Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha egy alaplapon 4pin-es ventilátorcsatlakozó van, akkor az tuti PWM-es? Erről a lapról lenne szó: MSI K9ND Speedster2 Manual.zip

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19152) dqdb válasza sanzi89 (#19151) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egy alaplapon 4pin-es ventilátorcsatlakozó van, akkor az tuti PWM-es?
Nem, sőt az a gyakoribb, hogy csak a CPU-é PWM-es, a többi nem, hiába 4 pines fizikailag.

De ezen a lapon mindegyik 4 pines csatlakozó PWM vezérlésű (lásd a 4. lábat), és kizárólag 4 pines ventilátorokat tudsz velük vezérelni, 3 pineseket nem (a második lábon fix +12 volt megy).

1. GND
2. +12V
3. SENSOR
4. CONTROL

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19153) sanzi89 válasza dqdb (#19152) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi! Esetleg olcsó, általános felhasználásra ajánlott 12-es PWM-es ventit tudtok ajánlani? Kellene 4 darab ehhez a laphoz. Megnéztem az ajánlót, de azok vagy alig kaphatóak egy-két boltban, vagy 3k fölött van az áruk. Nagyon fontos volna az ár, 2k alatt jó lenne, ha kijönne valami.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19154) sanzi89 válasza sanzi89 (#19153) üzenetére


sanzi89
addikt

Például ezek jónak tűnnek:
Arctic F12 PWM Rev 1.
Arctic F12 PWM Rev 2.

Valaki tudja esetleg, hogy a két venti között mi a különbség? Valamint akkor ezek tuti jók lesznek a fent linkelt lappal? A hang nem olyan fontos, csak legyen olcsó és hűtsön. :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19155) zolikaDB válasza sanzi89 (#19153) üzenetére


zolikaDB
veterán

Coolink Swif. Es ha a hang nem szamit, jo a 3 pines is.

(#19156) sanzi89 válasza zolikaDB (#19155) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennek 3k darabja, és kellene vagy 4. A ház amibe rakom 10k...

Jó, találtam 2200-ért is.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19157) abridabri válasza sanzi89 (#19156) üzenetére


abridabri
veterán

Jok azok az AC F12k , nekem is van 4db itthon , arukhoz kepest boven vallalhatoak.

(#19158) sanzi89 válasza abridabri (#19157) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is volt régebben méregdrága Noctua, közepes Scythe és olcsó Arctic Cooling ventim, és őszintén nem éreztem köztük többszörös különbséget. A Scythe kifejezetten gyenge volt és hangosabb, mint az AC, a Nocta halk, de nem hűtött, az AC olcsó volt és hűtött közepes, elviselhető hanggal.
Szerintem veszek egy AC-t és egy Coolink-et, aztán amelyik jobban bejön veszek még kettőt. Ha tényleg jobb, akkor megéri a többletet, de így vaktában lehet nem próbálom ki.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19159) Old FatBoy válasza dqdb (#19152) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Ha Pwm-osztót használnék és az egyik felére 3 pin-es ventit pakolok a másikra kötött pwm-es venti mellé
vezérelné a 3 pin-est is?

Audiophile Troll

(#19160) #19784448 válasza Grózi (#19147) üzenetére


#19784448
törölt tag

Hát a manual-jában ezt találtam (nekem rev 1.1-es a lapom):
CPU_FAN
1 GND
2 +12V
3 Sense
4 Speed Control

SYS_FAN
1 GND
2 +12V
3 Sense
4 Reserve
Valamit kell hogy vezéreljen mert hw monitor-ral nézve játék közben megemeli a sys fan-ra kötött venti fordulatát. Szóval nem állandó fordulaton hajtja. Meg ez van még utalásként a manualban:
"Hardware
Monitor
Š
System voltage detection
Š
CPU/System temperature detection
Š
CPU/System fan speed detection
Š
CPU/system fan speed control
*
Whether the CPU/system fan speed control function is supported will depend on
the CPU/system cooler you install"

