Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Grózi válasza Mukucs (#19449) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De szép volna,ha az igaz is volna...A gyártói adat sose stimmel.Nem foglak győzködni,te dolgod mit veszel-én leírtam mit ajánlok.
hypno skateÉn a te helyedben tennék 1-1 BQ PW2-t a cha _fan2 és cpu_fan2-re.Sokkal jobb a légszállítása,ugyanolyan csendes és tudod hőfok függvényében szabályozni.(és valamivel olcsóbb is)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19452) dqdb válasza dqdb (#19027) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Silverstone a két első gyári ventilátorról annyit ír, hogy 950rpm, 18dBA, kép alapján 9 lapátos, mint a kínálatuk kétharmada. Próbáltam beazonosítani a pontos típust, de nem sikerült (megkérdeztem őket, még nem jött válasz).
Közben megérkezett a válasz (igazából egy napon belül, csak elfelejtettem beírni :B), a visszakereshetőség miatt szerepeljen itt is a Silverstone PS07-hez járó házventilátorok adatlapja:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19453) Grózi válasza dqdb (#19452) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt jó hogy leírtad,de ezek "csak" gyári adatok,a tapasztalataidat is leírhatnád róluk.(halkság,motorhang,relatív légszállítás)
Ami feltűnt,az a relatív magas indító feszültség (9V)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19454) dqdb válasza Grózi (#19453) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami feltűnt,az a relatív magas indító feszültség (9V)
Hmm, tényleg, ez fel sem tűnt. Az igen, hogy egyetlen külön termékként kapható ventilátoruknak sem feleltethető meg. Gyakorlati tapasztalat majd később lesz arról, hogy a relatíve szépnek tűnő számok mennyire állnak a valósághoz közel, de inkább biztosra megyek, és betárazok két PW2-t, mire megjön. Aztán azok legfeljebb feleslegesen fognak állni egy ideig, de enni nem kérnek és meg sem romlanak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19455) Grózi válasza dqdb (#19454) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,a PW2 nagyon jó alternatíva házhűtőként és használtan is minimum 2K-ért mennek-sokat nem bukhatsz.Majd írd le a tapasztalatod a ventikről,ahogy írtam! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19456) Tomdriver válasza dqdb (#19448) üzenetére


Tomdriver
őstag

Így gondoltam én is csak nem fejtettem ennyire ki, azért írtam csak annyit hogy a SYS 1,2 a jó választás. A SYS 3,4 felejtős ebben a lapban és sajnos pont azért amit leírtál.
Félre ne értsetek én nem szakértősködni akarok itt (mert egyébként is messze vagyok attól), csak ezek nekem is evidenciák, és köszönet nektek ( :R ) hogy már arra a szintre képes voltam eljutni, hogy melyik lábkiosztás mit jelent.
Majd próbálok minél kevesebbet belekotyogni. :)

(#19457) dqdb válasza Tomdriver (#19456) üzenetére


dqdb
nagyúr

Majd próbálok minél kevesebbet belekotyogni. :)
Nyugodtan kotyog bele. Csak jól ;]

Alapvetően nem bonyolult az egész, csak a gyártók valamiért a világos és egyértelmű jelölés helyett minden megtettek/megtesznek azért, hogy mégse legyen egyértelmű a dolog, így nemhogy a csatlakozó lábszáma nem mond semmit, még a kézikönyvben sem elég a lábkiosztást megnézni, a BIOS leírásával együtt lehet csak következtetést írni, és a valóság még attól is eltérhet ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19458) hammertron1


hammertron1
tag

Sziasztok!

Lenne egy alap kérdésem hogy lenne jobb a gépház szellőzetetése? több venti befele és kevesebb ki vagy pont fordítva? segítségeteket előre is köszönöm! üdv!

(#19459) abridabri válasza hammertron1 (#19458) üzenetére


abridabri
veterán

Jol gondolom ,hogy jobban jarnek 4db 12cm lepa bol quiet-el mint 1db 20as CM megaflow silent-el a haz elejeben (hang -es levegoszallitas teren is )? Ez a 20as CM most messze a leghangosabb a gepben ( 1-1 lepa van ezen kivul hatul-teton ).

(#19460) varmi2 válasza hammertron1 (#19458) üzenetére


varmi2
nagyúr

A leghatékonyabb az, ha elöl, és ha van lent befelé szívjon, hátul, és felül kifelé. Ennyi, nem kell túlbonyolítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19461) hypno skate válasza Grózi (#19451) üzenetére


hypno skate
senior tag

Köszi az infókat.
Átgondolom amit írtál.

