Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) balazska92 válasza Grózi (#19649) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi. Ilyen cpu hűtőm van: Cooler Master hyper tx3 evo, ez van ugye jelenleg az alaplapi cpu csatlakozóba bekötve. Aztán ezen a cpu hűtőn van egy másik venti is, ami csak 3 pines, de rádugtam az egyik alaplapi chassisra. Az alaplapom: asus m5a97 le r2.0. A ház zalman z11 plus. Kaptam hozzá 3 db 12 centis ventit, ebből 2db 3 pines 1 pedig molexes, illetve 2 db 8 centis molexes ventit. Jelenleg úgy néz ki, hogy 120-as venti elől, 120as venti hátul, 120-as venti fent. A 2 db 80-as 1-1 oldalt van. Plusz a cpu azon ugye a hozzávaló 4pines venti, plusz egy 3 pines venti amit már én raktam rá. Van itthon 2db 80-as venti, de ha azt mondod felelsleges ennyi, akkor elhiszem. Azért akarok még egy 120as ventit venni, mert az még beférne mondjuk alulra vagy felülre.

(#19652) balazska92


balazska92
senior tag

Azóta okosodtam nézelődtem, mindegyik alaplapi csatlakozóm pwm-es, és mindegyik 4 tűs ugye. Szerintem úgy kellene, hogy egy 120 4tűs pwm ventit veszek, illetve egy 4pinből 2 4pines csatlakozót csináló kábelt, és erre rá lehetne kötni a mostani proci hűtőmet illetve az új 120as ventit amit vennék. Továbbá olyan kábel ha létezne esetleg, ami az alaplapi 4 pinből csinálna 2 3 pint, akkor a 3 pines ventiket rá lehetne kapcsolni. Illetve a molex ventikkel kellene még valamit kezdeni, hogy ne a tápkábel vezérelje őket, hanem 3 v 4 pin. Remélem jól gondolom, segítsetek légyszi. :)

(#19653) Grózi válasza balazska92 (#19652) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház nem éppen a hűtéséről híres...
Én így csinálnám:
1.Az összes gyári venti mehet apróra,kb. 1K/db árért(annyit se ér véleményem szerint)
2.Előre egy nagy teljesítményű 140-s 4 pin venti(én Akasa Apache-t választanék)
3.Hátulra+felülre 1-1 120-s pwm-s venti(Lepa Bol.Quiet,Akasa Apache esetleg Wing Boost 2)
4. A Hyper TX3 EVO-t cserélném egy combosabb darabra(minimum amin 120-s venti van).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19654) dqdb válasza Grózi (#19653) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem megbeszélésen ülök egész délelőtt, akkor hasonlóan kezdtem volna én is: dobj ki minden ventilátort és vegyél helyette jókat :P

balazska92: mind a 4 ventilátorcsatlakozó hibrid vezérlésre képes, azaz ha BIOS-ban az adott csatlakozóhoz tartozó Q-Fan Control beállítást PWM Mode-ra állítod, akkor 4 pines ventilátorokat tud szabályozni, ha DC Mode-ra, akkor 3 pineseket. De ez nem abból következik, hogy 4 pinesek a csatlakozók, mert abból, hogy 4 pinesek a csatlakozók csak annyi következik, hogy 4 pinesek a csatlakozók.

A 80 mm-eseket felejtsd el, 120 mm mindenhová, és ahová lehet, oda 140 mm-es. A ventilátorok esetében nem a mennyiség számít, hanem a minőség.

illetve egy 4pinből 2 4pines csatlakozót csináló kábelt, és erre rá lehetne kötni a mostani proci hűtőmet illetve az új 120as ventit amit vennék
Ilyen elosztóra azonos modelleket kössél, vagy rendkívül hasonló működési paraméterekkel rendelkezőket.

Továbbá olyan kábel ha létezne esetleg, ami az alaplapi 4 pinből csinálna 2 3 pint, akkor a 3 pines ventiket rá lehetne kapcsolni.
Erre pontosan ugyanolyan kábelt vegyél, mind a 4 pines elosztásához, kompatibilis felülről.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19655) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Cm Trooper oldalára milyen ventiket érdemes venni? piros ledes előnyben!! :Y

Válaszokat előre is köszi! :R

(#19656) balazska92


balazska92
senior tag

Köszönöm a segítséget! Csak 1 db plusz ventit fogok venni a mostaniakon kívül, vagy 120-as vagy 140-es 4pin pwm-est. Az átalakítókhoz, valami nevet, esetleg linket tudnátok mondani? Mert annyi féle fajta van hogy nem teljesen tudok eligazodni rajtuk.