[ Szerkesztve ]

(#19161) dqdb válasza Old FatBoy (#19159) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az attól függ. Van olyan csatlakozó, amelyben igen (csak a külsejét tekintve 4 pines, bekötését nézve 3 pines, lásd második SYS_FAN lentebb), van, amelyikben nem (normál 4 pines, PWM-es, lásd CPU_FAN lentebb, és az első SYS_FAN lentebb). De nagyon nem ajánlott egy Y kábelre két különböző típusú ventilátort tenni.

misee85:

CPU_FAN
1 GND
2 +12V
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Speed Control ← emiatt PWM-es

SYS_FAN
1 GND
2 +12V ← amiatt nem tud egyáltalán szabályozni, mert nem PWM-es, és ezen a lábon fixen +12 voltot ad (egyébként Speed Control vagy hasonló szöveg kerülne ide)
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Reserve ← emiatt nem PWM-es

Valamit kell hogy vezéreljen mert hw monitor-ral nézve játék közben megemeli a sys fan-ra kötött venti fordulatát. Szóval nem állandó fordulaton hajtja.
Akkor hibás a kézikönyv, és valószínűleg így néz ki a SYS_FAN:

SYS_FAN
1 GND
2 Speed Control ← emiatt tudod feszültséggel szabályozni
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Reserve ← emiatt nem PWM-es

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19162) dqdb válasza dqdb (#19161) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van olyan csatlakozó, amelyben igen (csak a külsejét tekintve 4 pines, bekötését nézve 3 pines, lásd második SYS_FAN lentebb)
De ebben az esetben ez a vezérlés sem PWM-mel menne, hanem feszültség alapon. Ami általában nem baj, de vannak esetek, amikor igen, szóval ha lehet, kerülendő PWM-es ventilátorok feszültséggel történő szabályozása, mert attól, hogy sokszor működik, még nem erre vannak felkészítve.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19163) Old FatBoy válasza dqdb (#19162) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm!

Audiophile Troll

(#19164) #19784448 válasza dqdb (#19161) üzenetére


#19784448
törölt tag

Na rákötöttem a sys_fan csatlakozóra egy 4pin-es pwm-es ventit és pár perc játék után így néznek ki a fordulatok. Szóval ugyanúgy emelkedik mint a cpu_fan-ra kötött venti fordulata. Legalábbis hw monitor szerint. Szerinted akkor pwm-es lehet a sys_fan is? Annyi hogy lassabban veszi vissza a fordulatot mint a cpu_fan ventije. Még egy kép

[ Szerkesztve ]

(#19165) dqdb válasza #19784448 (#19164) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerinted akkor pwm-es lehet a sys_fan is?
Egy 3 pineset is kössél rá. Ha azt nem vezérli, akkor PWM-es. Ha azt is vezérli, akkor feszültség alapú. Az mindenesetre biztos, hogy a te esetedben hibás az alaplap kézikönyve, de szerencsére a pozitív irányban, mert olyat tud, amit elvileg nem kellene.

Annyi hogy lassabban veszi vissza a fordulatot mint a cpu_fan ventije.
Ez lehet amiatt, hogy más típusú a ventilátor (bár ez nálad nem áll fenn), más típusú a vezérlés (PWM vagy feszültség alapú), más a vezérlési profil, de akár a ventilátorok gyártási szórásából is eredhet (konkrét darabok kicsit másképpen reagálnak a szabályozástól kapott fordulatszám-csökkentési kérésre).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19166) Old FatBoy válasza dqdb (#19162) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Megnyugodtam a kiszemelt lapon ezek vannak:
CPU_FAN
1 GND
2 +12V
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Speed Control ← emiatt PWM-es

CPU_OPT
1 GND
2 Speed Control ← emiatt tudod feszültséggel szabályozni
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Reserve ← emiatt nem PWM-es
SYS_FAN
1 GND
2 Speed Control ← emiatt tudod feszültséggel szabályozni
3 Sense ← emiatt tudod a fordulatszámát monitorozni
4 Reserve ← emiatt nem PWM-es

Audiophile Troll

(#19167) dqdb válasza Old FatBoy (#19166) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor a CPU_FAN-ra 4 pines, azaz PWM-es ventilátor menjen, a CPU_OPT-ra és a SYS_FAN-ra 3 pines, és mindegyiket tudod majd szabályozni.