A Silencio úgy került a képbe, hogy a YouTube-n a CoolingTechnique videóknál akadt meg a fülem azon, hogy teljesen másként zajosodik a videó, mint egy csomó más - egyébként közismert - ventilátornál, holott szemre az összes bemutatót nagyjából azonos körülmények között csinálták.

A PW2 is kiszemelt volt már eredetileg is, csak arról jóval több információt találtam, azért nem hoztam szóba.
Dönteni meg amúgy is nekem kell.
Árban 15 Ft a különbség. Nagy légszállításra meg nincs igazán szükség, mert ugyan a hűtendő technika elég combos, de nem termel sok meleget.

Ha a PW2-t választom, akkor majd kell még hozzá pár szilikonos rögzítő...vagy nem...mert lehet, hogy a ventilátorkeret merevsége bele van kalkulálva a ház tartásába. :DDD

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19462) Grózi válasza abridabri (#19459) üzenetére


Grózi
Topikgazda

4 db telesen felesleges,viszont már 2 db Lepa-val is jobban jönnél ki hang és teljesítmény terén.Ha viszont van lehetőséged előre 2 db 140-s ventit tenni,az még jobb lenne-minden téren.
hypno skate Persze,a döntés a tiéd-én csak a tapasztalataim osztottam meg.(és engem nem szponzorál senki,már ha érted mire gondolok.. ;) )
A PW2 nem rezgeti be a házat,ha az mínőségi anyagból van.A rezonancia(egy minőségi venti esetén) a ház hibája,általában akkor jelentkezik ha vékony a ház lemeze vagy bili az anyag.
hammertron1Ez nagyban függ a háztól,a benne lévő konfigtól és az adott ventiktől.Ha írsz adatokat(ház,konfig,ventik) akkor segítek,de általánosságban varmi2 kollegának igaza van.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19463) Mukucs


Mukucs
senior tag

Grózi!

A pure wings2 csak 1500on forog? :F :R

(#19464) Grózi válasza Mukucs (#19463) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen.És az miért lenne baj? :F Az Apache Black "csak" 1300-n és mégis erősebb,csendesebb.A jó venti nem arról ismerszik meg,hogy 3000-n pörög-de ezt leírtam az összefoglalóban is,ajánlom kicsit olvasgasd!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19465) Mukucs válasza Grózi (#19464) üzenetére


Mukucs
senior tag

Mármint az 1500 at sokallom, így értettem. A kérdés az lenne,hogy ezt lejjebb lehet-e szabályozni.

(#19466) dqdb válasza Mukucs (#19465) üzenetére


dqdb
nagyúr

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19467) Mukucs válasza dqdb (#19466) üzenetére


Mukucs
senior tag

Néztem ezt a képet, de mivel, hogyan tudom majd lejjebb szabályozni? Láttam, hogy az Aerocool ad egy átalakítót, ami 7V ra csökkenti a feszkót, de a be quiet! nem, tehát ezt hogy oldjam majd meg? Illetve mivel, hogy a két általatok mondott csati 4 tűs, a ventik pedig hármasak, melyik felére dugjam majd rá? Az lényegtelen?

(#19468) dqdb válasza Mukucs (#19467) üzenetére


dqdb
nagyúr

Néztem ezt a képet, de mivel, hogyan tudom majd lejjebb szabályozni?
Ott van az alaplapod erre a célra.

Illetve mivel, hogy a két általatok mondott csati 4 tűs, a ventik pedig hármasak, melyik felére dugjam majd rá? Az lényegtelen?
A csatlakozó kialakítása olyan, hogy csak jól tudod bedugni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19469) Grózi válasza Mukucs (#19467) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit olvasgass vissza,hogy mit írtunk és próbáld meg értelmezni...
A lapról hőfok függvényében tudod szabályozni a venti fordulatszámát,tehát kis hőfok esetén alacsony rpm és így tovább...

dqdb Látom te türelmesebb vagy.. :D Mondjuk itt előnyösebb is.Csak azt tudnám minek fáradtam az összefoglaló megírásával.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19470) Mukucs


Mukucs
senior tag

Bocs srácok, teljesen amatőr vagyok ebben a témában. Mindenesetre köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. Ha jól értem, akkor minden 3pines ventit tudok szabályozni, ha a lapra kötöm? :U

