxxx
csendes tag

A pincében van a pumpa is azt nem hallom.Mondjuk 0 tenyleg nemlesz ,vrm-ek vinyobol igyis hallok kis zajokat.

[ Szerkesztve ]

(#35515) szab.tam válasza macko20 (#35512) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D :R

fontosabb lenne egy eltört szemüvegszár ponthegesztése.
(idős nénié...)

***

de már gyűlnek a kilátogatásom okai, céljai...
:R

***

(#35509) imibogyo
mugen2.
nálam csak kopasztásra majd barkácsra jók... :D

***

(#35510) blasko92
sólyomszem.
ok. hétfő...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35516) szab.tam válasza blasko92 (#35507) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö. nem akarok semmit esztergálni. (sem hegeszteni.)
1xrűen hosszabb lábakat szeretnék felcsavarni a rövidek helyére.
viszont a keresztmerevítők hiánya jogos gondolat. :K
(lsd sörpad masszivitása...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35517) FatalEror válasza szab.tam (#35503) üzenetére


FatalEror
addikt

Lehet kapni olyan lákat is,aminek van egy 3 ágas lapos konzolja,amit az asztallapra kell csavarozni,és így lesz egy foglalat,amibe bele lehet fogatni a lábakat,ami ugye a készlet része,a láb maga pedig kb. 5cm átmérőjű krómozott cső,aminek a végén vannak állítható sapkák,szóval ha egyenetlen a talaj akkor lehet vele szintezni.Nem biztos,hogy a legolcsóbb,sőt biztos nem,de a foglalatos konzol miatt,amibe maga a láb belemegy,és mivel masszív darabok,illetve a krómozásnak köszönhetően korlátlanul lehet többször is felhasználni,tehát későbbiekben is nagyon jó lehet akármire,akár egy nagyobb asztalnak,amin több hűtő van.És kis helyet foglal.

Ja és amúgy fizetett termékhirdetésünket hallották. :D

HardCore is my LifeStyle

(#35518) blasko92 válasza szab.tam (#35516) üzenetére


blasko92
őstag

Esztergálnod nem kell semmit. Mondom, ezek a korlátelemek úgy néznek ki, mint az asztallábak, mindegyik méretre van vágva, és díszesre vannak esztergálva. Neked annyi a dolgod, hogy a hosszukból fűrésszel levágsz, és a (nem tudom a pontos nevét, de tudom hogy létezik, és hogy néz ki) hernyócsavaroknak befúrod a lukakat a végükbe. :R

Praktikerben keresztmerevítőhöz is lehet venni faanyagot. Beraksz 3db-ot keresztben (~500hosszúakat) a 3pár lábhoz, egyet meg hosszába (~1500hosszút) közéjük.

Bár mondjuk kérdés, hogy mennyit szánsz rá. Sajna ezek az egyedi szerkezetek ugye nem arról híresek, hogy olcsóak. Ezeknek a korlátelemek asszem 2K körül van darabja. Lehet valami outletben találsz egy normális méretű asztalt a prezentációs asztalod alá (maradnának a kis ikea lábak, mint az eredeti tervben)

Viszont nécsak, mit találtam: [link]

Ennek a bizonytalan nevű anyának még keresem a nevét :D

(#35519) imibogyo


imibogyo
veterán

Új taggal bővült a család: :P

[ Szerkesztve ]

(#35520) FatalEror válasza imibogyo (#35519) üzenetére


FatalEror
addikt

elmehetsz a sóhivatalba! :O
De legalább jó is valamire?
Hány W-s motorja?
2,vagy 3 tárcsás a meghajtása?

HardCore is my LifeStyle

(#35521) #21346560 válasza imibogyo (#35519) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekünk is ilyen konyhaszekrény van a sufniban.. csak nem örökség volt? :DDD

(#35522) blasko92 válasza #21346560 (#35521) üzenetére


blasko92
őstag

Ha hiszed ha nem, nagybátyáméknál is tökéletesen ugyan ilyen van a műhelyben :D Csak az zöld-fehér :DDD

(#35523) siti válasza szab.tam (#35516) üzenetére


siti
senior tag

veszel 4m 5*5cm-es lécet, felvágod 1m-es darabokra és azt egyszerűen hozzá csavarozod a laphoz. esetleg egy merevítés a lábak között. kb egy ezresből megvan.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35524) imibogyo válasza FatalEror (#35520) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, hogy jó valamire. Szerinted miért vettem? 550W-os a motorja és 2 tárcsás. Így is 5 sebességet tud (460, 735, 1270, 2075, 2890/perc), ami famunkákhoz bőven elég. Meg ez volt elérhető áron. Először én is valami izmosabbat szerettem volna (Csepel, vagy valami ilyesmi nagy öntvény gépet) meg is néztem vagy 30-at élőben, de annyira le voltak gatyásodva (lötyögő függőleges tengely stb.), hogy nem mertem egyiket sem megvenni, ezért vettem inkább egy újat. ;)

(#35521) Runo: de-de. Dédim nyári konyhájából maradt. :B

[ Szerkesztve ]

(#35525) FatalEror válasza imibogyo (#35524) üzenetére


FatalEror
addikt

Régi cseoel és társai felejtősek!Annyira lelettek amortizálva...Van vaterán egy felújított darab,asszem 165 pénz,igaz 150kg,az tényleg egy masszív dög! :K Ha szabad kérdezni ez mennyi volt?

