Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) nandi17 válasza #90933760 (#36950) üzenetére


nandi17
tag

jól hangzik csak akkor olyan led világitás is kellene ( innen fogom venni [link] ezek a szinek állnak rendelkezésre :DDD

(#36952) feco72 válasza FatalEror (#36947) üzenetére


feco72
Modder

Ez így több sebből is vérzik. A veletech most kivéreztette az amúgy is tök lapos tárcámat, nincs maróm meg ilyen házam. Viszon elkezdtem gondolkozni, hogy csinálhatnék ilyet a mini-pc-nek és abban látok fantáziát. Jó, hogy az ember lát egy ilyen képet és beindul az agya.
Azt a csőből marást hogy gondoltad? Nem vagyok értője a dolognak, van valami speckó fej, amivel egy mittudomén 16-os csőből kki tudok vágni darabot úgy, hogy még marad is anyag?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36953) FID


FID
őstag

Életem legnagyobb mutatványa lesz ezt a hátfalat megfordítani hogy alsó tápos legyen!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36954) nandi17 válasza FID (#36953) üzenetére


nandi17
tag

meg lehet anélkül is csinálni ecerüen :DD én pl ki szettem a hát lapot le le vágtam a táp tartót és alurra csavaroztam igy olyan mint ha gyárilag igy tervezték vollna :K

[ Szerkesztve ]

(#36955) FID válasza nandi17 (#36954) üzenetére


FID
őstag

Nekem nem az a lényeg hogy lent legyen a táp. Hanem, hogy fent kivágom a tetejét és látszik a vga-k hűtése. Ezt nehezíti az, hogy a jobb oldala fel van L-alakban szegecselve és az oldallap sine útban lesz az alaplapi tálcának.
Ami még rosszabb: lent és fent nem ugyanolyan a hátfal formája.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36956) Livio válasza FID (#36955) üzenetére


Livio
tag

Nem lehet egyszerűen fejtetőre állítani a vázat? Utána persze van macera a burkolatok átalakításával, hogy azok ne forduljanak vele együtt, de hát valamit valamiért. Ha az oldallapok irányultsága nem volna kritikus, én szinte biztosan ezt az utat eröltetném.

(#36957) nandi17 válasza FID (#36955) üzenetére


nandi17
tag

hát akkor az egy kicsit nehezebb munka lesz :DDD

(#36958) FID válasza Livio (#36956) üzenetére


FID
őstag

nem lehet mert akkor az elején lévő pajzs alá nyílna :DDD Megoldom várom fatert hogy végezzen melóba aztán lököm a képeket ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36959) xatos3


xatos3
senior tag

és ilyennel bejönnek hozzám
galaxy geforce 9600gt 775 hűtés....
persze jó kis 450 mtech táppal hajtva

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36960) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok! Itt is feltenném ezt a kérdést. Talán ti többet tudtok segíteni.

(#36961) sinya85 válasza bmakszim (#36960) üzenetére


sinya85
senior tag

Én megprobálnám sziloplasztal
ha össze is kened lelehet kaparni, meg ha megköt jól is tart.
persze a szivacsot azért vedd le.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#36962) feco72


feco72
Modder

Vékony falemez hajlítást csinált már valaki?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36963) szab.tam válasza feco72 (#36962) üzenetére


szab.tam
nagyúr

modding topic-ban kérdezd meg, mert még a kép is előttem van, de már nem tudom, ki követte el...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36964) FatalEror válasza feco72 (#36952) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem dremel-el kivágni,és jónapot,2 vonallal jelölsz az egyik a tényleges horony széle a mésik pedig beljebb van,a belsőnél végigvágod,és utána egy karbid/gyémánt maróval pontos méretre marod,és lehetőleg egyenes is lesz,elég jól viszik a rezet,ezek a maró fejek:[link]

Vékony falemez hajlítást csinált már valaki?
Gőzölni kell a fát,és utána tudod,lehetőleg nyír legyen az anyaga annak elég hajlékonyak a rostjai.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36965) feco72 válasza FatalEror (#36964) üzenetére


feco72
Modder

Alakul, akkor már csak dremel kell meg rézcső :DD .

