Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) takacsbotond válasza Grózi (#18992) üzenetére


takacsbotond
őstag

Esetleg van valami kicsit olcsóbban, ami nagyobb teljesítményű? :))
Nem feltétlen szükséges a leghalkabb.A VGA + a procihűtő hangja úgy is elnyomja. :DD

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19002) Grózi válasza takacsbotond (#19001) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fekete-fehér,nagyon olcsó,nagy teljesítményű és csendes?Na az nincs.
leviosza + pete_21 Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19003) takacsbotond válasza Grózi (#19002) üzenetére


takacsbotond
őstag

Fekete-fehér/csak fehér nagyon olcsó,nagy teljesítményű és csendes?
Esetleg ezekkel a kritériumokkal akad valami? :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19004) Grózi válasza takacsbotond (#19003) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2000FT-ért vársz csodát?? :F
2500-ért kapsz Be Quiet PW2-t vagy Nanoxia DS pwm-t 3000-ért,azok jó ventik-csak a szín nem stimmel.Az Aerocool DS lenne jó minden téren neked,kivéve az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19005) takacsbotond válasza Grózi (#19004) üzenetére


takacsbotond
őstag

Igazad van, ha már ennyit költöttem a gépre nem ezen fogok spórolni! :)
Az Aerocool DS-en ki lehet kapcsolni a világítást?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19006) Grózi válasza takacsbotond (#19005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lehet,viszont nagyon szolid-nekem is volt. Kíváló venti!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19007) takacsbotond válasza Grózi (#19006) üzenetére


takacsbotond
őstag

És sufnituninggal oda lehet eszkábálni nagyobb bohóckodás nélkül egy kapcsolót?
Illetve a másik általad ajánlott ventin a LEPA BOL.Quiet-en le lehet kapcsolni? :)

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#19008) Grózi válasza takacsbotond (#19007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azon se lehet.A világítást úgy tudod megszüntetni ha lekötöd a ledeket.Viszont akkor a gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19009) megott


megott
tag

Sziasztok!

Erősítsetek meg gondolataimban, lapomon 2db 4pólusú PWM-es venti csati van egy CASE és egy CPU fan, vettem két Y elosztót, mint kiderült a lapra menő csatlakozó 4pines és az Y egyik ága 4pin a másik ága csak 3 pines, jól gondolom ez nem okoz gondot a fordulatszabályozásnál?
Továbbá a ventik bekötése emiatt a következőképpen alakult, elől 2db 12cm-es Lepa bol,quiet PWM-es a CASE FAN csatin, a CPU fan egy 12es Lepa bol,quiet PWM-el (hátlapi) a CPU FAN csatin. Így a cpuról érkező levegőt a hátsó venti azonos fordulattal szívja ki a házból, jól gondolkodtam?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#19010) Grózi válasza megott (#19009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így oké,normális hogy az Y egyik ága 3 pin(a fordulatszám jelet az egyikről veszi csak).
A venti elrendezés is jó.Gebasz csak akkor lehet,ha a case fan csatid nem valódi pwm-s és nem tud szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19011) megott válasza Grózi (#19010) üzenetére


megott
tag

A szabályozás elvileg jó mert akár kézzel állítgatva is tette a dolgát (a lap egy Asus H81M-C, a cpu fan DeepCool GAMMAXX 300, a ház egy CM Silencio 652s).
Köszönöm válaszod!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#19012) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Tudom, hogy nem ház, de a tápomban cserélni kell a ventit, csak nem találok sehol 2 pines ventit, 12cm.

Tud valaki esetleg? Forrasztgatást, kókányolást kerülni szeretném.. :)

Köszi előre is!

(#19013) haxiboy válasza SoulReaver (#19012) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez semmi extra, ha a csatlakozó szélessége megegyezik a 3pines ventillátorokéval (fekete,piros kábelek), akkor menni fog, a 3. pin csak az RPM jel kiolvasására való.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19014) Grózi válasza SoulReaver (#19012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha mégse férne el és nem akarsz forrasztani,akkor veszel egy ilyet potom 369FT-ért:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19015) pengwin


pengwin
addikt

Sziasztok!
Új gépembe szeretnék ventilátorokat venni.
Házam: In Win Dragon Slayer.
Alaplap: Gigabyte GA-H61M-S1 rev 2.0
Táp: FSP Hexa+ 400W
A ház alapból 2db 140mm-es, valamint 1-1db 90 és 80mm-es ventilátorral érkezik, valamint lehet még bele tenni 4db 120mm-es ventit.
1. Most építek először gépet, így nem tudom az alaplap ki tudna-e szolgálni ennyi légkavarót (vagy ilyenkor a házba kell belekötni a ventiket? esetleg valami elosztóval elképzelhető a tápellátásuk?)
2. Megérné-e kicserélni a ház gyári ventilátorait?

