Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) juve600 válasza Grózi (#19537) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

dobok bele még 3 db Noiseblocker nb-eloop-ot

az úgy jó lesz ??? :D

(#19552) Kbhont válasza hypno skate (#19550) üzenetére


Kbhont
senior tag

Amit lehet, azt popszegecselek, de voltak olyan részek, ahol a hegesztés egyszerűbb volt!
Grózi: Mindenkép festem, ez csak természetes... ;)

(#19553) Grózi válasza juve600 (#19551) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebből még mindig nem derült ki,hogy mi van benne...
Kbhont :K ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19554) sas55


sas55
aktív tag

Üdv 200mm ventiből mi az ajánlott ház oldalára kellene csendes nem ledes?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#19555) zolikaDB válasza zolikaDB (#19089) üzenetére


zolikaDB
veterán

Grózi: nemrég jártam erre, Noctua felújítás ügyben. Megszületett végül. Üveggyönggyel lett megszórva, és a kicsit sérült nikkelt is lefújattam, olyan a réz talp, mint a babapopsi. Felraktam a Coolink SWIF 120P-t, finom friss paszta, plusz a Noctuától ingyen kapott 1150 mount kit, és már hűteni is fogja az i5-öt serényen!
Ja, jelenleg 729 g :) (Noctua ventivel 770 g)
Íme: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19556) Grózi válasza sas55 (#19554) üzenetére


Grózi
Topikgazda

EK Water Blocks EK-FAN 180 PWM ha 4 pin kell vagy Phobya G-Silent 18 700rpm Slim ha 3 pin.Egyik se légszállítás bajnok,de csendes.Ebben a méretben nálam továbbra is a Megaflow Silent a befutó,de az led-s.(mondjuk le lehet kötni a led-t)
zolikaDBEmlékszem rád és jó lett!Mondjuk én még mindig lecserélném azt a Coolink ventit.. :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19557) TYÜTYI2006 válasza TYÜTYI2006 (#19545) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Erre a tegnapi kérdésemre kérnék segítséget. :R :R :R :R

(#19558) sas55 válasza Grózi (#19556) üzenetére


sas55
aktív tag

:R :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#19559) zolikaDB válasza Grózi (#19556) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyira nem szép, meg képeken látva nagyon furcsán fest. Anno meg a Noctua barna-vaj színétől idegenkedtem, nem mondom, ez a Kawasaki (kukásmellény?)-zöld se a kedvencem.
Viszont a gépben nem nézegetem (kinőttem a világítós, plexioldalas, neoncsöves Aerocool korszakból :DDD), funkcióját elég jól ellátja, és a projekt egyelőre low cost színvonalon mozog, meg egy GTX 750Ti-be öntöttem pénzt mostanában :DDD
Szóval, lesz ez jobb is majd egyszer, ha valaki kiárusítja a Noctuáit aprón :))

A régi lakhelye a Noctuának. Öcsémmel közös régi gép. Amúgy szerinted hogyan jobb elhelyezni a hűtőt? Úgy, ahogy a videón van, vagy függőlegesen? És merre mutasson a venti?

[ Szerkesztve ]

(#19560) Grózi válasza TYÜTYI2006 (#19557) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szép regényt írtál,csak a lényeg hibádzik..Szóval mondj méretet,3 vs 4 pin,led vagy anélkül és egy árkeretet!!
zolikaDB A Kawa zöldet nem kell bemutatni,motoros vagyok én is-bár jó ideje megrögzött hondás! A funkcióját tényleg ellátja a Coolink és low budget esetén kiváló választás.Véleményem szerint állítva jobb a borda abban a házban-a hátsó venti segítségével gyorsan távozik kifelé a hő.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19561) TYÜTYI2006 válasza Grózi (#19560) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Konkrétan írtam méretet, a 3-4 pinesről is szólt a kérdésem, melyik a jobb vajon. A trooper gyári vezérlőjére 4 db 3 pinest lehet kötni. Alaplapra szintén 4-et, de már pwm-est (Z97 Deluxe). Ajánlani lehet 3 pinest is, meg 4-est is, ez még eldöntendő. Illetve a led is volt írva. Ár pedig, nyílván azért 1 db 12-es, vagy 14-es venti ne kerüljön, pl 15000 ft-ba stb. Tehát nem a legdrágább kell feltétlenül, de jó minőségű, megbízható érdekelne, hosszabbtávra.

