Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Sygnus


Sygnus
tag

Raidmax venti, próbáltam piszkálni hátha kontaktos, de nem változik....Ugy tudtam a ledek nagyon sokat birnak..nem gondoltam nagyon ilyenre hogy kiégett, de hát az is lehet!

(#4002) Tothgera30 válasza Sygnus (#4001) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még megpróbálhatod kicserélni a ledet rajta...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4003) question man


question man
tag

tudom hogy nem a leg megfelelőbb fórum de itt remélem kapok megfelelő választ arra hogy használ-e valaki Zalman ZM-MFC3 venti szabályzót és hogy ez mennyire jó mert a coolink ventik mellé egy ilyet tervezek venni a hő fok kijelző része nem nagyon kell inkább a fordulatszám vezérlése lesz számomra hasznos
Rá lesz kötve 3 db coolink swif2 120p venti meg 2 db scythe ha a videokártya hűtést is le cserélem végre
tanácsokat tapasztalatokat előre is köszönöm :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#4004) Henk válasza question man (#4003) üzenetére


Henk
veterán

Én elég sokáig gondolkodtam, hogy veszek egy ilyen szabályzót, szintén Coolink ventiket használok. De az annyira magas, hogy végül egy Scythe mellett döntöttem és nem bántam meg. A Zalman annyi számomra felesleges funkciót tud, hogy végül ezért vetettem el a dolgot. Nekem is csak a ventik szabályzására, illetve fordulat kijelzésre kellett volna. De mér hőmérsékletet meg fogyasztást, illetve valami olyasmit, hogy mennyi ideje megy a gép. :F
Ráadásul nem lehet belőle tiszta feketét kapni és mivel egy tekerő van rajt a különböző ventik vezérléséhez léptetni kell. Ami kinézetre lehet, hogy jobb, de kevésbé célszerű.
Végül is tapasztalatom meg nincs vele. :DDD

(#4005) Vasinger! válasza Henk (#4004) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na mondom, megnézem ezt a Scythe venti szabályozót, mert nem lenne rossz egy jobb ennél, elég jó paraméterekkel bír, de az ára...földhöz csapott. A minőséget meg kell fizetni sajna.

(#4006) Henk válasza Vasinger! (#4005) üzenetére


Henk
veterán

Na igen, a jó minőségűek nem olcsók. De még mindig inkább ezt választottam mint a Zalman-t 15-16k-ért. Mondjuk én ezt elég jó áron meg tudtam venni. :K

(#4007) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hol lehet kapni (és mennyiért) ezeket a 12 centiméteres ipari húsdarálókat amik ventilátor álnéven futnak, tehát hangosak, viszont bőven 100 m^3/h fölött van a légszállításuk.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4008) Vasinger! válasza Cthulhu Dawn (#4007) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem Te őt keresed. :))

De itt van még pár link: 1, 2.

De egyébként ajánlom nekem a Scyte Ultra Kaze ventiét is. katt

(#4009) Tothgera30 válasza Vasinger! (#4008) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hú, hát ezek nagyon dúrva ventik :Y !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4010) Vasinger! válasza Tothgera30 (#4009) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem mondod? Én 1300 RPM felett idegbajt kapok. Én ezekhez egy szett füldugót adnék, mint szükséges tartozék. :D
Én az ilyen ventiket már nem szgépbe raknám, az biztos. :D

(#4011) Cthulhu Dawn válasza Vasinger! (#4010) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát nekem se 24/7-re kell egy ilyesmi. ;]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4012) Tothgera30 válasza Vasinger! (#4010) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég oda a 800-as fordulatú. A többihez meg nincs mit hozzáfűzni, mert Deltából vannak 500-as fordulatúak is :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4013) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Kérdés: ha kivágom a méhsejtes vackokat a ventilátorok elől azzal sokat nyerek hangban?