Ha megéri a gyáriakat cserélni és a konfig elbírja, akkor javaslatokat várok 2db 140, 4db 120, 1db 90 és 1db 80mm-es szélpörgettyűre.
Ha nem okoz galibát, akkor a különböző méretű ventik lehetnek különböző márkájúak, de jó lenne egy helyról beszerezni az összeset.

Eddig a Be Quiet Pure Wings 2-vel és a DeepCool Wind Blade-del szemezek 120-140mm-es méretben, a Wind Blade kicsit zajosabb, cserébe viszont olcsóbb és több levegőt szállít, meg a hidrodinamikus csapágya miatt laikusként kicsit tartósabbnak tűnik.
Árban a Pure Wings szintjéig mennék el.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19016) dqdb válasza pengwin (#19015) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nagyon nem egyszerű az ügy.

Két PWM-es csatlakozó van az alaplapon, és ezt a két csatlakozót kell szétosztani a CPU hűtő és a többi ventilátor között (azaz kettőt legalább ötfelé), ami azért problémás kissé, mert illik egy elosztón azonos vagy közel azonos ventilátorokat hajtani, neked pedig legalább háromféle méreted van.

Ha az egészet egy Y és egy hármas elosztó kábellel, külön vezérlő vásárlása nélkül szeretnéd megúszni, akkor mindenképpen PWM-es, azaz 4 pines ventilátorokat kell használnod mindenhol, a 3 pinesek ugyanis maximumon pörögnének. Ha a házzal adottak 3 pinesek, akkor én ebbe az irányba indulnék el, de nem lesz olcsó, ha egyáltalán kapható.

Az InWin sajnos ennek a háznak a hűtését mennyiséggel kívánta megoldani az ésszerűség helyett. Valószínű, hogy az oldallapon lévő ventilátorhelyekkel sokra nem mész, minimális változást hozhatnak a VGA hőmérsékletében. A hátlapi 92 mm-es sem túl szerencsés, egy120 mm-es jobb lenne helyette, de ez még megmagyarázható azzal, hogy keskeny a ház. Ellenben az előlapi 80 mm-es és 140 mm-es párosa egyszerűen érthetetlen, miért nem tettek oda 2 darab 12 cm-eset :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19017) Grózi válasza pengwin (#19015) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb kolléga leírta a lényeget.Az a ház eléggé elcseszett hűtés ügyben.De hogy a kérdésedre is válaszoljak én így csinálnám:
Oldalra felejtsd el a ventiket,felesleges. a 80 és 92 mm-s ventiket molexről hajtanám szabályozás nélkül,tehát ide kis fordulatú és halk ventiket használnék.80mm-ben Nanoxia Deep Silence 80 - 120rpm vagy Coolink SWiF2-800 1100rpm. 92 mm-ben Coolink SWiF2-920 1100 rpm vagy NANOXIA DEEP SILENCE 92 - 1400 rpm.
Előre és felülre viszont a 140-s helyre 2 db minőségi Pwm -s(4 pin) darabot választanék,ami kellő légszállítást biztosít.
Ezeket egy Y-kábellel vezérelném.Amit ajánlanék: Nanoxia DS Pwm 140,Akasa Apache Black,Alpenfoehn Wing-Boost 2.
Amit megspórolsz az oldalsó 4 ventin,azt ne legyél rest elkölteni a 2 140-sre.Én az Akasa-t választanám.
Az összes ventit egy helyről meg tudod rendelni, a Merlinhardver-től.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19018) pengwin válasza Grózi (#19017) üzenetére


pengwin
addikt

és (#19016) dqdb
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ajánlott ventik felírva! :R
Ha már nem spórolok akkor esetleg egy külső vezérlőpanelre kötve működnének a ventilátorok? Pl. ez, vagy emez.
Nem tudná egy ilyen a ventik tápellátását biztosítani ha már úgyis be kell dugni a tápba? A fordulatszámot így nyilván csak manuálisan tudnám állítani, de kíváncsi vagyok. Egy ilyen 3 csatornával + az alaplapi PWM már pont elég lenne a különböző méretű ventilátoroknak.

