Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) matyi012345 válasza Grózi (#18789) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, hátul 92-es is lehet. Nem a legjobb ház, de egyelőre sajnos ez van, arra most nincs igazán keret hogy újat vegyek.

Előre én AC 12TC-t gondoltam. Nagy teljesítmény nem kell, inkább a halk működést preferálom és az a venti elég alacsony fordulaton megy ha nincs túl meleg a házban(Ha lehet hinni az AC oldalán található gyári leírásnak). Ha van jobb fix RPM-es venti akkor jó lenne ha 800-1000RPM-ből megállna. Egyébként a hőmérsékletekkel abszolút elégedett vagyok proci és VGA részről is, tehát nagy teljesítmény tényleg nem kell. Hátra és előre is 800-1000RPM, nagyon halk vagy hangtalan működés, de azért cserélődjön a levegő a házban, ne rekedjen bent a meleg, ennyi az elvárásom. :) Egyedül attól tartok, hogy a 8 vagy 9,2-es hátsó nem fogja tudni kompenzálni az elsőt ami nagyobb.

Ja és az érték, bár az AC-ből kikövetkeztethető de 1500-2000Ft/ventiből meg kéne állnia

[ Szerkesztve ]

(#18802) abridabri válasza matyi012345 (#18801) üzenetére


abridabri
veterán

" Egyedül attól tartok, hogy a 8 vagy 9,2-es hátsó nem fogja tudni kompenzálni az elsőt ami nagyobb. "
Semmi panik, tulnyomas legyen a hazban , a levego ugyis talal maganak utat kifele ( te esetedben a hazad teteje racsos , ott szepen ki fog menni a felesleg ,amit a hatso 92mm -es esetlegnem visz ki )

(#18803) Grózi válasza matyi012345 (#18801) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Párszor leírtam már hogy az AC-t nagyon nem ajánlom ha fontos a halk működés...
Hátulra a BQ Pure Wings 2 92 mm-t már írtam,ez alá nem mennék ebben a méretben-az alatta lévőket(árban) hangosnak fogod találni és /vagy pocsék a légszállításuk.
Előre ha olcsót akarsz akkor ezt venném:[link]
Ha nagyon halkat,elfogadható áron akkor ezt:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18804) matyi012345 válasza Grózi (#18803) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszönöm :R

(#18805) velizare válasza Grózi (#18800) üzenetére


velizare
nagyúr

nem gond, annyira csak nem halnak meg.

köszi a választ!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18806) Grózi válasza velizare (#18805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is kikötöttem az enyémből,azóta is szépen működik!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18807) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kis fogyasztású gépbe kellene 3db 70*70*15mm-es ventillátor.
Sharkoon-okat néztem, szerintetek milyenek? Vagy Ti milyet ajánlanátok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18808) Grózi válasza AxBattler (#18807) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ebben a méretben sajna nincs nagy választék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18809) edt.lime válasza AxBattler (#18807) üzenetére


edt.lime
csendes tag

Titan TFD-7015M12C 70x70x15mm 3500 U/min 34 dB(A) schwarz

de ebbol harom az mar bugocsigagangbang

(#18810) AxBattler válasza edt.lime (#18809) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de ebből már egy is sok lenne hangerő szempontjából!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18811) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok.
Szeretnék ventit a házamba, mert eléggé forró a helyzet.
Nos amit olvastam nagyvonalakban, az az, hogy 2 venti kell, egyik szív másik fúj(??) nem tudom.
mellékeltem egy ábrát, hogym milyen az én házam :D

Ebbe milyen márkájú és hány ventit rakjak és hova?
Előre is köszi

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18812) Grózi válasza gyulaitomika (#18811) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre és hátra is raknék 1-1 Be Quiet Pure Wings 2-t. Ellenőrizd,hogy 92 mm-s nem-e fér be.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18813) gyulaitomika válasza Grózi (#18812) üzenetére


gyulaitomika
tag

és ezt be tudom rakni egy 8cm-es foglalatba? :o

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18814) Grózi válasza gyulaitomika (#18813) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 80 mm-st igen,biztosan.De biztos hogy 92 mm-s nem fér el?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18815) gyulaitomika válasza Grózi (#18814) üzenetére


gyulaitomika
tag

nem vagyok most tele, ezért olcsón néznék.
ezek esetleg?