Nekem úgy lenne logikus, mert szép szélzajt csinál szerintem, de mielőtt feldarabolom a házam, gondoltam megkérdezek valakit, aki már csinált ilyet. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4014) Tothgera30 válasza dudika10 (#4013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen halkabb lesz ;) ! Vághatod szépen vagy csunyán :U ! Én csunyán vágtam, az első kezembe akadó éles tárgyal, egy bicskával (nem vicc) :Y . Vagy előveszed a flexet, vagy a Dreamelt és azzal kivágod szépen :DD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4015) dudika10 válasza Tothgera30 (#4014) üzenetére


dudika10
veterán

Ha már szétvagdosom akkor nem csak ezt fogom megcsinálni.
Szépen szeretném kivágni, nem hiába plexi a ház oldala, ne nézzen már ki rondán. De ha már nekiállok akkor kiszedem a HDD keretet mert csak útban van a levegőnek és nem használom, meg tervezem, hogy lefújom a belsejét feketére, de ez egy másik topik már. :)

mod: majdnem elfelejtettem: Köszönöm a segítséget! :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4016) Vasinger! válasza Tothgera30 (#4012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hova oda? Én csak úgy általánosságban beszéltem magamról. :F

(#4017) Tothgera30 válasza dudika10 (#4015) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor felrajzolod papírra az elkészítendő venti körvonalát, kicsit módosítassz rajta, kivágod és ráragasztod a házra! Ott megfogod a fúrót, fúrsz egy kis lyukat, hogy "megáljon" a flex, de ha ügyes vagy, akkor anélkül is megy. Utánna egyszerűen kivágod, ha elrontod lecsiszolod és kijavítod. A végén smirglivel lecsiszood a peremét, hogy ne vágdossa össze a kis kezecskédet :C !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4018) Tothgera30 válasza Vasinger! (#4016) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, nem is tudtam hogy pc vagy, telis tele ventikkel :)) ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4019) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Aki kíváncsi lenne, hogy milyen ennyi ventilátor egy helyen annak itt a helye. :D (egyelőre mind az enyém:) )

Egy kis ízelítő. ;):

[ Szerkesztve ]

(#4020) Laci4 válasza Vasinger! (#4019) üzenetére


Laci4
senior tag

Te nyertél :D

(#4021) Vasinger! válasza Laci4 (#4020) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És tudnád, hogy még mennyi ventim volt ez előtt. Alapból NF-p12-ből 3 volt, volt papst-om, silentbladem, 1600-as S-FLEX-em, csak hogy néhányat említsek. :B

Neked is jó kis ventijeid vannak. :K

Középen az alsó és a fölső milyen venti pontosan? A fölsőre tippnek egy ilyet mondok, aló pasz.

(#4022) Laci4 válasza Vasinger! (#4021) üzenetére


Laci4
senior tag

A felső nyert.. :K az alsó meg.. katt a képre, majd a képtárban a next-re ;)
De segítek ;)
Hmm. azért még sugok.. mert azon se látszik a tipusa AC AF12025L de majd lehet rakok fel képeket.. mert most nézem,hogy a gépen vannak közelik is róluk :D

[ Szerkesztve ]

(#4023) Vasinger! válasza Laci4 (#4022) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ahh, így már minden világos. Kibújt a szög a zsákjából. Elég szépen világít a képeken az a Scythe venti. De mennyire hangos? :F

(#4024) dudika10 válasza dudika10 (#4015) üzenetére


dudika10
veterán

Na kiműtöttem. Valamivel jobb lett de még nem az igazi. Viszonylag egyszerűen ki lehetett szedni. Remélem a HDD keret eltávolítása is dob még ennyit majd a hangon, ugyanis pont rossz helyen van.
Mindent összevetve megéri eltávolítani, rövid idő alatt megvolt. :K

Ami biztos, hogy a vf 700-at le kell cserélnem valamire a VGA-n... nagyon hangos. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4025) Laci4 válasza Vasinger! (#4023) üzenetére