Egyelőre a tetején gondolkozom, valami vékony cuccból kéne összehozni, mert a gép is csak 16x16 cm-es, szóval vastagabb fával elég érdekes lenne. Vannak mindenféle ragasztott lemezeim, a gőzölés nem szedi szét?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36966) FatalEror válasza feco72 (#36965) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt eredetileg meg akartam építeni,de neked nagyobb hasznodra lesz szóval átadom:Veszel réz csövet,és 90fokos könyököket,ebből építesz egy kockát,vagy téglatestet,méretektől függ,csövekbe,könyökbe hornyot marsz,és ide kerül a rétegelt lemez.Szélekre pipalécet raksz.
Ha patex vízálló,vagy asztalos ipari ragasztóval csinálod nem,vagy gőzölés után ragasztod.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36967) FID


FID
őstag

Na megszületett! Nem volt egyszerű mert a jobb oldala szinte teli volt. Tehát az alaplap tálcát ki kellett vágni.
Viszont ugye acer peredatorról van szó ezért ha szemből nézzük a házat a jobb felét nem lehet levenni és egybe van a tetejével L-alakban. A bal fele levehető ugye alapesetben olyan mint egy rendes ház.
De mivel én a hátfalat megfordítottam ezért lett két teli oldalam ezért az L-alakot ki kell majd vágnom ezt majd holnap.
Rengeteg szegecset kellett kifúrni és visszarakni.

Aki ilyet csinál előbb szedje szét a házat hogy meglehet-e csinálni sok lyuk nem oda esik majd.
Másik fontos ez a ház nem annyira, de a másik papírház! Amit fentebb mutattam gyakorlásként. Megfelelő stabilitást kell neki mert összecsuklik.

Fontos tapasztalat amire szert tettem: A szegecsek fejét ki kell ütni miután belőtted mert később kieshet.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36968) szab.tam válasza FID (#36967) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1 kérdésem lenne:
most tényleg délben keztél el nekiállni öteletelni, du. szétkaptad, és estére ez lett belőle?
vagy megcsináltad, fotósorozat elkészült, és kamuból szétnyújtottad posztolási stációkra?

de nagyon őszintén!!! :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36969) szab.tam válasza FID (#36967) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1 kérdésem lenne:
most tényleg délben keztél el nekiállni öteletelni, beírtad ide a kérdést, du. szétkaptad, és estére ez lett belőle?
vagy megcsináltad, fotósorozat elkészült, és kamuból szétnyújtottad utólagos posztolási stációkra?

de nagyon őszintén!!! :K

mert normális ember, (még itt is, meg a modding topic-ban is), legaláb 1 hónapot agonizál egy ilyenen...

***

egyébként baromi jónak tűnik elsőre.
már fáradt vagyok, holnap még értelmezem az egészet.
:))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36970) FID válasza szab.tam (#36969) üzenetére


