Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) TinKi92 válasza FatalEror (#36550) üzenetére


TinKi92
csendes tag

a gányt most egy kis időre hanyagolom sérülés miatt, de amint felgyógyultam kitalálok valamit :D

(#36552) FatalEror válasza TinKi92 (#36551) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó lesz,pang már a topik,lassan nekem is kéne villantanom valamit. :K
Igaz lenne is valami,lenti TV-hez nem az előfizetős kábelen jön az adás,hanem ugye már digitálisan a szabad felszíni l*fasz (igen-igen az ikonikus cenzúra),és amikor csináltam éppenséggel nem volt antenna pózna viszont leiher állvány cső ingen,és egy nagy kerti szerszámokat magába foglaló fa láda sarkába sikerült fel aplikálni,nem feltétlen szakszerűen. :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36553) gyuszaa válasza TinKi92 (#36546) üzenetére


gyuszaa
őstag

Jó lett. :)

(#36554) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha más nem majd én villantok. 5 ezer egy AM3 lefogató a blokkomhoz, ami aljas drága. És még a VGA VRM hűtésén is gondolkozom, mert nem mindegy, hogy 8k egy univerzális vagy 25k egy FC blokk. Golyót repeszteni nem akarok most már. :o

[ Szerkesztve ]

(#36555) szab.tam válasza #90933760 (#36554) üzenetére


szab.tam
nagyúr

-> #36541...
:U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36556) macko20 válasza #90933760 (#36554) üzenetére


macko20
őstag

Fogsz egy am2 gyári bordát szétszeded és ott a lefogatód...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36557) #90933760 válasza macko20 (#36556) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na, ez egy jó ötlet. Csak kell alá valami ami majd lenyomja a blokkot, mert az alacsonyabb a bordánál.
YOU ARE A GOD!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem véletlenül hívom vrm-nek, mert ha fetet írok az userek 90%-a nem fogja fel. Mert mindneki vrm-et hűt, persze hibásan és ez ivódott bele a jó népbe. Eszem a szívüket még a drága PH cikkek nagy részébe is így van írva, hogy az userek felfogják, mert gyanítom ők azért tudják. Bár....

(#36558) szab.tam válasza #90933760 (#36557) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a fet-ről általában tudják, mit takar.
a vrm-et szokták a vram-mal keverni.

de hagyjuk.
hűtsed az egész vrm-et...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36559) nandi17


nandi17
tag

menyivel romlana a légszálitás ha nem lenne ventilátor keret ?
pl. mind ezen a képen a cpu hütőn még mögötte

[link]

(#36560) Rivaul válasza nandi17 (#36559) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem nagyon. Megszűnne az "előre" tolás s oldal hatalmas lenne a veszteség.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36561) FatalEror válasza nandi17 (#36559) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem a CPU coolerbe van keret nélküli,igaz a 2 borda "torony" közt,és nekem oldalra nem tolja a levegőt,csak előröl-hátra.

HardCore is my LifeStyle

(#36562) imibogyo válasza nandi17 (#36559) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ilyen Arctic ventiket használtam egy időben és nagyon meg voltam velük elégedve. Toltak annyi levegőt, ami a gépemnek kellett. De összességében biztosan romlik a légszállítás. Kérdés, hogy neked belefér-e, amennyit romlik? Nekem belefért és élveztem a csendet. :K

[ Szerkesztve ]

(#36563) nandi17 válasza imibogyo (#36562) üzenetére


nandi17
tag

azért akartam volna olyan ventilátor mert jól mutatnak :DD de ha annyira romlik a légszálitás akkor hagyom úgy ahogy van :DDD

(#36564) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha küldök egy PÜ-t és utána egyből törlöm, tehát a címzett még el se olvasta. Akkor ő attól még megkapja? Mert phpBB-n ilyenkor ő se kapja meg, kicsit gyanús hogy sokan basznak reagálni, lehet ezért. :DDD

(#36565) Rivaul válasza #90933760 (#36564) üzenetére


Rivaul
addikt

Küldtem egyet teszt üzenettel megkaptad? :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36566) xatos3 válasza #90933760 (#36557) üzenetére


xatos3
senior tag

aztat kell írni hogy hűtöd a forró kockákat a nyomtatott áramlókörön!! :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36567) #90933760 válasza Rivaul (#36565) üzenetére


#90933760
törölt tag

18:05-kor olvastam el és igen megkaptam. :DD Gondolom akkor már rég törölted, és mégis megkaptam. Szóval kiderült az igazság. :P

(#36568) Rivaul válasza #90933760 (#36567) üzenetére


Rivaul
addikt

Azonnal töröltem ahogy elküldtem. Kb 1-2mp volt a létjogosultsága :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36569) szab.tam válasza #90933760 (#36564) üzenetére


szab.tam
nagyúr

velem előfordul néha, hogy olyanok kérdezgetnek, akiknek már nem szívesen válaszolok. vagy azért mert eleve megválaszolhatatlan, vagy azért mert már többször megválaszoltam neki ugyanazt. de masszívan újra kérdezi ugyanazt. egy idő után fel szoktam adni.
vizsgáld meg magad, hogy esetleg nem ezek valamelyikéről van-e szó, és ezért nem válaszolnak.
nem kell itt kifejtened, csak gondold át... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36570) #90933760 válasza szab.tam (#36569) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom, hogy a csapongó balfasz gondolkodásomra célzol. De itt most nem azért.

