Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Drizzt01 válasza FatalEror (#36750) üzenetére


Drizzt01
őstag

Csak hobby célra kellene . 100k alatt gondolkodnék első sorban . :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#36752) Andrew_31 válasza Drizzt01 (#36751) üzenetére


Andrew_31
Modder

Hát 100k alatt nehéz lesz. :))

(#36753) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv

Szerintetek a fordulatszám szabályzós porszívóban miféle szabályzó van? Több tekercs van a motoron, vagy frekvenciaváltó, vagy hogy nézhet ki? (spéci csavaros, feleslegesen nem szedném szét,de érdekel, mert ha felhasználható máshol, már kapom is ki a belét)

(#36754) Lompos48 válasza unknownerror (#36753) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Fázishasítás triac-kal, gondolom.

(#36755) unknownerror válasza Lompos48 (#36754) üzenetére


unknownerror
tag

rákerestem, képeken olyasminek tűnik, ami elfér egy porszívóban :)
akkor ez ha jól értelmezem, a feszültség átlagát csökkenti,vagyis a feszültséget manipulálja? árammal mi a helyzet? az egyenletes? vagy a feszültséggel együtt csökken,esetleg nő?

Ez vajon másik motorral is működne, vagy egy adottra tervezik? Mert egy ettől kisebb teljesítményűt szeretnék meghajtani, de csak 2-3 napig kellene, ezért nem vennék frekvencia váltót.

(#36756) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Régen jártam erre :)
Viszont lenne egy kérdésem:
Van egy TP-Link TL-WR740N Routerem (egy antennás és nem cserélhető). Olyan kérdésem van hogy szerintetek meg lehet oldani hogy nagyobb antennát teszek rá és működésben is hozna + eredményt?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#36757) jim bcs válasza s3toraph (#36706) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hali, ment a pü, egyébként mindig túlbonyolitjátok, a legegyszerűbbre senki nem gondol, a méhtelepeken bőven van annyi régi pc ház amiből kellő mennyiségű csavar nyerhető ki !!! ;]

Debrecenben is van, mivel az ottani mérlegek ilyen kis súlyra nincsennek kalibrálva igy marad az ingyen elvihető változat !!!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36758) imibogyo válasza dewil666 (#36756) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindenképp hozna javulást a jelszintben. Legegyszerűbb megoldás ha veszel RP-SMA csatlakozókat (anyát és apát is) és csinálsz egy új kivezetést a router házára. Van ezekből felcsavarozható, beforrasztható, meg befúrható anyás változat egyaránt. Ami neked a legjobb azt kell venni ebay-ről rengeteget vadászhatsz.

A router nyákjáról jövő kábelt meg talán mindegyiken forrasztani kell, esetleg csavarozni de erre nem esküszöm meg. A forrasztásos a biztos, ezen a képen jól látható közelről.

(#36759) Lompos48 válasza unknownerror (#36755) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A hullámformák ilyenek fázishasítással:

akkor ez ha jól értelmezem, a feszültség átlagát csökkenti,vagyis a feszültséget manipulálja?

igen

árammal mi a helyzet? az egyenletes? vagy a feszültséggel együtt csökken,esetleg nő?

Ohm törvénye alapján a terhelés határozza meg a "manipulált" feszültség által keltett áramot.

Ez vajon másik motorral is működne, vagy egy adottra tervezik?

Pont az előző magyarázat miatt igen. Legalábbis, ha a motorok között nincsen nagyságrend méretű különbség.

(#36760) dewil666 válasza imibogyo (#36758) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a segítséget!
Megpróbálok alkotni a közeljövőben valamit és megosztom itt hogyan sikerült!!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#36761) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Aki esetleg vállal olcsón flexelést Bp-en, írjon rám.

Köszi!

(#36762) xatos3


xatos3
senior tag

KIVÉTELESEN megérte vasárnap felkelni és bejönni dolozni mert ezt kellett összrakni :DDD :DD :DDD :DD

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

természetesen a kábelezés nem végleges

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36763) szab.tam válasza xatos3 (#36762) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az a baj, hogy a totálképből csak 1 irányból látható.
így nem jön nagyon le, hogy mi a ház? :F
vagy az izé, amire fel vannak szerelve a cuccok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36764) xatos3 válasza szab.tam (#36763) üzenetére


xatos3
senior tag

az egy fémlemez, mert ez falon lesz

kép6
kép7
kép8

valahogy így kéne eldugni a kébeleket

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36765) szab.tam válasza xatos3 (#36764) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, így érthető. elég lett volna egy profilkép, és akkor egyből világosabb lett volna.

a tetején egy dupla bútor fogantyú van?
én is vettem már. ház tetjére vagy a veletech-es nagy deszkára terveztem.

