Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) szab.tam válasza #21346560 (#36847) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha látnád, mit csináltam az utolsó kreálmányommal, még te is örülnél.
:K

amikor a brocken-re felhúztam és rákalapáltam az intel bordákat, egyet kihagytam a számításból. a direct touch blokkoknak az a hátránya, hogy kicsit erősebben (F > 0.0137 chuck norris), ránéz az ember, a blokk vájataiból a lapított csövek kihajlanak. homorúak lesznek, nem fekszenek fel a procira. átlát az ember alatta úgy, hogy egy filmet is meg lehet nézni....
hát én kalapáccsal és egy lapos alurúddal meggyőztem őket, hogy ugyanmá', menjenek vissza a helyükre.
valamennyire vissazmentek.

elég szép lett az eredmény, képek majd később.
az x38 775 lapomra gyakorlatilag így felrakhatatlan.
de holnap tovább elbeszélgetek vele, újból előveszek valami szerszámot...

képsorozat lesz, igen érdekes, elég vandál téma...
:))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36852) macko20 válasza szab.tam (#36837) üzenetére


macko20
őstag

Kint a szokasos 1024, bent meg forr az eter..... Sztem jol gondolom....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36853) szab.tam válasza macko20 (#36852) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. tehát kint kisebb a nyomás. akkor bent nagyobb. arra gondolsz, hogy nem befelé fog szippantani + oxigént, (ugye a levegővel együtt), hogy a kamrán belüli égés, robbanás történjen? ez igaz.
de ha belül nagyobb a nyomás, akkor jön ki az éter.

ha belül hőtágulás van, és a lezárás tökéletes lenne , akkor akár "kuktaszerűen" felrobbanhat a cucc.
és a robbanászerűen, hirtelen kiszabaduló éter, étergőz berobban, sokkal nagyobb kárt okozhat, mint egy lángocska a teflonozás mellett, amit le lehet videózni...

de ha az égés folytán megszűnik a túlnyomás, akkor visszaégés is lehet. és újból a belső égés, robbanás....

nem tudom jobban körbeírni.

de holnap, (ööö: már ma), átgondolom újra...

:)

****

szerintem ez az éterhűtés nem biztonságosan járható út.
inkább valami normális vákuumozási és lezárási eljárás kell. desztvízzel, stb...

a sztenderd, ipari hőcsőgyártás metódusát kéne utánozni.
amit még mindig nem láttunk. sehol, pontosan...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36854) xatos3


xatos3
senior tag

fémfülek aluból

gépház megfúrkáling 1

gépház megfúrkáling 2

olcsó házba nincs kábel menedzsmentre hely :DDD

végkifejlet

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36855) nézzbe


nézzbe
aktív tag

1300-as tua celka OC ,szolidan vízhűtéssel :D lefogadó eltört és egy darab ceruzával meg szigszalaggal lett sínbe rakva és még egy 5ft-os kellet alá hogy hogy jól leszorítsa :D

(#36856) xatos3 válasza nézzbe (#36855) üzenetére


xatos3
senior tag

le se tagadhatod hogy PÉNZT öltél bele.... :DDD :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#36857) nézzbe válasza xatos3 (#36856) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:C mindent a jó hűtésért

(#36858) FatalEror válasza nézzbe (#36855) üzenetére


FatalEror
addikt

A radi is valami gányolt csoda?

HardCore is my LifeStyle

(#36859) bandy13 válasza nézzbe (#36855) üzenetére


bandy13
aktív tag

Kb ennyiből amennyiből megcsináltad kb tudtál volna venni még egy ilyen teljesítményű gépet ;)

(#36860) nézzbe válasza FatalEror (#36858) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:N , teljesen gyári itt vettem ph-n kompettbe , [link]

bandy13 , nem ehhez vettem , 8800Gt-n szolgált , csak feltettem erre is :)

[ Szerkesztve ]

(#36861) bandy13 válasza nézzbe (#36860) üzenetére


bandy13
aktív tag

CPU hűtő VGA-n nem is rossz :DD

(#36862) nézzbe válasza bandy13 (#36861) üzenetére


nézzbe
aktív tag

gyári s478-as keretből vágtam,fúrtam,csiszoltam a 8800-ra :)

(#36863) FatalEror válasza nézzbe (#36862) üzenetére


FatalEror
addikt

Szép!

