Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Grózi válasza hyperst (#17998) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobban jársz az Akasa Apache/Piranha/Viperral-én isApache-t használok a Lepa-n.Házhűtönek meg a Nanaoxia Deep Silence,Be Quiet Pure Wings 2,Aerocool DS tökéletes 140mm-ben.
FirstTripla
Többen panaszkodtak a motorhangjára.Inkább a Lepa.Bol.Quiet,Akasa Apache/Viper,Alpehnfoehn Wing Boost 2 közül válassz,bármelyikből 2 db belefér az árkeretbe.
arcsi84
A szellözés jobb lesz,viszont a hang nem.Nem véletlen nincs ajánlva az F12.És a gyári Intel hűtő is egy kalap ...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18002) arcsi84 válasza Grózi (#18001) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Akkor milyen 12cm-es pwm-es venti az ajánlott?

Mert nem ragaszkodom az arctichoz.

nem plexis a házam, szóval szín mind1, csak ne világítson.

(#18003) hyperst válasza Grózi (#18001) üzenetére


hyperst
tag

Köszi, megnézem öket. Lepába ugy is jokat tanácsoltál eddig is. :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#18004) dqdb válasza arcsi84 (#18002) üzenetére


dqdb
nagyúr

Három ventilátorcsatlakozó van az alaplapodon, abból kettőt tud szabályozni PWM-mel (CPU_FAN1, CHA_FAN1), a harmadikat (PWR_FAN1) maximumon hajtja mindig. Szóval ha mindkét csatlakozót Y kábellel kettéosztod, akkor is csak hármat tudsz a CPU hűtője mellé beszerelni.

Grózi ajánlása az esetemben a 12 cm + PWM felállásra az Akasa Apache volt, pont tegnap dicsértem a ventilátort.

Grózi: Igen,ilyen a közel ideális rendszer(ha az AC-t még kikukázod+a gyári ventit akkor már az is).
A gyári ventilátort csak le kell szerelni, nincsen bekötve, így most a kifelé áramló levegőt fogja meg kissé, mindössze még nem néztem meg alaposabban, hogy tudom kulturáltan kibontani a TriCool kapcsolóját a hátlapból (ugyanezen oknál fogva a tetőn lévő ventilátor is benne van a házban, de még sosem kapott áramot). Az AC-t is cserélem előbb-utóbb, csak mint szereléskor kiderült, a most használt szilikonos rögzítők elöregedtek (ha nem kapok az Akasához feleslegesen, akkor megszívtam volna), csavarozni pedig nem akartam, így vásárolni kell előtte.

Örülök,hogy bejött.Nálam is azért lett Xfx Xtr650-s táp(hybrid,komolyabb terhelésig be se kapcsol a venti),mert alapon csak az amúgy minőségi táp ventije hallatszott ki.
Valami ilyesmi a terv nálam is, a Pro 82+ pedig megy az említett másik gépbe a Noisetaker helyére.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18005) Grózi válasza arcsi84 (#18002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy dqdb is írta elosztóra lesz szükséged,egy db Y és egy db 3-s elosztóra.A lényeg hogy egyforma ventiket tegyél rá.Házhütésre amiket javaslok:
Nanoxia DS Pwm,Lepa Bol.Quiet,Coolink Swif2 120P,Akasa Apache.
hyperst ;)
dqdbAz xtr szériát nyugodtan ajánlom.Seasonic Gold belső,hybrid mód,fekete harisnyázott szalagkábelek melyek kellőképp rugalmasak,full moduláris és 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18006) arcsi84 válasza Grózi (#18005) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Bocs de esetleg tudtok ilyen elosztókat linkelni a pcx honlapjáról, hogy Nehogy butaságot rendeljek.

Köszönöm

(#18007) dqdb válasza arcsi84 (#18006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Y elosztó

Hármas elosztót nem találtam náluk, az értelemszerűen +1 csatlakozót jelentene.

