Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) abridabri válasza barry26 (#44000) üzenetére


abridabri
veterán

Hm az érdekes lehet ,a 3000 rpmet àltalàban nem tudjàk a folyadékcsapàgyak.

(#44002) barry26 válasza abridabri (#44001) üzenetére


barry26
csendes tag

Gyártó oldalán látod az infókat a white verzióhoz, ott a leírásban is fog FDB. állítólag a feketéből is van rev 2

https://www.arctic.de/en/P12-Max/ACFAN00293A

(#44003) Zamma válasza barry26 (#44000) üzenetére


Zamma
őstag

Eddigi hivatalos infók szerint a P12 Max White modell (ACFAN00293A) jött ki FDB-vel és nem létezik fekete FDB-s verzió. Tesztben a fekete modellhez képest némileg gyengébben teljesít a fehér és picit hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#44004) Zamma válasza barry26 (#44002) üzenetére


Zamma
őstag

Ez szerintem egy rosszul frissített oldal, tele vegyes infóval...
A teszt linkjét is el tudnád küldeni amire hivatkoztál? Eddig olyan fekete modellt senki nem harangozott be, tesztet meg végképp nem látni ami P12 Max (ACFAN00280A) és FDB-s és nem DBB-s...

[ Szerkesztve ]

(#44005) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,
egy ARGB-s 14cm-es házventire lenne szükségem. Jelenleg 5db P14-es üzemel, amit itteni ajánlásra vettem, teszik is a dolgukat, semmi gond velük, csak egy kis színt vinnék a gépházba.
Első körben csak a processzor mögötti/melletti kifelé fújó venti cseréjére gondoltam.
Két kiszemeltem van:
- Cooler Master MASTERFAN MF140 HALO2
- Lian Li UNI Fan AL140 V2
Ezekről a típusokról mi az általános vélemény itt a topikban?
Van esetleg olcsóbb/ajánlottabb ARGB-s venti?

Illetve AIO-n ha cserélném a ventiket (Arctic LFII 360 - 3x120 P12?) szintén ARGB-re, akkor oda mi az ajánlott? Oda nem kell semmi extravagány típus, mert a ház a padlón helyezkedik el, így azokból a ventikből igazából semmit sem látok.
Szintén a topikban találtam ezt a
- Geometric Future Super Squama 3805
ventit, aminek adatlapja alapján igen jó légszállítás és nyomás értékei vannak.
Jelenleg sincs gondom a hőmérséklettel, de ha cserélném ARGB-s ventikre, akkor valami jó típust tennék az AIO-ra.
Viszont feleslegesen azért nem akarok pénzt kiadni, ha hasonló teljesítményt mondjuk töredékáron lehet egy másik típussal elérni, esetleg ugyanilyen áron, de jobb teljesítményt.

A ház egy TT Core X5, tehát helyem az bőven van, MSI 4070TiSuper GamingX Slim, 7800X3D+LF2_360, ha kellene még bármi adat a gépről, az adatlapom aktuális.
A hűtésre külön görbét állítottam, a házventik 60°Cig 20%-on pörögnek, utána 95°Cig van lineáris emelkedés, 50%ig ez a plafon, ami engedve van.
Processzorhűtésre pedig [link] ez a görbe.
Segítséget előre is köszönöm! :R

(#44006) spleenszuru válasza evitiguF (#44005) üzenetére


spleenszuru
őstag

Az LF2 részéhez szólnék most csak: azon szerintem a P12 ARGB verziók nagyon jól néznek ki, én azokkal használtam, mivel eleve azt vettem meg.
Teljesítményben sem voltak lemaradva, pedig nekem csak 240-es volt.

Esetleg ha Halo 2-re esik majd a választásod, kérlek térj vissza, én is szemezek azokkal a ventikkel.

Malaka!

(#44007) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A házam elejébe 3db ARCTIC P12 PWM PST A-RGB ventilátor került.
A kérdésem az lenne, hogy az mennyire jó, hogy a legfelső ventilátornak az RGB-csatlakozóját az alaplapra kötöttem, aztán ebbe kötöttem a második ventilátor RGB csatlakozóját, majd a másodikba a harmadik ventilátor RGB csatlakozóját.

