Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) FatalEror válasza szab.tam (#36697) üzenetére


FatalEror
addikt

Az az fajta lemez,amiben rombusz kivágások vannak?

HardCore is my LifeStyle

(#36702) szab.tam válasza FatalEror (#36701) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sok fajta van, de az a legáltalánosabb.
ezeknek kisebb a teli felületük, mint bármely perforáltnak.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36703) s3toraph válasza FatalEror (#36694) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ilyet láttam itthon is, kb. 5000 volt egy kb. 25x120-as, de túl nagy volt, darabot nem adtak (autósbolt), egyben meg drága, és nem igazán jó a célre sem, mert túl nagyok a lyukak és túl vastag közöttük az anyag.

gyuszaa: Értem. Ha jobb nem lenne, rá is próbálnék.

Irmscher 353: :DD Hmmm ennyit lehet nem vacakolnék vele.

Minden esetre, a tippeket köszönöm srácok! Szerintem maradok Wasquez-nél. Kissé drága lesz (32x36cm-es darab kell postával), plusz még venni kell csavarokat és zsanérokat, de ha minden jól megy, 5-6e-ből ki fog jönni a plusz anyagár, tehát amit venni kell mert nincs itthon.

Tegnap óta nem sokat haladtam, itt tart most:

Még nincs benne plusz merevítés, de a középső anyagcsíknak köszönhetően máris elég stabil, a 3kg-os laposom alatt meg sem hajlik! :DD Jó kis anyagból voltak régen a PC házak, pedig ez valami gagyinak számított az alapján ahogy kinéz. :Y

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#36704) s3toraph


s3toraph
senior tag

A napokban a meglévő pici gépembe szereztem paneltápot. Hát ha érdekel valakit. Ezzel készen is lenne a kicsike, végre.

Beépítés előtt, 125W-os delta táppal:
képek

Beépítés után:
képek a linkelt hsz-emben

Eddig jót mutat, de van egy pici hanga a paneltápnak, ilyen magasfrekvenciás cicergő-sistergő valami, alig hallható, de én hallom. Csak bekapcsolt állapotban, gondolom ez az üzemhangja. A t-home beltéri ad ki ilyet, amit a TV-hez adtak. Egy picit zavar, néma gép a cél, szóval lehet eladom, és inkább megy vissza a delta táp egy venticsere után.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#36705) Impressa válasza s3toraph (#36704) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Ezt a magasfrekvenciás hangot valamelyik kondi adja ki, de nem azt jelenti, hogy rossz lenne. ;)
Látom a hűtőpad projected is kezd a végére érni. Ha elég mereva rács, amit beteszel, akkor nem lesz szükséged keresztmerevítésre sem. :))

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36706) s3toraph válasza Impressa (#36705) üzenetére


s3toraph
senior tag

Remek, megnyugodtam teljesen! :R

Igazából még az elején tart, kell még az alsó tálca a másik oldallapból, de azon szinte már nem kell vágni.
A ház tetejét fedő lapot, tudod azt a kisebbet, na azt is leszedtem, abból tervezem megoldani a dőlésszög állításhoz a "teleszkópot", Még nem tudom hogy lesz. Menet közben alakul ki, ill. módosítok ha valamit elszámolok, vagy túlvágok (jajj volt ilyen is nem egy már... :O .. pl. előre felülre azért raktam még egy anyagdarabot, mert túlvágtam az egyik hosszanti vágást a jobb oldali lyuknak... de lett belőle takarás + merevítés/megerősítés... :)) no de hát 1. alkalommal csinálok ilyet :U ).
A rajta lévő lyukak sem szépek, mert itt még azt hittem hogy szemre de ügyes leszek majd... Mostantól azokat is felmérem, meg pontozóval "megvezetem" a fúrót hogy ne kolbászoljon el mielőtt belekap. Egyre jobb ötleteim támadnak menet közben úgy érzem. A végén még nem is fog gányolásnak kinézni. :D

