Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hazat csereltem es az uj pecoba (Thermaltake Core V1) hatul csak 80mm -es ventiknek van hely, szoval a kerdesem: Coolink Swif2-80P-nel van jobb alternativa hasonlo aron esetleg egy kicsit dragabban?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19402) Grózi válasza pete_21 (#19400) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az audio és a gyári progik+a tapasztalataim miatt ajánlom azt.
sati A Be Quiet Pure Wings 2-l jobban jársz véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19403) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali.
biztos nem jó helyre írom, de majd eligazítotok, ugyanis hűtés kéne :F vagy nemtudom
van egy asus striker ii formula alaplapom, ami szinte forró a gépházban (ha megérintem azonnal megsüt) :DDD nos, mi lehet a baja, mit lehetne vele kezdeni?
rendesen működik, néha csak elmegy a kép.. a zene megy meg minden, csak a monitor írja, hogy nincs jel, ez nem biztos h a lap miatt van.
régebben más alaplap is kibaszott forró volt, azzal mindig újraindult a gép, de azt haver is próbálta és nála is szar volt másik konfiggal!

cpu: e6700, ezelőtt q6600 volt.
ram: 6gb (2x2, 2x1)
vga: gtx 460
táp: xfx ts series 550w
ház: zalman r1 (7 darab hűtő van benne, ebből ráoperáltam kettőt)

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#19404) Archttila válasza Grózi (#19402) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megeri azt a magas felarat?
Csendesebb, tobb levegot szallit? :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19405) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#19403) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valószínűleg az alaplapi borda lesz kevés illetve kiszáradt alatta a gap pad vagy a paszta.Mindenesetre nem jelent túl sok jót.Próbáld meg a hűtőbordákat levenni,újrapasztázni-gap pad-l ellátni és esetleg egy direktbe helyezett kis ventivel hűteni is a bordát.
sati 2070 forintért már kapni...Ha ez magas ár,akkor nem tudom mit mondjak...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19406) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok! Lenne egypár kérdésem ventikkel kapcsolatosan. :) Cougar vortexet tervezek venni hátulsó kifújó ventinek. (1200rpm fix, 17.7 decibel, 300.000 óra élettartammal). Tudtok ennél halkabb illetve jobb ventit ilyen áron? Illetve a másik kérdés, hogy az alaplapomra kössem vagy a tápra? :) ( lap: msi970 gaming, táp fsp raider550)

Köszönöm az esetleges válaszokat! :R

(#19407) Archttila válasza Grózi (#19405) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen igazad van elneztem az arat koszonom!!!

Itt van 650.000-ert is :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19408) BUZZLGHTYR válasza Grózi (#19405) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

gap pad az mi?
pasztázva nem olyan régen volt (4-5 hónapja), előtte is ugyan ez volt vele. mikor hozzám került, azonnal pasztáztam, csak rászáradt paszta volt rajta :D
hűtést szerintem már nem tudok közelebb rakni hozzá :((

(#19409) Grózi válasza Mukucs (#19406) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindenképp alaplapra és 3 pin-s ventit válassz,mert csak a cpu_fan aljzatod valóban pwm-s.
Én a helyedben Be Quiet Pure Wings 2-t vagy Nanoxia Deep Silence 1300 rpm-t vagy Aerocool Dead Silence(ledes,3 válaszható szín)-t választanék.
Ezek jobbak is mint a Cougar,ne a gyártói adatokból indulj ki.
És ne írj kiemelt betűtípussal+privátban,mert maximum felbosszantasz.Szívesen segítek itt bárkinek.
sati Nincs mit!
sony7777 Mit pasztáztál újra,a procit vagy leszerelted a hűtőbordákat és az alaplapi chip-t?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19410) BUZZLGHTYR válasza Grózi (#19409) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

az alaplapról levettem a hűtőbordát és a chipeket pasztáztam újra. 3 részt is, északi és déli hídja is van az alaplapnak, de ugyanolyan rossz :D annyi a szerencsém, hogy ez egy kicsit komolyabb alaplap és bírja a melegséget, másik alaplappal (asus p5n-e sli) fel se tudtam telepíteni az operációs rendszert, de ez az alaplap spannál sem bírta.