(#19657) Grózi válasza dqdb (#19654) üzenetére


Grózi
Topikgazda

;)
Sage83 Ha 120-s kell akkor Lepa Bol.Quiet 4 pinben vagy Aerocool DS 3 pinben.Más kérdés,hogy oldalra elég felesleges.
balazska92 Egy venti nem venti...És a gyári légkavaróid tényleg ritka pocsék darabok.Viszont ha eladod őket aprón mint javasoltam,akkor olcsón megúszhatod a történetet.
Most akkor végül is milyen elosztót akarsz?Egyébként itt is igaz,hogy olcsót nem szabad,valamely neves gyártó termékei közül válassz.Ha megmondod milyen legyen,linkelek neked.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19658) balazska92


balazska92
senior tag

Rajintek boreas alpha 140 4 pin előre?

(#19659) Sage83 válasza Grózi (#19657) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi.köszi!! :)

A mostani vidi karim eléggé melegszik...és ha oldalról megkínálom egy kis levegővel akkor 5-10 fokot le lehet faragni a mostani értékekből (állítólag) !? :)

(#19660) Grózi válasza balazska92 (#19658) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy...
Mond egy árkeretet vagy használd az összefoglalót.Kerülném most már a felesleges hsz.-eket....
Sage83 Az 5-6 fok elképzelhető ez esetben.Én a Lepa-t választanám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19661) balazska92 válasza Grózi (#19660) üzenetére


balazska92
senior tag

5 ezret szánok maximum a dologra, összesen, tehát legyen benne egy venti illetve az y elosztók, átalakítók stb.

(#19662) Sage83 válasza Grózi (#19660) üzenetére


Sage83
aktív tag

Jaja! nekem is az jön be a kettő közül!! Gondolom csak a merlinhardver-től tudom megrendelni ?

(#19663) Grózi válasza balazska92 (#19661) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az elég kevés,akkor előre javaslom a Thermalright TY-147A-t,feltéve ha befér(mérd meg).
Utoljára megkérdem,hogy akkor pontosan milyen átalakítót-elosztót szeretnél és hány darabot?
Sage83 Van Iponnál is,de több mint 2000FT-vel drágább mint Varázsló... :U
Ha előreutalsz és postapontra kéred,akkor emlékeim szerint 900FT körül van a szállítás Merlinnél.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19664) Sage83 válasza Grózi (#19663) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ok!Akkor megrendelem úgy ! Köszi a segítséget!! :R :R

(#19665) abridabri


abridabri
veterán

Nocsak ,felkerult 2 ajanlott venti is aprora ! (20cm CM - Akasa Viper ) ;]

(#19666) balazska92 válasza Grózi (#19663) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, ez a venti jó lesz. Olyan átalakítót szeretnék ami 4pin alaplapiból 2db 4 pin-t csinál, így erre rá tudnám kötni a cpu hűtőt és az új ventit is, ha ez igy nem jó, akkor az új ventit rádugom valamelyik chassisra. A többi 3 pines ventimet kéne valahogy jobban vezérelni ha lehet, esetleg olyan csatlakozó ha van. Illetve a molex csatlakozós ventiket kéne nem molexesre alakítani.

(#19667) smiti válasza abridabri (#19665) üzenetére


smiti
addikt

Lehetne egy piros Lepa is még... :B :B

(#19668) Grózi válasza abridabri (#19665) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez ugyan engem nem zavar,de ha feltűnik egy modinak akkor kapsz egy figyelmeztetést!
balazska92 [link]
Ez nekem bevált és van minden színben.Viszont csak akkor lesz tökéletes a vezérlés,ha két EGYFORMA ventit teszel rá.Molexes ventihez is létezik biztos átalakító,de a legegyszerűbb ha átforrasztod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19669) balazska92 válasza Grózi (#19668) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszönöm, rendeltem 3db 4pines y elosztót, illetve a venti végülis egy 140es alpenfohn wing boost 2 lett. Járt ma itt egy hozzáértő, azt mondta simán öszeforrasztja nekem a molexeseket hogy pinre köthetőek legyenek. :)

(#19670) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! Szia Grózi!
Mi a véleményetek?
Ott tartok, hogy ma bekerült a helyére a 280 radi!
Van előtte egy méhsejt rács. Ki vágjam, vagy hagyjam a helyén?