HardCore is my LifeStyle

(#35526) #90933760


#90933760
törölt tag

Nekünk is ugyanilyen konyhabútor van és piros. Rokonnak meg zöld. :DD

(#35527) szab.tam válasza imibogyo (#35519) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most ez hogy van?
előre - hátra is mozog?
akkor elvileg marni is lehetne vele?

****

(#35517) FatalEror
(#35518) blasko92

köszi, de kissé túlbonyolítjátok a dolgot.
egyszerűen fogalmaztam pedig. kéne 6 láb, amit a régi helyére fel tudok tekerni.
de majd elmegyek az ikeába, hátha kompatibilis az asztalláb.
lesz rajta vagy 30 kiló. nem fog billegni.
legfeljebb felborulni, mert túl magasan lesz a súlypontja...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35528) =HG= válasza imibogyo (#35519) üzenetére


=HG=
addikt

Le sem tagadhatod, hogy volt pár bringa a családban.. :D (jobb felső sarok)

(#35529) FatalEror válasza szab.tam (#35527) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor elmész bronzkerbe és veszel csövet,amit beletudsz csúsztatni a mostani "furatába".

HardCore is my LifeStyle

(#35530) zolee5016


zolee5016
őstag

Kérdés: adott 4 db 62 cm hosszú M6-os menetesszál.Ezeket kellene a gyári nikkelezett szinétől megszabadítani,matt fekete,barna,vagy bármilyen sötét szinűre .Ugye festék kilőve,mert az első anya lemarja a menetről,és szálanként kb 20 anyuci megy rá......
Tippem :felhevítés után forrón,olajba(motorolaj) mártás....
esetleg más ötlet?? Nincs oxigénem ,igaz ha nagyon kell gázon megoldom.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35531) blasko92 válasza szab.tam (#35527) üzenetére


blasko92
őstag

Ha ennyire egyszerű, akkor hogyhogy a itt gányos topikban kérdeztél rá? :U

Én valószínűnek tartom, hogy csak magát lábat, M10-es menettel a végében nem fogsz kapni. Erre mondtam a megoldást.

Ha meg konrétan olyan fém lábat keresel, akkor ott a linken. 2,6K/db árban igaz felfogatással. Nem tudom az ikeában ez mennyi. :R

(#35532) blasko92 válasza zolee5016 (#35530) üzenetére


blasko92
őstag

Vegyi barnítás, a soroksári úton. Ugyan azt az eredményt kapod, mint az hőkezeléses barnítással. A nikkel/horgany réteget meg flexre rakható drótkefével le tudod kapni.

Gáztűzhelyen nem hiszem, hogy elég hatékonyan tudnál egy ekkora szárat hevíteni.

Vagy az anyák feltekerése után lefújod feketére, már ha összeszerelés után nem fogod őket tekergetni.

[ Szerkesztve ]

(#35533) blasko92 válasza szab.tam (#35527) üzenetére


blasko92
őstag

kék mókusoknál mégolcsóbb: [link]
úgy tűnik ez is felcsavarozós, de azt nem tudom milyen menet van rajta

(#35534) szab.tam válasza blasko92 (#35533) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi, de a találgatást hagyjuk, mert nincs értelme. majd elmegyek, és megnézem.
csak gondoltam, hátha valaki csípőből löki a választ, mert ismer ilyet.
ezért bátorkodtam itt megkérdezni.
mert hogy az ájfonos topcban is kérdezhettem volna, de kisebb volt az esélyem...

****

de lefényképeztem, mert látom, hogy páraknak nem világos.
az anya nem tartozék, azt csak rátekertem.
az asztalra rögzített "csonkot" nem akarom leszedni, mert így fel tudom tekerni a capita lábakat.
tehát ha akarom, rövid láb, ha akarom hosszú láb....
de tényleg túlcsámcsogtuk, majd nézek rá valamit....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35535) zolee5016 válasza blasko92 (#35532) üzenetére


zolee5016
őstag

Hát ez az...hogy kell az anyákat mozgatni,az tuti..és a kész ,összeszerelt gépet utólag festeni....enyhén is necces....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35536) blasko92 válasza szab.tam (#35534) üzenetére


blasko92
őstag

Értettem én először is, hogy milyen láb kell. De azt nem mondtad, hogy gyárit akarsz, ezért is vágtam rá, hogy milyet lehet csinálni, amiben tuti M10-et menet lesz, és maradhat az originál felfogatás :R

Ebben az esetben valóban el kell menni, és megnézni, hogy a kapható konyhakész asztallábak milyen felfogatásúak, és ha van M10-es anyás, akkor örömébódottá.

zolee5016 akkor vegyi barnítás.