A nem plexis Trooperban az ssd keret helyére 1 db, 12 cm-s kell, és ott szerintem semmi értelme a lednek. Az oldalára került a 2 db ledes, 12 cm-s ventilátora. Így a hdd keretekre tőlem kerülne. A hátsó, és a felső gyári maradna.

Nálam a plexisen: kell 2 db 12 cm-s a hdd szekrényekre, ha a gyári marad a másikon oldalt. Nem tudom legyen e ledes, van e ott értelme, de akár lehetne is. Alul a tartozék fiók, ssd keret adott, oldalt a plexi is, tehát 4 eleve kiesik. Hátul 1 db 14 cm-es van. Lehet hogy elkelne oda 1 jobb légszállítású akár, de jó lenne a plexi okán led is, de talán jobb fényű, mint a gyári 12 cm-s ventik fényereje. Hátul, és fent kipróbáltam 3 darabot, a gyári 12-esekből, ebből is tudom hogy nem tűnt erősnek a fényük. Felül meg 20 cm-es, de lehet ha úgy a jobb, 2X14 cm-es is. Szintén szép lenne a Led. Bár itt a jó kérdés szintén, hogy Brocken 2 duál ventis procihűtés mellett, mennyire érdemes felülre, hátra ledest tenni. Mert ugye az sokat leárnyékol a mérete okán. Ha nem érdemes, akkor akár maradhat a gyári is, és akár más led megoldást is nézhetek. A ledeket legjobb lenne, a gépházi led kapcsolóval vezérelni. Ahhoz 3 db 2 pines kábel van, tehát ha az szükséges, akkor elosztás. Tetszene sötétben az, hogy a bekapcsolt lednél viszonylag normálisabban, bevilágítsa a gépház belterét, az alaplapi részen. Az sem baj, ha nem túl erősen. Tehát nyilván, ha megvalósulna, akkor oda más fényforrások is kellenének alulra.

:R :R :R :R

(#19562) Grózi válasza TYÜTYI2006 (#19561) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát,a gyári ventivezérlővel nem tudom,hogy tudod-e lekapcsolni a ledeket a ventiken.120-s méretben ezek amik ajánlottak és led-sek: Aerocool DS 3 pin,Lepa Bol.Quiet 4 pin.Mindkettő bőven elegendő légszállítással bír és csendes.140-ben:Aerocool Dead Silence 140,Thermaltake Riing 14-mindkettő 3 pin-s és nagyon jó.
200mm-ben a Coolermaster MegaFlow Silent szintén 3 pin-s.
Véleményem szerint ahova nem akarsz led-t oda kiváló a BQ Pure Wings 2 és tudod szabályozni a vezérlőről.
Én kinőttem már a csili-vili világítós korszakból,szerintem ha mindenhova led-st teszel az nem lesz szép.
Ha ragaszkodsz a világításhoz,akkor kapni készre szerelt led sorokat kapcsolóval vagy minimális műszaki-elektronikai érzékkel kb. 500FT+némi forrasztgatás segítségével kivitelezhető smt ledsorral.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19563) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

(használtan vettem a gépet )
Segitsetek lécci , az alábbi alaplapon hogy kellene elrendezni a ház ventiket ?
Ugy hogy szabályozhatóak, is legyenek (illetve milyen progival lehet ezt legjobban megoldani ? )

1 cpu hütőt, és 1 első és 1 hátsó ventit szeretnék bekötni !

