Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali. Erről a ventilátor mit gondolsz?
[link]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#19252) Santi22


Santi22
aktív tag

Ha 12V-on maxon pörög a venti, akkor 6V-on félfordulaton? Vagy ez nem ennyire egyszerű?

[ Szerkesztve ]

(#19253) dqdb válasza Santi22 (#19252) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, mert minden ventilátor esetében van egy minimum feszültség, ahol hajlandó egyáltalán elindulni, és ez még az ilyen téren legjobbak esetében is 2-3 volt között van, de van több is, amelyik 6 volton még nem is indul el. Ha ezen működési skálát nézzük, még ott sem biztos, hogy lineáris lesz a feszültség-fordulatszám görbe:

Be Quiet Shadow Wings 80mm PWM

Be Quiet Shadow Wings 120mm high-speed

És az sem biztos, hogy a fordulatszám-légszállítás görbe lineáris, mint ahogyan az sem, hogy a fordulatszám-hangerő. Azt sem árt megemlíteni, hogy az emberi fül hangérzékelése nem független a frekvenciától, így hiába halkabb műszeresen mérve egy ventilátor, ha olyan frekvenciatartományban adja ki a kevesebb hangot, amelyre az ember fül jóval érzékenyebb:

Végezetül jön a papír mindent elbír gyártói hozzáállás az adatok hitelességéről.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19254) Santi22 válasza dqdb (#19253) üzenetére


Santi22
aktív tag

Tehát ha például ennek azt írja, hogy Started Voltage 7VDC azt jelenti, hogy 7 alatt (pl 5V-on) meg se mozdul?

[ Szerkesztve ]

(#19255) dqdb válasza Santi22 (#19254) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt.

Ezzel együtt nem túl szerencsés dolog a bekapcsolási feszültségnél alacsonyabbat adni egy ventilátornak, a bekapcsolási feszültség környéki billegő érték pedig határozottan kerülendő.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19256) HAX


HAX
tag

Üdv.

Delta márkájú ventikkel van valakinek tapasztalata?

Elég meggyőzőnek tűnik: [link] :DDD

(#19257) sanzi89 válasza HAX (#19256) üzenetére


sanzi89
addikt

3.24A? Megzabál 40W-ot? :Y

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19258) HAX válasza sanzi89 (#19257) üzenetére


HAX
tag

A Delta PFR1212DHE elvileg 44.40 Wattot eszik, mondjuk 7400rpm-hez kell is annyi gondolom.

Ha meg ilyenből akarnék a házba rakni 7-8 db-ot akkor már új táp is kéne + a földhöz rögzíteni valahogy a gépházat nehogy elrepüljön. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19259) Grózi válasza Drizzt01 (#19251) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem volt ilyen piros,140mm-ben.Ha rákeresel a Riing-re,ki is dobja a tapasztalataim.Nem rossz venti,de elsősorban dizájnelem-kevesebbért is van jobb,viszont az nem világit.
HAX Ezek ipari szerver ventik,asztali gépbe felesleges-kivéve ha meg akarsz süketülni.Pár fokot nyerhetsz velük,de annyit szerintem nem ér.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19260) Drizzt01 válasza Grózi (#19259) üzenetére


Drizzt01
őstag

Árat nem nagyon találok. Mennyi lehet a 120-as?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#19261) Grózi válasza Drizzt01 (#19260) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olcsóbb mint a 140-s:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19262) HAX válasza Grózi (#19259) üzenetére


HAX
tag

Igen gondoltam, hogy ilyen célra vannak ezek.

Még ezek a noctua ventik birizgálják a fantáziámat: 140 mm 120 mm
Azt olvastam, hogy max fordulaton van hangjuk de nem elviselhetetlen. IP szabvány + 6év gari azért meg nem semmi. Egy hangszigetelt, jól szellőző házban talán lenne is értelme.

