Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) AndrewTdi válasza Grózi (#19900) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Az a bajom, hogy egy picit házba van víz, és a 2 radi elég meleget csinál. a ház elején felül van a vinyó és az ssd és van amikor felmegy 45fok fölé is a hőmérsékletük.

(#19902) -Solt- válasza Grózi (#19900) üzenetére


-Solt-
veterán

No olyan meg nem nagyon van... Megvárom, hogy az új ventikkel mi lesz a helyzet, aztán ha kell, akkor marad ez a Phobya. Köszi.

Esetleg ez az Akasa: [link]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19903) Grózi válasza AndrewTdi (#19901) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így már van értelme.Mérd meg mekkora venti fér be és hogy 3 pin,molex vagy 4 pin-st szeretnél.
(#19902) -Solt- Ezzel az Akasaval ki is kapcsolhatod őket+Scythe-ba is van olyan.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19904) Snorbi19 válasza dqdb (#19880) üzenetére


Snorbi19
tag

szia

Az asus Z170 pro gaming alaplapra is ugyan az vonatkozik amint az asus H170 pro gaming-re?
Megnézdén nekem ezt légyszives...

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#19905) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Tudtok olyan ventivezérlő progit amely egyszerre vga és cpu hőfok alapján is vezérli bármely alaplapi pwm csatit?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19906) dqdb válasza Snorbi19 (#19904) üzenetére


dqdb
nagyúr

Teljesen ugyanaz, valószínűleg a két lap között csak a chipset a különbség.

A korábban írt processzorod nem K-s, így tuninglapnak nincsen értelme, felesleges kiadni a feature-ök terén ikertestvér H és Z betű közötti árkülönbséget. Nem K-s CPU és Z alaplap párosának kizárólag akkor van értelme, ha tudod, hogy pár hónapon belül lesz K-s CPU (a majd egyszerre szerintem felesleges áldozni), vagy olyan feature-t szeretnél, amit H-s vagy B-s lap nem ad meg (nekem ezért van Z-s lapom, koax SPDIF kellett, és csak Z esetén kaptam meg, de esetedben nem áll fenn a két lap között ilyen különbség). Ha pedig K-s processzort veszel, akkor a lapra és a CPU-ra költött forintokból lehet, hogy egy nagyobb processzorra is futná.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19907) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Egy 120x120x<20 mm-es Slim ventilátort szeretnék venni, mert kevés a házamban a hely.

Van valakinek tapasztalata a AKASA Slimfan vagy a Scythe Slipstream-mel?

Iponban 700 ft-tal olcsóbb a Scythe. Az Akasa tech spec-je meg hangosabbnak írja, de csak egy érték van, gondolom ez a max fodulaton értendő.

Pont azért szeretném lecserélni a mostani Sharkoon gyári házventimet, mert hangos.

Esetleg van még valami egyéb lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#19908) Snorbi19 válasza dqdb (#19906) üzenetére


Snorbi19
tag

ok köszi :R :R :R
emeltem a kereten és i5 6600k proci lesz a z170 lapal

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#19909) Grózi válasza dangerzone (#19907) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyiknek se a légszállítása/hangja az erőssége..
Ha muszáj a slim,akkor mindenképp vezéreld és ha a kettő közül akarsz választani,akkor inkább az Akasa-t ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19910) dangerzone válasza Grózi (#19909) üzenetére


dangerzone
addikt

Volna még más lehetőség is e két ventin kívül?

(#19911) csakdzsó válasza Grózi (#19909) üzenetére


csakdzsó
tag

Szia Grózi!

Házhűtésre TY-141 vagy TY-147A?

