Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) nézzbe válasza macko20 (#36800) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Wow , hol lehet így szálba kapni hőcsövet ? :U

(#36802) macko20 válasza nézzbe (#36799) üzenetére


macko20
őstag

Az a bubis zacsi statikus veszély forrás...

Kínában...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36803) Andrew_31 válasza nézzbe (#36799) üzenetére


Andrew_31
Modder

Hasonló megoldás.
[link]
Azok a régi szépülök.

[ Szerkesztve ]

(#36804) szab.tam válasza macko20 (#36800) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

komoly.
elképzelem, ha én töltöm meg a ragasztott kamrát éterrel. valószínű 70 foknál elszállt volna, mint egy kukta.
és egyben lobbant volna be.
csak a vákuum + desztvíz lesz a megoldás.
de múlkor azt olvastam, hogy nemcsak vizet raknak bele. hanem kis alkohol és metanol is megy bele.
okát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36805) FatalEror válasza macko20 (#36802) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem félsz,hogy egyszer felrobbansz éterestől,mindenestől?Vagy nem lehetséges?

HardCore is my LifeStyle

(#36806) #21346560 válasza FatalEror (#36805) üzenetére


#21346560
törölt tag

Észre sem veszi majd, átalussza :DDD

(#36807) FatalEror válasza #21346560 (#36806) üzenetére


FatalEror
addikt

Fú régebben állandóan azzal szórakoztunk,nitrohigító és már égett is a fél Duna part,dezodor robbantás stb.Párszor meg is ütöttük a bokánkat,de sosem tanultunk belőle,szerencsére kinőttük!Azóta már csak óvatosan bánok a dolgokkal,nem akarom ugyan azokat a hibákat elkövetni!!

HardCore is my LifeStyle

(#36808) szab.tam válasza FatalEror (#36807) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ilyeneket nem szabad posztolni. a húgyagyú, mindent megfigyelő amcsi nagytesó már fel vett a listára, mint veszélyes egyént... :K :D

meg minket is, mert veled társalgunk.
úgyhogy kiszólok:
- uraim! én ezt az embert nem ismerem! és nem értek vele egyet. :N
:DDD

***

(#36806) Runo
medvék télen alszanak...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36809) FatalEror válasza szab.tam (#36808) üzenetére


FatalEror
addikt

Kedves idegen!
Ami megtörtént,megtörtént,változtatni már nem tudok rajta ez van,akkor ezt szerettük csinálni,az amcsi meg vegyen fel a listára azt sem írom,hogy ne próbáld ki otthon,mert úgy is leszárjak,és minél jobban tiltasz valamit,annál inkább megakarják majd csinálni,úgy hogy csak annyit mondok,hogy aki fékezhetetlen vágyat érez,az ne otthon csinálja.Amúgy talán én is fejlődőképes vagyok,múltkor füstbombát akartam csinálni,csak műtrágyát meg egyebeket kellet volna nyílt láng fölött főzni,szóval nem akartam,hogy belerobbanjon a képembe!

HardCore is my LifeStyle

(#36810) szab.tam válasza FatalEror (#36809) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

"műtrágyát meg egyebeket kellet volna nyílt láng fölött főzni"
neked annyi: -->>

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36811) FatalEror válasza szab.tam (#36810) üzenetére


FatalEror
addikt

2 perui indián visz egy harmadikat,gondolom azért mert gyümölcsöt akart lopni,és a kerítés amely elválasztotta volna a gyümölcstől áram alatt volt,így barátunkat megb@szta az áram,és viszik a börtönkórházba.(Aranyosi)
Ennek mi a köze az én műtrágyás sztorimhoz? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#36812) #21346560 válasza FatalEror (#36811) üzenetére


#21346560
törölt tag

Perui indián gyakorlóban? :P

(#36813) TESCO-Zsömle válasza #21346560 (#36812) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A beteg meg rabruhában?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36814) macko20 válasza FatalEror (#36805) üzenetére


macko20
őstag

Nem ,tudom mit szabad és mit nem ez egy enyhe szivárgás volt,a külső nyomás kisebb mint a belső így nem lehetett belőle gond

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36815) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Biciklimre szeretnék valami pofás LED-es lámpás figyelemfelkeltő dolgot alkotni.

Iylesmire gondolok: Revolights De ez nem jó az én kerekemre mert túl vastag. / Mountain Bike/ Ez a cucc meg csak verseny bicókra jó.

Minden féle érdekel, csinálnék maganak ilyet csak nem tudom, hogy kell.

Ha van valakinek már valami elkezdett ilyen projectje az is érdekel.

Köszi.

(#36816) Ribi válasza Goblin12 (#36815) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mókás cucc, de gondolom a központi egységhez is kell kis programozás, meg megtalálni a megfelelő chipet ami tudja kezelni. Érzékelők és miegymás. Talán a legegyszerűbb lenne egy ilyet megvenni és csak a led részt átalakítani szélesebbre.