FID
őstag

Hát ugye van a szent az érinthetetlen acer predator otthon. Elkezdtem googlézni alkatrészután, hogyha letörne valami vagy megrepedne. Sajna csak lejárt ph-s hírdetésekbe futottam rá is írtam a tulajokra így lett sok alkatrészem.
Az első verzió az volt hogy megcsinálom plexisre ez múlthónap. Viszont akit itt megkértem nem vállalta mert nem sík a felület. utána én voltam sík ideg :DD Múlt7n vagy előtte jött egy új envidia geforce hír és jó kis csirkebox volt, hogy
ez szebb az szebb aszem 4kártyavolt vagy több. Utána jött a hurrogás: Mit számít ha úgysem látod?
Na akkor jött az 5let! Fidibe belebaccott a lightning! Milenne ha! Gyorsan alkatrészbeszerzőmet megpűztem!
Mondta hogy van váz is 3k! (Itt tenném hozzá,hogy múltkor mutattam pár verziót visszább egy mini itx elképzelésről a ház alkatrészeiből. A lábára meg is kérdezted milyen módon állítottam elő. 3napja kb megcsináltam az átfordítást egy codegen papírházon képek feljebb vannak aznap írták, hogy van acerhez váz. Gyakorlásnak jó volt. Ma reggel jött meg. Forgattam gondolkoztam vagy 1,5órát mi meg hogy legyen. Bárhogy néztem szívás aztán átláttam a helyzeten.
Megjött fater és kb 1,5óra alatt kész is voltunk. Bár a képeken nem látszik meg nem mindenki tudja hogy mi meg hol volt rajta de én tudom. Bár egy malőr lett mert a bal oldallap ami ugye leszedhető az egy sinbe megy bele fent meg lent most ugye ott az alaplaptálca és útban volt a sín. az oldallap sínjéből kikellett vágni 15cm lent viszont mi fent is kivágtunk. Bár úgysem látszik. Egyedűl a műanyag tető a 4usbvel nincs meg hozzá, de ez nem nagy gond.
Mivel ott ki lesz vágva. Ott látszik majd a vga hűtése.

Tehát lényeg a lényeg: Igen kigondoltam mikor megjött reggel és utána megcsináltam ma. Az egész mi meg hogy kivan gondolva holnap meg is lesz csinálva.

Itt ragadnám meg az alkalmat: Mivel tudnám a műanyag oldalát szépen elvágni?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36971) TESCO-Zsömle válasza FID (#36970) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lombfűrésszel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36972) szab.tam válasza FID (#36970) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Igen kigondoltam mikor megjött reggel és utána megcsináltam ma."

ok. csak gondoltam, megkérdezem.
:)

lehet, hogy nektek kéne csinálni a rendezvényeken a live moddingot....
:D

*****

(#36971) TESCO-Zsömle

én üzleti elgondolásból készítettem egy műanyag hengerből faragott talpas anal plugin (18+ :DDD ) koncepciót fűrész + egy multifunkciós microgéppel, mini a csiszolóvászon henger feltéttel.
elég macera volt, de sikerült. de kidobtam a lomtalanításkor, hadd örüljön neki valaki, mert nem igazán fér bele a passzív hűtés profilba. hosszútávon...

de megtanultam, hogy némi védőmaszkkal és szemüveggel jól munkálható a műanyag. még magas fordulaton is, csak kicsit ugye megolvad. de azt alacsony fordualttal jól el lehet simítani.

ez egy félkész állapot

későbbieket már érthető okokból nem rögzítettem.
:DD

az alsó rész itt már a géppel lett lesimítva.
barkács szempontból talán ez az érdekes.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36973) FID


FID
őstag

Zsömi wazz te mindig segítesz!

Jól megfogalmaztam pár dolgot már fáradt vagyok.
Tehát 3napja írták, hogy van váz ma jött meg. Gondolkoztam rajta reggel, délután meg lett csinálva.
Csicsába kigondolva karbonfólia fekete és narancs mint a ház és feketére kifújás.

Én nem tudok tervezni nekem látnom és fognom kell a dolgokat.

japp a legjobb hogy nem lesz az oldala plexis nagy mák hogy a jobb oldala teli lap nem levehető így még jobb lesz..
Ugye most a jobb oldalon rakod bele az alaplap stb. Levidiztem minden lépést csak töröltem a youtubeom zavart a szerzői jog üzenetek hada a régi mod videoknál. Lesz kedvem akkor visszarakom a régi vidiket meg erről is a részleteket csak csinálok alá zenét.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36974) szab.tam válasza szab.tam (#36972) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hozzáírtam még pár pontosító, hasznos infót a műanyag megmunkálásról, de a szájbagyökér ph szerkesztési időlimit szokás szerint visszadobott.
:(( :(((

