Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Grózi válasza Vesa (#18050) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel őt az érdekli,hogy 3 pin-s ventiket kezel-e a lap,így ez eléggé felesleges lenne...
ngabor94
Ez önmagában nem jelent semmit.A legegyszerűbb az lenne,ha már az alaplap adott,hogy végig próbálod aljzatonként egy 3 pin-s ventivel,hogy kezeli-e.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18052) dqdb válasza ngabor94 (#18049) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor ez nem PWM-es vezérlés, hanem feszültség alapú. Persze menni fog PWM-es ventilátorral is a szabályozás a kettes tüskén feszültséggel, azonban ez csak kamu 4 pines csatlakozó (mint sok másik alaplapon), ugyanis a PWM szabályozás tüskéjét fixen VCC-re kötötték. Azt nem tudom megmondani sajnos, hogy ilyen esetben adott ventilátor PWM-es vagy egy három tüskés változatával járnál jobban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18053) ngabor94 válasza dqdb (#18052) üzenetére


ngabor94
tag

Akkor vagy sikerül összehoznom valamiféle vezérlést ha már meg lesz minden, vagy ha nem akkor reménykedek abban hogy a gyári ventik nem fognak zavarni fullon. Mivel eddig olyan gépem van amiben nincsenek rendszer hűtők, ezért félek én az újtól. Vagy ha esetleg zavaróak lesznek akkor elindítok egy légkalapácsot, hogy legalább ne a gép zavarjon. :)

(#18054) joe979 válasza Vesa (#18033) üzenetére


joe979
aktív tag

Na itt vannak. Egyenlőre nem volt affinitásom be építeni őket. Viszont rá pattintottam egy szabad tüskére.
Vegyesek az érzelmeim. A régi 60as Thermaltake kavarók szebben jártak, a lapát is nehezebb volt . Ezek az Nbék , 2200 futnak, de a lapom 1800 körül jelezte, igaz nem is állítottam rajta, mert az a pár fordulat már nem oszt nem szoroz rajta. Szélzaj nincs, igaz nem is kelt légnyomást. Szívóhatása csekély, szinte lepkefing. Még ha a ház elejébe kellene beoperálni, akkor még talán, de csak pár centire , úgy aránylag érne valamit. Viszont a ventit nem érzem stabilnak a rotoron, olyan kicsit zizegős, lötyögős, egy minimális zajt kelt, de ez nagyon apró , nem vészes. Remélem a gumibak fog ezen valamit. Talán egy 3 vagy 4 ezret pörgő Delta, vagy Adda hatékonyabb lenne, csak az meg levinné az ember fejét. A lényeg csak akkor vegyél ebből a szériából, ha mindenképpen szeretnél a gépbe, mert ahogyan elhangzott, a semmi csendesebb, hőfokban nem tudom mennyit javíthat, én adnék neki max 1 vagy 2 fokot :) de lehet túlértékelem :)

Szissz

(#18055) Grózi válasza joe979 (#18054) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért mondtam,hogy 60mm-s venti csak 2 fajta van,a hangos és ami semmit se ér...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18056) joe979 válasza Grózi (#18055) üzenetére


joe979
aktív tag

Jájá mester :)
Ennyiért most belefért, tapasztalatnak jó volt.
Meg majd berhelni vele, drága mulatság ez a szerelgetés [ de majd csak akkor ha megjött az alpenföci gotthardom ] .

Szissz

(#18057) Grózi válasza joe979 (#18056) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A tapasztalat drága és kemény tanító,de a legjobb! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18058) Exodius válasza joe979 (#18032) üzenetére


Exodius
őstag

A kavarót hogy érted? Hely nem sok van sajnos mert kicsi a hát. A végébe van most egy, de az 2200-al pörög és túl hangos. Gondoltam, hogy az elejére rakok egyet, ami befelé tolja a végébe meg egy másikat ami kifelé, és így csinálok egy kereszthuzatot, de sajnos csak a végébe lehet egy max. 8 cm-eset meg az oldalára 2 db. 12 centiset. Aztán még ott van a márka is. :)

(#18059) joe979 válasza Exodius (#18058) üzenetére


joe979
aktív tag

Jól érted igen, az lenne a legoptimálisabb .. . a kép minta lesz, lila venti ilyen megoldásként be mókolni