http://hardverapro.hu/apro/gelid_silent_80mm_2db

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18816) eventus válasza gyulaitomika (#18815) üzenetére


eventus
veterán

Gépre érdemes költeni, mint spórolni. Ha van hely, akkor a nagyobbat vegyed. Több levegő, csendesebb.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18817) Grózi válasza gyulaitomika (#18815) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az ajánlott ventiket megtalálod az összefoglalóban.Lehet most spórolsz 1,5K-t,(ami manapság nem nagy pénz) de azok a ventik se hangban,se légszállításban nem veszik fel a versenyt a Bq-val.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18818) gyulaitomika válasza Grózi (#18817) üzenetére


gyulaitomika
tag

értem. akkor beszerzem őket :D
viszont a lapomon csak 1 3pin-es csatlakozó van.
azt molex-ből lehet átalakítani?

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18819) Grózi válasza gyulaitomika (#18818) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,lehet.De ha tudsz arról az egy csatlakozóról szabályozni,akkor inkább egy y kábelt vegyél és akkor a 2 ventit tudod 1 aljzatról vezérelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18820) Murdoc86


Murdoc86
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen ventillátort vegyek és hova helyezzem el a DeepCool Tesseract típusú házba. Egy gigabyte r9 290x wf 3 videókártyával nem tudnak megbírkózni a gyári ventillátorok(mármint más topikba kérdeztem hogy mért lehet túl meleg a videókártya és egyhangúan a ház nem megfelelő szellőzését mondták).
A processzort egy gammax 300 as hűti és közvetlenül a hátsó ventilátorra fújja a levegőt.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#18821) Grózi válasza Murdoc86 (#18820) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Helló!
Először is az a kártya egy hangos kazán-nekem is volt és nem hiába a Giga nem a hűtéséről híres...
Első körben afterburnerrel módosítanék a gyári ventiprofilon.És a ventik:
Mivel,ha jól értelmezem a gyári jócskán hiányos leírást előre csak 1 ventit tudsz tenni,így oda egy combos darabot választanék.Ha nagyon melegszik a kártya és elfér(120-s furat,de 140-szélesség),akkor egy Viper r-t tennék előre.Ez 800 rpm-n már annyi levegőt nyom a vga-nak,hogy csak na.Viszont felette van hangja.
Másod sorban hátra és felülre(a borda fölé) tennék 1-1 minőségi 120-s ventit.
Ide 3 pinben a Be quiet PW2-t,a Nanoxia DS-t vagy az Aerocool DS-t ajánlom.
Ha 4 pin: Nanoxia DS Pwm,Lepa Bol.Quiet,Swif2 vagy Alpenfoehn WB.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18822) Murdoc86 válasza Grózi (#18821) üzenetére


Murdoc86
csendes tag

Köszönöm, mindenképp megfogadom a tanácsod!
A viper r nél konktétan melyik tipusra gondoltál aminek 120 as a furata és 140 es a szélessége?

[ Szerkesztve ]

(#18823) gyulaitomika válasza Grózi (#18819) üzenetére


gyulaitomika
tag

na akkor találtam ezeket:

https://ipon.hu/webshop/product/be_quiet!_pure_wings_2_80mm/621187

https://ipon.hu/webshop/product/zalman_molex_2_3_4_pin_atalakito_piros_5cm_zm_mc1/128703

ezek jók lesznek? :D

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18824) Grózi válasza Murdoc86 (#18822) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akasa Viper AK-FN073 [link]

gyulaitomikaIgen,ráadásul azzal a molex adapterrel ha hangosnak találod akkor hajthatod 5 v-ről.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18825) gyulaitomika válasza Grózi (#18824) üzenetére


gyulaitomika
tag

okés. :D
köszönöm az összes segítséget :D

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#18826) SyMbioTe

Sziasztok!

Aerocool Qs-202-es házba keresek ventillátort 120 vagy 140mm-eset (a felső részébe). A konfig ami benne van az adatlapomon megtalálható, az összefoglalóban felsoroltak közül én a BQT! Pure Wing 2-t néztem ki. Ezzel kapcsolatba lenne egy kérdésem: Aqua-nál van Pure Wing és Pure Wings is, van külömbség a 2 között?
Ill. tervben vagy egy Deepcool Rockmaster ventiszabályozó is ezért csak a 3pin-es ventiket néztem. Jó ez a venti, vagy nézzek inkább másikat?
Előre is köszi :)) :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#18827) Grózi válasza SyMbioTe (#18826) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Benézted.Az első az Aqua szerint(természetesen rosszul) Pure Wing,ami a valóságban Pure Wings [link]
A második (amit elnéztél) viszont Silent Wings(ezt jól írta az Aqua,jár a keksz! :D ) [link]

Maradj az előbbinél,szabályozva tökéletes házhűtésre és olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18828) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Vettem egy thermaltake core v21 házat, amiben egy 20cm-es 3pin-es venti van elől, fix 800-as fordulaton..

