Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Zotya21 válasza zsombor22 (#35700) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát vágjál rá :D

https://500px.com/slayer_art

(#35702) Fail3D! válasza Devil Smile (#35695) üzenetére


Fail3D!
addikt

kette vagjuk es felesbe elvisszuk:) ugy talan nem csavarodik rank:D

(#35703) Gyíkac válasza Zotya21 (#35701) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Hát akkor lenne igazi gány, Popszegeccsel felfogatni egy rögzítőt és minden mehet.. :D

(#35704) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ikeában jártam,
rácsos polcot láttam...

gondoltam, megosztom veletek, mert errrefelé a rács témában a körperforálton, méhsejten, és elvétve az irodai szemeteseken kívül nincs élet....

irodai részleg. ár 3k....
méretet nem írtam fel, de a4 lapok férnek bele.

nekem rögtön az ugrott be, hogy a fiókok fejreállítva jó passzív mini itx háznak.
csak kicsit meg kell nyitni a csatlakozóknak, és alulra egy lemez az alaplapi tálcának.

de még a hajlított rácsozatot is érdemes ennyiért kinyerni belőle....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35705) FatalEror válasza szab.tam (#35704) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ebbe nem mini ITX-t,hanem darabonként 4U-s passzív szervereket lehet tenni......

más...
Van nékem,egy transzformátorom,ami kis feszültséget alakít át nagyra,ugye van egy házi sokkolónak,meg van egy másik is,CCFL fénycsőnek...Na most,ezek teljesen prosztó darabok,házuk sincsen,csak egy nyáklap,és rajta a szükséges csatikkal,és vezetékekkel.És innen a probléma,hogy a 2db drót,amiről kapná a deljet,az csupasz,csak blankolva van.Na most,ha szerzek mondjuk egy Molex-sata átalakítót,és a Satát levágom róla,és piros-fekete drótokhoz hozzáforrasztom a táp "bementi" kábelét,akkor az működhet?Illetve ha rákötöm PC tápra,mivel a szabdalás után egy (anya)Molex-transzformátor kütyüt kapok,akkor az nem vágja haza a tápomat?
Mivel ezen a tápon van az egész gép,szóval ha a táp elszáll,akkor megy vele a gép is.Azt meg nem szeretném,a jobbik eset,ha csak simán ívet húz,vagy "hegeszt",mivel itt van egy 15Kg-s GLORIA poroltó,meg egy palack víz is,igaz utóbbi,picit megrázó élmény lehet.

HardCore is my LifeStyle

(#35706) Fail3D! válasza szab.tam (#35704) üzenetére


Fail3D!
addikt

nem akarsz nekem segiteni 1 kis penzert?:) 5 perces munka neked, nekem boldogsag a kovetkezo hazig:)

(#35707) szab.tam válasza Fail3D! (#35706) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"nem akarsz nekem segiteni 1 kis penzert? 5 perces munka neked, nekem boldogsag..."

sos nf. nem megy...

:U :DDD

****

egyébként nem igazán, azaz soha sem szoktam másnak barkácsolni semmit, de azért nyugodtan mondd el a vágyad.

****

(#35708) föccer
én konkrétan főként TESCO-Zsömle kollégára gondoltam, ő mini itx-ezik főként.
meg asszem macko20 is mostanság.
minek erőlködjön az ember, ha van készen, olcsón, jobb.
én a htpc-m kivágásával, és rácsozásával eleget szoptam...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35708) föccer válasza szab.tam (#35704) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmm, ez nagyon jó ötlet. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35709) Fail3D! válasza szab.tam (#35707) üzenetére


Fail3D!
addikt

biztam benned:) csak a tavolsaggal lett volna gond :D akitol vettem a hazat nemtudom miert vagtak ki szellozot a hazon... mert nekem az nem indok hogy a radit eltudja benne helyezni:) es itt van 1 viszonylag szep haz kivagott tetovel:D amikor elosszor lattam kepeken azthittem ez ilyen leveheto teto... de mikor elmentem a gepert nemtudtam megszolalni a latvanytol... de ugyvoltam vele mostmar elhozom, ha ennyit mentem erte...