Mindenkitől kérdeznék 2 dolgot:

Neten, vagy debreceni infóboltban hol tudok venni olyan csavarokat ami egy PC ház alaplap tácájában van, tudjátok, amibe bele kell csavarni az alaplapot odafogó csavarokat? (Ebből a házból amit bontok/felhasználok nem lehet mert ebben az alja van kialakítva csavarfogadásra, tehát fix megoldás.)
Ilyeneket akarok beépíteni valahogy, ez lenne a megoldás a levehető első és oldalsó tartókarmokhoz, hogy 2-2 helyen odacsavarva fel lehessen őket rakni fixre, tehát csak egy csillag csavarhúzó kellene a művelethez, az meg szinte minden fiókban akad. :D

Másik dolog, hogy hogyan tudok ebe a lemezbe egy pici téglalap lyukat vágni, de nem flexel? Kb. 2x1cm. Ugyanis arra gondoltam, hogy beépítek egy kapcsolót is, hogy ne akkor induljon a venti ha bedugom az adaptert, és ne kelljen kihúzgálni ha nem akarom hogy menjen. Van egy FSP táp kereten, amiben benne van egy ilyen kétállású kapcsoló, csak le vannak vágva a kábelei.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#36707) #21346560 válasza s3toraph (#36706) üzenetére


#21346560
törölt tag

1., Szerintem bemész egy pc bontóba, vagy sima pc boltba, szépen nézel az eladóra és ad ócsóságosan...

2., Esetleg "vésővel"

(#36708) Gyíkac válasza s3toraph (#36706) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Valami fórumtárs Debrecenben biztos megdobna.

Nekem is van kb 1-1,5 méter ilyen sárga csavar összecsavarva.

Esetlegesen ha ráér jövőhéten is megírod hány kell és holnap feldobom neked postára. :DD

De akkor kötelező egy logout-ot írni a műveletekről, hogy lássam h. jó helyre mentek. ;]

(#36709) Thrawnad válasza s3toraph (#36706) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Jobban jársz ha keresel egy köralakú kapcsolót.
Vagy vékony fúróval kifúrold a sarkokat, majd az oldalakat kicsit beljebb a kívánt méretnél, majd hidegvágóval kivágod. utánna kis laposreszelő.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#36710) s3toraph válasza #21346560 (#36707) üzenetére


s3toraph
senior tag

Bepróbálkozom akkor itthon PC bolttal, de ettől már a hideg ráz... pedig ez olyan alap dolog lenne... volt már olyan is hogy akartam egy zacskó csavart olyanokat amiket PC-ben használunk pl hátlap slot, alaplap, dvd-író rögzítésére, aztán nem adtak sehol, mert ilyet nem árulnak... na mondom szép... debrecenben bementem 3 infóboltban a belvárosba, dettó, nincs és nem is lesz... ezért vannak ilyen hülye kérdéseim, mert alap dolgokat nem találok sokszor ott ahol árulniuk kellene. :O

Véső, hmm erre nem is gondoltam. :R

Gyíkac: Sárga? :DDD Fekete vagy szürke nincs? A sárga mégiscsak nagyon elütne színben. Ha nem találok, lehet élek az ajánlatoddal. :R Logout lehet lesz, de csak valami rövid akkor, mert nem kezdtem el rendesen dokumentálni a dolgokat a kezdetektől. :U

Thrawnad: Köszi a tippet. :R

Majd teszek fel képet a kapcsolóról, mert kérdeznem is kell, mit hova kössek.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#36711) #21346560 válasza s3toraph (#36710) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát ez érdekes. Egy valamire való PC boltban 2 nagy doboz csavar van. Persze nem adnak mindenkinek ;]

(#36712) blasko92 válasza s3toraph (#36710) üzenetére


blasko92
őstag

Hatvan utca végén van egy használt pc kereskedés, talán pcmax, vagy nem tudom mi, én ott kaptam ingyen, csak keresgélnem kellett a dobozban