Ezt szeretném lecserélni egy HALK ventilátorra ugyanebben a méretben...
Alternatív megoldásként a házba előre be lehet tenni 2 db. 14-es, vagy 4 db. 12-es ventilátort, de ha nem muszáj nem szaporítanám a számukat.
Ha létezik ebből a méretből halk, pwm-es tipus, az is érdekelne.

A hangsúly a minél halkabb működésen lenne.
Ebben szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18829) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Most néztem hogy van itthon egy ilyen ventilátorom. Ezen olyan csatlakozó van ami elágazik. Ez azt jelenti hogy erre rá tudok kötni még egy ventilátort? Légyszi aki tud segítsen. Köszönöm!

(#18830) Grózi válasza tailor74 (#18828) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ebben a méretben ami halk és pwm-s,olyannal nem találkoztam.A Megaflow(összefoglaló) halk nagyon és kellő légszállítása van,de 3 pin és ledes-amit csak a ledek kivágásával tudsz megszüntetni.Mondjuk a te lapod tudja szabályozni ezt is feszültség alapon.Még jó alternatíva lehet 2 db 140-s venti(pl: Nanoxia DS pwm),amit egy y kábellel egyszerre tudsz szabályozni.Ezekből 2 leszabályozva nagyon halk,viszont ha kell nagy légszállításra képes.
misee85 Igen erre az Arctic csodára rá tudsz kötni még egy ventit,de a szabályozás vagy működik vagy nem.ha ugyanolyat teszel rá akkor jó esetben jó lesz.Viszont ezekből 2 az már minden,csak nem halk+ nagyon korán elkezdenek tovább hangosodni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18831) tailor74 válasza Grózi (#18830) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi!
A venti az alaplap 4 pines csatlakozójára van rádugva, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem ér el a lap 3 pin-es venti aljzatáig a vezetéke.
Én is úgy saccoltam, hogy tudnia kellene szabályozni így is, de mégsem.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18832) SyMbioTe válasza Grózi (#18827) üzenetére

Köszönöm, igaz benéztem, már látom, hogy az a Silent Wings. Akkor maradok előbbinél, Köszi a segítséget :).

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#18833) #19784448 válasza Grózi (#18830) üzenetére


#19784448
törölt tag

Na beraktam azt amit linkeltem, meg még rákötöttem a felesleges tx3 evo processzor hűtőm ventijét és nem lett hangosabb a gép, ellenben érzésre is több levegőt hoznak ki mint a zalman ház gyári nagyventije. még egy olyan kérdésem lenne hogy a videókártya alá raktam az egyik ventit annak kifelé vagy befelé kéne fújnia a levegőt?

(#18834) Grózi válasza tailor74 (#18831) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Küldjek egy szép fekete 3 pin hosszabbító kábelt?
SyMbioTe Nincs mit!
misee85 Befele fújjon!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18835) #19784448 válasza Grózi (#18834) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszönöm!

(#18836) dqdb válasza tailor74 (#18831) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapod kézikönyve alapján:

CHA_FAN1
GND
FAN_VOLTAGE
CHA_FAN_SPEED
FAN_SPEED_CONTROL

Ez alapvetően PWM-es vezérlésű csatlakozó, azaz 4 pines ventilátort érdemes használni, azonban azzal, hogy a második lábon nem fix 12 volt megy, hanem a FAN_VOLTAGE, így feszültséggel is tud szabályozni. Keresd meg a BIOS-ban, hol tudod átállítani a vezérlést.

CHA_FAN2
GND
FAN_VOLTAGE
CHA_FAN_SPEED

Ez feszültség alapú vezérlést tesz lehetővé, 3 pines ventilátort érdemes használni. Ha a csatlakozó oldalról nyitott, akkor PWM-es ventilátort is tudsz csatlakoztatni (a negyedik lába a levegőben lóg), ekkor azt feszültség alapon tudja szabályozni.

CPU_FAN1
GND
+12V
CPU_FAN_SPEED
FAN_SPEED_CONTROL

Ez kizárólag PWM-es vezérlésű csatlakozó. Ha 3 pines ventilátort kötnél rá, akkor az maximális sebességen pörögne (a második lábon fix 12 voltot kap).

