Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Grózi válasza kvio1 (#18400) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól függ mire kell és mekkora méretben!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18402) kvio1 válasza Grózi (#18401) üzenetére


kvio1
tag

12-14-es is jó nekem, halk legyen és a légszállítás is legyen jó.

(#18403) Grózi válasza kvio1 (#18402) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Nanoxia Deep Silence mindkét méretben kiváló vagy a Be Quiet Pure Wings 2 is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18404) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok,

erről a ventiről van valakinek tapasztalata: [link]

Köszi!

(#18405) Outblast


Outblast
tag

Érdeklődnék hogy az NZXT H440-es házhoz járó 3 12es és 1 14es venti mennyire hangos? úgy tudom 3 pines mind, így gondolom max fordulaton pörögnek állandóan.
esetleg érdemes venni hozzá 5 vagy 7 voltos átalakítót hogy ne 12V-on pörögjön?
pénzem egyenlőre nincs hogy mindet kicseréljem már az elején. (ha minden jól megy ma vagy holnap jön meg a ház.)

ty

(#18406) Drizzt01 válasza Outblast (#18405) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali. Az van nekem is és az alaplapra van kötve, nincs semmi szabályzás állítva. Nagyon elégedett vagyok a hangjával.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18407) Grózi válasza Drizzt01 (#18406) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a lényeg,hogy ne a gyári hub-ra kösd őket-inkább lapról szabályozd.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18408) abridabri válasza Grózi (#18407) üzenetére


abridabri
veterán

nade ha a lapon 4pines aljazatok vannak csak akkor hogy dugja ra a 3pinest ? vagy visszafele kompatibilis ?

[ Szerkesztve ]

(#18409) dqdb válasza abridabri (#18408) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 4 pines csatlakozó úgy néz ki, hogy a 3 pines mellé tettek még egy lábat:

Ezért 4 pinesre rá lehet dugni a 3 pines ventilátort, és ha oldalról nem zárt, akkor a legtöbb három pinesre is a 4 pinest.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18410) Grózi válasza dqdb (#18409) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18411) Drizzt01 válasza Grózi (#18407) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igen, arra raktam én is. Nem a hub-ra. :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18412) Grózi válasza Drizzt01 (#18411) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyébként biztos hogy szabályozza a lapod,csak nem tudsz róla.Mert ha max.-n pörögne az zavarna hidd el,ha csak nem vagy halláskárosult! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18413) Drizzt01 válasza Grózi (#18412) üzenetére


Drizzt01
őstag

Biztos hogy a BIOS szabályozza, de én nem állítottam semmit.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18414) Grózi válasza Drizzt01 (#18413) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így értettem én is,ha a hub-ra tennéd akkor folyton maximumon tekerne és ott már van hangja rendesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18415) Drizzt01 válasza Grózi (#18414) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem próbáltam sosem. Azon nem lehet sehogy szabályozni?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18416) Grózi válasza Drizzt01 (#18415) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N
Csak okosba,ha mondjuk molex oldalról(ahonnan kapja a hub a tápot) beiktatsz egy 5-7-9V-s ellenállást.
Én anno csináltam hozzá 7V-s adaptert,úgy halk volt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18417) Drizzt01 válasza Grózi (#18416) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem is néztem. A lapra nem is lehet kötni?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18418) Grózi válasza Drizzt01 (#18417) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,ez csak hub-szabályozni csak úgy tudod ahogy írtam.Tervezhették volna okosabban is(lásd Phanteks vagy házon belül Phantom 530),nem lett volna akkora plussz költség..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18419) Drizzt01 válasza Grózi (#18418) üzenetére


Drizzt01
őstag

Végül is nem sokáig használom
Ha elkészült a ház, költözök . :DD
.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18420) Grózi válasza Drizzt01 (#18419) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Részemtől,arról a házról ha kész várom a képeket!!!Vipereket fejben tartom! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18421) Drizzt01 válasza Grózi (#18420) üzenetére


Drizzt01
őstag

Alakul , :DD csak lassabban mint gondoltam . A tartályon agyalgok . Az is felmerült bennem , egy kicsit túl akarom bonyolítani .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18422) Szinyák


