Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Lompos48 válasza #21346560 (#35648) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mert jól/jobban vezetik a hőt és emiatt a melegebb kezedtől hőt vonnak el. Ez adja azt az érzetet. Menj be egy 35 foknál melegebb műhelybe és tapogass meg ott egy fémtárgyat. Melegebbnek fog tűnni, mint az asztal (fa)lapja. Mert ezúttal az ad le hőt és nem a kezed. Pedig egyforma a hőmérsékletük. Mérhetően.

(#35652) lukaszokni válasza macko20 (#35646) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Igen, alapból én is arra gondoltam, h azért fújatom a radiátort, h mindenképp meglegyen a kívánt hőfok. :)
Viszont panelban nyáron mostanában már előfordul a tartós, 5-10 napos 30-35 fokos levegő hőmérséklet. És igen, nyilván a kanál sem melegszik fel a fiókban 35 fokosra (bár még nem mértem soha). Visszaszívom. :DDD Érdekes a dolog nagyon, jó téma. Ha jól láttam, volt egy olyan hőmérsékleti értéked, ami meglehetősen alacsony volt (20-on pár fok), gondolom az meg annak köszönhető, h forráskor hőt von el a körülötte levő közegtől a dietil-éter. :U

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#35653) Lompos48 válasza Ribi (#35650) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kezeddel nem tudsz konkrétan hőmérsékletet "mérni".

Maximum megállapítod, hogy a homloka forró, tehát lázas a gyerek. Ugyanolyan természetű anyag (bőr) a melegebb hőt ad át a hidegebbnek. Saccolni lehet... :K

@lukaszokni

...nyilván a kanál sem melegszik fel a fiókban 35 fokosra (bár még nem mértem soha).

De igen. Mérd meg! Nem mondtam semmit. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35654) Ribi válasza Lompos48 (#35653) üzenetére


Ribi
nagyúr

Saccolni lehet, de pont amiatt, hogy a fém és fa hőátadási tényezője miatt hidegebbnek érzed a fémet mint a fát, még ha ugyanolyanok is.
Nyilván vannak ilyen tapasztalati dolgok, de ezen kívül totál félrevezető a hő érzet.

(#35655) Lompos48 válasza Ribi (#35654) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze.

(#35656) blasko92 válasza #21346560 (#35645) üzenetére


blasko92
őstag

Mérőlabor.....
Mérőlaborokban 24 órán keresztül szokták egy márványasztalon pihentetni a mérőeszközöket, és az alkatrészeket egy ~20 fokos szobában, hogy mindennek ugyan olyan hőmérséklete legyen, így lesz minél pontosabb a mérési eredmény.

(#35657) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Vajon acetonnal működne-e? :U
56,3 celsius a forráspontja. Elméletileg amíg nem melegszik túl a proci 54 foknál, addig ott lötykölődne felette a folyadék. Tehát ha nincs terhelve, akkor huzamosabb ideig kellene 50 fok körül működnie. ?
Építenék szívesen valami ilyesmit, de félelmetes az ismeretlen. :D

mAtx4ever!

(#35658) FatalEror válasza lukaszokni (#35657) üzenetére


FatalEror
addikt

Aceton...Nehogy felrobbantsd magad!!
Amúgy ha nagyon próbálkozó kedvedben vagy,akkor ammóniát kell kipróbálnod,Dubájban,a síparadicsomokban is azzal hűtenek,valamint,általában a hokipályákon is.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35659) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Itt a folytatás.:
[Ferrari V12 PC]

(#35660) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.A következő a gondom.Van egy BULK alaplapom.Hátlap kellene hozzá.Az alaplap ASRock 960GM-GS3 FX/BULK.Ehhez keresek hátlapi lemezt.Az alaplapi hátlemez így néz ki:http://www.asrock.com/mb/photo/IO/960GM-GS3%20FX(m).jpg Laci.

Soha többé ...

(#35661) jenei0330


jenei0330
tag

Nagyon jól sikerült, gratulálok, kár, hogy az enyém nem lesz ilyen szép, meg mostanában időm sincs vele foglalkozni. :W

(#35662) ViZion


ViZion
félisten

Frissítettem, ha gondoljátok Update 3-tól a mai hegesztés. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35663) #90933760 válasza ViZion (#35662) üzenetére


#90933760
törölt tag

ÚÚÚ, szóval tied ez az avatar. Ez tök király mese, a rózsaszín párduccal megy együtt. :DD

(#35664) szab.tam válasza Andrew_31 (#35659) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gyönyörűen alakul, de egyet nagyon nem értek.
az egyik oldalon mit keres az a plexi?
számomra totál illúziórombolás, elgagyisítja az egészet.
gyorsan készíts el teliből (is).

