Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Grózi válasza ates2 (#32994) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még az kéne,hogy mivel hűtőd a cpu-t!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33002) ates2 válasza Grózi (#33001) üzenetére


ates2
senior tag

Jelenleg gyari intel cuccal, de azt is le kene cserelni,neztem azt az artic freezer 33 at lehet arra cserelek.

(#33003) vtomi2 válasza Grózi (#32992) üzenetére


vtomi2
őstag

Lapátok miatt azt hittem bordára is jó lesz, akkor viszont marad az eLoop, fekete/fehér között nincs különbség ugye?

Köszi a segítséget!

(#33004) abridabri válasza vtomi2 (#33003) üzenetére


abridabri
veterán

Hat nekem is vastag radis kompakt volt (H105) de gyonyoruen atfujta a 12cm DS .
[kép]
Milyen gephazad van ? Lehet tul zart az eleje / suru a porszuroje .

(#33005) Tomko78 válasza MaxxDamage (#32999) üzenetére


Tomko78
őstag

én most cseréltem le pár ventit így most csak 3 darab van rákötve

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33006) MaxxDamage válasza Tomko78 (#33005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van ott venti rendesen! Kell oda annyi? :Y :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33007) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nekem lenne még egy kérdésem,hogy ha cpu hűtő fölé nem éri meg odatenni a ventit akkor eggyel előrébb lehet tenni?
Most jelenleg így nézz ki,de majd ha kedden megjön a két Alpenföhn ventilátor akkor módosítva lesz.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33008) abdulka1 válasza FoLey-v (#33007) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Előbbre se nagyon van értelme, mert csak a friss levegőt tolod kifelé vele. Húzd le a felső ventit, és látni fogod, hogy nem volt pozitív hatása a hőfokokra.
Szerintem a CPU hűtő hátán levő ventinek sincs sok értelme, mert a hátsó házventi elég közel van, hogy elszívja a bordáról a levegőt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#33009) Tomko78 válasza MaxxDamage (#33006) üzenetére


Tomko78
őstag

Még fent is van 2 db , meg a ház oldalán van egy AC F14 de az inkább csak nyáron , VGA szereti 😁

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33010) dqdb válasza Tomko78 (#33009) üzenetére


dqdb
nagyúr

Harmadennyi, de minőségi ventilátorral hasonló végösszeg mellett előrébb tartanál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33011) MaxxDamage válasza Tomko78 (#33009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem 1080 Ti-m van. Gyárilag 2000MHz-re Boostol fel (GPU) és 70 fokot sem éri el, közben halk is (a teljes rendszer) aztán van 3 db 140-es Nanoxia + 2 db Akasa Apache Black (LF240 Radin) + pumpa és a VGA 3 ventis. Majd ha lesz kedvem és időm, akkor cserélem a 3 Nanoxiát 4 db Akasa Apache Blackre (próbaképpen) Nanoxiák csak 1100rpm max. és 3pin DC-k. (Apache Blak gyorsabb és halkabb is + 4pin PWM) majd megírom ide a végeredményt / különbségeket. ;)

UI:
AC F14 az nem hangos/zajos? (főleg ilyen sok? Összhatás biztos meg is van, zajt illetően) :B

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33012) Tomko78 válasza dqdb (#33010) üzenetére


Tomko78
őstag

Artic cooling F12 meg a F14 tapasztalatom szerint nagyon jó venti 😉 coolink Swift 2 van a cpun és semmivel sem jobb mint a AC és kétszer annyiba kerül 😉. MaxxDamage : az F12 baromi halk a F14 meg pwmes így le tudom halkitani ha romantikázni akarok , de nem vagyok az akit zavar a venti hang 😉

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33013) Grózi válasza ates2 (#33002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre betennék 2 db TY-147A-t(140*152 mm,de a képek alapján befér),hátra egy 120-st ezekből:
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B12
Be Quiet Silent Wings 3 120
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)

És maximum felülre a hátsó helyre még egy TY-147A-t vagy egy jobb 140-st.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33014) Grózi válasza vtomi2 (#33003) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33015) Grózi válasza dqdb (#33010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Főleg hang terén...Ennyi F12-F14-től meg is vadulnék... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33016) ates2 válasza Grózi (#33013) üzenetére


ates2
senior tag

Koszi utan jarok majd :R

(#33017) Tomko78 válasza Grózi (#33015) üzenetére


Tomko78
őstag

Előző CPU hűtőm egy CM V6 GT volt na azon a gyári ventik ha beindultak valami brutális hangja volt , az a kettő kenterbe verné még 10 db F14- et , mondtam is magamnak béláim ebből baj lesz 😁 ha valakinek kedveskedni akartok ilyen ventiket vegyetek nekik 2200 rpm olyan csodás hangjuk van 😁

