Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) 3800+ válasza Grózi (#19998) üzenetére


3800+
őstag

Szallitassal viszont mar eleg huzos... :(

Esetleg pcx-rol egy masik 14 centis ventit tudnal nekem javasolni? Azert onnan mert a heten fogok onnan rendelni mast is. Nagyjabol ebben az arkategoriaban max 3K.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20002) 3800+ válasza Grafirka (#20000) üzenetére


3800+
őstag

Nekem ez a Xilence Red Wings pwm borzalmas, pedig ajanlottak kozott van.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20003) Grózi válasza 3800+ (#20001) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Személyes tapasztalatom nincs vele,de többen dicsérték:[link]
A Pcx kínálata elég korlátozott és egyébként postapontra is rendelhetsz Merlintől 900FT-ért,előreutalással.
A Red Wings belépőkategória,de az Arcticnál nagyságrendekkel jobb.Mindenki csodaventit akar a szomszédból,2 K-ért-sajna ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20004) 3800+ válasza Grózi (#20003) üzenetére


3800+
őstag

Nem tunik rossznak ez az enermax de csak 81 kobmeter/h a nanoxia meg 120 majdnem... pedig egy arkategoria.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20005) Grafirka válasza 3800+ (#20002) üzenetére


Grafirka
őstag

Idei tapasztalat az AC vel. Az elso peldany nem indult. Visszavittem, egy het utan jott a cserepeldany, ovatosabb voltam, haza se vittem kertem a szervizest inditsa el. Ugy szolt mint egy kelepelo. Kertem az ujat, meg is erkezett csak a PWM nem mukodott egyeltalan.
Jelenleg Nanoxia DS 140mm legkavarokat hasznalok, amelyek valoban dragabbak de megeri a minoseg amit nyujtanak.

[ Szerkesztve ]

(#20006) 3800+ válasza 3800+ (#20004) üzenetére


3800+
őstag

https://www.pcx.hu/termek/enermax-everest-silence-14cm-ucev14-ventil-tor-45507
https://www.pcx.hu/termek/enermax-t-b-silence-manual-uctb14a-14cm-ventil-tor-80383

Ezekrol esetleg valaki?

Grafirka: az durva, asszem akkor hanyagolom az AC-t. Pedig tetszett ez a homersekletes szabalyozas.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20007) Grózi válasza 3800+ (#20006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Használd a link fület,de ne erre-hidd el,végignéztem a pcx kínálatát.Olyat ami szabályzás nélkül,alacsony fordulaton is halk+légszállítása van,nem fogsz találni.Javaslom az elsőre linkelt Nanoxiát+a 900FT-s postapont szállítást.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20008) 3800+ válasza Grózi (#20007) üzenetére


3800+
őstag

Az ugy sajnos draga mar. :( Lehet teszek egy probat ezekkel az enermaxxal es majd irok tapasztalatokat. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20009) HollyBoni válasza 3800+ (#20008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha próbálkozol és kifogsz valami sz*r ventit az jóval drágább lesz.

(#20010) 3800+ válasza HollyBoni (#20009) üzenetére


3800+
őstag

Ez teny... de 4k-ert sajnos nem tehetem meg h ventit veszek.

Ha azt az enermaxot dicserik amit Grozi linkelt, akkor ezekkel sem lehet olyan nagy gubanc mivel ugyanaz a szeria csak magasabb fordulaton.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20011) 3800+ válasza 3800+ (#20010) üzenetére


3800+
őstag

Mar a 3k is hatareset, de ha ez alatt nincs ertelmes 14 centis venti akkor hat ez van, szerencsere nem eletbevago a vasarlas. De a segitseget koszonom, kutakodok meg pesti boltokban hatha talalok nanoxiat.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20012) Grózi válasza 3800+ (#20011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne haragudj,de a hozzád hasonló embereket nem értem meg...Győzködheted magad,de elárulom hogy azonos szérián belül is nagy a szórás+ha nem vezérled,bíza hangos lesz.Leírtam mit ajánlok,innentől mosom kezeim.Nanoxiát nem fogsz máshol találni,legalább is tudtommal.140-s ventinél a 3-4K belépő színt,ezen nem érdemes spórolni-részemről inkább adok valamiért 5K-t ami jó,mint hogy 3K-ért sz@rt vegyek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20013) 3800+ válasza Grózi (#20012) üzenetére