(#35710) FatalEror akarsz remalmokat estere?:D [link] 1-2 tippet elfogadok, hogy dolgozzam fel ezt...:D nekem eszembe nem jutott megkerdezni anno mikor lattam a kepeket, hogy esetleg ez kivan vagva:D

[ Szerkesztve ]

(#35710) FatalEror válasza Fail3D! (#35709) üzenetére


FatalEror
addikt

Dobsz róla képet? :R

szab.tam
És az egész 3k,vagy 3k/+állvány?
Ikeában nem ritka az ilyen,ülőgarnitúránál is volt nem egyszer,hogy volt pl egy ülőgarnitúra,és kiírták,hogy 150k,aztán alatta apró betűvel,hogy az csak az egyik része,a lábtartó,meg a cicafotel,és kutyatartó,az még majdnem ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35711) szab.tam


szab.tam
nagyúr

látom, itt az sos nf-et senki nem vágja.
kiscserkészek...

****

Fail3D!

a közhiedelemmel elletétben én nem tudok szép házmoddingokat kivitelezni.
az enyémek is közelről elég rondák.
a kivágott élek hullámosak, a ragasztások elállnak, a festések foltosak.
a képeken ezek nem látszanak.
én csak a hűtőket faragom, de azok sem mindig szép egyenletesek...

egy szép cuccom van: a nagy gép házoldal rácsozása. de az csak azért lett jó, mert nem én készítettem el, csak kitaláltam, milyen legyen...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35712) zsombor22 válasza Zotya21 (#35701) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Ha valaki kedvet kapott ,csak szóljon szívesen továbbadom a házat olcsón.
Végül is egy atx es lapba belemegy a vga is csak én nem akartam rá költeni.

http://kepfeltoltes.hu/view/130402/20130121_093345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#35713) FatalEror válasza Fail3D! (#35709) üzenetére


FatalEror
addikt

Fú b*zmeg,ez valami kibaxott ocsmány,azonnal csak egy gyógymódot tudok,az pedig az alkohol,de szerintem,ezt vagy konzervnyitóval,vagy konyhakéssel vághatta ki,ide nem lesz elég a rács.Ez újra ki kell vágni normálisan,normális eszközökkel.

HardCore is my LifeStyle

(#35714) ViZion válasza FatalEror (#35713) üzenetére


ViZion
félisten

Ez gyönyörű! Emlékeztetnélek a topik címére! :D

Nézted logout oldalamon mivé lett az AVC Hercules?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35715) zsombor22 válasza zsombor22 (#35712) üzenetére


zsombor22
aktív tag






Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#35716) szab.tam válasza Fail3D! (#35709) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szép.
ha jól értem, neked nincs radit, ahenm ventik mennének oda? vagy csak rács?
hirtelen ötelet sincs, de talán a többieknek.
ha nem kell venti, akkor nagyobb nyílás, és a tetejére rács.

****

(#35710) FatalEror
jogos kérdés.
ahogy nézem a képeket, a fiókon van külön cetli. de csak egy kisebb, amin nem szokott külön ár lenni.
mert a cikkszámos, raktár elirányításos cetli nagyobb.
így nem 100%, de valószínű az egész ennyi.

de, egyben lesz ennyi. a ksi cetli csak a teherbírás, és a meghatározás: fiókos elem, lennart...