(#19411) Mukucs válasza Grózi (#19409) üzenetére


Mukucs
senior tag

A lapom kézikönyvében az van, hogy a SYSFAN 1, illetve még a 2 is Speed Control-os, illetve 4 pines.
Nem a gyártói adatokból indultam ki, hanem 'amazon, illetve "newegg véleményekből. De az Aerocool elnyerte a tetszésem, viszont azt olvasom, hogy 1100-1500RPM -es, mivel 3pines, ezt hogy tudom szabályozni majd?

Köszi a választ, egyébiránt! :)

(#19412) dqdb válasza Mukucs (#19411) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapod kézikönyvében az szerepel, amit Grózi is írt neked: igaz, hogy 4 pines a SYSFAN1 és SYSFAN2, de nem PWM-esek, hanem feszültséggel szabályozhatóak.

CPUFAN (PWM)
1. Ground
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

SYSFAN1 (nem PWM)
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense
4. NC

A különbség eléggé látványos a lábkiosztásnál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19413) Mukucs válasza dqdb (#19412) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, köszi! :)

Akkor már csak azt szeretném megtudni, hogy melyik csatlakozóra tegyem majd a 3pines új ventimet!?

(#19414) dqdb válasza Mukucs (#19413) üzenetére


dqdb
nagyúr

SYSFAN1-re vagy SYSFAN2-re. A másik kettő csak dísznek jó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19415) Mukucs válasza dqdb (#19414) üzenetére


Mukucs
senior tag

:DDD

Értem, annyit még had kérdezzek, hogy miért kell a lapra kötni, a táp helyett? Valaki azt írja, h a tápra mindenképp, valaki pedig azt, hogy mindenképp a lapra. :) Esztétikailag jobb lenne a tápra, mert nem látszik semmilyen kábel így, viszont ha megmondjátok, hogy mitől jobb, hogy a lapon van, akkor nem fog érdekelni az esztétika" ! :) :R

(#19416) Tomdriver válasza dqdb (#19412) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ugyanez a venti szabályzó kiosztásom nekem is és azt vettem észre, hogy a most lecserélt előlapi ventik (Aerocool Shark Fan Blue) egyike a lap alján lévő SYSFAN 2 csatlakozóban, a biosból vezérelve a fordulatot kb. 100 rpm-el kevesebbet pörög, mint az ui. típusú a SYSFAN 3 csatiba kötött.
Ráadásul a specifikációban leírt max. fordulattól ez is elmarad, 1500 helyett 1452 volt a legmagasabb fordulat.

Ez mitől lehet? A lap nem mindenhová juttat egyforma feszültséget, vagy ilyen gyenge a ventik minősége?

[ Szerkesztve ]

(#19417) dqdb válasza Tomdriver (#19416) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez mitől lehet? A lap nem mindenhová juttat egyforma feszültséget, vagy ilyen gyenge a ventik minősége?
Idézet az Aerocool oldaláról:

Speed 1500 RPM+-10%

Szóval ez még bőven belefér a tűrésbe. A következő okok képzelhetőek el:
1. az alaplap nem egyenlő feszültséget ad a két csatlakozónak, mert így jött össze (a maximumtól elmaradás oka az is lehet, hogy már a táp is 12 volt alatti feszültséget szolgáltat)
2. a két aljzatot más hőmérsékletinfó alapján vezérli, ezért különbözik a feszültség
3. úgy működik valamiért a vezérlés, hogy a két csatlakozó más feszültséget kap ugyanazon hőmérsékletinfó alapján (vagy tervezés, vagy más profilt állítottál be)
4. a ventilátorok motorjának gyártási szórása miatt nem pontosan ugyanígy reagál ugyanarra a feszültségre.

Ha van két ventilátorod, akkor a négy lehetőséget végigpróbálva ki lehet deríteni, hogy a fenti pontok melyike teljesül.

Ez az eltérés teljesen normális szerintem, nem ettől lesz egy ventilátor gyenge minőségű, hanem attól, hogy kicsi a légszállítása, hangos és a csapágyazása hamar megadja magát.

