Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Anubris válasza eventus (#19200) üzenetére


Anubris
őstag

Köszönöm!

(#19202) joe979


joe979
aktív tag

Üdv. Szükségem lenne egy darab 40mm ventire , vásároltam egy ilyen lejátszót [link] és ebben szeretném cserélni,brutálisan teker benne Nem tudom mennyire tudna működni légkavaró nélkül? Van benne egy 400 gigás vinyó is. Szerintetek kell e ebbe bizbasz vagy simán kössem ki ?

Szissz

(#19203) Old FatBoy válasza joe979 (#19202) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Mielőtt veszel másikat nézd meg hány voltos van benne!
Ha van hely akkor keress 2-2cm mélységűt hozzá ami nem pörög gyorsan viszont elég levegőt szállít!
Ja és a csatit is nézd nehogy ne tudd csatlakoztatni!

Audiophile Troll

(#19204) joe979 válasza Old FatBoy (#19203) üzenetére


joe979
aktív tag

Szétkaptam, meglestem , jól gondoltam 40mm-es és 2 pines a csatolója ... Gyárilag is a 2cm mélységű van benne . Ez az a 2pin csatolás, ami a kisebb videó kártyákon van ?

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#19205) Old FatBoy válasza joe979 (#19204) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Feszkót nézd meg!
Én egreathoz vettem anno 12v-ost de kiderült,hogy a gyári csak 5v-os.
El sem indult.

Audiophile Troll

(#19206) joe979 válasza Old FatBoy (#19205) üzenetére


joe979
aktív tag

Nincs rajta semmilyen matrica, sem adat .

Szissz

(#19207) Old FatBoy válasza joe979 (#19206) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Az gáz.
Próbálj meg 12v-ot adni neki rövid ideig.
Látni és hallani kell ugyanúgy pörög-e mint eredetileg.
De egyébbként lehet a szél zajt hallod hangosnak.
Kibontott gépház mellett is hangos?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#19208) joe979 válasza Old FatBoy (#19207) üzenetére


joe979
aktív tag

Nehéz eldönteni, hogy légzaj vagy inkább a venti, viszont ha kiszedem belőle, akkor aránylag tűrhető, elviselném ha csak annyi hangja lenne. Felerősödik a házban, a kettő együtt produkálja . Sőt a HDD is megdobja az összhatást, mivel a tv mögött van, és nincsen külön hangrendszer hozzá, néha filmen keresztül is áthallani. Kezdem azt látni, hogy simán egy venti csere nem fogja oldja megoldani a problémámat .

Köszi a segítséged, de most láttam, hogy egy fórumtárs passzívvá tette a rendszert ... inkább ezt a megoldást követem én is.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#19209) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Fractal Design Define R5 házhoz milyen ventilátort ajánlanátok ?
úgy gondoltam, hogy 2000 Ft alatt, vagy környékén szeretném darabját, ha van jó :)
köszi

ha bármi más adat kell írom egyből :)

(#19210) eventus válasza smallmer (#19209) üzenetére


eventus
veterán

Ha zorgos, zajos kell, akkor hajrá 2000 alatt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19211) smallmer válasza eventus (#19210) üzenetére


smallmer
őstag

Mit tudnál ajánlani fölötte? Ami jó

(#19212) eventus válasza smallmer (#19211) üzenetére


eventus
veterán

Ott a fórum összefoglaló..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19213) dqdb válasza smallmer (#19209) üzenetére


dqdb
nagyúr

Először nézd meg, a házadba hová és mekkora ventilátort lehet szerelni, milyenekkel szállítják, és érdemes-e azokat megtartani. Utána jön az alaplapod kézikönyve, hogy az hány PWM-es, hány 3 pines és hány PWM-esnek tűnő 3 pines csatlakozóval rendelkezik. Ezután végig kell gondolni, hogy milyen hardverek kerülnek a házba, érdemes a légáramlást megtervezni, és ebből azonnal kiderül, hová és mekkora ventilátor fog kerülni, kell-e Y kábel a csatlakozók szétosztásához, stb. Végezetül azt kell eldöntened, hogy a látvány a fontosabb vagy a hűtésteljesítmény, a halkságért feláldozol-e pár fokot vagy sem, és a topik-összefoglaló mentén némi fórumban történő kereséssel hamar megszülethet a végső döntés. Persze ha elakadsz, kérdezz, konkrét kérdésekre konkrét válaszokat fogsz kapni, de ilyen általános kérdésre nehéz értelmes választ adni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19214) smallmer


smallmer
őstag

Rendben. igazad van, nem voltam lényegretörő.

