Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Grózi válasza ThePoweR (#19350) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi gond és szívesen.Ha elakadsz valamivel a lap beállításai közt,csak írjál és ha tudok segítek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19352) TeeJay válasza Grózi (#19349) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
a könyv ezt írja
ezek alapján nem tudom a SYSFAN1-2-3 hogy tudja szabályozni a rá kötött ventit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19353) sanyek2


sanyek2
senior tag

Grózi, megjöttem a vízhűtéses topikból

A ventik gyáriak, 4-tűsek.
Figyelek ;) :P

(#19354) dqdb válasza sanyek2 (#19353) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy alaplaptípus nem ártana azzal az információval kiegészítve, hogy melyik csatlakozókat használod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19355) sanyek2 válasza dqdb (#19354) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem gondoltam hogy számít, bár a Corsair programját elnézve tényleg nem árt.
Hiába próbáltam levenni a fordulatszámot, 2356-nál lejjebb nem engedi.

Asrock Z87 Extreme4
A H100i pumpáján a jobb oldali foglalatjába csatlakozik a két venti.
A rendszer állítja a hőfokhoz.
Remélem nem csak az UEFI-ben állítható.

(#19356) TeeJay válasza TeeJay (#19352) üzenetére


TeeJay
félisten

tárgytalan
Gigabyte windows programot felraktam, kalibrálta is az összes ventit és nagyon jól lehet szabályozni hőfok alapján plusz manuálisan is.
szóval a CPUFAN és a SYSFAN1-2-3 is

már azt hittem vennem kell szabályzót de így le van tudva és mindenről van fordulatszám kijelzés is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19357) Grózi válasza sanyek2 (#19355) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári ventiket én a helyedben cserélném Akasa Apache-kra mondjuk-a gyári Korszar ventiknek már alapjáraton is van egy jellegzetes motorhangjuk.Ha cserélted őket-ha nem,ne a pumpára kösd,hanem a lapra.
Így tudod szoftveresen(FANtastic tunning a gyári progi neve,ha jól emlékszem) hőfok függvényében szabályozni,vagy megállítani is akár Windows alatt.
TeeJay Akkor tudja feszültség alapon is szabályozni a ventiket,mindegy hogy 3 vagy 4 pin.Viszont ha furcsa motorhangra leszel figyelmes a ventiknél akkor ne csodálkozz-nem mindig fordul elő,de sokszor igen ha pwm-s ventit fesszel szabályzol.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19358) sanyek2 válasza Grózi (#19357) üzenetére


sanyek2
senior tag

Rá is álltam! :)

Épp az összefoglalót olvastam, és nem látok egy NZXT ventit sem semelyik listán.
Mi ennek az oka?

(#19359) Grózi válasza sanyek2 (#19358) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az hogy egyik sem ajánlott. :D
Mindegyik túlárazott és sajnos hangos is általában.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19360) sanyek2 válasza Grózi (#19359) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nekem 4 is szolgálatot teljesít a házamban, és ennél csendesebb még nem volt a gépem. No mindegy.

A progi amit mondtál az integrálódott az A-Tuning progiba.
Meglesem az ajánlott ventit is.

(#19361) Grózi válasza sanyek2 (#19360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hang relatív dolog,mindenki más mértékben reagál rá.Én biztos már kikötöttem volna őket.. ;] (pontos típus egyébként?)
Mindenesetre ha azt halknak találod,akkor az ajánlott ventiket hallani se fogod.A kompakt radijára az Apache Black-t ajánlom,ha házhűtésre s kéne akkor jelezd és ajánlok arra is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19362) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan 8 vagy 9 centis ventit ajánlani, amit ha molexel közvetlen a tápra (tehát mindig maxon megy) csatlakoztatva is halk?

A videókártya hátulját szeretném megtámogatni, és felfele fújna.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19363) sanyek2 válasza Grózi (#19361) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ebből van 2, ebből egy, meg egy alap 120-as.
Van további kettő alap 120-as az oldallapra, de azt nem használom, így az is használaton kívül van.
Viszont ajánlhatnál nekem, egy olyan 230-as ventit, ami tényleg 230-as.