Ha háromnál több ventilátor lesz, és már van korábbról PWM-es Y kábeled, akkor a CPU_OPT és SYS_FAN esetében is használhatod, maximum az egyik vezeték felesleges lesz rajta. Ha háromnál több ventilátor lesz, és még nincsen hozzá kábeled, akkor olvass kicsit vissza, pont tegnap este kérdeztem rá ajánlott 3 pines Y kábelekre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19168) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Terveim szerint a CPU_FAN-ra kötök 2db 120mm pwm-es ventit ami megy a radira.
a CPU_OPT-ra megy a Raíjintek Triton szivattyú/3pines/
a SYS_FAN-ra pedig a 120mm-es ház ventik mennek.
Mivel utóbbiakból 3 csati van a lapon és összesen 4db venti lesz 3x120+1x140 /Corsair air 540 ház/kelleni fog egy Y osztó.
A 3db 120-as venti pwm csatis.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#19169) #19784448 válasza dqdb (#19165) üzenetére


#19784448
törölt tag

Oké rákötök egy 3pin-est is mindjárt. Most amivel próbáltam az egy használaton kívüli tx3 evo procihűtő ventije volt.

(#19170) #19784448 válasza #19784448 (#19169) üzenetére


#19784448
törölt tag

Bocs a dupláért már nem tudtam szerkeszteni! Na a 3pin-es ventivel így néz ki kb ugyanannyi játék után. Szerinted akkor ez milyen? Lehet számít az is hogy a 3pin-es az 12cm-es, a 4pin-es meg 9-cm es venti. Sajna csak ezek vannak itthon amikkel ki tudtam próbálni.

(#19171) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy ez a Corsair venti használható-e CPU hűtőként, tudja-e vezérelni az alaplapi CPU fan kivezetés. nem vagyok benne biztos, de azt hiszem 3 pines.

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19172) dqdb válasza hoffman_ (#19171) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha azt mondom, hogy nem, akkor keresel helyette egy jobb ventilátort? ;]

Az alaplapon múlik főleg, melyikről és annak melyik csatlakozójáról van szó? A legtöbb alaplapon 4 pines és PWM vezérlésű a CPU_FAN, pár a legtöbbnél van lehetőség megoldásra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19173) hoffman_ válasza dqdb (#19172) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bíztam benne, hogy te fogsz válaszolni elsőnek :P

pajtásom ajánlotta, neki is quiet edition van, azt hiszem, és esküszik rá, hogy néma. corsair 350d-hez elég stílusos választás lenne :) úgyis leszabályzom, amennyire csak lehet, szerintem 800rpm-nél többet egyik sem fog forogni. egy asus b85m-gamer* alaplapra szeretném kötni, azon belül a 4 pines cpu kivezetésre. a case fan szintén 4 pines, szóval gondolom (?) mindegy.

* a gamer címke miatt ne tessék savazni, ez volt az egyetlen lap 30k alatt, ami tényleg fekete. :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19174) -Solt-


-Solt-
veterán

Kicsi belekavarodtam már a dolgokba... :) Nálam így néz ki a történet,

CPU_FAN:

Pin No. Definition
1 GND
2 +12V
3 Sense
4 Speed Control

SYS_FAN1/2/3:

Pin No. Definition
1 GND
2 +12V / Speed Control
3 Sense
4 VCC

Ezek alapján akkor érdemes PWM-s ventit vennem a SYS FAN-ra, vagy sem? :B

www.smart-bus.hu

(#19175) dqdb válasza hoffman_ (#19173) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN
1 GND
2 CPU FAN PWR
3 CPU FAN IN
4 CPU FAN PWM