****

jobban érthetően:
ha az is teli lap, akkor az egyész egy szerves egység benyomását kelti.
így pedig a plexis oldalról nézve olyan, mintha egy gagyi pc tetjére rátettek volna egy tuti blokkot.
tehát a plexi oldalról nézve elég gáz. a teli oldalról pedig csodálatos.

de majd a többiek is véleményezik.
igaz, alapszabály: főként neked kell tetszen...

****

közben ezt már törölni nem akartam, de inkább a logoutos bejegyzésedben folytassuk.

:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35665) #90933760


#90933760
törölt tag

Google Szimat, oh fckyeah.

(#35666) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, erdeklodnek, hogy tudna e nekem valaki kedvezo aron segiteni:) corsair d800 nak a tetej ahol a ventik vannak. Sajnalatos modon kivan vagva, es erre kellene 1 racsot kivagni. Nem cel hogyrogzitve legyen csak ra tudjam rakni hogy elfedje a radiatorom...:) igazabol kb 40cm hosszu 20 cm szeles racs kene ami fekete:)

[ Szerkesztve ]

(#35667) FatalEror válasza Fail3D! (#35666) üzenetére


FatalEror
addikt

Wasquez kollégától kell neked 1mm-s méh sejt rács.

HardCore is my LifeStyle

(#35668) Fail3D! válasza FatalEror (#35667) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx:)

(#35669) FatalEror válasza Fail3D! (#35668) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy kis gyurmaragasztóval simán be is tudod ragasztani!Vagy esetleg 2 oldalas ragasztószalag.

HardCore is my LifeStyle

(#35670) Fail3D! válasza FatalEror (#35669) üzenetére


Fail3D!
addikt

a beragasztas nem fontos, a lenyeg hogy befedje a luykat es szintbe hozzam a hazzal.

(#35671) FatalEror


FatalEror
addikt

Szép estét!
Valaki tudja,hogy mi az max anyagvastagság acélból,amit gyűrés nélkül visz egy jobbfajta lemezolló?Nem állványosra gondolok,hanem kézire.

HardCore is my LifeStyle

(#35672) blasko92 válasza FatalEror (#35671) üzenetére


blasko92
őstag

Hát én még olyannal nem találkoztam, ogy egy kézi lemezollo ne hajtogatta volna meg a lemezt. Kivéve, ha egy keskeny lemezcsíkból vágsz egy darabot.

(#35673) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Ilyen gépházam van[link] és azon gondolkodtam hogy 1 meg kéne emelnem a házat a lábak cseréjével, aztán furkálni az aljára szellőző lyukakat, hogy az aljára is tudjak tenni egy ventit, 2 ugyan így a tetejét is megfurkálni és oda is tennék egy 12 es ventit. Milyen anyagot ajánlanátok porszűrőnek és mivel lenne a legegyszerűbb odaragasztani? Én arra gondoltam, hogy gányolok 1 kicsit ésveszek 1 nylon harisnyát aztán vágok abból 1 darabot:D Nem tudom ez jó megoldás lenne? :D

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#35674) föccer válasza Anaren91 (#35673) üzenetére


föccer
nagyúr

Legrosszabb esetben sűrű szövésű szúnyogháló. De lehet kapni direkt erre a célra kitalált vékony szivacsbetéteket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35675) imibogyo válasza Anaren91 (#35673) üzenetére


imibogyo
veterán

Általánosan "elfogadott" porszűrő a nylon harisnya. Ha ízléses keretet csinálsz neki még akár gyárinak is tűnhet. Én nem ragasztanám, hanem valamilyen keretet csinálnék neki mondjuk fából, hogy könnyen cserélhető, tisztítható legyen a későbbiekben. :K

Bár összességében meg nem hiszek ebben az egész porszűrősdiben, inkább kitakarítom a gépemet fél-, egy évente, szóval nyugodtan hagyd figyelmen kívül a véleményemet. :P

[ Szerkesztve ]

(#35676) Anaren91 válasza imibogyo (#35675) üzenetére


Anaren91
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek a gyors választ:) Az a baj hogy a koliba valami irdatlan nagy por van komolyan 1 hét alatt ha nincs fent a gépház oldala a prociborda bundát nöbeszt:D Aztán ha ez a harisnya téma valamivel kevesebb port enged be az már csak jó:) Már csak a lábakat kell kitalálnom hogy mivel emeljem meg meg hogy:D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#35677) imibogyo válasza Anaren91 (#35676) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja úgy ok. Nekem a lakásban (udvari) alig van por, egy év után is csak alig észrevehető por rakódik le a gépben. Szóval nem foglalkozom vele nagyon. ;)

Lábnak meg nem tudom mennyire akarsz esztétikus dolgot. Ha nem annyira, tehát csak a funkció a lényeg, akkor bútorláb és kész (átmenő csavarokkal tudod rögzíteni, vagy magával a lábbal, ha olyanokat használsz, mint szab.tam a polcához (IKEA). 5-16 centivel meg tudod emelni a ház alját. Ezt könnyen készíthetsz is mondjuk 5x5-ös stafniból, kicsit meggyalulod, megcsiszolod, aztán belülről adsz nekik egy-egy 50-es facsavart és kész is. Ez még kézi szerszámokkal is maximum egy órás munka.

