Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) Blabcsi válasza [CS]Blade2 (#35745) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nekem is megadta magát ugyan ez az alkatrész egy whirpool gépben, és láss csodát használt cikk piacon találtam egy őskori hajdú energomat gépét, ami működött, kicseréltem, azóta is hibátlan.
Valószínű, hogy beragadt egy apró szennyeződéstől.
Lehet, de nem érdemes javítani.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#35752) [CS]Blade2 válasza Blabcsi (#35751) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Végül is kiszedtük, aztán volt a szűrő részénél sok kis fekete kosz (talán rozsda), majd egyszer csak bezárt, visszatettük, de a 2. vízvételnél megint nyitva maradt, aztán jött rá 20%-os ecet, és tűvel kipiszkáltuk az összes "talán rozsdát", és behúzta. Két 30perc-es program lement, közben nyitotta, zárta amikor kell.

A szelep rész tetején egy kb 10mm-es kör alakú műanyag van, körbe 4db kis fül, amit egyszerre kellene elhúzni, hogy ki lehessen nyitni, és kivenni. Állítólag van direkt erre egy fogó, ezért nem piszkáltuk, nem tudtuk szétkapni.

Elég sz*r dolog ez a hiba, mert a vízvezetékben lehet olyan kosz, ami eltömíti, aztán nem tud elzárni, a másik végén pedig ugye egy nyitott csap van, nyomással. Akkor vettük észre, hogy gáz van, amikor már teljesen feltelt a dob, és az ajtó alsó részét lenyomta úgy, hogy elkezdett folyni.

(#35753) #90933760 válasza [CS]Blade2 (#35752) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen ha nem vagy otthon akkor meg ázik a ház. Ezért is jó, mikor a fürdőbe van a gép és ott a padlóelfolyón elmegy.

(#35754) sutyi211


sutyi211
csendes tag

Szeva!
Lenne egy kérdésem szerintetek xbox bekapcsoló gombot hogyan lehet megoldani hogy a gépet betudjam vele kapcsolni

(#35755) #21346560 válasza sutyi211 (#35754) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kiveszed, és teszel be másikat.

(#35756) sutyi211 válasza #21346560 (#35755) üzenetére


sutyi211
csendes tag

Bocs rosszul fogalmaztam a számítógépet akarnám vele bekapcsolni.

(#35757) szab.tam válasza sutyi211 (#35756) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kiveszed az x-box-ból, beteszed a pc-be, majd bekapcsolod.
ja, és ne felejtsd el bedugni a hálózatba...

:U :DDD

****

szeintem írd körül kicsit jobban a problémádat, mert senki nem fogja helyetted kitalálni, hol akadtál el.
itt addig csak ilyen válaszokat fogsz kapni... :)

és ha bővebben kifejted, akkor viszont a gondolatokat, tagmondatokat majd válaszd el valamivel, ne ömlesztve jöjjön, mert megint nem fogjuk érteni.
(pl. pont, vessző, új sor, virágocska, akármi...)

:)

****

(#35755) Runo
kb.
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35758) #21346560 válasza szab.tam (#35757) üzenetére


#21346560
törölt tag

Te verziód is jó :DDD

(#35759) Aladaar válasza #21346560 (#35758) üzenetére


Aladaar
tag

és hogyan teszünk be egy oroszlánt a hűtőládába?

kinyitjuk az ajtót, betesszük az oroszlánt, becsukjuk az ajtót. :)

(#35760) #21346560 válasza Aladaar (#35759) üzenetére


#21346560
törölt tag

előbb talán ki kéne venni a zsiráfot...

(#35761) macko20 válasza sutyi211 (#35756) üzenetére


macko20
őstag

Kiszereled, na csak vicc volt, kiteped, kivagod, kitorod, az, x-bol, kimered h melyik két pontot kapcsolja össze, forrasztasz rá Bontott ház kapcsolo vezeteket, és az alaplap pover botton két tuskejere rá tolod.... bodogsag

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35762) TESCO-Zsömle válasza #21346560 (#35760) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen zsiráfot?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35763) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel"
(gyk. dante. még gyk-bbaknak: topicba tévedőkre értendő.)