(#19263) Drizzt01 válasza Grózi (#19261) üzenetére


Drizzt01
őstag

Gyáááá. Azt hittem kicsit olcsóbb. Ebből 6 db megint egy vagyon.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#19264) Grózi válasza HAX (#19262) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek házhűtésre teljesen feleslegesek,maximum extrém tuning esetén bordára/radira.Egy jó házhűtő venti 120mm-ben maximum 1500,140 mm-ben maximum 1300 rpm.Felette a hang hatványozódik és pár fokot nyerhetsz csak,
Drizzt01 Egy jó venti már általában 3500-től indul és ha a kinézet is fontos,akkor jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19265) Simi37


Simi37
őstag

Nem egészen sz.gépház de ez a legközelebbi téma.(DVDház :D) Van egy régi dvd lejátszóm amit még ma is használok mivel erősítőnek jó de melegszik (ami abban nyilvánul meg, hogy megjelenik a protect felirat és 0ra veszi a mélyet) és a kis 40 mm-es venti 'lassan' is forog és nem is fúj sokat. 12V. Arra gondoltam, hogy veszek egy hasonló áramfelvételű 40est és arra cserélem ki (10 év alatt csak hatékonyabb lett az x áramfelvétel mellett a teljesítmény/légszállítás.) csak azok 3 pinesek és dvdben lévő 2 pines aljazatra nem hiszem, hogy rámegy de akkor áthegesztem rá :D Megérné az 500-1500Ft-ot a csere vagy ne bajlódlak vele? De ha csak bekapcsolom és fél órára úgy hagyom akkor is hajlamos protectet írni. Esetleg szedjem le a passzív bordákat és pasztázzam újra?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19266) Grózi válasza Simi37 (#19265) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kezdésnek én újrapasztáznám az biztos.Próbál meg neten utánanézni a gyári venti paramétereinek és minimum olyat válassz.Ha nem akarsz forrasztással bajlódni,akkor kapni 3pin-2pin átalakítót,bár 2-3 perces művelet.Milyen vastag a gyári venti?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19267) Drizzt01 válasza Grózi (#19264) üzenetére


Drizzt01
őstag

Mondjuk a másik amit néztem, a sharkoon shark blades yellow. Jobb árban van, de nem ledes
De az végül is nem kritérium.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#19268) Simi37 válasza Grózi (#19266) üzenetére


Simi37
őstag

Most lekaptam a burkolatot: 'Rosszul' emlékeztem a bordákra. Ahogy látom nagyon vékony thermal gap is van 1-2 helyen. Viszont látszólag nem csak egy adott "chip"hez van rögzítve a borda hanem az alaplaphoz is :F Na mind1. (Informatika jól megy...de elektronika hát, megy-megy de egy DVD lejátszó azért már túl nehéz, hogy leforrasszam a főkondenzátort...hozzáférhetetlen helyen is vannak csavarok...) 15 mm 'vastag' a venti de simán férne oda 20 mm-es is. Megnéztem azért a matricát: 12V, 0.08A . Szvsz olyen 3pin to 2pin átalakító nincsen ami nekem kell. 2 kép. Majd fogom és átforrasztom ebbe a másikat a sárgát meg szigszalag. :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19269) daehun


daehun
tag

Sziasztok!

Adott egy NZXT Source 210 (nem elite) ház. Légzőnyílások: 2x front, 1x rear (a házhoz kapott venti foglalja), 2x top, 1x bottom. Benne egy MSI H81M-E34 alaplap. Szabadon 1db 3-pin és 1db 4-pin/PWM header.

Jelenleg 3db Arctic F12 hűtő vásárlásán gondolkozom. Ezek tűntek vállalhatónak a linkelt, helyi bolt kinálatából. Ha máshonnan rendelnék a házhozszállítás költségében egy ventilátor ára el is úszna, ezért gondoltam innen. A keret 5-6 ezer forint egyébként.

