Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) fogtunder válasza Nixon18 (#29000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem ismerem az Asrock sw-t, de gondolom a Windows alatt beállított lesz a mérvadó, MSI-nél úgy van.

ha globálisan lehet csak állítani, akkor mondjuk mindegy, mert az összeset átrakja ugyanarra, de ez csak tipp részemről, hátha jön valaki nálam okosabb a témában és megmondja a frankót.

ha nem lehet megoldani, akkor kell egy 4 PIN, én ugyanazt vennék hátra is, mint ami elől van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29002) balazska92 válasza fogtunder (#28999) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, közbe gyorsan kipróbáltam ismét és átdugtam a wing boostot a cpu fanra, működik, rosszul emlékeztem. A pumpával vagyok gondba hogy hova dugjam, és hogy szabályozzam :D

(#29003) fogtunder válasza balazska92 (#29002) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kellene az aljzatok lábkiosztása a kézikönyvből, segítség az összefoglalóban hozzá, hogy mit kell keresni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29004) balazska92 válasza fogtunder (#29003) üzenetére


balazska92
senior tag

(#29005) fogtunder válasza balazska92 (#29004) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az összes port hibrid, szóval bármelyikre mehet, csak állítsd át, hogy fesz alapon szabályozzon. a CPU_OPT viszont lehet csak a mellette lévő aljzattal közösen szabályozható, ezt ki kell próbálnod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29006) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van olyan 92mm es venti ami halk és elég lehet egy toronyhűtő hangos hűtőjének a lecserélésére? Melyikek ajánlottak?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#29007) balazska92 válasza fogtunder (#29005) üzenetére


balazska92
senior tag

A fesz alapú szabályzásra hogy kell átállítani? Jelenleg így van: [link]

(#29008) BogyóBP válasza balazska92 (#29007) üzenetére


BogyóBP
addikt

DC mode.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#29009) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
Tavaly láttam egy bequiet bemutatót egy mágneses ventiről, csapágy mentes volt.
Egy kínai kiscsaj mutatta meg a legújabb fejlesztést, hogy nem hallja a ventiket csak látja hogy pörög.
Simán ki tudta venni a helyéről a ventilátorokat és visszarakni mert pusztán a mágneses vonzerő-taszítás tartja középen.
Megvalósult mára? Kapható, árulnak ilyet? Mert még nem láttam a webáruházakban.
Esetleg nem tudjátok miért nem valósult meg a projekt?

Sunon Maglev néven a ferdeszeműek már évek óta gyártanak ilyet, az előző cégemnél használták, mert direkt poros környezetbe való ventit kerestek és nagyon megörültek amikor rábukkantak.

ui.
Nemrég a BQ SW3 ventiről nagyon jó teszteket olvastam. Tényleg megéri a pénzét? Még az SW2-től is jobb, igaz drágább.

[ Szerkesztve ]

(#29010) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Kandalló alá keresek halk, de lehető legnagyobb levegő szállítású ventilátort. Jelenleg 4db 12cm, 12 voltos coolink van benne, de kevésnek találom.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#29011) abridabri válasza szokeherceg (#29010) üzenetére


abridabri
veterán

Noctua Industrial ventik birjak a meleget ,es nagyon erosek is ha epp az kell.

(#29012) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Házhűtés (léghűtés) tervezéséhez szeretném kikérni a véleményeteket, tanácsotokat. A fő szempont a hűtés hatásfoka, a zajszint teljesen mellékes.
Ház: CM MasterCase Pro 5; CPU-hűtő: be quiet! Dark Rock 3.

6db 140mm-es venti elhelyezését terveztem: elöl 3 / hátul 1 / felül 2.
Amiben bizonytalan vagyok, hogy kell-e a két venti felülre vagy elég lenne egy db is?

