Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) szab.tam válasza #90933760 (#36200) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Érne egyáltalán valamit az egész?"

hogyne. minket ingyen szórakoztatsz. majd veszel egy új winyót, ezzel is lendítve a gazdaságot...

**

ha hdd-t akarsz hűteni, azt vagy ventivel tedd, vagy ha nem akarod, akkor az oldalára, tetejére ragassz bordát.

külön az elektronikát bordával nem fogod tudni így jól hűteni.
(más kérdés, hogy értelme sincs.)
a kis nyákon göröngyös terep, kis alkatrészekkel. még thermal lappal is veszélyes, mert 1-2 forrasz átszúrja a lapot, és aborda talpa rögtön rövidrezár.

amiket pedig felsoroltál, (papír, zacsi, stb), igazán fájna, ha tényleg el kéne magyarázni...

***

ja, most néztem meg a képet a nyákról. nem is annyira hepehupás. egy vékony thermal lap talán jó is lehetne. de a csavarok is ott vannak ugye.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36202) FatalEror válasza gyuszaa (#36199) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó csúnyák lettek a hátsó kivágások,de mivel gányolás topikban vagyunk ezért csodálatos!!

HardCore is my LifeStyle

(#36203) gyuszaa válasza FatalEror (#36202) üzenetére


gyuszaa
őstag

Igyekeztem odatenni magam, témához illően :D :R

(#36204) Rivaul válasza gyuszaa (#36199) üzenetére


Rivaul
addikt

Hátul kanállal csináltad? ;] Egy ilyet 3k-ért lehet már kapni ha keresgélsz s nagyon szépen rendbe tudod hozni a hozzá tartozó fejekkel. Nekem is ez van. Bár ha nem számít a kinézet csak a funkció akkor remek munka :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36205) gyuszaa válasza Rivaul (#36204) üzenetére


gyuszaa
őstag

Dekopír fűrésszel ment, csak túl durva volt a fej ( most csak ez volt kéznél ) benne így hamarabb szakította be mint, hogy vitte volna ezt a kis vékony lemezt. :)
Inkább az utóbbira mentem mint kiderült ;] Köszönöm! :B

Meglepődtem milyen effektívek ezek az arctic ventik hátul, ha feltolom 1600 rpm-re csak úgy ontja ki a levegőt, elöl meg kicsit bentebb tettem a 12 centiset azóta, rendesen érződik a huzat.

[ Szerkesztve ]

(#36206) #21346560 válasza #90933760 (#36200) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én csináltam már úgy, hogy sima "rajzlapot" tettem a hűtőborda és a hűtendő felület közé. Persze nem olyan jó a hőátadása, mint ha direkt valami spec anyagot tennél közé, de jó pár fokot tudsz vele csökkenteni így is.

[ Szerkesztve ]

(#36207) Gyíkac válasza gyuszaa (#36199) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Ez biza ide való.. :)

(#36208) FatalEror válasza Rivaul (#36204) üzenetére


FatalEror
addikt

Bocsi,de ezt nem ajánlom senkinek,ránézésre az a kategória,ami képes terhelés nélkül,alapjáraton tönkremenni.

HardCore is my LifeStyle

(#36209) #90933760 válasza szab.tam (#36201) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most épp 45 fokos, de a nyák az éget. Az oldala csak meleg. Akkor teszek oda bordát meglátom mennyit csökken. Tavalyi nyarat ventivel élte túl. Most már nem akarom, lebordázom inkább azt még nem próbáltam ki. Aztán ha lesz kess akkor vizet kapnak a rohadékok. raid0

(#36210) szab.tam válasza #21346560 (#36206) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pf. ez komoly? :Y

tanul az ember, aztán rimember....
:R

***

(#36209) Baltoafarkas
itt jópofiztam, de ezek szerint lehet, hogy működik a rajzlap féleség...

45 az már hosszú távon akár sok is lehet. 40-en belül érdemes tartani. de a winyók nem az elektronikájuk melegedése miatt szoktak kifingani. a meleget, (és a gyakori nagy hőingadozással járó dilatációt), a mechanika nem szokta bírni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36211) blasko92 válasza #90933760 (#36209) üzenetére


blasko92
őstag

fejtetőre állítva próbáltad már? úgy talán nem szorul annyira alá a meleg.
de mi a baj a gap-padd-el? :F hisz az se vezeti az ebetomos áamot.

