Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) tajcsi válasza TESCO-Zsömle (#35599) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akár olyan is lehet. De akkor se értem hogy ez mikén működik, a vizulizációs képességem lemaradt valahol...

Jajj...most nézem nem érted miről van szó...persze nem azzal vana gond, hogy a grafikuskari elfoglal két helyet...nem nem...hanem pl egy x16-ból konverterrel sima pci foglalatot csinálni...és akkor azt bepasszintani a házba...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35602) TESCO-Zsömle válasza tajcsi (#35601) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jaa, arra még egyszerűbb a válasz: Sehogy! ;] :P

szab.tam: egyetlen komoly hátránya van, ami megnehezíti a dolgokat. A bundája. Ugyanis a tető meg az oldallapok egyetlen lemezből vannak hajtva, amiket az előlap merevít. Hátul 4 fix csavar meglazítása után a tető/oldallap/előlap cucc durván 4 centit előrecsúszik, és akkor lehet felfele leemelni a vázról.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35603) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#35602) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jajja, ezt ismerem. :O
ezen is ilyen volt. rácsot terveztem rá, (szép kékre festve), de már szétbontottam, és a házat kivágtam...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35604) alufelni válasza TESCO-Zsömle (#35597) üzenetére


alufelni
tag

Ez nagyon komoly cucc,valami szerver ?

(#35605) szab.tam válasza szab.tam (#35596) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a ház takarói nem véletlenül pont ilyenek?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35606) TESCO-Zsömle válasza alufelni (#35604) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

HP NetServer 4d/66 LM.

Kidobnám az erkélyről, lyukat ütne a betonba... ;] Főleg, ha belerakom azt a 3 ilyet, ami itthon van... :P

szab.tam: Nagyon nem.

tajcsi: A gyári kártyahelyekre sehogy. Mert amekkora a konverter, annyival megemeli a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35607) tajcsi válasza TESCO-Zsömle (#35602) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nincs olyan, hogy sehogy. Ha van konvertor meg lehet oldani. Csak nem tudom hogy erőszakolom bele a házba :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35608) FatalEror


FatalEror
addikt

Valaki ismeri az alu anyagtűrését?Szóval ha kb egy 2-3-4mm vastag anyagba beleszegecselek egy M8-s belső menettel rendelkező szegecset,és ebből 4db rakok,egy négyzet alakzatban egymástól X távolságra,majd ezekbe a csavarhelyekbe felfogatok egy ~10Kg tömegű testet,akkor az alu nem fog egy idő után kifáradni,és kiszakadni a csavarhelyek?

HardCore is my LifeStyle

(#35609) viperabácsi válasza FatalEror (#35608) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem nem fog , de ez függ a felfogatott tárgyad igénybevételétől is.

Az igénybevétel lehet csavaró, nyíró , húzó , nyomó és még sok másmilyen.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35610) Livio válasza tajcsi (#35607) üzenetére


Livio
tag

Ha low profile kártyákat akarsz bepakolni, akkor csak a kártyák hátsó fém lemez részét kell átszabni. Általában egyszerűen lecsavarozható szokott lenni, akkor új hajlítást adsz neki, és mehet be a helyére. Vagy inkább teljesen új lemezt készítesz, akkor az alaplaptálca mellé beillesztkedő része is beilleszthető lenne továbbra is.

(#35611) siti válasza tajcsi (#35607) üzenetére


siti
senior tag

neked nem google, hanem flex a barátod :K

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35612) TESCO-Zsömle válasza tajcsi (#35607) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs olyan, hogy sehogy.

Igazad van!

Ha van konvertor meg lehet oldani. Csak nem tudom hogy erőszakolom bele a házba

LEgegyszerűbb, ha fogod a flex-et, és az alaplapból kivágod azokat a csatikat, amikben a konvertert raknád. Az alaplapi tálcából szintén kivágod ezeket a darabokat, majd az egészen konvertottal együtt rögzíted annyival mélyebben, hogy az átalakító csatlakozója szintben legyen az alaplap megmaradt csatlakozóival. Ekkor gond nélkül be tudod rakni a kártyákat a megfelelő slot-okba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35613) imibogyo


imibogyo
veterán

Aki esetleg tud és akar az segítsen! Barkácsoláshoz, moddinghoz, vízhűtéshez, léghűtéshez is hasznos lehet. :R

Ilyet találtam, de nincs leírva pontosan melyik, melyiké?

