Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) békabreki


békabreki
csendes tag

Sziasztok!!!
Nem tudom,hogy valaki tudna e segiteni egy bizonyos problémában!??
A következő!
Vettem egy házat amiben a gyári venti csatlakozók mini 4 pinesek...Ez még nem is volna baj mert gyárilag a panelhez van szabályzó!DE!De lecserélném a ventiket Coolink ventikre,meg is vettem és ugye azok meg nem mini 4 pinesek!
Mivel a saját ventivezérlőjét szeretném használni ezért nem akarom betenni az előlapi szabályzómat...
Tehát nem tudja valaki,hogy Itthon MO-n lehet e venni valahol lyen 4 pines átalakítót?
Én nem találtam Csak itt:
itt
itt
De ez külföldi...
Előre is köszi a segitséget ha valaki tud!!

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11002) jookomak válasza békabreki (#11001) üzenetére


jookomak
őstag

3 pines ventit is rádughatsz a 4 pinesre és fordítva. Baja nem lesz, próbáld ki, szerintem tudnia kell vezérelni a háznak.

(#11003) békabreki válasza jookomak (#11002) üzenetére


békabreki
csendes tag

A probléma fő forrása az,hogy mini 4 pinesek a ház csatlakozói!!Igy az itthon kapható ventiket legyen az 3 vagy 4 pines nem lehet rádugni..
A belinkelt oldalon találtam olyan átalakítót ami kell de Magyarországon nem találtam hasonlót sem!
Csak ennyi a problem..

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11004) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Egy Coolermaster 690-es házam van amiben található 4 venti, amik:
Elől 2
Hátul 1 (a cpu mellett)
Felül 1 (a ramok felett)

A kérdésem az lenne, hogy melyik megoldás a jobb, ha a felső venti a ramok felett van vagy pedig a cpu felett?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11005) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Amúgy valaki tudja, hogy miért eröltetik a mostani házventillátoroknál is a (3-4pinen kívül) még most is a régi molex tápcsatlakozót? Miért nem satás már az is?!:)

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#11006) and1ao válasza CoDWaW07 (#11005) üzenetére


and1ao
őstag

Mert hasztalan molex-el elvannak látva a tápok mint a szemét SATA-t meg mindet használod kb legalábbis nálam nincs olyan gyári SATA amire nincs kötve valami 3 vinyó 1 ssd 1 odd talán van egy szabadom molex meg lóg a kabelmenedzsbe hátul akár le is vághatnám kb,
De nem is értem a lényegét szabályozhatatlan tehát hülyeség :D

Guild Wars2!

(#11007) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Van egy ilyen ventim, bontatlan, szerintetek mit lehet elkérni érte? 3k-ért 5 perc alatt jelentkeztek rá.

Enermax PD122512M-VAL kék-zöld-piros ledes, 800-1500-ig állítható fordszám és programválasztó van hozzá.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11008) and1ao válasza somasz (#11007) üzenetére


and1ao
őstag

5 euro az ára de itthon nem találtam

Guild Wars2!

(#11009) gorwik


gorwik
csendes tag

Sziasztok!

Olyat problémám van hogy szeretnék még a gépházba beletenni + ventilátort, de nincs több csatlakozója az alaplapon. Hogyan tudom megoldani? Egyszerűen csak a vezetékek összekötésével rákötöm egy csatlakozóra? Vagy van más megoldás is? És ha így teszek annak van valami hatása az alaplapra vagy a ventik teljesítményére nézve?

Köszi a segítséget!

(#11010) Raggie válasza gorwik (#11009) üzenetére


Raggie
őstag

Van Y elosztó venticsatlakozóra. De 2-nél több ventit egy alaplapi csatira ne nagyon köss, mert elfüstölhet.

A ventik teljesítményére egyébként nincs hatással, csak ha szabályozott csatlakozóra kötöd őket, akkor egyszerre fog változni a két venti fordulata.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#11011) gorwik válasza Raggie (#11010) üzenetére


gorwik
csendes tag

Szia! Az alaplapon van egy csati a proci hűtésnek és még 3 a ventiknek. És akkor azt mondod hogy a 3 csatira nyugodtan ráköthetek 2-2 összen 6 ventilátort minden következmény nélkül?

(#11012) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok mondani valami jó ventit ami hasonlít az akasa viper-hez? Sárga fekete design lenne a fontos.

(#11013) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok

CM K350 házba kellene 3 venti (alul-felül-hátul)
A kritériumok:
-12 cm
-halk
-nem kell ledesnek lennie
-árban olyan 2000 ft körül dbja

És a plexire is lehet rakni egyet, oda mit ajánlanátok ami elég jó oda ?