(#19364) Grózi válasza watador600 (#19362) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep silence 80 és 92 mm,Coolink swif2-920 92mm 1100 rpm és esetleg Be Quiet Pure wings 2 92mm
sanyek2 Hát pedig ezek nem épp halkak.Nagy méretben nálam továbbra is a Coolermaster MegaFlow Silent a befutó-viszont ez 200 mm.(nem sokat számít)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19365) sanyek2 válasza Grózi (#19364) üzenetére


sanyek2
senior tag

Processzorra való tekintettel nagy légszállítású venti kelene, és ha már veszek, akkor kéne hogy passzoljon a fekete-fehér konfigomhoz

A 230-as az oldallapra menne, de ha nincs piacon akkor nem fontos

Arra gondoltam fehér keretben fekete venti, és nem kell hogy világítson, de az mégjobb lehhe, ha fehér keretben átlátszó verni ami kéken van megvilágítva.
Feltéve hogy létezik ilyen xD

(#19366) abridabri válasza sanyek2 (#19365) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is ilyen Phantom hazam volt ,sok tesztelgetes utan ugy lettek a legjobb hoofokok ,hogy az elso ventit kivettem ( a hdd keret miatt alig fuj be a hazba levegot ) . Olalt lent volt 2 venti , es a HDD keret oldalara raktam szivacsot (igy keresztbe fujta a meleget a hazon ) A masik venti meg csak friss levegot nyomott igy a hazba . +a hatso oldallapot is beszivacsoztam a masodik ventivel szemben , hogy ne menjen ki a levego.

A haz aljabol 14cm-es venti pedig felkerult a 5,25os helyekre kabelkotegelovel .

[ Szerkesztve ]

(#19367) bul07


bul07
nagyúr

Ebből a választékból 2500-2700Ft-ig melyik 12cm-es házhűtőt ajánlanátok
Arctic F12 PWM CO 12cm gondoltam én

Olyan helyről kellene rendelnem ahol nincs szállítási díj mert ilyen kis tételnél az sok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19368) sanyek2 válasza abridabri (#19366) üzenetére


sanyek2
senior tag

Úgy nem próbáltad hogy a 14cm-es első venti és a vinyók után döntötten a VGA-ra fújatod a levegőt egy 120-assal? Ha csak alulról szív, nincs elég nagy légszállítása. Azok a rácsok és az alacsony talpazat nem elegendőek egy 120-ashoz.
Nekem eddig úgy volt kellemes a videókarinak. A CPU nem túl izzadós, i5 4670K alapon 36 fokon hűsöl.
Ha a két 200-as ventit a tetején maxra állítom, akkor még kellemesebb a helyzet.
Arra gondoltam megfordítom a hátsó 120-ast, hogy befele fújjon. Ha oldallap van fent, akkor kell a hátramenet, de ha nincs akkor nem. Kifele sokkal több levegő áramlik, mint befele, így indokolt is.

(#19369) abridabri válasza sanyek2 (#19368) üzenetére


abridabri
veterán

Ugy nem probaltam ,gondolvan hogy a vinyo altal termelt meleget fujna tovabb a vgara es az nem lenne hatekony . De ez csak elmelet , mar nem is fogom tudni kiprobalni ,mert lecsereltem a hazat. A Phantom ment csaladi netezos gepnek :P

(#19370) Grózi válasza sanyek2 (#19365) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem fog összejönni.Ami fekete-fehér és ajánlott,az a TY-147A-feltéve ha elfér.Kék led-sben a Lepa Bol.Quiet kiváló,de az fekete.A radira vagy ezt vagy Akasa Apache Black-t választanám.Az oldallapra felesleges a nagy venti.
bul07 Az a baj,hogy itt(edigital) minőségi venti szinte nincs is.Az Arctic finoman szólva se minőségi,viszont ha ragaszkodsz a helyhez akkor a legkisebb rossz elvén maradj annál.Én inkább fizetnék szállítást mint hogy innen vegyek egy B kategóriás ventit.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19371) abridabri válasza Grózi (#19370) üzenetére


abridabri
veterán

Esetleg a helyi szamtech bolt .Legalabbis nalunk ,ha kinezek valamit ami nincs naluk ,akkor is 10/7 bolt beszerzi ,es nincs szallitasi dij .Csak el kell ballagni erte, ha megjon.

(#19372) sanyek2 válasza Grózi (#19370) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az ár nem probléma. ;)
Gondolkozhatsz nagyban is.

(#19373) Dav123


Dav123
tag

[link] Róla mi a véleményetek? Z3 Plusba keresek ventiket, előre kettő fentre kettő egy pedig hátulra.