Üdv, pengwin

(#19019) Grózi válasza pengwin (#19018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó elképzelés.Így hagynám Y kábelen a 2 140-s pwm-s ventit a cha_fan-n,viszont akkor 80 és 92 mm-ből is a Be Quiet Pure Wings 2 -t választanám és vezérelném az előlapi vezérlőről.
Ha elfogadsz még egy tanácsot,akkor inkább ezt a vezérlőt válaszd:[link]
Ez 6 V-t is tud,nem 7-t.Illetve kicsit drágábban van Usb 3-s is : [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19020) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv. Végül is csak a SWiF2 120p lett öcsém szerzeménye , mire sikerült elérni már késő volt :D
Valóban elég lett volna egy db 4 pines, és egy 3 pines.
Sikerült először a ház elejében lévőt 3pines csatira dugni és brutális hangja volt 1700 fordulaton ahogy átszívta a rácsokon a levegőt, igaz elég brutális volt a légáramlat is , szinte beszívta a kezem amikor odaraktam hogy változik e a szélzaj :D
A Coolinkhez csomagolt y-elosztóval sikerült rákötni az első és hátsó fant is egy 4 tűs csatira, így most elég halkak voltak. Azt hogy mennyre szabályozza a lap őket a hőmérséklet függvényében azt még nem sikerült kideríteni, rövid volt az idő. Sajnos nem sikerült a ház tetejébe berakni a harmadikat, van 2 rácsos hely de olyan közel van a CPU hűtés a tetőhöz hogy nem férne talán még a legvékonyabb venti sem, nemhogy ezek. Talán majd az új proci+lapnál több hely marad ott , bár lehet lesz új háza is . Mindenesetre sokkal halkabb lett a gép, most leghangosabb a 4 éves CTG táp venti :D Köszi a segítséget (még ha nem is fogadtuk meg :D ) :R
szerk: De legalább szép sárgák a lapátok

[ Szerkesztve ]

(#19021) Grózi válasza Diniboy (#19020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,jelen esetben szó szerint. :D
"Okos ember más kárán..." :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19022) Outblast


Outblast
tag

Köszi szépen Grózi a segítséget!!!
Nagyon jó ez a 14es Cougar venti + tettem be Revoltec 30cm-es piros neont.
sajna a kép nem adja rendesen vissza de nagyon szuper.
igy most van 3*12cm elől egy 14cm fent ezek gyáriak + a hátsó 14cm Cougar

kép
kép2

[ Szerkesztve ]

(#19023) Grózi válasza Outblast (#19022) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lett,de alul elrendezhetnéd a kábeleket.Alul hozd fel a Sata és az alaplapi kábeleket!(a táp takaró résein)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19024) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

erről a ventiről mi a véleményetek? raijitenk triton gyári ventiket cserélném erre. [link]

előre is köszi

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19025) Grózi válasza Whysperer (#19024) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ár-érték arányban nagyon nem rossz.Viszont nem a legcombosabb ventik egyike,házhűtésre nyugodtan ajánlom-de radira(még ha csak 30 mm)inkább az Akasa Apache/Viper.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19026) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Egy mATX-es Nanoxia házba szeretnék a Noctua NH-U12-es hűtőmre egy halk, de hatékony 120-as ventillátort. Mit ajánlotok?
A gépen semmi tuning nincs eszközölve, sima i5-4460-as proci, kész.
Köszönöm! :R
Ár: max 5e HUF-ig!

[ Szerkesztve ]

(#19027) dqdb


dqdb
nagyúr

Egy halkságra optimalizált microATX rendszert építek:
* i3-41x0 (54 wattos TDP)
* az alaplapi három ventilátorcsatlakozó mindegyike képes PWM-es és feszültség alapú szabályozásra is
* dVGA nincsen és soha is nem lesz
* egy HDD és egy SSD, több biztosan nem lesz
* az ODD-n még gondolkozom, elhagyni sajnos nem tudom, mert évente 2-3 alkalommal szükség van rá, de a flexibilitás miatt valószínűleg külső USB-s lesz
* a tápegység egy 135 mm-es ventilátorral szerelt Be Quiet Straight Power
* a processzorhűtő még képlékeny, mert a jelenleg tervezett 135 mm-es ventilátorral szerelt Be Quiet Shadow Rock Slim-et túlzásnak érzem (azonban ha egy olcsóbb toronyra rádobok a gyári ventilátor helyett egy Akasa Apache-t, akkor árban nem járok sokkal jobban, szóval még nem tudom)
* a ház Silverstone PS07 lesz, ez fix, méretkorlátok miatt a választék 99%-át kihajigáltam én, a maradékból ez nyerte el leendő felhasználók tetszését

Maga a ház a belsejét tekintve lényegében egy alsó tápos ház fejre állítva, ahol a CPU hűtő van alul, a portok középen, a tápegység felül és az alaplap a ház másik oldalára került. Így az előlapi két ventilátor a teljes alaplapot szellőzteti, a HDD keretet is el tudom távolítani az útjából. És akkor a kérdések ...

