Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Grózi válasza Because (#18450) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 3 pin akkor Nanoxia DS,Be Quiet Pure Wings 2,ha 4 pin akkor Lepa Bol.Quiet,Nanoxia DS Pwm.
Tudom,hogy szinte senki nem olvassa,ezért is hívom fel rá a figyelmet időközönként.Volt értelme megírnom... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18452) Because válasza Grózi (#18451) üzenetére


Because
őstag

ezért köszönöm! :R

(#18453) ubyegon2 válasza Grózi (#18451) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Volt értelme megírnod, mert így mindig csak figyelmeztetned kell az érdeklődőt, hogy összefoglaló! :)

Nagyon hasznos segítség ez, nekem sajna csak 50 %-ban segített, mert 1 napom volt hátra a kánikuláig múlt héten, így hátra a javasolt COOLINK SWiF2-800 került, előre viszont amit aznap meg tudtam venni, a COOLINK SWiF2-1200. Előre inkább a javasolt típusokból szerettem volna választani, de e kettő is nagyon jól teszi a dolgát, már csak egy 7 voltos adaptert kell szereznem a 120-ashoz. Most meg már a proc venti hangja idegesít kicsit, fene se érti, miért kell 2000 körül pörögnie egy APU-n, ha nem terhelem semmivel,ennyit ír az inxi -F:
Sensors: System Temperatures: cpu: 23.0C mobo: N/A gpu: 14.0

Arra adhatnátok tippet, hol tudok jó leírást találni az ASUS F2A85-M Chassis Q-fan control manual szabályozására, mert négy értéket kéne beállítani, de halványan se sejtem, mit mekkora értékre tegyek!?

Van alsó/felső hőérték és ugyanaz duty cycle-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#18454) Grózi válasza ubyegon2 (#18453) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztában vagyok vele végül is,hogy kellett az összefoglaló-csak kevesen nézik.
A gyári fm2-s Amd hütő már csak ilyen,javaslom a cseréjét-már egy 2-3 K-s kis hűtő is bőven felülmúlja-elég.(Én anno egy Arctic Freezer 7-t használtam ezen a procin,húzva is elég volt).
Ha a gyártói oldalról letöltöd az ASUS AI Suite II-t,azzal winfos alatt tökéletesen be tudod állítani a venti-így nem kell bios-ban!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18455) ubyegon2 válasza Grózi (#18454) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ismerős a dolog, én is összeállítottam kezdőknek egy tényleg érthető Linux Mint használata c. topik összefoglalót, de csak akkor olvassák a kezdők, ha felhívom rá a figyelmet. Összefoglalót valahogy senki nem szeret olvasni, pedig hw/sw esetén igen hasznosak!

El is felejtettem említeni, hogy nem gyári hűtő van a procin, az Alpine 64 GT rev.2 hangos nekem kicsit. :B

"Ha a gyártói oldalról letöltöd az ASUS AI Suite II-t,azzal winfos alatt tökéletesen be tudod állítani..."
Van fenn egy Win7 még, de inkább Linuxot használok, így gondolom, hiába állítanám be ezzel a programmal. :)
Azért köszi, lehet, hogy kíváncsiságból kipróbálom, annyi időt kibírok Winnel.

[ Szerkesztve ]

(#18456) Grózi válasza ubyegon2 (#18455) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem jól összeszedett,átgondolt összefoglalót csináltál-mondom ezt informatikusként.Csak ha nem olvassák..
Hát az Arctic ventijeit nem véletlenül nem ajánlom-újonnan se egy nagy eresztés és igen hamar rohamosan csak romlik.Viszont nem kell komplett hütőt cserélned,elég ha a ventit lecseréled egy minőségi 80/92mm-sre.(biztosan fel lehet rögzíteni még a 92-st is)
Hát sajnos Linux alá nincs AISuite,viszont ha privátba dobsz egy screenshot-t a bios venti állítási lehetőségeiről,szívesen segítek!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18457) ubyegon2 válasza Grózi (#18456) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi az elismerést, főleg informatikusként! :R Szerintem csak annyi jó benne, hogy én is abszolút laikusként foglalkozom vele, így könnyebb kezdőknek leírni egy ismertetőt.

privi megy... és köszi még egyszer. :)