(#36817) nézzbe válasza Goblin12 (#36815) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hmm ez olyan elven működik sztem mint ahogy én oldottam meg hogy a ventilátor állónak hasson [link], valószínűleg a kerék fordulat számából oldja meg hogy jó helyen égjenek a ledek ,hall szenzorral meg lehet oldani hogy kapjál jelet amit aztán egy mikroprocesszorral feldolgozol , én a venti 3. lábát használtam erre a célra ott ugyanis azon az ágon jött a vissza jelzés.

(#36818) Ribi válasza nézzbe (#36817) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#36819) Goblin12 válasza nézzbe (#36817) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Köszi mind2tőtöknek a működése az mágnesekkel van valahogy megoldva. Kép

Hogy hogyan is rakd fel a biciklire.

A kiszélesítés az még esetleg működne is, csak az a baj,hogy:

1. 27"-os kerékre van | enyém 26"
2. a gumi vastagsága nem lehet több mint 38 mm, mert különben mögötte marad a led és csak oldalra világít előre nem.

Igazából annyira nem tűnik komplikáltnak a dolog. Valaki LED Mátrixra tippel, de nem tudom, ahoz nem igazán értek.

Ha esetleg van valami egyéb 5let az jó lenne.

RIBI: Amit linkeltél car wheel LED, azok csak ilyen ledcsövek abba igazából nincs semmi izgalmas, hogy is modnjam a figyelmet felkellti, de ez a cucc mégis csak ad egy feelinget. :B

(#36820) nézzbe válasza Goblin12 (#36819) üzenetére


nézzbe
aktív tag

PC-s neont az első villára mind a 2 szálra az elég pöpec lesz :DDD

Bakker ezzel magamnak is adtam egy ötletet :D , meg is nézem hogy áll :D

[ Szerkesztve ]

(#36821) nézzbe válasza Goblin12 (#36819) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hát ez se lenne gyenge :D csak fehérrel kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#36822) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Egy ilyen hűtőt kaptam a procihoz. Frankó kis felfogató van hozzá, szerintem ezzel átalakítás nélkül felrakható majd AMD-re a blokkom is. Mert semmi szarozás csak egy sima leszorító és ugyanilyen a blokk is. Bár a blokk lehet kicsit vastagabb, mit a hűtő alja. Nem tudom, de szerintem fasza lesz. :DD

(#36823) TESCO-Zsömle válasza nézzbe (#36821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi tart vissza? Legalább 10 színben lehet ilyen neonokat kapni. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36824) Goblin12 válasza nézzbe (#36821) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez se rossz, hátra meg két pirosat középre meg két kéket. :))

(#36825) Rivaul válasza TESCO-Zsömle (#36823) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezért "kishazánkéberőrei" nem büntetnek?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36826) nézzbe válasza TESCO-Zsömle (#36823) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Nekem jó a kék is :D csak a sündőröknek nem :) meg a kollégának is fehér kéne szerintem , LCD-ből lehetne bontani még , a pc-mbe az van :D

[ Szerkesztve ]

(#36827) TESCO-Zsömle válasza Rivaul (#36825) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen alapon? Nem villog...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36828) nézzbe válasza TESCO-Zsömle (#36827) üzenetére


nézzbe
aktív tag

A színnel van a baj , csak fehér-sárga lehet elől , hátul meg piros sárga és fehér (tudtommal), már a sufni tuningolt autókba a kék helyzetjelzőért is beszólnak :))

(#36829) Rivaul válasza TESCO-Zsömle (#36827) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezek mindenért szólnak manapság :W Közbe elolvastam a szabályokat. Sok minden ki van kötve de én sem látom egyértelműen tiltottnak ezt így. Bár az biztos hogy növeli az esélyét egy szimpla igazoltatásnak...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36830) TESCO-Zsömle válasza nézzbe (#36828) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor rakjatok lilát. Mint mondtam, legalább 10 színben lehet ilyen szutykokat kapni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36831) FatalEror válasza Rivaul (#36829) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt pl tudom,hogy autóra neont rakni,bármilyen színben tilos!

HardCore is my LifeStyle

(#36832) #21346560 válasza nézzbe (#36828) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ledes bicaj első lámpámban már 6 éve kicseréltem a fehér ledeket kékre (még villogni is tud :DDD ), de még egyszer sem szólak érte a rendőrök (kopp-kopp-kopp)....

(pedig már 3 városban is laktam - közlekedtem vele)

[ Szerkesztve ]

(#36833) Blabcsi válasza nézzbe (#36821) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én ledszalagot javaslok, nem fogyaszt annyit, könnyebb, nem sérülékeny, tartósabb, olcsóbb, stb, stb.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36834) bandy13 válasza Blabcsi (#36833) üzenetére


bandy13
aktív tag

Ötletes :D Lehet barkácsolok egyet :D
Ez mennyire merítené az elemeket ? Mennyire kivitelezhető ? Mert az se jó ha hetente cserélni kell az elemet... (előre 12 led (a villára 6+6) hátra 12 led (vázra 6+6))

[ Szerkesztve ]

(#36835) Blabcsi válasza bandy13 (#36834) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Attól függ milyet veszel.
És nem elemet, hanem kis méretű aksit javaslok (laptop, noti, moci)
Az én bringámon hátul van egy szép piros ledsor, egy kis aksi hajtja de még nem töltöttem, kb ősz óta, heti 0.5-1.5 órát megy. 40cm 30led/méter.
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36836) bandy13 válasza Blabcsi (#36835) üzenetére


bandy13
aktív tag

:R :R
Csak hát Magyarországon vagyunk és ha akkut teszek a bicóra az nem hiszem, hogy sokáig rajtamarad...
Meg én szeretek haladni... nagyon erősen fel kéne eszkábálnom..