Szóval ugye Fractal Design Define R5 windows házam van.
Ebben elől és hátul van egy-egy Fractal Design Dynamic GP14 fan.
Előre még fér egy max 140mm-es venti, felülre 3 140-es meg ugye alulra kettő(ezt nem is értem ide minek...)

Ebbe kellene valami jó légáramlást elérni, hogy ne rekedjen meg belül a meleg. Arra gondoltam, hogy mehetne előre még egy Be Quiet Shadow Wings 140mm ami ugye nyomná a levegőt befelé illetve felülre kellene egy ami szívná. Szerinted ez így jó megoldás lenne vagy van benne valami hiba??

u.i:
az alaplapon ezek vannak:
1 x CPU Fan connector(s) (4 -pin)
1 x CPU OPT Fan connector(s) (4 -pin)
4 x Chassis Fan connector(s) (4 -pin)

köszi

(#19215) Out


Out
addikt

Üdv!

Van egy Hardcano 9-es ventiszabályozóm és a házban 5 ventim (8025-ösek 2500 RPM) amiknek molex csatlakozásuk van, mivel a Hardcano is olyan. Legalacsonyabb fokozaton (nem tudom mennyin mennek, nem írja ki) is hangosak mivel ugye a 12V-n kapják az energiát. A ventik cseréje nélkül, hogyan lehetne megoldani, hogy alacsonyabb fordulaton forogjanak és ne csapjanak akkora zajt? A mókoláshoz nem értek, szóval ilyen tanácsokat ne is adjon senki, de a normális tanácsokat megköszönöm :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19216) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Sziasztok!
"Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)"
Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
Tesztekben hangosnak írták.
Ház és radi hűtőnek kellene.
Ahol megrendeltem csak 2-3 hét múlva várható.
Ha tudtok jobbat ajánlani akkor inkább lemondom a rendelést.

Audiophile Troll

(#19217) Anubris válasza Old FatBoy (#19216) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem egy piros ledes van a házban és megvagyok vele elégedve. Szerintem egész halk viszont elég levegőt tol be, míg van Alpenfohn wing boost 2-m is, azoknak szinte semmi hangjuk, de levegőt is alig mozgatnak meg alacsony fordulat mellett.
Szívesen lecserélném az EnermaxT.B Silence ventilátoraimat Lepa-ra, ha lenne 140mm-ben is.

(#19218) Old FatBoy válasza Anubris (#19217) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszi!

Audiophile Troll

(#19219) fefe9


fefe9
tag

Szép napot.

Kicsit visszaolvasva, jól gondolom, hogy nem annyira ajánlott egy 4pin Y elosztóra eltérő típusú ventiket kötni?

A konkrét példa: egy CM Elite 331 házam van, egy AM3 konfiggal. Eddig elől egy 3 pin-es Zalman ZM-F3 venti volt, hátul egy 4pin pwm-es Arctic F12 Pro (ezt annó benéztem, nem rossz cucc, egyetlen hiányossága, hogy csak hátra tehető).
Hozzám került egy Coolink Swif2 120p venti, amit kíváncsiságból beraktam előre a Zalman helyére, de beszerelés után döbbentem rá, hogy elfogyott a 4 pin-es hely az alaplapomon ( Asrock 880G Pro3 deszka ). Ideiglenesen a Coolink Y elosztójára kötöttem a két ventit, de gondolom, nem ez a legjobb megoldás.

Működik mindkét venti, csak azt nem tudom, nem-e teszek kárt bennűk ezzel? (elnézést, ha láma a kérdés, ebben nem vagyok otthon)...