***

meg közben talltam, így erre a képre is.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35764) bandy13 válasza #21346560 (#35760) üzenetére


bandy13
aktív tag

De minden előtt ki kell nyitni a hűtőt :))

(#35765) lukaszokni válasza #90933760 (#35753) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Köhömm.... Kivéve panelban... :U 1000x mondom az asszonynak, h ha elmegy otthonról, ne indítsa el a qrva gépet.. :(((

mAtx4ever!

(#35766) sutyi211 válasza macko20 (#35761) üzenetére


sutyi211
csendes tag

értem csak van egy kis bökkenő mégpedig az hogy az xbox bekapcsoló panelje ha jól emlékszem akkor úgy csatlakozik az alaplapra mint egy usb port csak más formája van.

(#35767) Irmscher 353 válasza sutyi211 (#35766) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Most erről a panelról beszélünk?
Mert igazából lehet ezt kapni kábellel együtt. Akkor a csatlakozót levágod róla lecsupaszítod a vezékek végeit, s kiméred, hogy melyik kapcsolja be az eszközt.

De ha csak ilyen áll a rendelkezésedre akkor érdmes lenne egy bontott kábelt keríteni hozzá, aztán lehet vágni, mérni...
Vagy leforrasztod ezt az USB szerű csatlakozót a nyákról, s akkor ugyanúgy ha kimérted, mi mit kapcsola akkor mehet a móka...

S ahogyan már előttem írták, odaforrszatod a végére az alaplapi PWR csatlakozót és csókolom.
De majd megmondják a többiek :)

[ Szerkesztve ]

(#35768) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Régi kodegány tápból helyén való lenne kiszednem a ventilátort és a Vaya-ban házhűtőként használni? :DDD

(#35769) sutyi211 válasza Irmscher 353 (#35767) üzenetére


sutyi211
csendes tag

Pont így gondoltam és köszi a segítséget

(#35770) #90933760 válasza Ivy.4.Ever (#35768) üzenetére


#90933760
törölt tag

Régen én is úgy csináltam, zsákszám hordtam a szar tápokat és a ventikkel hűtöttem a gépet. Volt miből válogatni a halkakat, nem volt olyan rossz. P3-as időkben... Most biztos, hogy hülyét kapnék a hangjuktól állóhelyben is.

(#35771) who_a_way


who_a_way
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valamilyen weboldalt, ahol össze van szedve a nagy betűvel szedett TUDÁS? :D
Ilyen házi, ház körüli tippek/trükkök, gányolások, mit-hogyan gyüjteményre gondolok :)

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#35772) ViZion


ViZion
félisten

palacsa: Amikor egy jó Xigmatek venti szinte ingyen van?
Aprón a ventik fillérekért? Szvsz az új korában sem volt halk, csak pár hónapig... szükségmegoldásnak esetleg jó.

who_a_way: mindenhol ott van, az erő DIY átjátja a netet... Főleg angol oldalak vannak, praktikus angolul rákeresni arra, amit akarsz. Meg ugye itt vagyunk mi is, kérdezzé' :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35773) #90933760


#90933760
törölt tag

Itt van például ez. Megvettem zsír újonnan a házat is meg a ventit is. És át is alakítottam. Gyönyörű vágástechnikával kialakítottam a felső ventilátornyílást, hasonlóképp az alsót is. Az egyik venti mivel nem fért el meg kellett szabadítani a sarkaitól. Nem is volt ezzel probléma, csakhogy talán egy hétig üzemelt így, majd szétkaptam megint. Azóta is alakult párszor, de most így megy egy ideje meg így is fog. :DD
Tervbe vettem, hogy kivágom a tetejét meg az alját is és plexizem, festem stb., de nem tudom. Azért hogy azt is egy hétig hagyjam aztán megint szétbarmoljam... Szerintem ez így tökéletes.