[ Szerkesztve ]

(#35614) siti válasza imibogyo (#35613) üzenetére


siti
senior tag

én csak annyit tudok mondani, hogy a körbe rácsos és félköríves gép jól néz ki
a 99-es képre meg lesz plexis utánzatom :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35615) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35616) TESCO-Zsömle válasza zoltanz (#35615) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nitro-kártya.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35617) tajcsi válasza Livio (#35610) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na majd átrágom ezt amit írtál mert most így valamiért nem tudom értelmezni.

Többiek: komolytalanok vagytok. Flexet kaptok majd a nyuszitól az alaplapotokba :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35618) GâLî válasza TESCO-Zsömle (#35597) üzenetére


GâLî
tag

Régebben mennyire szerettem volna egy ilyen háztat de azóta megváltoztak az elképzeléseim...
Ebbe elférne fektetve is egy atx alaplap? (csak mert anno nekem az volt a terv)

Coo?!

(#35619) TESCO-Zsömle válasza GâLî (#35618) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

35cm széles.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35620) Livio válasza tajcsi (#35617) üzenetére


Livio
tag

Akkor mégegyszer: ha jól értem, egy átalakító kártyát akarsz pcie slotba tenni, hogy pl pci cuccot is tudj használni, ámde ez magasabbra emeli a kártyát, ami így nem fog passzolni gyári helyére.
Ha így, akkor a következőt javasoltam:
Az adott kártya hátuljáról a hajlított fém lemezt le kell csavarozni, majd egy olyan lemezt készíteni amivel már a szépen a helyére megy. Ha szerencséd van, elég az eredeti lemezt módosítani, nem kell újat készíteni.

(#35621) siti válasza TESCO-Zsömle (#35619) üzenetére


siti
senior tag

akkor ha jól nézem, 4-6db mITX lap elfér az aljában :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35622) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szakértő választ várnék csak!!!
(találgatós véleményeket most ki kéne hagyni...)
:R

kémia, fizika.

1.
éter mennyire bánthaja, (oldhatja), a megkötött, ecetbázisú, szilikonos ragsztót?
(f.bs)

2.
f.bs-sel felvitt üvegszövetet?

3.
2mm falú, 40x40 alu zártszelvény, hossz 400mm, végeinél lapusrudakkal, ragsztással lezárt kamra.
éter kerül bele, alapnyomáson.
egyelőre nem tudom, mennyi.
(de relatív "kevés".)
feltételezett max 80 fokon lehet-e olyan hőtágulás, hogy szétveti az egészet?

még 1x: a "szerinem és talán" kezdetű válaszokat most inkább ne... :N
szeretnék biztosat tudni...
az is segítség, ha tudtok navigációt oda, ahol megválaszolnak.

:R

****

ja, és ehhez rögtön kapcsolódoan:
hol kapok olcsón, kis flakonos tűzoltó készüléket. :DDD
(szerintem autós.)
pesten üzletből, raktárról.
(guglizi majd én is tudok, csak hátha valaki fejből tud konkrétat.)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35623) FatalEror válasza szab.tam (#35622) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem van pici csinos tűzoltókészülékem,eladó,ha kell,akkor dobj privit.
Nem használtam vatta új,csinos falra szerelhető konzollal.

HardCore is my LifeStyle

(#35624) siti válasza szab.tam (#35622) üzenetére


siti
senior tag

kis poroltót a tescoban vettem, autós részlegen szokott lenni. nem volt olcsó.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35625) FatalEror válasza siti (#35624) üzenetére


FatalEror
addikt

Mennyiért vettél,ha publikus?