(#36837) szab.tam válasza macko20 (#36814) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a külső nyomás kisebb mint a belső így nem lehetett belőle gond"

szerintem ezt gondold kicsit át.... :U :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36838) Goblin12 válasza Blabcsi (#36833) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez tetszik nekem is. Mennyi a fényereje? Milyen akkuval használod?

(#36839) Blabcsi válasza Goblin12 (#36838) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Elég jó fénye van, olyan 3-4 méterre lévő falon árnyjátékoztunk a lányaimmal. :D
Egy 1.3 Ah zselés aksi van felfogatva a műanyag dobozomban és a piros fényvisszaverő alá van rejtve a ledszalag, nem látszik semmi sem, csak a kapcsoló, ha valaki aláfekszik, mert az alul van. :DD

bandy13 Én is száguldok vele, pedig a bringa önsúlya kb.30 Kg!!! Na, jó 35-nél többel nem tudok menni. :O
Egy 3 sebes agyváltó van benne, de 3.-ban nem bírtam kitekerni, csak 42.5 km/h-ig bírtam, de a gép még bírta volna.

Persze fogok képet feltenni, ha nem felejtem el. :))

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36840) Goblin12 válasza Blabcsi (#36839) üzenetére


Goblin12
őstag

Tudnál csinálni majd egy pár képet? :B

(#36841) FatalEror válasza Goblin12 (#36815) üzenetére


FatalEror
addikt

Szia!
Nem a legszebb,és legjobb megoldás,de a topikhoz a hű!
Szóval vízálló led szalag,azt körbefűzöd a küllők közt a tápkábel csatlakozását körbekend szilóval,és arra mehet zsugorcső,az egész kegyere áramforrása egy IP65-s villanyszerelési dobozban lenne,víz por ütés álló,és ide futna a 2db vezeték,első,és hátsó kerék,tápvezetéke,és ebben a dobozban lenne a kapcsoló,és az akku pack is.

HardCore is my LifeStyle

(#36842) haxiboy


haxiboy
veterán

Sajnos nemtudom hova írjam. A tápegységem kábelét szeretném meghosszabbítani, azt amelyik a CPU-ra megy 4+4pin.
A tápom enermax liberty 500w-lenne. Létezik direkt ilyen kábel, vagy a teljeset hosszabbra kell cserélni?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36843) krisztianAMG válasza Goblin12 (#36840) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Van biciklire való is: [link]

Minek hoztátok fel, ezzel most bogarat ültettetek a fülembe. :DDD

(#36844) #90933760 válasza haxiboy (#36842) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Létezik. több helyen is kapni. Én fogtam és levágtam a seggbe, egy másik tápét tettem rá csokival. Ultra gány, de jó. És soha többet nem tudom eladni a tápot, ez már rám fog rohadni. :DD

(#36845) nézzbe válasza #90933760 (#36844) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:C , a cél "gányolja" az eszköszt

(#36846) Goblin12


Goblin12
őstag

Én még mindig valami esztétikus szép munkát szeretnék csinálni, nem valami gányoldát. :(

(#36847) #21346560 válasza Goblin12 (#36846) üzenetére


#21346560
törölt tag

Már pedig ez a gány topik...

(#36848) Goblin12 válasza FatalEror (#36841) üzenetére


Goblin12
őstag

Csak ezzel az a baj, hogy az elektronika 90%a kereken forog, ha én azt elviszem a keréktő lakárhova, az kb az első 5 cm-ig működik azt szakad el. :C

Mindenféle képpen a kerékagy-on kell hogy legyen az elem.

Runo: Nincs nem gány topik?

[ Szerkesztve ]

(#36849) krisztianAMG válasza Goblin12 (#36848) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Akkor legfeljebb a kerékagyhoz tudsz elemet/akkut fogatni, hogy ne rázzon nagyon. És akkor még vezetékezés, vízállóság... Mi is gondolkodtunk már hasonlón, de csak gombelem+ Led lett belőle. Ami még eszembe jut: [link] , [link] , [link].

[ Szerkesztve ]

(#36850) Goblin12 válasza krisztianAMG (#36849) üzenetére


Goblin12
őstag

Addig én is eljutottam, hogy gombelem meg pár led. Azt hiszem körbenézek máshol is, annyira beleéltem magamat, hogy muszáj lesz csinálnom valamit, :R

Azért köszi. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.