3800+
őstag

Oke, koszi a tippeket!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20014) wattafaka válasza dqdb (#19992) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ha már említetted ezt a Shadow Rock Slim CPU hűtőt, akkor ránéztem. Tervezem egy CM Hyper 212 EVO vásárlását, de ahogy néztem az adatokat, ennek a Shadow Rock-nak a ventije ráver a CM-ére minden tekintetben (elvileg halkabb, nagyobb légszállítással). Viszont a CM bordája hatákonyabbnak tűnik, bár lehet ez a CDC technológia csak parasztvakítás.
A kérdésem az lenne, hogy szerinted melyik a jobb választás?

a) CM Hyper 212 EVO, aminek a hűtője lecserélve egy Be Quiet!-re

b) Shadow Rock Slim gyári hűtővel

Az a) verzióval nekem annyi bajom, hogy a magas profilú RAM-ok miatt nem biztos, hogy befér egy sima hűtő, és ahogy néztem nem láttam slim-et Be Quiet-ből. Vagy ebben az esetben simán átrakom a másik oldalra szívásra?

(#20015) hyperst


hyperst
tag

hát összeraktam a kompakt vizet [link] pull-ba 4db [link]
ventivel + ujra pasztázás [link]
Igaz a hőfok lejjebb ment 5-8 fokot de az a hang amit a ventik adnak az felbecsülhetetlen :(
Csak ajánlani tudom a hangokra érzékeny ellenségeimnek ;]
Leszabályozva 900rhm-re is iszonyat hangos,pedig amiket olvastam róla az meggyőző volt..
Azt hiszem csere lesz 2 db [link] vagy 2 db [link]
De addig is megy vissza a gyári venti ami elvileg cserés a kompaktokon ha "csendet" akar az ember :)

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#20016) Grózi válasza hyperst (#20015) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Te vagy már a második,vagy harmadik ember aki mostanában panaszkodik a Swif2-re.Ez már nem lehet véletlen,kifejtenéd hogy motor-szélzaj vagy mi zavaró?
A régebbi szériákkal nem volt gond,de ha az újak ilyenek akkor kikerül az ajánlottak közül.
Az eLoop-l nem nyúlhatsz mellé,de Akasa-ból az Apache is bőven elég lesz neked!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20017) HollyBoni válasza Grózi (#20016) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem egy Swif 2 92mm-es ventim van, 1000-es fordulaton megy. A leghalkabb venti amit eddig életemben hallottam. 0 szélzaj, 0 motorhang, 0 rezonáció. Ráadásul lassan 3-4 éve megy, és a csapágynak még mindig semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

(#20018) Grózi válasza HollyBoni (#20017) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A régi szériákkal nem is volt baj,nem véletlenül került be az ajánlottak közé.Viszont többen panaszkodtak a frissen vásárolt darabokra,ez már kezd gyanús lenni...Sajna láttam már olyat,hogy áthelyezik a gyártás vagy leveszik a minőség normát és megpróbálnak a régi névből élni-remélem nincs igazam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20019) hyperst válasza Grózi (#20016) üzenetére


hyperst
tag

ahogy az aláírásomban is van "elég bölcs vagyok :) "
véleményem szerint szélzaj,de hogy ez már 900-as fordulaton jelentkezik az elég gáz.Te tudod milyen a lepa gyárija,annak a hangját nem hallottam még 1200 se..De a héten rászánom azt a kis időt és a felsőket leszedem hogy úgy mit mutat..Elképzelhető hogy esetleg a pull okoz problémát egyáltalán?

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#20020) Grózi válasza hyperst (#20019) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem csak te jelezted a problémát..
Mindenesetre meghallgatnám közelről kiszerelt állapotban is,biztos ami biztos.Találkoztam már olyannal,hogy az amúgy csendes venti a házba szerelve egy kis hajlításon úgy szólt mint a fene.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20021) hyperst válasza Grózi (#20020) üzenetére


hyperst
tag

egyeséve kiszedem akkor és úgy is megnézem majd..
hajlításon=??