Grózi, elolvastam az összefoglalót. Csak szeretek biztosra menni! :R

[ Szerkesztve ]

(#19471) dqdb válasza Mukucs (#19470) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a SYSFAN1-re vagy a SYSFAN2-re kötöd, akkor igen. Ha a CPUFAN-re, SYSFAN3-ra vagy SYSFAN4-re, akkor nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19472) Mukucs válasza dqdb (#19471) üzenetére


Mukucs
senior tag

Igen, ezekről volt szó, azért nem is írtam le külön. Köszi a válaszaidat! :R :K

[ Szerkesztve ]

(#19473) Mukucs


Mukucs
senior tag

dqdb !

Még az elején kérdeztelek, hogy Te melyik ventit ajánlanád, de arra nem válaszoltál, most megtennéd?

:R

(#19474) hypno skate válasza Grózi (#19462) üzenetére


hypno skate
senior tag

Az én InWin házam "jóféle" 0,6 mm-es lemezből lett hajtogatva, és harmadannyit sem nyom élősúlyban, mint a harmadakkora HP mATX házam.
Elsőre teszek egy próbát a gumis rögzítővel. Ha beválik jó, ha nem akkor beépítem a ventit tartóelemként, csavarral.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19475) dqdb válasza Mukucs (#19473) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem véletlenül nem válaszoltam: kellő mennyiségű gyakorlati tapasztalat híján a véleményem ezen a téren nem tekinthető relevánsnak. Hallgass Grózira és az általa írt topik-összefoglalóra, én is az alapján választottam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19476) Grózi válasza hypno skate (#19474) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát akkor lehet szükség lesz rá.Ahogy írtad is,első körben próbáld meg nélküle és ha rezonanciát tapasztalsz akkor a gumibakokkal.Ami még nekem bevált az a gumialátét a venti oldalfala és a lemez közé,bagatellnek tűnik de sokszor bizonyított már.
dqdb Azért szerintem sokan örülnének annak a "kevés" gyakorlati tapasztalatnak amivel rendelkezel! ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19477) Mukucs


Mukucs
senior tag

Grózi!

Rendeltem egy Aerocool DS -t hátra, előre a két Coolink helyett tudsz jobb alternatívát ebben az árszegmensben? :R

Most látom, h kanizsai vagy. Computerboxba rakattam össze a gépem, ott mindkét ventit a tápra kötötte a srác. A rosseb a formáját.. :D

[ Szerkesztve ]

(#19478) Grózi válasza Mukucs (#19477) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ők már csak így dolgoznak...
Mondj egy maximum árkeretet és ajánlok,de a BQ Pure Wings 2-vel nem tudsz mellé nyúlni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19479) Mukucs válasza Grózi (#19478) üzenetére


Mukucs
senior tag

Mivel, hogy előre kettő kell így olyan 2500, nagyon maximum 3ezret adnék darabjáért. A PW2 leszabályozva is tolja a levegőt? :)

(#19480) Grózi válasza Mukucs (#19479) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 120
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
És igen,leszabályozva is elég levegőt mozgat.Bármelyiket nyugodtan választhatod és ne feledkezz meg az Y kábelről se.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19481) Mukucs válasza Grózi (#19480) üzenetére


Mukucs
senior tag

Csak ezt a kettőt ajánlanád? A Nanoxiát nem tudom beszerezni. :U :F
Köszi az emlékeztetőt! :R

[ Szerkesztve ]

(#19482) Mukucs


Mukucs
senior tag

Esetleg egy iylen hűtőre CM Hyper 212 EVO, tudsz ajánlani másik, extra csendes ventit? Icipicit "kerreg" a gyárija.

(#19483) Grózi válasza Mukucs (#19481) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia egyedül Merlinnél van,viszont külön megrendelni nem nagyon éri meg.Az adott árkategóriában ezt a kettőt ajánlom.Viszont ugyebár a bordára 4 pin pwm-s kell,oda a Lepa Bol.Quiet-t vagy az Akasa Apache-t ajánlom,előbbit szintén a Merlin forgalmazza(másnál is van,csak jóval drágább)-így már megéri onnan rendelni.(ha postapontra kéred előreutalva akkor azt hiszem 900Ft a szállítás emlékeim szerint).
Még ami szóba jöhet bordára: Alpenfoehn Wing-Boost 2,Noiseblocker eLoop B12PS,Akasa Viper
Én arra a bordára az előbbi 2 közül választanék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19484) pete_21 válasza Grózi (#19428) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszönöm szépen a válaszokat! Még átrágom magam ezen a témán, hogy melyik legyen végül.