Grózi: igen, néztem azt is, ugyanis Seasonic belsőt szeretnék, de az árával még barátkoznom kell, mert a fájdalomküszöböm felett van. De éjszaka a másnak halk motorzaj is :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18008) FirstTripla válasza Grózi (#18001) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi, a motorhang nem hiszem hogy gond lenne mivel házhűtésre használok 2db CM Jetflo 12cm-es ventit (ezek elég hangosak max fordulaton, szerencsére én szabályzom őket kézzel), valamint 2db 14cm-es aerocool shark fan red (ezek halkabbak, de nem sokkal), szóval azért gondoltam az enermaxra. Illetve lehet késöbb tervezek majd vízhűtést melyhez pedig erős statikus nyomású ventiket szeretnék. Az akasa ventiket pedig sokszor gyengének mondják radiátorokhoz, de lehet tévedek.

(#18009) FirstTripla válasza dqdb (#18007) üzenetére


FirstTripla
tag

Itt az egyik olcsóbb 3as elosztó, illetve a drágább másik 3as, valamint ha 5 ugyanolyan ventihez kell akkor pedig ez. Ezekenek az előnyük, hogy mérik az egyik fordulatát és mellé mindhármat egy jel szabályozza, viszont a tápot nem lapalapról, hanem SATA tápról vagy Molex csatiból szerzi, így lehet erősebb ventiket is használni.
pár napja sikerült itt rátalálni erre a megoldásra :D

(#18010) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Az adataimnál lévő gépben szeretném cserélni a ventiket, a mostaniak nekem hangosak kicsit és régiek is már (jelenleg: vga-n Arctic F12, procin Mugen 2 egy Therlmalright TY-140-nel, házban elől és hátul egy-egy Xilence red wing 120. A két Xilence most maxon megy a nagy nyári meleg miatt).

Mit javasoltok ami lényegesen halkabb lehet viszont nem hűt sokkal rosszabbul? Az mindegy ledes vagy sem.

Elsőre a gyári specifikáció alapján Lepa ventikre gondoltam, ha tényleg megérik, de más javaslatot is köszönök.

Cpu: Lepa Bol.Quiet PWM LPBOL12P / Lepa Vortex LPVX14P / Akasa Viper R /
Elől, két hdd-t kell hűteni: Lepa Bol.Quiet PWM LPBOL12P / Lepa Vortex LPVX12P
Hátulra: Lepa Bol.Quiet PWM LPBOL12P
Vga: ?
A vga hűtő egy Thermalright HR03plus. Most a venti nem fúj a bordára, hanem szív (a ház fordított alaplapi kialakítása miatt így tud felfelé fújni).

Köszönöm!

(#18011) Grózi válasza FirstTripla (#18009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor edzésben vagy.. :D A Conrad-s 5-s elosztó már 2 embernél se működött,szóval óvatosan.Én 3-sban a Tody-féle(pcvizhutes.hu) 1400FT-s harisnyázott elosztókat használom és azok jók.Az Akasa ventik pont erősek statikus nyomás terén-ezt rosszul tudod.
Kar07
A Lepa Bol.Quiet-l nem nyúlsz mellé,viszont a Vortex az 800 és 1000 rpm között hangos.Ha teljesítmény kell(Vga,procihütő) akkor Akasa Viper.Mondjuk a te procidhoz a bordára szerintem elég a Bol.Quiet is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18012) FirstTripla válasza Grózi (#18011) üzenetére


FirstTripla
tag

Nincs sok tapasztalatom az Akasa terén, csak pár ismerősöm, mondta még régebben, hogy gyengék, illetve hogy olvastam külföldi fórumokon is bár azok főleg 2011 vagy előtti tesztek voltak. Gondolom azóta sokat változott. Na keresek is valami boltot ahol jó áron beszerezhető :)
A phobya 3as elosztót csak azért nem akarom használni mert nem akarok egy csatlakozóra rakni nagy fogyasztást, ezért tartom talán jobbnak a külső táposat. Remélhetőleg nem lesz vele gond. :)

(#18013) FirstTripla válasza FirstTripla (#18012) üzenetére


FirstTripla
tag

Hát én is jól megjártam kiválasztok végre egy ventit (Akasa Viper lett végül) erre persze, hogy az országban sehol nincs készleten/megszüntették a forgalmazását/2-3hét múlva talán kapható, talán kategóriákba kerül. Sajna a 14cm-est nem tudom felfogatni a hűtőmre. :(((
Szerk: Hoppá most néztem meg ismét egy oldalon ahol már néztem és hirtelen raktáron lett 2db ahol eddig 2-3hét volt. Ez nagyon érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#18014) Kar07 válasza Grózi (#18011) üzenetére


Kar07
tag

A Lepa Vortexet csak azért néztem mert azt írják a honlapjukon hogy a kialakítása miatt jobb bordára, de ha hangos akkor inkább nem.