****

(#35715) zsombor22
milyen hosszú már ez a ház...
:Y

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35717) FatalEror válasza ViZion (#35714) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen láttam,nájsz,de akkor lenne a legjobb,ha locsolócsövet használtál volna. :DDD
Az baj azzal a kivágással,hogy gánynak sem jó,mert nincsenek tépett lemezszélek,hanem csak egy szimplán szar munka,a gányban van valami szép,valami érték,de ebben semmi. :(
Nyáron kéne csinálnom egy kókányolt hűtést,kerti szivattyúval,kerti slaggal,és hasonlók. :D

szab.tam
És ha tudnád mennyi anyag van benne,minimum 1,de inkább 1,5-2mm-s lemezből készült,és csak maga a ház olyan nehéz,mint egy komplett gép.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35718) Fail3D! válasza szab.tam (#35716) üzenetére


Fail3D!
addikt

ott a radi benne:) na de ha megunom a vizhutest mit csinalok?:) ezert kene valmi raccsal lefedni, hogy azert mutasson mar ki valahogy:) az ujra szepoen kivagjuk biztosnem fog mukodni mert a ventifuratokrol biztos nem fogok lemondani:)de egy ilyen draga hazat cetbaszni, nem latom ertelmet... nem hiszem el hogy maskep nem lehett volna megoldani a radit... max par cm elol hatul nem szellozik...

(#35719) bandy13


bandy13
aktív tag

Pc ház festésre milyen spray-t ajánlotok fekete, fehér szín és lakk terén ?

(#35720) Fail3D! válasza Fail3D! (#35709) üzenetére


Fail3D!
addikt

ha valaki megszan, elarulhatna, hogy mentsem meg ezt a draga hazat:)

(#35721) Gyíkac válasza Fail3D! (#35709) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Szépíteni lehetne... lecsiszolni, megfestegetni.. utána meg mondjuk végighasított drót szigeteléssel végig futtatni az éleket, és ráragasztani...

(#35722) Fail3D! válasza Gyíkac (#35721) üzenetére


Fail3D!
addikt

az a drotszigeteles mit takar? honet lehet beszerezni, hogy nez ki?

(#35723) ViZion válasza Fail3D! (#35720) üzenetére


ViZion
félisten

Vágni rá új tetőt, rácsosra vagy ilyesmi. Ügyesen úgy alakítva, h a meglévő vágásra rátakarjon 3-6 mm-t...
Lefested, rárakot kétoldalival, így szereléskor csak lecsíped, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35724) blasko92 válasza Fail3D! (#35718) üzenetére


blasko92
őstag

Én ezt anno úgy oldottam meg a dragonomnál, hogy a radi és a háztető közé tettem a perforált lemezt, és csak a radit csavaroztam a tetőhöz, az meg odaszorította a perforáltat. Sajna a perforálton lévő lyukak nem passzoltak a házon lévőhöz (mert miért is....), így átjelöltem, és kitágítottam a lukakat a megfelelő helyen a perforálton, és kész.

De a te tetőd még menthető. Leveszed a házról a tetőt, vagy fejtetőre állítod, és ahol nagyon hullámos a vágott felület, ott kalapáccsal kiegyengeted, és ahol kell, ott még reszelővel szépen eldolgozod a vágást.

Nálam kicsit gázosabb volt a tető... [link]

(#35725) Fail3D! válasza ViZion (#35723) üzenetére


Fail3D!
addikt

ooo, koszonom, ez utobbi jol hangzik, de ehez keves vagyok. viszont nem hangzik risszul ez az eleket korbe huzni valamivel.

(#35726) Gyíkac válasza Fail3D! (#35722) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

veszel vagy 4-5 méter rézdrótot (amit a villanyszerelők használnak). végig vágod óvatosan, ekkor a rezet kimented, és máris lehet vele gazdálkodni.

(#35727) blasko92 válasza Gyíkac (#35726) üzenetére


blasko92
őstag

Wasquez kollégánál lehet hozzá kapni speckó gumi élvédőt, pont ilyen vágott lemezekhez.