HardCore is my LifeStyle

(#36864) bandy13 válasza nézzbe (#36862) üzenetére


bandy13
aktív tag

Ügyes :C

(#36865) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Szép is ,és univerzális :D itt pentium D 940-et próbál hűteni :DDD kell is az oc-hoz, lefogató keret itt egy s775 bordáról lett leszedve és egy hátlappal lett leszorítva

nem akarom itt tele posztolni de bőven van még mit :D

[ Szerkesztve ]

(#36866) FatalEror válasza nézzbe (#36865) üzenetére


FatalEror
addikt

Jók ezek a barkács képek!Ha egy kis kedved támad,akkor a 8800-as kártyához a VRAM hűtésnél lehetne mókolni,csak rézcsődarab kell hozzá,és a bordák helyét kivágod a csőben,ráülteted a VRAM bordákra,FBS-el körbe kened kívülről,hogy ne eressze,és a VRAM bordákat (süni+cső) PVC csővel kötöd össze össze a kanyaroknál,ergo a cső belsejében lesz a borda,ami átmegy a víz,közben a ram talpa,pedig a chipre illeszkedik.

HardCore is my LifeStyle

(#36867) imibogyo válasza nézzbe (#36865) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is van egy ilyen vizes készletem csak sajnos megszakadt a tartályában a menet. Foglalkozni meg még nem volt időm vele. Jó lenne amúgy kezdésnek, csak sajnos nagyon gyenge a pumpa, ha nem nyomás alatt dolgozik. A gyárinál nagyobb radiátort már nem bír el. :N

(#36868) #21346560 válasza bandy13 (#36861) üzenetére


#21346560
törölt tag

Erről eszembe jutott, amit egyszer réges régen eszkabáltam :DDD

http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_14119-14119.html

(#36869) FatalEror válasza #21346560 (#36868) üzenetére


FatalEror
addikt

De azért a hátlapi befogatás,és a fadarab közt behajlott a nyák nem?

HardCore is my LifeStyle

(#36870) nézzbe válasza FatalEror (#36866) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hmm not bad ! ha tehetném inkább forrasztanám , amibe csak a sünik anyaga gátol, réz sünivel könnyebb lenne , kell a rézcső és alakra hajlítani , majd az egyik oldalát (igen sok oldala van a körnek :DDD ) el "laposítani" D alakra és könnyebb úgy kivágni a nyílásokat és a forrasztás is tuti lesz meg a hő átjut a csőre is , valamit csak két csatlakozó kell e végre :)

(#36871) #21346560 válasza FatalEror (#36869) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hálisten nem! Ahhoz már elég stabil volt a nyák, hogy így elbírja. Csak a PCI-e csati elég kis felület, ami tartja.

(#36872) FatalEror válasza nézzbe (#36870) üzenetére


FatalEror
addikt

Veszel egy réz bordát,és vágsz magadnak,abból olyan darabokat,amilyenek kellenek.

HardCore is my LifeStyle

(#36873) nézzbe válasza #21346560 (#36871) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Kevésbé olyan szép , AM2 cooler 9800PRO-n :D

(#36874) #21346560 válasza nézzbe (#36873) üzenetére


#21346560
törölt tag

Like :DDD

(#36875) szab.tam válasza nézzbe (#36860) üzenetére


szab.tam
nagyúr

esetleg másoknak is tanulásgos dolgokat faragsz, kreatív módon.
:C :R

*****

ami vga-ra megy, azokat ide is publikálhatnád.
vga egyedi hűtések, legalább életben marad az a topic is... :)

(#36873)
az előbb említett topicban talász hasonlókat, ez is igencsak elférne az ottani gyűjtésben.
:K :))

****

ezeket azért jó "beképelni", mert mások is, akár fillérekből tudják hasznosítani.
nem bonyolult dolgok, csak képzelőerő, némi kreativitás, és bátorság kell hozzá.
és simán le lehet utánozni. és nem kell kifizetni az elcseszett gyártók, méregdrága, marketing alapú bénázásait..
:))

****

én mostanság motivációhiányban és "alkotó válságban" szenvedek... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36876) FatalEror


FatalEror
addikt

Úgy érzem,most már nekem is villantani kell![link]

HardCore is my LifeStyle

(#36877) nézzbe válasza FatalEror (#36876) üzenetére


nézzbe
aktív tag

GF4 ? am3 bordával ? :D

szab.tam megtörtént , nem túl részletes de kint van :) :R

[ Szerkesztve ]

(#36878) FatalEror válasza nézzbe (#36877) üzenetére


FatalEror
addikt

9200-s radeon,és igen Am3-s bordával,és postásgumi rulezzel,meglepően jól tart.

HardCore is my LifeStyle

(#36879) ZetorGumi válasza FatalEror (#36876) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ezt be bírtad dugni az aljzatba? :D Hőcsövek nem takartak ki semmit? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36880) nézzbe válasza FatalEror (#36878) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:DD egyszerű mint a szög , és valóban a dvi-t észre se vettem :)

(#36881) #21346560 válasza FatalEror (#36876) üzenetére


#21346560
törölt tag

:C

(#36882) FatalEror válasza ZetorGumi (#36879) üzenetére


FatalEror
addikt

Pont attól volt igazán fasza,mivel a PCI slotok közé becsusszant,és faszán tartott,ha meg fekvő pozícióban volt lap,akkor pedig a súlyt is átvette,a gumi,meg csak odaszorította.