CPU_FAN2
GND
FAN_VOLTAGE
CPU_FAN_SPEED

Ez feszültség alapú vezérlést tesz lehetővé, 3 pines ventilátort érdemes használni.

Szóval első lépésként szerintem irány a BIOS, mielőtt vásárolnál.

Ok...: ha olyan csatlakozóba dugtad be, amelyik képes feszültség alapú szabályozásra, akkor azzal, hogy a fix fordulatszámú ventilátort kisebb feszültséget kap, lassabban foroghat (lásd a hozzászólásomban feljebb a CPU_FAN2 blokkot például). Ha mondasz egy alaplaptípust, akkor pontosabb választ tudok adni. Így látatlanban azt mondanám, hogy állítsd át az 1500 rpm-es ventilátor a szabályozását manualra és menjen 100%-on mindig.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18837) Ok...


Ok...
csendes tag

sziasztok, van két rendszerhűtőm a gépben, hátul egy 92mm és elöl egy 120as. a hátsónak fix 1500as fordulata van elvileg, az első pedig egy szabályozható 800-1700ig. na most ha megnézem biosban
azt írja
1.system fan speed 917 rpm
2. system fan speed 735 rpm
(3. system fan speed 0 rpm)
ezt most hogy? azt is szabályozza az alaplap aminek fixnek kéne lennie? alatta van a beállítása,
1st system fan speed control, és 2/3rd system fan speed control utóbbi így egyben van ,tehát 1. és 2/3.
mindkettőnél van 3 beállítási lehetőség: normal, silent, és manual. most mindkettő normalon van. ha manualra megyek aktív lesz alatta egy beállítás amiben ez lista jön elő: http://p.coldline.hu/2015/08/16/1946269-20150816-jPUl7n.jpg nem mertem belenyúlni ,ezen kéne állítanom hogy jobban megpörgessem a szabályozható 12est?

(#18838) Ok... válasza dqdb (#18836) üzenetére


Ok...
csendes tag

egy Gigabyte H87-HD3 alaplapról van szó.

(#18839) dqdb válasza Ok... (#18838) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kézikönyv a 43. oldalon négy beállítási lehetőséget ír:

"Allows you to determine whether to enable the fan speed control function for the system fan connected to
the SYS_FAN2/3 connector and adjust the fan speed.
Normal: Allows the fan to run at different speeds according to the system temperature. (Default)
Silent: Allows the fan to run at slow speeds.
Manual: Allows you to control the fan speed under the Slope PWM item.
Disabled: Allows the fan to run at full speeds."

Ez alapján a Disabled értékre állítsd át, mert akkor teljes sebességgel fog pörögni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18840) -Nándesz-

Van egy Coolermaster Jetflo120-as ventim, aminek a hangjával egyáltalán nem vagyok megelégedve, még a legkisebb fordulatszámon sem. Egy Antec One házban van beszerelve hátulra.
Vannak tapasztalatokat ezzel? Esetleg pozitív, csak én állítok be valamit rosszul? Érdemes lenne lecserélni Akasa Apache-ra?
Alaplapon Gigabyte F2A88XM-HD3.

(#18841) Grózi válasza -Nándesz- (#18840) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a venti minden,csak nem halk-nem hiába kapta a nevét.Megéri lecserélni egy apache-ra,ég és föld.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18842) Ok... válasza dqdb (#18839) üzenetére


Ok...
csendes tag

köszönöm, viszont mégsem igazán értem most mi van. a hátsót átállítottam disable-re, utána szépen fel is kúszott 1480 rpm-re, az elsőnél pedig beállítottam 2.00pwm value / C értéket, mert ez pörgött olyan 960at, a következő már 1000 fölöttit eredményezett am ialatt akartam kicsi vel maradni. figyeltem kicsit, stabilnak tűnt biosban ez a két érték, el is könyveltem hogy akkor így maradnak. most hogy eltelt valamenyni idő tettemvettem a gépen, rápillantok open hardwere monitor progival nagyon nem azt mutatja...újraindítás, biosban ami 1480 volt most 1516-26 között ugrál, az első ami 960 volt 788körül volt... most nem tudom hogy valami gond van vagy melyik nem érzékel rendesen ekkora eltéréseknek nem kéne lennie nem? újraindítás, most a progi szerint 1534-8at pörög az 1500as, a nagy ismét 960 körül. szóval újabb két kérdés merült fel: a kicsi ne mfog megsérülni hogy túl van hajtva? illetve a nagy értéke mitől csökkent le és újraindítás után vissza?