(#35728) Fail3D! válasza blasko92 (#35727) üzenetére


Fail3D!
addikt

ha wasqez vissza ir azthoszem lesz meg1 dolog a listamon:)

(#35729) imibogyo válasza bandy13 (#35719) üzenetére


imibogyo
veterán

A legolcsóbbat.... :P

Amúgy tényleg. Nincs akkora minőségbeli különbség, mint ami sokszor árban látható. Ha ügyesen bánsz a festékkel és jól sikerül a lakkozás, akkor szinte mindegy melyiket veszed. Van ami bolond-biztosabb (matt fekete, majd lakk), van amit nehezebb szépen festeni (fényes fekete, marha könnyen megfolyik), de alapvetően a márka egy bizonyos árkategórián belül (5k alatt/flakon) mindegy. ;)

(#35730) bandy13 válasza imibogyo (#35729) üzenetére


bandy13
aktív tag

Kösz a választ hát itt nem nagyon mennek fel az árak 5k-ig :)) Ez például egy matt fekete nem is vészes áron ha fogalmazhatok így. Még vacillálok matt vagy fényes még nem festettem házat..

(#35731) imibogyo válasza bandy13 (#35730) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is Very Well-t szoktam használni. Az összes projektem ilyen festékkel készült, a nem géphez köthető lakkozások nagy része is. :K

[ Szerkesztve ]

(#35732) Gyíkac válasza blasko92 (#35727) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Én a topiknak megfelelően válaszoltam.. :)

(#35733) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
A Shakoon Vaya-ról hogy lehet leszedni az előlapot? Mintha gyárilag azt akarnák, hogy sehogyan se lehessen, de a kosz meg kiló számra gyűlik belül.

(#35734) Audifan válasza Ivy.4.Ever (#35733) üzenetére


Audifan
tag

Flex, kalapács, hidegvágó. :DDD

(#35735) ViZion válasza Ivy.4.Ever (#35733) üzenetére


ViZion
félisten

Le lehet. Lepattintós műa burkolat, mint a legtöbb ilyennél.
Fent megfogod, óvatosan húzod, utána oldalt. Engedni gog, ne erőltesd féloldalra, egyformán húzd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35736) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

én rákeresnék neten hogy hogy lehet leszedni..:D biztos volt már aki leszedte

(#35737) Ivy.4.Ever válasza ViZion (#35735) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Köszi én már lecsavaroztam azt is amit nem kellett volna mert a mercury és társai házakhoz vagyok szokva :DDD

(#35738) ViZion válasza Ivy.4.Ever (#35737) üzenetére


ViZion
félisten

pffff.... :D
kérdezzzéééé!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35739) Ivy.4.Ever válasza ViZion (#35738) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

VTX3D-s 6850-esről a piros műanyagot kéne még leszedni mert a bordák közül ki kéne retkelni :DDD
De úgy látom ez az egész hűtő pereputty egyben jön le.

[ Szerkesztve ]

(#35740) bandy13 válasza imibogyo (#35731) üzenetére


bandy13
aktív tag

Értem kösz a linket :D szép kis munkák születtek úgy látom :)
Mi a virtuális tervezőprogramnak a neve ? (mint pl itt)

(#35741) ViZion válasza bandy13 (#35740) üzenetére


ViZion
félisten

Sketchup. sok modell van hozzá, ingyenes a progi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35742) bandy13 válasza ViZion (#35741) üzenetére


bandy13
aktív tag

Köszöntem szépen !! :R

(#35743) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Tudnátok valami tippet adni, hogy hogyan/miből tudnék valami olyan szerkezetet csinálni a gépházamba ami megemeli egy kicsit a VGA m végét? Ahogy néztem olyan mintha a kártya kicsit meg lenne hajolva, lejtene a vége fele. Gondolom ez nem valami jó a kártyának.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#35744) FatalEror


FatalEror
addikt

Fail3D!
Élek lezáráshoz,villanyos boltokban is lehet kapni élvédőt!
Amúgy annyit lehet vele csinálni,hogy a radit kívülre rakod,és vágatsz plexi lapokat,amit a radi tetejének az éléhez,illetve a ház tetejének az éléhez rögzíted.