HardCore is my LifeStyle

(#35626) siti válasza FatalEror (#35625) üzenetére


siti
senior tag

3 éve vettem, kb 4-5000Ft lehetett. (hogy a lakásban legyen ilyen, mert kolegánál kifröccsent az olaj, lángra kapott a serpenyő, szagelszívó berántotta, az meg szépen belobbantotta a konyhát...)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35627) FatalEror válasza siti (#35626) üzenetére


FatalEror
addikt

Az az igazi FatalError.Ennél csak az jobb,mikor pánikból rálöttyentenek egy fazék vizet (10-15L) az olajra.

HardCore is my LifeStyle

(#35628) blasko92 válasza FatalEror (#35627) üzenetére


blasko92
őstag

Az már kondér :D
De egyébként igen, veszélyes az égő olaj + víz

(#35629) macko20 válasza szab.tam (#35622) üzenetére


macko20
őstag

A teflon szalag birja,más nem a tőmitést,min lágy forrasztás ,de a kemény még ajánlottabb,amugy itt 10ml éter volt a tóltó mennyiség

az éterben oldott fbs forráspontja számomra ismeretlen
tűzoló készúlék: barkács áruházak,v madaras és nélküli t-ko

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35630) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez az éterhűtés mi a fsz amúgy? Ez valami spéci hőcső?

(#35631) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#35630) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem földszint ez, hanem gázhűtés. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35632) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#35631) üzenetére


macko20
őstag

inkább gőz...

Baltoafarkas..katt a pirosra

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35633) #90933760 válasza macko20 (#35632) üzenetére


#90933760
törölt tag

És hogy működik? Mert arról leírásod nincs.

(#35634) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#35632) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a gőz nem gáz?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35635) #21346560 válasza TESCO-Zsömle (#35634) üzenetére


#21346560
törölt tag

A gőz olyan légnemű közeg, amely még nem viselkedik ideális gázként, mert hőmérséklete a forráspontja felett, de a kritikus hőmérséklet alatt van.

(#35636) macko20 válasza #90933760 (#35633) üzenetére


macko20
őstag

a folyadék felforr,->a gőz a hidegebb felületen kicsapódik->a kicsapódott folyadék gravitációs úton vissza kerül a hűtendő felület fölé------------------------------>kezdődik előről

Runo köszi

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35637) blasko92 válasza szab.tam (#35622) üzenetére


blasko92
őstag

Igaz ez nem volt kerdes, deazt le tudod tesztelni, gogy az fbs mekkora nyomast bir el. Veszel egy darabot a kesobb alkalmazni kivant zartszelvenybol, es az aljara fbs-sel felragasztasz egy alulemezt, amin van egy kampo, es elkezdesz ra szepen sulyokat akasztani, majd egyszer elenged az fbs. Ha megvan h mekkira sulynal szakadt el, akkor ki lehet szamolni, h mekkora nyomasnak all ellent. Ezt kombozharid pl melegitett alu cuccokkal, h lasd melegen mennyit bir el.

Vagy zartszelveny, ket vege lelemezelve, az egyiken egy szelep, es elkezded nyomasneros pumpaval pumpalni, majd amikor pukkan, akkor megvan, h mekkora nyomast bir el, bar ezt nem ajanlom, mert konnyen bajod eshet!

[ Szerkesztve ]

(#35638) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#35623) FatalEror
(#35624) siti

köszi, de közben megoldottam.
tesco, autós részleg.
éppen akciós, 5k@4k, porral oltó.
volt valami habos kicsi 1.5k-ért, de valahogy nem volt szimpatikus.
ez ugye poros, utántölthető, állapotjelző műszeres. (kép lejjebb.)

*****

(#35629) macko20
(a tömítés, forrasztás dolgot majd élőben megmutatod, megbeszéljük....)

*****

egy aktuális klasszikus mindenkinek:

zűd e'dőbe' já'tam,
kék ibolyát láttam,
sz*pjá' le, oszt jó' van.