úgyhogy ennyi. még 1x le nem írom...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36975) FID válasza szab.tam (#36974) üzenetére


FID
őstag

Ha rákattolsz az egéren a vissza gombra akkor ott van amit írtál csak ki kell másolni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36976) szab.tam válasza FID (#36975) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem mindig működik....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36977) FID válasza szab.tam (#36976) üzenetére


FID
őstag

Nekem chrome-val mindig jó

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36978) TESCO-Zsömle válasza FID (#36977) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha egyszer már kiírta, hogy időlimit túllépve, akkor már visszafele is azt írja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36979) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#36978) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen. Én a rókával szoptam be, volt egy áramszünet, gyors visszakapcsoltam a gépet és még megjegyezte. De ha tovább tart egy óránál akkor a bejelentkező oldalt dobja ki és már visszahozhatatlan az üzenet. fuck this shit

(#36980) FatalEror válasza szab.tam (#36969) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem nehéz,én múltkor egy szerver házat kaptam szét fél óra alatt,roncsolás nélkül.Utána már csak szegecselni kell,semmi nehéz,ha megvannak a megfelelő eszközök.

HardCore is my LifeStyle

(#36981) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#36979) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De ha tovább tart egy óránál akkor a bejelentkező oldalt dobja ki

"Időkorlát nélkül belépve maradok"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36982) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#36981) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak azt nem használom.

(#36983) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#36982) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt az ideje elkezdeni. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36984) imibogyo válasza szab.tam (#36972) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ilyen helyzetben mindig összedobtam egy esztergát, amíg nem volt meg a normál esztergám. Szerintem 100-ad annyi idő alatt és sokkal pontosabban meg tudnád rajta csinálni az ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Én ha jól emlékszem 5k Ft-nyi fából és egy gagyi kézi-fúróból alkottam ilyet. Összerakni is csak egy nap volt.

Sajnos saját képem nincs, mert csak pár napig használtam. De valami hasonló volt, csak az enyém masszívabb volt (több faanyag). ;)

De a "fúró+csavar" (szög) megoldás a legegyszerűbb, egyszer-kétszer ilyet is használtam. Elég jól tud működni. :K

(#36985) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Van egy Logitech M310 egérkém, ami szépen teszi a dolgát, de sajnos eléggé meglátszik rajta a munka terhe. Ujjbegyeimmel fogom, így ott eléggé megkopott szegény. [kép] [kép]
Felső, szürke rész:
Arra gondoltam, hogy teszek rá karbonfóliát, talán ez lenne a legegyszerűbb, legpraktikusabb, de nem tudom, mennyire tartósak ezek a matricák. Gondoltam festékre is, azonban abból valami tartósra és kopásállóra lenne szükségem. Ebben várnám az ötleteiteket, tanácsaitokat!
Alsó, fekete, gumis rész:
Ennek felújítására meg abszolut tanácstalan vagyok! A gumiréteget leszedni nem szeretném, mert elég vastag, és még elég kezdő vagyok, nem szeretném tönkretenni. Van valami olyan festék, amivel le lehetne festeni? Esetleg más ötlet?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
István

(#36986) OutsideR válasza stvnppp (#36985) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Az az egér nem is kopott annyira, ez kopott :)
huhh ez képeken sokkal koszosabbnak tünik mint élőben, viszon a logitech logónál lévő sötétedés meg nem látszik rajta
A gumis rész felújításához javaslom neked ezt a topicot

(#36987) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Arra gondoltam nem is süniket rakok a vidire, hanem a reffhűtő lapját. Mert ez is hűt mindent amit kell. És nem hinném, hogy a süninél olyan hú de nagyon szarabb. viszont ez így rohadt merevséget a a karinak, ami jó. Golyórepesztés szempontból is. ;] Vagy még rá tudok ragasztani erre a fémre is süniket. De nem hoszem hogy szükséges, mert most a sünik is épp csak melegek a feteknél is. Nem valami sokat termel az a 150W, én többre számítottam. A nyák se meleg.