Ide tehetsz 3 és 4 pines ventilátort is. Ez egy valódi PWM-es csatlakozó (lásd 4-es pin), amely képes feszültség alapú szabályozásra is (a 2-es pinre nem fix +12 voltot ad), így a 3 pines ventilátort sem maximumon hajtja. Azt nem tudom, hogy ezt a BIOS-ban be kell-e állítani vagy automatikusan kitalálja. PWM, teljesen fekete alaplap, adja magát egy jó PWM-es teljesen fekete ventilátor, mint az Akasa Apache Black :P

CHA_FAN
1 GND
2 CPU FAN PWR
3 CPU FAN IN
4 +5 V

Ide is tehetsz 3 és 4 pines ventilátort is, de az utóbbit nem annyira ajánlom. Ez egy fizikailag 4 pines, bekötését nézve 3 pines csatlakozó, amely feszültség alapú szabályozásra képes csak. Elvileg tudja ez is szabályozni a 4 pines ventilátorokat a feszültség csökkentésével, de ha lehet, nem olyat tennék rá.

Azt a Corsair ventilátort nem ismerem, de a topikot követem, az alapján írtam, amit írtam, keress rá. És úgy is, hogy a C-t K-ra, az ai-t za-ra cseréled :DDD

a gamer címke miatt ne tessék savazni, ez volt az egyetlen lap 30k alatt, ami tényleg fekete
A gamer címke miatt nem savazlak, mert amelyik alaplap manapság nem teljesen fapad, arra a gamer jelzőt aggatják. Kellene SPDIF? Gamer lapban van. Kellene több ventilátorszabályozó? Gamer lapban van. De amiatt, hogy azért választottad ezt a lapot, mert teljesen fekete, adnám H2SO4-et ;]

-Solt-: a CPU_FAN kizárólag PWM-es ventilátorokat tud szabályozni, a SYS_FANx pedig hasonló, mint hoffman_-nál a CHA_FAN. Szóval nem érdemes PWM-es ventilátorokat venni SYS_FANx-ra (abban az esetben csak, ha tudod, hogy pár hónapon belül olyan alaplapra váltasz, amelyiknél a SYS_FANx csatlakozók is PWM-esek lesznek, egyébként felesleges pénzkidobás és nyűg is lehet belőle).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19176) hoffman_ válasza dqdb (#19175) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hogy te mindenhol tudsz mindent ;] bevallom férfiasan lusta időhiányos vagyok, nem megyek utána dolgoknak, ha nem nagyon muszáj, inkább csak zanzásítva kérdezek. (bringás topicban sem voltam hónapok óta sajnos, zajlik az élet keményen...)

köszönöm a választ uram! akkor kvázi mindegy, hogy 3 vagy 4 pines, valamelyik csati úgyis el fogja vinni rendben. gyakorlatilag ez a két venti lesz a házban (esetleg ugyanilyenből még egy, tehát három). már eljutottam oda, hogy nem a bestbuy után megyek, hanem azt veszem, ami tetszik :) persze ha az adott paramétereket tudja, amiket keresek. meghallgatom a cimboránál majd, ha tényleg tudja azt, amit várok, akkor Corsair lesz. a gyári Corsair ventik is szabályozhatóak és feketék, szóval nem ezen van a hangsúly. szeretem költeni a pénzem... :DDD

köszi még egyszer a tippet, nem tudtam, hogy ez a két kiosztás között a különbség.

illetve a betűcserés tippet is köszönöm, látom nem szívlelik annyira. van egy olyan dilim, hogy rendre azok a dolgok kellenek, amit a PH topicokban nem ajánlanak. záróvonalon is annál szívesebben megyek át, minél duplább és minél színesebb :D

ui.:

vajon van valami olyan venti, ami nem teljesen fapados külsőre, tehát a Corsair féle design, vagy valami hasonló megvan benne, de esetleg ajánlott? igazából a szememnek építek gépet, mivel fel fog kerülni az asztalra, már évek óta gyúrok rá, de szeretném, ha hangtalan lenne (továbbra is).

ui2.:

közben persze nyálazom az összefoglalót és az ajánlott ventiket :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19177) #19784448 válasza dqdb (#19175) üzenetére


#19784448
törölt tag

Amit másodszor linkeltem az alapján mi a véleményed? Pwm-es lehet?

