Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) kornel76


kornel76
aktív tag

Megjött a 2 Apache... mit ne mondjak k jó ventik, semmi hangjuk és játék alatt kb 5-8 celsiust csökkent a hőmérséklet. THX Grózi mester :R .

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#18902) Grózi válasza kornel76 (#18901) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-használd egészséggel!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18903) asdave


asdave
csendes tag

hejhó!

140-es pwm ventiket szeretnék venni, kezdetnek 2db-ot.
amazonról szeretnék rendelni a biztonság és egyszerűség kedvéért. sajnos lokáció miatt az ajánlott ventik kiesnek a szórásból. szimplán nem szállítanak ide. egyedül ezt találtam, de ebben nem vagyok biztos. [link]

erre gondoltam, de szeretnék véleményt kérni, hátha valaki már használt ilyet. [link]

köszönöm előre is. :)

(#18904) polgi803


polgi803
őstag

Grózi

Hát remélem nem kövezel meg, de a végső döntésem Akasa Viper...egyszerűen rákattantam ara lapátformára és színre...nem tudok túllépni rajta...az Aqua-ban itt nálunk is van, nem kell postázni 4300 körül...abból veszek 5-öt, ahogy beszéltük az elhelyezéseket anno... :U :B

[ Szerkesztve ]

(#18905) Grózi válasza asdave (#18903) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindkét venti kiváló.A Noctua 1500 rpm,a BQ 1000 rpm-tehát ha csak a halkság számít akkor a BQ a te választásod.A Noctua kicsit jobb légszállításban és az is nagyon halk.Jó lenne tudni mire akarod használni(házhűtés,borda vagy radi..)
polgi803
Kiváló ventik,bordára tökéletes választás-házhűtésre viszont kicsit overkill.Ha leszabályozva használod őket akkor halkak lesznek,viszont 1000 rpm felett már van hangjuk-igaz nagyon komoly légszállításuk is!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18906) polgi803 válasza Grózi (#18905) üzenetére


polgi803
őstag

Majd csinálok ventiprofilt hozzá a BIOS-ban... :)

(#18907) asdave válasza Grózi (#18905) üzenetére


asdave
csendes tag

köszi a választ.

házhűtésre menne, hang nem igazán számít, inkább a teljesítmény. :)

(#18908) Grózi válasza polgi803 (#18906) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K
asdave Akkor ezek közül a Noctua,bár ez esetben lennének olcsóbb alternatívák is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18909) haxiboy válasza Grózi (#18894) üzenetére


haxiboy
veterán

A wing-boost 2 nagyon csinos. :U A TT riingbe pedíg egyenesen beleszerettem :D
Az akasa mint márka nekem anno az olcsó cpu hűtéseiről ismerős.
Riingre mennyi gari jár? Azt tudom hogy Corsairnál 2 év, Noctuara 5 év

Az lenne a kérdésem hogy a Coolingtechnique youtube csatorna méréseire mennyire lehet alapozni?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18910) joe979


joe979
aktív tag

Jünnek az Nb 140 es kavarok :)

Szissz

(#18911) Grózi válasza haxiboy (#18909) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Akasa nagyon jó minőségi venti terén.A Riing-re 1 év garit adnak.Bármelyikből ha hibás darabot fogsz ki,2 hónapon belül kiderül az esetek 99%-ban.Párszor már leírtam,ha egy gép 24/7-be megy akkor 1 nagyon max.1,5 év után javasolt a ventik cseréje,mert ennyi ídő után azért már romlik a hatásfok-főleg hang terén.
A Coolingtechnique kérdésre válaszolva,attól függően hogy ki szponzorálta őket éppen.. :D
joe979 Ideje volt! A B14-PS-re kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18912) asdave válasza Grózi (#18908) üzenetére


asdave
csendes tag

és mik lennének az alternatívák?
ugyan már megrendeltem őket ( ;] ), de érdekelnének a lehetőségek. jövő héten szabin vagyok és szerteszétszedem a gépet, majd vissza, ezért szerettem volna hardvert itthon tudni.

plusz ugye adott az eladók szűkössége szállítás terén, így a keresztmetszetbe nem mindig esik túl sok lehetőség. :)

[ Szerkesztve ]

(#18913) haxiboy válasza Grózi (#18911) üzenetére


haxiboy
veterán

Nincs valami hasonló YouTube csatorna ahol függetlenül mérnek? Vagy egy nagy egységes táblázat ahol a főbb jellemzők össze vannak szedve?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18914) OceanStorm válasza polgi803 (#18904) üzenetére


OceanStorm
tag

Én radiátorra szereltem fel tegnap kettőt, szerintem is jól néznek ki bár sokat nem fogom látni őket, hangjuk pedig nulla. :)