Mukucs: Értem, annyit még had kérdezzek, hogy miért kell a lapra kötni, a táp helyett?
Két oka van:
1. a legtöbb itt ajánlott ventilátoron kizárólag 3/4 pines ventilátorcsatlakozó van, molex nincsen
2. molexről hajtva mindig maximumon pörögnek, míg az alaplap képes vezérelni, ez utóbbiról szólt a teljes üzenetszál ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19418) Tomdriver válasza dqdb (#19417) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nálam amit okként felsoroltál szerintem a 2-es és 4-es, vagy mindkettő egyszerre szerepelhet.
Táp nem hinném hogy közrejátszik, elég jó minőségű, a lapra gondolnék inkább, de ott még utána kell olvasnom, hátha ír valamit az eltérő hőmérséklet vagy feszültség alapú vezérlésről. A ventiprofil ugyanaz mindkét venti esetében, tehát elvileg az is kizárt. Ventik motorjának gyártási szórása is közrejátszhat, így valóban összejöhet a különbség.
Első körben felcserélem a ventik vezérlését, illetve kipróbálom mindegyiket a külöböző vezérlő helyeken CPUFAN-oknál is, már csak kíváncsiságból, hogy ott miként teljesítenek. A profil 100%-ra lesz állítva mindenhol, hogy látható legyen az rpm-ek közöttti eltérés. (CPUFAN vezérlésnél ugye ez már alapból így lesz)
Viszont ez a teszt lehet a hosszabbító kábel miatti feszültség esés miatt nem lesz korrekt, mert emiatt a ventiket kiszerelni nem fogom az tuti. :D

Mindenetre köszi a részletes infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#19419) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#19410) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt tudod még tenni,hogy direktbe szerelsz kis méretű ventit a hűtőbordákra.Viszont tapasztalatom szerint,ez is csak kicsit késlelteti a folyamatot-az a lap hamarost tönkre megy.
Mukucs
Vettem a fáradtságot és utána néztem a lapod specifikációjának,mielőtt írtam azt a hozzászólást,ezért is írtam azt amit.A vezérlést,ahogy dqdb is írta mindenképp a lapról old meg.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19420) XenHai


XenHai
senior tag

Valakinek van tapasztalata gumi csavarokkal?
[alpenfohn]
[kolink]
A második praktikusabban tűnik de ha szarul van megcsinálva akkor nem foglya jól a ventit . Vélemény?

(#19421) Grózi válasza XenHai (#19420) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindkét fajtából volt több darabom.Az alpenfoehn megoldása időtállóbb és stabilabb tapasztalataim szerint.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19422) pete_21 válasza Grózi (#19402) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de mit értesz gyári progik alatt? :)
Én amikor a jelenlegi gépem vettem (lassan 8 éve), akkor desktop PC-hez igazából még semmilyen gyári programot nem kellett feltenni a drivereken kívül. Mostanra változott a helyzet? Ventiszabályozó és hasonló programokat most már érdemes feltenni a gyártótól?
Köszönöm a válaszaidat!

(#19423) Mukucs


Mukucs
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat Grózi és dqdb ! :R

A Dead Silence és a be quiet! között vacilálok. De még a Cougar is szóba jöhet, (nagyon sok a pozitív komment, külföldi oldalakon) dqdb ,Te melyik mellett tennéd le a voksod? :)

(#19424) Grózi válasza pete_21 (#19422) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,sok változott ezen a ponton.Sokkal felszereltebbek a lapok és a gyári programokat csak az nem használja aki nem ismeri.Egyedül az OC-t intézem még mindig bios-ból(lehet szoftveresen is,de én a bios-ból jobbnak tartom),a többire ott vannak a gyári progik.És ebben az Asus nagyon erős véleményem szerint+az összes progi annak ellenére hogy okos,minimális angol tudással könnyen kezelhető.
Mukucs
Nincs mit.Én teszteltem mindhármat és bár jó a Cougar,a másik kettő jobb.Az Aerocool valamivel jobb mint a BQ és led-s,bár a különbség 10% körül van.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19425) Mukucs válasza Grózi (#19424) üzenetére


Mukucs
senior tag

Melyik halkabb a kettő közül? :)

(#19426) Grózi válasza Mukucs (#19425) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A DS és a légszállítása is jobb minimális mértékben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19427) pete_21 válasza Grózi (#19424) üzenetére


pete_21
addikt

Mire jók ezek a programok?
Most már kíváncsi lettem. :)
A nagyon off a téma, akkor válaszolhatsz privátban is, és akkor nem offolunk tovább.
Köszi a választ!