Laci4
senior tag

Hááát. anno valahol írtam róla.. nem vészes, de azért a coolinknél hangosabb.. igaz, maxon lehet egy hajszállal többet is tol..
Viszont bizonyos fordulatszámokon van egy fura zúgó hangja... de csak adott RPM-en. Pl 1100, aztán már 1170-en nem.. (ez csak példa) (én a ledekre saccolok.. van aminek kilóg a feje, van ami meg beljebb van a lukban mint a venti keret síkja.. lehet annak van hangja)

Amúgy most olyan 1000RPM körül van.. hallani.. igaz, inkább csak a szélzaját.. illetve a winyok is kb. ekkora zajt csinálnak :D

dudika10

Én is le akarom, tam cserélni a 900-amat... 5volton is van hangja.. igaz,így beleolvad a többibe.. csak épp az a fránya AC S1 nem ment fel.. valszeg nem ref. a vid. karim :(

[ Szerkesztve ]

(#4026) zolo96


zolo96
tag

Üdv!

Halk, de azért hatékony ventiket keresek. Mit ajánlotok?
Kell egy 8cm-es, 12cm-es és egy 14cm-es ami potiról szabályozható.

(#4027) Vasinger! válasza zolo96 (#4026) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hello!

Árban meddig lehet elmenni?

8-asra és 14-esre van egy pár ajánlatom már így is, de 12-ből csak tipp:
8 cm: Elvileg nagyon halk, ennek talán van valami motor hangja, mivel S-FLEX, de még így is nagyon jó venti. Van is eladó PH!-n.

14cm: szerintem az egyetlen ami szóba jöhet (vagy ha milliomos vagy: katt)

12cm-ből, ha hangtalan kell akkor őket ajánlom: 1, 2, 3.

De ha nagyobb légszállításra van szükség, akkor szólj és korrigálok, vagy ha az ár zavar.

[ Szerkesztve ]

(#4028) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Egy picit fejlesztettem most a gépem és szeretném normálisabban megcsinálni a hűtést a házamban! A kérdésem az lenne, hogy hány ventire lenne szükségem? Nem túl sok a keret, de ár/érték arányban legyen helyén való! A zajszint nem elhanyagolható, de nem kritérium! Mondjuk netezés közben ne ordítsanak!
Még nem csináltam komolyabb "ház-hűtést", így ha kérhetném, akkor tudnátok valamilyen képekkel illusztrálni a dolgokat, hogy mégis hogyan kellene kinéznie a dolgoknak?!
És amit még szeretnék megtudni, hogy a por ellen mivel lehet a legjobban védekezni?? Havi 1x fújom ki a gépem kompresszorral!
Nem tudom mennyire fontos info, de ezek vannak/lesznek a gépben:
- E5200 proci (egyenlőre gyári hűtővel, majd később TX3-al)
- 4850 512MB Toxic
- 2 db vinyó
- FSP 400 PNF
Azt hiszem ezek amik fontosak lehetnek!!
Jah, és a házam felső tápos, a bal oldalán a van két rácsos rész, az egyik a proci "fölött", a másik pedig alatta.
A válaszokat előre is köszönöm!!! :R
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!!

(#4029) zolo96 válasza Vasinger! (#4027) üzenetére


zolo96
tag

Köszi a gyors választ. :R
Ventinként max 3k. A légszéllítás és a hang közötti arany középutat választanám. Pórszűrőt érdemes venni? Most takarítottam a gépet és ebbe már pormedvék voltak, nem cicák. :)) kb fél éve esett át egy nagytakarításon.

(#4030) Vasinger! válasza zolo96 (#4029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ. Ha nagyon poros helyen van a gép, akkor talán érdemes. A porszűrő saját meglátásom szerint és akármilyen fojtás mint pl.: méhrács, drasztikusan visszaveszi a ventilátor teljesítményét és nem ritka a különböző fura hangok sem. Én nekem elől van egy porszűrős rész a gépemen és nem mondhatni, hogy nagyon erősen porosodna, de így is bejut oda bőven. :K

babu87: Esetleg ha elmondanád a házad pontos típusát, vagy lefényképeznéd, máris előrébb juthatnánk. Így most nem tudom, hogy hol vannak a venti helyek és hogy hova mekkora fér be.