Üdv:Henrik :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#19912) Grózi válasza dangerzone (#19910) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem sok.Pár ember dicsérte a RAIJINTEK Aelous Beta-t,ebben személyes tapasztalatom nincs.Az Akasa 1200 rpm-ig tűrhető,felette hangos-ahogy a SCYTHE is-az 1200 rpm-s még halknak nevezhető,az 1600-s már nem.Sajna csodák nincsenek,a slim ventik már kialakításuknál fogva is ilyenek-ezért csak kényszerhelyzetben ajánlom őket(és eleve a légszállításuk is gyengébb).
(#19911) csakdzsó
A 147A,mert akár 300 rpm-re is le tudod vinni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19913) dangerzone válasza Grózi (#19912) üzenetére


dangerzone
addikt

Ertem. Koszi

(#19914) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Erre valaki?
Tudom kicsit off de a léghűtés topicban az 1 heze feltett kérdésekre sem nézett rá senki :U

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19915) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

80-as ventiből keresnék slim verziót (15mm vagy vékonyabb) ami 1 héten belül megjön (tehát nem Kínából,USA-ból). Tud valaki ajánlani ilyet ?

(#19916) Murty


Murty
csendes tag

Sziasztok!

Arctic F12 (3pin) mennyire jó ventilátor?

(#19917) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Megrendeltem az új házamat, de még nem kaptam kézhez. Érdeklődnék, hogy a Fractal Design Dynamic GP-14-ről mi a véleményetek? Ilyen lesz a házban kettő.

Teljesítmény és a zajszínt érdekelne. Látom, hogy nincs az ajánlottak között. Érdemes nézelődnöm már előre is valami jobb után?
Leginkább azt szeretném, hogy halk legyen. De minimális előrelépésért nem cserélném le ezeket ha jók.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19918) Grózi válasza Murty (#19916) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semennyire.Rengetegszer leírtam-keress rá! A BQ PW2 tökéletes az olcsóbb szegmensből.
(#19917) .LnB Van aki elégedett vele,van ak nem-személyes tapasztalatom nincs.Majd írd meg a tapasztalataid!!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19919) ates2


ates2
senior tag

Sziasztok!

Zalman Z3 plus házat tervezek venni amiben gyárilag van 4 venti,és szeretnék egy 5.-et is berakni hogy teljes legyen a cucc.A kérdésem az,hogy milyen 120-as házhűtőt ajánlotok.

Választ előre is kösz.

(#19920) .LnB válasza Grózi (#19918) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendben, majd írok. De nem vagyok szakértő, és mindenkinek mások az igényei, lehet ami nekem megfelel, az másnak hangos lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19921) ates2 válasza ates2 (#19919) üzenetére


ates2
senior tag

Közben feltaláltam magamat :) BQ hűtő lesz.Üdv

(#19922) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy FSP Aurum S Gold tápom, amiben a venti elkezdett hangosodni.Van valami módja, hogy ezen segítsek?Ugyebár régi ventik ha elkezdtek hangosodni csak simán befújtam egy kis olajjal, és újra ment évekig halkan, csak, hogy ez folyadékcsapágyas.
Illetve, ha nincs, kinéztem egy be quiet! Pure Wings 2 120 mm ventilátort a gyári helyére.Ez szerintetek jó lenne nekem?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19923) dqdb válasza takacsbotond (#19922) üzenetére


dqdb
nagyúr

A BQ PW2 nem lenne jó, pontosabban fogalmazva nem lehet megmondani, hogy jó lenne-e vagy sem. Egy tápegység hűtésének a vezérlését hozzáigazítják a gyári ventilátorhoz. Ha most te ezt lecseréled egy eltérő légszállítású, a vezérlésre eltérő módon reagáló darabra, akármilyen jó is a kiszemelt, abból lehet még túlmelegedés és baj.

