Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) subset válasza Adonimus (#35799) üzenetére


subset
senior tag

Ez már beteges :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#35802) Adonimus válasza subset (#35801) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszönöm. :U

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35803) king.mp válasza #90933760 (#35773) üzenetére


king.mp
aktív tag

Innye, milyen bomba hagyta ott azt a krátert ? :)

Adonimus: Olcsó és praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#35804) #90933760 válasza Adonimus (#35802) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amúgy ezek tényleg adnak valami 3D élményt? Mert a mai technikával is sokaknak gondja van, eléggé kétségbe vonható ez a papírizé akkor. :DD

(#35805) föccer válasza #90933760 (#35804) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért el ne hidd azt, amit a reklámok ígérnek :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35806) #21346560 válasza #90933760 (#35804) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagyjából 300... izé, 30 vaaagy nemtudóóóm.... éve használnak már ilyeneket. Kancsaloknak, egyik szemükre látóknak nem működik, de az egészségeseknek is gyakran okoz fejfájást. Rá kell jönni a használatára, enyhén "bandzsítani" kell használata közben és ettől fájdul meg az ember szeme.
Valahogy a képernyő elé kell nézned.. vagy mögé? Már nem emlékszem, rég használtam.

1852-ben használták először.

(#35807) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Sziasztok!

Csak érdeklődök, hogy lehetséges a 3,5" helyek "kimoddolása" egy házból?
Illetve a másik fő kérdés, hogy ajánlott-e, hiszen gondolom csökken a stabilitás.

Így képzeltem el.

Köszönöm,
Ryp

[ Szerkesztve ]

(#35808) macko20 válasza Rypejakten (#35807) üzenetére


macko20
őstag

Ház függő, képet, típust írj

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35809) Rypejakten válasza macko20 (#35808) üzenetére


Rypejakten
addikt

Az elképzelés hasonló lenne ehhez, házat még nézegetek, hátha van olyan ezen a Fractalon kívül, ahol megoldható simán csavarokkal, viszont alsó táposban gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#35810) zolee5016 válasza Rypejakten (#35809) üzenetére


zolee5016
őstag

Ez sem nyeklik ,és semmi + merevités nincs benne.....ha az éleket szépen lapolni tudod megadják a kellő merevséget LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35811) FatalEror válasza Rypejakten (#35809) üzenetére


FatalEror
addikt

Sokat nem fogsz vele veszteni,ha nem akarsz ugrálni a tején,akkor pedig mindegy,és most kaptam szét egy házat,remélem nemsokára össze is rakhatom,akkor majd írok.

HardCore is my LifeStyle

(#35812) Troy. válasza FatalEror (#35792) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, akkor lecsapok rá.

(#35798) talpas : Köszi, megfontolandó. :)

[ Szerkesztve ]

.

(#35813) FatalEror


FatalEror
addikt

Valaki tud segíteni? :)
A probléma az az,hogy van egy körkivágó,és ki kéne benne cserélni a fúrószárat,csak a csavar beállt,nem rozsdás,teljesen patent állapotban van,vagyis inkább volt,mivel próbáltam philips csavarhúzóval kihajtani,az alaposan megnyírta a fejet,utána vágtam a csavar fejbe egy hornyot,ami teljesen végig fut a fejen,abba egy nagy lapos csavarhúzót raktam,és próbáltam tekerni,de az is csak nyírta a fejet,utána jött a fogó,amivel sikeresen leesztergáltam a csavar fejét egy picit,csak a csavar még mindig nem nyikkant meg,amúgy pedig egy metrikus csavarról van szó.Szóval valakinek ötlete,hogy mit lehet még csinálni?Vagyis még hevíteni lehetne,csak nincsen hozzá célszerszámom.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35814) Lucas Kane válasza FatalEror (#35813) üzenetére


Lucas Kane
tag

Fűrészeld le a fejet, és próbáld meg kifúrni. Más (normális) ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35815) FatalEror válasza Lucas Kane (#35814) üzenetére


FatalEror
addikt

De az szétszedi a menetet is nem?Illetve szerintem ahhoz állványos gép kéne.De azért köszönöm,ha más nem lehet az lesz!

HardCore is my LifeStyle

(#35816) blasko92 válasza FatalEror (#35813) üzenetére


blasko92
őstag

Csavarmentésre több variáció is van. Az első lett volna a csavarlazító, ha rozsdás :D
Második, hogy ráteszed a csavarhúzót, kalapáccsal ütöd a csavarhúzó végét, és közben próbálod csavarni.
Harmadik, hogy a csavart pontozóval próbálod kitekerni.