(#35537) #90933760


#90933760
törölt tag

Shit, reggel a boltba vettem pár dolgot és kerek 666 Ft-ot írt a gép. [link]

(#35538) Zotya21 válasza #90933760 (#35537) üzenetére


Zotya21
senior tag

olyan keveset ?:D

https://500px.com/slayer_art

(#35539) FatalEror válasza #90933760 (#35537) üzenetére


FatalEror
addikt

Mit vettél?

HardCore is my LifeStyle

(#35540) imibogyo válasza szab.tam (#35527) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. Radiál fúró a becsületes neve. Előre-hátra tologatható és -45 +90 fokban elfordítható a felső rész (hosszlyukfúróvá alakítható). Valamint az asztal is dönthető jobbra-balra szögfüggetlenül.

Marni biztosan nem lehet vele, mert ahhoz mozgatás közben túl nagyokat mozog (lötyög) a fejrész.

Viszont nagyon erős a morse-s fejrész (3 csapágyas), szóval egy jó kis keresztszános satuval biztos lehet kisebb munkákat végezni gyengébb anyagokba (maximum alu szerintem, de még nem próbáltam), ha minden máson meg vannak húzva a rögzítő csavarok. :K

Már csak marókat kell mókolnom, meg egy jó satut vennem. Ami marókat kaptam az esztergával azok nagyon ramaty állapotban vannak, időm meg most nincs élezgetésre, meg ilyenekre. Ezért nem is próbáltam ki a marást.

(#35528) =HG=: rengeteg a talált és kapott, örökölt szerszám, de bicikli történetesen tényleg van és volt is egy pár már. ;)

(#35541) FatalEror válasza imibogyo (#35540) üzenetére


FatalEror
addikt

Asszony mit szólt hozzá?Nem úgy volt,hogy gépvásárlás után csend a neved? :F :B

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35542) zolee5016


zolee5016
őstag

sziasztok...a ház amit éppen barkácsolok...kapott egy új cuccost.....oltári jó árban lett meg...
KÉPEK
Csak a probléma a kövi:775-re jó
Van egy tx3-asom,meg egy TT Frióm..azoknak a lefogatóit meglehet eszkábálni,hogy ez a cucc felmenjen 1155-re?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35543) #90933760 válasza FatalEror (#35539) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy müzli, egy tej, meg három ásványvíz. ;)

(#35544) Andrew_31 válasza zolee5016 (#35542) üzenetére


Andrew_31
Modder

Alsó keretet "eldobod" M3-as csavar gumis alátéttel átmenő.
Hűtőn kicsit felfúrod nagyobbra(kb. 1mm) furatokat és jó lesz.

(#35545) FatalEror válasza zolee5016 (#35542) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze TT frió lefogatóval nyert ügyed van,asszem ezeknél csak a hátlapot kell picit megreszelni,hogy az 1155 hátlapba ne ütközzön bele.A képen lehet látni,hogy a jobb oldalon a 2 láb közti anyagot kell kivenni.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35546) zolee5016 válasza Andrew_31 (#35544) üzenetére


zolee5016
őstag

A hátlapi ellendarabot kell 1155-re cserélni,a meglévő lyukakat a felső kereten ráigazitani?? Így értelmeztem...... :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35547) imibogyo válasza FatalEror (#35541) üzenetére


imibogyo
veterán

Úgy tudja fater pénzéből ment.... ;] :P :B :C

(ebben a sorrendben, by szab.tam :D )

[ Szerkesztve ]

(#35548) Andrew_31 válasza zolee5016 (#35546) üzenetére


Andrew_31
Modder

Én úgy csináltam, felső kereten furat igazítás.
Alulról gumis(vagy műanyag) nagy alátéttel hosszú m3-as csavar,másik oldalról m3-as anyával rögzítettem a hűtőt.

(#35549) szab.tam válasza imibogyo (#35540) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.

egyébként vidéken van, vagy pesten?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35550) FatalEror válasza szab.tam (#35549) üzenetére


FatalEror
addikt

Vidéken van műhelye szülőknél,Pesten pedig saját lakása.

imibogyo
És akkor jól tudja,vagy nem egészen. :D

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.