Asrock B75 Pro3-M
[link]
használati:
[link]

1 Power Fan Connector (PWR_FAN1) (ide volt kötve 1 hátsö venti 3 pin-es )
4 CPU Fan Connector (CPU_FAN1) ( Ide a proci venti )
5 CPU Fan Connector (CPU_FAN2
18 Chassis Fan Connector (CHA_FAN1)

:R :R :R

(#19564) Grózi válasza maxika2004 (#19563) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pwr_fan nem szabályozható,fix 12V-n teker a venti(max. rpm.).Hány pin-s ventik vannak a házban és a cpu hűtőn?
Mert a cpu_fan1 és a cha_fan1 pwm-s(4 pin-s ventihez),a cpu_fan2 pedig feszültségalapú szabályozásra képes(3 pin).
És ha letöltöd az ASRock Extreme Tuning Utility-t agyártói oldalról,akkor a benne lévő progival tudod szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19565) maxika2004 válasza Grózi (#19564) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a gyors segitséget !

cpu az 4-es
a ház hütők is 4 esek, de van 3-as is ha az jobb. ..

arra gondoltam hogy a cha_fan1 - et osztom el az első hátsó ventihez y elosztöval, a
cpu meg megy a cpu_fan1 - ra....
csak azért jobnak láttam kérdezni !

(#19566) Grózi válasza maxika2004 (#19565) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó ötlet,feltéve ha a két házhűtő egyforma.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19567) maxika2004 válasza Grózi (#19566) üzenetére


maxika2004
őstag

hát sajna nem egyforma...... akkor hogy csináljam ?

(#19568) Grózi válasza maxika2004 (#19567) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt írtad van 3 pin-sed is,akkor az egyiket cseréld arra és hajtsd a másik aljzatról vagy ruházz be 2 egyforma,minőségi darabra(nem írtad milyen a mostani).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19569) maxika2004 válasza Grózi (#19568) üzenetére


maxika2004
őstag

de akkor az forog ezerrel egyformán állandoan ?
miért baj ha nem egyformák ? és y- csatin vannak ?

(#19570) Grózi válasza maxika2004 (#19569) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,de nem lesz 100%-s a szabályzás egy db Y-kábelen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19571) flash- válasza Grózi (#19502) üzenetére


flash-
veterán

venti felfogatására(pc ház) ilyen gumi alátét-gumi bak ról terméklinket, képet tudnátok mutatni?
nem tudom milyen kellene,ebben kérnék segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19572) Grózi válasza flash- (#19571) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha csak gumi alátét kell akkor irány a csavarbolt.Ha gumicsavar akkor tessék:[link]
A 20db-s akasa 1020FT-ért tökéletes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19573) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Fractal Design Define R4 Black Pearl házhoz keresek rendkívül halk ventiket. A gyári 2db 14-es ventit ki szeretném cserélni.
PCX-ből tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm előre is!

(#19574) Grózi válasza The.Bali (#19573) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a gyári venti szabályzóra akarod kötni(míg el nem döglik-Fractal betegség) akkor 3 pin-ben ezeket ajánlanám:
Be Quiet Pure Wings 2 140
Aerocool Dead Silence 140
Szerintem mindkettő van az általad emlegetett boltban,a Nanoxia DS-t azért nem ajánlottam mert az csak Varázslónál van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19575) The.Bali válasza Grózi (#19574) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi! Sajnos nem találom ezeket a ventiket a PCX-ben.

(#19576) Grózi válasza The.Bali (#19575) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A BQ jelenleg ahogy nézem nincs náluk,a DS megvan:[link]
Persze a többi színben is van.Nem tudom miért ragaszkodsz hozzájuk,de Pesten több helyen is kapsz BQ-t ennyiért is:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19577) The.Bali válasza Grózi (#19576) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm! :)

(#19578) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok

2drb. 140 mm atmeroju /3pines ventilatorral szeretnem szellosebbe tenni fractal R5 hazamat. Jelenleg az alap ket gyari venti van a hazban.

Milyen marka/tipus lenne ajanlott ( ~2500 Ft ig) aminek jo a legszallitasa es nem hangos ?