(#36713) s3toraph válasza #21346560 (#36711) üzenetére


s3toraph
senior tag

Én is így gondoltam, de aztán...
Hmm lehet nem voltam szimpatikus. ;]

blasko92: Ott már jártam 1-2x, nem valami nagy szám boltnak tartom, de eddig pozitív a véleményem összességében, mert múltkor vettem tőlük gagyi alap hűtőpasztát, kenőcsös tubus méretűt (szóval jó nagy volt) valami 5-600 Ft-ért, máshol a 10g-os 400 Ft... :DD Benézek ha arra járok legközelebb, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#36714) blasko92 válasza s3toraph (#36713) üzenetére


blasko92
őstag

Én akkor az egyszer voltam ott, de segítőkész volt a srác :DD

(#36715) xatos3 válasza #21346560 (#36711) üzenetére


xatos3
senior tag

vagy akár 3 doboz is, de valóban, nem mindenkinek..... ;] ;] ;] khmkhm MMMHaHa

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36716) FatalEror válasza s3toraph (#36710) üzenetére


FatalEror
addikt

Olyat sehol!Szerintem.Egyszer akartam venni,Bauhaus ba nem volt,bricostorba sem,és Praktikerben sem.És nem azt a szokványos PC csavart kerestem,hanem csak olyat,aminek akkora az átmérője,és semmi.Pc boltban azt mondták,hogy azért nem akarnak adni,mert ők sem tudják honnan beszerezni.Spéci csavarboltban,még nem voltam,lassan az következik.

HardCore is my LifeStyle

(#36717) blasko92 válasza FatalEror (#36716) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, hogy nem lehet beszerezni, mert ezek nem szabványos cuccok. Nagyjából ahány ház, annyi fajta távtartó van. Elég sok fajta van belőle. Más a hosszuk, más a menet, stb.
Vinni kell magaddal egy eredetit, ha van belőle, és akkor ahhoz nézni.

(#36718) FatalEror válasza blasko92 (#36717) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja pont most néztem,hogy a régi sA-s gépemhez a távtartókba nem mennek bele a tápomhoz,illetve a régebbi házamhoz kapott csavarok.

HardCore is my LifeStyle

(#36719) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezem,ha nem bocsi :DDD

Szóval,adott egy CM Cosmos S aluminium ötvözetből készült ház(lemezek 0,8mm vastagok) és festését szeretném megoldani,és szóba került a porfestés. A festőüzem azt írta hogy vállalják 2500ért, "Amennyiben biztos benne, hogy a számítógépház bírni fogja a közel 200°C-os hőmérsékletet". A kérdésem az lenne,hogy szerintetek biztonságos a porfestés,vagy lehet gond,én most maximalitásra törekszek így nemszeretném ha bárhol is megolvadna,deformálódna stb stb. a házikóm mivel elég sokba került :DDD ?? :F Egy maszek autófényező vízbázisú festékkel való pisztolyos festést 15.000ért vállta....Nos mit ajánlotok? :U

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36720) xatos3 válasza Vartanus (#36719) üzenetére


xatos3
senior tag

egy rendes autófényező megcsinálja 8 ezerért is, sütés nélkül a 15 ezer lehúzás, na meg azzal is spórolsz ha maradék színt kérsz, nem vetetsz magadnak egy új vödröt/színt

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36721) FatalEror válasza Vartanus (#36719) üzenetére


FatalEror
addikt

Lehet rosszul tudom,de asszem az alunak 660 fok az olvadási pontja.
De,hogy áttérjünk a való életre grillen szoktam használni fóliából készült alu tálcát,a grillen biztos leledzik 200 fok,de szerintem még több is szóval a 200 fok véleményem szerint nem árt.

