Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) siti


siti
senior tag

ünnepi csiszológép állvány. szomszéd hogy szerethet :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35352) FatalEror válasza siti (#35351) üzenetére


FatalEror
addikt

Pöpec!

HardCore is my LifeStyle

(#35353) FatalEror


FatalEror
addikt

Na én is lövök pár fincsi képet,ami szerintem kimeríti a gányolás fogalmát.

Szóval a képen egy kaputelefon látható,nem én végeztem eme "remekművet",de mivel már 12 éve hibátlanul üzemel hozzá sem nyúltam.Ismét kérem,normális minőség érdekében tessék nagyítani a képet,mert a képfeltöltő szereti összecseszni a képeimet. :((

HardCore is my LifeStyle

(#35354) #90933760 válasza FatalEror (#35353) üzenetére


#90933760
törölt tag

Legalább 230-as? Amúgy undorító.

;]

[ Szerkesztve ]

(#35355) FatalEror válasza #90933760 (#35354) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt nem tudom,de a gányolt vezeték egy konnektorból jön ki.

HardCore is my LifeStyle

(#35356) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Egy régi hulladék házat szeretnék felújítani. Van valami leírás arról, hogy az alaplapnak készült fúratok hol helyezkedjenek el? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35357) tajcsi válasza szab.tam (#35328) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nekem szükségem lenne egy P67 costume heathsink-re, egy P67 fatality professional lapra. Persze nem ingyen gondoltam. Megtervezném, csak a kivitelezéssel lenne gond. De arra itt vagy te. Továbbiakban akár itt is nyomulhatunk, az árat meg majd privátban!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35358) imrex6 válasza siti (#35351) üzenetére


imrex6
tag

Hasztamindenit! :D
Van ám kreativítás! :DD

(#35359) macko20 válasza siti (#35351) üzenetére


macko20
őstag

Majd az asszony is amikor keresi a vágó deszkát

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35360) FatalEror válasza macko20 (#35359) üzenetére


FatalEror
addikt

Sebaj,majd dremelestűl fogja a vágódeszkát a fejéhez csapni.

HardCore is my LifeStyle

(#35361) szab.tam válasza tajcsi (#35357) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö...

igaz, ez privát téma lenne, de azért bátorkodom nyilvánosan leírni, mert így többekben megragad.
(és be tudjam linkelni válasznak a dömpingben jövő, hasonló témájú privát megkeresésekre...)

sajnálom, de kicsit elvi és főként gyakorlati okoból minden ilyen kérést udvariasan, de nagyon határozottan, 100%-ban el kell hárítanom. (múltban, jelenben, jövőben...)
sok mindnet nem tudok kivitelezni. amikor faragok valamit, akkor kizárólagosan olyan készítek, amihez lehetőségem, és főként kedvem van. a legapróbb egyedi, külső kérés mindkettőbe élből beleütközik.

csak 1-ben szoktam segíteni.
ha valaki nagyon részletesen leírja, hogy pontosan mit akar, (úgy, hogy sokat ne kelljen filóznom, mi is ez), és látok benne valami ordító butaságot, akkor azt megosztom, hogy egy felesleges utat, melót, kiadást megspóroljak az illetőnek.
de ha ilyet nem látok, még az sem garancia, hogy működni fog.

(ha ekkora zseni lennék, nem kellett volna kb. fél év alatt 3* átépítenem a htpc-m hűtését, mert ugye elsőre sikerülnie kellett volna...)

:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35362) FatalEror válasza szab.tam (#35361) üzenetére


FatalEror
addikt

(ha ekkora zseni lennék, nem kellett volna kb. fél év alatt 3* átépítenem a htpc-m hűtését, mert ugye elsőre sikerülnie kellett volna...)
3 a magyar igazság.

HardCore is my LifeStyle

(#35363) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Átalakítottam egy 8 centis fan-t usb-s csatlakozásúra, már csak egy fa keretet kellene csinálnom hozzá és kész is lenne a netbook a hűtő.

