Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) mgabi válasza |AP| (#35000) üzenetére


mgabi
senior tag

Ha idővel eljön és hangosodik, akkor a kondik rossz állapotára utal. Ha az elejétől hallod terhelés alatt, illetve terhelés váltáskor erősebb, akkor az lehet coil whine, ahogy a kollega is írta.

[ Szerkesztve ]

(#35002) SunMount3r válasza enemi (#34988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ár változhat, attól függ mennyire jó a hűtő és mennyire halk, ezért lehet többet is ajánlani. Szeretném ha minél olcsóbb lenne, de a célját rendese ellássa, tehát esetleg játék esetén is. A gyári Intel hűtő teljesen jól teljesített ebből a szempontból, csak ugye most halkabbat szeretnék. Tehát ha az a hűtési kapacitás már megvan, csak érezhetően halkabban, akkor már ajánlhatjátok. A procit már írtam, C2D E4600, tuning nincs.

Ház: Gigabyte GZ-X2
Alaplap: ASUS P5QSE2
RAM: 800Mhz DDR2 2x2GB
Egyéb: passzívnak örülnék (ki nem :D ), de félek reális áron nem lesz.

Köszi!

(#35003) dik


dik
őstag

Helló!
Szükségem lenne 3db 8cm nagyon halk ventillátorra nem csillagászati árakban. Ki milyet tudna ajánlani valami jobb fajtát? VGA kártya hűtésre kellene. Előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#35004) Grózi válasza Morris (#34985) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nagy bullshit...
Szimplán azért mert az SW3 minőségi,a másik meg nem-soha nem is volt az,csak a kinézet miatt vették.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35005) Morris válasza Grózi (#35004) üzenetére


Morris
veterán

Nézd csak meg a lapátokat!
Az AF ventiknél több lapát van. És emiatt nagyobb a szélzaj.
Legalábbis nekem ez tűnt fel az összehasonlításnál. Igazából az a baj, hogy nem lehet otthoni eszközökkel lemérni a ventik tulajdonságait.
Így a gyártó állíthat bármit. Pedig engem nagyon érdekelne, melyik gyártó mennyit hazudik a leírásnál.

[ Szerkesztve ]

(#35006) Grózi válasza Morris (#35005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hidd el ismerem mindkettőt...Az AF annyira airflow venti,hogy egy belépőszintű normális venti légszállítását sem tudja hozni.De ezt már ezerszer veséztük,teszteltem én is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35007) Morris válasza Grózi (#35006) üzenetére


Morris
veterán

De akkor mi az oka annak, hogy jobban érződik a levegő áramlása egy AF ventinél?

(#35008) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Cooler Master MasterCase H500-as házba keresek 1db 12cm-es és 2db 14cm-es kék ledes ventilátort, max 5000Ft/db árban, mit tudnátok ajánlani?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#35009) crazygamer75 válasza crazygamer75 (#34994) üzenetére


crazygamer75
tag

UP
Valaki, valami választ erre?

(#35010) nuke7 válasza |AP| (#35000) üzenetére


nuke7
veterán

:R köszi, azt hittem venti lesz... :B

(#35001) mgabi folyamatosan, idle-ben is jelen van, nagyon halk, játék közben sem változik ahogy eddig tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#35011) mgabi válasza nuke7 (#35010) üzenetére


mgabi
senior tag

Én cserélném a tápot ezekre: Corsair RMx, EVGA G3, legjobb ár-érték, 10 év gari. 550wattos is elég a setupodhoz, Define XL ház miatt nézd meg, hogy elég hosszú e kábel.

(#35012) eventus válasza Morris (#35005) üzenetére


eventus
veterán

Megjött a püré és nulla hangja van :) Mondom úgy, hogy érzékeny a fülem és zavar bármi.

THX Grózi!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35013) Morris válasza eventus (#35012) üzenetére


Morris
veterán

Használd egészséggel.
Pontosan melyik típust vetted?