ikea konyhabútor alaktrész részelgén is vannak nagyon szépek, aránylag tűrhető áron.
gépek tetejére 2 db. és rögtön nem gond a mozgatás, ráadásul még jól is néznek ki.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36766) xatos3 válasza szab.tam (#36765) üzenetére


xatos3
senior tag

az ügyfél rakta össze a lemezeket, és csak a hardvert ültettem rá :D
szép is lenne a pc boltos szakma ha nem évente 1 ilyen ügyfél lenne :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36767) unknownerror válasza Lompos48 (#36759) üzenetére


unknownerror
tag

köszönöm a választ!

nagyjából meg is értettem a lényegét. majd ha sikerül valamit összehozni, beírom ide :)

(#36768) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha valaki esetleg nem követi a másik topikot, átköltöztem a Stacker-ből a Core 1000-esembe. :B Mondjuk ebben még nincs semmi gányolás, barkácsolás, de ha túl leszek az államvizsgán (remélhetőleg sikeresen), akkor felbőgetem a flexet. :D

(#36769) szab.tam válasza imibogyo (#36768) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mugen 2.
hajj, de szeretm őket kopasztani, hajtogani.
:)) :DDD

*****

(dolgozol, lakás és gépet fabrikálsz, és még tanulsz is. én ilyenkor szoktam szanaszét szégyellni magam. egy lusta, önző g*i vok...)
:R :B :(((
(klasszikusan: ilyen sorrendben...)
:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36770) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Gány noti :D egyéni hűtővel :D

"Frankejstejn" noti, sikerült életet vernem bele , stabilan is működik de nem átlagos megoldások útján.

Kezdetnek asztali pc tápról üzemel noti adapter helyett, alias 12V és annyi amper amennyit fel vesz. Az inverter egyelőre szintén 12V-ról (flopy) megy de dolgozom rajta hogy csak egy kábel keljen a notiba.

CPU hűtés megint moddolt, gyári kicsi és hangos volt, melegedett is , ezzel nem lesz gond :D , s így érthető miért nincs akku a gépben , ami egyébként is kuka.

USB-ből 4 van ebből 2 működik 1 zárlatot csinál ha rádugok valamit (ez javítható) a negyedik nem csinál semmint :D

Csavarok hiányoznak de egybe van.

Touchpad jó ball klikk nehézkes jobb klikk jó
Nos hardveres részről:
Intel Pentium M 725 1,6Ghz\2Mb L2\400 @ 2,15Ghz\2Mb L2\533, jumpereknek hála
2x256Mb DDR
VIA S3 Unichrome PRO 64MB IGP
40Gb Hitachi HDD 100\100 hibátlan
1024x768-as 15" kijelző (toshiba laposé volt)

Nos szal működik a laptop , még akár játékra is jó , cs1.6 simán fut , még flat out 2 is eldöcög a gépen.

egyébként eladó XD

most pedig beszéljenek helyettem a képek :

[ Szerkesztve ]

(#36771) imibogyo válasza szab.tam (#36769) üzenetére


imibogyo
veterán

Én szeretem így is. Egyben használva. :P

Nem kell szégyellned magad, miért kéne? lehet inkább nekem kellene? Mostanában mindent hanyagolok, hogy ezt a szart befejezzem és még lehet így sem sikerül majd. :B

(#36772) szab.tam válasza nézzbe (#36770) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon jó!
:))

****

(#36771) imibogyo - ok. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36773) nézzbe válasza nézzbe (#36770) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Gány notihoz gány töltő dukál :D Random panel előszed , kérés 12V-ot lead ? Igen áramerősség nem számít ha 2A-t tud mát rá majd valahogy beéri a lapos 24W-al :D , És igen megoldja mindez egy igényesebben összerakott mobilrack-ben kapott helyet :)

(#36774) FatalEror válasza nézzbe (#36773) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez már valami!

HardCore is my LifeStyle

(#36775) KillHates válasza nézzbe (#36773) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mekkora király vagy! Köszönjük a post-ot :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36776) Ribi válasza nézzbe (#36773) üzenetére


Ribi
nagyúr

24W nem kevés a notinak?
Nem szokott csökkenni a töltöttség ha be van kapcsolva?

(#36777) nézzbe válasza Ribi (#36776) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Nem tudom hogy pontosan mennyit ad le , ennyit nézek ki belőle, 3A-el már 36W lenne de még az is sovány lenne, de stabilan megy akkut se kell tölteni , viszont így nagyon melegedik a noti tápköre (vajon miért :D ), így már el is kezdtem csinálni hozzá egy másikat , ez már tud 15V-olt 2,5A-en biztosan, csak elég lesz, de mint mondtam így is stabil .

Update: Már 3USB él a laposba, valamint az inverter is a helyén van :D

Új töltő :D

[ Szerkesztve ]

(#36778) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát nem épp IT,de havernak kellet bringát szervizelni,ergo belső csere,és nem volt 24-s,csak 26-s,de fatal megoldja,úgy,hogy most a 26-s van belegyűrve a 24-s kerékbe,jobb lett mint vártam,észre sem lehet venni!