Nem igazán tudom milyen keretet kéne neki csinálnom. Először is kéne valami rács, hogy ha pl ágyban gépezek ne érjen hozzá a forgó lapátokhoz semmi, másrészről pedig az a bajom, hogy a magassága 2,5 centi tehát mininum ilyen magasságú téglatestet kéne gyártanom hozzá. De ha sima téglatest lesz akkor megemeli a gépet és kényelmetlenné válhat, viszont ha rámpaszerűen csinálnám meg akkor meg lenne vagy 7 centi magas a hátsó éle. Van valakinek valami ötlete esetleg? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#35364) imrex6 válasza PumpkinSeed (#35356) üzenetére


imrex6
tag

Ez talán segít valamennyit, bár nemtudom...

(#35365) imrex6 válasza bb0t (#35363) üzenetére


imrex6
tag

Rácsnak talán a méhsejt formájú perforált lemez!

(#35366) blasko92 válasza bb0t (#35363) üzenetére


blasko92
őstag

laptopok kb 5°-ban megdöntve elég kényelmesek.
Azt pedig ki lehet számolni. Ha középre rakod, akkor elől se kell 2,5 centinek lennie.

(#35367) bb0t válasza imrex6 (#35365) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen az jó lenne csak itthoni cuccosból akarom összerakni. :B Azért köszi. (most jutott eszembe, hogy van drótom sok)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#35368) #90933760


#90933760
törölt tag

Megjött a plexiről az árajánlat, 3500 a 3 darab a három ventilyukkal. Úgyhogy ahogy lesz időm, illetve megérkezik a CF és a hűtése neki is állok. Illetve attól függ mennyire szépen sikerül kivágni a házat, mert ha rohadt ocsmány lesz akkor nem plexizem le mert minek. Ha szép lesz akkor megcsinálom. 2-3 hét kb., nem tudom. Még kell sötétezüst festék is.

(#35369) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Segítságet szeretnék kérni AMD Sapphire 7950 VaporX VRM hűtés téren!

Miből lenne érdemes Vrm hűtést készíttetnem, Vörös réz vagy alumínium? A réz jobban vezeti,az alumínium jobban leadja a hőt. Na meg én olyanra gondoltam hogy majdnem hozzá érjen a hűtőhöz ( mert akkor szerintem a venti jobban tudná hűteni ),a barázda milyen legyen mint a gyári vagy legyen keresztbe is bevágva, és a talpa ilyen vastag legyen vagy vékonyabb vagy vastagabb? Lehet butaságokat írtam, bocsi érte.

Ezek a gyári VRM hűtés képei!! A 2. 3. képen látszik menyi hely van még.

A Kari ilyen ha nincs rajt a Gpu hűtő

A Válaszokat ( Segítséget) előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#35370) FatalEror válasza BullKoxa (#35369) üzenetére


FatalEror
addikt

Álámónika mindenképp,ez alap,legyen keresztben,és hosszában is beirdalva,és amennyire lehet,annyira legyen magas,mivel minél magasabb annál jobb.

HardCore is my LifeStyle

(#35371) Blabcsi válasza BullKoxa (#35369) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ígyebbüle :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#35372) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
2pines ventilátort hogy tudok 3 pines dugóba bele dugni?
át kell valahogy alakítani? vagy erre valami egyszerűbb megoldás is van, mert az alaplapi csatlakozó csak 3-4 van. Megoldás?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#35373) FatalEror válasza Akcok94 (#35372) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem nem kell hozzá 3 pin,mivel 2 db az az amiről áramot kap,ugye a piros,és fekete!A harmadik pedig asszem sárga szokott lenni,és arról lehet fordulatot állítani asszem,de a működését nem korlátozza,nézz meg egy gyári ventit,hogy hol megy a fekete-piros vezeték,és aszerint kösd egy csatiba majd úgy dugd rá az alaplapra.

HardCore is my LifeStyle

(#35374) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez a házi barkács kategóriában indulnék :)

(#35375) macko20 válasza Ribi (#35374) üzenetére


macko20
őstag

Azért a földet kábelel is csatlakoztathatnád a házhoz....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35376) Ribi válasza macko20 (#35375) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rá van az csavarozva, de amúgy legtöbb hifinél eleve olyan csatlakozó van amin nincs is földelés. Szóval ez már így is extra biztonságos :K

(#35377) #21346560 válasza macko20 (#35375) üzenetére


#21346560
törölt tag

A földet kábellel? Ez már csak azért is hülyén hangzik, mert,
1. nem látom hogy földes lenne bárhol is ;)
2. a "föld" nem is látszik hogy van-e! (három eres kábelben általában van fázis, nulla, (védő)föld)

Ha 3 eres kábellel van bekötve, akkor egyértelmű, hogy fém hára a védőföldelést be kell kötni, ha nincs, a transzformátor után levő "test"-et szokás a házra kötni, viszont a "nullát" semmiképp nem szabad rákötni a fém házra!
Különbség a föld és a test között, hogy a test az általában törpe feszültségnél van, a föld pedig mint már említettem a védő földelés...