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33018) FoLey-v válasza abdulka1 (#33008) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Az a gyári hűtésnek a ventilátorjai. Grózi kolléga mondta hogy vrm fölé tehetek egy ventit. Akkor nincs értelme legelőlre tenni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33019) Grózi válasza FoLey-v (#33018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ezt így nem mondtam,azt hogy esetleg a leghátsó felső helyre tehetsz ventit-szóval eggyel hátrébb felül.
A bordán meg a hátsó ventinek tényleg nincs értelme.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33020) abdulka1 válasza FoLey-v (#33018) üzenetére


abdulka1
őstag

Grózi tanácsát fogadd meg, de teszteld le, hogy annak a felső ventinek van e egyáltalán értelme, vagy, csak egy plusz zajforrás.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#33021) FoLey-v válasza Grózi (#33019) üzenetére


FoLey-v
addikt

Értem köszönöm és sorry. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33022) FoLey-v válasza abdulka1 (#33020) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd kedden letesztelem akkor jönnek az új Alpenföhn ventik. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33023) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Az adatlapomon látható konfig hűtésén gondolkodtam el, de lehet, hogy jobban járnék, ha nem csinálnék semmit, ezért inkább kérdezek.
A Z3 Plus-hoz kapott Zalman ventilátorok vannak a házban, egy elöl, kettő fent és egy hátul, emlékeim szerint szabályozás nélkül. A hőfokokkal nem volt különösebb bajom, a kártya elég jól hűti magát, de azon gondolkodtam, hogy biztosan lehetne halkabb a konfig, a vga-n is van ugye 2 x 4pin-es csati, és az alaplapon is 2 x 4-pin + 1 x 3-pin. A CPU-n az az LC-Power egy szükségmegoldás volt, de különösebb baj nem volt vele, szóval megmaradt.

Hogy alakítanátok át a rendszer hűtését (költséghatékonyan)? Néztem az ajánlott ventiket, de gondolom illene rendszert kialakítani - ehhez kérnék segítséget :R

"... and I hope you have a great day!"

(#33024) Grózi válasza pető bá' (#33023) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az első út a házcsere-a ventik és maga a ház is gyenge darab-a 1080-hoz főleg.
Ha nem akarsz cserélni házat(pedig jobb lenne),akkor a mostaniból kell kihozni a maximumot.Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33025) pető bá' válasza Grózi (#33024) üzenetére


pető bá'
őstag

Jogos - a házcserére én is gondoltam, amikor összeállt a gép, még nem ez a kártya volt benne (2 éve egy Rx480 4GB). Viszont a hűtése elég brutál a 1080-nak, terhelés alatt 50-52 fokon tartja magát, így kompenzálja a ház és a házhűtés gyengeségeit (szerintem). Arra akarok rámutatni, hogy jelenleg sincsenek melegedési problémáim.
De! Ha a Zalman ház fejleszgetésének árából (+ ház eladási értéke) már lehet megfelelő házat venni megfelelő ventikkel, akkor mindenképp megfontolom. (Pont ez az Nzxt h440 jött szembe a nap folyamán, kissé meginogtam, mert nagyon jó ára van, viszont az eleje "zárt", így csak oldalról tud levegőt szívni, de minőségben nyilván köröket ver a Zalmanra.)

Lap manual-jából az adatok:

Árkeret.. Tartós, megbízható (avagy ajánlott) termékekből a legolcsóbb megoldás érdekel - de mondom, ha ez aránytalanul sok, akkor az új ház értelmesebb döntés.. Tehát ha a fenti h440 jó lenne akár a gyári ventikkel, akkor nem kérdés, hogy házcsere.

"... and I hope you have a great day!"

(#33026) Grózi válasza pető bá' (#33025) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A H440 minden téren hatalmas előrelépés,de a gyári ventik abban sem a legjobbak.Lényegesen jobbak mint a Zalman ventijei és szabályozva(nem a gyári hub-n) csendesnek fogod találni a Zalman után.
Ha a manual nem téved,akkor a 4 pines aljzataid hybridek(tud 3 és 4 pint is szabályozni),a cha_fan3-ról pedig 3 pines ventit tudsz.
Ha rákeresel topicban,akkor láthatod hogy nekem is volt H440-nagyon szerettem anno,bár nekem elöl 3 db Lepa Bol.Quiet volt és hátul egy TY-147A.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33027) pető bá' válasza Grózi (#33026) üzenetére


pető bá'
őstag

Tehát a Zalmanba is meg kellene vennem 3-4 ventit 3-4k/db áron, 10-12k-t ráköltve, és lenne egy sz@r házam jó ventikkel; vagy vehetek egy jó házat 22-ért (a zalman elmegy kb. 7-8k körül), tehát lehet egy jó házam 15-ért, egész jó ventikkel, halkabb működéssel..
Ráadásul a h440 ventiket tudom alaplapról vagy VGA-ról vezérelni.