Az Arctic honlapja szerint a PWN verziók sorba köthetőek, így egy 4-pin többet is elláthat egyszerre. Kettő ilyet gondoltam a 4-pinre, és mondjuk egy TC verziót a 3-pinre.

Jó az elgondolás? Ti hogy csinálnátok ezt?

Elég lesz a gyári kábel (mely tesztekben képek alapján rövidnek tűnt), hogy kettőt front pozícióban be tudjak kötni az MATX alaplap mellett? Ha igen, hova rakjam a harmadik ventit (fel/le)?

A gépben van még egy Sapphire Nitro R9 380, mely idle alatt passzívan üzemel (mely nagyrészt az oka annak, hogy a szellőzésre szeretnék figyelni), valamint egy i5-4460, ami 30 fokon vígan elvan. A tápom egyébként lefelé van fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#19270) Grózi válasza Drizzt01 (#19267) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam már,teszteltem-nem nagy szám.
Simi37 Nem nagy szám lemelegíteni egy hőlégfúvóval.A gap pad biztos ki van már száradva és akkor a venti csere se sokat segít.
daehunAz Arctic-t kerüld,sokszor leírtam.5-600 FT egy 4 pin Y-kábel és az ajánlott ventiket megtalálod az összefoglalóban.Ha a 380-ra nem sajnáltad a pénzt,akkor a ventikre se sajnáld...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19271) dqdb válasza daehun (#19269) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak és kizárólag 4 pines, PWM-es (és lehetőleg egyforma) ventilátorokban gondolkodjál, mert az alaplapod a 3 pineseket nem tudja szabályozni egyik csatlakozón sem (a 3 pines aljzat szinte csak dísznek van rajta, az nem vezérelhető és fordulatszám-visszajelzést sem ad, így lényegében 2 pinesnek minősíthető, emiatt a gép megbontása nélkül nem is látnád, ha valami probléma lenne vele). A megadott keret kevés lesz három, a feladatra tényleg jó (hang és légszállítás) ventilátorra és az elosztókábelre: vagy gyenge hűtésed lesz, vagy a tervezett összeg körülbelül kétszeresének a gondolatával kell megbarátkoznod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19272) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap a gépben lévő hátsó ventilátor megadta magát (valószínűleg csapágyas lett, bár így is kb. 7-8 évet kibírt), ezért szeretnék most egy újat venni a helyére, lehetőleg 12cm-set.
Igazából jó lesz a legegyszerűbb fajta is, csupán annyi lenne a követelmény, hogy ne legyen túl hangos, na meg azért érjen is valamit. Lehetőleg innen szeretném megvásárolni, ezek közül kellene a legolcsóbb, ami nem hulladék kategória. Egy Sharkoon Vaya házam van (hátulra szeretném tenni), az alaplap pedig egy Asrock H61M-GS. Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19273) Simi37 válasza Grózi (#19270) üzenetére


Simi37
őstag

Vagy szerzek derékszögű csavarhúzót. De van olyan is ahova a fülesem zsinórja se férne be...na mind1 az egyszerűbbel kezdem :D Melyik 40mm-es ventit ajánlod 500-1500Ft-os sávban? Vastágság mind1 van hely. Csavar nem fontos, hogy legyen hozzá jók a mostaniak, szóval ha valamelyiket csak az húzná le akkor ne vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19274) Pőze


Pőze
aktív tag

Sziasztok!

Dilemmában vagyok. Nem rég raktam össze egy új gépet a következő cuccokból.

Intel Core i5 4440 3.1 GHz
ASRock B85M Pro4
Gigabyte GF GTX 960 4GB
Crucial Ballistix Sport DDR3 8 GB
Kingston HyperX 3K
Cooler Master N200
FSP / Fortron Hexa + 400

A régi gépemből átraktam egy 92mm-es Foxcon ventit a ház tetejébe a cpu fölé de sajna elég hülye hangja van pedig már a BIOS-ban beállítottam, hogy csak 45%-on forogjon. A ház két cooler master XFlo fannal jött amiket beraktam előre és hátra vettem egy Fractal Design Silent R3-mas ventit ami nagyon tetszik és érzetre sokkal több levegőt is mozgat mint ez a régi 92mm-es felül.

