Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) patomi


patomi
őstag

Helló urak, ezzel a ventivel van tapasztalata valakinek? Thermalright Ty-149

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#19802) Grózi válasza patomi (#19801) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY-147A alternatívája,kicsit szűkebb(8 mm) és ebből adódóan a légszállítása is valamivel kevesebb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19803) Grafirka válasza patomi (#19801) üzenetére


Grafirka
őstag

Ez radiator ( CPU ) legkavaro ha nem tevedek. A TY-147 verziot hasznalom, nagyon meg vagyok elegedve vele.

(#19804) patomi válasza Grózi (#19802) üzenetére


patomi
őstag

Szűkebb azt, hogy érted? Gyári adatok szerint egyformák, bár légszállításban van különbség. Fordulat, méret ugyan az... TY149, TY147 nem is értem.. egyébként hangra minőségre ok?
Egy AXP200-on lesz (#19803) Grafirka .

Gondoltam, ha AMD, akkor már legyen piros. Meg jönne mellé egy TY-14013R Erről biztosan tudom, hogy nem nagy szám, mert a gyárija is ilyen az AXP200-nak, csak barna. Kis fordulaton viszont ok. A ház elejébe nem fér csak slim 140-es.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#19805) xtevo válasza Grózi (#19789) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi szépen. Akkor a venti vásárlás elnapolva! Spóroltál nekem nem kevés pénzt, köszönöm. :R

(#19806) zolika15


zolika15
tag

Udv mindenkinek.
Adott egy pwm Y eloszto, egyik vegere megy egy pwmes venti a masikra egy sima 3 pin-es, akkor azt is szabalyozza majd, vagy az megy az eredeti fix fordulaton??

Zoli

(#19807) Grafirka válasza zolika15 (#19806) üzenetére


Grafirka
őstag

Y elosztora egyforma ventilator ajanlott. ( azonos rpm, fogyasztas, csatlakozas)

(#19808) zolika15 válasza Grafirka (#19807) üzenetére


zolika15
tag

Ertem, akkor nem is kiserletezem ilyennel. :)

Zoli

(#19809) dqdb válasza zolika15 (#19806) üzenetére


dqdb
nagyúr

Felejtsd el nagyon gyorsan ezt a párosítást, Y kábelre nem szabad nagyon eltérő ventilátorokat tenni. Ha a csatlakozó tényleg PWM-es, akkor vegyél két egyforma PWM-es ventilátort, ha csak fizikailag 4 pines, de bekötését tekintve 3 pines, akkor vegyél két egyforma 3 pines ventilátort.

Az adatlapodon szereplő alaplap kézikönyve alapján csak a CPU_FAN PWM-es, a SYS_FAN egy fizikailag 4 pines, de bekötését tekintve 3 pines csatlakozó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19810) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Nyár vége fele raktam tele a házam ventikkel. Minden jó volt, aztán pár napja észleltem, hogy az előre rakott venti (ledes, Lepa bol.quiet) gép indításánál éppen megmoccan és leáll... Mint, ha meg akadna, de semmi nincs az útjában... Ezt játsza vagy 10 percig, majd elindul és megy simán. Aztán a gép tetején is van 2 db akasa viper, amik meg sem mozdulnak, de azok is elindulnak később...

Mind az alaplapra van kötve. Nem tudom mi lehet velük...

Van ötletetek?

Köszi előre is!

:R

[ Szerkesztve ]

(#19811) inci67


inci67
tag

Helló emberek. Most szereztem 1 új házat, ami használt de, nekem új. Van 2 nagy ventinek hely az oldalsó panelen, meg 1 hátul. A lényen meg méretem és a külső venti csavar méretei 10,5cm -re esnem akkor ebbe mekkora ventit vegyek? A 12cm ventinek mi a felfogató csavar, távolsága?

(#19812) Grafirka válasza inci67 (#19811) üzenetére


Grafirka
őstag

105 mm csavartavolsaga a 120mm ventilatoroknak van.

[ Szerkesztve ]

(#19813) inci67 válasza Grafirka (#19812) üzenetére


inci67
tag

Rendben, köszi, pont meg találtam.

(#19814) inci67


inci67
tag

Itt vannak a méretek, ha valakinek jól jönne.

(#19815) inci67


inci67
tag

(#19816) Grafirka válasza inci67 (#19815) üzenetére


Grafirka
őstag

Ez egy korrekt tablazat, be kene tenni az osszefoglaloba, mert hasznos lehet barmikor.

(#19817) inci67 válasza Grafirka (#19816) üzenetére


inci67
tag

bizony jó, hasznos nagyon, nem tudom, hogy kell oda be tenni, vagy hogy mi az.

(#19818) inci67 válasza inci67 (#19817) üzenetére


inci67
tag

de ha valaki tudja, hogy kell be tenni óda, akkor tegyük persze.