A házhoz 3 db 140mm-es (3 tűs?) ventilátort adnak, amikhez vennék további 3 db-ot (a ház első részébe), csak azt nem tudom, hogy a 3 pin-es VAGY a 4 pin-es PWM-es modellek közül válasszak? (A kiszemeltek: AeroCool Dead Silence 140 black edition illetve a BE quiet! Shadow Wings 140mm PWM)

Jól gondolom, hogy az ASUS RoG STRIX B250F GAMING alaplap PWM és feszültségalapú szabályozásra is képes a 4-tűs venti aljzatokban? Vagyis bármelyik típusú venti megfelelő?

Ha igen, akkor melyik az ajánlottabb? Továbbá, ha mindekettőt tudja, mi dönti el, hogy ténylegesen hogyan fogja szabályozni amit rádugok – felismeri, ha a veneti pwm-es vagy manuálisan kell beállítani a biosban?

(#29013) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Enermax Liqmax II 240 ELC-LMR240S-BSA vízhűtőm.
Le akarom cserélni a gyári hűtőjét, mert kék ledeset szeretnék rá tenni.

Ezt néztem ki: Enermax UCDFV12P-BL D.F.Vegas Duo 120mm kék

A specifikáció szerint ultra silent és silent módban nem tűnik hangosnak, illetve a led világítással kapcsolatos igényeimet ez teljesen kielégítené.

Mi a véleményetek erről a ventiről? Az ajánlott ventik között nem látok Enermax-ot.

Ha tudtok jobbat jelezzétek.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#29014) juliensorel válasza Molyzsa (#29013) üzenetére


juliensorel
senior tag

Azert nem latsz mert kukak, egyet kiveve: lepa bol.quiet, az kell neked. Van belole kek ledes, nekem is ket ilyen van a szinten liqmax 240-en.
(Hogy tudtad elviselni eddig a gyari enermax ventit?! :F en elso bekapcs utan vagtam vissza a dobozba, olyan hangosak meg kis fordulaton is. Jo persze kinek mi a hangos)

(#29015) Molyzsa válasza juliensorel (#29014) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Mielőtt itt kérdeztem nézegettem a lepa bol.quiet-et, csak szerintem annak a fénye kevés lenne nekem (4 ledes).

Az Enermax gyárija silent módban nekem nem volt zavaró, ha odateszem a fülem akkor hallani ugyan némi reszelést, de még az ingerküszöböm alatt van (főleg két gyerek mellett :) )

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#29016) juliensorel válasza Molyzsa (#29015) üzenetére


juliensorel
senior tag


Sztem eros fenye van, nekem meg sok is,par napig hatul volt kiszivonak es leszedtem mert vakitott az uvegfalon at, a monitor mellett.

(#29017) BogyóBP válasza juliensorel (#29016) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez milyen gépház?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#29018) juliensorel válasza BogyóBP (#29017) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nzxt s340 elite. Most adtam el, mert megis kell tobb hely :) csak ket hdd fer bele, elolapi slotok pedig egyaltalan nincsenek.
De eddigi kedvenc hazam volt, nagyon jo cucc.
Rip :D

[ Szerkesztve ]

(#29019) BogyóBP válasza juliensorel (#29018) üzenetére


BogyóBP
addikt

Anno én is vágytam egy ilyenre, de nem jött össze a megvétele pont az riasztott el mint téged hogy nincs előlapi slot. A táp nem melegetett hogy el van szeparálva? Mire jó az amúgy hogy egy ilyen házban van?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#29020) Thermy


Thermy
tag

Valaki tudja miért nem lehet kapni fractal design meshify c-házat? Nemrég jelent meg, volt alzának meg iponnak is, most meg semmi, mire el jött volna az én időm :/ Vagy tudna valaki eladót? :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#29021) juliensorel válasza BogyóBP (#29019) üzenetére


juliensorel
senior tag

Miert melegedett volna? Van az aljan remek kihuzhato porszuros nyilas kulon a tapnak, amit innen nem latsz termeszetesen (mint minden alsotapos hazon), ott beszivja a tap ventije a friss levegot, hatul pedig kitolja a racson. Minden alsotapos hazban igy hutenek a tapok.
Ez egy remek haz annak akinek nincs kettnel tobb hdd-je, es nem igenyel elolapot.