[ Szerkesztve ]

(#36988) #90933760


#90933760
törölt tag

Shit, mit kellett kivédenie az FSP-nek. Jött a vihar, de olyan hitvány volt, még a Metexet se dugtam be méregetni, pedig be szoktam. Aztán elkezdett erősödni és percek alatt olyan lett hogy csak na. Villám bele a 20kV-os nagyfesz vezetékbe, itt van három házzal odébb az ablakból láttam a villanást és utána még ív is volt a vezetéken. A villámmal egy időben a táp is kattant egyet, monitor elsötétült. Egy óra múlva lett villany, gép bekapcs és megy tovább. ;] Kurva nagy ugrást védhetett ki, mert ha csak simán elmegy a villany akkor nem kattan, ez bemenő túlfesz védelem volt.

(#36989) quailstorm válasza #90933760 (#36988) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Milyen táp? Kíváncsi lennék mit bírna egy HKC5580 a valóságban.

(#36990) #90933760 válasza quailstorm (#36989) üzenetére


#90933760
törölt tag

BlueStormII
Én használtam Comador, meg Codegen tápot a P3-as időkben, bár ilyet nem kellett egynek se kivédenie, de közeli villámlásból jövő feszingadozást elég sokszor és hihetetlen, de azok is lekapcsoltak. Ettől még persze nem ajánlott. Ott maga a P3 is kurva sokat bír. :DD
Mondjuk olyan kurva nagy ugrás nem lehetett, vagy nem tartott sokáig, mert akkor a monitor szétfosta volna magát. De attól még biztos ugrott egy nagyot, mert amíg az ív megvolt a vezetékben addig a trafó után is volt még kimenő fesz ami a házakba megy.

[ Szerkesztve ]

(#36991) #21346560 válasza #90933760 (#36988) üzenetére


#21346560
törölt tag

Valószínűleg jó a több lépcsős túlfesz védelem nálatok. Mikori a villany órátok? Az új szabvány (pár éves) már előírja a mérő alatti földelést, ami nagyban segíti a több lépcsős villámvédelmet. (tápban van az utolsó lépcső)

(#36992) #90933760 válasza #21346560 (#36991) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most cserélték tavaly. Gondolom a trafónál is van védelem, az is elég sokat leszűr. Csak felületesen ismerem ezeket a rendszereket.
De ha a trafó után kapja 230V-os vezeték az égi áldást azt már nem biztos, hogy a monitor pl túléli. Bár a villanyoszlopnál meg a villanyóránál még elvileg akkor ott van a segítség. Meg ezekbe nem nagyon vág bele, mert lejjebb is van, mint a 20kV-os, meg kevésbé akar belemenni is.

[ Szerkesztve ]

(#36993) quailstorm válasza #90933760 (#36990) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az azért nem rossz. Szerencsére én eddig megúsztam a villámot. Bár az ablakom mellett van egy kib@szott nagy villámhárító. Amit FM antennának is használtam már :DDD
Nekem a leírt HKC-m van. Akitől vettem, PC bontós, annak 4 db 400-as Chieftek elfüstölése óta ez van, és nincs vele gond. Eddig a bótba is csak egyet gariztattak évek alatt. Ellenben a 430-as HKC-t nem ajánlom senkinek, életveszélyes...