[ Szerkesztve ]

(#4031) zolo96 válasza Vasinger! (#4030) üzenetére


zolo96
tag

Szerintem elég poros. Padlásszoba és padlószőnyeg amit hetente pórszivózok és így is tele van porral a gép.
Egy aerocool aeroengine jr-ről lenne szó. Most néztem elöl csak 12-es venti van.

(#4032) Vasinger! válasza zolo96 (#4031) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, akkor nem árthat. De nehogy azt hidd, hogy ez 100%-os védelmes fog jelenteni. Erőteljesen lefogja csökkenteni a porosodás mértékét.
Bár előre nem tudom, hogy fogod megoldani a szűrő behelyezését. De annak a háznak van ott elől turbina lapátjai, meg védőrács ami szintén erősen fojt.

Ha esetleg van még valahol rajta szellőzőnyílás, a hátsót kivételével én leragasztanám őket, hogy ott se menjen be a por és annyit nem számítanak szellőzésben sem.

(#4033) zolo96 válasza Vasinger! (#4032) üzenetére


zolo96
tag

Nekem már 50% is elég :) , az a lényeg ne legyen benne ennyi por.
Milyen vastag egy szűrő? Van kb. 5mm rés. Oda befér?

(#4034) b1sti válasza Vasinger! (#4030) üzenetére


b1sti
senior tag

Ez a régi állapotot tükrözi, amiben nincsenek még beszerelve a cuccok!

1.
2.
3.
4.

[ Szerkesztve ]

(#4035) Vasinger! válasza zolo96 (#4033) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kérdésed passzolom, sehol sem találok vastagsági adatokat. Elvileg be kell férnie. :)

babu87: Nos, a Te esetedben elég egyszerű a helyzet. Előre és hátra is egy 12-es venti és ennyi. (Ha jó látom, van neki hely kifúrva.)

2 ajánlatom van, ami olcsó és jó sokat is fúj és még e mellett a kategóriájában halk:
Coolink Swik 1201. Én egy ilyet 1700 Ft-ért vettem itt:katt
ENGLIDE N.Zero Hydro 1200 RPM version. Ez is 2k környékén van, olcsó, jó, halk magyar termék. link

(#4036) b1sti válasza Vasinger! (#4035) üzenetére


b1sti
senior tag

A Coolinket nézegettem, hogy elég sokan írtak róla!! Akkor abból kell bele 2, előre meg hátra és ennyi?? A kábeleket hogy tudom elrejteni? És az oldalára nem kell semmi, amit mutattam?

(#4037) zolo96 válasza Vasinger! (#4035) üzenetére


zolo96
tag

Valahogy be kell férnie. Ha nem fér be ráspollyal adok a pofájára. :)

(#4038) Vasinger! válasza b1sti (#4036) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oldalra nem ajánlok semmilyen ventit, mert az megszakítja a ház természetes szellőzését.
Ha gyári cooler lesz a CPU-n, vagyis az alaplappal párhuzamosan lesz, akkor még ezt tudom ajánlani az oldallapra. Ez azért jó, mert a proci a kinti, hideg levegőből fog szívni, nem a benti, melegből. De ebből sem mind1, mekkorát veszel, meg kell nézni és meg kell mérni a furatok távolságát, meg a CPU hűtőt is, de szerintem sok fokot fogsz nyerni evvel a pár száz forintos cuccal. De ez csak tipp. :B

zolo96: Azért ilyen durva módszerekhez nem kell folyamodni. :)

(#4039) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy okoz valami élettartam vagy egyéb problémát ha a 800rpm-es S-Flexet leszabályozom? Jelenleg 50%-ra ill 75%-ra van levéve, így 370-et ill 640-et pörög. A proci így is idle: 35-36 fok, terhelve 55 fok. Csak nem szeretném ha hamarabb elhalálozna emiatt, hiszen alapjáraton is elég csendes. Köszi a választ előre is.