CPU hűtőt tudtok ajánlani az is jó lenne, 148mm a gyári leírás alapján ami max belefér. Ár itt olyan max 10e Ft lenne. Egy i5 4570re kellene.

[ Szerkesztve ]

(#11014) Molroth


Molroth
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit szeretném hűvösebbé tenni a gépem, mert a processzorról elég meleg jön le. Egy X2-es 6000AMD-ről van szó, amit egy Asus Triton 77 hűt, ami kifelé tolja a meleget az oldallapra, ami ugyan perforált, de sok meleg bennreked, ezért a régi tápom 12 centisét valahogy be akarom tákolni az oldallapra, csak a csatlakoztatásával bajban vagyok, mert a venti csatlakozója csak két pines (fekete, piros), az alaplapon (gigabyte GA m575sli-s4) viszont három pines csatik vannak (2db). A tápom egy corsair cx 500, szóval elvileg bírnia kell. :) Egy sapphire radeon hd 4890 van még benne.

Előre is köszi a helpet!

(#11015) lenszkij válasza Molroth (#11014) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A venti dugója 3 pines nem?Csak 2 vezeték van?A 2 vezeték elég!

(#11016) Molroth válasza lenszkij (#11015) üzenetére


Molroth
csendes tag

Egészen pontosan így néz ki a venti csatlakozója:
http://farm6.staticflickr.com/5460/9525793978_91532ea914_b.jpg

Az alaplapon pedig 3 db tüsi áll kifelé:
http://farm8.staticflickr.com/7354/9525830864_4839d8d0a6_b.jpg

http://farm6.staticflickr.com/5547/9525832150_8547132e0b_b.jpg

(#11017) lenszkij válasza Molroth (#11016) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Használható linket tegyél be!Alul van a kódtábla!

(#11018) Molroth válasza lenszkij (#11017) üzenetére


Molroth
csendes tag

Bocsi, azt hittem, így is működnek a linkek!

Szóval egészen pontosan így néz ki a venti csatlakozója:

Az alaplapon pedig 3 db tüsi áll kifelé:

(#11019) lenszkij válasza Molroth (#11018) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Minden ventillátor megy a piros fekete vezetékekkel direktbe!Ha összedugható a két érintkező akkor menni is fog!Csak ha a ventillátornak nem szabványos hanem egyedi dugója van!

[ Szerkesztve ]

(#11020) Molroth válasza lenszkij (#11019) üzenetére


Molroth
csendes tag

Köszönöm! Akkor ezt inkább nem erőltetem, fizukor veszek majd egy normális ventit, meg át is pasztázom majd a procit rendesen.

(#11021) lenszkij válasza Molroth (#11020) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A 2 pines ventik egy adott táp ventijei, míg a 3 pinest a fekete piros vezetékkel bátmelyik táphoz be lehet kötni.Bár nem világos hogy processzort akarsz e hűteni mert ahhoz az alaplapi 3 pines is jó!

[ Szerkesztve ]

(#11022) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Egy LC ATX 7005B házam van és egy kétventis szellőztetőrendszert akarok csinálni a házban. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
A honlap azt írja, hogy "Ventilátorhelyek száma./max: 0/2 (80/92/120 + 120mm)
Három hely van rajta:egy a hátulján(A,B), 3 fúratsorral; egy az oldalán(A,B), elég kicsi (eredetileg a proci hűtőjéhez volt rászerelve egy légelvezető-tölcsér); egy pedig a merevlemezek alatt vízszintesen(A). Majdnem egyértelmű, hogy a hátsó a 80/92/120-as.
-Melyik a másik 12centis, a merevlemezes, vagy az oldalsó?
-A 12-es venti csak 12-es helyre lehet felrakni, vagy kisebbre is?
-Ha az oldalára nem megy rá, érdemes-e oda maszekmegoldással rögzíteni ( nagyobbra vágás, felfogatóhely-fúrás, felrögzítés), vagy vegyek inkább egy 8centiset a hátsó 12-es mellé?
-Hogyan tegyem fel a ventiket (hol szívjon, hol fújjon), illetve milyen helykombinációban(A>hátulra-előlre(függőlegesen*) B>hátulra-oldalra)? - Főleg a VGA szellőztetése lenne fontos, de a procinak sem árt, főleg hogy a vidikártya felé fújja a meleget** (proci is kap új köpenyt gyári helyett).