Szerintetek érdemes lenne vennem még egy ugyan ilyen Fractal Design ventillátort? A hőmérsékletek szerintem elég jók bár nem tudom mi számít jónak. CPU idle: 28-29 C GPU Idle: 32C Terhelés alatt CPU nem megy 60C fölé játékok alatt GPU meg 65-nél megáll akármilyen játék közben.

Lenne érezhető kölünbség ha felülre beraknék még egy ilyen Fractal ventit?

Egyébként itt egy kép a gépről. Lehet nem is érdemes már többett foglalkozni a hűtéssel?

kép

Köszi a válaszokat előre is.

(#19275) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy 2010 év közepén vásárolt Cooler Master HAF 922 házam, és csodák csodájára most kezd el rakoncátlankodni az első 20cm-es MegaFlow venti. Ha közel hajolok hozzá akkor a közepéből fura hangot hallok, nem csörög csattog ilyesmi, de szeretném megelőzni hogy ez előjöjjön.
Tudnátok ajánlani egy 20cm-es ventit ami jó lehet ennek a helyére? Sajnos a felfogatása nem tudom hogy milyen módon van neki megoldva, mivel ezt a részét még nem szedtem szét sohasem.

Van egy Scythe Kaze Master II ventivezérlőm, szóval a szabályzás meg van oldva.

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#19276) eventus


eventus
veterán

iPon: BLACKNOISE NB-eLoop Series 140mm kapható :) Remélem lesz feketében is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19277) Grózi válasza funk648 (#19272) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt elég gyér a választék+drága is-innen olcsó és jót nem tudok ajánlani.Az ajánlott ventiket az összefoglalóban megtalálod.
Simi37 Ebben a méretben és árkategóriában vagy hangos vagy gyenge..Ez egy egész jó kompromisszum az árkategóriában:[link]
Pőze Pár fokot nyerhetnél és némi csendet ha BQ PW 2 92mm-s ventit betennél.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19278) Grózi válasza jozsi252 (#19275) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a helyedben a Megaflow Silent-nél,jó kis venti.
eventus Van ára az Iponnál..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19279) eventus válasza Grózi (#19278) üzenetére


eventus
veterán

Merlinben 7500. Ipon is onnan vásárol, ahonnan a többi, ott szabják meg az árat.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19280) jozsi252 válasza Grózi (#19278) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés, köszi a tanácsot!

Ahogy keresgélek a boltok között, meglepődve látom hogy alig van már csak pár boltnál ez a venti. 3-4 boltot találtam maximum. Egyik nagy bolt sem árulja már.

iPhone 13 Pro Max

(#19281) Grózi válasza jozsi252 (#19280) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ez van sajna,onnan kell venni ahol van..
eventus Az árazás egyedi dolog,nézd meg mennyi a Bol.Quiet náluk.. :W

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19282) eventus válasza Grózi (#19281) üzenetére


eventus
veterán

És ha a ők is drágán veszik?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19283) Simi37 válasza Grózi (#19277) üzenetére


Simi37
őstag

És tényleg :R Ennél jobb légszállításút nem is találtam ennyiért nagyon jó árban van. :C Mikor tegnap szétszedtem a DVD l.-t megnézzem a venti adatait a jó erős tüdőmmel kifújtam a port mindenhonnan...már nem melegszik annyira és olyan gyorsan...de ha még a meleg levegőt is rendesen ki fogja tolni hátul tuti még jobb lesz :) Köszi :) :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19284) Grózi válasza eventus (#19282) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Iponról nagyon rossz véleménnyel vagyok,nem ok nélkül..Az ár egy dolog,de a hozzáállásuk és a garanciás ügyintézés kritikán aluli.
Simi37 6-8 bar-s kompresszor még sokat kiszed.Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19285) abridabri válasza jozsi252 (#19280) üzenetére


abridabri
veterán

En 1 hete kaptam meg kb a 20 as Megaflow Silent-et . Merlinbol rendeltem, igaz 2hetet vartam ra ,mert pont kifogytak.