Szinyák
őstag

Nah egy kis teszt, megérkeztek a Akasa Apache 12cm ventik, raijintek triton vízhűtőre, eddigi tapasztalatok, nagyon jók ilyen ventikkel még nem találkoztam pedig volt már vagy 10 faja ami volt a radin. Hanga egyenlő a nullával , illetve a egyáltalán nem rezonál .Azért cseréltem le az Arctic F12 , mert ordítót illetve rezonáltatta a házat , pedig van benne anyag egy Fractal R4 , most már olyan a gép , hogy nem lehet hallani ha be van kapcsolva , pedig van benne 6 venti... Teljesítménye is nagyon rendben van. A 2 venti egy akasa y elosztóval van rá kötve a cpu fan.-ra az alaplapra , mert ez a 4 tűs . Biosban FULL ON.-ra van lővel elvileg maxon mennek a ventik így .. Az ASrock gyári AXTU programja írja a venti RPM.-et stb.. Elvileg ezek 1279 rpm .-et ír a progi, de nekem gyanús , hogy elírás lehet a felét se mennek, mert hangja az tényleg nulla :D
vagy ezeke ilyen csendes ventik lennének , vagy nekem szokatlan :D gyári oldalon is 1300rpm .et írnak max.
A Artic F12 1350 volt... Teljesítményre azonos szoba hőmérsékleten illetve azonos teszt környezetbe -3 fokot hozott az Akasa ventik .

Eddig 80 fokos volt a max mag hőmérséklet 4,5ghz.-en 10köt Linx teszt. Most 77 fokon negált.
főleg ha csak 600rpm.-en megy akkor ez hihetetlen :) milyen progival lehetnem megnézni , hogy mennyit meg pontosan? Az Y elosztó miatt nem lehetnem vezérelni ?

egy kis teszt..

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#18423) Grózi válasza Szinyák (#18422) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált.És ne csodálkozz hogy az F12 után hangtalannak tűnik-nem hiába nem ajánlom az F12-st.
Az alaplap gyári progija szerint full-n megy,biosban is le tudod ellenőrizni.Esetleg Speedfan-l is megnézheted.
Nézz utána hogy a lapod 4 pin-s aljzata biztosan pwm-s-e,mert ha nem akkor nem tudod vezérelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18424) SoulReaver


SoulReaver
veterán

A 3 pines elosztonak az egyik végén, csak 2 vezeték van. Kötök rá két db ledes ventit, ugye mind2 fog világítani?

(#18425) Grózi válasza SoulReaver (#18424) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ez normális.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18426) SoulReaver válasza Grózi (#18425) üzenetére


SoulReaver
veterán

Király. Köszi!

Holnap jön a kékled lepa, a fehér zalmannak jön egy rezgés elnyelő keret+szűrő rács. A felfogatásán még agyalok, mert eddig kábelkötegelő a terv.. :)

(#18427) Grózi válasza SoulReaver (#18426) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez mind szép és jó,de ha a Bol.Quiet-ről van szó,az 4 pin-s..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18428) SoulReaver válasza Grózi (#18427) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tisztában vagyok vele. A 2 ledes zalman 3 pines, őket raktam elosztóra. A lepa bol nak van egy 4 pines csati még a lapon.

(#18429) abridabri válasza SoulReaver (#18426) üzenetére


abridabri
veterán

az elso fenti venti pont a prociventi elol szivja el a levegot amit haz elejebol jonne . En kivennem azt a felsot

(#18430) SoulReaver válasza abridabri (#18429) üzenetére


SoulReaver
veterán

Alulról is fúj neki egy venti, előröl is szív neki majd 2 venti.

Kap elég levegőt.

(#18431) Grózi válasza SoulReaver (#18428) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nem szóltam!
Jól telepakoltad a házat,mondjuk a két felső Viper R tényleg overkill! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18432) SoulReaver válasza Grózi (#18431) üzenetére


SoulReaver
veterán

Had kavarják a levegőt bent :)

Még a ház oldal takaróiban van 2 vékony venti. Azoknak nem túl sok értelme van, de át lehetne alakítani, h valahogy normálisan fujjanak be levegőt.. de ez már feles leges lenne :)

(#18433) Grózi válasza SoulReaver (#18432) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem is! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18434) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Egy Thermaltake Versa G2 házam van. Egy hátsó ventivel, ami gyári.