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#19220) dqdb válasza smallmer (#19214) üzenetére


dqdb
nagyúr

Arra gondoltam, hogy mehetne előre még egy Be Quiet Shadow Wings 140mm ami ugye nyomná a levegőt befelé illetve felülre kellene egy ami szívná. Szerinted ez így jó megoldás lenne vagy van benne valami hiba??˘
A gyári ventilátort sem hang, sem légszállítás szempontjából nem ismerem, keress rá a topikban. Én mindenesetre elöl lévőt átszerelném felülre, hogy egyforma pár szívjon be elöl, és egyforma pár tolja ki hátul a levegőt, de az elképzelésed tökéletes.

Előre kerülnének a külön vásárolt ventilátorok, az általad írt jó lehet, de nem biztos, hogy megéri a Shadow Wings a Pure Wings 2-höz képesti felárát. További lehetőség a Nanoxia Deep Silence és az Aerocool DS (nem ismerem ezeket, én is csak Grózi ajánlásait pörgettem végig a témában).

4 x Chassis Fan connector(s) (4 -pin)
hány PWM-esnek tűnő 3 pines csatlakozóval rendelkezik
Attól, hogy 4 pines a csatlakozó, egyáltalán nem biztos, hogy PWM-es. Ha nem tudod te megállapítani, akkor vagy másold be az alaplap kézikönyvéből a kiosztást, vagy írd be az alaplapod típusát. A gyári ventilátorok valószínűleg 3 pinesek, de ha az alaplap támogat PWM-et a CPU-n kívül más ventilátoron is, akkor érdemes 4 pineset venni. Ha nem, akkor szigorúan 3 pineset, ez a fenti listát szűkítheti.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19221) dqdb válasza Out (#19215) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy Hardcano 9-es ventiszabályozóm és a házban 5 ventim (8025-ösek 2500 RPM) amiknek molex csatlakozásuk van, mivel a Hardcano is olyan.
Én ezen a néven olyan eszközt találtam, amely egy molexről veszi az áramot, amúgy 3 pines ventilátorcsatlakozókkal van felszerelve. Ez már egy újabb kiadás lehet, mint a tiéd :F

Értelmes ötletem nincsen, mert egyedül a bemeneti 12 volttal tudsz játszani, azt tudod könnyen 5 vagy 7 voltra redukálni, de ezzel lehet, hogy a szabályozót (vagy legalábbis annak a kijelzését) teszed működésképtelenné.

fefe9: Működik mindkét venti, csak azt nem tudom, nem-e teszek kárt bennűk ezzel?
4 pines esetben ez kevésbé problémás, mert a 12 voltot megkapja mindkét ventilátor rendesen. Az a ventilátor, amelyikről a fordulatszámjelzés visszamegy az alaplapra (az Y 4 pines ága), garantáltan megfelelően lesz szabályozva. A másik ventilátor (az Y 3 pines ága) vagy alacsonyabb, vagy magasabb fordulaton fog menni, mint kellene (ha a két ventilátor azonos fordulatszám-tartományban üzemel, akkor még ez sem áll elő).

Mindenesetre próbáld meg minél hamarabb kiküszöbölni ezt a problémát, például úgy, hogy az AC-t kihajítod a gépedből, hátulra beteszed a Swif2-t, előre pedig egy 3 pines Swif2-t vagy egy 3 pines BQ Pure Wings 2-t :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19222) abridabri válasza Old FatBoy (#19216) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem van 2db Lepa Bol.Quiet hazhutonek, ha nincs terheles ,leveszi a fordulatot egesz 280 ig . Mondanom se kell 0 hang , terhelesnel is tok csendben van , viszont tolja a levegot rendesen . Nagyon ajanlom :K