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#20022) Grózi válasza hyperst (#20021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A ház ventikeretének(ahova fogatod a ventit a házon belül) egyik éle nem volt szimmetrikus és minimálisan belógott a levegő útjába-ne tudd meg.hogy szólt!! :W

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20023) Kbhont


Kbhont
senior tag

Megvan az első ventik burkolata... :))

(#20024) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy mivel a videókártyám elég rendesen ezért a hűtés érdekében beszereztem pár ventit a házba, ami javított is a helyzeten valamennyit, viszont zavaró, hogy idle állapotban is mennek a ventik... kérdésem az volna, hogy sima 3 csatis ventiket speedfan vagy bármilyen más programból esetleg ki lehet e kapcsolni kisebb terhelés alatt? mert az oké, hogy fordulatszámot nem tudok szabályozni, de ha ilyen felesleges esetekben le lehetne kapcsolni azt nagyon díjaznám :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#20025) skyli válasza Grózi (#19988) üzenetére


skyli
senior tag

Köszi :) azért van hely a gépben és a proci hűtő és a videókártya hátulja között is van egy olyan 4cm és minden oldalt rácsocs a ház :) Az arctic torony ventije eddig nem nagyon kapcsolt be, de amikor ment is, akkor sem volt hallható, tehát eddig egyelőre jónak tűnik :)

(#20026) dqdb válasza Sh4rKy (#20024) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kellene egy alaplaptípus ehhez, mert adott alaplap adott csatlakozójától függ, hogy mire képes. A kikapcsolás ritka feature, a szabályozás gyakori.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20027) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Nemrég költöztem át új házikóba. Aerocool vs92, a jobb hűtés szellőzés érdekében. A ventikészletem adott volt a noctuától, nfa14pwm, nfs12aflx, nfp14flx.
Azért választottam ezt a házat mert az oldallapon fogad 14cm es ventiket. Ide terveztem az nfa14pwm et. De felszerelve, bekapcsolva bizony úgy morgott még kis fordulaton is hogy inkább valami más megoldást kerestem.
A morgás leszerelve meghallgatva a ventilapátok végeiről jön, és csak egészen közelről hallható. De felszerelve az oldallapra megdöbbentő mértékre erősödik.
Így felszereltem a helyére egy tartalék akasa ventit aminek viszont van egy kis motorhangja és kicsit kattog is. Viszont csak nem hagyott nyugodni hogy a noctuát pihenni küldtem. Így azt terveztem hogy készítek egy adaptert az előlaphoz amivel fel tudom fogatni az nfa14 et. De előbb felpróbáltam a másik két noctuát, az nfp14 nyert, kis fordulaton szinte néma. Bár megdöbbentően sokat fog a rács a légszállításból. Az nfs12 nek szinte teljesen megszűnt.
Elkalandoztam tehát, elől az nfa14pwm, egy 4pin alaplapi csatlakozóról veszi az üzemanyagot, oldalt nfp14flx ulna adapterrel, hátúl az nfs12 lna adapterrel.
Ez így jómind hang mind hűtés szempontból. Nyilván terhelés alatt megjön a hangja de nem zavaró inkább csak szélzaj.
No de hogy ne legyen kerek a történet, hidegindításnál nem mindig pörög fel az nfa14. Nem ér hozzá semmi az előlapi szivacsot rögzítettem hogy véletlenül se érjen hozzá. Elvileg minden ok de van hogy nem indul.
Mi lehet a gond? 4pin szabályozott.

(#20028) 3800+ válasza Giot (#20027) üzenetére


3800+
őstag

Elkepzelheto, hogy meg annyira huvos van bent hogy nem kapcsolja be a ventit a lap. Nekem is PWM-es venti van elol, es bekapcsolas utan jo ideig 0rpm.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20029) dqdb válasza Giot (#20027) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az adatlapodon szereplő alaplapod van? Mert ha igen, akkor azon csak a CPU_FAN PWM-es, SYS_FAN1 annak ellenére nem, hogy 4 pines, az feszültséggel szabályoz (a SYS_FAN2 és PWR_FAN nem szabályozható).

Oldallapra csak akkor érdemes ventilátort szerelni, ha a VGA extra hűtést igényel, különben sokkal hatékonyabb az elöl be, hátul ki elv. Az ára alapján a ház oldallapja vékonyabb anyagból készülhet, így hajlamosabb lehet rezonanciára, és elképzelhető, hogy saját frekvenciáját eltalálja a PWM-es Noctua, és amiatt hallod ilyen erősen. Ha van gumialátéted, akkor próbáld meg azt az oldallap és csavar feje közé betenni, hátha.