(#19671) Grózi válasza Kbhont (#19670) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki volt számolva!!! :D
Elég sűrű az a rács,azt azért én kivágnám,mert sokat fog vissza!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19672) Kbhont válasza Grózi (#19671) üzenetére


Kbhont
senior tag

Már megyek is ki a műhelybe aztán indul a mandula...
Most az a nagy kérdés, hogy létezik-e olyan venti, ami szívásra és tolásra is legalább olyan jó... :DD
Nézegettem ezt az Enermax T.B.Apollish Blue 140 -t!
15dB és 77m3/h tud.
Vagy maradjak a LEPA VORTEX LPVX14P-l?

(#19673) Kbhont válasza Grózi (#19671) üzenetére


Kbhont
senior tag

Kivágva... :D :D :D

(#19674) Grózi válasza Kbhont (#19673) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Látom,már írtam vizes topicban!
A Vortex-t én kerülném,nekem volt és van egy hangja 60-70% körüli tartományban.
Sajnos olyan venti nincs ami ugyanolyan erős lenne pullban mint pushban.Ami a nálam járt ventik közül ebben jeleskedett,az a Viper R volt,viszont annak 120-s furattávja van,hiába 140-s venti.Mondjuk a 140-s Viper nem sokkal maradt el,viszont felül azért mindkettőnek van hangja(mint minden erős ventinek).
Sajnos a 140-s Apache-t e téren nem teszteltem,viszont a lapátkialakításának hála alacsony fordulaton több levegőt mozgat meg mint a Viper,tehát pullban is erősebb lehet alacsony fordulaton.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19675) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Adott a gépem melybe most újítottam hátulra egy Noctua NF-s12A FLX ventit. A cpu hűtőn egy NB Eloop van elől egy Noctua NF-P14FLX. Egy Noctua 4pin Y elosztót használok a 2 noctuához mivel a többi alaplapi csatlakozóm nem szabályozott csak ez a kettő.
Indításkor mindkét Noctua csendben volt most sem zajonganak. Csak azzal nem vagyok tisztában hogy jelen esetben mindkét Noctua szabályzott vagyis szükség esetén majd emeli, vagy tudja majd emelni a fordulatot a gép?
Úgy alapvetően jó ez az Y elosztó dolog az esetemben? Mert nekem a két venti nem egyforma.
Köszi!

(#19676) dqdb válasza Giot (#19675) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amelyik ventilátorhoz 4 kábel megy és/vagy a csatlakozóban 4 láb van, az az aktív szereplője a rendszernek, onnan megy vissza a fordulatszám-információ, amit a vezérléshez felhasznál, és ezen vezérlést mindkét ventilátor megkapja, ahol eggyel kevesebb, az teljesen passzív résztvevője a rendszernek.

Úgy alapvetően jó ez az Y elosztó dolog az esetemben? Mert nekem a két venti nem egyforma.
Nagyon-nagyon nem szerencsés két teljesen eltérő ventilátort egy Y kábelre kötni feszültséggel történő szabályozás esetén (és teúgy szabályozod őket a SYS_FAN1-re csatlakoztatva). Ha a 14 cm-es alapján vezérel a rendszer, akkor kicsit alulvezérli a hűtést, mert a 12 cm-es nem fog annyira pörögni, mint kellene, így a fordulatszám periodikusan emelkedhet-csökkenhet konstans terhelés mellett. Ha a 12 cm-es alapján vezérel, akkor kicsit túlvezérli a hűtést, ekkor a 14 cm-es gyorsabban forog, mint amúgy kellene, és emiatt a itt csökkenés-emelkedés szakaszok jöhetnek konstans terhelés mellett, vagy csak szimplán jobban használódik a 14 cm-es csapágyazása, mint független vezérlésnél tenné. Mindenféleképpen kerüld el, hogy előálljon az az eset, amikor az egyik ventilátor már megáll vagy megállás közeli állapotban van, mert olyan alacsony feszültséget kap, míg a másik még megy, szóval a vezérlést úgy állítsd be, hogy ne engedje túl alacsonyra esni a feszültséget és ezzel együtt a fordulatszámokat. Ez a Noctua adatlapja alapján 750-800 minimumfordulatra lőném én be (csak sajnos ezt az infót az egyik ventilátortól kapod meg, a másikról sejtésed sem lesz).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19677) Giot válasza dqdb (#19676) üzenetére