(#19485) Grózi válasza pete_21 (#19484) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K Alaplapos topicban s tudnak segíteni.Viszont a legtöbb embernek megvan a preferált márkája(nekem is az Asus,de nem zárkózom el mástól se) és néha nem lát túl azon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19486) Mukucs válasza Grózi (#19483) üzenetére


Mukucs
senior tag

Minden ventire rá tudom tenni azt a cuccost, amivel rápattintom a bordákra? :)

(#19487) Grózi válasza Mukucs (#19486) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben ahogy néztem bármely 120-s ventire fel tudod tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19488) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy pár darab LEPA Bol.Quiet PWM piros ventilátort. Mivel itt olvastam hogy ajánlott, nagyon kíváncsivá tett.
A Thermalright TY-147 hez mérve hol helyezkednek el ezek a szélkeverők? A terveimben az szerepelne, hogy 1 vagy 2 darab Lepa a gépház elejébe, 1 a Macho-ra és egy a gépház hátuljába. Az alaplapomon az összes cooler csatlakozó PWM-es.

(#19489) Grózi válasza smiti (#19488) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alsó fordulatszámon kicsit halkabb a Lepa,felül viszont hangosabb-már csak a többlet rpm miatt is.
Légszállítása a TY-l egyenértékű és ez nagy szó hiszen 120-s venti,míg előbbi 140-s.
Véleményem szerint,a Macho-n ne cseréld Lepa-ra a ventit és ha hátul is felfér a TY akkor maradj annál.
Még mielőtt negatív felhangot vélnél felfedezni,továbbra is a kedvenc 120-s ventim az Apache-l együtt.
Viszont ahogy szoktam mondani a legjobb 120-s venti a 140-s.
Ha a Macho-n extra teljesítményre vágysz úgy hogy alsó és középtartományban halk legyen,akkor ajánlom figyelmedbe a Viper R-t.Nekem nagyon bevált a Macho-n,igaz 900 rpmtől van hangja szépen viszont már 6-700 rpm annyi levegőt mozgat meg mint a TY maximum közelében.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19490) dqdb válasza smiti (#19488) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapomon az összes cooler csatlakozó PWM-es.
Ha az adatlapodon szereplő Asus H97-Pro Gamer alaplapról van szó, akkor ez sajnos nagy valószínűséggel nem igaz. A három CHA_FAN csatlakozó hiába 4 pines fizikailag, 3 pines bekötéssel rendelkezik:

CPU_FAN és CPU_OPT
1. GND
2. CPU FAN PWR
3. CPU FAN IN
4. CPU FAN PWM
← van PWM jel

CHA_FAN
1. GND
2. CHA FAN PWR
3. CHA FAN IN
4. +5V
← nincsen PWM jel

A BIOS leírása alapján is ez a helyzet, PWM-es csatlakozónál (CPU Q-Fan Control) négy beállítási lehetőség van (Auto, Disabled, PWM Mode és DC Mode), de a Chassis Fan Q-Fan beállításoknál csak kettő (Disabled és Enabled).

Természetesen dokumentációs hiba is lehet ez, ha BIOS nem így néz ki, ahogyan leírtam, akkor biztosan. A legbiztosabb megoldás az, ha van kéznél 3 pines ventilátor, kösd rá a CHA_FAN csatlakozókra, és nézd meg, szabályozza-e azt. Ha igen, akkor nem PWM-es a csatlakozó, ha nem, akkor PWM-es.

Ettől függetlenül PWM-es ventilátort is köthetsz ezekre a csatlakozókra, azokat is fogja szabályozni az alaplapod feszültséggel, de nem mivel nem erre a működésre vannak kitalálva, elképzelhető, hogy némi nem várt motorhanggal járhat ez a felállás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19491) Tiszaaa


Tiszaaa
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A problémám, hogy van 2db 3 pin-es ventilátorom viszont az alaplapomon (asus p8b75m-lx) csak egy 3 pin van.

Mindkettő ventit az alaplapra kössem átalakítóval?
vagy
Az egyiket molex-re dugjam? Az elöl lévőt vagy a hátsót?

Köszi előre is.