Ha a SYS_FAN1-re kötötted az Akasát, akkor az helyből megmagyarázza a morgását, ugyanis ketten is jelezték már a topikban, hogy nem szereti a feszültséggel szabályozást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20030) Sh4rKy válasza dqdb (#20026) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

MSI H61M-P21 :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#20031) Giot válasza dqdb (#20029) üzenetére


Giot
addikt

Igen friss az adatlapom.
Az oldalsó ventilátor a vga miatt került fel. Friss levegő hiányában nagyon maga alá tud fűteni. Bár most hogy az nfa14 előlre került fordulatszabályzásra, és az nfp14 került oldalta ulna adapterrel úgy látom megkapja a megfelelő friss levegő utánpótlást. Ránéztem játék közben a vga-ra, 45-50% környékén mozog a fordulata, és 65-70c° magasságában tartja a hőfokot.
Elől teljesítve az nfa14 nem morog. Komoly a légszállítása főleg ha a fordulat is emelkedik.
Oldalra felszerelve a morgás nagyon zavaró volt. Nem az oldallap rezonált be. Szántam rá időt kipróbáltam. Lecsavaroztam és a szilikon rögzítőkkel tettem fel majd csak odatartottam úgy is morgott. A morgás kb 1,5-2,cm re az oldallaptól szűnt meg. Szerintem a lapátkiképzés lesz a ludas az nfp14 más kiképzésű ês csendben van.

(#20028) 3800+: Ez érdekes. Mennyire egészséges ez a ventinek? dqdb mi a véleményed?

(#20032) dqdb válasza Sh4rKy (#20030) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CPU_FAN PWM-es szabályozású, a két SYSFAN nem szabályozható sajnos. Mármint az utóbbit a csatlakozó lábkiosztása alapján írom, amit néha a BIOS leírása felülírhat, de a kézikönyv nem eléggé részletes, hogy ilyesmi kiderüljön belőle. Ha te látsz a BIOS-ban SYSFAN szabályozására utaló jelet az Advanced vagy Overclocking részen, akkor van rá esély. Ha nem, akkor külső ventilátorszabályozó kell, keress vissza a topikban ajánlott darabra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20033) 3800+ válasza Giot (#20031) üzenetére


3800+
őstag

Most direkt megnéztem, amikor az alaplap elérte a 27 fokot akkor kapcsolt be a venti 384rpm-mel. Nagyjából 5-10 perc volt mire bekapcsolt. 1500rpm-re képes a venti, én sem tudom hogy ez mennyire egészséges neki az ilyen szintű leszabályozás...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20034) HollyBoni válasza 3800+ (#20033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha PWM ventiről van szó akkor tök mindegy...

(#20035) Giot válasza 3800+ (#20033) üzenetére


Giot
addikt

Kösz hogy megnézted, nálam a venti pwm es viszont a csati 4 tűs fesz alapján szabályzott ahogy megtudtam.

[ Szerkesztve ]

(#20036) 3800+ válasza HollyBoni (#20034) üzenetére


3800+
őstag

PWM-es persze.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20037) dqdb válasza Giot (#20031) üzenetére


dqdb
nagyúr

A morgás kb 1,5-2,cm re az oldallaptól szűnt meg. Szerintem a lapátkiképzés lesz a ludas az nfp14 más kiképzésű ês csendben van.
A lapátkiképzés és az oldallemezbe vágott ventilátornyílás formája együtt lesz valószínűleg a bűnös. Ez ellen sokat nem tudsz tenni: vagy mást/semmit sem teszel oda, vagy flex/lemezvágó olló.

PWM-es szabályozású ventilátornál nem árt a leállítás, azonban feszültséggel szabályozás esetén az indulófeszültség környékén ugráló érték már akár káros is lehet. Ha az utóbbi áll fenn, akkor módosítsd a vezérlést úgy, hogy ne tudjon leállni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20038) Grózi válasza dqdb (#20037) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Simán okozhatja ez a motor morgását,az a venti 6 V alatt be se indul.És akármilyen jó is a Noctua,könnyen haza lehet így vágni.Indítófeszültséget be kell lőni,vagy minimum fordulatnak be kell állítani 55-60 %-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20039) Giot válasza Grózi (#20038) üzenetére


Giot
addikt

Hazaérve levettem az előlapot,szemügyre vettem indulásnál felpörög majd pár mp múlva leáll. Ezután indítófesz. közelében lehet valóban mert meg meg indul de nem pörög fel.
A biosban lehet állítani ezt? Megnézem.