bandy13
Aldiban ezeöccá'/db birodalmi márka fekete-fehér-ezüst lakkfesték,az biztosan jó!

palacsa
A HDD,illetve az 5'25-s meghajtó "foglalatok,és az oldallapot tartó közti vájatban,résben lesz,ha benyúlsz az előlap felé,ott lesznek fekete kis körmös szarok,azokat kell befelé nyomni,de csak finoman,és közben húzni az előlapot,de csak ott húzod,ahol nyomod azt a pöcköt,mivel oldalanként kb 3db lesz.
VTX-ről pedig a műanyagot,úgy tudod leszedni,ha lekapod a hűtőt a VGA-ról.

Anaren91
Ő ha nem akarsz faragni,akkor PowerColor powerjack 1,5-2k,ha igen akkor meg fadarab,alufólia-sütőpapír-folpakk gurigája.Vagy felakasztod,egy darab madzaggal-dróttal,de akár le is lőheted.....,de ezt inkább hanyagold.

HardCore is my LifeStyle

(#35745) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Hátha tud valaki segíteni:
Mosógépben ahol a vizet veszi, úgy néz ki, hogy az egyik szelep nyitva maradt.
LG mosógép, de nagy vonalakban ehhez hasonló a szóban forgó alkatrész:
[link]

Ahogy utána olvastam, elvileg ha lehúzom az áramot, akkor zárnia kellene alapesetben. Ezt megjátszottam, de nyitva maradt, szóval úgy néz ki, hogy nem a vezérlés tartja nyitva.
aztán találtam ezt:
"a mágnes csak egy apró - tűszúrásnyi lyukat nyit egy membránon és ez billeni meg a membrán két oldalán lévő nyomást úgy, hogy a membrán teljesen megnyitja a víz útját. Ugyanezért elképzelhető, hogy a pici lyuk tömődött el - merthogy az könnyen eltömődik, ha a vezetékhálózatből szűretlenül áramlik be víz. "

A kérdés, hogy ezt hogy tudom szétkapni :F

(#35746) #21346560 válasza [CS]Blade2 (#35745) üzenetére


#21346560
törölt tag

lyó gyorsan... ;]

(#35747) ViZion válasza FatalEror (#35744) üzenetére


ViZion
félisten

1. bekezdés: hamarosan én is plexit vágatok, meg odabiggyasztem jól, majd lesz update a blogomban egyszer... :) Élzérős tippért köszi, azt meglesem majd én is.

3. bekezdés eleje: nem kell ilyen hókuszpókusz, céges gépem egy Vaya-ban van, fent a mélyedésre teszem a virsli ujjaim és húúúúzom, utána az oldalait is kicsit, kész. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35748) bandy13 válasza FatalEror (#35744) üzenetére


bandy13
aktív tag

Értem köszi szépen hát közelbe nincs nagyon Aldi de a közeli festékboltba bemegyek majd :) lesz ami lesz :D
Csak ugye festés előtt le kell csiszolni azt meg nem mindenhol tudom, nem férek hozzá úgy minden felülethez. Lehet hogy csak a gép külsejét vállalom be ott nincsen ilyen babra munka :)

[ Szerkesztve ]

(#35749) FatalEror válasza ViZion (#35747) üzenetére


FatalEror
addikt

Aha én is azt hittem,míg nem törtem el egyszer ezeket a kapcsokat,majd pedig utána hanyatt estem. :D

HardCore is my LifeStyle

(#35750) talpas válasza [CS]Blade2 (#35745) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha nincs áram és vezérlés akkor zárva! Ez biztonság!. Képzeld végig ha fordított működése lenne, állandó áram alatt kellene tartani a gépet!. Kibontod, megvizsgálod fizikailag, mérsz. Ha nyitva maradt akkor nagy a gubanc, típusszámot leolvasod és hasonló boltban érdeklődsz.

"Veled, Uram, de nélküled..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.