A Silverstone a két első gyári ventilátorról annyit ír, hogy 950rpm, 18dBA, kép alapján 9 lapátos, mint a kínálatuk kétharmada. Próbáltam beazonosítani a pontos típust, de nem sikerült (megkérdeztem őket, még nem jött válasz). Mit lehet tudni úgy általában a Silverstone ventilátorokról és konkrétan a házaikba szerelt darabokról? Eléggé halkak, megfelelő a légszállításuk, vagy azonnali cserében gondolkodjak?

A tápot hogyan szereljem be? A Silverstone ajánlás alapján be lehet szerelni mindkét irányban, azaz úgyis, hogy a tetőn keresztül szívja be a levegőt és tolja ki hátul, vagyis egy teljesen külön levegős körön van, és úgy is, hogy a ház belsejéből szívja a levegőt. Én az előbbi felé hajlok.

Kell hátulra ventilátor, vagy elég ilyen hőtermelés mellett, hogy elöl kettő 120 mm-es tolja be a levegőt, majd a CPU-n egy 135 mm-es tolja tovább?

zolikaDB: nekem egy mélységre kicsit nagyobb, de hasonló lamellatávolságú fémdarabra (Ninja 2) Grózi az Akasa Apache és LEPA BOL.Quiet ventillátorokat ajánlotta. Mivel az utóbbi ledes és körülményesebb beszerezni, ezért az előbbi mellett döntöttem, és nagyon nem bántam meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19028) Whysperer válasza Grózi (#19025) üzenetére


Whysperer
addikt

Na király. akkor ezt benyeltem.. megrendeltem mert akárhoil néztem ugyan akkora légmozgáz írtak neki mint a noisblockernek.

ezeket néztem

[link]

Isteneeem hát nem hiszem el akkro most jól megszivattam magamat.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19029) Whysperer válasza Whysperer (#19028) üzenetére


Whysperer
addikt

A raijintek Tirton gyári ventiei helyett vettem meg 8(

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19030) Grózi válasza zolikaDB (#19026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy dqdb is írta-Akasa Apache vagy Lepa Bol.Quiet tökéletes lesz.
dqdbA gyári Silverstone ventikkel nincs tapasztalatom.Táp ügyben egyetértek veled.Én azért hátulra is tennék egy 120-s halk darabot-gondolom nem kell mondanom mik az ajánlottak.. :)
Whysperer Legközelebb elöbb kérdezz és utána rendelj.Párszor leírtam,hogy gyártói leírásnak és fizetett teszteknek nem kell hinni.Ettől függetlenül jó lesz az is,csak véleményem szerint nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19031) Whysperer válasza Grózi (#19030) üzenetére


Whysperer
addikt

Igen kérdeztem szóval ide sem hiába írtam be . kérdeztem csak kb. 2 napig semmi reakció és máshol meg azt mondták,hogy jó...

amúgy no para: ha nem elég akkor megy ház ventinek aztán kész. veszek másikat 8) Zalman z11-be úgyis elfér ... lassan cserés a másik

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#19032) Grózi válasza Whysperer (#19031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2 napig,na nézd csak vissza...Még aznap írtam.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19033) zolikaDB válasza Grózi (#19030) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom :R

(#19034) haxiboy


haxiboy
veterán

Keresek motorikus hibás/törött (ép lapátokkal), vagy csak lapátot Corsair AF140/AF140L-hez.
Akinek van esetleg dobjon egy üzit.