(#19428) Grózi válasza pete_21 (#19427) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Dióhéjban:tudsz állítani energiagazdálkodást(pl:ha csak torrent fut a gépen 1 kattintással át áll gazdaságos módba),oc-t+profilokat menteni,tudsz biost frissíteni,usb3 boost,venti profilokat állíthatsz-a gyári profilokon kívül tudsz több egyedi profilit csinálni,ahol egyesével állíthatod a ventiket hőfok függvényében,akár meg is állíthatod őket.És még sok minden más.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19429) Mukucs válasza Grózi (#19426) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi még egyszer! :R

(#19430) diiCo


diiCo
csendes tag

Üdv!
Olyasféle kérdésem lenne, hogy nekem van egy Zalman Z11 Plus házam az alap ventikkel(kivéve a hátsó az helyett van egy Seidon 120 ver2-öm). Na már most valamelyik hangoskodik nekem elég szépen(persze ha valami hang is fut a gépen alig hallható,de nem is a fejem mellett van a gép).
Így szeretnék tanácsot kérni venti ügyében, mit,hogy,merre,miért :D
A lapom egy ASRock Fatal1ty H97 Performance.
Az oldalsó két kis ventit is cserélni érdemes, ill. 2db 120/140 előre,2db 120/140 felülre, 1db 120/140 alulra, a kisebbet vagy nagyobbat érdemes, ill. mindenhová szükséges?
Legyen halk, ugyanakkor hatékony ha lehet. A led annyira nem is szükséges, de ha az ajánlott ventin van led is annak is örülök :DD .
Illetve még annyit, h az alap molexes venti mennyire használható(mivel nincs bekötve és nem találtam infót róla)?

Köszönöm előre is! Szép napot! :R

[ Szerkesztve ]

(#19431) Grózi válasza diiCo (#19430) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház nem túl előnyös hűtés szempontjából.Én így csinálnám:
Előre befér 140-s venti is,oda raknék egy TY-147A-t vagy Akasa Apache Black 140-t és a 4 pin-s cha_fan aljzatról vezérelném.
A Seidon-ra szintén egy 120-s Apache Black vagy esetleg Lepa Bol.Quiet-t tennék és a 4 pin-s cpu_fan aljzatról vezérelném.A Seidon pumpája mehet bármelyik 3 pin-s aljzatra(cha_fan2 vagy cha_fan3),kivéve a pwr_fan aljzat.
Felülre pedig tennék egy jó 3 pin-s ventit(lásd ajánló,részemről BQ vagy Nanoxia) amit a megmaradt 3 pin-s cha_fan aljzatról vezérelnék.
Több venti felesleges szerintem ebbe a házba.Így tudsz minden ventit szabályozni szoftveresen(F-Stream Tuning Utility-n belül) hőfok függvényében,tehát kapnál egy csendes gépet ami kellő hűtéssel bír(a házhoz képest).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19432) Mukucs


Mukucs
senior tag

Grózi!

Egyetlen venti van a gépemben, hátul, ami viszi ki a meleget, a házam (NZXT 210 Elite) az asztalban van bent, de a ház tetején van két 120/140 mm es hely, illetve elől két 120mm-es és gép aljában is egy 120as. Magyarán csak a gép eleje látszik ki, és a hátulja. A kérdés az lenne, hogy elég e hátra azaz egy venti, vagy érdemes lenne beszerelni talán előre kettőt még? Ha igen, akkor azok már mehetnek e a tápra, fix fordulattal. Monjuk két Swif2 800RPM, vagy amit ajánlasz. :) Köszi a választ! :K