****

aztán hát, "apa kezdődik" n+1...
(csakhát még üres a kis üvegcse...) :O

először aluval kíséreltezek, mert kellő méretű ríííz nem volt, és ha lett volna is túl drága....
2 fajta lesz.
- egy sima.
- és egy üvegszövet kapilláris borírítású. + az aljába, (a proci részhez), egy felületnövelő kis bordát is bedolgozok belülre.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35639) macko20 válasza szab.tam (#35638) üzenetére


macko20
őstag

a poral olto után még nem takaritottál ugye?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35640) szab.tam válasza macko20 (#35639) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.
de láttam már kiégett lakást, és szerintem annál jobb lehet...
az enyhéz vizes habbal oltó elvileg jó elektromos tűzre is, de olajra azért nem sprickolnám rá.
de majd utánaolvasok, és ha jó a kis habos, akkor azt is veszek 1500-ért.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35641) macko20 válasza szab.tam (#35640) üzenetére


macko20
őstag

az vég eredmény közel azonos,ezért olyan módon kell használni h csak az oltandóra jusson belőle...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35642) szab.tam válasza macko20 (#35641) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. ezt jó tudni.
akkor veszek egy habosat is.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35643) tajcsi válasza RoyalPredato (#35595) üzenetére


tajcsi
senior tag

"Egyébkint mi a baj vele? Textúrázott, stb. Már használtam, és nem nézett ki rosszul."
Nem azért, hogy lenézzem bárki munkáját is. De az ilyren hozzáálások miatt van olyan kevés gép az MDPC-n. És hidd el, aki komolyabb modder az bizony mikor azt hallja MDPC nem microdevicepc-re gondol... ;)
Kíváncsian várom az erdeményeidet az új géphez.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35644) lukaszokni válasza macko20 (#35636) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Mi van akkor, ha nem tudom visszahűteni annyira, h kicsapódjon? Pl ha nyár van és 38 fok a szobában. Tegyük fel, csak elmélkedem, mert ugye a forráspontja 34,6 celsius. :U

mAtx4ever!

(#35645) #21346560 válasza lukaszokni (#35644) üzenetére


#21346560
törölt tag

A szoba levegőjének a hőmérséklete, és a szobában levő fémek hőmérséklete csak elméletben egyezik meg, a fémek mindig hidegebbek alap helyzetben.
A levegő csak "megpróbálja" felmelegíteni a fémet a saját hőmérsékletére, de ez csak akkor jön létre, ha huzamosabb ideig magas a hőmérséklet. Mondjuk 5 napig egyfolytában.

(#35646) macko20 válasza lukaszokni (#35644) üzenetére


macko20
őstag

a kondenzációs szerkezetet nem teszed a napra,de még ventivel is fújathatód a szoba árnyékos részén ,ha tartosan 38 fok van a szobában költözz el!!!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35647) Lompos48 válasza #21346560 (#35645) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Na! Mivel a fém hidegebb, akkor a melegebb környezetéből hőt von el. Ahhoz, hogy hidegebb maradjon valakinek/-minek át kell adjon is hőt. Hogy van ez? Persze igaz egy hatalmas volumennel és hőkapacitással rendelkező fémtömb esetén. De a leveseskanál a fiókban mit csinál ilyenkor? :F :)

(#35648) #21346560 válasza Lompos48 (#35647) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mit érzel hidegebbnek? A fém kanalat ami a fiókban van, vagy a körülötted levő levegőt? :)

[ Szerkesztve ]

(#35649) macko20 válasza #21346560 (#35648) üzenetére


macko20
őstag

Az csak érzéki csalódás,az asztallap és a papirlap,fémkanál,stb ami azon van azonos ideje egyforma hömérsékletü

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35650) Ribi válasza #21346560 (#35648) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az, hogy hidegebbnek érzed, attól még nem hidegebb. Csak annak érzed. Azért érzed hidegebbnek, mert gyorsan hőt von el a kezedtől. Gyorsabban mint mondjuk a fa. Emiatt az melegebbnek érzed. Kezeddel nem tudsz konkrétan hőmérsékletet "mérni".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.