(#19579) abridabri


abridabri
veterán

Van olyan venti ami fix5V- ra kotve 0 hoz kozeli db -el es 0 motorhangal rendelkezik ?:) vinyo hutesre kell szoval nem kell nagy levegoszallitas ,csak megis legyen valami kis szello . 8-9-12-14cm is johet

[ Szerkesztve ]

(#19580) Grózi válasza Grafirka (#19578) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 140 mm,cirka 2600 FT
abridabri Amikor szerinted hulla csend van a szobában,akkor is vastagon 10 dBa felett van a zajszint-szóval ilyet ne várj.Viszont mindnél kevesebb a venti eleve annál kisebb a zaj,szóval 1 db 140-s ventivel jössz ki a legjobban.A Nanoxia Deep Silence 140 - 1100 rpm-st ajánlom figyelmedbe,adnak hozzá 7V-s adaptert és már ott is rém halk.Viszont akár 5 V-n is használhatod.Persze tudok jobbat is,csak kérdés az árkeret.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19581) abridabri válasza Grózi (#19580) üzenetére


abridabri
veterán

Van 5V adapterem itthon (Zalman ZM-MC1) szoval az nem szempoont .
Ez a Nanoxia Deep Silence 140 - 1100 jonak tunik.
Esetleg ez ? mert ez helybe is beszerezheto 120mm swif2 Bar gyanitom 5V on meg lenne vagy 300 rpm ,az meg talan keves .

Szerk
Ugy fog kinezni a gep : elol 2db 14es Apache lapra kotve , teton 12 lepa bol quiet lapra kotve , hatul 12lepa bol quiet lapra kotve. CPU -n meg a Macho 14 es ventije . VGA MSI 390 lesz ami leallitja a venijeit 60 fokig.
Es ezek melle kene valami venti a haz belsejebe a vinyo ele vmi sufnituning felfogatassal :)

[ Szerkesztve ]

(#19582) dqdb válasza abridabri (#19581) üzenetére


dqdb
nagyúr

Esetleg ez ? mert ez helybe is beszerezheto 120mm swif2 Bar gyanitom 5V on meg lenne vagy 300 rpm ,az meg talan keves .
Ennek 7 volt az indulófeszültsége.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19583) abridabri válasza dqdb (#19582) üzenetére


abridabri
veterán

ja tenyleg :R plusz pwm-es is raadaul, szoval nem tudom rakotni a zalmanra :)
Akkor marad a Grózi altal ajanlott Nanoxia Deep Silence 140 - 1100

[ Szerkesztve ]

(#19584) Grózi válasza abridabri (#19583) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyi venti van már abban a házban,hogy valószínűleg felesleges külön 1 a hdd-knek.Dobj egy képet a belsejéről,hogy hol vannak a ventik+a hdd!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19585) Grafirka válasza Grózi (#19580) üzenetére


Grafirka
őstag

Kosz a valaszt Grozi.
Errol a legkavarolol van valami tapasztalat/velemeny ? Azert kerdem mert aron alul hozzajuthatnek. ( 2200 ft/db )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19586) Grózi válasza Grafirka (#19585) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A BQ lényegesen jobb,volt nekem is ez a venti. 60% felett azért van hangja.Ha 1000FT-ért vennéd akkor ok,de nem 400FT a különbség köztük teljesítmény-mínőség viszonylatban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19587) abridabri válasza Grózi (#19584) üzenetére


abridabri
veterán

Most elol 1*14 / 2*12cm van . De ezt akarom kivaltani 2x14cm esre ami a cpu-t es a vga-t fujja . igy a tuloldalra nem jut levego ahol a vinyo van.


+Tervezem levalasztani szivaccsal teljesen a hatso reszt.

(#19588) Grafirka válasza Grózi (#19586) üzenetére


Grafirka
őstag

Ertem, es megbizok a velemnyedben, az egyetlen hiba , hogy nem MO. elek, es itt nem forgalmazzak a
BQ-t .