(#36571) szab.tam válasza #90933760 (#36570) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD :R :))

azért nem ennyire durván gondoltam. de azért ez jó volt. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36572) #90933760 válasza szab.tam (#36571) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig van még csapongás bőven.
Most épp úgy döntöttem nem lesz FC blokk. Annak az árából megépítem geci a vizet.
Nem térek át 11-es csőre, elég a 10-es. Nem fogom benyomorgatni szűk helyekre, nem fog megtörni ez se, belül meg ugyanúgy 8-as nem lesz szűkebb. Csak mert 10-es csatim van, meg az kapható itthon is, nem németből kell berendelgetni, ráadásul többe is kerül.
A prociblokkomra a kolléga megadta a fasza megoldást, fillérekből megvan hatalmas reszpekt érte. Nem fogom a blokkot lecserélni, tudom hogy nem a legjobb, de így is még némább lett a gép és rengeteget hűlt pluszba.
GPU-ra keresek egy hasonlóan frankó blokkot olcsón. A fetekkel még mindig bajba vagyok, nem tudom. De valószínű sünizve lesznek és oldalt lesz a radi ami fújja bár elég lepkefing levegő jön ki azon 4.5V-on, gépház oldala nem lesz fent valahogy rögzítem majd őket. Jó ronda gány azaz, ez kell ide. :o
Aztán meglátjuk az alaplap hogyan reagál, szerintem annak is be kell érnie ezzel a finghuzattal. Megspórolok 2 blokkot.

Durva cucc lesz, mert vízzel hűtök, de közben ugyanúgy degradálódnak a dolgok mintha passzívan hűteném. Fincsi, megmaradt a régi imidzs.
Csapongás, oh fuckyeah blabjaboisslblnnladlbvnlabkdbreg.

(#36573) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

nem PC, de barkács :)

RC helim szénszálas alkatrésze törött el, és berendelni vagy 2 hét.
FR4-ből nyákmaróval pótolva :) katt a képért

Ezt sublerrel vett méretekből csináltam, de most készítettem egy fénymásolatot az eredeti alkatrész maradványáról... na abból csinálok nemsokára egy javított modellt :D
No meg rendeltem hozzá szénszálas lemezt, abból elkészítve olyan lesz mint az eredeti
(csak drágább :D )

...csak én vagyok helikopter?

(#36574) #21346560 válasza Sethdobaloah (#36573) üzenetére


#21346560
törölt tag

a topik címében nincs benne hogy PC barkács ;)

(#36575) #90933760


#90933760
törölt tag

Meggyütt a 6870. Szexuálisan jó, persze masszívan mocskos, cigis, szaros, de nem álltam neki pucolgatni.

Egy AC Twin faszom hűtés van rajta meg annak a sünijei. Ezekkel csak az a bajom, hogy az alacsony profilosak, nem a magas. Úgyhogy le fogom őket kapni ha ideért a víz, csak attól tartok hogy ha elkezdem a ramokról leszedni a golyók khm, sérülhetnek. :U Ez az AC ragasztó mennyire erős?

(#36576) FatalEror válasza #90933760 (#36575) üzenetére


FatalEror
addikt

Az AC takonyt dobd a kukába,ki se bontsd! ;)

HardCore is my LifeStyle

(#36577) #90933760 válasza FatalEror (#36576) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azzal nincs probléma hogy kidobom, de ezek már fel vannak ragasztva és le akarom szedni.

(#36578) FatalEror válasza #90933760 (#36577) üzenetére


FatalEror
addikt

Furemark 30 perc,vagy egy óra,utána kikapod a VGA-t,és finoman próbálod leszedni,enyhén megtekerni,ha nem enged,akkor ne fáradj küld vissza furemark alá.

HardCore is my LifeStyle

(#36579) #90933760 válasza FatalEror (#36578) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szóval Furmarkkal fűtsem és melegen le tudom kapni róla?

(#36580) szab.tam válasza #90933760 (#36579) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sütővel nagyobb már a tapasztalatod...
:U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36581) FatalEror válasza #90933760 (#36579) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen,mivel ha átmelegszik a chip,akkor elméletileg a borda átveszi tőle ergo a ragasztó átmelegszik,és biztos több eséllyel indulsz a leszedésben,úgy hogy utána működjön is.