(#19223) Out válasza dqdb (#19221) üzenetére


Out
addikt

Köszönöm a tanácsot, akkor lehet kisebb RPM-es ventiket kell beszerezzek mégis. Ezt a Hardcano 9-t még a Thermaltake Xaser III házzal vettem anno lehet azért molex az összes csatlakozás benne.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19224) fefe9 válasza dqdb (#19221) üzenetére


fefe9
tag

Köszönöm a tanácsodat. :R

Egyelőre megszüntetem az összevisszaságot, és visszaállítom az eredeti állapotot, aztán ha lesz forrás, akkor cserélem az AC-t (meg lehet, hogy a Zalman-t is, úgyis Coolink van a Hyper TX3-on is :D

A Swif2 addig is megy az eredetileg szánt helyre (egy kis netezős gép anyámnak)

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#19225) Santi22


Santi22
aktív tag

Vettem egy arctic f12 tc-t és egy deepcool wind blade 120-at a házba és nemtudom beszerelni.
Mintha a hozzá kapott csavarok vastagabbak lennének, egyszerűen nemtudom becsavarni őket. Ilyen létezik? De nem hiszem el, mert mind a kettőnél ez van. Mit csinálhatok rosszul? Se a ventibe nem lehet betekerni a csavarokat, se a házba, ráadásul a házon tisztán látom, hogy kisebb lyuk van a csavarnak. :F

[ Szerkesztve ]

(#19226) Santi22


Santi22
aktív tag

Hát így 1,5 órás bíbelődés/szenvedés után arra jutottam, hogy a házban lévő lyukak (HDD előtt) kicsik és fúrni kell megfelelő méretre őket, mint ahogy mindenhol máshol alapból jól van. Nem értem elöl miért szar. Mind1,
A ventiken pedig nincs menet, szóval ott menetmetsző vagy magával a csavarral erőszakolok bele menetet.

(#19227) koh válasza Santi22 (#19226) üzenetére


koh
csendes tag

Önmetsző ventilátor csavar Ilyet kapnod kellett a ventilátorokhoz és a házhoz is.

Ez pedig a gépház elejére (a kis lyukakba) való csavar. Ezt a házhoz kellet kapnod.

(#19228) abridabri


abridabri
veterán

a pwm es alaplapi foglalatok nem tudnak szabalyozni 3pines ventiket ?
Mert rakotottem a lapomra 2db 3pines ventit (20cm CM MegaFlow / 14cm BQ pure wings2 ) , es mindketto maxon teker , hiaba allitom be pl 50% ra a MSI command Center ben , a 4pineseket siman tudom alligatni.
a BQ nem is zavarna, de ez a 20as megaflow silent kurva hangos.

(#19229) koh válasza abridabri (#19228) üzenetére


koh
csendes tag

Az a foglalattól függ. Itt egy remek összefoglaló a témában.

(#19230) Santi22 válasza koh (#19227) üzenetére


Santi22
aktív tag

Igen ilyen volt a csavar és közben rájöttem én is, hogy ha beleerőszakolom, akkor menetetet vág magának, csak marha nehéz volt, már a csavarhúzó csúszott a kezemben annyira nem akart menni, de végülis ezt a részét megcsináltam így, sűrűn pihentem meg törölgettem a kezemet az izzadtságtól, de sikerült.

Házhoz kaptam ilyen csavarokat, de elképzelésem sem volt mire való (hogy őszinte legyek most sincs), nem értem ennek segítségével hogy lehetne odafogatni a ventilátort. Egyébként sajnos csak most olvastam a választ, de már kifúrtam délelőtt, ennek ellenére érdekel a válasz, hogy mi lett volna itt megoldás ezekkel a hosszú csavarokkal.

(#19231) koh válasza Santi22 (#19230) üzenetére


koh
csendes tag

Azokkal a csavarokkal fogatod fel a ventilátort.