(#20040) Giot válasza Giot (#20039) üzenetére


Giot
addikt

Én nem találtam erre erre lehetőséget vagy smart system fan mode vagy ha ezt kikapcsolom akkor teljes fordulaton pörög.
Egyébként a cpu fan mode-ot (NB eloop) hagyjam auton vagy állítsam pwm-re? Vagy teljesen mindegy ha pwm es úgyis akként kezeli (Az eloop az)

(#20041) Grózi válasza Giot (#20039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a bios-ban kezdeném és/vagy letölteném a Easy Tune6-t a gyártói oldalról és a Smart fül alatt állíthatod.[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20042) Kocsiii válasza Grózi (#19970) üzenetére


Kocsiii
csendes tag

Köszi szépen a választ!

Sajnos a Nanoxia 1100 nem kapható a Merlinnél, és nem is tudják mikor lesz, ezért inkább az Enermax UCTB14B-nél maradok. Kíváncsi vagyok mit tud az a 10dB. :)
Majd megírom, hogy csendes e vagy hangos.

(#20043) 3800+


3800+
őstag

Üdv!

Megérkezett az Enermax UCTB14A Manual ventilátorom, és első benyomásra nagyon minőségi darab, a fordulatszám szabályozó kis pöcök is nagyon egybe van, nem az a "megfogom és kezemben marad" fajta.
Nem beszerelve low-on hangtalan, de most hogy felraktam a oldallapra van hangja egy kicsit. Elképzelhető hogy a rácsokon átáramló levegő generál ilyen morgó hangot? Ha a kezemet odateszem akkor felerősödik a süvítés. Nem volt rezonálás amikor a kezemben fogtam, úgyhogy nem hiszem hogy a motor búgna ennyire.

Tudom le lettem cseszve, hogy miért nem azt veszem amit ajánlottatok, de nem bántam meg. Viszont abban kérném a segítségetek, hogy érdemes a rácsozástól megszabadulni? (Ami közel az ablak felét kitakarja).

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20044) HollyBoni válasza 3800+ (#20043) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szvsz a ház oldallapja rezonál a ventitől. Nekem eddig mindig ez volt.

(#20045) 3800+ válasza HollyBoni (#20044) üzenetére


3800+
őstag

Akkor ez orvosolhatatlan ha jól sejtem. :(

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20046) Grózi válasza 3800+ (#20045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az igen.Veszel egy normális anyagú házat(nem olcsó),próbálkozol gumibakokkal és gumirögzítőkkel.
Ha viszont a motor adja a hangot(sajnos elég jellemző),akkor nincs mit tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20047) 3800+ válasza Grózi (#20046) üzenetére


3800+
őstag

A haz az nem egy marha draga csucsminoseg...

Akkor mondjuk celszeru gumibakokat szoritani az oldallap es a venti koze? Vagy hogy erdemes ennek nekiallni? Soha nem csinaltam meg, elnezest a banalis kerdesert.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20048) Grózi válasza 3800+ (#20047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nagyon vékony anyag akkor megszűnni nem fog,csak csökkenni a mértéke.Kapni ventilátorrögzítő gumibakokat [link] ,ezek közül az Akasa jó minőség.A másik megoldás a venti és a ház közé a gumialátét,csinálhatsz is vagy csavarboltban kapsz.(a vastagsággal érdemes kísérletezni)
Saját tapasztalatom szerint,némelyik háznál az előbbi-míg más háznál az utóbbi jött be.(vagy egyik se)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20049) 3800+ válasza Grózi (#20048) üzenetére


3800+
őstag

Koszonom szepen probalkozom majd akkor amivel csak tudok. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20050) Grafirka válasza 3800+ (#20047) üzenetére


Grafirka
őstag

Meg gyenge minosegu hazaknal is latvanyos javulast lehet elerni gumi/szilikon alatetek hasznalataval. A CPU legkavaro es a borda koze is erdemes gumi alateteket tenni ( a 4 sarokba ahol erintkezik a venti a bordaval )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.