HardCore is my LifeStyle

(#36779) Rivaul válasza FatalEror (#36778) üzenetére


Rivaul
addikt

Én múltkor ugyan ezt próbáltam a gyerek bicajával... Rendesen bele is szakadt a gumi :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36780) FatalEror válasza Rivaul (#36779) üzenetére


FatalEror
addikt

Itt nem volt semmi,hajtottam egy a belsőn,beleraktam,köpeny vissza,fújtam bele,igaz relatív puhára,de jónak tűnik,mondjuk
csütörtökön lehet vesz bele 24-s belsőt,nekem mindegy,rajta áll.

HardCore is my LifeStyle

(#36781) blasko92 válasza FatalEror (#36780) üzenetére


blasko92
őstag

Ilyet már én is csináltam.
Sőt, traktor első kerekénél is csináltunk már ilyen műveletet :DDD

(#36782) #21346560


#21346560
törölt tag

Én meg olyat csináltam, hogy elkopott a külsőm nagyon, és nem volt pénzem másikra...
Egy rossz belsőt elvágtam, majd a belső körívnél végig hasítotam, ezt bele raktam a külsőbe, és ebbe raktam a jó belsőt...

(#36783) FatalEror válasza blasko92 (#36781) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja bocsi,ennyire még nem vagyok a toppon!
Viszont amikor nem volt másik belső,akkor kiszedtem a régit,arra ment a vákumcsapzsír,arra teflonszalag,és arra ragasztottam FBS-el egy másik külsőből egy darabot,és az megy felnibe,azt kapott 6 bar nyomást, :DDD,és köszöni szépen megvan.

HardCore is my LifeStyle

(#36784) Rivaul


Rivaul
addikt

Remélem autója egyikőtöknek sincs ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36785) NEMO1968 válasza Rivaul (#36784) üzenetére


NEMO1968
őstag

De van!
Az már tömör gumis :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36786) FatalEror válasza Rivaul (#36784) üzenetére


FatalEror
addikt

Össze tartja még a festék.........

HardCore is my LifeStyle

(#36787) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello urak.lefestettem egy régi házat hihetetlen ronda volt,de így már majdnem hogy tetszik:) Itt vagy 1 kép :D
Persze még messze nincs kész... :D

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#36788) nézzbe válasza mclaren-d (#36787) üzenetére


nézzbe
aktív tag

wow, not bad :K , a matt fekete majdnem mindenen jól mutat :) up!

(#36789) nézzbe válasza nézzbe (#36770) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Egy kis fekete festés, és fekete bandázs csodákra képes :) Ezzel el is nyerte a végleges formát :D

(#36790) macko20 válasza mclaren-d (#36787) üzenetére


macko20
őstag

Nekem is van egy ilyen kuckom,szépen besárgulva....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36791) blasko92 válasza #21346560 (#36782) üzenetére


blasko92
őstag

Olyankor másik külső darabot szoktak betenni ha van. Ez a "papucsolás, pacskerolás" :D
Szinté használják MG-ben is. Viszont ilyenkor nagyon el kell dolgozni a pacsker szélét, különben kidörzsöli a belsőt.

(#36783) FatalEror mi nyáron a renyhedt/picit lyukas belsőt házi tejjel szoktuk javítani :D Öntesz bele a szelepen keresztül ~1decit, felfújod, megforgatod a kereket, és kint hagyod a napon. A tej bemegy a gumi pórusaiba, és szó szerint belerohad, így nem ereszt a gumi. Viszont ha ereszted le, akkor nem árt egy gázmaszk, különben elhányod magad, ezért többet valszeg nem is fogod megragasztani :D

(#36792) FatalEror válasza blasko92 (#36791) üzenetére


FatalEror
addikt

Ó ezek a vidéki praktikák csodásak!!! :C :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#36793) szab.tam válasza macko20 (#36790) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nekem is van egy ilyen kuckom,szépen besárgulva...."

rénéztem, és úgy olastam elsőre, hogy kukacom...
(csak le ne essen...) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36794) #90933760


#90933760
törölt tag

Bicikli tuning powa. Purhabbal is ki lehet fújni az se utolsó. ;]

szabtam: Az is sárga. Hacsak nem napoztatja, vagy nem jár szoliba csokibarnítani. ;] ;] doubletrollface

[ Szerkesztve ]

(#36795) sinya85 válasza blasko92 (#36791) üzenetére


sinya85
senior tag

Milyen vidéken laksz te középföldén. [link]

ஜ۩۞۩ஜ

(#36796) macko20


macko20
őstag

VGA javítást vállalok:

ja igen jók lettek--...
szab.tam ugye mindenki magából....
trolló

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36797) nézzbe válasza macko20 (#36796) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:C végül is felület szerelt

(#36798) Andrew_31 válasza macko20 (#36796) üzenetére


Andrew_31
Modder

Szép munka. :DDD

(#36799) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Ha már vga GF TI4200 s478-as hűtővel

(#36800) macko20


macko20
őstag

Voltak gondjaim a Monsterrel...videó

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.