Szóval pontosan ugyanolyan típusszámút vegyél bele, mint amilyen most is van, az biztosan jó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19924) Grózi válasza .LnB (#19920) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ettől még nyugodtan leírhatod a tapasztalataid-ez lenne a fórum lényege! :K
(#19922) takacsbotond
Minimum kellene tudni a gyári venti specifikációját-úgy mint indító feszültség,áramfelvétel,rpm,légszállítás...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19925) takacsbotond válasza dqdb (#19923) üzenetére


takacsbotond
őstag

"A Protechnic Electric MGA12012HF-A25 ventilátor adatai:
áramfelvétel: 0,45 A, statikus nyomás: 4 mm-H2O, légszállítás: 84,8 CFM, zaj: 37 dBA"

Csak külföldről lehet
hozzájutni, ezért felejtős.Illetve jó lenne egy halkabb venti.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19926) .LnB válasza Grózi (#19924) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lefogom, csak kicsit kevertem a dolgokat, és azt hittem itt nincs helye ilyen dolgoknak. Azt hittem "milyen hűtőt" vegyek szintű a topik. Mert az olyan topikokban elhessegetik az embereket ilyen kommentek után. :)
Majd leírom, szerintem a blogomban is fogok írni tapasztalatokat az egész házról, de teljesen amatőr szinten.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19927) Grózi válasza .LnB (#19926) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amíg kulturáltan leírod a tapasztalataid és én vagyok még a topicgazda,addig biztos nem!
Várom a tapasztalataid!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19928) Grafirka válasza Murty (#19916) üzenetére


Grafirka
őstag

Arctic Cooling ventilatorrol lebeszelnelek.Iden 4 darabot vittem visza. Nem haz ventik voltak hanem GPU coolerek, de ez jellemzo a minosegukre . Valamikor megbizhato ceg volt, de ez ma mar nem ervenyes.

(#19929) takacsbotond válasza takacsbotond (#19925) üzenetére


takacsbotond
őstag

Kinéztem egy ENERMAX Twister pressure UCTP12P ventilátort, ez elméletileg jó hozzá, másnak is ment vele.Mi a véleményetek erről a ventiről?

Illetve táphoz 3 vagy 4 pins ventit kell venni?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19930) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Adott egy Cooler Master RC-K350-KWN2-EN Elite ház és egy Cooler Master RS600-ACABM4-WB 600W táp.
Szeretnék bele 3 vagy 4, 12cm-es zöld led-es ház hűtőt, ha 3 mellett maradok akkor lehet azt LED-szalaggal pótolnám ki.
A kérdésem az lenne, hogy akinek van hasonló hűtője az tudna e valamit ajánlani?
Egy kék desingos gépnél különféle ventilátorokat szereltem be a méretek miatt és sajnálattal tapasztaltam, hogy van amelyik LED-es venti szinte csak a nevében LED-es és szinte alig látható a megvilágítása.

BitFenix BFF-BLF-P12025G-RP Spectre PWM Green LED

Zalman ZM-F3GL 120mm zöld LED

REVOLTEC RL046 Zöld

XIGMATEK Crystal CLF-F1253 zöld

Eddig ezt a 4 típust találtam, 12 cm-es kivitelben zöld LED-del.
Ha valakinek van bármilyen tapasztalata és megosztaná azt megköszönném.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#19931) abridabri válasza ZrogNV (#19930) üzenetére


abridabri
veterán

En vennek 3-4 normalis ventit ami nem ledes (BQ PW 2 ) ,meg mellejuk egy Revoltec Twin Set Green fenycsovet. (2*30 cm ,es csak 3000 ft ,szepen bevilagit nalam egy jo nagy gephazat )

(#19932) Grózi válasza abridabri (#19931) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is ezt a megoldást javaslom.Led-s ventiben,120mm-ben csak a Bol.Quiet-t vagy az Aerocool DS-t ajánlom,de egyikben sincs zöld.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19933) Bnorbu válasza dqdb (#19887) üzenetére


Bnorbu
tag

Koszonom a valaszt, az automatikus profilhoz, hogy lehet hozzanyulni?
Ertem ez alatt, hogy ne 50% legyen a legkisebb allitasi lehetoseg :/

Udv:R

(#19934) dqdb válasza Bnorbu (#19933) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19935) OceanStorm


OceanStorm
tag

Most van két db Akasa Viper a kompaktom radiátorán, és azon agyalok hogy lecserélem őket két db Enermax Twister Pressure -re. A tesztek alapján az Enermax maga mögé utasítja a konkurenciát, és kisebb zajhatás mellett nyújt nagyobb teljesítményt, mégsem látom az ajánlott ventilátorok között. Vélemény ?