[ Szerkesztve ]

(#35678) Anaren91 válasza imibogyo (#35677) üzenetére


Anaren91
senior tag

Aham hát akkor szerintem majd szétnézek a barkács áruházakba itt Miskolcon hátha találok valami kész lábat:D Nem vagyok egy nagy barkácsművész szal ez lesz a legegyszerűbb:D

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#35679) FatalEror válasza Anaren91 (#35673) üzenetére


FatalEror
addikt

Furkálást felejtsd el,csak szétbaxod vele a házat,teljesen fel fog hullámosodni a lemez.Inkább vágd ki a helyét,és rakj be alá méh sejt rácsot!Porszűrűnek meg mehet a szagelszívókban is használatos papírszűrű-szövet betét,az nem is drága,és általában akkora anyagdarabot adnak,hogy mosogatni sem kell,mehet a kukába és vághatsz a helyére újat.

blasko92:
Mit értesz ez alatt?
Hogy nem lehet vele vágni,hanem begyűri a pofák közé a lemezt?Mennyire voltak jók azok az ollók?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35680) #90933760


#90933760
törölt tag

Az nem méh. Méhe. ;]

(#35681) Irmscher 353 válasza Anaren91 (#35678) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Attól függ, hogy mennyire akarod megemelni a gépet.
Szerintem erre jó lehet az ajtóütköző gumi is. Én anno mélynyomó alá használtam, van több méretben is. Csavarral könnyen rögzíthető, mivel előre ki van fúrva.

És az ára is csak párszáz Ft körül mozog ;)
Méretek is vannak...

Ha egyszer utólérem magam, én is ilyesmivel fogom megemelni a gépet, hogy alulra is mehessen egy venti, pont úgy tervezem, ahogy Te is, csak 2-2 12cm-es venti menne a házba, minimális fordulatszámon ;)

[ Szerkesztve ]

(#35682) blasko92 válasza FatalEror (#35679) üzenetére


blasko92
őstag

Nem a pofák közé gyűrte be. Hanem ha hosszan akarsz lemezollóval vágni, akkor a lemez fog "pöndörödni". Voltak régi ollók, de ezek is jól vitték a lemezeket, meg újak is, pl. Beta.

[ Szerkesztve ]

(#35683) FatalEror válasza blasko92 (#35682) üzenetére


FatalEror
addikt

És ha egy nagyobb darabot,pl gépháznak a fém előlapját vágnám vele?Akkor is felgyűrné?Mondjuk annyira nem izgat,csak a kíváncsiság.....De a legegyszerűbb az lenne,ha vennék egy mikro gépet,csak egy hulladékér sajnálnék 8-10k-t,a normálisabbak pedig már 30-tól indulnak. :(((

HardCore is my LifeStyle

(#35684) Irmscher 353 válasza FatalEror (#35683) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Dekopírfűrész? Nem gyűr, ha rendesen vágsz vele, meg rendes fűrészlapot teszel bele, akkor szépen lehet vele vágni.

[ Szerkesztve ]

(#35685) Anaren91 válasza Irmscher 353 (#35681) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hát nem tudom mennyire kell megemelni ahhoz, hogy rendesen tudja szívni a levegőt?:D Egy 3 cm szerintem elég kell hogy legyen.

Fatalerror: Nem tudom én nem értek hozzá de ha te mondod hiszek neked:D Az alján megpróbálom fúróval az úgyse látszik aztán ha tényleg nagyon gány akkor a tetejét majd megpróbálom kivágni. Sima flex el nekieshetek vagy mit ajánlasz ehhez a művelethez?:D

És találtam megoldást a porszűrőre is[link] bár olcsóbban kijövök ha veszek sima hepa szűrű szövetet aztán magamnak megoldom.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#35686) FatalEror válasza Irmscher 353 (#35684) üzenetére


FatalEror
addikt

Azzal indítottam,de már unom,hogy nem lehet megtámasztani rendesen a munkadarabot,mivel nyeklik a picsába olyan vékony a lemez,és a pengének is kell a hely,a talpat is nehéz megtámasztani,ha ferde vágást szeretnél.Szóval rohadt körülményes,és legyen bármennyire jó a lap,ha a lemez vékony,akkor csak "ugrálni" fog a gép alatt.

Anaren91
Flex,vagy dekopir,oda még jó bőven az is,mivel van rendes támasztás,és a pengének hely,persze abban az esetben,ha kiveszed a házból a hardvereket. :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35687) Fail3D!