(#18458) Grózi válasza ubyegon2 (#18457) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18459) kikey válasza Grózi (#18451) üzenetére


kikey
csendes tag

Hali
Gondoltam én is rákérdezek hogy milyen ventit ajánlanátok a gépembe. De megláttam ezt a kommentet, utánanéztem az ajánlot ventiknek, és ez a Lepa Bol.Quiet elég meggyőző adatokat ígér. :K

(#18460) Grózi válasza kikey (#18459) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egyik legjobb 120mm-s 4 pin-s venti-nekem is nagyon bevált!
Kékből van 6db raktáron Varázslónál,a piros rendelésre(kb. 1 hét).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18461) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Szeretném kihasználni számítógépházam hűtőventilátoros adottságait. A megfelelő "klíma" biztosítása mellett a lehetőség szerinti alacsony zajszint mellett.
Fent és hátul Alpenföhn Wing-Boost 140-es, illetve 120-as ventik húzzák majd ki a meleg levegőt, elől pedig a lecserélt CM 200-as gyári légkavaró helyett 2 db 140-es BeQuiet Silent PWM ventilátor lett beszerelve.
Alulra vagy egy 120-as Akasa Apache PWM Black-ben gondolkodom vagy pedig a szimmetria érdekében ugyancsak egy BeQuiet PWM-es 120-as ventiben. Így a hideg levegő szállítása ez utóbbiakra (2 db BeQuiet+1 Akasa vagy 3 db BeQuiet), míg a melegé az Alpenföhn csapatra lenne bízva.
Árat, légszállítást, élettartamot, figyelembe véve a leírásaikat összevetve számottevő különbségek vannak, zaj tekintetében a maximum mindkét esetben 16dB körüli.
Az ár figyelmen kívül hagyásával, illetve mindent egybe véve melyiket javasolnátok?

Köszi előre is: Dzsozi56

(#18462) Grózi válasza Dzsozi56 (#18461) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a BQ-t és az Akasa-t favorizálnám,az Alpenf. se rossz-viszont ezek kicsit jobbak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18463) Dzsozi56 válasza Grózi (#18462) üzenetére


Dzsozi56
tag

Teljesen egyetértek, de a három Alpenföhn és előre a két BeQuiet Silent PWM 140-es már adott és be vannak szerelve, csak az alsó helyre kellene kiválasztani a két kiváló versenyző közül az egyiket. Mivel mindkettő halk az egyéb paraméterek alapján kellene dönteni!
Az ár lehet pl. döntő, de arra is kíváncsi lennék, ha ettől eltekintenénk, akkor hogy áll a verseny kettőjük között?

(#18464) Grózi válasza Dzsozi56 (#18463) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alulra nem tudom hogy szükség van-e rá(max. 1-2 fok a vga-n),de akkor a helyedben a BQ-t választanám!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18465) Dzsozi56 válasza Grózi (#18464) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszi, akkor a BQ-et választom!

(#18466) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv!
Vízhűtés topicból kacsintottam át ide. Hamarosan tervezek (gépház váltás után), venni néhány finomságot.

Ventillátorok hangját a CoolingTechnique youtube csatorna alapján nézegettem, és engem a Corsair SP120 Quiet Edition eléggé meggyőzött hogy jó lesz vízhűtéshez, mert érezhetően csendesebb mint a "normál" társa.
Quiet vs High Performance

A leendő házam Corsair 750D lesz ha minden jól megy, ahol nincs radiátor oda Corsair AF120 Quiet ventiket szeretnék.

Vélemény? :R Előre is köszönöm!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18467) kikey válasza Grózi (#18460) üzenetére


kikey
csendes tag

Bocsi, de enyire nem vagyok képben hogy tudjam ki az a varázsló. :DDD

(#18468) gtamate2 válasza kikey (#18467) üzenetére


gtamate2
veterán

merlinhardver.hu

*Sn0w

(#18469) Grózi válasza haxiboy (#18466) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Üdv itt is!
Mint ott írtam(és más is) ha finoman akarok fogalmazni akkor közepes az Sp(én rondábban mondanám).A Quiet csendesebb ez tény,viszont cserébe se légszállításban ,se statikus nyomásban nem jeleskedik.
A Korszar ventik terén abból él,hogy jól néz ki és csomó épített csodagépben látod(vajon ki szponzorálta?)
Milyen vastag radira kéne a venti?
kikey [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18470) kikey válasza Grózi (#18469) üzenetére


kikey
csendes tag

Omg, sejtettem hogy a merlinhardverről van szó, mivel én is ott nézegettem a ventiket, meg már vásároltam onnan vagy 2 alkalommal. De komolyan mondom csak a mai napon esett le hogy az a logo mit is ábrázol: hát egy rohadt "varázslót". :DD
Mindenesetre köszönöm válaszaitokat! :)