Szerintem meggyőztél egy H440-ről, ha mindent jól értettem :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#33028) Grózi válasza pető bá' (#33027) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Ráadásul a h440 ventiket tudom alaplapról vagy VGA-ról vezérelni."
Alaplapról,vga-ról nem megy.
Viszont minimum 1 Y kábelt kell venned,mert nincs elég aljzatod.És igen,én a házcsere felé tereltelek-hosszabb távon az már egy jó kiindulási alap is lehet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33029) pető bá' válasza Grózi (#33028) üzenetére


pető bá'
őstag

Tényleg, alaplapról :K

Köszönöm a segítséget, éreztem, hogy ideális lenne a házcsere, de nem nagyon akartam meglépni. De ez tényleg egy jó kis ház, olyan jó áron, hogy már meg is rendeltem :R Ha venti csere kerül szóba, akkor majd visszatérek :D

"... and I hope you have a great day!"

(#33030) Grózi válasza pető bá' (#33029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33031) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok.

Adott egy thermaltake urban s31 ház

Ezt szeretném úgy felszerelni a hogy hatékony légszállítás mellett ne legyen túl zajos...

Milyen ventiket ajánlotok?

Előre szeretnék 2db 12-est(PWM) és felülre szintén 2 db 14-es(PWM)...

Néztem a Noiseblockert,de az ára kicsit sok...8500 az 4db-ra vetítve elég sok..
Valami ami ezt megközelíti tudásban,de nem EUs vezetői fizetéshez van méretezve:)?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33032) abridabri válasza Stukker1987 (#33031) üzenetére


abridabri
veterán

2 lehetoseget latok
A : hazcsere valami modernebb darabra .
B : a hazad eleje zart ,minimalis levego jut be akarmit is csinalsz .
Viszont a haz teteje es az alja is racsos +porszuros . Tehat idealis befujo ventit rakni oda.
Fent 1db 14cm a fujjon be friss levegot a Dark Rock 3 elé , alul 1db 12cm venti fujja fel a VGA ra . Hatul 12cm venti kifele dolgozzon. Tapasztalataim szerint ez a leg idealisabb zart elolapos hazaknal.
Es; ha mar a CPU hutod ugyis DR3 en maradnek a 14 -12cm BQ PW2 ventiknel.

(#33033) Grózi válasza Stukker1987 (#33031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kezdésnek ellenőrizted a lapod ventialjzatainak lábkiosztását?
Mert attól,hogy 4 pines az aljzat még nem biztos hogy pwm-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33034) Stukker1987 válasza Grózi (#33033) üzenetére


Stukker1987
senior tag

- 1 x CPU Fan Connector (4-pin)****
- 1 x CPU/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)*****
- 3 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)******

Ezek vannak,most cseréltem alaplapot,még nem vezettem fel az adatim közé....

@abridabri:
Alul most van egy 14-es WingBoost2 és felül is egy(szintén WingBoost2) ami a DarkRock3-ról szívja kifelé a levegőt.

Egyébként mivel a DR3-hoz nem volt alapból AM4 lefogató,azt utólag vettem,ezzel viszont a hűtő iránya fordult és most már a VGA irányából szívja a levegőt.

Elől van még 2 gyári 12-es Thermaltake...ezeket biztosan cserélném...

A legfőbb bajom azzal van hogy a fenti WingBoost2 hangos és az első 2 12-est szeretném hatékonyabbra cserélni

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33035) dqdb válasza Stukker1987 (#33034) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebből sajnos nem derül ki, hogy tényleg PWM-esek-e. 4 pinesnek biztosan 4 pinesek, azonban abból nem következik, hogy PWM-mel szabályozhatóak-e, az a kézikönyvben szereplő lábkiosztásból következik, amit Grózi kért (vagy néha még abból sem, ha újkori ASUS vagy ASRock lapról van szó, ekkor a BIOS-ról is teszünk fel kérdést).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33036) Stukker1987 válasza dqdb (#33035) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A 3 chassis fan asszem PWM-es,a többit nem vágom

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33037) dqdb válasza Stukker1987 (#33036) üzenetére


dqdb
nagyúr

Asszemre nem lehet semmit sem ajánlani. Ha PWM-es a csatlakozó és 3 pines ventilátort ajánlunk, akkor maximumon fog pörögni. Ha nem PWM-es a csatlakozó (csak 4 pines), akkor a PWM-es ventilátor nem fogja szeretni, hogy feszültséggel szabályozzák.