VISZONT a ventilátorok nem PST-ben vannak összekötve, hanem mindegyik külön-külön egy ventilátor vezérlőre.

Lehet ebből valami gond?
Van értelme inkább venni egy rgb vezérlőt?

(#44008) spleenszuru válasza smallmer (#44007) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem kellene, hogy baj legyen, de ránézhetsz az alaplapod manualjában, mennyit bír az ARGB aljzatod.

A PWM és az ARGB külön vezetékek, külön aljzatok.

Malaka!

(#44009) smallmer válasza spleenszuru (#44008) üzenetére


smallmer
őstag

Most használok életemben először RGB-s dolgot, úgyhogy inkább beírom ide még mielőtt valami baj lesz.

Ez van a ventilátorhoz írva. Ez alapján 0.2A -re van szüksége egy ventilátornak. Így a 3 PST-ben kötve 0.6 gondolom.

Az alaplapnál meg ezt írja:
Itt az alján van a lényeg. Ha jól értem akkor 3A ami mehet a csatlakozóra.

Van egyébként a topikban ajánlott vezérlő vagy HUB ami külön a tápról biztosít "áramot" a ventilátor RGB-nek? Mert akkor lehet vennék egy olyat. :R

(#44010) smallmer válasza smallmer (#44009) üzenetére


smallmer
őstag

Rosszul írtam. Tehát ez van a ventilátor adatlapon:
Ez alapján 0.4 A -re van szüksége egy ventilátornak. Így a 3 PST-ben kötve 1.2A gondolom.

(#44011) spleenszuru válasza smallmer (#44009) üzenetére


spleenszuru
őstag

Simán vinnie kellene azt a 3 ventit, de amúgy itt egy olcsó megoldás (én még dupla ennyiért vettem :)) ), nekem ilyen van, bár nincs használatban jelenleg:
[link]

Ez nem csak ARGB, hanem PWM hub is.

Malaka!

(#44012) smallmer válasza spleenszuru (#44011) üzenetére


smallmer
őstag

Az Artic megoldása mennyire lehet jó?

[link]

(#44013) spleenszuru válasza smallmer (#44012) üzenetére


spleenszuru
őstag

Biztos jó, csak ARGB-t vegyél, ne RGB-t, mivel ARGB ventiket emlegetsz.
[link]

Malaka!

(#44014) smallmer válasza spleenszuru (#44013) üzenetére


smallmer
őstag

igaz- igaz :) köszi

(#44015) smallmer


smallmer
őstag

Annyiban szeretnék még tőletek segítséget kérni, hogy az Arctic P12 PWM PST A-RGB vezetékét mivel tudnám megtoldani, hogy elég hosszú legyen?

(#44016) spleenszuru válasza smallmer (#44015) üzenetére


spleenszuru
őstag

Van ARGB hosszabbító, és PWM hosszabbító is. :)
Kb. tetszőleges hosszban.

Malaka!

(#44017) sittes79


sittes79
addikt

Na igy allok most, kerdesem, hogy kb minden venti mas profilu az gond e? Illetve hatra kell nekem oda venti, mert mar kivagyok a venti beszerzestol, 3bol 2 db bequiet hibas volt, most varok az ujakra :W

alulrol amugy olyan szel jon, hogy felek eltorik a VGA venti lapat... :DDD

(#44018) Peddy789 válasza sittes79 (#44017) üzenetére


Peddy789
őstag

Szerintem te megvagy hatso venti nelkul. Itt mivel oldalrol 45fokban van a befujas szerintem atmozog a levego elegge. A gpu is kap eleg levegot lentrol, az a hatso venti meg a vrm hutes miatt szokott kelleni esetleg, de a csoda arctic ezt is megoldja szerintem :)
Csak tipp amugy hogy en feher ventiket raktam volna hogy azonos legyen a haz szinnel, de ez nyilan csak szemelyes preferencia.