[ Szerkesztve ]

(#29022) fogtunder válasza Thermy (#29020) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyrészt rossz topik, ez a ventilátoroknak van, gyere át a milyen házat vagyek topikba és megbeszéljük. másrészt az utolsó mondat a szabályzat szerint hirdetésnek minősül és az tilos szakmai topikban, erre vigyázz a jövében, mert jöhet érte az ejnye-bejnye a modoktól.

(#29019) BogyóBP: mitől melegedett volna? teljesen külön van a ház többi részétől, nincs semmi a levegő útjában. a táptakaró lemez pedig arra jó, hogy a fölös kábeleket be tudd pakolni mögé, illetve itt ugye SSD rögzítő hely is, de nagyrészt csak optika. viszont ez is a házas topik témája, Grózi nevében kérem, hogy fáradjunk át oda a témával.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29023) CSB29 válasza BogyóBP (#29019) üzenetére


CSB29
aktív tag

Szia, én most rendeltem pont Alzán és külön rákérdeztem. Azt mondták, hogy kb. 2 hét minimum mire raktáron lesz és akkor +1-2 nap mire kiszállítják.

(#29024) balazska92 válasza BogyóBP (#29008) üzenetére


balazska92
senior tag

És dc modra hogy kell atallni? A fan xpertben nincs ilyen lehetoseg

(#29025) CSB29


CSB29
aktív tag

Ha már témánál vagyunk:

Kinéztem magamnak 3x Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Balance RGB ventit. 4pin pwm, rgb, halk.
Szóval a kérdés, hogy ha az alaplapom (MSI X370 SLI PLUS) msi mystic lighting kompatibilis, meg a gyártó szerint a CM is, akkor nem kell kontroller külön? Van a lapon egy RGB fan header, oda kell mindet bedugdosni? Vagy csak egyet lehet és splitter kell? Most vágnék bele, még nem csináltam.

Köszi

(#29026) fogtunder válasza balazska92 (#29024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

esetleg BIOS-ban nézd meg, sajnos nem ismerem az ASUS lapokat, mert utoljára még az Athlon XP korszakban volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29027) dqdb válasza balazska92 (#29024) üzenetére


dqdb
nagyúr

BIOS-ban a Hardware Monitor oldalon (lehet, hogy csak Monitor) oldalon fogod megtalálni az adott csatlakozóhoz tartozó Q-Fan Control beállítást Disabled, PWM Mode és DC Mode értékekkel (esetleg még Auto is lehet a listában). Ezt kell DC Mode-ra átállítani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29028) dqdb válasza zolee3000 (#29012) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindegyik csatlakozód hibrid, a BIOS-ban kell beállítani, hogy 3 vagy 4 pines ventilátort kötsz rá (lásd az előző hozzászólásomat, hogy milyen néven keresd meg).

Amit érdemes megnézni, mielőtt elkötelezed magad:
* tényleg létezik-e a fenti menüpont
* a Fan Xpert telepítése után mennyire tudod adott csatlakozót leszabályozni PWM és DC módban (sokszor ez 50%, ami feleslegesen sok lehet)

Nem írtál konkrét konfigurációt, de felesleges ennyi ventilátort venni. Felülre csak akkor kell kettő, ha azok vízhűtés bordáján vannak, különben az első a CPU hűtő elől szívja el a levegőt. Elöl kettő, hátul egy, felül egy összeállítás a legtöbbször elegendő.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29029) balazska92 válasza dqdb (#29027) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi. Megnéztem, csak enabled / disabled van, semmi más nincs. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29030) zolee3000 válasza dqdb (#29028) üzenetére


zolee3000
tag

Utólag vettem csak észre, hogy mégsem egyforma mindegyik aljzat. A ház és a CPU ventik aljzatai:
PWM / FAN IN / FAN PWR / GND
Az AIO_PUMP-nál viszont az első lábánál PWR-t ír

Ez lehet nyomdahiba szerinted vagy "PWR" alatt a NC/+5V/VCC-t kell érteni?
Nekem azért furcsa lenne, ha mindegyik hibrid lenne, egyet kivéve, ami csak fesz alapon tud szabályozni.