Gondoltam ha már kapok újat ezt is megcsinálom

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19035) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
A házamban hátul 2db 8cm venti hely van. Viszont az alaplapon csak egy 1db 3 pines CHA_FAN van. Valahogy rá lehet kötni két ventit valami elosztóval? Jelenleg most egy ilyen van. Csendesebb lenne mondjuk 2db Xilence Red Wing-el ami a témaösszefoglalóbna is van?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19036) haxiboy válasza Nerazim (#19035) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. 3 pines y elosztóval meg tudod oldani. De illik egyforma ventiket használni.
A ventiről egy másik kollega tud felvilágosítást adni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19037) Nerazim válasza haxiboy (#19036) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm az infót. Én is úgy gondoltam, hogy egyforma legyen a kettő. Ha lényergesen csendesebb a Xilence Red Wing akkor inkább eladom a sharkoon-t és abból veszek kettőt, de ha nem akkor megtartom és veszek hozzá mégegyet. Lényeg h csendes legyen.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19038) haxiboy válasza Nerazim (#19037) üzenetére


haxiboy
veterán

Jelenleg én is vásárlás előtt állok. Találtam nemrég egy listát ahol a Nanoxia ds2 pwm volt az egyik legcsendesebb és legnagyobb légszállítással bíró ventillátor, bár a szívem még mindig a noctua felé húz habár nagyon rondácskák és nem illenek a gépházamba. De már készül a lista a lehetséges jelöltekről. A Be Quiet! ventik is nagyon szépek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19039) zolikaDB válasza haxiboy (#19038) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Noctuával nincs baj, de valami iszonyat módon drágák.
Fel akartam tenni a régi bordámat (775) az új lapomra (1150), lefogató nuku. Írok nekik szerdán este, csütörtök reggel jön a válasz, hétfőn már ittvolt Ausztriából igényes dobozba csomagolva az új szett, úgy, h egy fillérembe nem került. Igaz 6 éve volt 13k a hűtő, és mi is 10k-ért vettük használtan.
Szóval, support van, igényesség van, és ezért meg is kérik az árat.
De valószínű, h én is inkább Akasa Apache-t vagy Nanoxia Deep Silence-t veszek, pláne, h utóbbi márkájú házat akarok venni pluszba :)

Urak: fenti bordám felülete nem valami szép. Oxidálódott az évek során (sokszor volt ki-be szerelve, pára csapódott le rajta, stb). Érdemes lenne egy homokszórással kicsit felfrissíteni a kinézetét?

(#19040) Nerazim válasza haxiboy (#19038) üzenetére


Nerazim
őstag

És azt hol tudom megnézni, hogy az alaplapi 3 pines csatlakozóra kötött ventit lehet-e szoftveresen vezérelni, mert eddig egy szoftverrel sem sikerült hallgatásra bírnom :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19041) dqdb válasza Nerazim (#19040) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapod kézikönyvében.

Grózi: a silentpcreview.com mennyire számít hiteles oldalnak? Egyedül itt találtam a házhoz adott ventilátorokról mérést, és ez alapján megfelelőnek tűnnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19042) Nerazim válasza dqdb (#19041) üzenetére


Nerazim
őstag

Ott ennyit találtam:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19043) Grózi válasza Nerazim (#19037) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem sokat nyernél,a kategóriájában inkább a BQ Pure wings 2-t ajánlom,az nagyságrendekkel jobb!
zolikaDB Pontosan úgy van a Noctua-val ahogy írtad.Viszont radira az Akasa jobb is,nem csak tört áron van.
dqdbNem néztem még a tesztjeiket,ha lesz időm átnézem és nyilatkozom!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19044) dqdb válasza Nerazim (#19042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem vezérelhető a CHA_FAN.

Grózi: köszi :R

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19045) Nerazim válasza Grózi (#19043) üzenetére


Nerazim
őstag

Oks. Köszi. :R

zolikaDB
Köszi :C akkor marad a potméter.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19046) hszilard666


hszilard666
veterán

Bréking!
Fekete piros EK Vardar ventik a várázslóná' [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#19047) Grózi válasza hszilard666 (#19046) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2-3 hét rendelési időre,arany áron.Picit még várni kell(1 hónap),akkor már gyorsan meg lesz és jóval olcsóbban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19048) hszilard666 válasza Grózi (#19047) üzenetére


hszilard666
veterán

Ez tuti? :B Mert akkor visszamondom a rendelésemet :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#19049) Grózi válasza hszilard666 (#19048) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne tedd,legalább te leteszteled helyettem!! :D Várjuk a beszámolót!!
De tény,hogy a legtöbb esetben így van-mikor új és nincs még máshol az országban,akkor annyiért adod amennyiért nem szégyelled.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19050) hszilard666 válasza Grózi (#19049) üzenetére


hszilard666
veterán

Már visszamondtam hál' istennek, majd ha 4K körülire süllyed az áruk hozok belőle párat, aztán majd kölcsön adok egyet tesztelni! Mert én nem tudom hogy kell :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.