Twister Pressure teszt

Akasa Viper teszt

(#19936) McLaca


McLaca
őstag

Sziasztok,

nézegettem az ajánlott 120mm-es ventilátorokat, és kicsit meglepődtem a Nanoxia légszállítás/fordulat/zaj arányán a mezei lapátjaival, míg a BQ-n ott a turbulenciacsökkentő rovátkolás, mégis - specifikáció szerint - hangosabb és kevesebb a légszállítása.
Viszont a Nanoxia 100m3/h feletti teljesítménye is érdekes ilyen zajszinttel és fordulaton, mert a fürdőszobai elszívókkal vetekszik ez a levegőmennyiség.
Nem túl nagy házat szellőztetnék (Chieftec UC-02B), de azt minél csendesebben szeretném. Dedikált VGA nincs benne, így szélvihar sem feltétlen kell.

Szóval a specifikációkat félretéve, a fentiek közül melyik a csendesebb? Vagy hasonló árban van tutibb vétel?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19937) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok!
Be Quiet! Silent Wings 2 hűtőkről van valakinek tapasztalata? Gyári ház hűtést szeretném lecserélni vele.

(#19938) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

CM N300as házba betettem + 2db 3 tűs ventit az alap kettőn kívül, egyik átalakítóval van rákötve a tápra a másik pedig Sys Fan 3-ról megy, amely 3 tűs így nem vezérelt tudtommal. Hogy tudnám ezeket szabályozni valami módon? mert így valószínüleg max fordulaton mennek (1200rpm), ami elég zavaró. A VGA kártya miatt viszont kellene ez a 2 venti, mert 4-5 fokot nyerek vele. Az alap kettő szépen visszavesz a forulatból, mivel azok 4 tűs Sys Fan-on vannak.

Remélem tudtok segíteni :R
Köszönöm előre is!!!

(#19939) wattafaka


wattafaka
senior tag

És ez mit/hogy tud? Az összefoglaló alapján nem tudtam tökéletesen beazonosítani.

A Speed Control gondolom a FAN_SPEED_CONTROL, a Sense pedig CPU_FAN_SPEED, a földelés egyértelmű. Az NC nem tudom mi.
Plusz ha a FAN_SPEED_CONTROL jelenti a PWM-et, akkor annak nem a szélső lábnak kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#19940) wattafaka válasza Krisz1441 (#19938) üzenetére


wattafaka
senior tag

Tudsz venni hozzá ilyen átalakítót: [link]

Ha halkabbat/lassabbat akarsz a 7V-be dugod, ha még halkabbat/lassabbat akkor az 5V-be.

(#19941) dqdb válasza wattafaka (#19939) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez egy fizikailag 4 pines, bekötését tekintve 3 pines csatlakozó, amely feszültség alapú szabályozásra képes, az összefoglalóban ennek a példának felel meg:

GND
FAN_VOLTAGE
CHA_FAN_SPEED

A Speed Control gondolom a FAN_SPEED_CONTROL.
Igen, ez a láb vezérel, de nem úgy, mint amelyik esetre gondolsz, mert ott PWM jel megy rajta, míg itt a feszültség változik.

Sense pedig CPU_FAN_SPEED
Igen, ezt az elnevezést szokták még rá használni.