(#19492) abridabri válasza Grózi (#19462) üzenetére


abridabri
veterán

Errol a hazrol van szo [link]
Szoval elol 12 es furat helyek vannak , bar szerintem kabelkotegelovel fel tudnek rakni kozepre 2x 14cm es ventit is . Van olyan 14cm pwm es venti ami jobb a12 es lepanal ? ( es nem dragabb 2x )

(#19493) flash-


flash-
veterán

üdv urak

egy 12cm-es hűtőt szereltem a ház oldallapjára hogy tolja a levegőt a vga-nak.
de már 5-ös erősségű fordulaton is nagyon hangos.
a cpu-n ugyanilyen venti van és az csendesebb.

gondolom ez a hang a szerelés módjával van összefüggésbe.
valami alátét kellene mert csak úgy kívüröl lett felcsavarozva.? vagy egyéb hang csillapító megoldás ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19494) abridabri válasza abridabri (#19492) üzenetére


abridabri
veterán

Sikerult felapplikalni 2x 14es ventit elol . +elfer 2db 12 es is mellettuk :)

(14cm apache +14BQ (ez valamiert hangos ,ha elol van -cserelni kell )
2x 14 Apache Black jo valasztasnak tunik + 1db 12cm -es re kellele valami ajanlas , ami a vinyohoz hivatott friss levegot juttatni , tehat eleg valami gyenge ,de hangtalan valtozat . Lehet 3 pines is ,mert van fix5V os Zalman Fanmate hozza.

[ Szerkesztve ]

(#19495) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

Helló Grózi!

Egy jó kis 120mm-es venti kellene házhűtésre,ledes,pwm,3pin is jöhet.Három jelöltem van:

1-Nanoxia 120mm Deep Silence 1000rpm,-1300rpm
2-LEPA BOL.Quiet blue-red
3-Be quiet!
(Pure Wings 2,-Shadow Wings)ezek sajnos csúszócsapágyasok,ahhoz képest sokallom az árukat.kb 4000ft és 5000ft.gondolom a vízszintes használata kizárt.
Silent Wings 2-ez baromidrága.több mint 7000ft.Megéri?

Érdekelne a légszállítás és a zaj aránya ezek között.És a vízszintes használati lehetőség. :R

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#19496) Mukucs válasza Grózi (#19483) üzenetére


Mukucs
senior tag

Grózi!

Egy.: Nanoxia Deep Silence PWM 120 - 1500 megállja a helyét a bordán?

Köszi!

(#19497) radgyulaba


radgyulaba
tag

Udv,fiatalok.van 1 zalmann házam amiben van 3 nagy venti 120-as,meg 2 kicsi oldalt,de nagyon zajosak mivel tudnám lecserélni őket ,márka ,tipus érdekelne.

Ford Mondeo 1995

(#19498) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Napok óta keresgélek, szeretnék a Corsair Obsidian 800D házamba felülre 3db 12 cm.es ventit.

A processzoron vízhűtőblokk van, hátra 1db, alulról 1 db Corsair 14cm-es venti kergeti a levegőt.
Fent jelenleg 1db Noiseblocker NB-UltraSilentFan SX1 dolgozik.
Ezt szeretném leváltani:

Amire gondoltam:

- Noctua NF-S12A ULN

[link]

Vagy:

Noiseblocker NB-eLoop B12-1

[link]

Mindkettőnek elég komoly ára van, a Noctua szimpatikusabb, itt a max zaj csak 8,6DB!
Elsődleges szempontom, hogy a lehető leghalkabb legyen, zavaró motorhang mentes.
Az ár a másodlagos szempont ebben az esetben.

Kérdésem annyi lenne, van ettől jobb választás ezen az áron vagy olcsóbban is megkaphatom ugyanezt más márkában?
Valamint 3 darab ebből a Noctuából hangosabb lehet mint a jelenlegi 1db Noiseblocker ventim?
Illetve ami még fontos lehet, hogy mindhárom vízszintesen lenne beszerelve ugye, belülről kifelé fújná a meleg levegőt!

Erre szeretném kötni: [link]
De egy ágra a három darabot Y elosztó segítségével.

Előre is köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#19499) zolika15


zolika15
tag

Üdv mindenkinek egy olyan kérdésem lenne h ezzel az Y kábellel csak az egyik ventilátort fogja pwm-ként vezérelni a gép???

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#19500) dqdb válasza zolika15 (#19499) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindkettőt. A hiányzó pin a fordulatszám-visszajelzésé, azt értelemszerűen elég csak az egyik ventilátortól megkapni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.