HardCore is my LifeStyle

(#36883) szab.tam válasza FatalEror (#36876) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :))

***

ez új, vagy valami elfekvő anyag?

hőterhelés hatására a gumi néha kínai nevet kap: Peng.
amikor elválik a körkörösség.
és minden esik. általában lefelé....

****

de ami az aranyszabály(os)ságunk.
nincs, amit itt nem lehetne megoldani befőttesgumival, szigszalagal, gyorskötözővel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36884) nézzbe válasza szab.tam (#36875) üzenetére


nézzbe
aktív tag

És valóban , én néha kénytelen vagyok ilyen megoldásokhoz folyamodni, "muszály ócsóba" megoldani alapon, de olykor azért egész szép lesz ami kikerül a kezem közül . De ha már van itthon eszköz amivel meg tudom valósítani a dolgokat , és ha unatkozok is akkor csak csak lemegyek a pincébe alkotni valamit

(#36885) ZetorGumi válasza FatalEror (#36882) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Akkor nem szóltam, pont optimális. :) :C

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36886) nézzbe válasza szab.tam (#36883) üzenetére


nézzbe
aktív tag

(#36887) #90933760 válasza FatalEror (#36878) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor jól sejtettem hogy milyen kari. Nekem is volt 9200 kettő is, előtte 7000. Max Payne 2 elment rajta 800x600-ba minimumon. Én ilyeneket használtam még 4-5 éve. :U
Ennek minek adtál ekkora hűtést? Sima gagyesz passzív bordával elment, olyan zölddel ami a s370 meg slot1 deszkákon volt az északin. Ja hogy így erősebbnek tűnik. :o

28W volt a TDPje. Ehhez hozzáadjuk a GPU sokkal jobb hőtűrését, meg hogy 10 éves ráadásul faszom tudja milyen csíkszélen gondolom 130 körül. Simán mentek ezen 120 fokon.

A fasza gány az alap. Azért kötelező megcsinálni. Én arra gondoltam hogy azon kívül minek tette rá. :P Ha volt ilyen szándék a gányon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#36888) #21346560 válasza #90933760 (#36887) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minek? :Y Mert fasza gány :P

(#36889) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Kell is hűtés a radeon-ra 9550 @ 460\260 , s775 bordával :D

(#36890) FatalEror válasza szab.tam (#36883) üzenetére


FatalEror
addikt

Régebbi,most ástam elő,már jó régen mutattam nektek.

de ami az aranyszabály(os)ságunk.
nincs, amit itt nem lehetne megoldani befőttesgumival, szigszalagal, gyorskötözővel...

Régebben írtam,hogy egyszer kettétörtem az ágyam egyik hosszanti deszkáját,amit kívülről látsz,és belülről arra fekszenek fel az ágyrácsok.Talán még a kép is itt van a fórumon,hogy "szépen" megcsavaroztam gy.:alulról,meg felülről kapott 8-10 4*80-as pozdorját. :DDD De előtte gyorsan kellet szervizelni,mivel este feküdni akartam rajta egy nőszeméllyel,annak meg mégse mondhatom,hogy oszt figyej má',az ágyamat eltörtem,de a földre még feküdhetünk....Szóval előkaptam a szövetes ragasztószalagot,és azzal egy jó 50cm-en körbe bandázsoltam :DDD ,de faszán tartott,mert kibírta az egész éjszakát.Aztán másnap megcsavaroztam,biztos,ami biztos.

ZetorGumi
Na pont ez a különlegessége a gánynak,hogy szarsz az egészbe,ahogy esik úgy puffan,és a végén,mindig klappol,és összeáll.Ellenben,ha tisztességesen akarod megcsinálni,ott szopsz a dolgokkal,ahol csak lehet.

Baltoafarkas
Semmi értelme,de volt egy uncsi délutánom,egy fölös kártyám,és egy fölös bordám,gondoltam alkotok,így legalább elmondhatom,hogy még egy ilyen 9200-s radeon nincsen.Illetve állat módon nézett ki a gépben is.

HardCore is my LifeStyle

(#36891) szab.tam válasza #90933760 (#36887) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem volt egy ilyen kártyám. (nem 9550, hanem 9600 pro.)
nem most, kb. 10 éve.
vettem rá egy akkor igen drága zalman hűtőt, (a hőcsöves szendvics, oldalsó ventivel, típusát nem tudom már), mert a gyári megállt...

akkor még gőzöm sem volt ilyenről, hogy fillérekből kiváltható lett volna, némi faragással.