xatos3
Ja csak a porfestés 10X tartósabb,és meghúz a festet felületen egy csavart nem málik le a festék.Tudni illik a jó porfestés ráég/bele ég a felületbe,és ha kalapáccsal ütöd a felszínét nem ritka,hogy a lemez meghajlik,de a festék nem pattogzik le,hitetlenkedők nyugodtan próbálják ki.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36722) blasko92 válasza Vartanus (#36719) üzenetére


blasko92
őstag

Komolyabb baja nem lesz, max pici deformálódás. Engineer086 kolléga a full alu G5 házát porfestette, és még egyben van a házikó :) [link]

(#36723) blasko92 válasza FatalEror (#36721) üzenetére


blasko92
őstag

Én még csak kalapáccsal se ütöttem az esztergámat, de már le van pattogva néhol a fösték.
Pedig dojcs minőség.... elvileg :D Gyakorlatilag ahol voltam nyári gyakorlaton, ott csináltuk a DMG/DMC gépekhez a burkolatokat, vázat, és ott is lettek festve.

(#36724) DiceBlade válasza blasko92 (#36722) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha elolvasod a cikket írja hogy sima fújós festékkel lett festve

(#36725) FatalEror válasza blasko92 (#36723) üzenetére


FatalEror
addikt

Haver meg porfestett lemez hajlított 90 fokba,és l*fasz sem történt,sőt a festéket alig tudta eltávolítani,próbálta 120-s lamellás koronggal,csak beleégett egy réteg festék a vászonba,és csókolom. :DDD
Amúgy azért azt a G5-s házat nem venném alapul,mivel annak majd 2mm-s az anyagvastagsága.De mint mondtam 660 fok az olvadási pont,szóval nem lesz gond illetve Elvagyok felhívta a figyelmemet arra is,hogy az oxidréteg miatt,amitől rozsdaálló az alu,még nehezebb olvasztani,szóval nincsen gond.

DiceBlade
Hát öööö nem egészen [link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36726) xatos3 válasza FatalEror (#36725) üzenetére


xatos3
senior tag

az nem rozsda hanem alumínium oxid, és ha lemarod róla, kialakul helyette egy újabb réteg, és azért nem korrodálódik el sose, mert ez a réteg nem engedi be a oxigént, tehát "azellen is véd" ;] ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36727) FatalEror válasza xatos3 (#36726) üzenetére


FatalEror
addikt

Pont azt írtam,hogy az oxid réteg védi,és asszem az oxigén lép kölcsönhatásba a friss alu felületével,és jön létre az oxid réteg.Az,hogy nem korrodálódik sose az túlzás,mert a sós víz eszméletlenül hazavágja,konkréten képes elmálasztani.

HardCore is my LifeStyle

(#36728) xatos3 válasza FatalEror (#36727) üzenetére


xatos3
senior tag

persze de az sós víz, a sima levegő szerencsére nem

ezért nagy ellensége az 1 millás alu bicajoknak is a magyar TÖRVÉNYTELEN téli sózási őrület

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36729) #90933760 válasza FatalEror (#36727) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen, meg az oxid réteg se a semmiből alakul ki, ha állandóan lepucolod róla előbb-utóbb elfogy az alu is, mert annak a felső vékony rétegéből alakul ki.

Baja nem lehet, de ha silány a gépház és nem egyforma az anyagminőség akkor hő hatására eltérően tágulhat és kicsit deformálódhat, nem? Vagy ha kihűl visszazsugorodik úgy is?

(#36730) DiceBlade válasza FatalEror (#36725) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

[link]
ez zavart meg
de akkor egy része porfestve lett

[ Szerkesztve ]

(#36731) blasko92 válasza DiceBlade (#36724) üzenetére


blasko92
őstag

Tuti?
Na közben látom rájöttél te is :)

Vagyis FatalError megelőzött, én meg nem néztem a linkjét :D

FatalEror Beelőztél báttya
egyébként pont ez a védő oxidréteg miatt annyira nehéz lágyforrasztani az alut.