(#19374) Grózi válasza abridabri (#19371) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem rossz ötlet.
sanyek2 Akkor még a Thermaltake Riing kék led-s változata jöhet szóba+ a NoiseBlocker eLoop B12-na az kiváló.Sajna fekete-fehér jó ventiből kevés van.
Dav123 Felejtsd el,mutatós viszont nem épp csendes darab.Ha led-s kell akkor a Lep Bol.Quiet kiváló.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19375) Grózi válasza sanyek2 (#19372) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit még kifelejtettem:
Alpenföhn Wing-Boost 2 Snow White Plus 120
Alpenföhn Wing-Boost 120 Black & White Plus

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19376) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok, és néhány alaplapot kinéztem magamnak. Ami a legjobban tetszik:
Gigabyte GA-Z170-HD3P
Esetleg ez is jó lehet:
Gigabyte GA-H170-D3HP

Az lenne a kérdésem, hogy jól látom, hogy ezek az alaplapok nem tudnak PWM-es szabályozást a házventiknél?
Illetve az Asus H170 PRO GAMING, és az Asrock Z170 Extreme4+ tud PWM-es szabályzást?
Több kritériumnak is csak a fent említett Gigabyte alaplapok feleltek meg, ezért legszívesebben közülük választanék. Ami megfelel minden kritériumnak, azok már 40k fölött vannak, és annyit nem szívesen költenék az alaplapra. Kérdés, hogy a Gigabyte alaplapok tényleg nem tudnak PWM-es szabályozást? Illetve van gyakorlati haszna a PWM-nek a feszültség alapúval szemben?
A választott gépházam valószínűleg Corsair 200R/300R lesz, és első körben a gyári ventiket használnám, ha nem túl hangosak. (Van egy olyan sejtésem, hogy ezek a gyári ventik úgysem tudnak PWM-et. :) )
Köszi a választ!

(#19377) dqdb válasza pete_21 (#19376) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy jól látom, hogy ezek az alaplapok nem tudnak PWM-es szabályozást a házventiknél?
Jól. A kettő közül a D3HP a feszültséggel szabályozható CPU_OPT mellett annyival nyújt többet, hogy annál a SYS_FAN3 szintén szabályozható feszültséggel, míg a másiknál csak az első kettő.

Az Asus a BIOS leírás alapján hibrid szabályozásra képes a CHA_FAN csatlakozókon (BIOS-ban tudsz a PWM és DC mód között váltani), a csatlakozók lábkiosztásánál persze mást írnak.

Az ASRock az összes csatlakozóját hibrid szabályozásra képes.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19378) sanyek2 válasza Grózi (#19375) üzenetére


sanyek2
senior tag

A Be Quiet Pure wings 2 és a TT közt vacilálok. Utóbbit nem csípem mert 2x is átvertek. Lehet hogy a Be Quiet lesz a győztes.

(#19379) Grózi válasza pete_21 (#19376) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első körben jelezném,hogy mivel rengeteg gépet raktam össze 200/300R-ben,a gyári ventik 3 pin-k és átkozottul idegesítő motorhangjuk van+nem is halkak.
A Giga lapokról én lebeszélnélek,Asus-t vagy Msi-t válassz.Az Asrock nem rossz,de a mai napig rengeteg usb vezérlő gonddal rendelkező darab van(időszakosan nem érzékeli a rákötött dolgokat-nem épp kellemes).
A pwm csak egy dolog,te tudod mi kell még neked.Nem tudom milyen cpu-t akarsz,de a helyedben átgondolnám hogy esetleg nem-e jönnél ki jobban egy Z97+4690/4790K+DDR3 kombóval.A különbség minimális.
Mindenesetre a H170 PRO GAMING összes fan aljzata képes pwm és feszültség alapú szabályozásra(utánanéztem)+ ott az AiSuite 3 progival amivel úgy állítod a ventiket ahogy akarod-akár ki is tudod őket kapcsolni.
sanyek2 A Be Quiet Pure wings 2 nagyon jó venti,viszont nem fehér :D és házhűtésre ajánlom csak,a radira nem jó.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19380) pete_21 válasza dqdb (#19377) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!
Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, és a lábkiosztásnál minden gyártó máshogy nevezi az egyes tűket, de az nekem is feltűnt, hogy az Asus tűkiosztásából az jön le, hogy nem PWM-es, de a leírás szerint pedig tud PWM-et is.