Szóval kellene a lábkiosztás, vagy legalább az alaplap típusa.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33038) Grózi válasza dqdb (#33037) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért ilyenkor elér néha a f@szértirogatokénösszefoglalót érzés...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33039) abdulka1 válasza Stukker1987 (#33036) üzenetére


abdulka1
őstag

Erre kíváncsiak a mesterek. (remélem a profilodban szereplő lapról van szó)
Asrock Z77 Extreme 4

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#33040) Stukker1987 válasza Grózi (#33038) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Azért ne emiatt szokjál rá a Sanax-ra ;)

Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4-em van. Most szereltem be,még nem volt sok időm a gyerek mellett tanulmányozni,munka mellett pedig egyszerűbbnek tűnt kérdezni mint keresni.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33041) abdulka1 válasza Stukker1987 (#33040) üzenetére


abdulka1
őstag

Távol álljon tőlem, nem kioktatni akarlak, de azért(is) van az összefoglaló, hogy pontosan megválaszolható kérdést tudj feltenni.
Én is próbáltam segíteni a megfelelő infót tartalmazó kép feltöltésével a profil infó alapján, de sajna tévesen, mivel, csak a 4. hozzászólásodból derült ki a lapod pontos típusa.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#33042) Stukker1987 válasza abdulka1 (#33041) üzenetére


Stukker1987
senior tag

igazad van és az észérvek mentén le is lehet irni hogy máskor legyek tájékozottabb...én csak azt nem szeretem ha rögtön ilyenekkel jönnek :"Azért ilyenkor elér néha a f@szértirogatokénösszefoglalót érzés..."

holott én alapesetben nagyra értékelem azok munkáját akik írják az összefoglalót vagy tudásukkal mindennap segítik a kérdezőket.

és mondom még 1x az én mulasztásom hogy nem olvastam el a summary-t,de 1:nem volt időm 2: nem gondoltam hogy a pwm-es ventit nem lehet tolni sima 4 tűs csatira

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33043) Grózi válasza Stukker1987 (#33042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne félj emiatt nem szokom rá a Sanaxra,3 topicban vagyok gazda ahol általában napi 5-10 ember teszi fel azokat a kérdéseket amik meg vannak válaszolva az Összefoglalóban-hidd el,lassan nincs kedvem foglalkozni az egésszel...
Szóval légyszíves nézz be először az alaplap manual-janak Internal Connectors fejezetébe és ott megtalálod a ventialjzatok lábkiosztását(segítséget szintén találsz az összefoglalóban-vagy töltsd fel ide a képet) és ha hybridnek hozza az aljzatokat,akkor azért nézz be a biosba hogy van-e váltási lehetőség dc és pwm mód között-ahogy dqdb is írta.
Ha ez megvan,akkor adj meg egy árkeretet és megpróbálunk segíteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33044) Stukker1987 válasza Grózi (#33043) üzenetére


Stukker1987
senior tag

roger that

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33045) mgabi válasza Grózi (#33043) üzenetére


mgabi
senior tag

Nehéz a topikgazdák élete...

[ Szerkesztve ]

(#33046) ates2


ates2
senior tag

lényeges,hogy vizes vga hűtőnél,hogy vannak a csövek? fent v lent vagy mindegy ?

(#33047) FoLey-v válasza ates2 (#33046) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem vagyok vizesmániákus,de képek alapján én inkább az alsóna kadnék igazat,mert jobban szívja be a levegőt.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#33048) ates2 válasza FoLey-v (#33047) üzenetére


ates2
senior tag

buborékok miatt azt írták jobb ha alul vannak a csövek. szóval meg is fordítottam.

[ Szerkesztve ]

(#33049) ates2 válasza Grózi (#33013) üzenetére


ates2
senior tag

Vajon NZXT H500-ba is elfér előre 2db TY-147A ? Illetve felülre :F :U

(#33050) Grózi válasza ates2 (#33049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A képek alapján és a gyártói leírás alapján felül biztosan elfér és szerintem elöl is.Más kérdés,hogy elölről feláldozták a szellőzést a dizájn oltárán-katasztrofális lehet a front intake.
A radi meg úgy jó ha alul vannak a csövek és magasabban van mint a pumpa-így a légbuborékok(hiába zárt rendszer,attól még vannak) megállnak a radi tetején-nem szörcsög a pumpa tőlük legalább.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.