Ha ezek se segítenek, akkor a csavarmentő. Ugye a csavarba fúrsz egy lukat, és a balos menetű csavarmentőt elkezded belehajtani, majd ha megfogta a csavarmentő menete, akkor kihajtja a jobbos menetű csavart.

Egy képet azért lőhetnél, mert így picit nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#35817) Statiszta18 válasza FatalEror (#35815) üzenetére


Statiszta18
csendes tag

A hevítés jó ötlet. Próbáld meg tűzhelyen vagy viharöngyújtóval melegíteni.

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

(#35818) Adonimus válasza king.mp (#35803) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Így van! :)

Baltoafarkas: Nem. Olyan, mintha a szemed elé vennél egy ásványvizes flakont és egy homályos filmet néznél. :DD Van egy kis pici 3d szerű valami de ezért cserébe el kell felejteni a színeket, a minőséget és mindent. Semmire való. :N

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35819) Lucas Kane válasza FatalEror (#35815) üzenetére


Lucas Kane
tag

Sikerült, vagy agyaljunk még? :F :U :)

(Ha igaz 500 HUF az OBI-ban a körkiszúró készlet. Vagy a madaras Tesco-ban. Bár nem tudom, tied milyen)

(#35820) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kéne egy kis segítség.

mégsem lesz vákuumpumpa használati lehetőségem a hőkamra kialakításhoz.
ha van akinek lenne kölcsön, vagy inkább odamehetnék hozzá egy szívásra, ( :DDD ), vagy tudna valami olcsó lelőhelyet, megköszönném.
mindegyik kizárólag pest, személyes.
(mindneféle vaterás linkeket nem kérnék. 2 okból: ott úgysem vásárolok, és fagy tőle a böngészőm...)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35821) #90933760


#90933760
törölt tag

Van itt a fórumon háziasszonyos vagy csajos topik? Érdekelne pár trükk a takarításban, olyan csajos dolog, na. :DD

;]

(#35822) #21346560 válasza #90933760 (#35821) üzenetére


#21346560
törölt tag

Keress rá ;)

(#35823) szab.tam válasza #90933760 (#35821) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak vigyázz.
az átoperálásnál, amikor levágák, az fáj.
amikor kifúrják, az még jobban.
de amikor az agyadat tovább kezdik zsugorítani a mostaninál.
na. az nagyon fog fájni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35824) #90933760 válasza szab.tam (#35823) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak nem erre gondolsz? :DD
[link] ;]

(#35825) FatalEror


FatalEror
addikt

Köszi mindenkinek,most vagyok túl egy fantasztikus négykézlábas takarításon,sikálással egybekötve 200NM-n,hiába a porszívó,hiába a felmosó néha muszáj így is!Kb fél-1 óra múlva lövök képet,addig kipróbálom a praktikákat. :R

Baltoafarkas
Takarítás ügyben kérdezz bátran tőlem,de,hogy a tampont hogy kell felhelyezni,arra már nem én leszek az embered.

Lucas Kane
Olyanból már dobtam el egy párat,mivel 2db lyukat fúrsz vele egy minőségibb keményebb bútorlapba,és volt él,nincs él,onnantól kezdve pedig égeti az anyagot,mint a disznó,mindegy,hogy mennyire nyomod neki.Kb ugyan az mint a párforintos 2,5-s fúró,pár lyuk bútorlapban és dobhatod ki,aztán vettem pirahna HI-TECH Bullet szárat,azok viszont nagyon faszák,1200-s fordulaton is teszik a dolgukat,az élezésük,és az anyaguk tartós,és jóval gyorsabban harapja az anyagot,mint a ganéj társai.

HardCore is my LifeStyle

(#35826) #21346560 válasza FatalEror (#35825) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mit takarítottál te 200 NewtonMéteren???

(#35827) FatalEror válasza #21346560 (#35826) üzenetére


FatalEror
addikt

Padló-lépcső-komód-szekrény-konyhapult.