(#19286) jozsi252 válasza abridabri (#19285) üzenetére


jozsi252
veterán

Náluk néztem én is, illetve a Bluechip-nél is van.

Lenne még egy kérdésem, mégpedig hogy érdemes-e alulra is rakni ventit (táp mögé)?

Most úgy néz ki a Haf 922 házamba a szellőzés hogy.
- elől 1db 20-as gyári CM
- felül 1db 20-as gyári CM
- oldalt 1db 20-as gyári CM
- hátul 1db 12-es Coolink Swif2 1201

Alulra még be tudok rakni 1db 12-es vagy 14-es ventit. Szerintetek érdemes még oda rakni ventit, vagy teljesen fölösleges?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#19287) abridabri válasza jozsi252 (#19286) üzenetére


abridabri
veterán

ha oldalt az a 20as befele fuj, akkor felesleges az aljara is.

(#19288) Santi22


Santi22
aktív tag

Molexre kötött ventimet miként tudnám leszabályozni? Merthogy maxon nagyon hangos. :/
Olvastam ezt, ez jó megoldás lehet vagy túl sufni? Vagy ha létezik és tudnátok mondani ettől elegánsabb megoldást átalakító/kábel stb. formájában párszáz forintig az mégjobb lenne, mert nem igazán akarok sufnizni se pedig több ezer forintot kiadni egy kontroll panelre.

[ Szerkesztve ]

(#19289) Simi37 válasza Santi22 (#19288) üzenetére


Simi37
őstag

A molexról 7v-ra szabályzás nem ajánlott. 5v-ra lehet.

ed: Nekem ezt ajánlották molexból csinál 2x12v és 2x5v.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19290) Simi37 válasza Simi37 (#19289) üzenetére


Simi37
őstag

Annyi, hogy csak 3 pines megy rá: az egyik értékelés szerint nem megy rá 4pin nem fér rá. Bár ha molexról adtad a tápot a ventinek feltételezem, hogy nem pwm-es.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19291) Santi22


Santi22
aktív tag

Gyárilag van a ventin 3pin és molex is. Nemtudtam 3pinre kötni, mert az alaplapon csak 1 van és az már foglalt, így molexről megy. Ezt az átalakítót már én is láttam, de a gyári oldal szerint a ventim Started Voltage 7VDC, szóval tartok tőle, hogy ha rákötöm az 5V-re meg se mozdulna.

(#19292) dqdb válasza Santi22 (#19291) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha 7 voltra kötsz egy elvileg 7 volttól üzemképes ventilátort, akkor sem biztos, hogy gyakorlatilag elindul. Ez lehet a gyártási szórás miatt, amikor pár példánynak kicsit magasabb induló feszültség kell, mint a megadott, de lehet amiatt is, hogy a motornak mondjuk 7,2 volt kell, de egyszerűbb volt a specifikációban a kerek 7 voltot leírni. A biztos megoldás egy fix vagy változtatható szabályozó lenne, vagy ha az alaplapi 3 pines szabályozható és ugyanolyan a két ventilátor, akkor egy 3 pines Y kábel.