(#19433) Grózi válasza Mukucs (#19432) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1 venti nem venti.Ha a ház teteje felett van minimum 20 cm hely akkor én felülre is tennék.
Tehát előre tennék 2-t,hátra és felülre 1-1-t.És továbbra se molex-ről hajtsd,hanem vezéreld.
Nem rossz a Coolink,de én inkább BQ PW 2-t vagy Nanoxia DS-t választanék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19434) Mukucs válasza Grózi (#19433) üzenetére


Mukucs
senior tag

1 centi hely van a gép teteje és az asztal között, kb pont befér oda. Egyébként van átalakítóm, molexről 3pin-re, az ugyanaz, mintha molexre lenne dugva? De mint mondtátok a SYSFAN3 illetve a 4 semmire se jó, akkor a maradék két csatira hogy tegyek ennyi ventit? :)

Köszi a gyors választ. :)

(#19435) Tomdriver válasza Mukucs (#19434) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szerintem kevered, ők a CPUFAN-ra értették, hogy semmire nem jó. Az is négy tűs de PWM-es és így max. fordulaton tekerné a 3 pines ventijeid, míg a SYSFAN a más lábkiosztás miatt alaplapról szabályozható.
A Molex / Pin átalakítóra nem tudok mit mondani, de szerintem ugyanúgy maxon teker, mivel nem vezérelhető (molex a tápról kapja az áramot)

[ Szerkesztve ]

(#19436) Mukucs válasza Tomdriver (#19435) üzenetére


Mukucs
senior tag

dqdb írta, hogy.: SYSFAN1-re vagy SYSFAN2-re. A másik kettő csak dísznek jó.

(#19437) Tomdriver válasza Mukucs (#19436) üzenetére


Tomdriver
őstag

Most megnéztem én is az alaplapod, SYS 3,4 valóban más kiosztású és 3 pines, 1,2 a jó választás.

De létezik ilyen is, ezzel két ventit vezérelhetsz egyszerre. Továbbá ha a szűk hely miatt nincs értelme felülre tenni, akkor marad a hátsó venti amit én alapból hagynék max. fordulaton, míg az újonann betett két elsőt pedig egy ilyen Y elosztóval vezérelném meg, és máris elég a csatlakozó. :)

[ Szerkesztve ]

(#19438) Grózi válasza Tomdriver (#19437) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Y elosztó és az aljzatok jó ötlet,viszont a hátsót miért járatná maximumon,ha tudja vezérelni?
Felülre felesleges a venti,ha csak 1cm hely van az asztalban.
Viszont mindezek tudatában az a hátsó Coolink kevés lesz.Ha olcsón akarja megúszni akkor vesz egy párját és ezt a kettőt teszi előre+hátra keres 1 db nagyobb légszállítású ventit.Így optimális lesz a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19439) Mukucs válasza Grózi (#19438) üzenetére


Mukucs
senior tag

A gép elejébe tervezek két coolink swif 1200at(a 800rpm -es) hátra pedig az Aerocool.-t. Az Aerocool menne a SYSFAN1re míg a két Coolink a 2 re, elosztóval. Így jó lesz? :)

(#19440) Tomdriver válasza Grózi (#19438) üzenetére


Tomdriver
őstag

Csak azért gondoltam a hátsó fullon járatását, mert az első kettő még ha alapon is megy, a beszívott mennyiség még így több lesz valamivel, tehát nincs jelentősége a szabályozásának, max. ha zajt is akarunk csökkenteni. Így azt kötheti akár Molexre is, míg az elsőket az Y madzagra és megmarad egy vezérlő hely, vagy másik variációként akár külön - külön is vezérelheti az elsőket.
De hát ez is csak két variáció a létező sok közül, a lényeg hogy meg lehet oldani a vezérlést, mert valójában ez az eredeti cél (no meg a ház jó szellőzése).