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#18060) Grózi válasza joe979 (#18059) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a baj,hogy a hdd ketrec megtöri így a légáramlatot-szinte semmit se ér.Ami megoldás,hogy 90 fokkal elforgatod a hdd ketrecet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18061) joe979 válasza Grózi (#18060) üzenetére


joe979
aktív tag

Az említett ház nem ez, nem kell semmit sem forgatni
[link]

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#18062) Grózi válasza joe979 (#18061) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nem szóltam! :B

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18063) FirstTripla


FirstTripla
tag

Na meg is érkeztek az új Asaka Viper 12cm-es ventik, bár még nem szereltem be mert az Y elosztó csak kedden érkezik meg, de attól kipróbáltam őket, hogyan teljesítenek és csalódtam pozitívan. Alapjáraton már annyi levegőt mozgat meg mint a házhoz adott gyári venti (ami kb 1 hónap után tönkrement), valamint teljesen hangtalan. Max fordulaton csak a szélzajt hallottam, bár a másik 4db hangos venit teljesen elnyomta a hangját :DDD, légszűllítása pedig hatalmas. Köszi Grózi :R :R

joe979: ha esetleg később egy venti útjába kerülne valami kemély cucc, amit nem lehet kiszedni a gépházból, akkor ajánlom a flexet, nekem bevált :DD

Igen, tudom, hogy nagyon porosodik és ronda de a szükség törvényt bont. Viszont legalább a JetFlo ventik középre irányított fuvallatát nem rontja el a rács, és persze halkabb is rács nélkül :DDD

(#18064) abridabri válasza Grózi (#18060) üzenetére


abridabri
veterán

Szerinted ezt a HDD keretet lehet forgatni ,vagy flex nelkul nem megy ?
egy az egybe leblokkolja az elso 14 es apache venti levegojet.

[ Szerkesztve ]

(#18065) abridabri válasza Grózi (#18060) üzenetére


abridabri
veterán

dupla ,bocs

[ Szerkesztve ]

(#18066) joe979 válasza FirstTripla (#18063) üzenetére


joe979
aktív tag

Az sem egy rossz megoldás :)

Szissz

(#18067) Grózi válasza FirstTripla (#18063) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált!A Viperek nem kis levegőt mozgatnak,hát még az AK-FN073!
abridabri
Le kell fúrni a popszegecseket és akkor forgatható-kivehető.Én ki is venném és vagy alulra vagy az 5,25-s helyekre rögzíteném a hdd-t és az ssd-t.Arra vigyázz ha nekiállsz,hogy szedj ki mindent a házból és a végén fújasd ki kompresszorral,mert 1-2 apró fémszilánk tud nagy galibát okozni!!!Amúgy durva a vga hűtés,de megtámaszthatnád valamivel,hogy ne lógjon!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18068) XenHai válasza abridabri (#18064) üzenetére


XenHai
senior tag

Mi az a szörnyeteg a vga helyén ?
Honnan van ?

(#18069) abridabri válasza XenHai (#18068) üzenetére


abridabri
veterán

(#18070) danika0670 válasza Grózi (#18046) üzenetére


danika0670
tag

A kerdesem pont a bq pw2-vel lett volna kapcsolatos. Kollega mar megint par sorral feljebb megtette a valaszt szoval erdemes beruhazni rajuk. Tapasztalat alapjan mennyivel halkabbak mint mondjuk egy AC F12 PWM?

06hetven701O656

(#18071) Grózi válasza danika0670 (#18070) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sokkal,mert nincs motorhangjuk mint az Ac-nek és a légszállításuk is sokkal jobb már alacsony fordulaton is.1200 rpm-től kezd megjönni a hangjuk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18072) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

A ház tetejére melyik kerüljön?

Coolink SWIF2-120P vagy Be Quiet! PURE WINGS 2.

4 pines a lapom, de szerintem tudnám szabályozni a PW2-t GigaByte System Information Viewerrel.

(#18073) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#18072) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Alpenföhn Wing-Boost 2 Blood Red is szóba jöhet? 3 közül melyik a "legjobb". A 3 közül most az ár mindegy, a teljesítmény/hang a szempont.