Az alaplaphoz letöltött BIOS manualban így szerepel az áltlad említett QFan Control képernyő. Ezek alapján elég egyértelműen lehet váltani PWM és DC mód között, bár furcsállom, hogy nincs Disabled lehetőség (ilyenkor fix fordulaton pörögnének?)

A bal oldalsó sávban "EXT FAN 1/2/3" megnevezéseket is furcsállom. Nyilván a CPU-OPT és az AIO_PUMP aljzatokra hivatkozik EXT FAN-ként, csak kicsit zavaró, hiszen az egyetlen ténylegesen ezt a nevet viselő 5 tűs aljzatra meg tudtommal nem is lehet/szabad direktben ventit kötni.

a Fan Xpert telepítése után mennyire tudod adott csatlakozót leszabályozni PWM és DC módban (sokszor ez 50%, ami feleslegesen sok lehet
Úgy érted, hogy félgőzzel, illetve az alatt sosem érdemes járatni a ventiket?

[ Szerkesztve ]

(#29031) Komódnyúl válasza Komódnyúl (#28993) üzenetére


Komódnyúl
csendes tag

Nem sikerült még dűlőre jutnom.

Elöl jelenleg egy Arctic F14 140 pózol önmagában. Azt tudom vezérelni mivel csak egy header van az alaplapon. Amellé vennék egy ugyanolyat és leosztanám a jelet az alaplapról, együtt vezérelve őket.

Viszont a két NZXT venti (felül és hátul) magas fordulaton elég hangos ,ezeket cserélném valami alacsony fordulatszámú ventilátorra, mivel csak közvetlenül a tápról tudom meghajtani őket. Erre ha tudnátok tippeket adni azt megköszönném. Nem igazán tudok tízezreket költeni most erre sajnos.

Ez speciel szerepel az ajánlóban is, de csak egy helyen kapni, ennek a 20-as verzióját is ajánlották már itt több helyen.

Vagy érdemesebb lenne a két elülső ventilátort maximumon járatni és a felsőt meg a hátsót együtt vezérelni?

[ Szerkesztve ]

(#29032) Borsó96


Borsó96
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Asus Pro gaming B150M. Van rajta 2 ventilátor csatlakozó egy CPU és egy CHA_fan. A házban van egy ARCTIC Liquid Freezer 240,ugyebár az egyiken a pumpa(CHA_fan) a másokon(CPU_fan) pedig a ventik. Van a házban még 3 venti pluszba. 2 Sharkoon 120 cm-s és egy Corsair 120 cm-s szintén. 3 pinesek. A kérdésem a következő. Meg lehet-e oldani elosztóval azt,hogy a 2 Sharkoon ventilátor és a pumpát egy elosztóval a CHA_fan alaplapi 3 pinből vezetem ki. A Corsait pedig csak rádugom a hűtő ventilátor hosszabbítójára mert van egy + hely rajta. Mit gondoltok ez megoldható? Vagy nem biztos,hogy a lap kimenete elbír annyi ventilátort? Válaszokat előre is köszönöm!

(#29033) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok. Fél év gondolkodás után akkor lassan elérkezik a ventilátorvásárlás ideje. :D
Nem sietem el.
Annó Grózi és a többiek megállapították (hogy hülye vagyok :DDD ), na jó, nem ezt, hanem hogy a legcsendesebb venti melyik a pwm-es kategóriában. (Épített vizem van...és viszonylag vékony (30, 45--ös) radikra kell).
Szóval a Thermalright TY 147A-ban maradtunk.
Ha azóta sem tud senki csendesebbet, akkor ez lesz. :R

Alkalmasint a probléma annyi, hogy közben eladtam a morát és most 12 cm-es venti hellyel rendelkező radiátoraim vannak.
Szóval akkor a kérdés: 12 cm-es pwm-es (4 tűs) venti, a lehető legcsendesebb. (2-300 rpm körül elindul, az már jó...).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29034) abridabri válasza Weareus (#29033) üzenetére


abridabri
veterán

14cm ben tovabbra is a TY 147A a legcsendesebb,sajat tapasztalatom szerint is .
12 es radivenihet meg annyit mondok ;2-300 rpm teljesen felesleges, az biztosan nem fog atfujni meg egy vekony radit se, akkor mar inkabb kapcsold ki teljesen a ventiket AI Suite 3 ban ha nincs terheles
(pl 50fok alatt 0rpm )
4-500 rpmtol indulo ventik meg azert vannak mar amik jok radira is .Amugy milyen vastag radirol beszelunk ?