(#19232) Santi22 válasza koh (#19231) üzenetére


Santi22
aktív tag

Ja egyébként közben rájöttem, csak már kilett fúrva a lyuk, szóval oda az már nem ment bele. Sajnos ez vissza nem fordítható hiba, szóval kénytelen voltam ezután a ház belsejéből szerencsétlenkedni a ventihez kapott csavarokkal, valahogy sikerült becsavarozni, de jóideig eltartott, le is főttem rendesen a végére. Mindenesetre tanultam belőle, hogy ha valamit nemtudok jobb ha előbb kérdezek, aztán cselekszek és nem fordítva. :/

[ Szerkesztve ]

(#19233) Grózi válasza koh (#19229) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem ezt mindjárt be s teszem az összefoglalóba.
Elnézést,1 hétig nem voltam-ha bárkinek kérdése van és tudok segíteni akkor szóljon!!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19234) dqdb válasza Grózi (#19233) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha pár napon belül nem küldenék finomítást ahhoz a hozzászólásomhoz, akkor szóljál. Például azóta találkoztam olyan ASRock lappal, ahol 3 pines csatlakozó lábkiosztásánál fixen +12V szerepelt (ami ugyebár azt jelenti, nem szabályozható), míg a BIOS dokumentációjában szerepelt a vezérlés leírása (vagyis a +12V mégsem mindig annyi), és működött is a szabályozás ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19235) Grózi válasza dqdb (#19234) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sebtében bele dobtam az összefoglalóba,kiindulásnak tökéletes.Németországban melózók,hétköznap ritkán tudok egyenlőre netezni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19236) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Úgy 2 hónapja írtam a hangos Arctic F8al kapcsolatban. Elmentem vettem egy 3 Y pin elosztót és most mind2 a sys fanról megy a 9es halk de a 8as még így is hangosabb mint a 100% intel gyári hűtő :Y Ilyen sípolós hangja van...nincs tippem mitől lehet de idegesítő...szerezzek be vmi fordulatcsökkentőt? Vagy vágjam ki a fém rácsot (vagy egy részét) a ház elejéből? A másik hivatalosan 1800rpm az f9 de 2000rpm-en megy, de még így is halk...megnézem az f8at hogy mennyi rpm-et megy és írok megint...de van egy sejtésem, hogy többet mint 2000...a 12v-os ágam pedig 11,8x szóval az sem lehet, hogy túl nagy a fesz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19237) Simi37 válasza Simi37 (#19236) üzenetére


Simi37
őstag

Megnéztem a fordulatot és 2300rpm :Y ez 15%al több mint a hivatalos...és rohadt hangos szinte olyan erősen fúj mint a hátsó 9es...mi erre a megoldás? Majd megnézem még, hogy "üresbe" rács nélkül mennyit megy. Ha ott normál akkor kivágom a rácsot...ha meg nem akkor veszek egy 20%os fordulatcsökkentőt...akkor 2300ból 1840 ami tuti elviselhető...meg akkor szerintem a 9est is csendesíteném...azt úgy lehet, hogy az y kábel elé rakom a 20%os csökkentőt...és akkor mind2t 20%al csökkenti?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19238) Grózi válasza Simi37 (#19237) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én először is kivágnám,az Arctic ventik nem épp minőségi darabok.Ha ragaszkodsz hozzá,akkor próbáld meg a lapról szabályozni(ne molex-ről tápold).Ha nem tudod megoldani,akkor 9V-s(vagy 7V) ellenállást iktass be.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19239) Simi37 válasza Grózi (#19238) üzenetére


Simi37
őstag

Alaplapra van dugva sajnos nem lehet szabályozni ahhoz túl régi lap, meg nem pwm-es egyik sem (és a lapon is csak 1 db 3pines hely van a cpu4pinen kívül.) Az alaplapra van téve egy 3pin y kábel. De még megkérdezem (ha üresben is hangos lenne) ha az y kábel elé rakom a 20%os csökkentőt akkor mind2t bírja majd és veszi lejjebb 20%al?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19240) Santi22 válasza Simi37 (#19239) üzenetére


Santi22
aktív tag

1db alaplapi 3pin az 1db ventit képes szabályozni, ha elosztót teszel rá akkoris, annyi hogy árammal ellátja a másik ventit is, de az már maxon megy..

Viszont van ez a Zalman ZM-MC1 az elvileg jó neked. Molexre megy, de úgytudom van rajta 2db 12V és 2db 5V ág, és ha 5V-be dugod a hangos ventidet, akkor azt elég rendesen leszabályozza majd. 12V-be maxon pörög vagy ha TC-s venti megy bele az vezérli magát.