[ Szerkesztve ]

(#36212) #21346560 válasza szab.tam (#36210) üzenetére


#21346560
törölt tag

próbáltam megkeresni egy képet neked... valamikor réges régen, egy vinyómat úgy hűtöttem, hogy egy nki késes olvadóbetétet szétszedtem, és csak a porcelán testet egy kétoldalú ragasztóval felnyomtam a vinyó tetejére (a vinyó fejjel lefelé volt beszerelve a házba)
előzőleg 80 fokos vinyót stabilan 50 fok alatt tartott... ugyebár azt a nagy darab "követ" is kellett fűtenie a vinyónak... :DDD

(#36213) szab.tam válasza #21346560 (#36212) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaaa...
:DDD
:C

***

(#36211) blasko92
valszeg éppen nincs neki kéznél termál lap....

de szerintem most erre válaszolj. nem úszod meg.
:N

(csak ha bevallod, hogy cinkes. akkó' hagylak futni...)
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36214) Rivaul válasza FatalEror (#36208) üzenetére


Rivaul
addikt

Az jó ha meg tudod ránézésre ítélni :K Nekem 1 éve van s a 8-as csavart elviszi mint a vajat. Csiszol, fúr stb... Több órás folyamatos használat se kottyan meg neki. Bár lehet az én "szememmel" van a probléma :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36215) blasko92 válasza szab.tam (#36213) üzenetére


blasko92
őstag

ment válasz.

(#36216) Blabcsi válasza #90933760 (#36200) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én így hűtöttem le.
:Y

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36217) macko20 válasza #90933760 (#36200) üzenetére


macko20
őstag

itt a hdd ház és a chipek közé kell max gap pad ,ha még nincs ott ,és az alu házat hűteni.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36218) Thrawnad válasza #90933760 (#36209) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Anno egyszer csináltunk '98 ban egy gépet az teljesen trafóolajban úszott.
Feltöltöttük oljajjal. A cd olvasót le kellett szigetelni ne eresszen, de amúgy teljesen jól ment.
1 db venti sem volt benne. A haver hozta az olajat a TITÁSZ-tól.
Mondjuk súlya volt utánna :D

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#36219) FatalEror válasza Rivaul (#36214) üzenetére


FatalEror
addikt

Pont ez a márka?

HardCore is my LifeStyle

(#36220) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Tisztelt Fórumozók!

házi barkácshoz hozzászlnék én is saját gépemmel :) :itt találhatóak képek szerintem egész jó lett de kiváncsian várom a hozzászólásokat :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#36221) FatalEror válasza MasterHUn (#36220) üzenetére


FatalEror
addikt

Itt a helyed köztünk!

HardCore is my LifeStyle

(#36222) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Kérek Szépen Segítséget!!Mivel tolószékes vagyok így nem tudok Vas- illetve Méh-telepre elmenni.Kellene négy darab laposvas.Kettő darab 120 mm. hosszú,kettő darab 200 mm. hosszú 20 mm. széles,valamint 300 mm.hosszú zártszelvény amely 20X20-as vagy 20X30,vagy 20X40-es.Keresek Valakit aki ebben segítene.Előre is Megköszönöm a Segítséget!!Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#36223) Rivaul válasza FatalEror (#36219) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugyan ez. Bár márkának nem mondanám én sem :U A kép alján látható oldalról vettem. 3k-volt, nekem sem volt hozzá bizodalmam így megértem a hozzáállásod... Viszont olyat nem ajánlok amiről nem tudom hogy megéri az árát. Állítható sebességű, erejű. 40 különböző fej stb... Fúrtam már vele 0,5-ös fém lemezt, vágtam plextit, 0,8-as autó csavart, csiszoltam 2 órát minimális szünetekkel stb... Tényleg kitűnő modding-ra s gombokért van. Ha héten kész lesz a vele készült xbox-om majd rakok pix-et. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36224) FatalEror válasza Rivaul (#36223) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor jó,csak már annyit olvasok azokról a hírekről,hogy sorra viszik vissza a gépeket,mivel rossz a szigetelésük ,és megrázza az illetőt.Illetve arról,hogy kotyog a főorsó,és "dobálja" magát a gép vágáskor,illetve össze-vissza rezonál.

HardCore is my LifeStyle

(#36225) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Nem valami nagy a segítőkészség!Laci. :R

Soha többé ...

(#36226) szab.tam válasza Elvagyok (#36225) üzenetére


szab.tam
nagyúr

2013-05-01 10:26:15
2013-05-01 13:41:15

a topic-ban mindenki 24/7-ben, mobilról is, alvás közben is, állandóan frissítve a lapsovasra koncentrál.
majd ha lesz valakinek, vagy tud segíteni, szól...
:)

***

"laposvas"
ezt így is hívják szakszerűen? (tényleg nem tudom.)

én mindent a bronzkerben szoktam megvenni.
alu és réz laposrudat, lemezt, zártszelvényt, csövet, profilt.

nem tudom, hoy ez a laposrúd dolog van-e.
vagy ez ugyanaz, mint a nem rozsdamentes acélrúd?
mert ez utóbbi biztos van nekik.

mert ha tartanak azt, ami neked kell, és zacskóban el lehet szállítani metróval, akkor a 13-ból a 9-be átdobnom nem nagy mutatvány.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36227) szab.tam válasza szab.tam (#36226) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"nem tudom, hoy ez a laposrúd dolog van-e.
vagy ez ugyanaz, mint a nem rozsdamentes acélrúd?"