(#29035) Weareus válasza abridabri (#29034) üzenetére


Weareus
addikt

Hát most van egy 360-as 45-ös radi, de lesz még 2 db 240-es, 60-as vastagságú, meg egy 480-as, szintén 60-as vastagságú, bár mire mindez meglesz, le is kapkodhatom róluk a ventiket, mert egy cpu-t ennyi hőleadó lazán elvisz passzívban is. :C :DDD

Ezt a ventit még bevállalnám: [link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29036) abridabri válasza Weareus (#29035) üzenetére


abridabri
veterán

Azt nem fogod tudni rarakni radira mivel 120*130 a merete nem 120*120. Kiveve ha van hely oldalt 1-1 ventinek (tehat14cm ventiknek ) akkor el lehet ugy forgatni ,hogy a 12cm oldalak erjenek ossze a radin.

(#29037) Weareus válasza abridabri (#29036) üzenetére


Weareus
addikt

A házamban elfér, mert a radiátor helyek 120-as és 140-es radikat egyaránt fogadnak, tehát 120-as és 140-es ventik is kompatibilisek:

Elforgatva meg a 120-as radikon pont passzentosnak kell lennie..., 140-es rögzítőhely meg van.

4-500 rpmtol indulo ventik meg azert vannak mar amik jok radira is .Amugy milyen vastag radirol beszelunk ?

Nos, egy-két ilyenhez szabad kapni linket vagy csak nevet? Jóféle kellene, de ne 8-10k ért/db. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29038) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Van arról valami infó, hogy az Alpenföhn WingBoost 2 Plus ventilátorokból miért nincs színválaszték a hazai nagykerekben?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29039) abridabri válasza Weareus (#29037) üzenetére


abridabri
veterán

Jahogy primod van, nekem 14cm TY 147A ventik voltak a felso 360as radin(kesobb 420asra valtottam ugyanezekkel a ventikkel ) .Csak siman feldobot oket a felso sinre kivulrol es kesz , en nem is csavaroztam be oket , alajuk meg becsavarod a radit .

(#29040) tpeter77 válasza abridabri (#29034) üzenetére


tpeter77
addikt

még a BQ! SW3-tól is csendesebb ?!

(#29041) abridabri


abridabri
veterán

Megjelent a CoolerMaster Megaflow utodja :MF200R RGB
A megaflow legnagyobb hibaja a 0.595 mm H2O statikus nyomas ,ami porszuro +racs moge rakva meg le is felezodik. Az uj RGB ventihez 0.88 ertek tartozik, noha ez is eleg gyenge ertek pl a Noctua NF-A 20hoz kepest (800rpm 1,08mm) , de mar kezdalakulni.

rokafiu77
BQ SW3 al nincs tapasztalatom , de reviewek alapjan jelenleg az a legcsendesebb 14cm venti a piacon (az 1000rpmes verzioja <de ennel radira jobb a TY147A a statikus nyomas vegett )

[ Szerkesztve ]

(#29042) Weareus válasza abridabri (#29039) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, az. :R
Jó kis házikó, bár még csak most kezdem belakni.
Jövő hónapban jön 2 db 240-es 60 cm-es radi, utána még egy db 480-as.
Most csak egy 360-as van benne, két gyári ventivel. (Mármint úgy gyári, hogy amit a házhoz kaptam).
Valami ilyesmi lesz a konfiguráció, amit szeretnék:

Most még csak egy 360-as van és csak a "játékpumpával" megy a rendszer, a D5 majd a kellő időben...