Az arctic AIO pumpat en amugy valami 45%ra alitottam 30foking, es 70 foknal porog 100%-ra. Ugy vettem eszre a pumpa viszonylag hamar hallható, es az en alaplapom valamiert fullon pörgette alapból. 45%volt nalam a legnagyobb teljesitmeny aminel meg eppen nem hallottam semmi kb. Mondjuk ezutan raktam fel az uvegfalakat, úgyhogy igy mar vegkepp hangtalan. Foleg hogy a cpu meg jatek alatt se megy 33 fok fole egyelore, ami eleg durva. Tudtam hogy csak a vizualis elmeny miatt veszem ezt a vizhutest de meglepo milyen jo.

(#44019) sittes79 válasza Peddy789 (#44018) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, igen sajnos nem volt koncepció nagyon, csak hirtelen vásárlás :) Nem érdekelt nagyon ay RGB, de biztos öregszem ebben a házban eléggé bejön, csak ugye gond volt az AIO behelyezéssel is, mert túl vastag a radiátor, most vásároltam slim corsair ventit, az tökéletesen befér, nem kell kókányolni, viszont ott meg ugye kell RGB hub :W , nyomják ezt a hülye ICUE szoftverüket. Meg azt hiszem volt itt róla szó, hogy azért gyengébb a teljesítmény is.

Viszont egyet most megtanultam, nagyon nem ér annyival többet egy jóval drágább venti, mint pl. egy arctic. Bequiet nagy csalódás nekem az árához képest.

(#44020) Peddy789 válasza sittes79 (#44019) üzenetére


Peddy789
őstag

Nincsenek bizonyitekaim meg szamaim, de tipre sok lehet a haszon ezen a venti bizniszen. Foleg ezekkel a fishtank hazakkal, ahol a haz kerul 130ba(euro) de ha a tokeletesen beleillo, reverse fanek mennek bele rgbvel stb, akkor a 130 euros hazba kell 140 euronyi venti, vagy megtobb. Meg igen akkor mar kell a fan hub is ami megint plusz penz stb.
Az az ICUE szoftver meg nem rossz de a szinkron asusal ugyanugy szinte lehetetlen, vagy legalabb nem praktikus / realisztikus
En napokig idetlenkedtem hogy ujraraktam azt, meg az alaplapi szoftvert, es egyszeruen nem tudtam megoldani hogy az akkori corsair billentyuzet, a corsair ram, meg az asus alaplapi fenyek es alaplapi rgb headerek egy szinuek legyenek. Vagy ha hirtelen mukodott egyket restart es megint szar volt. Ha elalitotam valami megint sok ido mire megint normalisan mukodik, nemvolt egy helyrol kapcsolhato stb. Vegul kikapcsoltam minden rgbt a hazban mert elegem lett. Es megfogadtam hogy en erre nem fogok kolteni, meg amugyis zavarja a szememet hosszu tavon.

(#44021) sittes79 válasza Peddy789 (#44020) üzenetére


sittes79
addikt

Konkrétan leírtad a helyzetemet, de teljesen egyet értek. Le is állok, mert kezdek pc ventillátor függő lenni :DDD , gondoltam teszek alulra 2x140mm nzxt fehér csillogósat, de azokhoz is hub kell, viszont amik a házban voltak gyárilag nzxt ventik azokon van alaplapi rgp csati, nem is értem. Még az arctic a legjobb ilyen szempontból, ott nincs ilyen bohóckodás.

Amúgy igen, ideig óráig nézegeted, de aztán nagyon semmi értelme. :) Inkább valami ledes világitas a szobában vagy asztalra. Mégis legyen valami ellenfény.

(#44022) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Szeretném gusztábban berakni a két 120-as első ventit. A keresztben lévő rögzítő az alap, arra kellene felépíteni a többit. Picivel nagyobb merevséget szeretnék, alul felül baloldalt jelenleg gyorskötözőt használok.

Hazai forgalomban a szokásos összekötőn kívül

találkoztatok már valamelyikkel vagy hasonlóval az alábbiak közül?

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44023) hegegabi80 válasza Vigneau (#44022) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az egybe lemez két ventinek mintha már láttam volna valahol. Vízhűtéshez volt talán.