[ Szerkesztve ]

(#36732) nandi17


nandi17
tag

el készült a gépem ime :DD élőben sokkal jobban néz ( mert a telefonom nem csinál valami jó képeket )

(#36733) #21346560 válasza nandi17 (#36732) üzenetére


#21346560
törölt tag

"élőben sokkal jobban néz ( mert a telefonom nem csinál valami jó képeket"
Valóban, pl a videókártya nem látszik a telefonnal készült képen ;]

(#36734) #90933760 válasza #21346560 (#36733) üzenetére


#90933760
törölt tag

Persze hogy nem látszik, mert Titan 4way Sli van az APUba integrálva.

(#36735) Hubba12


Hubba12
senior tag

Tetszetős:DD

Csak az ASUS!

(#36736) #21346560 válasza #90933760 (#36734) üzenetére


#21346560
törölt tag

Tudom, csak poénkodni próbáltam :o

(#36737) xatos3 válasza nandi17 (#36732) üzenetére


xatos3
senior tag

és a kivágások mögé majd lesz fehér fénycső? :DD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36738) FatalEror válasza blasko92 (#36731) üzenetére


FatalEror
addikt

No meg hegeszteni!AVI-val kiszámíthatatlan,hogy mennyi pálca fogy el,és máshogy is melegszik át.

HardCore is my LifeStyle

(#36739) #21346560 válasza FatalEror (#36738) üzenetére


#21346560
törölt tag

meg kell próbálni MKV-val..... ;]

(#36740) szab.tam válasza Vartanus (#36719) üzenetére


szab.tam
nagyúr

őtőle kérdezd meg ebben a topic-ban

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36741) #90933760 válasza #21346560 (#36736) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mer' én nem? :o

(#36742) FatalEror válasza #21346560 (#36739) üzenetére


FatalEror
addikt

Próbáltam azzal is,annyi,hogy szebb az ív felbontása,még a poros pajzson keresztül is üt a képminőség,mintha a cryengine 3-al lenne meghajtva.

HardCore is my LifeStyle

(#36743) nandi17 válasza xatos3 (#36737) üzenetére


nandi17
tag

aszt még nem tudom de valamilyen tuti lesz zöld vagy fehér :DD

(#36744) Vartanus válasza #90933760 (#36729) üzenetére


Vartanus
őstag

Azért egy 40-50ezres CM Cosmos S nem a silány anyagminőségről híres szerencsére :DDD
Én a legkisebb deformációt sem szeretném nem azért moddoltam fél évig csinosítgattam stb hogy utána a festés miatti deformáció tönkreb@@sza a látványt ezért kérdeztem meg inkább:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36745) szab.tam válasza Vartanus (#36744) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#36740) szab.tam....
:U
(hátha átsiklottál felette...)

***

ja, közben látom, hogy feltetted a helyén.
csak írtam, hogy címezd konkrétan jones965-nek
de valószínű észreveszi...
:)

de küldük neki pü-t a hsz-od linkjével...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36746) Vartanus válasza szab.tam (#36745) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezer köszönet és hála :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36747) Thrawnad válasza s3toraph (#36710) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Pc-Max a Hatvan utcán. Ott kapsz csavart is :D

Keresd Tibi-t ő tuti ad!

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#36748) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Reggel kicsit méricskélütnk unalmunkba :DDD :DDD

(#36749) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , lenne egy kérdésem . Olcsó hobby CNC-t plexihez , esetleg alu laphoz , honnan tudok szerezni ,

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#36750) FatalEror válasza Drizzt01 (#36749) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát mi számít neked olcsónak?Mivel tudok 51M-ért,azt is lehet hobbi célra használni,és ahhoz képest az 5M-s olcsóbbnak számít,ergo kéne egy konkrét ármegjelölés.Amúgy pedig szerintem Proxxon vonalon kéne gondolkodnod,ha kisebb munkadarabokat munkálnál meg.

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.