[link]
[link]

(#35774) DiceBlade válasza #90933760 (#35773) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha vallásos lennék biztos mondanék egy imát a gépházad emlékére
nem hiszem hogy sokkal több időt vett volna igénybe normálisan megcsinálni
(értsd: egyenes vágások, aztán egy kis reszelés)

(#35775) viperabácsi válasza #90933760 (#35773) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez förtelmes :O

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35776) bandy13 válasza #90933760 (#35773) üzenetére


bandy13
aktív tag

Ez kegyetlen :Y , de nem menthetetlen egy erős reszelő csodákra képes :))

(#35777) lukaszokni válasza #90933760 (#35773) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ebben biztos volt némi irónia. :DDD

mAtx4ever!

(#35778) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Lehel hűtőt valaki próbálkozott már átalakítani gépháznak? ;]

(#35779) siti válasza #90933760 (#35773) üzenetére


siti
senior tag

ezt kivágtad, vagy valami bedrogozott önkívületi állapotban egyszerűen kitépted?

who_a_way
google. a válaszok készen állnak, csak kérdezned kell :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35780) blasko92 válasza #90933760 (#35773) üzenetére


blasko92
őstag

Őőő, ja.... :U

Ha valami háborús mod lenne, akkor még jól is nézne ki :DDD Olyan, mintha bomba robbantotta volna :DD

(#35781) ViZion válasza #90933760 (#35773) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem ez a legjobb Alien mod amit láttam! :R
Kár, h nincs videó arról, amikor a lemezből kirobban a kis banánfejű-kölök :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35782) szab.tam válasza #90933760 (#35773) üzenetére


szab.tam
nagyúr

első igazán értelmes melód a topicban.
:C :DDD :))

kb ilyen lesz, ha csípőfogóval vágja ki az ember.
2 napig tart. véres, de jó móka.
a sorja később zöldségszeletelésre is jó lesz.

én is elkövettem 1x egy ilyet. zavart a rács szélhangja. csípőfogó, fél délután, vérző kéz, holyagok. a sorjás éleket fekete szigszalaggal borítottam be. (mert hogy még reszelőm sem volt...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35783) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget/tippeket kérni egy fordulatszám szabályozás megoldásához.
Ezen a házon a jobb oldali két nyílást szeretném felhasználni szabályzó beépítésére. 2 szabályzó, vagy 1-1 kapcsoló és szabályzó felállás is megfelelne. A helyzetet némileg bonyolítja, hogy a lemez mögött sincs sok hely.

A rés méretei: 15 x 7 mm, lemezé: 8 mm és a rendelkezésre álló hely a venti-ig: 25 mm.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#35784) FatalEror válasza #90933760 (#35773) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi volt a célszerszám?

HardCore is my LifeStyle

(#35785) #90933760


#90933760
törölt tag

Azért az lol, hogy 45x leírtam milyen a gép és miként akarom majd kijavítani, meg nem egy fotót is mutattam már róla. És mégis mekkora újdonság. :DD

Hegyes vékony csípőfogóval körbevágtam a rácsot. Az még nem is volt ronda, egy 12-es venti bele is férne, de ez nem ment bele. Mivel vágni nem tudtam már semmivel, hajtani kellett kombinált fogóval. Egyszerűbb volt, mint flexet kéregetni valakitől. Ideiglenes megoldásnak indult, mert már akkor is terveztem a tetejét plexizni, csak közben így maradt meg lehet így is fog.

(#35786) FatalEror válasza #90933760 (#35785) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez azért ismerős,hogy valami ideiglenes megoldásnak készül,és a végén végleges lesz belőle. :D

HardCore is my LifeStyle

(#35787) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Valaki tud valamit mondani a Lux Tools nevű márkáról? Soha nem hallottam még róla.
üdv

.