(#18074) Exodius válasza joe979 (#18059) üzenetére


Exodius
őstag

És ezt hogy oldották meg? Mi tartja? Aztán még mindig fenn áll a másik kérdés: milyen márkát ami jó ár-érték arányú? :)

(#18075) danika0670 válasza Grózi (#18071) üzenetére


danika0670
tag

Azzz tökéletes lesz már a rendelés megkezdve! Köszönöm a választ! Egyébként kinek hogy van beállítva a venti vezérlés?...Itt arra gondolok hogy mondjuk az első 1 vagy 2db venti gondolom nagyobb sebességgel fut mint a felső vagy az alsó, illetve a hátsó 1db az nagyobb fordulaton megy. Ha nem így van akkor valaki cáfoljon rá, mert nálam a zalman z9 u3-ba mindegyiket bekötöttem a ventivezérlőre -.- én kis balga...

[ Szerkesztve ]

06hetven701O656

(#18076) slidercod4


slidercod4
csendes tag

Hali!

Nemrég vettem egy R9 290-es VGA-t és sajnos melegszik a házamban. A processzorral nincs baj, mert az AMD gyári hűtőjét a vétel után kidobtam és egy CoolerMaster Hyper TX van rajta. A gond, hogy a VGA a ház oldala nélkül felmegy 70 fokra, oldalával nem próbáltam, mert szervízbe azt javasolták ne kísérletezzek vele. Szeretném visszatenni a gép oldalát, mert itthoni munka lévén, elég sok a por a lakásban. A gép asztalba van. A házam egy Sharkmoon Rebel 9 Economy, alsó tápos. (kép: http://ecx.images-amazon.com/images/I/51K6xT9db8L._SY300_.jpg)

A gépem elejébe van egy ventilátor ami elvileg a levegőt hívatott beszívni, míg hátul is van egy a ház tetején, ami kipufog. Az első viszont semmit nem ér, így szeretném erősebbre cserélni. A kérdésem az lenne, hogy mit ajánlanátok viszonylag jó áron és aránylag jó zajszint mellett? Szerintetek szükséges e a ház elejére esetleg 1 helyett 2 szívó ventilátort tenni és hátulra kifújónak elég 1 ventilátor? Továbbá a házam elején a rácsokon vannak ilyen porszűrő szövet anyagok. Azoknak mennyi értelme van? A jobb beszívó hatás elérése érdekében érdemes őket leszedni?

Elnézést a hosszú kérdésért, és köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#18077) Grózi válasza JegesEmber20 (#18073) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Wing Boost 2 vagy PW2-amelyik neked szimpatikusabb,feltéve hogy tudod szabályozni.
danika0670 Elméletben a kifele fújó erősebb kell hogy legyen a vakum hatás miatt,gyakorlatban háza válogatja.Nem kell túlspirázni,majd kitapasztalod hőfokok függvényében-1 vagy 2 fokot számít.
slidercod4
A 290-nél játék közben a 70 fok teljesen normális,ha 80 fölé menne akkor kéne aggódnod.Ettől függetlenül előre és hátra tehetsz 1-1 minőségi ventit,az is segít. Az árkeret a kérdés illetve hogy 3 vagy 4 pin?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18078) Grózi válasza slidercod4 (#18076) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel kicsúsztam a szerkesztési időből:a porszűrök nem véletlenül vannak ott,minimálisan fogja le a ventiket-ne vedd ki,csak tartsd tisztán.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18079) JegesEmber20 válasza Grózi (#18077) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Na végül is Wing Boost 2 lett :)

(#18080) abridabri


abridabri
veterán

Vettem 2db 14 es ventit .
- Akasa Apache Black pwm : motorhangja van eleg durvan , bekapcsolas utan 2-3 percel elmulik nagyjabol.
- BQ Silent wings 2 (3pines ) kurva halk ,de tenyleg ! 75% ra allitottam be , de 100 % on sincs semmi hangja .

Meg vettem meg 2db Lepa Bol quiet 12es LED es ventiket is , na ezek maxon hangosak . Viszont ha nem terhelem a gepet szepen visszaveszi 350 :Y fordulatra . Itt mar persze hangalanok.

Osszessegeben elegedett vagyok ,csak az Akasa -ban csalodtam . Lehet hibas darabot fogtam ki ,de mar nincs kedvem postazgatni gariba ,marad igy .

