Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) dqdb válasza Grózi (#18499) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a papírzsebkendős jó megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18502) Grózi válasza Pehi (#18500) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Utólag esett le,hogy ez lehet a gond.Lényeg hogy megoldódott!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18503) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

hali!

Vennék egy Lepa bol quiet-et. A házamban alulra tenném, az alaplapomon pedig van alul egy szabad sys_fan csatlakozó. Arra rá tudom kötni, úgy hogy esetleg szabályozni is tudjam? Ha nem akkor milyen átalakítót vagy a lapon csatlakozót keressek?

köszi

(#18504) Ochocinco46 válasza Ochocinco46 (#18503) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Illetve, ahogy kaptam ajánlást korábban ez még erősen ajánlott a 120mm, kék ledes igényeimhez.(egyszerűbb is lenne elugranom érte pcx-hez és olcsóbb is). A leírásban viszont az szerepel, hogy : "LED világítás: Nincs" akkor ez most hogy van?:)

[ Szerkesztve ]

(#18505) Grózi válasza Ochocinco46 (#18503) üzenetére


Grózi
Topikgazda

CPU_FAN
1. GND
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control
SYS_FAN
1. GND
2. +12V/Speed Control
3. Sense
4. VCC
Tehát csak a cpu fan pwm-s,a sys fan-ok csak feszültség alapú szabályozásra képesek.
Az Aerocool DS-t bármelyik sys_fan-ról tudod szabályozni.Annak led-snek kell lennie,csak hülye a pcx weblapja.De ha személyesen mész érte akkor jelezd már nekik,hogy javítsák ki!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18506) Ochocinco46 válasza Grózi (#18505) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

köszönöm a gyors választ, meg is rendeltem az aerocoolt, és majd átvételnél leb.szom őket :D

(#18507) Drizzt01


Drizzt01
őstag

[link]
Erről van valakinek tapasztalata?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18508) Grózi válasza Drizzt01 (#18507) üzenetére


Grózi
Topikgazda

164 m3/h és 3,88 statikus nyomás mellett 22,5 dBA-n???
Öreg vagyok bohócnak.. :DDD
Ettől még lehet jó,de hogy nem épp halk darab az biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18509) Drizzt01 válasza Grózi (#18508) üzenetére


Drizzt01
őstag

Így gondoltam én is. Meg szerintem ilyesmit találok olcsóbban is.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18510) gg72


gg72
veterán

Lehet itthon kapni valahol 3pines 12v➡5v átalakítót? Ebayen találtam, de 2x annyi lenne a posta, mint maga az adapter... Ja, és nem molexes kell, hanem 3pin➡3pin.

[ Szerkesztve ]

(#18511) Grózi válasza gg72 (#18510) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem nagy cucc megcsinálni,minimális tudással+ egy forrasztó pákával.Ha nem megy,esetleg ezek még alternatívák:

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18512) gg72 válasza Grózi (#18511) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a segítséget! 😉

(#18513) dances


dances
tag

Üdv!

Ha a Swif2120p -hez kapott 4 pin to 2x4 pin -es elosztóval rákötök még egyet ugyanarra az alaplapi csatira, akkor vezérelni fogja mindkettőt?
Csak az egyiknél (ahol a 4-ből az egyik pin nincs bekötve) a fordulatszám visszajelzés nem fog működni?

Only the Good die young.

(#18514) Grózi válasza dances (#18513) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen vezérelni fogja mindkettőt.A lap úgy érzékeli,hogy egy venti van rákötve-ezért csak az egyiken van bekötve a visszajelzés.Tökéletesen egyformán fog menni,ha azonos ventiket teszel rá.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18515) dances válasza Grózi (#18514) üzenetére


dances
tag

És ha az egyik egy 920p, a másik meg egy 120p lenne, amiknek a motorerejük / áramfelvételük különböző?
Nem lenne gond?
A fordulatszám tartományaikon belül arányaiban ugyanúgy forognának?

Only the Good die young.

(#18516) Grózi válasza dances (#18515) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,annak függvényében szabályozza amelyik a jeladós ágon van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18517) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Tudtok valami rosszat mondani a nioctua nf p12 es ventikről? Az árán kívül. :O
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18518) Grózi válasza hszilard666 (#18517) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az árán kívül nem,max. hogy kicsit gyenge a légszállítása.Az árából kijön 2 db Apache Black aminek nagyobb a statikus nyomása(gondolom radira akarod) és a légszállítása is jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18519) hszilard666 válasza Grózi (#18518) üzenetére


hszilard666
veterán

Te vagy a topik gazda? De király! :D
Nme újanon vezsem őket szóval az ár mindegy, csak van itthon 5db, és gondoltam eladom őket és valami szebbet, de inkább akkor evszek egy 6. at és 2 radit megpakolok velük.
Köszönöm a segítséget! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18520) Grózi válasza hszilard666 (#18519) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát,látod! :D
Vagy eladod használtan 3500/db-ért és annyiért kapsz új Apache Blacket! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18521) bencefica13


bencefica13
csendes tag

Sziasztok!
Két darab Apache black (140es) előre intake fanként NZXT s340 házba megfelelő lenne? Illetve, ha jó, milyen exhaust fant tudnátok ajánlani hozzá hátra és felülre?