(#35378) macko20 válasza #21346560 (#35377) üzenetére


macko20
őstag

Ha ismernéd az ajzatott ,vagy jobban megnézed a két zöld vezeték között megtalálod a kivezetést..
Ribi nem látom a körmös alátéteket,és mivel acél csavar és alu ház,az oxidáció egyértelmű

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35379) Ribi válasza macko20 (#35378) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen körmös alátétre gondolsz?
Lesz majd alattuk alátét, de szerintem az is valami vas.

(#35380) Ribi válasza macko20 (#35378) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amúgy nem az alu és réz kölcsönhatásra gondolsz? Alu és vas elvannak nem?

(#35381) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a mai napig nem értem ezt a réz vs. alu dolgot.
a pc hűtők 100%-ához konvergáló hányada így épül fel.
réz hőcső + eloxálatlan alu lamella. és köszönik, jól vannak.

a fizikaórán "Fini néninél", (150 centi tömény fizakaimádat + totál tekintélytelenség, lórántffy zs. u-i móricz gimi), valszeg hiányoztam ennél a résznél. (vagy nem figyeltem.)
de sajnos akkor nem is nagyon érdekelt... :DDD ( :((( )

tehát miért baj, ha szárazon találkoznak? (hallottam már róla, csak nem nagyon érdekelt. és szerintem túl van misztifikálva, legalábbis gyakorlati szempontból.)
vagy nem? :F

***

vagy akkor van baj, ha áram folyik át rajtuk? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35382) macko20 válasza szab.tam (#35381) üzenetére


macko20
őstag

ha folyadék kerül közéjűk ,pl.: viz ,vizpára ,stb galánelem alakúl ki és a gyengébbet "megeszi"
almába szurt alu-és réz között mérhető áram lesz aszem

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35383) Ribi válasza macko20 (#35382) üzenetére


Ribi
nagyúr

De akkor mégsem az alu és acél csavarral van gond. Réz és alu pedig nem nagyon találkozik.

(#35384) Lompos48 válasza Ribi (#35383) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Bármilyen 2 fém között létezik a jelenség mindegyikük standardpotenciáljának függvényében. Csak elektrolit kell hozzá (ebben az esetben legvalószínűbb a víz). Ettől függ a megjelenő feszültség mértéke is:

(#35385) szab.tam válasza macko20 (#35382) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. értem.

***

vettem ma obi-ban egy kis üvegszövetet.
néztem a kapilláris tulajdonságait. nem estem tőle hanyatt...

:( :(((

de szerzek acetont. tiszta alkohol van, étert pedig majd kérek majd tőled.
:U :DDD

a vákum elég macera... :(( :(((

kezd szorítani az idő...

****
más:
viszont az obiban találtam 2 érdekes öntapadó fóliát.
velúr hatásúak. fekete és bordó "szerű".
45 cm széles. valami 1700 ft/folyóméter.
igen érdekes házborító anyag lehetne. szép.
lefényképeztem. ezt majd holnap berakom.

****

na.
régi - új téma:
felettem lakó éppen elkezdete a műsort.
felébredt a délutáni kómájából.
nem tudom, hogy egyedül élvez, vagy párban, örjöng, vagy csak simán lakja a kéglit...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35386) #90933760 válasza szab.tam (#35385) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van nálad pár aludarab felmész befenyíted, ha nem hallgat agyonvered. Aludhatsz. ;]

Miután a kapcsolós elosztóból nemes egyszerűséggel kitörött a kapcsoló, a gányolt elosztómat raktam a cuccokhoz ideiglenesen. Ennek vágtam ki az egyik szálát és szoktam rákötni a Metexet amperokat méricskélni. Mivel forrasztóm fos, nemes egyszerűséggel blankoltam, összesodortam jól és fél tekercs szigszalag. Délután porszívózni akartam és kicsit rendetlen életmódomnak köszönhetően nem fél perc alatt szedem fel a mocskot, de még mielőtt bedugtam volna megláttam hogy milyen is az a vezeték (nem véletlenül raktam úgy) egyből nem kísérleteztem azon átrántani több mint 2 kW-ot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35387) #21346560 válasza macko20 (#35378) üzenetére