HardCore is my LifeStyle

(#35828) Lucas Kane válasza FatalEror (#35825) üzenetére


Lucas Kane
tag

De most akkor sikerült kiszedni azt a qrva csavart? Tiszta ideg vagyok. :))

(#35824) Baltoafarkas: ez elég tanulságos volt :((

[ Szerkesztve ]

(#35829) föccer válasza #90933760 (#35824) üzenetére


föccer
nagyúr

Kopernikusz forog a sírjában :(

ödv föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35830) =HG= válasza föccer (#35829) üzenetére


=HG=
addikt

"ezeknek szavazati joga van?" "Ezért találták fel a fogamzásgátlást." :DD

[ Szerkesztve ]

(#35831) FatalEror válasza Lucas Kane (#35828) üzenetére


FatalEror
addikt

Szóval volt hevítés,öngyújtó töltőgázzal,hajtógázos olajjal,csavarás közben pici ütések,de annyira silány a csavar anyaga,hogy a csavar fejének a fele letört,még lehetne egy darabig fűrészelni,de már beleuntam,amennyit szoptam vele,most aldiban lesz kivágó készlet,ha nagyon szükséges akkor lehet veszek,de nem tennék rá nagy összeget,ami már nagyon kéne az egy 120-s korona,de az is fejjel,meg adapterrel ~8k.

HardCore is my LifeStyle

(#35832) =HG= válasza FatalEror (#35831) üzenetére


=HG=
addikt

Ha már eddig legyalultad, hogy alig áll ki az Alu "ház"-ból, akkor reszeld le teljesen a fejét. Fémfűrésszel vágjál bele nútot keresztbe.(igen a befogató házba is vágj bele. Így a csavar "feje" mikor csavarod ki csavarhúzóval, nem tud szétnyílni, letörni mivel még benne van a furatba..)

(#35833) Andrew_31 válasza FatalEror (#35831) üzenetére


Andrew_31
Modder

Ha annyira silány a csavar, ki kell fúrni és eggyel nagyobbat vágni bele.

(#35834) =HG= válasza Andrew_31 (#35833) üzenetére


=HG=
addikt

Nem a csavar a silány, csak alumínium a menet, és belerohad a csavar

(#35835) FatalEror válasza =HG= (#35832) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez nem is rossz ötlet,csak nem tudom,hogy kézzel tudok-e akkora erőt kifejteni,hogy meglazuljon.

Andrew
Nincsen állványos gépem hozzá,vagyis van,csak fel kéne újítani,illetve menetfúróm sincsen.

HardCore is my LifeStyle

(#35836) =HG= válasza FatalEror (#35835) üzenetére


=HG=
addikt

Próba-cseresznye.. De az sem ártana, ha reszelés előtt ráütnél kalapáccsal a csavar tetejére, hátha meglazul egy kicsit a menetnél...

(#35837) FatalEror válasza =HG= (#35836) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt próbáltam már annyiszor.... :R
Most azon gondolkodom,hogy belefúrok,veszek egy imbuszkulcsot,azt beleforrasztom,és az imbusznál fogva tekerem ki a csavart.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35838) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

én olyat csináltam ilyen helyzetbe, h. meg lapoltam a csavart és francia kulccsal rámentem. Mondjuk egy 3-as csavarnál nem tudom ez mennyire élet szerű.....

(#35839) szab.tam válasza FatalEror (#35837) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csodálkozom, hogy még senki nem mondta, hogy telepítsd újra a windows-t.
a ph-n ez már megszokott megoldó javaslat, ami állítólag mindenre jó.
amire nem, még arra is...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35840) blasko92 válasza szab.tam (#35820) üzenetére


blasko92
őstag

Vákuumpumpa :DDD
Mellszívó, dolgos női száj, meg van még egy ami nem túl szalonképes, hogy leírjam :D

Viccet félretéve. Régebben Horst Fuchs reklámozott ilyen kajás zacsikat, amikhez járt egy vákuumpumpa, ami kiszívta az elcsomagolt cuccokból a zokszigént. Már csak az a kérdés, hogy mennyire szippant erősen :D

(#35841) #90933760 válasza blasko92 (#35840) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez akkora beszólás, mint mikor a szivattyúból nyomattyút csináltunk. :DD

(#35842) FatalEror válasza blasko92 (#35840) üzenetére


FatalEror
addikt

Örömlány az M3-s szélén,lehet érdekesen nézne,amikor egy rézcsövet nyomsz a pofájába,de ha kifizeted rendesen,akkor nincsen gond. :DDD