(#4040) b1sti válasza Vasinger! (#4038) üzenetére


b1sti
senior tag

A ház oldalán gyárilag van ilyen!! :K Ráadásul állítható! :D Köszönöm szépen a segítséget!

(#4041) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ilyen Gelid ventilátorokat, vagy más hasonlót (tehát kék lapát kék leddel) hol lehet itthon kapni PWM-eset?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4042) Vasinger! válasza UdVi86 (#4039) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem evvel, a csapágyak élettartamát csak még jobban meghosszabbítod, mert így nem terheled őket annyira. Az, hogy a motornak jót tesz, azt nem tudom. Szerintem nem árt, de cáfoljatok meg. :B

Cthulhu Dawn: Szerintem még nem kapható Mo.-n és jó ideig nem is lesz. Ahol nézegetheted majd, ide érkeznek meg legelőször: 1, 2, 3.

De esetleg külföldről is megrendelheted, amiben Ő tud segíteni:link

(#4043) Henk válasza UdVi86 (#4039) üzenetére


Henk
veterán

A nagyon alacsony fordulat azért nem használ minden ventinek mert ha "leül" a csapágy akkor jobban kophat. Mondjuk ilyenkor inkább hangosabb lesz a csapágy az alacsonyabb fordulat ellenére. De sztem egy s-flex-nél nincs számottevő különbség hangban 350 és 500 rpm között. Így nincs is értelme ennyire leszabályozni.

(#4044) Vasinger! válasza Henk (#4043) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, erről én is hallottam. De a folyadék csapágynál nem jöhet elő az, hogy leül. Csúszónál és golyósnál többször is tapasztaltam én személyesen is, de mivel a folyadéknak nincs kilengése, nem tud leülni. Vagy de? :F

(#4045) Henk válasza Vasinger! (#4044) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem annál is előidézhető.

(#4046) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Valaki le tudná mérni egy COOLINK SWiF2-1201 beírható körátmérőjét? (na jó inkább a "lapátlyuk" átmérőjét)
Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4047) Koczka


Koczka
tag

beszereltem ma a házba egy nacuta nf-r8at, hát mit is mondjak egy kalap sz@rt nem ér egy SUNON-t kellet volna helyettesítenie de valami szánalmasan kevés levegőt fúj és alig halkabb a sunonnál.

a kérdés az ,hogy 8cmes ventik közül melyik csinálja a legnagyobb szelet?

(#4048) Vasinger! válasza Koczka (#4047) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az csinálja a legnagyobb szelet, amelyik a leghangosabb. ;)
A Noctuaánál nem sok halkabb ventit tudok mondani. Talán az S-FLEX, AC illetve az Englide. Nézz ott körül.

[ Szerkesztve ]

(#4049) DarkChild


DarkChild
senior tag

Egy hozzáértőt kérdeznék, hogy egy ilyen elosztókábellel ráköthetek két darab ventilátort az alaplap egy darab FAN portjára? (Természetesen úgy, hogy a két pörgő teljesítménye nem haladja meg az alaplap leírásában meghatározott amper értéket :K )
Szóval, nem fog az alaplap érzékelője "összezavarodni", ha a két venti fordulatszámát próbálja megállapítani egy kábelről? Mire számíthatok? Gondolom a feszkó feleződik, így a két ventilátor feleakkora fordulaton fog forogni, mintha egyedül lennének a porton. :F

(#4050) Vasinger! válasza DarkChild (#4049) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Még nem volt ilyenem, de szerintem ráköthetsz. A fesz. nem feleződik meg rajta, ebben megnyugodhatsz. Azt, hogy az alaplap mit fog jelezni, azt passzolom. Szerintem a 2 venti fordulatát együtt vagy csak az egyikét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.