Meg is van, a varázslós boltban kapható hasonló.
Esetleg még ez.

Esetleg megpróbálsz magadnak gyártani alu lemezből.

[ Szerkesztve ]

(#44024) Vigneau válasza hegegabi80 (#44023) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen! :R

Igen, általában azokhoz való. Sajnos van rajtuk néha némi plusz is a házhoz való rögzítéshez, ami miatt túlméretes nekem. No sebaj, nézelődök tovább. :K

De azért körbenézek még az Obiban és a Praktikerben is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44025) abridabri


abridabri
veterán

Létetik ,hogy ilyen keveset fogyaszt az [E-Loop X B12-PS ARGB]
Doboz szerint 0,08A . Ezek szerint akár 10dbos is sorbaköthetek 1db 1A fan headerre ?!

Azt mondjuk nem értem miért nem tüntetik fel sehol sem mennyit fogyaszt a LED ,honnan tudjam ott mennyi mehet /header ?

(#44026) Grózi válasza abridabri (#44025) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ez az adat nem valószínű hogy megfelel a valóságnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44027) abridabri válasza Grózi (#44026) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is nehezemre esik elhinni , 5dbot akartam egy headerre kötni . Sajna a lapom összes headere (még a cpu is ) csak 1A .

(#44028) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e, de szükségem lenne egy ARGB vezérlőre, mert nincs az alaplapomon ARGB Header. Ez jó lenne nekem?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#44029) spleenszuru válasza abridabri (#44025) üzenetére


spleenszuru
őstag

LED fogyasztásokon én is pörögtem sokat anno, hogy ne kelljen hub, de végül vettem.

Amúgy mint nálam is, nálad is maximum 500 max LED-et jelöl a manual, gondolom ez darabszám (?).
Akárhogy is, ha ezt szó szerint veszem, akkor jócskán lehet pakolni fényt 1 db headerre.

Malaka!

(#44030) Grave_444 válasza Rottweiler89 (#44028) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szia!

Igen, ez jó. Egyszerű eszköz, ha tudod kösd be mondjuk a reset gombra, hogy házon kívülről is tudd kapcsolni. :) Azt hiszem 16 fix módja van, bár lehet ilyenkor a rákötött eszköz határozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#44031) Rottweiler89 válasza Grave_444 (#44030) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Hello!
Köszönöm szépen! :R
Rendelek majd akkor egy ilyet a ventihez.
A kivezetést megoldom, csak lesz valahol egy árva kis lyuk, ahol ki tudom vezetni, és fel tudom tapasztani. :K

Üdv: Rottweiler89

(#44032) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
4 pines házhűtő ventillátor melyik két vezetékét kell bekötni ha csak sima Jack dugóval működtetném fix fordulaton? Nem PC-s vonalban lenne használva.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#44033) ricshard444


ricshard444
veterán

Tegnap megérkeztek a pakkok.

3 darab ARCTIC P12 PWM PST A-RGB - itteni ajánlások alapján
3 darab LIAN LI FAN SL-INF - a földöntúli megjelenése miatt

Utóbbinál azt hittem alap lehet a GPU és CPU hőfok alapján való szín szabályzás, de nem találtam rá opciót. Van rá megoldás vagy az L-Connect hiányt szenved ebből?
Pedig monitorozza mind a kettőt.

Az alaplap MSI Mystic Light -val tudom szabályozni a színeket CPU hőfok alapján a P12 -nél, de a Lian Li -t nem.
Vagy hozzá lehet csatolni a Mystic -t és így megjelenik opcióként / az lesz az elsődleges vezérlés? Vagy alternatív programot tudtok esetleg, ami így belőhető? :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#44034) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Használ még vki a Coolink SWiF2 ventikat (zöld színű lapátúak)? Elég retró típusú, biztos több, mint 10 éves konstrukció, de nálam mai napig nagyon jól szolgálnak :K

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#44035) F_Zolee válasza FireFox1996 (#44034) üzenetére


F_Zolee
veterán

Régi gépet nemrég váltottam le de abban még mindig üzemel egy.