Amúgy,te ezeken a TV-s reklámokon nevelkedtél? :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35843) szab.tam válasza blasko92 (#35840) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nyugi, számításba vettem én mindent. csak ezeka pumpás mechanikák nem képesek eléggé ritka légteret kialakítani.
(vagy igen. passz...)

tegnap már végeztem előkísérleteket.
fényképek még nincsenek.
presta szelepet kivágtam némi gumibelsőt meghagyva.
belülről van rajta annyi vulkanizálás, amibe passzentosan pont be tudtam dugni a fecskendőt.
így a szelep nyitását, zárását jól tudtam ellenőrizni.
kis nyomáskülönbségnél már jól működik. (a vákuum miatt ugye lényegesen 1 bar alatti különbségről beszálünk. és ezek a szelepek 5-13 barra vannak kitalálva.)

5 milis fecskendőbe tettem pici vizet (kb. 0.5ml-t), és és ha kihúztam teljesen, akkor már 40-50 fok körül szépen forrt.

ezeket összekombinálom:
veszek hatalmas fecskendőt, és összeépítem egy kis gyógyszeres üveggel.
kupakba lesz ágyazva a szelep.
így minden átlátszó lesz.
tökéletesen láthatóvá tudom tenni a folyamatat, ellenőrizni a szelep működését, és a kis nyomású forrást.
és mivel kintről a fecskendőt mindig ki tudom húzni, (1. művelet utáni külső, nagyobb nyomás miatti zárt szelep mellett!), így az üvegben a légritkítást akár 2-3x is meg tudom tenni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35844) blasko92 válasza FatalEror (#35842) üzenetére


blasko92
őstag

Azt nem mondanam, h ezeken nevelkedtem. Inkabb az unalmas tv musorokat lapozgatva erdekelt h mivel basszak at az embereket.

(#35845) #21346560 válasza blasko92 (#35844) üzenetére


#21346560
törölt tag

Sose értettem, ha valakinek valami unalmas, akkor miért "csinálja" azt? :)
Nekem a TV unalmas, ezért egyáltalán nincs... :)

(#35846) macko20 válasza #21346560 (#35845) üzenetére


macko20
őstag

sport csatornák nélkül Én is kidobnám/eladnám/

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35847) FatalEror válasza blasko92 (#35844) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja értelek,ezzel én is így vagyok néhanapján ránézek,mi most a sláger,ami fantasztikusan olcsón drasztikusan megváltoztatja-megkönnyíti az életedet.

Runo
Vannak jók is,nem is csak nem mindig azt adják,és amikor az ember a jó műsört keresi,simán bele lehet botlani ezekbe a hirdetésekbe,és kíváncsi az ember,hogy milyen NASA által fejlesztett,fantasztikusan olcsó terméket promóznak.És az ember azt gondolná,hogy hülye aki megveszi,pedig elég sok hülye lehet,ha már több mint 10 éve nyomják ezeket a reklámokat,pedig biztos nem olcsó,szóval haszon is lehet rajta rendesen.

HardCore is my LifeStyle

(#35848) #90933760 válasza FatalEror (#35847) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én nagymuternak vettem onnan azt az izés melltartót. :DD Mikor még csak egy volt, "az eredeti". Azóta van legalább 4 féle. :DD Ja, amúgy rohadt nagy felfedezés, mert ezek sima sportmelltartók vagy mik és már ezer éve vannak, csak nem a tvshopban.

(#35849) blasko92 válasza #21346560 (#35845) üzenetére


blasko92
őstag

Reklám volt a discovery-n
Egyébként egy éve már nekem sincs tv-m, meg is vagyok nélküle

(#35850) zolee5016


zolee5016
őstag

Költözés lesz.....elviszik a Strike -x -em és kb 1 év után megvehetem az álomkecómat....
Amit csináltam nemrég megmarad az is,de a lényeg beállít az asztalomra.....Egy óriás HAF-X.....
Neki is álltam a a kábeleknek.Van újra olyan kábelem ami nem ez a nylon-szerű harisnyás,hanem szövetes.....ugye a fonás az marad..az én hülyeségem.... :B ..Félkészen 1 óra tekergetés után egybefontam a 2 pci-e -8 pin kábeleket.....igen egybe,ezáltal a 24 pines alaplapi sem marad így ,bontás után átfonom........LINK
Szóval ilyen az egybefont 16 szál....
https://picasaweb.google.com/lh/photo/gFlWbo8Ol2SZi9FkPvjiAvOa-E9fgF-nWsOROBIP9VA?
feat=directlink

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.