Giot
addikt

Értem,kösz a részletes választ! Mindkét venti 3pin es, egyik sem pwm szabályzású.
Mindkettő 1200rpm lna900 ulna 700/750.
Ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19678) Grózi válasza Giot (#19677) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb részletesen leírta a lényeget.Én sosem ajánlom két különböző venti egy Y-ra kötését.
Véleményem szerint szerezd be a 140- Noctua párját és a két egyforma ventivel tökéletes lesz a vezérlés!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19679) Kbhont válasza Grózi (#19674) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszönöm szépen!
Következő kérdés merült még fel bennem!
Táp!
Látom a "Hogy néznek ki a gépeink" topikban, hogy sok alsótápos házban ventivel felfelé vannak beépítve a tápok! Én azt gondoltam, hogy azért tették alulra, hogy kinti levegőt szívjon...
Miért rakják be fejtetőn, ami a logika ellen van?
Gondolom erre is van valami magyarázat...?! :U :U

(#19680) Grózi válasza Kbhont (#19679) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,hogy van magyarázat.Valaki elkezdte,a többi meg másolja.Félre ne érts,van olyan kifordított ház ahol ez működik,de egy normál elrendezésű alsótápos háznál ez csak betesz a légáramlásnak és elszívja a vga elöl a levegőt-persze ez csak az én véleményem,ami olyan mint a seggly@k... :DD (mindenkinek van,csak senki se kíváncsi a másikéra)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19681) Giot válasza Grózi (#19678) üzenetére


Giot
addikt

Köszönöm! :)
Lehet majd ráakasztom az lna adaptert.

dqdb: Egyébként egyik sem állt le.

[ Szerkesztve ]

(#19682) Grózi válasza Giot (#19681) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azzal nem leszel előrébb,sőt..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19683) eventus


eventus
veterán

BeQuiet Pure Wings 2 Fans Now Available With PWM [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19684) Grózi válasza eventus (#19683) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ideje volt!Ha a 3 pin-s szintjét tartja(teljesítmény,hang,ár),akkor megvan az egyik legjobb ár/érték arányú ajánlott,4 pin-s venti!
Persze majd kiderül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19685) Televan74


Televan74
nagyúr

Akasa Piranha 120mm jó házhűtésre is? :)

Érdemes lenne lecserélni vele a 120mm Nanoxia DS -ket? :F

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19686) Grafirka


Grafirka
őstag

Milyen programmal lehet ellenorizni a ( 4pin PWM ) ventik sebesseget ?

(#19687) dqdb válasza eventus (#19683) üzenetére


dqdb
nagyúr

Végre leesett nekik, hogy a Pure Rock CPU hűtőhöz már úgyis gyártanak ilyet? :DDD

Grafirka: vagy az alaplapodhoz tartozó gyári alkalmazás (itt a profilt is tudod módosítani), vagy 3rd party ventilátorvezérlő alkalmazás (például SpeedFan) vagy bármely monitorozóprogram (például AIDA64, HWInfo64).

Giot: Egyébként egyik sem állt le.
Akkor örülj neki. Az a legegészségtelenebb szituáció a ventilátorok élettartalmát tekintve, amikor az indulási feszültség környékén billeg a vezérlés. Ez egyforma ventilátoroknál nem fordul elő, de felemásnál simán előfordulhat.

Lehet majd ráakasztom az lna adaptert.
Nem tudom eldönteni, hogy ez a cselekedet lenne-e nagyobb hülyeség, vagy az, hogy gyökeresen különböző ventilátort vettél egy Y kábelre. Nehogy!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19688) Giot válasza dqdb (#19687) üzenetére


Giot
addikt

Félreértesz.
1.Nem az Y kábelhez vettem a ventiket. (Akkor egyformákat veszek, az egyik Noctua dobozban volt így adott volt a lehetőség. Nem tudok hátra is betenni 140mm-est nincs neki hely, elől pedig évek óta ez teljesít szolgálatot, sosem jutott eszembe hogy lecseréljem.)
2.Eszem ágában sincs az Y elosztó után berakni még egy lna adapert, egy másik alaplapi csatlakozót gondoltam használni, amin nincs fordulatszabályzás. (De gondoltam ez azért így természetes nem?)