(#18522) Grózi válasza bencefica13 (#18521) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bőven megfelel,igaz hogy elsődlegesen radira/bordára ajánlott,de házhűtőként is kiváló.
Milyen proci hűtő lesz,lég vagy víz?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18523) zunda


zunda
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék venni a gépembe 2 db 12 cm-es ventillátort amiket az alaplapomon található 4 tűs "sys_fan" csatlakozókról szeretnék üzemeltetni. Kérdésem az lenne hogy a 3 pin-es ventillátorokat rámerjem-e dugni ezekre a 4 pines aljzatokra ? Vagy inkább keressek 4 pin csatlakozós ventillátorokat ? Tudnátok linkelni 1-2 ilyet nekem ? Mert én csak 3 pin-es csatlakozóval ellátott ventillátorokat találok sajnos. Segítségeteket előre is köszönöm !

(#18524) bencefica13 válasza Grózi (#18522) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Lég, egy hyper 212 evo van i5-4690K-n.

(#18525) hszilard666 válasza Grózi (#18520) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem nem tetszenek azok a ventik :N Van itthon 3db pokolian hangos yate loon aminek konkrétan olyan hangja van mint egy légvédelmi szirénának, de 20 perc járatás után egy picit elhalkul, na azokra emlékeztet, aztán a noctuákkal most nincs semmi problémám, azon kívül hogy nem a legszebbek :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18526) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Üdvözletem az Uraknak!

Jöttem ajánlatokat kérni venti ügyben. Egyelőre artic f12-esek vannak a rendszerben.
Amit szeretnék:

Lehetőleg fekete fehér szín összeállítás. 12cm-es méretben. Ár max: 4000Ft/db

A tetőn van egy 360x40-s EK radi. Lent egy 240x45-s.
Hátul fent egy 14-s Phanteks.

Ami még fontos, hogy ezen az 5 ventin kívül szeretnék még előre 2db 12es ház ventit ami lehetőleg minél több friss levegővel látja el a ház belsejét.

:R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18527) dqdb válasza zunda (#18523) üzenetére


dqdb
nagyúr

Először is nézd meg az alaplapod kézikönyvében, hogy a SYSFANx csatlakozók valódi 4 pines csatlakozók-e 4 pinesnek megfelelő bekötéssel, vagy csak a külsejüket tekintve azok, mert 3 pinesnek megfelelő bekötésük van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18528) Grózi válasza bencefica13 (#18524) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor felülre is tennék egy 140-s Apache-t és hátra mondjuk egy Lepa Bol.Quiet-t.
iszilardKínézetre lehet hasonlítanak,de másban nem.Részemről a Noctua ventik színvilága sokkal rosszabb! :D
Bale_E Tehát a radikra is kéne és/vagy a házba? Előre mondom,hogy a fekete-fehér necces lesz..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18529) Grózi válasza m0h0senator (#18526) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ja és 3 vagy 4 pin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18530) bencefica13 válasza Grózi (#18528) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Utánaolvasva elég megoszló véleményeket olvastam az Apacherol. Két
nanoxia ds előre és egy-egy lepa.bol Quiet felülre illetve hátulra szerinted jó lenne? Ez a kettő tűnik a legjobb választásnak, igaz a nanoxia annyira nem passzol a fekete piros összeallitashoz de annyi baj legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#18531) hszilard666 válasza Grózi (#18528) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, de van ahova passzol! :K
[link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18532) Grózi válasza bencefica13 (#18530) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy is tökéletesen megfelel,de akár előre is tehetsz piros Lepa-t ha jobban illik a géphez.
iszilard
Nekem oda se adja,inkább vagy full fekete,fekete-fehér vagy piros.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18533) bencefica13 válasza Grózi (#18532) üzenetére


bencefica13
csendes tag

Nem lenne gond ha intake-nek is csak két 120as lepa.bol lenne? Gondoltam én is rá, csak azthittem mindenképp jobb ha 140mm-t teszek előre

(#18534) Drizzt01 válasza Grózi (#18532) üzenetére


Drizzt01
őstag

Dr festék sokmindenre megoldás. :DD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18535) Grózi válasza bencefica13 (#18533) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miért lenne gond,közel azonos a légszállítása a 140-s DS-l.Igaz magasabb fordulaton.
Drizzt01 Igaz,de nehogy már 8K-s ventit még festegessek is..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18536) Drizzt01 válasza Grózi (#18535) üzenetére


Drizzt01
őstag

Vqn amikor (akinek) nem számít.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18537) Grózi válasza Drizzt01 (#18536) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mondjuk Viper R sárga lapátját már én is festettem pirosra.. :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18538) Drizzt01 válasza Grózi (#18537) üzenetére