ööö:
ezt akartam írni:
nem tudom, hoy ez a laposvas dolog van-e.
vagy ez ugyanaz, mint a nem rozsdamentes acélrúd?

****

"Kellene négy darab laposvas.Kettő darab 120 mm. hosszú,kettő darab 200 mm. hosszú 20 mm. széles"

nincs megadva az összes méret.
feltéve, ha nem 20*20-as. de ugye az nem lapos, hanem négyzetes..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36228) blasko92 válasza szab.tam (#36226) üzenetére


blasko92
őstag

Alumínium laposvas.
Alumínium gömbvas/teli cső alias rúd :D

Szerintem az elnevezését a vastagsága határozza meg (mint pl a dildó-dong :DDD ) . Ami vékony, és viszonylag keskeny, az szalag, ami vastagabb, az már laposvas.

Szacsorba tuti beleférnek, a leghosszabb is harminc centi :)

(#36229) Rivaul válasza Elvagyok (#36225) üzenetére


Rivaul
addikt

Tudsz a környékeden olyan helyet ahol lehet kapni? Ha csak a szállítás a probléma s a többit elintézed telefonon vagy stb akkor elgurulhatok neked én is érte.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36230) szab.tam válasza blasko92 (#36228) üzenetére


szab.tam
nagyúr

laposvas vs. nem rozsdamentes laposrúd.
a méret úgyis adott lesz.
engem az érdekel, hogy a 2 elnevezés ugyanazt az anyagot takarja-e?
tehát hogy ez a "laposvas" izé, nem egy más anyag-e? (lágyabb, mittomén...)
mint ahogy a sima acél és a rozsdamentes közt is van némi különbség. pl. megmunkálhatóságban...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36231) blasko92 válasza szab.tam (#36230) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem mindenhol ugyan azt fogod kapni, ha laposvasat, vagy lapos rudat kérsz. Konkrét anyagot nem takar egyik sem, de általánosságban úgyis ugyan azt az anyagot adják mindenhol, ugyan az a rozsdás, revés cucc, kivéve ha hidegen hengerelt. De ezek már tényleg csak apróságok.

Ha nagykerbe mész, ott lehet válogatni az anyagok összetétele közt, stb. Attól függ milyen célra veszed.

(#36232) LarsR válasza szab.tam (#36230) üzenetére


LarsR
tag

Itt nem az a kérdés, hogy vas vagy nem vas. A lényeg, ha szatyorban viszed fent áll az a lehetőség, hogy 2 féle idegen emberfajta megállíthat.

Az egyik azt kérdezi majd : Honnan loptad azt a vasat? "rendőr"
A másik meg ezt: Hun találtad drága tázsvírem? " :DDD " :C

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#36233) FatalEror válasza LarsR (#36232) üzenetére


FatalEror
addikt

A második,azt is hozzá teszi majd,hogy:Dászípen csillog.......

HardCore is my LifeStyle

(#36234) intercooler


intercooler
őstag

Ez talán elfér ide is.......

Egy kis + hűtés sosem árthat ;]


(#36235) Elvagyok válasza Rivaul (#36229) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia!Tudni tudok ilyesmi telepet csak mivel nehezen tudok beszélni,így a telefonlehetőség kilőve.Természetesen a szállítás anyagár költsége Engem terhelne.Onnan ahol lakom a MÉH-telep nincs messze,az Éles Saroknál van,továbbmenve a Maglódi úton még vannak Vas-telepek ahol profilanyagokat is lehet kapni.Azért vagyok kénytelen így fordulni a Kollégákhoz mert elmennék ha tudnék de nem tudok menni.Köszönöm Szépen ha segítesz Nekem.Azért írtam első helyre a hulladékvas telepet az Éles Saroknál mert nem célom hogy új anyagból legyen a monitortartó.Laci. :R

Soha többé ...

(#36236) Rivaul válasza Elvagyok (#36235) üzenetére


Rivaul
addikt

Ment PÜ.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36237) Elvagyok válasza szab.tam (#36230) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Laposvasat írtam,nem Laposacélt!De ha gondolod "Anyag és Gyártásismeret"-be is belemehetünk.Egyébként Laposvasból gyártanak 20 mm.,30 mm.,40mm. széles is.Laci. :R

Soha többé ...