#21346560
törölt tag

Lehet én néztem valamit el, de a 2 zöld között nem látok semmilyen kivezetést!
Legyél szíves egy nyilacskával rámutatni hogy mire gondolsz :R

Közben megtaláltam, viszont nincs bekötve.....

[ Szerkesztve ]

(#35388) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

Erdeklodnek hatha mar Valaki vett ILYEN femhalot mint amibol az 5,25os takarok vannak.. mindenhol csak nagyobb lyukut talaltam v 6szogletut.. :( kb 30*70cm kellene.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35389) Aladaar válasza szab.tam (#35381) üzenetére


Aladaar
tag

Egy hűtőszerelő szaki mondta, hogy hűtővásárlásnál nem azt kell nézni, hogy milyen márkajelzés szerepel rajta, hanem hogy a motorikus része (nem tudom, mi a szakszerű megnevezése) vagy teljesen alumínum legyen, vagy teljesen réz. Ha vegyes, akkor az a hűtő nem fog sokat kibírni. Úgyhogy lehet benne valami.

(#35390) Devil Smile válasza Devil Smile (#35388) üzenetére


Devil Smile
őstag

talaltam.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35391) ETOM


ETOM
addikt

Átkötöttem molex 7v-ra egy 8CM-s ventit. Alapon nincs is semmi gond, de játszok pl. BF3 alatt gyorsul ez h lehetséges :F

[ Szerkesztve ]

(#35392) Lompos48 válasza ETOM (#35391) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha tényleg, akkor nő a 12V vagy csökken az 5V vagy mindkettő, ha azt a nem ajánlott 12-5V-os kapcsolást használod.

[ Szerkesztve ]

(#35393) Ribi válasza ETOM (#35391) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit hova min merre meddig? HE?
Biztos az gyorsul és nem más?

Lompos48: bármelyik is történik, ott nagyon nagy gáz van. Főleg ha ventin észre lehet venni. :U

[ Szerkesztve ]

(#35394) #90933760 válasza ETOM (#35391) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem. Hogy kötötted át? Milyen tápod van? Terheléstől változhatnak a fesz értékek minimálisat az igaz, de ez szemmel észrevehetetlen még a fordulatszámjelző se nagyon mérné ki ami a ventibe van.

(#35395) ETOM válasza Ribi (#35393) üzenetére


ETOM
addikt

Megnézem min újra. De szerintem igen mivel minden mást monitoroztam És fixáltam.

Ez alapján csináltam:

XFX Core Edition 450W 80+ a tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#35396) Ribi válasza ETOM (#35395) üzenetére


Ribi
nagyúr

Annak nem szabad, hogy változzon. Az a táp igen stabilan tudja tartani a feszeket.
Biztos az a venti fordulatszám emelkedik? Nem vga vagy proci?

(#35397) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem valami saját szenzoros akármi fos venti ez? Sima mezei 8 centis?

(#35398) ETOM


ETOM
addikt

Hát e szerint a többi fixen megy. (CPU és GPU) A VRM-t hűtöm vele a lapon. Táp venti meg kizárt az csendes. Olyan hangot ad ki am mint ha ingadozna az RPM. Nem vészes, de ha a hallásom rendben van akkor gyorsul lassul. De nem tudom mennyivel mert ugye monitorozni így nem lehet.

Gyári AMD hűtésnek a ventije van most rajta. Azt kötöttem át ideiglenesen. [Ez]

[ Szerkesztve ]

(#35399) Ribi válasza ETOM (#35398) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ha nincs bekötve nincs ez a változó hang?

(#35400) ETOM válasza Ribi (#35399) üzenetére


ETOM
addikt

Megnéztem nincs szóval ez a kis tetü csinálja. Na majd veszek valami mást rá. Addig elviselem. A tápnak tuti nincs baja mivel a 480-n az oc sincs most rajt.. és még sose kapcsolt le vagy hagyott cserbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.