Milyen ventit ajánlotok hozzá?

Köszi

(#18435) Grózi válasza Toxy (#18434) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Helló!
Ha torony lesz benne mint írtad a másik topicban akkor én így csinálnám:
Előre,hátra és felül a hátsó helyre tennék egy-egy 120 mm-s ventit.A gyári ventit nem használnám.Hátra és felül egy Y kábelre tennék 2db 4 pin (pwm)-s ventit amit a 4 pin -s cha_fan-ról hajtanék.Az ajánlat a szokásos:
Nanoxia DS Pwm,Coolink Swif2 120P,Lepa Bol.Quiet,Akasa Apache.
Előre vagy beteszed a gyárit(nem nagy szám) vagy a szokásos 3 pin-sek közül választasz:
BQ PW2,Nanoxia DS.Ezt hajhatod a 3 pin-s cha_fan aljzatról.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18436) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Az ajánlóban olvastam:
80mm 4 pin PWM:
Xilence Red Wing Pwm 80
Coolink Swif2-80P

Ez akkor a 92mm-esekre is igaz?
Illetve a SWIF2 CPU-bordára is jó, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18437) Grózi válasza AxBattler (#18436) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Red Wing belépőszint,az árához képest jó.A Swif2 már jobb,amit te keresel az a Swif2 92P.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18438) AxBattler válasza Grózi (#18437) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a 92P-re gondoltam, CPU-bordára menne!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18439) Grózi válasza AxBattler (#18438) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csodát ne várj tőle a méretéből adódóan,de megfelel ilyen célra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18440) AxBattler válasza Grózi (#18439) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

A másik: VGA-mon hangos a gyári venti, a bordán kívül minden sallangot cserélnem kellene, de csak egy max. 80*80*20-as férne a bordára, ill. a házba. Egy adapterrel kötném a VGA-hoz, hogy szabályozhassa a fordulatszámot.

Alábbi megfelelne szerinted a célnak?
Esetleg más hasonló?

Coolink Swif2-80L

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18441) Grózi válasza AxBattler (#18440) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nehéz ügy,mert vga bordára statikus nyomás és légszállítás se ártana-nem elég hogy csendes.
Amit kínéztél kevés,első körben megpróbálnám a Swif2 80P-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18442) AxBattler válasza Grózi (#18441) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyengébb a 80L, mint a gyári kis csipx@r kávédaráló? :Y
Sajnos a 20mm-es vastagság akkor is limitál, mivel a ház oldallapja nem enged többet, pedig van itthon egy 80P. Illetve az adapterrel csak 3pin-es ventit tudok a VGA-ra kötni: Inline 33015

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18443) Grózi válasza AxBattler (#18442) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így elég érdekes lesz...Ez lett volna a B terv,de ez is 25 mm:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18444) AxBattler válasza Grózi (#18443) üzenetére


AxBattler
félisten

1-2mm talán lehet a venti, és az oldallap között, az még elmegy? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18445) Grózi válasza AxBattler (#18444) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem az már nem sokat oszt-szoroz..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18446) AxBattler válasza Grózi (#18445) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, akkor hétvégén megpróbálom egy fiókban kallódó ventivel, aztán majd beszámolok.
Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18447) Grózi válasza AxBattler (#18446) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18448) Because


Because
őstag

sziasztok! melyek most a legjobban ajánlott 120-as hűtők? úgy 3000ft-os sávban gondolkodok.

(#18449) Grózi válasza Because (#18448) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Helló!
Összefoglaló!!!
Házhűtésre kellene vagy bordára/radira?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18450) Because válasza Grózi (#18449) üzenetére


Because
őstag

tudod, hogy azt senki se olvassa :D na jól van elnézést elsiklottam felette :U , amúgy házhűtés

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.