(#19178) hoffman_ válasza hoffman_ (#19176) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm, a be quiet!-et eddig is szerettem, a tápom révén, de a pure wings 2 - 120mm még szép is, és nem drága. azt hittem egy ilyen venti vagy 3x ennyibe kerül :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19179) -Solt- válasza dqdb (#19175) üzenetére


-Solt-
veterán

a CPU_FAN kizárólag PWM-es ventilátorokat tud szabályozni

Ez biztos? Az előző lapom CPU FAN kiosztása is ilyen volt, és az szépen vezérelte a 3 pines ventit.

Jó tudni ezeket, még jó, hogy eddig nem vettem meg az Akasa ventiket ház hűtőnek. :)

www.smart-bus.hu

(#19180) dqdb válasza #19784448 (#19177) üzenetére


dqdb
nagyúr

100 rpm eltérés még belefér a legtöbb ventilátornál megadott működési tűréshatárba, szóval 80%-esélyt adok annak, hogy PWM-es a szabályozás és 20%-ot, hogy nem. Mondanám azt, hogy fogj egy multimétert, és mérj rá az egyes és kettes pin közötti feszültségre. Ha az fixen 12 volt, akkor PWM-es, ha kevesebb és ugrál, akkor feszültség alapú. De nem mondom, mert működő gépben én sem szeretek turkálni.

hoffman_: az adatlapodon szereplő Titan Hatira menne a két ventilátor? Mert oda szerintem elég lenne egy jó is fújó módban felszerelve (ide az Akasa Apache illene jobban), és inkább a ház végigszellőztetését oldd meg továbbiakkal (egy-egy Be Quiet PW2 előre és hátulra). A CHA_FAN szétosztásához olvass vissza, tegnap kérdeztem és kaptam választ jó Y kábelről.

-Solt-: a fix +12 volt a 2-es pinen azt jelenti, hogy egy nem PWM-es ventilátor mindig 100%-on fog menni, hiszen azok amiatt pörögnek kevesebbet, hogy alacsonyabb feszültségről üzemelteted őket. Ha előtte ASUS vagy ASRock lapod volt, akkor azoknál azért lehetett, mert a legtöbb alaplapjuknál nem fix 12 volt megy, hanem FAN PWR, ami egy szabályozott/szabályozható feszültséget jelent.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19181) hoffman_ válasza dqdb (#19180) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

a Hati-n lévő ventit teljesítmény és hang tekintetében igazán nem szeretném cserélni, mert pazar, de a színe miatt az épülő konfigba nem illik bele. a CPU hűtőre egy venti is elég, Haswell i3 alá ezzel a hűtővel még akár passzívan is, valószínűleg dobozba kerül. a helyére még keresek valamit. egyébként igen, az egyik keresett ventit a házba gondoltam hátra, a másikat a hűtőre, de lehet, hogy az air flow oltárán áldozok, kap egyet előre, egyet hátra, a Hati-n lévőt meg még kitalálom mire cserélem le.

olvasgatok, ha időm engedi, szerencsére nem ég a ház, kerítek rá időt. köszönöm a segítséget :)

szerk.:

most sincs elöl venti egyébként, szóval a cha fan-t lehet, hogy nem is kell osztani ám.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19182) -Solt- válasza dqdb (#19180) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm.