Az arctic f12 pwm-re én azt hittem, halk. Aztán ahogy kicseréltem az ML140-re, na akkor valóban csend lett a gép környéken.

[ Szerkesztve ]

(#35014) eventus válasza Morris (#35013) üzenetére


eventus
veterán

Pure Wings 2 140 mm PWM. Húz rendesen levegőt és néma 100%-on is.

ML szép, de az sem csendes pörgetve.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35015) |AP|


|AP|
veterán

hátsó házventinek melyik alkalmasabb? Minőségi, csendes, de azért viszonylag nagy légszállítású ventit keresek. Hajlandó vagyok többet is költeni rá, ha mindent tud a fenti listából :)

Be quiet Silent wings 3 vs Noctua NF-S12A (chromax)

(#35016) mgabi válasza |AP| (#35015) üzenetére


mgabi
senior tag

SW3 pwm high-speed

(#35017) |AP| válasza mgabi (#35016) üzenetére


|AP|
veterán

az a 28,6db nem hangzik olyan jól, bár gondolom valamit valamiért...
A Noctua azért szimpatikusabb, mert (papíron) nagyobb légszállítást tud, alig valamivel hangosabban, mint a sima SW3

(#35018) nuke7 válasza mgabi (#35011) üzenetére


nuke7
veterán

corsair hx650-em van, szerintem valamikor most jár le a gari... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#35019) mgabi válasza |AP| (#35017) üzenetére


mgabi
senior tag

a kulcsszó: "papíron". Megpróbálok visszaemlékezni, hogy hányan panaszkodtak itt az sw3-ra: 0, zéró, senki, nobody... sw3 a legjobb all-around venti.

(#35018) nuke7. akkor RM750x (2018)

[ Szerkesztve ]

(#35020) |AP| válasza mgabi (#35019) üzenetére


|AP|
veterán

az SW3-ról (sima) mindenhol azt írják, hogy nagyon csendes. Néhol viszont megemlítik, hogy cserébe nem mozgat meg annyi levegőt, mint a hangosabb modellek. A high-speed verziónak viszont a hangjától tartok kicsit.
Van neked vagy valakinek személyes tapasztalata arról, hogy érezhetően hangosabb-e, mint a sima verzió?

(#35021) eventus válasza |AP| (#35020) üzenetére


eventus
veterán

Dark Rock 3 ventije ugyanúgy SW3, bár 135 mm-nek írja. 2000 fordulaton sem hangosabb mint a most vett 1000 RPM Pure Wings. Szóval nyugodtan megveheted. Ha mégsem jó, akkor van 14 napos elállás.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35022) mgabi válasza |AP| (#35020) üzenetére


mgabi
senior tag

Csodák nincsenek! Egységnyi felületen minél több levegő megy át, annál hangosabb. Pont. A venti hangnyomás különbségek 90%-a lapát közepétől a keretig terjedő rész és a lapát anyaga okozza 1000rpm felett. Ezek kiküszöbölése drága a tervezés, gyártás és az anyaghasználat miatt.

Jelenleg a gépemben 2db * B14-PS, 2db TY147A, 2db SW3, 1 db Vardar EVO 140ER (semi-active módban) van. Megfordult nálam ezentúl majdnem minden venti az ajánlott listáról. Újonnan 50 ezer forintnyi venti :) van baj meg venti-csend fétis :)

B14: sűrű radira és koszos porszűrő mögé a legjobb
SW3: radira, bordára és házhűtésre, legjobb all-around venti
TY147A: bordára és házhűtésre. 5ezer alatt oké, efelett inkább az SW3. Sajnos nem kapható vagy nagyon drága, de 4-4,5e között a legjobb vétel.
Vardar: hangosabb, de tol, mint a bolond

budget opció:
akasa apache: házhűtés, radi, borda. (aprón árulnak 3db-t 10ért, 2db-t 6ért, szerintem insta get 3e/db áron, ha számít a pénz)
akasa viper: jó mindenre, tol mint a bolond, de hangos.
Nanoxia deep silence: közepes, de csendes. Szerintem kerülendő. alig kapható.