[ Szerkesztve ]

(#18843) Grózi válasza Ok... (#18842) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hallottál már arról,hogy a szoftveres mérés nem mérés? Nem ok nélkül született ez a kifejezés.Nem lesz semmi bajuk és normális hogy eltérő értékeket mutat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18844) TheFurgeurge


TheFurgeurge
csendes tag

Sziasztok! Van egy egész jó kis gamer PC-m kb. egy és fél éves. Szeretném megoldani a hűtését mert ezekben a nagy melegekben használhatatlanul meleg, főként a videó kártya.

A gépem:
Intel Core i5 4670
Gigabyte R9 290
Asrock H87 pro4

A gépház: Bitfenix Merc Beta

Rajzoltam, így könnyebben érthető mit szeretnék:

Tehát a kék nyilakhoz lehet ventit rakni, plusz még kettőt az oldalára. Ti hogyan csinálnátok meg és milyen ventikkel? Ami nem túl húzós persze.

Az alaplapi csatlakozók:
- 2 x Chassis Fan connectors (2 x 4-pin)
- 1 x Power Fan connector (3-pin)
- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

(#18845) tailor74 válasza dqdb (#18836) üzenetére


tailor74
őstag

Köszönöm neked is a választ.
Én is bogarásztam a könyvet, meg azért nem ez az első gép építésem, némi fogalmam van a dolgokról.
a lényeg hogy a cha. fan 1. 4 pin-es aljzatba van bedugva az előlapi 3 pines venti, és én is azt gondoltam, hogy oda se neki, attól hogy nincs pwm szabályzás, majd megoldja a fesz. szabályzással... De egyenlőre fixen max fordulaton megy.. A biosban található silent, standard, stb, funkciókat nem szoktam használni, az F-stream tuning progi venti szabályzó részével állítgatom a fordulatokat.

De megfogadom a tanácsod, és bogarászom kicsit a bios-t is. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18846) TheFurgeurge


TheFurgeurge
csendes tag

Azt még elfelejtettem írni, hogy mindegyik venti 12 cm-es. És előre is köszönöm a segítséget. :)

(#18847) Grózi válasza TheFurgeurge (#18844) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A power fan-t felejtsd el,viszont a maradék 4(2 cpu,2 chassis) mind pwm-s.A cpu_fan 1-2-re egyforma ventit köss,mert általában egyformán szabályozza.Nálad is az a gond,hogy a vga-d sz@r hűtésű,mint minden Giga.
Msi Afterburnerrel tudsz változtani a gyári venti profilon.
Én előre tennék 2 ventit és hátra+alulra 1-1-t.Oldalra felesleges.
Házhűtésre 4 pin-ben a Lepa Bol.quiet,Nanoxia DS pwm,Alpenfoehn WB,Akasa apache a szokott ajánlott.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18848) TheFurgeurge


TheFurgeurge
csendes tag

Aham, értem, viszont a CPU fan-ok közül a 4-pines már foglalt a proci hűtőnek. Hogy gondolod akkor pontosan? Nem nagyon vagyok még jártas a témában így nem teljesen világos, bocsi... :) Plusz én eddig úgy tudtam, hogy csak 4 pin-es lehet PWM-es vagy ez nem így van? Illetve úgy tudom lehet variálni a csatikat valamennyire, ez hogy van pontosan? Óh ha én ezt tudom, nem gigát veszek. :(

[ Szerkesztve ]

(#18849) Grózi válasza TheFurgeurge (#18848) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól,hogy 4 pin-s még nem biztos hogy pwm-s,viszont ha pwm-s akkor biztos hogy 4 pin-s.
Egyszerű a történet,a két első egy Y kábelel mehet a cha_fan 1-re,az alsó és a hátsó egy másik Y kábellel a cha_fan2-re.Az a lényeg,hogy az y kábelre egyforma ventiket tegyél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18850) TheFurgeurge


TheFurgeurge
csendes tag

Á, nagyon köszönöm! Nem tudtam, hogy létezik ilyen Y kábel, de akkor megnézem és úgy lesz!
Illetve gondolom úgy megfelelő, hogy elől és alul be fúj, hátul kifúj... :) Megnéztem az MSI Afterburner-t is, hasznos, de először megcsinálom a ventiket, aztán megnézem mit tudok még segíteni rajta a progival.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.