Az mindenesetre jó hír, hogy a 14 cm-es ventik is simán jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29043) tpeter77 válasza abridabri (#29041) üzenetére


tpeter77
addikt

ja már értem, vízhűtő radiátorra kerestetek halk ventit, én meg ház szellőztetésre használnám.
Szóval halk háthűtőből a BQ SW3 az ideális, a radiátorra meg a TY147A.
üdv!

Weareus
mi pénz egy ilyen vízhűtéses rendszer, amit linkeltél? 2 db 240, 1 db 360, 1 db 480 plusz a vízkeringető.

[ Szerkesztve ]

(#29044) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

Korábban már jártam erre és a tanácsaitok alapján vettem ventiket, de még nem raktam össze.
Szeretnék megerősítést kérni, hogy az alábbi elgondolás jó-e:

- Cooler Master N300 - NSE-300-KKN1 ház
- MSI B150M Mortar alaplap
- be quiet! Pure Rock CPU venti
- 2db 120mm 3 pin CM Sickle Flow (elöl, hátul)
- 2db DeepCool XFAN 120mm 3 pin

Alaplapi csatik:
- CPUFAN (4 pines PWM-es)
- 2 db SYSFAN (4 pines feszültségalapú)

2-2 ventit szeretnék egy Y-kábellel összekötni és egy-egy csatolóra tenni.
1 venti lenne elöl, 1 hátul.
1 venti menne oldalra, kifele szívóba a videokártya miatt, mivel kicsi a hely, mert ráfújja a hangkártyára a levegőt. A kettő között van 2-3 centi.
1 ventit meg nemtom hova rakjak, elölre vagy felülre? Gondolom mindkét módban szívónak kellene lennie.

(#29045) TomiLi


TomiLi
addikt

Üdv Urak!

Egy meglévő TR True Spirit 120I cpu hűtőre szeretnék ventit. Pontosabban az lenne a fő kérdés, hogy a Be Quiet venitk közül van olyan ami megfelelő erre a bordára? Ha nem, vagy van jobb is, akkor el tekintenék a BQ venitől.

Előre is köszönöm!

Bogyóka

(#29046) Savanya válasza TomiLi (#29045) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Sűrű bordázat miatt minél nagyon légnyomás értékű ventit raknék rá . PL: Lepa Bol.Quiet ....
Nekem is True Spirit 120I -m van Lepa ventivel .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#29047) Weareus válasza tpeter77 (#29043) üzenetére


Weareus
addikt

Szia!
Egy csomag cső (3,5 m): 6k
Radiátorok:
120/30 - 1db 14.200k
120/60 - 1db 15.900k
240/60 - 1db 22.000k
360/45 - 1db 28.000k
Szivattyú: 12-50k között, nekem van a legkisebb is (dc-lt, ez 12 k tetővel) és a legnagyobb is (réztetős D5, ez olyan 50k).
processzorblokk: 10-25k.
+ csatlakozók 8-20 db rendszertől függően kb. 2-2,5k/db
vga hűtőblokk (fc) min 30k.
+ a ventilátorok + a hűtőfolyadék + kiegészítők.
Remélem, meghoztam a kedved.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29048) edari


edari
őstag

Sziasztok
Lepa Bol.Quiet ventiből most érkezett meg hozzám 2 darab, de borzasztó milyen rossz hangjuk van. Surlódnak, illetve 50%-os fordulat fölött már elég durva motorhangjuk van. Mivel ezek szétszedhetők, ezért lehet őket olajozni valahogy? Vagy inkább ne próbáljam meg?

(#29049) fogtunder válasza edari (#29048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Küldd vissza, nem normális, hogy ilyen hangjuk legyen, nekem van 5 és egyik se csinál ilyet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29050) Weareus válasza fogtunder (#29049) üzenetére


Weareus
addikt

Agreed. Mondjuk ilyen ventijeim nem voltak, de amiket hallottam róluk, azok alapján nem kéne ennyire hangoskodniuk.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.