(#18471) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni!Adott egy ház,elöl van benne egy 12cm-es venti,hátulra pedig tettem bele egy 9cm-es PWM-es Arctic ventit! Az alaplapomon van egy CPU fun,meg egy SYS fun! A cpu fun ugyebár 4 vezetékes,de a sys fun csak 3,de oda van írva hogy pwm! Hiába állítom a biosba a sys funt,nem változtatja a fordulatot! Az Arctic ventin 3 féle bekötés van.Van egy 3 pin-es, egy 4 pin-es,és egy olyan amibe belemegy egy 4 pin-es. Hogy kössem össze hogy szabályozni tudjam a CPU,és a SYS ventit? Mellékelnék egy képet is,hogy jól van-e a procihűtőm felrakva,vagy fordítsam meg! Előre is köszönöm! :R

(#18472) Grózi válasza Pehi (#18471) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A cpu hűtőt jó irányba tetted fel.4 pin-s ventit 3 pin-s aljzatról nem fogsz szabályozni,csak feszültség alapon.
Az alaplapod pontos típusa?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18473) Pehi válasza Grózi (#18472) üzenetére


Pehi
senior tag

Hello! Asrock FM2A88M-HD+!

(#18474) demmer123


demmer123
őstag

Akasa black ventim van 3db 12cm,és 1 db 14cm.Kérdés az hogy a raijintek triton vízhűtőn 950 fordulaton nagyon halk de viszont 68fokosra is felmegy a cpu terhelés közben.1200 fordulaton nagyon hangja lenne érdemes felhúzni addig?

(#18475) Grózi válasza demmer123 (#18474) üzenetére


Grózi
Topikgazda

100* el lett neked már magyarázva,hogy használd hőfok függvényében szabályozva-de azért havonta rákérdezel...
Pehi
A gyártói oldal szerint van egy 4 pin-s cpu_fan és egy 4 pin-s cha_fan aljzatod.Nézz utána az alaplap könyvében,hogy a cha_fan is pwm-s e,mert ha igen akkor annak tudnia kell szabályozni a ventid.
És ne szúrj be percenként egy képet a biosból légyszí!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18476) Pehi válasza Grózi (#18472) üzenetére


Pehi
senior tag

Bocs! Még elküldöm a bios beállítás lehetőségeit![L:/dl/upc/2015-07/14/530042_d6mkivuxjvujwo0l_201507141430.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/14/530042_d6mkivuxjvujwo0l_201507141430.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#18477) Pehi válasza Pehi (#18476) üzenetére


Pehi
senior tag

(#18478) Pehi válasza Grózi (#18475) üzenetére


Pehi
senior tag

Bocs a képekért,és köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#18479) Grózi válasza Pehi (#18478) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézd meg az alpalp könyvében a cha_fan kiosztását.Ha így van akkor valóban pwm-s:
1.Ground
2.+12V
3.Sense
4.Speed Control

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18480) dqdb válasza Grózi (#18479) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megnéztem neki, mind a CPU_FAN, mind a CHA_FAN PWM-es.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18481) Glaz-dozfhut válasza Pehi (#18478) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A 3 pines csatlakozó az a PWR Fan Connector (tehát nem PWM van odaírva), amit nem fogsz tudni szabályozni legfeljebb külső ellenállással vagy "lassító" adapterrel, ami csökkenti a feszültséget. De úgy is állandó fordulatú lesz.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#18482) Grózi válasza dqdb (#18480) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Áruld már el nekem légyszíves,hogy gyártói oldalon vagy hol nézed meg?Vagy letöltöd az adott lap User Manual-jat?
Akkor elméletben tudnia kell szabályozni a 4 pin-s ventit a cha_fan-ról is.
Glaz-dozfhut
Azt írta,hogy a cha_fan-ról akarja szabályozni.Az 4 pin-s neki,de ő azt írta hogy 3-tehát lehet hogy a pwr-re dugta.
Pehi Az alaplap jobb alsó sarkában van a cha_fan!!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18483) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#18482) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az eredeti kérdésfelvetésbe említést tett róla, hogy szándékai vannak vele. Én meg megemlítem, hogy az olyan.