Ha gondolok egy esetleges későbbi proci fejlesztésre, akkor már érdemes lehet Bol.Quiet helyett Akasa Vipert venni? A 140-es Viper R-ről mi a véleményed zaj-teljesítmény szempontjából egy Bol.Quiet-hez képest? Halkabbnak írják mint a sima 120-ast, 140-est.

(#18015) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

arctic cooler f12 jó rendszerhűtőnek?

(#18016) szatyor1972 válasza BUZZLGHTYR (#18015) üzenetére


szatyor1972
tag

Nekem van 4db a gépemben, semmi gond nincs vele.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#18017) Grózi válasza FirstTripla (#18012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1A/ aljzatig nincs gond,ezt is beleírtam az összefoglalóba és még 3db 140-s ventivel is beleférsz.Nekem volt hogy 3 db 3-s elosztó volt a lapomon,mégse volt gond.
Kar07 Az a Viper is benne van az összefoglalóban és többször leírtam,hogy én is használtam(röviden 800 rpm-ig halk és brutális levegőt mozgat meg ott is-felette van hangja,de olyat tol amit semmi más)
sony7777
Jónak nagyon nem nevezném,de ezt is írtam már neked és másnak is-az Arctic kb. 5 évvel le van maradva.Viszont olcsó és ugye ez kell a magyarnak.. :U
Mindenki figyelmébe ajánlom az összefoglalót,hogy ne kelljen ugyanazt naponta ötször leírni!!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18018) Kar07 válasza Grózi (#18017) üzenetére


Kar07
tag

Köszönöm a válaszokat.
Összefoglalót néztem, az nem esett le hogy a benne szereplő AK-FN073 a Viper R. Figyelmetlen voltam :B

(#18019) Grózi válasza Kar07 (#18018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi gond,nem is neked szántam elsősorban.Nagyon jó venti,én HR-02 Macho-n használtam.Kb. 750-800 rpm-n annyi levegőt mozgat meg amit a Lepa 1600-n és addig csendes is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18020) FirstTripla válasza Grózi (#18017) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi a választ, és elnézést a figyelmetlenségemért, elolvastam az összefoglalót még korábban, de akkor még mást figyeltem nem a csatlakozók terhelhetőségét. Azóta már megrendeltemés jövőhét hétfőre meg is lesz a 2db Asaka Viper 12cm pwm

(#18021) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Készülök a nyárra és tanácsok kellenének, hogy milyen ventit vegyek, mert csak a procin meg a tápban van hűtő. A táp felül van nem alul. Csak oldalra meg hátulra tudok rakni, úgyhogy ott kéne valamit varázsolni. Oldalt befúj, hátul ki? Vagy hogy lenne a jó? Nem akarok túl sokat költeni rá de hátulra max. 8 centiset rakhatok, oldalra 12-eset. 6-7 K-t költenék a procedúrára. Xilence Red Wing-et vagy Coolink Swif2-80 P-t néztem ki. Tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Esetleg ha a Be Quite! Shadow Wing ennyire jó és meggyőztök, akkor az egyik lehet az. :)

Alaplap: Asus B85-Plus
Proci: Intel i3-4330
Tápegység: FSP HEXA 400W
Ház: Logic A34

Előre is köszi......:)

(#18022) Zola007


Zola007
veterán

Sziasztok
Szükségem lenne egy halk 8 cm-es ventilátorra, de nem számítógépházban, hanem egy hőcserélő hűtésének segítésére a kánikulában.
Tehát egy külső tápegységes ventit szeretnék, ennek a tápját hogy tudom a lehető legegyszerűbben 12voltos tápegységgel megoldani?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18023) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!
Néznék valami egyszerű 4x 3-pines ventilátor vezérlőt, kínéból nevetséges áron bejönnének, nem érdemes megépíteni.
Próbálta már valaki, vagy tudtok ajánlani olcsün ilyesmit?

(#18024) BaLee válasza Geri8 (#18023) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért okosan ezekkel, volt már nálam ilyenből olyan (márkásabb) darab is aminek a potmétere 0 és 100% állás közt folyamatosan cicergő hangot adott, ráadásul nem nálam volt egyedi eset.