(#35788) föccer válasza Troy. (#35787) üzenetére


föccer
nagyúr

Az obinak a saját márkás terméke. Hobbi célra jók, de kb semmi többre. Forgó/kopó szerszámot/alkatrészt ne vegyél tőlük (fúrószár, behajtóbit, csavarbehajtó), mert egy kalap s*@*t sem érnek. Kalapács, véső, esetleg csavarhúzó az vállalható, ha barkács célra kell.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35789) FatalEror válasza föccer (#35788) üzenetére


FatalEror
addikt

Miért mit vettél tőlük?Nekem van tőlük pár cucc,régebbről,és azok nagyon patent cuccok!

HardCore is my LifeStyle

(#35790) Troy. válasza föccer (#35788) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

Olyan készletre lenne szükségem, ami kis fejű csavarokhoz jó. Gyakorlatilag egy [ilyet] találtam a lux tools-nál. Bár 3790Ft-ért.

Esetleg tudsz valamit ajánlani? Mondjuk az edigitalon szimpinek tűnik.

.

(#35791) föccer válasza Troy. (#35790) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem akarod gépbe befogni akkor jó lehet a lux is. Kézzel nem tudsz akkora erőt kifejteni vele, hogy tönkre mehessen.

(#35789) FatalEror: kb azt amit az előző postban írtam.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35792) FatalEror válasza Troy. (#35790) üzenetére


FatalEror
addikt

extol-t veheted bátran!

HardCore is my LifeStyle

(#35793) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Obi-ba Dremel 300 60db kieggel 9990.- kofferban.. ha esetleg vkit erdekel
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35794) opti06 válasza Devil Smile (#35793) üzenetére


opti06
aktív tag

Hali, ez melyik obiban volt?
melyik típus volt az?
biztos 10k? volt az elég baráti érte :Y

(#35795) Devil Smile válasza opti06 (#35794) üzenetére


Devil Smile
őstag

ma jott az ujsag.. gondolom mindegyikbe... multkor a Köki Terminalba lattam akkor meg 13e volt..

60. oldal lap alja

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35796) szab.tam válasza Devil Smile (#35793) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pfff. szép. gyakorlatilag félár.
beírhatnád a szerszámvásárlósba is.

***

(#35785) Baltoafarkas

"Azért az lol, hogy 45x leírtam milyen a gép és miként akarom majd kijavítani, "

nem szerték a barkács topic megmondó ember lenni, mert az a tisztség kizárólag Runo kollégáé.
(de tényleg!!!) :DDD :C :R

próbálok óvatosan fogalmazni, nehogy megbántsalak.
elég sokszor, elég sokfélét leírtál, legtöbbször csapongva, követhetetlenül. erre néha próbáltunk is utalni.
(igaz, mi is szoktunk fantáziálni, ötletelni.)
de nálad idáig túl sok volt az értelmezhetetlen, hirtelen megnyilvánulás. az erre adott reakciókra sokszor még a válaszod is érthetetlen volt.
(szűréssel nézd vissza!) :)

tehát ne csodálkozz a reakciónkon, ha 1x valami világossá, érthetővé a számunkra, és örülünk neki.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35797) Devil Smile válasza szab.tam (#35796) üzenetére


Devil Smile
őstag

ment oda is :R

lehet h nem 300 hanem 3000 a szine miatt 300nak mondanam de annak nem szelesedik ki a vege csak a 3000nek viszont az meg vilagos szinu.. de meg igy is megeri szerintem.. bar flexiszarat nem latok hozza.. :F

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#35798) talpas válasza Troy. (#35790) üzenetére


talpas
aktív tag

én eztl használom Autó,mosógép,telefon, stb.szerelés.Doboza nem strapabíró,csak a nyakló műanyag. Én sokkal olcsóbban kb.8 éve vettem. A fejek erősek és rengeteg.Toldalékaival 1 kis krova készlet is használható.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35799) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdw. Emberek rég jártam ebbe a topikba.
Hoztam egy kis csemegét:

profi munka

:)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35800) Devil Smile válasza Devil Smile (#35797) üzenetére


Devil Smile
őstag

Megvan a megoldas Dremel200..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.