[ Szerkesztve ]

(#35023) abridabri válasza |AP| (#35020) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem volt 6db 140mm SW3 High-speed . Semmivel se hangosabb mint a sima verzio , ugyanugy 300 rpmig le lehet szabalyozni mint a simat, csak ebben marad tartalek is, ha kellene mondjuk benchmarkolashoz.

(#35024) mgabi válasza abridabri (#35023) üzenetére


mgabi
senior tag

pontosan: sw3 140 pwm high-speed 300-1600 között szbályozható.

(#35025) Motion_Blur válasza mgabi (#35022) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vardart meddig engeded el?

Én csak hétvégén tudom beszerelni, fix 1000 RPM-re gondoltam első körben, hang nem zavar :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35026) mgabi válasza Motion_Blur (#35025) üzenetére


mgabi
senior tag

1080ti gaming x.re fújja a levegőt alulról, vga venti rpm -500 rpm a cél. A lényeg, hogy a vga venti elnyomja és észre se lehessen venni, hogy ott van. Amúgy 1300-1500 akaron megfogni, mert felette már minden nagyon hangos és felesleges is.

[ Szerkesztve ]

(#35027) dik válasza dik (#35003) üzenetére


dik
őstag

Mindegy, de azért köszönök mindent majd lesz valami... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#35028) abdulka1 válasza dik (#35027) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nem írtál sem keretet, sem azt, hogy milyen módon tudod vezérelni(3 vagy 4 pines kellene).
Ezek függvényében még az összefoglaló is segíthet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35029) crazygamer75 válasza crazygamer75 (#34994) üzenetére


crazygamer75
tag

Up
Valaki tudna valami választ?

(#35030) Feriboy2 válasza crazygamer75 (#35029) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

3 pines venti csatlakozó nincs a tápegységeken szóval nem fogod tudni közvetlenül a tápra kötni a ventiket. legfeljebb molex (vagy sata) 3pin átalakítóval (pl ilyesmik)
de lehet hogy a házadhoz adnak valami hasonlót azt nem tudom.

ventivezérléshet van több féle program is. én az alaplapomhoz tartozó progit az msi command centert használom, szerintem az asrocknak is van ilyenje, nézd meg az alaplapod honlapján. (bár nekem csak a cpu illetve alaplap hőmérséklete alapján lehet azzal vezérelni a ventiket)
még szokták ajánlani a speedfan illetve argus monitor progikat is.

én egyszer próbáltam 4pin--> 2db 3pin elosztót használni akkor meg se mozdultak a ventik, bár az elosztót az aliexpressről vettem :D

(#35031) dik válasza abdulka1 (#35028) üzenetére


dik
őstag

Ja igen 2db 3pines van most meg egy molex. Ára mondjuk 3000Ft alatt legyen, inkább 2000 mint 3000. :) Halk legyen a töbii meg nem érdekes.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#35032) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Adott egy Fractal Design Core 1500 típusú házikó, benne az adatlapomon szereplő konfig.

Jelenleg van a házban elöl 2 db, hátul 1 db 120-as pwm venti, amit az alaplapról hajtok, felül még két 120-as 3 pines, amit a ház háromállású szabályzójáról.

Nemrég került be egy RX 580-as vga, ami a korábbinál jóval több hőt termel combosabb programok alatt.

Mivel a ház oldalán van még hely egy 140-es ventinek, érdekelne, hogy érdemes lenne-e ide is rakni egyet, ami a vga-ra fújná a friss levegőt. Pwm-re gondoltam, van is otthon y kábel hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#35033) abdulka1 válasza dik (#35031) üzenetére


abdulka1
őstag

Talán nézd meg ezt:[link]
De ha az a 2-3000 a full keret akkor ez:[link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35034) Feriboy2 válasza kutga (#35032) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

én az egyik fenti ventit odatenném próbaképpen.