Nekem inkább a digitálisak váltak be, bár tudom azok meg drágábbak de használtan mindig el lehet kapni 1-1 scythe szabályozót is fél ár környékén.

(#18025) gg72 válasza Grózi (#17975) üzenetére


gg72
veterán

Na, sikerült beszerelnem a BQ ventit, egy helyen csavar tartja, két helyen pedig gumi alátétes/drótos rögzítéssel tudtam megoldani. Stabil, nem mozog. Szépen halkan is megy 900 rpm-en.
A hátsó 14-est végül is egy Noiseblocker Blacksilent Pro PK2-ra cseréltem le, mert a Nanoxia-t most nem lehetett kapni, de ez is szépen halkan megy 800 rpm-en. Így a vinyó hőfokok is beálltak 30 fok körülire a korábbi 35-ről.
Kösz a tippeket még1x! ;)

(#18026) Exodius válasza Exodius (#18021) üzenetére


Exodius
őstag

Senki sem segít? :(

(#18027) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Létezik-e 6cm-es halk ventilátor? Egy vékony ITX házba csak ezt a méretet lehet tenni...ami benne van, az magas hangon cicereg...

A tudomány a valóság költészete!

(#18028) abridabri


abridabri
veterán

jol megszivattam magam, ilyen kabelt vettem : Y . a 2 vipert akartam egy pwm foglalatra kotni az alaplapon . Igenam ,de ezzel az elosztoval maxon porognek ,nem lehet szabalyozni . Aztan neztem csak ,hogy az 1ik aga az elosztonak csak 3pin , gondolom ezert nem szabalyozza . Megteveszto az Y nev :W

Ezzel menne a 2 venti vezerlese ?
1. vagy ez ? 2.

[ Szerkesztve ]

(#18029) Henk válasza abridabri (#18028) üzenetére


Henk
veterán

Mindegyik pwm Y elosztónak 3 pines az egyik ága mert nincs benne rpm szál ugyanis 2 venti fordulatán nem tudná egyszerre kezelni a lap. De mivel ennek így is kell lennie ettől még a szabályzás működik, nálad inkább valami beállítási hiba lesz szerintem. Melyik csatira dugtad a lapon?

(#18030) abridabri válasza Henk (#18029) üzenetére


abridabri
veterán

4 csati van a lapon de mindegyik 4 pines ,nyilvan a chasis fan3 ba dugtam . most ch2 - 3 ba vannak dugva egyesevel es igy siman mukodik a szabalyzas , szoval jok a csatlakozok. Csak egybe dugva nem jo valamiert

(#18031) joe979 válasza Vesa (#18027) üzenetére


joe979
aktív tag

Üdv.
Én most rendeltem ebből egy párt , holnap hozom el, ha jut rá időm.
Noiseblocker BlackSilent Fan ITR-XR-2 60mm [ 2200rpm,3 Pin ,15 dBA,24.0 m³ ]
Nagy csodát nem várok a hatvanas kavarótól , viszont szükséges volt, nekem is csak ez rakható a HTPC seggébe ... A semminél több, nem is azért kell, mert olyan jó.

Szissz

(#18032) joe979 válasza Exodius (#18026) üzenetére


joe979
aktív tag

Megnéztem a házat , ha nincs telepakolva az a ház, én akkor inkább azt választanám, beraknék a meghajtó helyére valamilyen módon egy kavarót úgy kb egy magasságban a procival, meg ház végébe. Az oldalsó szerintem nem olyan jó megoldás, nem is használom, ki is szereltem, csak a port tolja befelé .

Szissz

(#18033) Vesa válasza joe979 (#18031) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos az én házam is olyan vékony, hogy csak ez a méret fér bele. Csodát én sem várok, ha nem cicereg mint a jelenlegi -amitől megbolondulok-, akkor már elégedett leszek. 2200rpm mellett talán nem is visít annyira...Ha lesz gyakorlati tapasztalatod, írd le majd kérlek ide! Köszi!

A tudomány a valóság költészete!