(#19819) Grafirka válasza inci67 (#19818) üzenetére


Grafirka
őstag

A topikgazda tudja.

(#19820) Kbhont válasza Grafirka (#19816) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, hasznos, csak ki kellene egészíteni a nagyobb ventikkel is! :K

(#19821) inci67 válasza Kbhont (#19820) üzenetére


inci67
tag

Írtam a topik gazdának ez ügyben, a nagyobb ventikről nem találtam ilyet.

(#19822) kovin


kovin
újonc

Sziasztok!

Egy Corsair Obsidian 350D házba szeretnék 4 db noctua nf-a14 flx (2 front, 2 top) ventit berakni, de a mobo-n (gigabyte z97mx-gaming 5) ugye csak 2db 3 pines csati van erre a célra. A leírásban az Y, vagy 3-as elosztó kábelt ajánlja, de más fórumokon meg kifejezetten ellenzik. Más megoldás esetleg, vagy nyugodtan csináljam Y-nal?

Köszi

Üdv: K. András

(#19823) dqdb válasza kovin (#19822) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel teljesen egyforma ventilátorokat kötnél rá, és csak kettőt, így mehet. Akkor nem javallott, ha eltérő típusok kerülnének rá, vagy túl sokat szeretnél egy alaplapi csatlakozóra kötni, és sanszos, hogy nem bírna el az áramfelvételükkel.

Az Y egyik ágára eggyel több vezeték megy (harisnyázott esetben a másiknál az egyik pin hiányzik), onnan megy vissza a fordulatszáminfó, és az alaplap ez alapján vezérli mindkettőt (ezért fontos az egyforma típus). Az Y kábel egyetlen hátránya, hogy a másik ágon lévő ventilátor működéséről nincsen semmi visszajelzésed.

Az alaplap kézikönyvében én a PWM-es CPU_FAN mellett négy 3 pines csatlakozót (CPU_OPT, SYS_FAN1/2/3) látok, vagyis a CPU hűtőn kívül adott a négy csatlakozó :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19824) Grafirka válasza Kbhont (#19820) üzenetére


Grafirka
őstag

Kiegesziteskent a 140 mm ventilatorok furat tavolsagai.
hossz tavolsag: 124,5mm , atlo: 176mm

[ Szerkesztve ]

(#19825) Kbhont válasza Grafirka (#19824) üzenetére


Kbhont
senior tag

:K :R

(#19826) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv urak!

Pc házam elejébe cserélnék ventit 14cm méretben.Két fajta érdekel csak.

1:Termalright TY-141

hydro bearing ventillátor(dupla golyóscsapágy).-a lapátprofil széles.

2:Thermalright TY-TY 147A

Enhanced Hyper-Flow Bearing.a lapátprofil egészen más(keskenyebb)

Tehát a két venti teljesen különbözik egymástól.melyik menjen a ház elejébe?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#19827) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Olyat lehet, hogy van egy molex átalakítóm 2 pinről és ebbe beledugnék egy 3 pines Y elosztót? Így a 2 egyforma venti menne egy molexen?

(#19828) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Már egyszer kaptam segítséget egy Bitfenix Prodigy mITX kuckó lehűtéséhez, ám összeszerelés közben ért a "meglepetés" hogy a CPU fan mellett csak 1 system fan aljzat van. Így az eddigi javaslattal ellentétben (1 12cm-es Akasa Apache + 20cm-es CM Megaflow) Y kábellel lenne egy indián elől a felső venti helyen, és egy hátul. Egy WD RED van alul a 3,5-ös helyen, gondolom az nem nagy gond ha nincs közvetlen, csak közvetett hűtése. Mi a véleményetek, így hűvösen tudnám tartani a rendszerem?

A teljes konfig megtekinthető az adatlapomon.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#19829) inci67


inci67
tag

Helló emberek, az lenne a kérdésem, vettem 1 új házat. most nézegetem a ventiket. a kérdés ha a molex csatist veszek, akkor mekkora fordulaton megy a venti max-min- vagy valahol közepesen. és ha 4 pinest veszek ami az alaplapomon van, ha jól láttam van 1 a procinak meg azon kívűl még 3 van (asus m5a970 evo r2) na ha olyat veszek ami 4 pines, akkor a gép autómatikussan kezeli a ventik fordulatszámát bios meg egyéb beállítása nélkül. meg ha alaplapról megy van valami 1 szerű program amin tudom kézin is kezelni??

(#19830) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Kéne nekem egy 80-as slim, PWM-es (3 pin-es is jó) venti az alaplap tálca hátuljára. Az alaplap hátsó/alsó felén hűtené a VRM részt. Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19831) Kbhont


Kbhont
senior tag

Vágj nagyobb lukat és rakj 120-t!
Én is most vágtam ki pár hete és egy Scythe Slip Stream Slim 1200 raktam most be ideiglenesen, de meglepően halk! 800 megy most, de egyáltalán semmi hangja...