Az NC nem tudom mi.
not connected

Plusz ha a FAN_SPEED_CONTROL jelenti a PWM-et, akkor annak nem a szélső lábnak kellene lennie?
Ha a negyedik lábnál írják, akkor PWM-et jelentene, de mivel itt a másodikra írják, így ebben az esetben változtatható feszültséget. Nem túl szerencsés elnevezés mindenesetre, a fan voltage sokkal találóbb.

Krisz1441: teljes a káosz ;]

3 tűs így nem vezérelt tudtommal
Nem azért nem szabályozott, mert 3 tűs, hanem azért nem szabályozott, mert nem szabályozott :DDD Egyszerűen fixen 12 voltot ad a ventilátornak, de ez a működés a tűk számától független.

Az alap kettő szépen visszavesz a forulatból, mivel azok 4 tűs Sys Fan-on vannak.
Nem azért vesznek vissza, mert azok 4 pines csatlakozón vannak, hanem azért, mert azok szabályozott csatlakozók.

Az alaplapodon a SYSFAN1 és SYSFAN2 fizikailag 4 pines, bekötését tekintve 3 pines csatlakozó, amely feszültség alapú szabályozásra képes, ezért működik most is a szabályozás vele. A SYSFAN3 fixen 12 voltra van kötve, ahogyan te a negyedik ventilátorral tetted. Ha alaplapi szabályozást szeretnél, akkor vegyél két darab Y kábelt (mindegy, hogy 3 vagy 4 pineset veszel), az egyikkel a SYSFAN1-re kösd rá a két házzal kapott ventilátort (ugye egyformák?), a másikkal a SYSFAN2-re pedig a két általad vásároltat (ugye ezek is egyformák?).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19942) wattafaka válasza dqdb (#19941) üzenetére


wattafaka
senior tag

Így már világos, köszönöm szépen. Akkor ennek tudatában a következő kérdésem az lenne, hogy ha ezekre a feszültség alapon szabályozó alaplapi csatlakozókra 3pin-es ventiket teszek, akkor azok alapértelmezettként maximumon fognak pörögni, és mondjuk BIOS-ban tudok rajtuk visszavenni a feszültségből, vagy a PWM-hez hasonlóan itt is automatikusan szabályoz a hőmérséklet szerint?

Csak mert Krisz1441-nek adott válaszodból nekem az következik, hogy alapból is szabályoznak, ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#19943) Zola01


Zola01
tag

Hali!

Van egy Raijintek AIDOS cpu hűtőm, amin a gyári venti alacsony fordulaton kerreg,zörög.

Lecseréltem egy pwm-es Coolink Swif2-re, és gondoltam, hogy akkor már a gyári ház ventiket is lecserélem 120-as pwm-es swif2-esekre.

Most a két 120-as is kerreg, de 92-es sem teljesen hangtalan.
Mellettem van a gép, és nagyon zavaró a zaj.
Ilyen hangja van a 120-asnak

Tudnátok segíteni?
Kifogtam 3(+1) rosszul sikerült ventit, vagy ilyen zörgő motorhangja van ezeknek alapból?

(5év garival vettem a coolink ventiket, de ezt nem hiszem, hogy cserélik, valószínű, hogy visszaküldöm őket :( )

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#19944) dqdb válasza wattafaka (#19942) üzenetére


dqdb
nagyúr

A szabályozás ott is automatikus lesz.

Egyedül hibrid szabályozású csatlakozóknál (ASUS-nál és ASRocknál fordul elő) van némi teendőd a BIOS-ban, hogy beállítsd PWM-mel vagy feszültséggel szabályozzanak, más esetekben csak akkor kell belépni, ha az alapértelmezett profilon szeretnél faragni valamit.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19945) wattafaka válasza dqdb (#19944) üzenetére


wattafaka
senior tag

Bakker, ez sokmindent megmagyaráz..

Ugyanis számomra eddig érthetetlen módon az első két ventilátoromat hangosabbnak éreztem (pedig papíron pont, hogy halkabbak (mindegyik CM, szóval elvileg összehasonlíthatóak a dB(A) adatok)).