[ Szerkesztve ]

(#19441) hypno skate


hypno skate
senior tag

Cooler Master: Silencio FP 120 (esetleg PWM verzióval ) ventilátorral volt már dolga valamelyikőtöknek?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19442) Grózi válasza Mukucs (#19439) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy jó lesz.
Tomdriver Nem véletlen írtam azt amit.A két Coolink kellő levegőt visz be és mivel felülről nyitott a ház,ott is távozik levegő(a meleg levegő felfele száll ugye)+hátul a jóval erősebb DS kellő negatív nyomást fejt ki.Azt ne feledd,hogy az elölről jövő levegő a hdd-n,vga-n stb. megtörik és egy része felfele irányul.
Az ő házában bőven jó lesz így a légáramlás,egy hűtés szempontjából jobban tervezett ház esetén más más a helyzet.
hypno skate Teszteltem,csendes venti viszont légszállításban nem jeleskedik.Az árát megéri.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19443) Tomdriver válasza Grózi (#19442) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ok. :R

(#19444) hypno skate válasza Grózi (#19442) üzenetére


hypno skate
senior tag

Egy InWin G7-es házba lenne (egy előre egy meg hátra) mert amiket hozzá adtak azok értékelhetetlenek a működésképtelen fordulatszámszabályozóval együtt.

Úgy gondoltam, a levegő magától is betalálna a házba, meg ki is, de egy kis rásegítésnek megfelelnének.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19445) Grózi válasza hypno skate (#19444) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen konfigot raksz bele?Tudod szabályozni a ventiket lapról(ha nem tudsz utána nézni segítek-lásd összefoglaló) vagy vezérlőről?
Mert tudok jobbat is ajánlani ebben az árban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19446) hypno skate válasza Grózi (#19445) üzenetére


hypno skate
senior tag

A konfig már benne van. :D
i7-4790, Gigabyte GTX970 4x4 GB RAM. Mindez egy ASRock Z97M Pro4 alaplapon. Ahogy néztem a BIOS-t, minden ventilátorcsatlakozó szabályozható. A processzor ventik csatlakozóit (2 db) leszámítva van vagy három. Az egyik négypines PWM, a másik kettő három pines.

Nem pöcsölnék a dologgal, de a házba épített fordulatszámszabályozó pont semmire nem való, viszont a ventilátorok 2 pinesek, így muszáj ventit cserélnem.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19447) dqdb válasza hypno skate (#19446) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CHA_FAN1-re 4 pines, PWM-es ventilátort kell venned, a CHA_FAN2-re és a CPU_FAN2-re 3 pineset (ez utóbbit a CPU_FAN1-gyel közös profillal tudod szabályozni). A PWR_FAN a funkciójából adódóan nem szabályozható.

Szóval ha egyforma ventilátorokat szeretnél venni, akkor kell venned egy Y kábelt is, hogy egy csatlakozóról hajtsd őket.

Én előre kettő ventilátort tennék inkább, és hátulra még egyet (esetleg még felülre is egyet, ha úgy tűnik, kevés).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19448) dqdb válasza hypno skate (#19446) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tomdriver: Most megnéztem én is az alaplapod, SYS 3,4 valóban más kiosztású és 3 pines, 1,2 a jó választás.
A SYS_FAN3 és SYS_FAN4 nem azért jó, mert 3 pines, hanem azért nem jó, mert olyan 3 pines, ami nem szabályozható, mindig +12 voltot ad a ventilátornak. A SYS_FAN1 és SYS_FAN2 nem azért jó, mert 4 pines, hanem azért, mert olyan 4 pinesnek látszó, valójában 3 pines, ami feszültséggel szabályozható.

A lábkiosztás rengeteget számít, nem elég a lábak számát nézni. És sokszor a lábkiosztás is kevés, mert ott hibásan tüntetik felé, és a BIOS-t is meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19449) Mukucs válasza Grózi (#19442) üzenetére


Mukucs
senior tag

Grózi, nekem nem lenne elég egy silencio az Aerocool helyett?? Tetszik ez a 11 decibel. :)

(#19450) hypno skate válasza dqdb (#19447) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ja, közben belekukkantottam a használati utasításba.
Úgy terveztem, hogy az egyik PWM-es lesz, a másik meg 3 pines. Szerencsére ez a CM Silencio kapható párban, pontosabban 3 pines és PWM verzióban is. De az is lehet, hogy nem cirkuszolok a PWM-mel, hanem keresek egy alacsony fordulatú (800-900 l/min) darabot, aztán pörögjön annyit amennyit bír, csak halkan tegye.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.