(#18034) Grózi válasza Zola007 (#18022) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na tehát,80mm,halk és molexről hajtanád?Vagy valami alternatív tápról és ebben kérsz segítséget?
gg72 ;)
abridabri Ahogy írták is normális az egyik ágon hátrom szál.Ezek közül az olcsó pwm elosztók közül minden harmadik sz@r,célszerűbb 1000 Ft környékén valami márkás(Phobya,Bitfenix,Nanoxia,Silverstone..),harisnyázottat választani-azokkal nem szokott gond lenni.
Vesa
60mm-s ventiből (viccen kívül) 2 fajta van:az egyik hangos,a másik halk-viszont annyi levegőt mozgat meg csupán,hogy gyakorlatilag felesleges beszerelni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18035) Zola007 válasza Grózi (#18034) üzenetére


Zola007
veterán

80-90mm és hálózati áramról működő 12v-os tápról hajtanám
Egy hűtőszekrény kompresszoráról szeretném elszívni a meleg levegőt

Ehhez viszont nem tudom milyen tápot érdemes venni?
Illetve keresnék olyan ventit, ami
- bírja a folyamatos üzemet egész évben
- halk
- jó a légszállítása

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18036) Grózi válasza Zola007 (#18035) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én biztos,hogy egy laptoptöltővel oldanám meg a táp kérdést.Azért egy hütő kompresszora komoly hőt képes termelni,nem lehet valahogy 80mm-nél nagyobb ventit beszerelni?
Biztos,hogy kompromisszumot kell kötnöd,mert amelyik kellő légszállítással bír,annak hangja is van-főleg 80mmben.Én a BeQuiet Pure Wings2-t választanám a helyedben,vagy a Nanoxia Deep Silence 1200-t.
És az is biztos,hogy bármilyet választasz maximum 6-12 hónapot fog így bírni(legfeljebb visszaküldöd gariban),addigra már jelentősen hangosodni fog.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18037) Zola007 válasza Grózi (#18036) üzenetére


Zola007
veterán

a csövektől nem nagyon fér el nagyobb sajnos, de még méregetek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18038) Zola007 válasza Grózi (#18036) üzenetére


Zola007
veterán

Ez egyébként egy A++ hűtő, ami nem hátul a szokásos rácsos hőcserélőn adja le a melegét, hanem a két oldalán a burkolat lemezén keresztül.
Ezért hátul nincs is rajta rács
Az lenne a koncepció, hogy hátul egy légcsatornát csinálok alul, tehát a kompresszor tere fölött odateszek valami légterelőt (pl hungarocell), az egyik végéhez pedig beépítem a ventilátort. Így a másik oldalról húzná át a levegőt a kompresszor környezetében.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18039) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, valaki elmagyarázná hogy a házventik ford. száma mikor szabályozhatóak. A téma elején lévő cikk alapján a ventik csak akkor szabályozhatóak ha a alapra vannak kötve, illetve ilyenkor is csak akkor ha a csatlakozók megegyeznek, valamnint 4tüs venti mehet 3tűs lapra vagy fordítva, de ilyenkor semmiféle szabályozás nem lehetséges. ( illetve külön beépíthető szabályzóval, de engem csak a sima alaplapi módszer érdekel)
Alaplapot amit venni akarok az a GA B85M-D3H, kézíkönyve szerint csak 4pines csatlakozója van, akkor ez azt jelenti, hogy csak 4pines ventikkel ellátott házat kell vennem hogy szabályozni tudjam a ventiket?

(#18040) Grózi válasza Zola007 (#18038) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az elméleted és elképzelésed jó,csak ott sántít hogy egy 80mm-s venti ezt nem fogja tudni kellőképp átlevegőztetni.Mindegy milyen ventiről van szó.Innentől kezdve ha meg akarod csinálni továbbra is akkor inkább a csendességre helyeződjék a hangsúly,ne a teljesítményre.Akkor maradj szerintem a Nanoxiánál.
Ártani nem árt és valamennyit segít is az biztos.
ngabor94
A te esetedben ha biztosra akarsz menni akkor 4 pin-s házventiket használj.A drágább lapok tudnak feszültségalapon is szabályozni(tehát tehetsz 4 pin-s aljzatra 3 pin-s ventit),a te lapodnál nem tudom hogy ez működik-e.(valószínűleg nem)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18041) ngabor94 válasza Grózi (#18040) üzenetére