(#19689) Grózi válasza Televan74 (#19685) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a venti bordára/radira való,lehet nyernél vele 1-2 fokot viszont hangban(nincs ellenállás+a magas fordulat) vesztenél sokat.Én nem cserélném.
Giot Így már rendben van,de ahogy korábban fogalmaztál,abból nekem is az jött le ami dqdb-nak!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19690) balazska92


balazska92
senior tag

Na megjott az alpefonfohn 140es ajanlott venti, 4pin pwm.A kerdesem a kovetkezo: hol lenne ez a legjobb helyen a zalman z11 plus hazban? En alulra gondolnam, mert akkor felfele fujna, es pont kapna belole a vga cpu. Ha elolre rakom, az mar messzebb van, plusz nem is pont a vgara es cpure fuj, mert ezek magasabban vannak.

(#19691) Giot válasza Grózi (#19689) üzenetére


Giot
addikt

Ok tisztáztuk! Köszi a segítséget. Pacsi! :)

(#19692) Grózi válasza balazska92 (#19690) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam már,hogy előre tedd és hátul+felül 1-1 120-s minőségi venti.Abból a házból csodát nem fogsz kihozni,ha ventit raksz bele akkor sem,maximum nagyobb zajt generálsz.A 960 különben sem egy erőgép-kazán,nem szabad melegednie nagyon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19693) Televan74 válasza Grózi (#19689) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszönöm válaszod! :R

Még egy - két kérdés. A alsó 140mm DS venti elkezdett halk kerregő hangot adni.Ami engem zavar. Nem kábelhez ér hozzá,megnéztem. Küldjem vissza garanciába?

Egy Akasa Viper 140mm jó lenne a helyette? :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19694) Tom5


Tom5
addikt

Megjöttek Narnia krónikái! ;] Kicsit kalandosan (hála a futrácégnek :((( ) de ideértek. Holnap ha nyugi lesz be is mókolom őket.

(#19695) Grózi válasza Televan74 (#19693) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az garis csere lesz.Szerinted ha a Piranha-t nem ajánlottam házhűtésre,akkor a még erősebb Viper-t fogom? ;]
Maximum az Apache-t ajánlanám ilyen célra,az is majdnem overkill.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19696) Televan74 válasza Grózi (#19695) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor mond valamit a 140mm DS helyett. Ami jobb.Vagy nincs ilyen? :)

Van még egy 140mm DS.Tegyem be azt és ne szórakoztassalak itt téged. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19697) Grózi válasza Televan74 (#19696) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Apache-t már írtam és ezek még határozottan jobbak-de az árukon is látszik:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 140
Aerocool Dead Silence 140
Be Quiet Shadow Wings 140

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19698) Grafirka válasza Grózi (#19649) üzenetére


Grafirka
őstag

Megerkezett a 2 Nanoxia DS 140 PWM ventilator. Nagyon jol mukodnek.Csendesek es a homersekletek nehany esetben latvanyosan csokkentek. GPU full loadban stabilan 5C huvosebb, viszont az igazi javulas az a HDD-k nel latszik. -10C.
Hogy milyen sebessegen mukodnek azt nem tudom mivel a speed fan furcsa ertekeket mutat. 600 - 2000 kozott ugral ami eleve nem lehet realis mivel max 1400rpm kepesek. Biosban is hasonlo fura RPM et mutat.
Valoszinu szenzor hiba, ha van pontosabb program a monitorozasra megkerlek ird meg. Koszonom a segitseget.

(#19699) Grózi válasza Grafirka (#19698) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált.Milyen márkájú,típusú lapod van?Mert sok fajtához van gyári progi is.
Sajna a speedfan már elég elavult és sok buga van-de lehet szenzor gond is.
HWInfo 64,AIDA kiírja még az épp aktuális fordulatot,

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19700) Televan74 válasza Grózi (#19697) üzenetére


Televan74
nagyúr

Wing-Boost 2 van itthon, akkor kipróbálom azt. Kaptam a Brocken2 -höz. :R

(#19701) Grózi Akkor most elmegyek szerelni! :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.