(#36238) szab.tam válasza Elvagyok (#36235) üzenetére


szab.tam
nagyúr

acélrúd, laposvas.
azért kérdeztem, mert tényleg nem végtam a különbséget.

látom, Rivaul írt pü-t.
ha nem tudja megoldani, írj pü-t. én legközelebb talán pénteken ráérek.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36239) Elvagyok válasza szab.tam (#36238) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!!Annyira az anyag nem sürgős.Majd egy 17"-os TFT monitort szeretnék rá csavarozni.Laci. :R

Soha többé ...

(#36240) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]

10 fokkal lett hűvösebb.

(#36241) Rivaul válasza #90933760 (#36240) üzenetére


Rivaul
addikt

:Y Hova fér ez be? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36242) #90933760 válasza Rivaul (#36241) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az asztalra, földre ahol mindig is voltak a vinyóim.

(#36243) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

Van egy kis gondom egy szobai álló ventivel. Pár napja kezdte, hogy hol forgott a lapát hol nem, ma teljesen megállt a tudomány. Nem tudom mi baja, de ha bekapcsolom valami morog benne, meg az a kis tengely amin rajta van a lapát előre tolódik picit (elindulás előtt kitolja). Szóval áramot kap szerintem de valamiért nem akarja forgatni.
Mi baja lehet? Házilag orvosolható vagy vegyek újat :D ebben a dög melegben jól jönne a szele

Köszi!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36244) FatalEror válasza tixem (#36243) üzenetére


FatalEror
addikt

Beállt a csapágy,szinte tuti,és azt szerintem nem lehet foltozgatni,igaz meg tudod olajozni elméletileg,csak ki tudja,hogy a ventikbe milyen csapágy "remekműveket" raknak,szóval lehet nem lehet,illetve ha meg is tudod,akkor egy idő után újra beállhat,annyit megér,hogy szétszeded,és a csapágyat elviszed egy csapágyboltba,és kérsz cseredarabot,ha létezik,illetve itt megmondják,hogy lehet-e olajozni,vagy sem,de arra mindenképp számítsál,hogy azt fogod hallani,hogy nem érdemes.De lehet kell csapágylehúzó is,ezt nem tudom,de valószínű.

HardCore is my LifeStyle

(#36245) blasko92 válasza tixem (#36243) üzenetére


blasko92
őstag

Van az a pöcök, amivel lehet állítani, hogy forogjon jobbra-balra a fej. Nézd meg, hogy azzal minden rendben van-e. Az én veltilátoromban is tönkrement az a fogaskerekes mechanizmus, és visszafogta a motort elég rendesen. Ha lenyomta, hogy mozgassa a fejet, akkor lefulladt a venti. Ha felhúztam, akkor meg ment mint a vaddisznó.

Vagy a csapágy, ahogy FatalError is mondja. Viszont az valamelyikben cserélhető. Meg kell nézni a csapágy számozását, és egy csapágyboltban megkérdezni, hogy van-é hozzá, vagy nincs.

(#36246) Rivaul válasza tixem (#36243) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha 3-at ráversz s akkor se mozdul meg akkor kuka :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36247) FatalEror válasza Rivaul (#36246) üzenetére


FatalEror
addikt

Hú erről eszembe jutott az a történet,amikor bementem a sárga "m" betűs gyorskajáldában,és az almáspite melegítőnek nem nyílt ki az ajtaja,Timi szólt főnökasszonynak,aki finom precíz mozdulatokkal megjavította gyk.odabaszott kettőt tenyérrel oldalról,utána még kettőt a tetejére,ekkor kinyílt az ajtó,majd egy istenes utolsót a másik oldalára,és még a világítás is bekapcsolt rajta ami a plakátot világítja meg az ajtó elején.Ekkor engem annyira elfogott a röhögés,hogy el kellet forduljak,közben magamban gondoltam,hogy a főnökasszonynak sem lennék a férje.

HardCore is my LifeStyle

(#36248) Csabusman18 válasza tixem (#36243) üzenetére


Csabusman18
tag

Szedd szét, pucold meg a tengelyt és zsírozd meg. Beszáradt a kenőanyag. Nálam bevált.

(#36249) blasko92 válasza FatalEror (#36247) üzenetére


blasko92
őstag

Gondold el, ha nem működne a szerszám, és ugyan ezzel a módszerrel próbálná megjavítani :U :DDD

(#36250) FatalEror válasza blasko92 (#36249) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh az nem fordulhat elő,legalább is remélem...... :U :DDD
De mondanám neki,hogy ez nem az almáspite melegítő tároló,akármi,itt szájrátétellel kell javítani,minden esetre simán elképzelem azt a szituációt,hogy nyitnám ki a befőttet,de nem megy,mivel túl sok benne a vákum,vagyis akkor még azt hinném,és amikor nyúlok a kanálért ,hogy megfeszítsem picit a kupakot,közben már felvette az üveget,és egy kézzel kinyitja. :DDD

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.