(#18081) joe979 válasza Exodius (#18074) üzenetére


joe979
aktív tag

Egy gyorskötözős próbát megér a dolog ....

Szissz

(#18082) Grózi válasza abridabri (#18080) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Akasa-t cseréltesd ki gariban,hibás darabot kaptál ki.A Bol.Quiet-nek 1600 rpm-n persze hogy van hangja,mint minden ekkora fordulatú ventinek-de az csak a szélzaj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18083) slidercod4 válasza Grózi (#18077) üzenetére


slidercod4
csendes tag

Belenéztem a gépbe, 4 pin-es csatlakozó van az alaplapon, de a mostani ventillátor csak 3 pin-es és úgy van bedugva, hogy egy tű kimaradt. Szóval gondolom ez azt jelenti, hogy 4pin-es :)

(#18084) dqdb válasza slidercod4 (#18083) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez csak azt jelenti, hogy a csatlakozó 4 pines, azonban azt nem, hogy a vezérlés is ennek megfelelő, ugyanis sok gyártó mindenhol 4 pines csatlakozót használ. Az alaplapod kézikönyvében nézd meg a ventilátorcsatlakozók lábkiosztását.

4 pin és PWM
1. Ground
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

4 pin és nem PWM, de szabályozható
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense
4. NC vagy VCC

3 pin és szabályozható
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense

3 pin és nem szabályozható
1. Ground
2. +12V
3. Sense vagy NC

Szabályozható = BIOS-ból vagy programból feszültségszinttel, aztán az az alaplapodon múlik, hogy ezt mennyire kulturáltan lehet megtenni (automatikusan vagy manuálisan, előre beállított fix profillal vagy testreszabhatóan, hőmérséklettől függően vagy sem, stb.)
Nem szabályozható = BIOS-ból vagy programból nem, de ellenállással vagy előlapi szabályozóval igen

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18085) slidercod4 válasza dqdb (#18084) üzenetére


slidercod4
csendes tag

Értelek! Én még eléggé ismerkedem csak a dolgokkal, de utánanéztem a kézikönyvben. Ez alapján én úgy látom, hogy a ventilátor, az első 4 pin és nem PWM, de szabályozható. Azért idetöltöm a kézikönyv ezen részét, ha nem probléma, mert nem vagyok túlságosan biztos a tudásomban és megítélésemben.

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-06/14/548391_ewvczr7ssdur9kkn_asdasd.jpg

Köszönöm a segítséged!

(#18086) ot93


ot93
senior tag

Hellósztok!

Egy ventilátor kellene erre a házra...

[link]

ssd hdd
[link]

4 pines önszabályozós csatlakozó is van az Asrock B75 Pro3 alaplapon tehát ez nem lehet gond (meg 3 pin is). Fontos, hogy viszonylag halk legyen és jól szellőztessen... most egyenlőre a házhoz járó ventit elől beszívja a levegőt az ssd és a hdd között továbbhalad befelé majd ott igazából nem tudom merre megy :-)

a cpu hűtővel szemben ill. kicsit lejjebb is lehet felszerelni egy ventit meg a gép hátuljára felülre is. (lásd kép). Elsősorban a cpu melegszik nekem most így nyáron, erre szeretnék valami megoldást.

gépház oldalról: ide egy 120 vagy 140mm-es ventilátor rakható
[link]

gépház hátulról: ide a gép adataiból nézve 80, 92 és 120mm-es ventilátor rakható
[link]

egyenlőre egyet akarok venni és én úgy gondoltam, hogy az oldalára kéne... már csak azért is mert ha hozzányúlok a házhoz érzem a kezemmel, hogy a cpu körül van a legmelegebb, míg lent hűvösnek mondható... és a cpu-t ha terhelem akkor a vga is melegszik picit. szerintem azért mivel a vga felé fújja ugye a hőt. Nem akarom cpu hűtőt cserélni mivel ha a házra veszek, akkor szerintem jobb lenne a hűtés mert a cpu és a ház hűtője is dolgozna :-)

Egyébként egy Intel i3-3220 és egy HD7770 1Gb van a gépben és kb. 2000,- esetleg 2500 Ft-t szánnék rá, nem tudom ebből futja-e jó ventire... :)