Mondjuk inkább házrezonálást hallani jobban, mint szél-vagy motorhangot, mivel pont előtte van a hdd/ssd alsó keret (merevítés nélkül - CM Silencio 652S). Ez a kettő átalakítóval közvetlen tápba van dugva, szóval itt egyértelműen maxon pörögnek, míg a többi az alaplapra kötés miatt elvileg le van szabályozva.

Tehát ha Y kábelekkel megoldom, hogy az első kettő is az alaplapra legyen kötve (max. 2 venti / alaplap csatlakozó), akkor mindenféle egyéb beavatkozás nélkül lassabb/halkabb lesz (természetesen azonos típus mind a kettő)?

Mert ha igen, akkor nem költenék feleslegesen halkabb ventikre pénzt, ha simán Y-kábellel (ami van is otthon) meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#19946) dqdb válasza Zola01 (#19943) üzenetére


dqdb
nagyúr

A linkelt hangfájl nem publikus.

A processzorra szerelt is zörög (amit ugyebár a CPU_FAN csatlakozra kötöttél), vagy csak a házhűtésre befogottak (amelyeket a SYS_FANx csatlakozók egyikére).

Ezt azért kérdezem, mert csak a CPU_FAN PWM-es vezérlésű, a három SYS_FAN nem, és elképzelhető, hogy a PWM-es vezérlésre felkészített ventilátoraid nem szeretik azt, amikor feszültséggel próbálják meg szabályozni őket. 12 voltot várnak és PWM jelet, ehelyett kevesebb feszültséget kapnak PWM jel nélkül, és elképzelhető, hogy ezt a motorjuk annyira nem kedveli, és extra zajjal reagál rá, ahogyan Akasa Apache esetén előjött valakinél hasonló probléma.

wattafaka: egy Y kábelre csak azonos típusú ventilátorokat kössél rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19947) Zola01 válasza dqdb (#19946) üzenetére


Zola01
tag

Bocsi, most már publikus a felvétel.

Azt nem írtam, hogy egy ASRock H81M-HDS alaplapról van szó. Egy 4 tűs CHA_FAN-ra (a manual szerint ez pwm-es) voltak kötve a ház ventik 4 tűs Y elosztóval. A gyári ventik 3 tűsek, azoknak nem volt ilyen hangja.
A proci hűtőn lévőnek is van egy kis hangja, de az csak közelről hallatszik, a gyári Aidos venti sokkal hangosabb volt.

Minden venti alacsony fordulaton ment, Bios-ban "silent" profil volt beállítva.

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#19948) Krisz1441 válasza dqdb (#19941) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszönöm a segítséget dqdb és wattafakka! Kicsit túlbonyolítottam a dolgot :DD
Páronként egyforma a két venti!

[ Szerkesztve ]

(#19949) dqdb válasza Zola01 (#19947) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CHA_FAN tényleg PWM-es, szóval nem az lesz a probléma, amit gyanítottam.

Ennek eléggé durva hangja van, mintha valami rezonálna a motorhang mellé (esetleg a ház?). Nincsen sajnos ötletem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19950) Grózi válasza OceanStorm (#19935) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a Vipernél.
(#19936) McLaca Gyakorlatilag nincs különbség a 2 között,légszállítás és hang terén is ugyanazt a szintet hozzák.Maradj annál amelyiket olcsóbban megkapod.(valószínűleg a BQ lesz)
(#19937) Godly Nagyon jó ventik ilyen célra,de minimálisan jobbak csak mint a Pure Wings 2.Az árban lévő különbség viszont jóval nagyobb.
(#19943) Zola01 A hangfelvétel alapján valami nagyon nem gömbölyü-írtózatos hangja van.Ahogy dqdb is kérdezte,nem a házad adja a rezgő hangot?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.