- Glaz-doz-fhut -

(#18484) dqdb válasza Grózi (#18482) üzenetére


dqdb
nagyúr

Áruld már el nekem légyszíves,hogy gyártói oldalon vagy hol nézed meg?Vagy letöltöd az adott lap User Manual-jat?
Google keresés az Asrock FM2A88M-HD+ szövegre, az első találatnál ott van a Manual link direktben, ami ide visz, típus ellenőrzése szemmel, letöltés, görgetés a tartalomjegyzékig, internal connectors, még pár görgetés, és megvan a válasz legfeljebb 40-50 másodpercen belül, majd még ennyi idő a hozzászólást megírni :)

Ha pontosan tudod, mit keresel, akkor tényleg pillanatok műve, nem adatbázisból/egyéb forrásból dolgoztam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18485) Grózi válasza dqdb (#18484) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi,így nem jutott még eszembe-ezentúl használom!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18486) haxiboy válasza haxiboy (#18466) üzenetére


haxiboy
veterán

Jelenleg még nem tudom hogy milyen radiátor lesz, ez nagyban függ hogy mennyi pénzt tudok rászánni az építésre. Első körben csak a CPU fog kapni vizet, illetve ha jó áron kapok hozzá blokkot akkor a vrm. GPU-ból nem refim van és tudomásom szerint csak az EK gyárt rá blokkot, elég húzós áron, és ha cserélni szeretnék az már drága mulatság lenne ha nem viszik el a gpuval együtt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18487) Grózi válasza haxiboy (#18486) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 45mm-nél nem vastagabb radira keresel ventit,ami csendes és alacsony fordulaton is kellő légszállítással bír-akkor neked az Akasa Apache kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18488) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Az én masinám :C

Szeretnék segítséget kérni. A ház amit bérlek sajnos rettentően poros, így a gépház belseje is. A gyári porfogók a gépházon valamicskét felfognak, de 2 hetente takarítom a gépemet, és kilós porcicákat szedek össze.
Azt találtam ki, hogy kétoldalú ragasztó segítségével tépőzárat erősítek az asztalom hátlapjára, illetve előre is, közvetlenül az élfólia alá, majd ehhez egy porfogó/portaszító anyagot veszek, amire a tépőzár másik részét rávarrom (ezt lesz nehéz kivitelezni :DD ). És ezt raknám a gépház alá.
Kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot kellene használnom?
Esetleg valaki készített már hasonlót? Mik a tapasztalatok?

Szerk: Még egy kérdés. [link]
Ezek mennyire ajánlott ventik? A táp mellé alulra, illetve előre menne egy-egy belőle. (És milyen csatlakozás kell nekik?)

Előre is köszönöm válaszaitokat! :R

In Side:
CPU: AMD FX-8120 4.4GHz (Scythe Mugen Rev3B hűtő)
Alaplap: Asus M5A99X Pro R2.0
VGA: Asus ROG Matrix Platinum HD 7970
RAM: Kingston HyperX Performance 2x8GB 2400MHz
Táp: FSP Hexa+ 500
Ház: Bitfenix Shinobii egyéni edísön ;]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18489) Grózi válasza Vidual001 (#18488) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van por abban a gépben,az látszik.Kapni mágneses-csavarozható porszürőket amit bármely házra fel tudsz szerelni-most is van aprón olcsón.
Azokat a Korszar ventiket meg messziről kerüld,olyan hangos mint a fene.Ha led-st akarsz 120-ban akkor Lepa Bol.Quiet.Az egyik legjobb venti 120-ban és újonnan 6K körül van 2db.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18490) Vidual001 válasza Grózi (#18489) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, köszönöm a tippet és tanácsot! :)
A mágneses porszűrő nekem eszembe se jutott :W
Gondolom apróbb résekkel (finomabb?) verzió is létezik, hová érdemes rakni? A gépház és a táp/ventilátor közé, vagy a gépházon kívülre?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18491) Grózi válasza Vidual001 (#18490) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első körben mutasd be a gépet Kompresszor Bácsinak(8-10 bar csodákra képes).Porszűrőt(mágnesest) mindig a ház külső felére rakjuk,így könnyen hozzáférsz ha tisztítani akarod.Én alulra és előre(mindkét venti helyhez) tennék és ha felül nyitott a házad(képeken nem látszik) akkor oda se árt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18492) Vidual001 válasza Grózi (#18491) üzenetére