(#19589) radgyulaba


radgyulaba
tag

Hello már régen irtam az alaplapom megvan minden ,de a feleslegwmnek tul hangosak a mivel tudjam csőkenteni a zajt

Ford Mondeo 1995

(#19590) Grózi válasza abridabri (#19587) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jól helyezed el a 2db 140-s ventit,akkor szerintem jut oda elég friss levegő-de majd a hőfokok megmondják! ;) És a mostani hdd-k már nem olyan érzékenyek a hőfokokra,a Nasban lévő hdd-m simán üzemel 2,5 éve hiba nélkül folyamatában -hűtés nélkül.
GrafirkaAkkor mi van ott és mennyi a keret?(az Összefoglalóban találsz még pár ajánlott típust,de én is szívesen segítek ha tudom mi van.)
radgyulaba Miről is lenne szó és mikor kérdezted?(linkelheted a hozzászólásod)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19591) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy van nekem 3db Alpenföhn Wing Boost 2 4pin ventilátor, ha veszek ventilátor vezérlőt ami 3 pin csatis akkor tudom vezérelni?

(#19592) Tom5


Tom5
addikt

Nanoxia Deep silence-t hol érdemes venni? 5-év után eljött az idő, hogy lecserélgessem a házhűtő ventiket CM690 II Adv.-ben.

(#19593) dqdb válasza Rathrol (#19591) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha olyan a vezérlőn a 3 pines csatlakozók kialakítása, hogy rá tudod dugni a 4 pinest is, akkor igen. Kis valószínűséggel előfordulhat, hogy a PWM-re optimalizált motorvezérlésű ventilátornak nem fog tetszeni a feszültséggel szabályozás, és egy kis extra motorzajjal díjazza.

Tom5: tudomásom szerint jelenleg itt kaptható csak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19594) Tom5 válasza dqdb (#19593) üzenetére


Tom5
addikt

Igen, közben megtaláltam. Mi lehet még ajánlott a házamba? 120 és 140-es venti kellene. Előlapi 3- tűs vezérlőre kötve. :R

(#19595) Rathrol válasza dqdb (#19593) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Hát akkor neméri meg...az a baj hogy nagyon alacsony az rpm...pedig bios felvettem max-ra, vagyis úgy hogy 2.50rpm/C° és úgy 600rpm tolja a 14cm venti, holott 1100rpm a max, full speed beállítást meg nem akarom mert úgy hamar csapágyas lesz ha 100% megy,...pedig csak 900rpm szeretném járatni!
Nincs valami program ahol ezt szoftveresen lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#19596) Grafirka válasza Grózi (#19590) üzenetére


Grafirka
őstag

Az altalad felsorolt modellek kozul van :
Nanoxia Deep Silence ( 1400rpm )
Cooltek Silent Fan 64 CFM / 900 RPM / 14 dB
A ketto kozul melyik lenne az ajanlottabb ? Ledek, szin es hasonlok lenyegtelenek szamomra.

(#19597) Grózi válasza Tom5 (#19594) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2,Aerocool DS-utóbbi led-s,és jóval drágább,viszont minimálisan csendesebb.Ha vezérled őket akkor a BQ bőven elég.
Rathrol ilyen lapod van és melyik aljzatra kötötted?Ellenőrizted,hogy valóban pwm-s az aljzat?(az hogy 4 pin,az csak egy dolog)
Grafirka Akkor mindenképp a Nanoxia,kicsit halkabb is mint a BQ-de mivel nálunk csak egy helyen kapni,így többször ajánlom a BQ-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19598) Grafirka válasza Grózi (#19597) üzenetére


Grafirka
őstag

Koszonom az utbaigazitast :R

[ Szerkesztve ]

(#19599) Tom5 válasza Grózi (#19597) üzenetére


Tom5
addikt

Pure és Shadow között mi az érdembeli különbség pusztán az adatokon kívül?

(#19600) Grózi válasza Tom5 (#19599) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kettő közti árkülönbség nem indokolt,minimális az eltérés.A Shadow kicsit halkabb,de légszállításban minimálisan jobb a PW2.A következő lépcső az Aerocool DS vagy az eLoop,de 98%-nak bőven megfelel a BQ.
Grafirka Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.