Ha rosszul tudom javítsatok ki ezzel kapcsolatban. :B

[ Szerkesztve ]

(#19241) Simi37 válasza Santi22 (#19240) üzenetére


Simi37
őstag

Egyet sem tud. Nézegettem a BIOSban. Ha külön ha egybe ha y egyik másik végére rakom mindig ua. az eredmény jön ki: F9 2000rpm, F8 2300rpm.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19242) Grózi válasza Santi22 (#19240) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben nincs igazad,ha az Y elé teszel mondjuk egy 7V-s ellenállást,akkor mindkét venti 7V-n fog menni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19243) Simi37 válasza Grózi (#19242) üzenetére


Simi37
őstag

Na ezzel kb megválaszoltad a 19239es hszemet szóval köszi :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19244) vaakuum


vaakuum
addikt

4 pin y elosztó tudja mindkét ventit egyszerre szabályozni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19245) dqdb válasza vaakuum (#19244) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen.

De azt nem árt tudni, hogy csak az egyikről (ahová 4 vezeték megy) visszaérkező fordulatszám-információ alapján történik a szabályozás, a másik ventilátor is ugyanezt a jelet kapja, akár jó neki így, akár nem. Ezért aztán nagyon ajánlott ugyanolyan ventilátorokat használni egy Y kábelen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19246) vaakuum válasza dqdb (#19245) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez nekem jó hír :))
Csak azt nem tudom, 4 pines osztót honna tudnék szerezni...
Jelenleg elvi a kérdés, mert lehet megoldom anélkül, és két venti megy alaplapi 4 pinre, kettő meg 3 pinre, csak mégis jobb lenne együtt szabályozni őket, még ha csak kettessével is.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19247) dqdb válasza vaakuum (#19246) üzenetére


dqdb
nagyúr

Körülbelül bárhonnan.

Két azonos típusú ventilátor között gyártási szórás miatt lehet akár 2-300 rpm eltérés maximális fordulatszámon, így amíg lehetőséged van függetlenül vezérelni őket, addig érdemes is. Sok alaplapnál nem csatlakozónként tutod beállítani a profilt, hanem csatlakozócsoportonként, így pár kivételtől eltekintve ugyanannyi munka a konfiguráció. Ahol nem, ott is bőven 1 perc alatt van egy profil beállítása egy másikhoz hasonlóra.

Azt mindenesetre nézd meg, hogy a 4 pines csatlakozó valódi 4 pines-e, és a 3 pinesek vezérelhetőek-e mind.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19248) vaakuum válasza dqdb (#19247) üzenetére


vaakuum
addikt

Thx :R
Rossz keresőszavakat használtam...

[Alaplap ezt tudja], és ebből sajno scsak a CF1 tud automatán szabályozni...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19249) dqdb válasza vaakuum (#19248) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebből még mindig nem derül ki, hogy ezek közül melyik 4 pines, és a 4 pinesek közül melyik valódi 4 pines, hogy abba tényleg megérje (és kelljen) 4 pines ventilátort venni.

Attól, hogy a két CHA_FAN nem képes automatikus szabályozásra BIOS-ból, manuálisra a jelek szerint igen, így 3rd party szoftveres ventilátorszabályozóval (a SpeedFan jutott hirtelen eszembe, de van másik is) valószínűleg* képes leszel hőmérsékletfüggően vezérelni azokat is.

* valószínűleg = elméletileg igen, de gyakorlatilag meg kell nézni, hogy működik-e

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19250) Simi37 válasza Grózi (#19238) üzenetére


Simi37
őstag

Teszteltem párat. Kiszedve 2150rpm. A rácsot kivágtam, a gépház elejét visszatéve 2200-2250 DE csak annyira hangos mint kiszedve. Hála Istennek már elviselhető a hangja. Jó is lesz így. Ha meg nem akkor beszerzek egy ellenállást azt kész :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.