****

de nyugi:
a sütőben elkövetett, végleges vga trancsírozással, megsemmisítéssel elévülhetetlen érdemeket szereztél nálunk...
:DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36892) tajcsi


tajcsi
senior tag

Kicsit off de kell a segítség. Overclock.net-en van valaki tag? Kellene onnan vennem valamit...
De ha van itt olyan aki elég jól hozzátud férni használt hűtőkhöz, elmondom, hogy kellene kettő thermalright t-rad2 vga hűtő...aztán hátha..kellene egy kis gányolásra a cucc. De pont olyan kellene, nem más...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36893) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Nos nem egy "Skeleton" ,de azért itthonra jó az pláne hogy itthon található anyagokból készült , itt egy kép a végeredményről ,
és itt a link a How it's made részről ; )

[ Szerkesztve ]

(#36894) siti válasza FatalEror (#36831) üzenetére


siti
senior tag

rakni szabad, használni nem szabad forgalomban :K

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#36895) FatalEror válasza siti (#36894) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen így van a teljes igazság,de minek,ha közúti forgalomban nem használhatom.

HardCore is my LifeStyle

(#36896) siti válasza FatalEror (#36895) üzenetére


siti
senior tag

"ugyanolyan" jó mint egy forma1-es autó otthonra :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#36897) #90933760


#90933760
törölt tag

A múltkori terasz korlátos dologhoz visszatérve. Nem tudom miért nem jutott előbb eszembe ez és miért purhabozni meg lefúrni akartam a lábait. Jah, a gány ösztönök. :o
Szóval mezei zártszelvény aminek az aljára egy négyzet lap van hegesztve és ki van fúrva 2 vagy 4 sarka. Nem tudom mi a pontos neve és hogy kapni-e egészben vagy csináltatni kell. Tipli, csavar és már állanak is mint a f.. akarom mondani mint a cövek a terasz szélén.
4,7m kb a szélesség. Most per pillanat 4 láb van ami mind kirohadt, szerintem ennyi elég az újnak is (mivel kitakarná a helyüket). Vízszintesen kerülne rá deszka, léc akármi. Most 3 van és elég nem masszív. Én 4-re gondoltam, de valami erősebből. De lehet akár tetőléc is, bár szeretném ha tényleg erős is lenne. Vagy van tetőlécből vastagabb is? :DDD
Aztán simán kapupánt csavarral rögzíteni a zárt szelvényhez. A lécek végeit meg szögvassal a falhoz. Majd jöhet a nádszövet és odadrótozom végig. Voálá.
Most épp 90 centi magas maga a korlát, mert ennyin kezdődik az ablak is, jó lenne növelni. Lehetne kerek 1 méter, de nekem az 120-130 szimpibb lenne csak akkor kitakar már egy kis részt az ablak látómezőből.
Pedig így lesz, mert akkor ha kint ülök az asztalnál nem fogja látni este a fél megye a noti fényében a képemet ahogy az orromba turkálok.

(#36898) lukaszokni válasza #90933760 (#36897) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

nem tudom mekkorat eshetsz, ha kidol a korlat, de az a tiplis csavaros megoldas eleg gyengusnak tunik. haveromek teraszan is igy van es nem idotallo dolog, hamar kiborult. (kettes metro felujitott allomasain is igy van megoldva...)
sztem maradj a kirohadtak potlasanal, egy lukban vasrud korben cementtel eleg eros, h rabizd magad.
nemreg tettunk be kresz tablat demszki oszlop helyere (5-8cm-vel vastagabb luk), lehet kapni barkacsaruhazakban gyorskoto cementet, azzal oldottuk meg. kicsit draga, meg por alakban mergezo, de negyed ora alatt kesz a betonod. ;)

mAtx4ever!

(#36899) FatalEror válasza #90933760 (#36897) üzenetére


FatalEror
addikt

Használj beütős dübelt,vagy mi a szösz a neve,lényege,hogy van egy menetes szár,végén 4db pofa,ezt beütöd a furatba,viszont a pofák miatt már kihúzni nem igazán lehet,a végén pedig egy anya van,amivel földhöz szorítod a munkadarabot.Amennyiben a terasz járólapos,akkor a talpnak a helyét ki kéne vágni,és a beton alapra szorítani a talpat.

HardCore is my LifeStyle

(#36900) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Én is megosztom veletek egy egykori Gány/passzívvá tételi próbálkozásom, ami meglepően jól sikerült vagyis működött. Az alany egy 9600 Pro és egy s370-es borda. Ami nem látszik és képem sincs róla az a rögzítés ami sima 3-as csavarral lett megoldva a bordába vágott menettel.

az eredeti

az átépített

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.