(#18915) polgi803 válasza OceanStorm (#18914) üzenetére


polgi803
őstag

Azért csinosak... :K Nekem se lesz nagyon látható Corsair Carbide 200R

[ Szerkesztve ]

(#18916) Grózi válasza asdave (#18912) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az összefoglalóban találsz még párat! ;)
haxiboy Ilyenről nem tudok,de kiindulási alapnak a legtöbb jó.Én a saját méréseimnek hiszek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18917) eventus válasza haxiboy (#18913) üzenetére


eventus
veterán

coolingteqnicue

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18918) eventus válasza joe979 (#18910) üzenetére


eventus
veterán

Nem kicsit hiánypótló. Manapság a 14 centis is alap. Emlékszem az első 12 centis ventimre régen, huuu mekkora :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18919) haxiboy válasza eventus (#18917) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is őket néztem de azt mondta Grózi náluk aki tejel jobb minősítést kap.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18920) Grózi válasza haxiboy (#18919) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És ezt tartom is vagy te nem értesz egyet eventus ? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18921) eventus válasza Grózi (#18920) üzenetére


eventus
veterán

Sok videót megnéztem ott és ugyanazon terméket máshol is. Nagy különbségeket nem találtam :N Pl az SP/ AF ventikkel is azt kaptam, amit ott láttam.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18922) joe979


joe979
aktív tag

(#18911) Grózi , (#18918) eventus : Mindenképpen az, meg késtek vele rendesen :) Sebaj, akármilyen jó is lesz, legalább nem kell belőle vennem, most hogy nem olyan rég cseréltem házat ..... :DD

Szissz

(#18923) joe979 válasza eventus (#18921) üzenetére


joe979
aktív tag

Így vagyok az oldallal én is, a zero infinity a noctua reduxhoz képest, hozza ami az oldalon szerepel, de ha ól emlékszem, akkor nincsen nálunk akasa teszt. meg egy komplett összesített táblázat ... az lenne hiánypótló igazán, akkor kiugrana melyik volt PR teszt ....

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#18924) Grózi válasza joe979 (#18923) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És szerinted véletlen,hogy ezek kimaradtak? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18925) joe979 válasza Grózi (#18924) üzenetére


joe979
aktív tag

Nem tippelek, nem ismerem a francia piacot, nálunk sem igazán kapni mindent, ha nem lenne merlin, mi is csak pislognánk rendesen :)

Szissz

(#18926) Ferell84


Ferell84
tag

És ezekről a tesztekről mi a véleményetek?
http://us.hardware.info/reviews/5770/103-12cm-case-fans-review

(#18927) Grózi válasza Ferell84 (#18926) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt már korábban párszor kitárgyaltuk.Részemről sok mindenben egyetértek,de közel se 100%-osan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18928) Ferell84 válasza Grózi (#18927) üzenetére


Ferell84
tag

Rendben köszönöm :) Bocsánat csak nem olvastam annyira vissza :)

(#18929) -Nándesz-

Mitől lehet hogy az új akasa Apache nem megy? pár másodpercenként "rángat" egyet, de ennyi. A bios-ban a pwm normál-ra állítottam a sys fan-nél. Talán nincs elég melege a gépnek? :)

Most procihütőt is cseréltem aztán az elég durván levitte a hőmérsékletet, na meg 30 fok sincs szobában. :DDD

(#18930) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18782) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szia! Még egy kérdésem lenne: Az Aerocool dead silence alkalmas lenne radiátorok hűtésére? Vagy maradjak inkább az Alpenföhn Wing-Boost/vagy az általad javasolt Akasa Apache/Viper-nél? Valami biztos hogy lesz előbb vagy utóbb! :DDD

Visca el Barcelona!

(#18931) Grózi válasza -Nándesz- (#18929) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És a sys_fan-d valóban pwm is?Le ellenőrizted?Tedd át a cpu _fan-ra és ha ott jó,akkor nem a ventivel van gond.
CsigaGyilkosMilyen vastag a radi? A DS házhűtőnek kiváló,de radira már nem annyira.Ha játékvíz radija(25-28mm) akkor felteheted,de az akasa-hoz képest buksz pár fokot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18932) -Nándesz- válasza Grózi (#18931) üzenetére

Ránéztem, cpu fan-on megy a venti, a sys fan-on is megy a ház gyári ventillátora, illetve a korábbi CM jetflo.

A manual szerint a 4 pines sys fan csatlakozó a ground, speed control, sense, és a reserve -ből ( ami nem tudom mit csinál :) ) áll.