ngabor94
tag

Ami házakat néztem (15k ft) mind 120-as előre beépített ventikkel vannak, venni nem akarok beléjük, csak azt nem tudom hogy ezeket mikor lehet szabályozni, mert egyik háznál néztem ott 3pint írt a két ventire a többi háznál és ventiknél nem tudom mi a szokás, meg néhol nem is írják ki. Amire én gondolok hogy valósuljon meg az az hogy ha meleg van akkor vegye gyorsabbra, ha meg hűvös akkor kapcsoljon ki vagy vegye lassabra. tehát csak alap hőm. alapú sima átlag felhasználó számara, aki nem akar semmit sem nagyon állítgatni, hanem legyen minden automatikus. Vagy ha tutira akarok menni akkor csak úgy hogy 4pinesbe 4pines és kész?

(#18042) Zola007 válasza Grózi (#18040) üzenetére


Zola007
veterán

esetleg még azt lehet, hogy egy féloldalas négyszög alakú tölcsért csinálok, ami 120-ról 90-re szűkít és akkor elég a hűtő mögött 9 centis rés, de mégis tudok rá tenni 120-as ventit

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18043) Grózi válasza ngabor94 (#18041) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én gyári házventiből néhány kivétellel jót még nem láttam és 98%-ban 3 pin-sek.Vagy veszel hozzá egy vezérlőt,vagy olyan házat veszel amiben integrálva van valamilyen vezérlő-viszont ezek mind manuálisak,ergo neked kell őket állítani.A másik lehetőség,amit a legtöbben csinálnak hogy eladod potom pénzért a gyári ventiket és cseréled őket valami minőségi 4 pin-s ventire.Ezeket hőfok függvényében úgy szabályzod lapról ahogy akarod.A 120/140-s 4 pin(pwm)-s minőségi ventik darabára 2500,de inkább 3000FT-tól felfele indul.
Zola007
Az sokat dobna rajta,egy 120 mm-s ventinél csak a 140-s jobb! :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18044) Vesa válasza Grózi (#18043) üzenetére


Vesa
veterán

Nanoxia, BeQuiet ventik legendásan jók, csendesek, miközben magas a légszállításuk...Azonos típusú házakkal ezeket adják, és bizony igencsak jók!

A tudomány a valóság költészete!

(#18045) Zola007 válasza Grózi (#18043) üzenetére


Zola007
veterán

Ez kicsit olyan volt milyen súlyemelő körökben Mark Rippetoe mondata jelmondata :) :
"I know of no better example of functional strength than a 600-pound deadlift.
Except a 700-pound deadlift."

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18046) Grózi válasza Vesa (#18044) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,gyakorlatilag ez a két kivétel-ezért is írtam azt amit! "Én gyári házventiből néhány kivétellel jót még nem láttam " Nem véletlen ajánlottak a BQ és Nanoxia ventik! :K
Zola007
Valahogy úgy! :D A 120-s már azért kellőképp ki tudja szellőztetni.Ebben a méretben is a Nanoxia DS,BQ PW2 jó választás!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18047) ngabor94 válasza Grózi (#18046) üzenetére


ngabor94
tag

Akkor összefoglalva vagy kifogok egy jó kis házat 4pines ventikkel, vagy cserélem őket, vagy megy mindegyik fullon, vagy olvastam azt is hogy van szoftveres, de ezt meg nem minden lap támogatja, ennek úgy is utánanézek még.
Köszi mindenkinek

(#18048) Grózi válasza ngabor94 (#18047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első körben annak nézz utána,hogy a lapod szabályoz-e a 4 pin-s aljzatról 3 pin-s ventit!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18049) ngabor94 válasza Grózi (#18048) üzenetére


ngabor94
tag

Az alaplap pin kiosztását megtaláltam ami 1.GND, 2. 12V/Speed Control 3.Sense 4. VCC
Akkor ez alapján én úgy értelmezem hogy a 2. tű végzi a szabályzást is. Mert a rendes kiosztásnál a 4. végzi ezt. Illetve még valami EasyTune-t meg Smart Fan 2-t említ a tulajdonságainál, meg a bios beállításokban a módokat hogy lassan, kikapcsolva, normál stb.

(#18050) Vesa válasza ngabor94 (#18049) üzenetére


Vesa
veterán

Azt is nézd meg, hogy a PWM vezérlést mindegyik ventinél tudja-e, mert számos alaplap csak a CPU-nál támogatja.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.