Azt esetleg tudod, hogy a Pin4-nél a VCC mit jelent?

www.smart-bus.hu

(#19183) dqdb válasza -Solt- (#19182) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fix 5 voltot. Ez lényegében annak felel meg, hogy egy PWM-es ventilátor arra kérsz, menjen teljes fordulaton.

hoffman_: ha nem fűtöd be a házat egy videokártyával, akkor szerintem egy első-hátsó 140 mm-essel passzívban elviszi az a borda azt a CPU-t (ha már a házad tud ekkora ventilátort fogadni, használd ki). Az első ventilátort úgy szereld be, hogy elvigye a HDD-kről is a meleget. Én egy 45 W-os X2-vel ilyen felállással éveken keresztül nyomtam egy passzív Ninja 2-vel (nálam annyival volt másabb a helyzet, hogy a HDD-k a táppal együtt egy másik légkamrában voltak). Ha lesz videokártya is, akkor még az az eset is megfontolandó, hogy előre teszel két ventilátort beszívni, hátulra egyet kifújni és a CPU-t továbbra is passzívan hagyod. De erről nyilatkozzon majd más inkább.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19184) #19784448 válasza dqdb (#19180) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszönöm! Akkor megrendelem a ventiket amiket Grózi ajánlott.

(#19185) gxcman


gxcman
tag

Üdv 12cm-s ház ventit rendeltem,,,de sajnos a BQ Pure Wings2-t állítolag nem tudják beszerezni ( 8-cm-s az megjött)...

Amiből tudnék választani 1-db-t az saját sorrendben a következő lenne mind 12cm-s:

1. Arctic F12
2.Xigmatek XOF-F1253 ( kék) F1253 (piros)
3.DeeepCool Wind Blade
4. Revoltec

Jó a sorrend amit felállítottam ?

(#19186) hoffman_ válasza dqdb (#19183) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet :)

jelenleg így néz ki a platformváltás, az adatlapomhoz képest:

- Corsair Obsidian 350D házikó
- be quiet! Pure Rock hűtő (igen, ezt most találtam ki, és beleszerettem...)
- elöl-hátul 1-1 be quiet! Pure Wings 2 (ha a cpu elmegy passzívan, akkor csak simán a dobozában hagyom a hűtőjét)
- elöl 2x hdd, 1x ssd
- i3-4150-et tervezek bele, és egy Sapphire 7790 maradt bent, ami nagyon hűvös és havi kétszer, ha kap valami nagyobb terhelést
- a táp egy be quiet! Straight Power E9 szóval az is csendben van és halk már 3 éve

szóval nincs nagy hőtermelés, már most is túl van méretezve a hűtés, cserébe szinte 0 a hangja a gépnek. most ezt is szeretném még csökkenteni és szebbé tenni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19187) -Solt- válasza dqdb (#19183) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm Uram! :R

www.smart-bus.hu

(#19188) eventus válasza hoffman_ (#19171) üzenetére


eventus
veterán

Nekem ez van egy BQ DR3 bordán és... Klassz :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19189) hoffman_ válasza eventus (#19188) üzenetére


hoffman_
nagyúr

már sajnos lecsúszott rólam a Corsair, teljesn be quiet-esítem a gépet :) de köszönöm a választ!

szerk.:

haha, mindenkinek tetszik a 350D, nem véletlen. nagyon szép vas! miért van benne ennyi venti? cimboráéban is van 6 ilyen. mondjuk abban van egy komoly vga meg cpu, de az enyémből kiindulva durva overkill. ennyi venti van bent, amennyit látsz + a táp :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19190) eventus válasza hoffman_ (#19189) üzenetére


eventus
veterán

Az sem rossz választás :) Csak valahogy nekem nem tetszettek a ventijei ezen a bordán, de sp120 volt itthon a kompakt után. Képet kérünk a gépedről :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19191) hoffman_ válasza eventus (#19190) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez a legjobb, ami most kéznél van, a hétvégén takarítottam pont. semmi komoly, kis egyszerű, de igényes gép, szerintem. pár napja még nem tudtam, hogy a jövőhéten kicserélem a fél gépet. spontán volt :)