Vidual001
tag

Sajnos nincs kompresszorom, úgy szoktam takarítani, hogy kiviszem a kv méterszer-2méteres fa asztalkámat a kertbe, rárakom a gépemet, és alkatrészenként ecsettel + tüdővel + porszívóval (természetesen csak óvatosan) szedem le a port :))
A számítógép asztalomat bent letakarítom, majd a kint összeszerelt PC-t beviszem és újra csatarendbe állítom :D

És ez két hetente eléggé fárasztó, ráadásul lehet sűrűbben kellene (1 hete takarítottam), ezért is írtam ide. :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18493) abridabri válasza Vidual001 (#18492) üzenetére


abridabri
veterán

suritett levego spray is 1 megoldas ,jobb mint a tudo ,barmelyik sztech boltban kaphato ,igaz 900 ft ,de 3 takaritast kibir kb

(#18494) Grózi válasza Vidual001 (#18492) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát az úgy elég pepecselős és nem túl hatékony.abridabri által alkalmazott spray se rossz,csak nem kiadós.Egy autószerelő-gumis műhelyben ha megkéred a szakikat biztos kinyomatják vagy esetleg benzinkúton a keréknyomás fújó is megteszi,bár az nem olyan erős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18495) Vidual001 válasza Grózi (#18494) üzenetére


Vidual001
tag

Sprayt már én is vettem, nálunk (XVI. ker) 1400 FT-ért lehetett kapni, és 2 tisztításra volt elég, úgyhogy ezt gyorsan hanyagoltam is.
A benzinkutas 3 max 4Bar-os nyomást állít elő, ennél kikellene szerelnem az alkatrészeket, vagy maradhat minden a házban, és így is bátran nyomhatom neki?

(Bocsánat a sok kérdésért :R )

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18496) Grózi válasza Vidual001 (#18495) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az én kompresszorom 8 bar-s és semminek nem lesz tőle baja.Arra vigyázz,hogy mikor a ventiket 1-2 cm-ről fújod el ne érje a forgó lapátot a pisztoly vége-egy 5K-s ventit már én is lenulláztam így mert figyelmetlen voltam.Ja és ritkán előfordul,hogy az előlapi kábeleket(power,reset stb.) lemozdítja az alaplapról-max. vissza rakod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18497) Vidual001 válasza Grózi (#18496) üzenetére


Vidual001
tag

Köszönöm a rengeteg segítséget! :R
Holnap ki is viszem a ház dobozában az egész konfigot a közeli benzinkúthoz, aztán ha hülyének néznek, ha nem, nekiállok kiporolni :C

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18498) dqdb válasza Vidual001 (#18497) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem biztos, hogy olyan jó ötlet. A benzinkúti kerékfelfújásra való kompresszor levegője nagy valószínűséggel nem eléggé tiszta ilyen feladatra, a levegő mellett kevés olaj is jöhet belőle. Ez egy guminak nem árt, de egy elektronikai alkatrésznél okozhat problémát. Próbálj meg egy műhelyt keresni inkább, vagy hosszabb távra vegyél használt/kisebb airbrush kompresszort (én ezt tervezem).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18499) Grózi válasza dqdb (#18498) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyennel még nem találkoztam,mondjuk nem sűrűn(2-3 alkalom) fújattam kúton.Mondjuk szerintem egy tiszta pzs-vel könnyen ellenőrizhető,ha olajos lesz akkor felejtős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18500) Pehi válasza Grózi (#18479) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi még egyszer :R ,meg van a másik,az 4 pin-es! A jobb alsó sarokba volt,és azért nem találtam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.