HardCore is my LifeStyle

(#36582) Rivaul


Rivaul
addikt

Nem egy nagy meló inkább ilyen "quick gány". A laposom eléggé befűtött maga alá mivel folyton deszka módba megy kijelzője elvesztése miatt. Gondoltam kicsit megemelem. Talpak, és a helyén. Egész jó lett cirka 10 fokkal hűvösebb :K A képek a retek telefon hibája :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36583) #21346560 válasza Rivaul (#36582) üzenetére


#21346560
törölt tag

:C

(#36584) szab.tam válasza Rivaul (#36582) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36585) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm, okos kérdés--> Mit használnátok egy szürke alapú turbina fehérré varázslásához?

[link]
A képen nem az én gépem látható, de a házam ugyan ilyen, és az elején levő ventillátor előtti "turbinát" szeretném fehérré varázsolni, a körülötte levő keret szerűséget pedig feketére festeni :)

Everybody lies.

(#36586) FatalEror válasza Pttypang (#36585) üzenetére


FatalEror
addikt

Festéket?!
Szimpla aeroszol mehet rá,esetleg olyan ami speciálisan műanyagra lett tervezve,illetve alapozó,és akkor már az előkészítésről sem feledkezzünk meg.

HardCore is my LifeStyle

(#36587) Pttypang válasza FatalEror (#36586) üzenetére


Pttypang
veterán

A második rész a válasz, köszi, a festék típusára gondoltam, hogy milyennel érdemes, akkor majd rálesek sima aeroszolossal, de a turbina lapátjait nem tudom, hogy fogom megcsiszolgatni :DDD

Everybody lies.

(#36588) FatalEror válasza Pttypang (#36587) üzenetére


FatalEror
addikt

Csiszoló szivaccsal,ronggyal.

HardCore is my LifeStyle

(#36589) kmisi99


kmisi99
addikt

Na ez az igazi gány. videó

(#36590) Livio válasza Pttypang (#36587) üzenetére


Livio
tag

Érdemes lehet azért festés előtt szétkapni a ventit, hogy az álló és a forgó rész közti kis résen ne fess be. (valszeg nem okoz nagy problémát ha mégis, de jobb a békesség)

(#36591) FatalEror válasza Livio (#36590) üzenetére


FatalEror
addikt

Könnyebb a lapátokat is úgy felület kezelni,festeni,sőt ha keretben van szerintem még lehetetlen is,illetve akinek sok ideje,és türelme van az próbálkozzon,de én is szétkapnám.

HardCore is my LifeStyle

(#36592) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Ha már ventiszétszedésnél tartunk.
SWiF2 120P-t hogy lehet szétkapni? :) Nem illik a fekete-fehér-kék színvilágba a zöld.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36593) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv Urak,

Ehhez kéne egy kis ötletelés:

Na itten van egy szakmai rajz a problematikáról: :DDD

Rákattintva egy nagyobb és módosított kép látható, az a jó!

Bővebb infó ide kattintva elolvasható ha valaki nagyon belemerülne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36594) FatalEror válasza V.Stryker (#36593) üzenetére


FatalEror
addikt

Csavarbolt,másik csavar?

HardCore is my LifeStyle

(#36595) V.Stryker válasza FatalEror (#36594) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Áhh....hülyén néztek rám,hogy ekkora (16-os csavarnál nagyobb), ráadásul finom menetes és még balmenetes is....szinte kiutáltak. A környék összes kerékpárszervizét is felhívtam....vagy azt mondták, hogy márpedig ilyen nincs és nem is volt olyan vagy mondták, hogy áááá ezt a legsz.patósabb szart szerencsére csak kis ideig gyártották.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36596) FatalEror válasza V.Stryker (#36595) üzenetére


FatalEror
addikt

Vandál megoldás......hegesztés.
Amúgy mi a gondja az anyának?

HardCore is my LifeStyle

(#36597) V.Stryker válasza FatalEror (#36596) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy nincs rajta menet. :DDD Én is a hegesztésre gondoltam, meg is beszéltem már kb. egy lakatossal, de utána hogy lesz zsírozva, takarítva a csapágy? lesz@rom...úgyis eladom... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36598) #21346560


#21346560
törölt tag

Jó alaposan be kell hegeszteni, nem megye bele semmi.. jól megzsírozod, ki sem jön :)

[ Szerkesztve ]

(#36599) V.Stryker válasza #21346560 (#36598) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem lehet, bebe...ezen is túl vagyok. :DDD Ugyanis az ennél egybe van a lánckerékkel, hajtókarral. Csak egyik oldalról bontható. MOndtam én,hogy szar na. :)

Csak megerősítetek ebben. :) Na, akkor pénteken...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36600) macko20


macko20
őstag

A teszt alaplapra elkészült a Monster tartója:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.