szerk #19192

kicsit fáradt vagyok, sry :B annak még van átfutása azért, függ a házam eladásától, de hozom majd, ha sikerült összedobni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19192) eventus válasza hoffman_ (#19191) üzenetére


eventus
veterán

Igen, az "új" gépre vagyok kíváncsi :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19193) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Egy Foxxcon TLA-475 házban
[link]
egy Thermaltake Silent Tower proci hűtő, jelenleg egy műanyag, tölcséres légterelő közdarabon keresztül tereli ki a torony hűtőlemezein felmelegedett levegőt a ház hátulján. Szeretném a közdarabot kiváltani egy 8 mm-es, torony hűtő mögé, a ház hátsó lemezére szerelt ventilátorral:

[link]

Megfelelő-e erre a célra a kinézett venti?
Alaplapomon (Asus P5GD1-VM) van a bekötéshez 1 db CHA FAN 3 pin-es csatlakozó.

Megj: A ház csak internetezésre lesz. Kidobom a régi IDE csatolós ODD-t és az Ultra ATA 133-as 120 GB-os HDD-t. Helyettük csak 1db Kingston HyperX Fury 120GB-os SSD lesz. A proci Pentium 4 630 Prescott 3MHz.

Köszönöm a segítséget előre is: Dzsozi56

[ Szerkesztve ]

(#19194) eventus válasza Dzsozi56 (#19193) üzenetére


eventus
veterán

Halk lesz az biztos, nyugodtan veheted. Igaz vagy olcsóbb is, de hosszú távra érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19195) Dzsozi56 válasza eventus (#19194) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszi!
Igen fontos, hogy halk legyen, de jónak találom emellett a légszállítását is. Az öreg ODD és HDD felszámolásával pedig legalább "egy kilogramm" por és levegőfogó vezetéktől is megszabadulok :N

(#19196) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

két dolgot szeretnék kérdezni tőletek ventilátor ügyben.

Az egyik, hogy nem tudjátok milyen paraméterei vannak a Corsair házakhoz adott gyári ventiknek?
Érdekelne, hogy nálam a 750D-ben a 14cm ventiknek mennyi lehet a zajszintje. Korábban mintha azt olvastam volna, hogy ezek megegyeznek a külön vásárolható AF szériával, csak nem tudom, hogy quiet vagy performance verziók-e.

Illetve a másik kérdésem, hogy Corsair H110 vízhűtésem van a CPU-n. 4 venti van, Push & Pull-ban.
Push-ban 2 db 14 cm Akasa Apache Black PWM van, Pull-ba pedig csak a gyári Corsair hűtők. Lenne-e értelme hűtés szempontjából lecserélni ezeket is Akasa-ra, vagy pedig Pull-nál a statikus nyomás már nem olyan fontos?

(#19197) eventus válasza Anubris (#19196) üzenetére


eventus
veterán

Corsair oldala sem ír semmi adatot, de a gyáriak sajnos hulladékok. (350D van nekem és áramot nem láttak, egyből repültek)

Nem árt, ha ugyanolyanok.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19198) -Solt- válasza Anubris (#19196) üzenetére


-Solt-
veterán

Corsair Fan AF140L 1000 RPM, 67.43 CFM, tudtommal ezek vannak benne. A Quiet Edition 67.8 CFM-t tud 1150RPM-n, 24 db-s zaj mellett a gyári adatok szerint. Hogy ez a valóságban mit jelent, szerintem próbáld ki... :)

www.smart-bus.hu

(#19199) Anubris válasza -Solt- (#19198) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi, lehet lecserélem Akasa-ra őket.

Most ezek a 3 pinesek egy Alpenföhn Wing Boost 2 ventikre vannak kötve aminek van külön Y elosztója, és így tudom őket együtt szabályozni. Elvileg ez a 4 pin-t is tudja majd szabályozni nem?
[link]

(#19200) eventus válasza Anubris (#19199) üzenetére


eventus
veterán

Igen

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.