*Elől nincs külön állóhely, de szigszallagos körbeszigeteléssel és valamilyen rögzítéssel elfér előre is egy 12cm-es ventillátor (A kép, B kép)

**Itt van maga a gépház belseje, a cpu, vga elhelyezkedése és a hűtőhelyek térbeli elhelyezése gyanánt

Nagyon megköszönném a segítséget, ha már ennyit szenvedtem ezzel a kisregénnyel; ha valami nem világos kérdezzetek:)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11023) jookomak válasza mekker (#11022) üzenetére


jookomak
őstag

Hátra 12-es is felrakható, oldalra 8as, előre pedig ahogy nézem az előlap és a vinyókeret közé egy 12-es.
Szóval előre hátra 1-1 12-es. Sokat nem költenék rá, inkább házat cserélnék előbb utóbb.

(#11024) mekker válasza jookomak (#11023) üzenetére


mekker
őstag

Köszi a választ, megpróbálom majd az első ventit valahogy felrögzíteni oda, mert az előlapon természetesen nincs semmilyen rögzítő furat...
Két Arctic F12-est tervezek berakni a gépbe. Azt szeretném még kérdezni velük kapcsolatba, hogy miért van az, hogy a gyártó szerint ARCTIC F12 PWM CO ez kb. harmadával több levegőt mozgat meg, mint ez ARCTIC F12 Pro PWM, holott egy árban vannak (1,5-2k Ft) és ráadásul a Prot csak egy irányba lehet beszerelni?
Mennyi lehet az igazságalapja?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11025) békabreki válasza mekker (#11024) üzenetére


békabreki
csendes tag

Más a lapát száma,dölésszöge...hiába változtatható a fordulatszám a lapátok alakja,száma jobban befolyásolja a levegőmozgást!
És igaz csak egy féle képpen lehet beszerelni!!

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11026) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv.

Van egy Artic F12 TC ventim. Szerintem kevés levegőt szállít, ezért szeretnék valami módot arra, hogy jobban pörögjön. A táp felett van a "mérője". Van valami megoldás erre?

:R

(#11027) krichd1 válasza Tomi0703 (#11026) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.

Vágd le róla a hőérzékelőt, kösd össze a két vezetéket, így maximális fordulaton fog pörögni (bár így elég hangos lesz).

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11028) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok mondani valami jó ventit ami hasonlít az akasa viper-hez? Vagy a viper-ről milyen véleményetek van? Sárga fekete design lenne a fontos.

(#11029) Tomi0703 válasza krichd1 (#11027) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ááá, ha maxon pörögne, akkor inkább nem. Még 1 éve szeptemberben mikor rendeltem, akkor PWM-et rendeltem, de a TC-t küldtek. Annyira nem foglalkoztam vele (+ Sharkoon Vaya helyett az ablakos verziót küldték a sima Vaya áron :DDD ). Csak így nyárra jó lett volna egy kis plusz, bár jókor írok én is.
Ha csak így megoldható akkor nem élnék a lehetőséggel, de azért köszönöm. :R

(#11030) krichd1 válasza atish15 (#11028) üzenetére


krichd1
addikt

Esetleg ez, bár személyes tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, sem az Akasával.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11031) atish15 válasza krichd1 (#11030) üzenetére


atish15
aktív tag

Az akasaról azt olvastam hogy nagyon hangos. Annak amit ajánlottál utána nézek. köszönöm a tippet.

(#11032) and1ao válasza atish15 (#11031) üzenetére


and1ao
őstag

Hát ha 1900rpm-en pörögnék én is hangos lennék, 1200 felett kezd hangosodni, jó kis ventik azok

Guild Wars2!

(#11033) békabreki válasza Tomi0703 (#11026) üzenetére


békabreki
csendes tag

Vagy vezesd el melegebb helyre a mérőt...

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11034) krichd1 válasza békabreki (#11033) üzenetére


krichd1
addikt

A TC-n lévő hőérzékelő vacak, teheted egy forró katlanba, akkor sem fogja megfelelően felpörgetni a ventit.

(#11024) mekker: Mindenképp CO-t válaszd, ha csak az Arctic szimpatikus, régi F12-ért ne adj pénzt. De ajánlom figyelmedbe a Xilence Red Winget a Thermalright TY-147-et, Bitfenix Spectret.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11035) békabreki válasza krichd1 (#11034) üzenetére


békabreki
csendes tag

Mondjuk nem tudom...sosem volt ilyen érzékelős ventim...feleslegesnek tartom igazából..

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11036) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok. Szükségem lenne egy PWM-es 12 cm-es minőségi ventilátorra ami piros leddel szerelt. CM és egyéb ventik nem jöhetnek szóba.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#11037) békabreki válasza mijos (#11036) üzenetére


békabreki
csendes tag

Xigmatek-nek vannak piros ledes ventijei...nem is horror árban..