(#44036) Richard! válasza FireFox1996 (#44034) üzenetére


Richard!
addikt

Uhh amikor sláger vót, nagyon rákívántam, de végül egy elhalálozott tápból fabrikáltam házventit.
De mind a mai napig menő (lenne) :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#44037) blp85 válasza FireFox1996 (#44034) üzenetére


blp85
aktív tag

Van egy 12 cm-es Coolink ventim, igaz eltéve a fiókba, sajnos már évek óta nem lehet kapni, pedig nagyon jó konstrukció volt.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44038) Rottweiler89 válasza FireFox1996 (#44034) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

A közeljövőben terveztem kicserélni a retro konfigokban az AC Fxx PWM PST-ket 1201, illetve 120P-kre. Aligha nem a legjobb ventik, amiket ezidáig használtam. 120P-ből 2db, 1201-ből azt hiszem 3db van a szekrényben. :K

Üdv: Rottweiler89

(#44039) dances válasza FireFox1996 (#44034) üzenetére


dances
tag

Nálam napi használatban van még 2 db 120P és 4 db 1200.
Semmi bajuk.
Sajnálom, hogy már nem lehet kapni őket.

Only the Good die young.

(#44040) barry26


barry26
csendes tag

sziasztok, enne egy olyan kérdésem, hogy a DeepCool Low-Speed Adapter működhet úgy is ha molex / sata csatlakozóról kapja a tápot a venti?
Vagy keressek olyan adaptert ami kifejezetten 3pin-es ventilárhoz van

(#44041) Grózi válasza barry26 (#44040) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,úgy biztos 12v-n megy-szóval kell 3 pines adapter.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44042) barry26 válasza Grózi (#44041) üzenetére


barry26
csendes tag

Kollégám épített gépet és most valami ilyesmi elosztóról megy a 3 front venti.

Unprätentiös nur As 3 pin 4 pin molex Erinnerung Lautsprecher Phalanx

Akkor az úgy jó lehet ha a ventik elé kerül egy ilyen 3 pines adapter?
Aliexpress leírás szerint 40%-ra viszi le a fan speedet.

(#44043) Grózi válasza barry26 (#44042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Molex-ről is tudsz 5 V-t,feltéve ha elég az adott ventiknek.Ilyen Ali-s ellenállásos adapter pedig otthon is készíthető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44044) Grave_444 válasza barry26 (#44042) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gembird márkájú adapter kapható itthon is, de alig viszi le a feszültséget.
Ebben akkor biztos nagyobb ellenállás van.

Szerintem egyszerűbb Molex-re fix 5 vagy 7V-ra kötni, ha fix fordulat a cél.

(#44045) barry26


barry26
csendes tag

Jött 3 Thermalright venti amit bedobtam gépbe, viszont így vízhűtés nélkül elég távol van a hátsó a két felsőhőz képest. van esetleg valami távtartó amivel kicsit tudnék javítani a "látványon" ? hogy kicsit közelebb hozzam őket.

(#44046) demmer123


demmer123
őstag

Lancool II Mesh Performance be hogy jobb? Előre 2 db 140-es vagy 3 db 12-es?

(#44047) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani helyettesítő terméket az alábbi (táp) ventire:

Power Logic PLA13525S12M (12V, 0.40A, 111.1CFM, 41.6 dBA, Hydro Dynamic Bearing).

2 pines és nem PWM-es és PWM-es nem jó hozzá.

Köszi előre is a segítséget

(#44048) blp85 válasza Pacee87 (#44047) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Az [Arctic P12] -t szokták ajánlani a [Táp ventilátor csere] topikban, ez ugyan 3 pines (a sárga vezetéket nem kötöd be), és egy kis forrasztást igényelhet, de tapasztalat szerint ez jó a tápba.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#44049) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Thermalright TL-E12 ventilátorral volt már dolga valamelyikőtöknek? Amennyiben igen, milyenek a benyomások?

Válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44050) konci79 válasza Vigneau (#44049) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
Igaz nekem B14-W és C12-CW van, de abszolút megérte az árát, csendesek, de azért mozgatnak levegőt is.
Nem búg, nem rezonál, nem kattog.
Én csak ajánlani tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.