(#19832) rup1u5 válasza Kbhont (#19831) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt nekem írtad?
Jó ötlet! :K
Már amúgy is rommá van vágva szerencsétlen CM690.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19833) Kbhont válasza rup1u5 (#19832) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Igen, Neked!
Én is először 80-as lukat vágtam, aztán megnöveltem 120-ra.
Most a lap alá szorult meleg se áll ott meg, hanem szép lassan és némán suhan ki a házból!

(#19834) abridabri


abridabri
veterán

Valakinek van masodik 20 as venti NZXT Phantom ( sima phantom ) hazban ? Szetmegy a fejem mar napok ota keresem mi lenne bele kompatibilis , de kb semmi , csak a gyari NZXT fan , azt meg mar sehol se kapni.
193 mm es a hely benne , nem 200.
Aki mar rakorr bele ventit elarulhatna mi megy bele .

(#19835) Grózi válasza rup1u5 (#19830) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1 a nagyobb kivágásra!A 80-s slim ventik nem sokat érnek,kivéve ha zajkeltés a cél...
Elnézést mindenkitől,mostanában nem sok időm van.Igyekszem ezentúl válaszolni minden kérdésre!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19836) inci67


inci67
tag

Helló emberek, az lenne a kérdésem, vettem 1 új házat. most nézegetem a ventiket. a kérdés ha a molex csatist veszek, akkor mekkora fordulaton megy a venti max-min- vagy valahol közepesen. és ha 4 pinest veszek ami az alaplapomon van, ha jól láttam van 1 a procinak meg azon kívűl még 3 van (asus m5a970 evo r2) na ha olyat veszek ami 4 pines, akkor a gép autómatikussan kezeli a ventik fordulatszámát bios meg egyéb beállítása nélkül. meg ha alaplapról megy van valami 1 szerű program amin tudom kézin is kezelni??

(#19837) Grózi válasza inci67 (#19836) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Molex-re kötve a ventik maximális fordulaton mennek-tehát nem tudod őket szabályozni.Ha lapra kötöd akkor igen,a bios-ban tudod hőfok függvényében szabályozni és/vagy a gyártói oldalról letöltöd az ASUS AI Suite II V2 progit-ezzel windowson belül tudod(ezt én jobban szeretem,okos kis progi).
Viszont a lapodon csak a cpu_fan aljzat pwm-s,a 3 db cha_fan aljzat hiába 4 pin-s,az nem az.Tehát 3 pin-s ventik között nézelődj,találsz az Összefoglalóban-vagy ha mondasz egy árkeretet,akkor segítek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19838) inci67 válasza Grózi (#19837) üzenetére


inci67
tag

Ok, köszi. Még képlékeny a dolog, most persze nincsen olyan meleg, de a közeljövőben mindenképpen rakok bele. :R

(#19839) karis válasza Grózi (#19837) üzenetére


karis
tag

Hali!

Fel akartam rakni ezt az ASUS AI Suite II V2 programot, de mindig valamilyen hibát ír ki, és hogy nem támogatott model. Ez csak Asus laposoknak jó program?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#19840) inci67 válasza Grózi (#19837) üzenetére


inci67
tag

Helló, meg néztem nekem, 4 tűs a ventik csatlakozója az alaplapon. Az oldalon is utána néztem.

https://www.asus.com/hu/Motherboards/M5A97_EVO_R20/specifications/

Internal I/O Ports

1 db USB 3.0 csatlakozó további 2 USB 3.0 port használatához (19 tűs)
3 db USB 2.0 csatlakozó további 6 USB 2.0 port használatához
1 db TPM csatlakozó
1 db COM csatlakozó
6 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó
1 db IEEE 1394a csatlakozó
1 db CPU-ventilátor csatlakozó (1 db 4 tűs)
3 db házventilátor-csatlakozó (3 db 4 tűs)

A vetinek pedig erre gondoltam, mert nem akarok 10 ezreket vetire költeni.

Arctic F12 PWM PST 120mm ventilátor

Anyag: Műanyag
Csapágy típus: Folyadék
Csatlakozó: 4 pin
Fordulatszám (rpm): 1350
LED világítás: Nincs
Légszállítás (CFM): 74
Méret (mm): 120
Szín: Fekete/Fehér
Zajszint (dB): 22,5 -- Ára 1300FT. A légszállítás igen jó, sok modellt néztem meg. A zajszint is jó.

https://www.pcx.hu/termek/arctic-f12-pwm-pst-120mm-ventil-tor-622360

(#19841) dqdb válasza inci67 (#19840) üzenetére


dqdb
nagyúr

Helló, meg néztem nekem, 4 tűs a ventik csatlakozója az alaplapon. Az oldalon is utána néztem.
Olvasd el még egyszer azt, amit Grózi írt:

"Viszont a lapodon csak a cpu_fan aljzat pwm-s,a 3 db cha_fan aljzat hiába 4 pin-s,az nem az."