A molexen két föld mellett 5 és 12 volt jön. Ebből 7 voltot úgy állítanak elő, hogy a bejövő molex 12 voltját egyenesen rákötik a kimenő molex 12 voltos lábára, míg a bejövő molex 5 voltját kötik rá a kimenő molex földjére, így 12 - 5 = 7 volt lesz a végeredmény. Ez működik, de csak addig, amíg véletlenül sikerül leföldelni a ventilátort a valós földhöz, mert akkor a motor nem biztos, hogy díjazza a 12-7-0 voltos lebegő felállást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19293) sanzi89 válasza dqdb (#19152) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, össze lett rakva a gépsárkány. Az alaplap a linkelt MSI K9ND Speedster2, az OS Win Server 2012 R2, és kapott 4 darab Arctic F12 PWM-es ventit, meg egy pici 4cm-es 3 pin-es ventit a chipsethűtő.
A fordulatszámokat szépen jelzi a BIOS, de ennek a lapnak a BIOS-a csak annyi vezérlést tud, hogyha egy bizonyos hőfok alá megy a CPU hőmérséklete, akkor 60%-ra leveszi a fentik fordulatszámát és pont. Semmi átmenet, se % módosítás, semmi.

Éppen ezért arra gondoltam, hogy nem-e lehetne ezeket a PWM-es ventiket manuálisan vezérelni valahogy mondjuk egy ilyennel? A Windows alól futtatható programok - pl. Speedfan - semmit se csinálnak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19294) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Nem biztos, hogy a legjobb helyre írok, de nem az igazi a szellőzés mostanában nálam. Valakinek valami ötlete? Persze Eu konform legyen ;)

Kép1

Kép2

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19295) Simi37 válasza Faterkam (#19294) üzenetére


Simi37
őstag

Szerintem a macska az ;] ;]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19296) Faterkam válasza Simi37 (#19295) üzenetére


Faterkam
addikt

Gyanakszom rá egy ideje én is :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19297) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Van egy több mint 10 éves, ma már csak internethez használt régi PC-m. Asus P5GD1-VM alaplapon a Pentium 4 630 3GHz Prescott processzort egy Thermaltake Silent Tower toronyhűtő tartja kordában. Ehhez ma már ventilátorának a maximális 2500/min fordulata szükséges. Ebből és idős korából adódóan a 90 mm-es forgó rész elég hangos.
[link]

Milyen, az eredetihez hasonló paraméterekkel rendelkező légkavaróra lehetne lecserélni (4 pin PWM), ami megfelelően rögzíthető és a proci hűtéséhez elegendő légszállítás mellett még halkan is működne?

Köszönöm a segítséget előre is: Dzsozi56

(#19298) Grózi válasza Dzsozi56 (#19297) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Coolink SWiF2-92P
be quiet! Shadow Wings PWM 92 mm

Természetesen a BQ halkabb,de a Swift is megfelel e célra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19299) Old FatBoy válasza Faterkam (#19294) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

EU kompatibilis megoldás:
1:ablak kinyit
2:elkezdesz szépen lágyan dorombolva a cicus füléhez közel hajolva arról mesélni neki ,hogy magyarország jobban teljesít.
Kevésbé EU komfort megoldás:
1:ablak kinyit
2:macskát megragad
3:erőteljes lendítő mozdulat vele az ablak felé/mintha bowlingoznál/.
Egyáltalán nem EU komfort,kompatibilis megoldás./!!!nem ajánlott mert drága az üvegesszakipari munka és az anyag!!!/:
1:első lépés kimarad.
2:ugyanaz mint a második megoldás.
Az eredmény mindhárom esetben ugyanaz.
ui:a hatékonyság az ablak magasságának növelésével arányosan növekszik.

Audiophile Troll

(#19300) Dzsozi56 válasza Grózi (#19298) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszi a segítséget!
Még arra szeretnék választ kapni, hogy érdemes-e a toronyra 2 ventilátort szerelni (Coolink SWiF 2 92P), mivel a gyári termaltake légkavaró 52 CFM-es, max légnyomás 2.84 mmH2O

Megj.: a P4-es CPU melegedés miatt nem régen lett szervizben szétkapva és újra pasztázva, de még így is a 2500-as fordulat mellett is eléri a 40 Celsius fokot netezés közben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.