(#36994) stvnppp válasza OutsideR (#36986) üzenetére


stvnppp
senior tag

Köszönöm a választ! Találtam is egy logout cikket róla. Rákérdeztem a cikkírónál, állítólag egy idő után ragacsossá vált, bár a gyártó szerint nem kellett volna neki, valószínűleg a nem kellő alapozás okozhatta.
Sajnos a kopás eléggé zavar, valahogy meg kellene oldani, főleg, hogy a laptopom hamarosan lecserélésre kerül, és hogy nézne már ki ilyen foltos egér. :( Pluszba még olyan gányolhatnék érzés kerített hatalmába, úgyhogy lehet, hogy a tetejét lefóliázom. :DDD

(#36995) feco72 válasza FatalEror (#36966) üzenetére


feco72
Modder

Majd gondolkozom rajta, egyelőre a fűrész-reszelő párossal nem fogok belevágni. De az ötlet tetszik.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36996) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!
Van egy 22" os fullHD monitorom, annak az aljára szeretnék egy fehér led szalagot rakni ami este meg világítja a billentyűzetet. Hogyan tudnék neki szolgáltatni 12V ot hogy úgy menjen, hogy ha én azt akarom be kapcsolom, ha meg nem akkor ki?

(#36997) FID


FID
őstag

Na ma meglett minden vágás innentől már nem megy ilyen gyorsan. Most jön a csicsa festés meg stb.
Az elektromos dolgok.
Nem ez a konfig lesz benne, ez a gépem volt itt, A vga-k fölött nem lesz wifi kártya,
Az oldalát felnyitósra akartam, de nem volt életbevágó így hátra csúszik.

A Fém csík azért került a két elvágott műanyag közé mert ugye nem egy sík felület, És mikor el lett vágva akkor a nagyobb darabnak a közepe megemelkedett. Már nem volt benne a feszültség.. A kicsit meg tartotta a gyári helye, a nagy darab alatt ki lett vágva a lemez.

A legfontosabb szempont az volt, hogy szerelhető legyen. Mivel ugye a jobb oldala egyben a teteje is.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#36998) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A gépházam tetejére szeretnék egy trapéz keresztmetszetű, ház-tetőt készíteni. A teteje nyitott lenne, itt lenne a 36 cm-es radiátor, a tetejére pedig 3db 12cm-es ledes venti menne, szintben a trapét tetejével. Az lenne a kérdésem, hogy milyen felfogatási megoldást ajánlanátok nekem? A trapéz elkészítése nem jelent majd gondot, menni fog mint a karikacsapás(hogy csúnyát ne mondjak :DDD ) A képen pirossal jelöltem, ami nekem nehézséget fog okozni. Nem tudom, hogy fog majd az a rész összejönni, halál pontosan. Plusz még azt sem tudom, hogy fogom odarögzíteni úgy, hogy se hegesztés, se csavarozás, se szegecselésnek helye ne látszódjon! Vagyis elől, és hátul lenne szegecselve, oldalt még véletlenül sem! Ötletek jöhetnénnek!

Szerk.: Jah, a lényeg: Az eredeti tetőt leszedném, ahhoz nem nyúlnék. Ha esetleg máskor vissza akarom majd alakítani az eredeti állapotára, ne jelentsen gondot!

Köszönöm az ötleteket előre is!

Szerk2: (#36953) FID HAHA Jó látni, hogy más is szenved ilyennel! :DD Képeket majd kérek, remélem sikerült Neked is a műtét!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36999) FID


FID
őstag

Nekem nem volt szenvedés. A te hejedbe vennék egy rég nagy toronyházat itt aprón 3-5k abba elfér minden.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#37000) szab.tam válasza petiwr (#36996) üzenetére


szab.tam
nagyúr

éppen át akartalak küldeni az elektronikai modding topicba, de most látom, hogy már onnan idezavartak...
:DDD

(itt is kapsz majd valszeg szakválaszt, de ők a főszakértők...)

****

(#36997) FID
jó kis mine2.
én ezek nem beépíteni, hanem inkább trancsírozi szoktam.
:DDD

****

(#36984) imibogyo
átnéztem.
így van, jó lenne egy eszterga, maró.
macko20 volt már nálam.
talán kérdezd meg tőle, hová tegyem... :U
(falbontással a szomszéd spájzába legfeljebb...)
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.