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11038) békabreki válasza mijos (#11036) üzenetére


békabreki
csendes tag

Vagy ez....

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11039) krichd1 válasza mijos (#11036) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11040) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

valaki használ vagy tud ajánlani nekem 12cm-s slim pwm ventit?

(#11041) krichd1 válasza kungzi (#11040) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11042) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy Matterhorn rev B-t és az alaplapomra dugva a wing boostot, nem írja ki a fordulatszámát (N/A), sőt még cpu fan errort is kiírt a BIOS, azt letiltottam. De a fordulatszámot nem értem miért nem írja ki, rossz lenne a 4 pin közül az egyik? Mert bármelyik alaplapi csatlakozóra dugom, sajnos nem jelenik meg a fordulatszám (N/A mindenhol). Amúgy a ventilátor forog, rendesen működik.

De akkor a fordulatszámot miért nem írja ki és miért érzékeli úgy az alaplap mintha rá sem lenne dugva? Valójában pedig működtetei a ventilátort, szabályozza is a fordulatszámát, csak kiírni nem akarja mekkora fordulaton megy.

Más ventiket dugva az alaplapra kiírja mindegyiknek a fordulatszámát. A wing boost ventilátor lenne rossz?

(#11043) mekker


mekker
őstag

Megint lenne pár kérdésem:
Megvan a két AC F12 PWM CO, a hátsót sikerült is beszerelnem, de az elsőt nem, mivel legalább 1-2 centivel hosszabb kábel kéne, hogy a hátsó Y-csatlakozójába bemenjen.
-Hogy tudnám az elsőt is használni (lehetőleg pwm módban)?

A VGA-nak nagyon kéne, hogy alulról kapja a friss levegőt, mivel iszonyatosan melegszik még idlében is.
-Hol jobb neki a befújó venti? (a kifújó hátul, felette ~10 centire van) Alul az oldalán, ami közvetlen ráfújná, vagy elől?
-Érdemes-e beragasztgatni a lyukakat, ha rendes áramlást akarok a gépben? Ha igen, akkor mindet?

Ez már off, de hátha valaki itt ebben is tudna segíteni:
Egy Tahitis 7870-em van és nagyon melegszik. Ebben a cikkben olvasgattam, hogy ezek gyakran nagyon túl vannak feszelve, ez okozza az erős melegedést és a túlfogyasztást. Ez a kari 1.15Voltos fesszel megy, idlében pedig 0.95Voltot mutat a Gpu-z. A maxfeszt (1.15V) lejjeb tudom vinni szoftveresen, azzal nincs gond, de idlében szerintem még mindig sok neki az a 0.95V. Azt nem lehet valahogyan lejjebb állítani?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11044) mijos válasza békabreki (#11038) üzenetére


mijos
senior tag

Nem tudom srácok... nekem ezek annyira silánynak tűnnek. Inkább fizetek egy ventiért 4kt de akkor legyen masszív.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#11045) békabreki válasza krichd1 (#11041) üzenetére


békabreki
csendes tag

De ez nem PWM-es...csak elölapi szabályzóval lehet vezérelni...

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#11046) and1ao válasza mijos (#11044) üzenetére


and1ao
őstag

Maradjunk annyiba hogy az összes ledes venti silány a normálakhoz képes és bitfenix-ek azért elég jók vagy volt már nálad és azért vagy így egészen látatlanba?

Guild Wars2!

(#11047) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
CoolerMaster HAF 912-es házba keresnék oldalra (1) és felülre (2) összesen 3 db 12 cm-es ventit!
Mit ajánlotok nem egetverő árakon?
Őróla mit tudunk pl: Cooler Master NCR-12K1-GP árban világbajnoknak tűnik!

Do you see the white shadow?

(#11048) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Arctic F12 PWM sokkal hangosabb, mint egy Alpenföhn Wing Boost Plus? Gondolom nagyobb fordulaton igen, de ha le van szabályozva az Arctic 800-ra.

(#11049) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Ilyen SilenX ventiket hol lehet kapni? Magyarországon nem nagyon találtam. Előre is köszi.

(#11050) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
Gépemet, most egy 12cm-es venti hűti előröl, oldalról is egy 12cm-es, és hátulról egy 8 centis viszi ki a levegőt. Az oldalsó 12-es 1200rpm-es, a hátsó 8-as pedig 2500. Ha lecserélném az oldalsó 12-eset egy 14-esre , és a 8-asat 9,2cm-esre, akkor lenne érdemi különbség?

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.