Fail3D!
addikt

esetleg masik beszerzest pesten belul mehsejt racsra tud valaki? mert az itteni kollega nemvalaszol:(

(#35688) FatalEror válasza Fail3D! (#35687) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne sürgesd,kell neki pár nap,nem szokott naponta fent lenni,de cserébe korrekt!

HardCore is my LifeStyle

(#35689) Fail3D! válasza FatalEror (#35688) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks, raerek de 1-2 heten belul szivesen megoldanam...:)

(#35690) Devil Smile válasza Fail3D! (#35687) üzenetére


Devil Smile
őstag

en pesten amiket talaltam jo aron mind csak tablaba adnak
az egyik helyen 1000*2000mm es tabla 9080huf brutto ez perforalt lemez korlyukas atlos osztassal..

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35691) Fail3D! válasza Devil Smile (#35690) üzenetére


Fail3D!
addikt

uhh nem csak hogy nagy:) de a masik hogy pici extra kivansagom is lenne:) bekene hajtogatni az oldalait hogy nelegyen ele illetve 2-3 mm rel magasabb legyen.

(#35692) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Ide is írok hátha tudtok nekem segíteni.
Szeretnék egy Lenovo D20 as eATX-es házba beépíteni egy mATX vagy ATX es alaplapot.
Nagyon kevés infót találtam róla,ha jól gondolom pár lukat kell fúrni az alaplapon és elhelyezni úgy hogy egyezzen a mATX vagy ATX lukkiosztásával.
Gondolom pár rögzítési pont azért egyezik.
Tudnátok ebbe nekem segíteni? :C

Erről lenne szó:

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#35693) Sotho válasza macko20 (#35629) üzenetére


Sotho
őstag

Az AIDA stabilitástesztben ha csak az fpu van bepipálva az melegíti legjobban a rendszert, veszi fel a legnagyobb áramot dolgoztatja a procit stb.

(#35694) Irmscher 353 válasza Anaren91 (#35685) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Én is olyan 3 cm el emelném meg minimum, de a 4cm vagy 5 sem okozhat gondot. Nekem egy ~30kg-os mélyládát a kocsiban röhögve megtartott 4 ilyen "láb".

FatalEror: ha a dekopírt már kinőtted, akkor valszeg a dremel, és egyéb masinák lesznek a következők...

(#35695) Devil Smile válasza Fail3D! (#35691) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen nekem is kicsit nagy.. nekem meg csak egy kb 30*60cm es db kellene a tobbit mar meghajtanam/kivagnam.. csak auto nelkul meg a szallitasa is gondot okoz mivel 0,8mm a vastagsaga a BKVn sztm az elso kanyarnal magamra tekernem az egeszet.. :)

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35696) Gyíkac válasza zsombor22 (#35692) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

"ha jól gondolom pár lukat kell fúrni az alaplapon " -->ezt megnézném, Videót is kérek!!

[ Szerkesztve ]

(#35697) FatalEror válasza Irmscher 353 (#35694) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen kéne már olyan is,csak a gond az az,hogy mint mondtam a minőségi cuccok,amiknek nem üt-ráz-rúg a tengelyük,azok már olyan 30k környékén vannak,és most,hogy olvasgatok,egyre többször tapasztalom azt,hogy mindenki panaszkodik arra,hogy állandóan leégnek a dremel a gépek,a monoton munkáktól.....Szóval már csak a proxxon maradna,ami szimpatikus is az alu hajtóműház,a hosszú nyakrész,a pontos,precíz golyóscsapágyas-köszörült tengely miatt,illetve nagyon tetszenek a tartozékok is,vannak elképesztődarabok is,illetve ezekhez a gépekhez tervezett precíziós állványok is lenyűgözőek! :K
A dekopir is nagyon jó,ha a ház tetejét,vagy oldalát kell kivágni,szóval ha van alátámasztás,és hely a pengének,illetve jóval tempósabban lehet dolgozni,sőt jó lappal,még tisztábban,sorja mentesebben is! :K

HardCore is my LifeStyle

(#35698) zsombor22 válasza Gyíkac (#35696) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Rosszul írtam nem az alaplapon szeretnék lukat fúrni hanem az alaplapi tálcára,menetet vágni rá és jöhet a távtartó.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#35699) Gyíkac válasza zsombor22 (#35698) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

kár.. :( :DDD

(#35700) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Egy IBM x225 házam már van,mondjuk azzal elég barbár módon bánt el a régi gazdálya.
Ő simán kilapította az EATX es alaplap útba levő rögzítőpontjait.
A képen pirossal jelöltem,most 4 ponton van rögzítve az alaplap.
Azért cserélném le a házat mert nem tudok belerakni egy vga-t( a második képen látszik a nyílnál nincs helye csak valami régi analóg kivezetésnek a helye van ott)


Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.