És itt van az alaplapi kézikönyv ide vonatkozó része, de sztem jól néztem :-)
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18087) Grózi válasza slidercod4 (#18085) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A sys fan_1 pwm-s,a sys_fan2 sima 3 pin és értelemszerűen a pwr fan-t nem tudod szabályozni.
ot93
Ne oldalra tegyél,az felesleges.Előre és hátra 1-1 minőségi 120-s venti sokat javít.A cpu nem csoda hogy melegszik gyári hűtő alatt,csodálom hogy valaki még használ ilyet.Vegyél rá egy kisebb bordát,2-3K körül már jókat lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18088) slidercod4 válasza Grózi (#18087) üzenetére


slidercod4
csendes tag

És ennek függvényében, milyen típusú ventilátort ajánlanál az elejébe? Szintén olyan 2000-3000 Ft körül. Zajszint nem feltétlen szempont, de azért jobb, ha csendes és egyben hatékony. (Tudom sokat akarok :D )

(#18089) Grózi válasza slidercod4 (#18088) üzenetére


Grózi
Topikgazda

BQ PW2,Nanoxia DS,Lepa Bol.Quiet mind jó választás és 2800-3400 között vannak.Ha befér előre akkor a TY-147A-t választanám én.(120mm-s lyuktáv,de 140*152mm-s méret.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18090) ot93 válasza Grózi (#18087) üzenetére


ot93
senior tag

köszi!

Ősszel, télen, tavasszal amúgy nem szokott melegedni, mindig alapjáraton megy pl. a cpu hűtő (kiv. játék).
Egyébként kifejtenéd, hogy miért is felesleges? :) hisz az is a cpu-tól nyomja ki :)

+ akkor most mit ajánlanál ha csak 2-2,5k van most erre? előre v. hátulra vegyek? Elől van ugye egy gyári (120 asszem) de nem a legjobb szerintem de azért szívja be a levegőt, akkor jobb lenne hátulra? Ja és milyent ajánlanál ebben az árkategóriában? nem vagyok jártas hűtésben... :D

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18091) Grózi válasza ot93 (#18090) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Többször ki lett tárgyalva,miért felesleges oldalra-nem írnám le újra,keress vissza.Felsőtápos házban melegedő vga-nal van csak értelme.Első körben én továbbra is bordát vennék a helyedben,ha a vga hőfokai jók.Utána egyben cserélném elöl és hátul is a ventiket egyszerre.Az ajánlott ventiket megtalálod az Összefoglaló-ban,ebben az árkategóriában kevés választék van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18092) ot93 válasza Grózi (#18091) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, akkor visszakeresek... :)
de akkor gondolom a bordákkal a cpu venti is cserélendő, nem? ezek gondolom egyben vannak :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18093) Grózi válasza ot93 (#18092) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha veszel egy kis tornyot,azon már venti is lesz!Csak egy példa:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18094) ot93 válasza Grózi (#18093) üzenetére


ot93
senior tag

Okés, köszi, már értem :) Akkor nézek valamit hűtésnek...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18095) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Az Akasa ventikre hány év a hivatalos garancia? Semmi infót nem találok róla... :(

www.smart-bus.hu

(#18096) Grózi válasza -Solt- (#18095) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Varázslónál 1 év,Ip@n-n 2 év,P@X 1 év,P@land 1 év..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18097) -Solt- válasza Grózi (#18096) üzenetére


-Solt-
veterán

Na igen, ezért érdekelt volna a hivatalos (Akasa által megszabott) verzió, mert keveslem az 1 évet... ahhoz azért drága. :(

www.smart-bus.hu

(#18098) joe979 válasza -Solt- (#18095) üzenetére


joe979
aktív tag

Helló.
Jó a kérdés :) Elég nagy a szórás, bolt és ár válogatja, na meg apacha,piranha,viper mind más ...

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#18099) Grózi válasza -Solt- (#18097) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyártói az tudtommal 1 év.Ventit azért nem 10 évre veszel,ha 24/7-be megy a gép akkor ennyi idősen célszerű is cserélni-akármilyen fajta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18100) -Solt- válasza Grózi (#18099) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem 10 évre, de azért nem kívánnám évente cserélni őket! :) Na mindegy, köszi az infókat...

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.