[ Szerkesztve ]

(#18933) dqdb válasza -Nándesz- (#18932) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN
1 GND
2 +12V/Speed Control
3 Sense
4 Speed Control

Ez egy valódi 4 pines, PWM-es csatlakozó annyi extrával, hogy képes 3 pines ventilátorokat is szabályozni feszültséggel.

SYS_FAN
1 GND
2 Speed Control
3 Sense
4 Reserve

Ez egy 3 pines csatlakozó 4 pines külsőben. Ha a Reserve alatt a Gigabyte fixen +12 voltot ért, azaz arra kéri a ventilátort, hogy teljes fordulatszámon menjen, akkor 4 pines, PWM-es ventilátort csatlakoztatva tudja azt szabályozni feszültséggel. Ha földet, azaz arra kéri a ventilátort, hogy ne/minimumon menjen, akkor simán előfordulhat az általad vázolt eset.

Ha az utóbbi a probléma, akkor valami olyasmi kábel lehetne a megoldás, amely az első három pint átviszi, míg a negyedik pint egy molex vagy SATA kábel 12 voltjáról veszi. Fogalmam sincsen, hogy ilyen létezik-e gyári megoldásként, vagy forrasztgatni kell hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18934) Grózi válasza dqdb (#18933) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az általad vázolt kábelt azért nem erőltetném,egy kis gebasz és megy az alaplap.Jobban jár ha tesz egy Y kábelt a cpu_fan-ra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18935) dqdb válasza Grózi (#18934) üzenetére


dqdb
nagyúr

A két különböző ventilátor miatt nem akartam javasolni a PWM-re az Y kábelt, de tényleg ezzel járhat a legjobban külső szabályozó nélkül. A javaslatom szerintem nem veszélyes az alaplapra, ellenben se nem szép, se nem jó megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18936) haxiboy


haxiboy
veterán

Kicsit kutakodtam, és nem tudok nyugodni, állandóan a noctuahoz húz a szívem.
Viszont hányás barnák ugyebár, valakinek van tapasztalata a redux szériával? Jónak tűnnek, 6 év garival, és színben is megfelelő lenne.

Nagyon nem tudok dönteni :O

Illetve az industrial is nagyon állat, de gondolom árban is ott van, plusz vízállóság szerintem nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18937) Grózi válasza dqdb (#18935) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha lecseréli a cpu fan-t is Akasa-ra akkor tökéletese lesz,viszont addig is üzemel neki.
Azért írtam azt amit,mert már 2 halott lapot+párat amin "csak" a fan aljzat ment el láttam ilyen külön adom a 12V-t típusú kábelek miatt.Ne kérdezd hogyan,hiszen elméletben nem lehetséges-mégis megkapta valahogy a lap direktbe a 12V-t a ventin keresztül.
haxiboy Leírtam mit javaslok és nem foglak győzködni.A Noctuak is nagyon jó ventik,de szerintem nem érik meg a felárat.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18938) haxiboy válasza Grózi (#18937) üzenetére


haxiboy
veterán

:R csinálok egy listát akkor és mérlegelek :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18939) joe979 válasza haxiboy (#18938) üzenetére


joe979
aktív tag

Helló.
Nekem van használatban Redux ventim : Noctua NF-P14s redux-1200 PWM ... ezt használom jelenleg egy dupla tornyon, piszok halk, sokkal több levegőt mozgat mint amivel kaptam. Csak is akkor vegyél ilyet, ha nagyon efelé hajlasz,és rálátsz a házra és szereted bambulni mi van benne :) .Mert nem éri meg egyszerűen . A sima barna kiadványok jobban megérik TALÁN, az extra kábelek, gumibakok miatt , mert ehhez nem jár semmi sem. Ahogy Grózi is mondta, inkább válassz Akasát, bármelyiket, mert még a Piranha is halkabb mint a Noctua FLX, nem sokkal csak egy árnyalattal, és még több levegőt is mozgat meg valamint szélesebb a felhasználási területe ... De ha az ember kifogja mikor olcsón van az Akasa kb 3,5k a Noctua meg majdnem 6k ......

Szissz

(#18940) dqdb válasza Grózi (#18937) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha lecseréli a cpu fan-t is Akasa-ra akkor tökéletese lesz,viszont addig is üzemel neki.
Így tényleg oké.

Azért írtam azt amit,mert már 2 halott lapot+párat amin "csak" a fan aljzat ment el láttam ilyen külön adom a 12V-t típusú kábelek miatt.Ne kérdezd hogyan,hiszen elméletben nem lehetséges-mégis megkapta valahogy a lap direktbe a 12V-t a ventin keresztül.
Ajjaj, ezt jó tudni, nem gondoltam volna. Ráadásul hülyeséget javasoltam, mert a PWM pinen 5 V megy és nem 12 V :W Bár annyiszor láttam már az elméleti lehetetlent gyakorlatban megvalósulni, hogy már nem csodálkozom semmin sem ...