(#35035) kutga válasza Feriboy2 (#35034) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajna csak 14-esnek van furat. Nézek akkor valami olcsóbb fajtát.

MOD
Most nézem, hogy ebben a házban alul is van ventihely, ilyennel se nagyon találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#35036) nuke7 válasza kutga (#35035) üzenetére


nuke7
veterán

pedig ujabb házakban szinte mindegyiknél van...
viszont akkor az egyik felsőt oda raknám, elölről nem sok levegőt kap a konfig.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#35037) kutga válasza nuke7 (#35036) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, az eleje teljesen zárt.

Let the Zone take me if I am.

(#35038) abdulka1 válasza dik (#35031) üzenetére


abdulka1
őstag

Egyébként, ha egy aljzatról akarod vezérelni mind a hármat, akkor valami ilyesmire is szükséged lesz.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35039) mgabi válasza kutga (#35032) üzenetére


mgabi
senior tag

Érdemes, de kifelé fújjon. Apache 140.

(#35040) kutga válasza mgabi (#35039) üzenetére


kutga
nagyúr

Kifelé? :F

Let the Zone take me if I am.

(#35041) dik válasza abdulka1 (#35033) üzenetére


dik
őstag

Mármint darab arra értettem a 2000Ft körül, de ez a piros színű viszont nagyon szimpatikus. Vga kártyára szerintem elég is lesz belőle 3db ilyen. Molex és 3pin csatija is van ami tökéletes a szempontomból talán...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#35042) mgabi válasza kutga (#35040) üzenetére


mgabi
senior tag

elől, alul be
oldalt, hátul, fent ki

(#35043) kutga válasza mgabi (#35042) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#35044) Morris


Morris
veterán

Urak!

Alpenföhn Wing Boost 3 ARGB TRIPLE PWM 120mm ventikről van valakinek véleménye?

(#35045) abridabri válasza Morris (#35044) üzenetére


abridabri
veterán

(#35046) kutga válasza mgabi (#35042) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyébként ha már itt járok.

Ezzel a sok ventivel alapból már szép hangja van a gépnek. Ami benne van jelenleg:
2 db Xilence 120 mm pwm elöl
1 db CM SWIF 120P pwm hátul
3 db CM SWIF-1201 kettő felül, egy alul
1 db BQ Pure Wings 2 140mm pwm oldalt (ez majd jön).

A kérdés, hogy kell-e ennyi, és ha igen, mire érdemes beruházni ami valamivel csendesebb mint a mostaniak? Pwm osztó van itthon, az is lehet hogy mind pwm legyen.

Let the Zone take me if I am.

(#35047) diegho válasza kutga (#35046) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem ma jön meg az Arctic P14-es csomag. Van mihez hasonlítani, hétvégén írok róla, hogy milyen.

(#35048) abridabri válasza kutga (#35046) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam 14 db 14cm venti van, de hangtalan a cucc :B 9db Noctua NF A14pwm + 5db Phanteks PH-F140SP . A VGA coil whine jobban idegesit/halatszik.
Mi az ami melegszik nalad ?
Fractal 1500 hazad van ami elol nagyon zart . En igy oldanam meg : fent az elso ventihelyen 1x14cm venti befele fuj a CPU huto ele' . Oldalt 1x14cm venti befele fuj a VGA ra . Hatul 1x12cm venti kifele fuj . PCI takarolemezek a VGA alatt kiszedve.

[ Szerkesztve ]

(#35049) kutga válasza abridabri (#35048) üzenetére


kutga
nagyúr

14 db, nem semmi. ;]

A VGA fűt egyértelműen.

Let the Zone take me if I am.

(#35050) nuke7 válasza abridabri (#35048) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ez jó ötlet szerintem is :K

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.