Drizzt01
őstag

:Y :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18539) m0h0senator válasza Grózi (#18528) üzenetére


m0h0senator
őstag

Radikra 5 hazba 2. 3 pines eleg a lap kezeli most is. :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18540) Grózi válasza m0h0senator (#18539) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fekete fehérben amit radikra ajánlani merek 3 pin-ben az a Noiseblocker eLoop B12 széria,viszont az nem fér bele az árkeretedbe és esetleg az Aerocool DS Black-White,viszont ez fehér led-s és inkább házhűtésre.
Esetleg aprón egy kollega hirdet márkás,új ventiket ár alatt-beszélj vele!
Milyen vastagok a radik?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18541) m0h0senator válasza Grózi (#18540) üzenetére


m0h0senator
őstag

Akkor töröljük el a szín kikötést. Az alsó úgysem fog látszani a fentire meg keresek más szín összeállításút.

A 360-as az 40mm vastag a lenti 45

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18542) Grózi válasza m0h0senator (#18541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az Akasa Apache Black-t használnám radira,de az 4 pin.3 pinben az adott árkeretben olyan ami kellő statikus nyomás mellett csendes nemigen van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18543) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok
Egy ref hűtős gigabyte R9 290X-en akarom kicserélni a hűtést Raijintek Morpheus bordára. Erre keresnék valami jó és idle-ben csendes 120-as ventit. Be-Quiet Pure Wings 2-t néztem ki, esetleg van valami jobb, amit érdemes megvenni?

(#18544) Grózi válasza Avicularia (#18543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arra inkább valami olyat válasz aminek jobb a statikus nyomása(jobban átfújja a bordát).Ezek ilyenek és idle-ben nagyon halkak:Lepa Bol.Quiet,Akasa Apache-Viper 4 pinben.3 pin ben Lepa Bol.Quiet Tri Speed,Cougar Vortex,SilenX Effizio 1400 rpm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18545) Avicularia válasza Grózi (#18544) üzenetére


Avicularia
veterán

Az a helyzet, hogy ezek közül nem sok van errefelé svédben. Akasa meg a Cougar vortex és ennyi.
Igazság szerint Raijintek Morpheus és az EKL Alpenföhn Peter 2 között vacilláltam, de a szaktopikban a Raijintek-et ajánlották a Peterrel szemben. Peterre fel tudok rakni 140-es ventiket és abból van itthon egy Noctua NF-A15 PWM és egy Fractal Design Silent Series R2. Így ventiket nem kellene vennem, mert jóval drágábban mérik őket errefelé [link]
50K-ért vettem 290x-et, 30Kért nem akarok még hűtés venni rá, mert azt már kicsit túlzásnak érzem :)

(#18546) Grózi válasza Avicularia (#18545) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát vannak árak...Lehet akkor a másik változattal jobban járnál és bár 2 különböző venti,de azok is kellően lehűtik szerintem.A Noctua csendes is és a Fractal se vészes 60%-ig.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18547) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok
Van egy Enermax Thorex(plexis oldal) amihez 1 gyári venti volt de a helyek adottak és ki szeretném még egészíteni.
Elolvastam az összefoglalót ill. olvasgattam a hsz-ket és arra jutottam, hogy pár db LEPA BOL.Quiet jó lenne de mégis borsos. Nos a kérdésem ink az lenne, hogy van e ettől hasonló hatékonysággal rendelkező olcsóbb is? A lényeg a légszállítás illetve, hogy világítson, hang is számít, de valamit valamiért :)
De ha végképp ez a tuti, a nagyon ajánlott akkor rászánom azt a pénzt :K

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#18548) Grózi válasza Methionyl (#18547) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan ami ledes és hasonló paraméterekkel rendelkezik,olcsóbban nincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18549) Methionyl válasza Grózi (#18548) üzenetére


Methionyl
senior tag

Rendben, köszönöm :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#18550) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

A vízhűtésemre szereltem egy ilyen ventit. 12v on 600Rpm ről indul, 1350RPM ig forog. Asrock 880 gmh U3S3 lapom van. Az a problémám hogy a biosban beállítottam mindent alacsonyra, level 1 es fordulat, automata mód, target cpu temp 50c. 1100RPM nél nem engedi lejjebb a fordulatot! (quiet fan opcióm nincs...). 4 tűskés a cpu csatlakozó a lapon , és a venti is 4 tűs.
Ilyem szarul kezeli a lap a pwm et? Csendes gépet akarok, a vízhűtés miatt kellene a lassabb fordulat. Lejebb tudnám vinni a fordulatot valahogy, ellenállás beforrasztása is érdekel pl. Esetlegesen kiszámolom mekkor kellhet de van tapasztalat hogy pl 800 ra ecsökkenteném a fordulatot akkor kb hány ohmos ellenállás javallott?

THX!

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.