Majd nézd meg a kézikönyvben a csatlakozók lábkiosztását, és nézd meg az erről szóló részt a téma-összefoglalóban, és rájössz, hogy Grózi jót írt, és te voltál rettenetesen felületes, és neked 3 pines ventilátor kell. Majd keress rá a topikban az Arcticokról alkotott véleményeknek, és rájössz, hogy neked Be Quiet Pure Wings 2 kell, mert az amellett, hogy jó, alig vagy nem is drágább, mint sok, csak a vélt hírnevéből megélő gyártó terméke.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19842) inci67 válasza dqdb (#19841) üzenetére


inci67
tag

rá néznél, nekem köszi.

(#19843) inci67


inci67
tag

Megtudnátok mondani, mi a különbség a 2 venti között.

https://www.pcx.hu/termek/arctic-f12-12cm-ventil-tor-51360

https://www.pcx.hu/termek/arctic-f12-tc-12cm-ventil-tor-58324

Köszi, és akkor nekem ez jó??????

(#19844) dqdb válasza inci67 (#19842) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már megnéztem a hozzászólásom előtt, ahogyan Grózi is megnézte az övé előtt, és ahogyan mindketten írtuk korábban, a három SYSFAN csak fizikai kialakítását tekintve 4 pines, a bekötését nézve 3 pines, azaz ilyen ventilátort kell rá venned.

Köszi, és akkor nekem ez jó??????
Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy ezt rá tudod-e dugni az alaplapra, és működni fog-e a szabályozás vele, akkor a válasz igen. Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy ezt rá akarod-e dugni az alaplapra, akkor a válasz határozott nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19845) inci67 válasza dqdb (#19844) üzenetére


inci67
tag

rendben, köszönöm az eszedet. :R

(#19846) Grózi válasza karis (#19839) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen ez csak Asus lapokkal működik!
inci67Igen,én is vettem a fáradtságot és megnéztem az aljzatkiosztásod mielőtt írtam-ezért írtam azt amit.dqdb se véletlenül írta azt amit,az Arctic ventiket kifejezetten nem ajánlom-kb. ezerszer leírtam.
És az egyik legjobb 3 pin-s ventit ajánlotta a BeQuiet Pure Wings2 személyében.Ár/érték arányban(2400FT) verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19847) inci67 válasza Grózi (#19846) üzenetére


inci67
tag

Helló, köszi neked is csak, nem értettem. A ventit meg eldöntöttem ezt választom, ez még belefér a keretembe. 1500Ft ra határoztam meg.

Xigmatek XOF-F1254 CFS-OXGKS-WU4 120mm ventilátor

Anyag: Műanyag
Csapágy típus: Folyadék
Csatlakozó: 3 pin
Fordulatszám (rpm): 1400
LED világítás: Nincs
Légszállítás (CFM): 53,34
Méret (mm): 120
Szín: Fekete/Piros
Zajszint (dB): 14

Ára most a PCX-ben 1500Ft máshol 1700-1800Ft

https://www.pcx.hu/termek/xigmatek-xof-f1254-cfs-oxgks-wu4-120mm-ventil-tor-738046

(#19848) dqdb válasza inci67 (#19847) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hülye kérdés: miért jössz tanácsot kérni egy topikba azért, hogy utána a kapott ajánlásokat látványosan semmisnek vedd? Tényleg nem értem :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19849) inci67 válasza dqdb (#19848) üzenetére


inci67
tag

Te félre értetted, én nem kérdtem, hogy nézzen vagy ajánljon nekem ventit, sem pedig árat nem határoztam meg, evvel kapcsolatban.

(#19850) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Egy Cooler Master Silencio 652S házam van 7 db 12 centis ventillátor befogadó képességgel. Namármost nekem csak 6 van, és szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy az alább felvázolt két lehetőség közül melyik "hasznosabb". Tekintsünk el attól a triviális harmadik megoldástól, hogy fillérekért veszek egy 7. ventillátort, és meg van oldva a probléma. A kék szín a friss levegőt beszívó, a piros az "elhasznált" levegőt kifújó ventillátor:

1.

2.

Az első variációnál gondolom fontos megjegyezni, hogy ilyenkor a középső rács nincs benn a házban, így szabadabban tud áramlani a levegő.
Szóval szerintetek melyik megoldást érdemes használnom?
Előre is köszi,

hazazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.