Az imént B85/H97 mATX lapokat nézegettem, annyi feltételem volt, hogy legyen rajta PWM-es CPUFAN, két vezérelhető SYSFAN házventilátornak, valamint egy vezérelhetetlen PWRFAN (vagy harmadik SYSFAN) a tápegység monitorozására. Ár szerint növekvő sorrendbe rendeztem a kínálat számomra szimpatikus darabjait, nekiálltam a kézikönyveket végignézni, és már a nevében gamer kategóriában kaptam csak meg ezt a tudást. Szégyen, mennyire spórolnak a gyártók ilyen apróságokon :((( Nem akartam Y kábelt, de az lesz a két házventilátor felé, mert az előzetesen megcélzott 20-25e helyett 30e fölé csúsztam ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18941) haxiboy válasza joe979 (#18939) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát ami azt illeti Corsair 750d-m van, bazinagy ablakkal az oldalán, és szeretem bámulni, ezért nem mindegy hogy néz ki :P :P

Most épp láttam hogy a Wing Boost 2 szériából több féle van. És [link] ez valami vadállat :U
Illetve a Nanoxia DX PWM volt még valami piszkosul halk az egyik táblázatban, ráadásul árban sincsenek elszállva, csakhát ez meg zöld. :U
Illetve ha már lehet egy márkától választanám az airflow, és pressure ventiket is, előre 2db pressure kéne mert ott a porszűrő, plusz nincs lyuk a gépház elején. Hátulra/felülre/alulra meg AF.
És ha már ott a lehetőség hogy PWM-et használjak, akkor PWM ventiket keresek főleg, de előfordulhat hogy szeretnék fan controllert a jövőben, azok meg általában nem tudnak pwm-et. :F :F :F

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18942) joe979 válasza haxiboy (#18941) üzenetére


joe979
aktív tag

Ismerős az érzés, ez a baj belátható házakkal, sosem lesz elég jó :) belefutottam én is ezekbe a problémákba, pontról pontra :D

Szissz

(#18943) DPISTI00


DPISTI00
csendes tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mennyire mondható normálisnak az alábbi paraméterek mellett, hogy alaphelyzetben pl. netezés nem, de játszásnál (GTA5) egyből elkezd melegedni a ház? Főleg a tetejét érzem melegebbnek.

ház: COOLERMASTER RC350 ELITE KNIGHT
processzor.: I5-4440 3.10GHz
alaplap: Gigabyte GA-H97M-D3H
videokártya: Geforce GTX 960
tápegység: Chieftec 600W

gyári hűtő van benne

(#18944) Grózi válasza dqdb (#18940) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,lap ügyben szerintem nézd meg aprót-Z97-s deszkát kapsz pár hónaposan,hivatalos garival 20K körül és azoknál minden krítérium teljesül.Vagy Z87-st is nézhetsz,általában a legtöbbnél szintén adottak a feltételek.Személy szerint az Asus lapok AiSuite-ját nagyon szeretem.
haxiboy Csak azt a korszart ne vedd,vagy ne engem szidj.Riing-t nézted?Dizájnos,jó,fan controllerrel vezérelhető-csak van ára.Mondjuk én továbbra is Apache-t választanék..
DPISTI00 Pár minőségi venti+ egy normális cpu hűtő(a gyári egy kalap..) megoldja a problémád.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18945) Grózi válasza dqdb (#18940) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyenem volt,nem rossz kis lap-kicsit alkudnék és 18-19-ért minden feltétel teljesül:[link]
Bocs,neked mAtx kell.. :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18946) haxiboy válasza Grózi (#18944) üzenetére


haxiboy
veterán

Corsairről lemondtam már, tényleg valami minőségibbet szeretnék ha már veszek, ezért nem is sajnálnám a pénzt a noctuara, de ha találok jobbat, márpedig fogok jobbat találni ami tetszik is akkor azt veszem. :K
Előbb utóbb meglesz a jó összeállítás.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18947) eventus válasza haxiboy (#18946) üzenetére


eventus
veterán

Noiseblocker (blacknoise), be quiet, cougar

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18948) haxiboy válasza eventus (#18947) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen ezek a listámon vannak már :R
Noiseblockerekből az Eloop széria lapátformája nyerő nálam, de az inkább statikus nyomás mint airflow.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18949) -Nándesz-

Látom folyt még a diskurzus picit. :)

Tehát akkor nekem egy ilyen kell, ha jól értem Y csatlakozó

(#18950) eventus válasza haxiboy (#18948) üzenetére


eventus
veterán

Csak nyugodtan, jól mennek radihoz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.