(#19379) Grózi: Neked is köszönöm a választ!
Ezek szerint a gyári ventiket cserélni kell majd. :/ Sokan írják, hogy nem hangosak, de akkor mégis. Ki mihez van szokva. :)
Gigát miért nem ajánlod? Rossz tapasztalatok?
Én az Asrockot próbálnám elkerülni, nem hallottam róla jókat. Gigáról, MSI-ről és Asusról már jobbakat hallottam. (persze tudom, hogy nem a márka a lényeg, hanem a márka+adott típus)
Hosszabb távra szeretnék gépet venni (most egy Core 2 Duo E8400-am van, a megjelenésétől kezdve), így Skylake+DDR4-ben gondolkodom.
Azt nem tudom, hogy szükségem van-e PWM-re. :) Ha PWM nélkül is meg tudom oldani, hogy megfelelő legyen a hűtés, és ne legyen hangos a gép, akkor elvagyok feszültség alapú szabályozással is. :)
i5-6500 a kiszemelt CPU. Az Asus H170 Pro Gaming tetszik, viszont nincs benne PCI foglalat. Van nekem egy Audigy 4 kártyám, amivel nagyon meg vagyok elégedve, és mindenhol azt olvasom, hogy az integrált audiok hatalmas visszalépésnek számítanak ehhez képest.
Tudsz valami jó alaplapot ajánlani?
Amik fontosak lennének:
-ATX méret
-PCI foglalat, hogy a hangkártyát tudjam használni
-legyen rajta USB 3.1 port (és Type C is jó lenne a jövőre nézve :) )
-lehetőleg 40k alatt legyen.

Mit ajánlasz, ami jó választás lehet?
Köszönöm a segítséget még egyszer!

(#19381) dqdb válasza pete_21 (#19380) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt nem tudom, hogy szükségem van-e PWM-re.
Mivel az összes általad nézett alaplap képes feszültség alapú szabályozásra, ezért nincsen, így jóval nagyobb választék lesz elérhető ventilátorokból, és adott modellek is olcsóbbak 3 pines változatban.

Van nekem egy Audigy 4 kártyám, amivel nagyon meg vagyok elégedve, és mindenhol azt olvasom, hogy az integrált audiok hatalmas visszalépésnek számítanak ehhez képest.
Skylake esetében a PCI már nincsen a chipset szintjén támogatva, csak külső chippel oldható meg, ezért van kevés alaplapon (ha van egyáltalán, nem kerestem rá). Emellett a Sound Blaster sem a hosszú drivertámogatás mintapéldája, így már középtávon is jobban jársz, ha minél előbb váltasz valami PCIe vagy USB megoldásra. Alternatívaként vannak olyan alaplapok (jellemzően gamer címkével), ahol a audiórészen "csak" spóroltak és nem extrém spórolást hajtottak végre, így jelentősen javult a hangminőségük, és a komolyabb erősítőrész miatt képesek nagyobb impedanciás fejhallgatók meghajtására is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19382) Tomdriver válasza Grózi (#19379) üzenetére


Tomdriver
őstag

...ott az AiSuite 3 progival amivel úgy állítod a ventiket ahogy akarod...

Ez a progi működik Z97es lapokkal is, vagy esetleg van más hasonló?

MSI Z97 MPover laphoz keresnék venti szabályzó programot .
A ventillátor vezérlés kiosztása a rajzon található.

Jelenleg a CPU-FAN1-en van a CPU vízhűtés pumpája, a CPU-FAN2-n meg a radiátor hűtés ventillátorai. Ezeket nem tudom biosból vezérelni most.

A házventik (2 elől, 1 hátul) SYSFAN tűkre vannak kötve, de jó lenne ezeket is vezérelni úgy, hogy ne kelljen mindég a biosba lépkednem, netán ha le akarom kapcsolni őket.
Mi a javaslatod?

(#19383) dqdb válasza Tomdriver (#19382) üzenetére


dqdb
nagyúr

MSI Z97 MPover laphoz keresnék venti szabályzó programot .
Innen töltsd le a Command Centert.

netán ha le akarom kapcsolni őket
Ezt lehet, hogy nem a Command Centerben találod, hanem az Eco Center néven futó programban, itt említik, saját tapasztalat hiányában többet nem tudok róla.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19384) Grózi válasza pete_21 (#19380) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lap ügyben meg van a megfelelő topic,ott tudnak neked segíteni.A Giga-val személy szerint több negatív tapasztalatom volt.dqdb gondolataival hangkártya és venti ügyben is egyetértek.
Tomdriver Sajna csak Asus lapokkal működik.Az általam ismert legjobb szoftveres ventivezérlő.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19385) Tomdriver válasza dqdb (#19383) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, megpróbálom! :R

(#19386) watador600 válasza Tomdriver (#19385) üzenetére


watador600
senior tag

Eco-s progival kitudod kapcsolni a ventiket! :R Próbáltam, működik.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19387) Tomdriver válasza watador600 (#19386) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, már működik is! :C

(#19388) bul07 válasza Grózi (#19370) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy 3éve nyúzok két Arctic F12 PWM-et olyan 750-800fordulatig semmi hangja nem volt, bár most már az egyik 650fordulatól olyan ropogó hangot ad
De jól bírta 1400Ft-ért

De most hogy cseréltem a fél gépemet(1151 foglalatra váltottam), kevésnek bizonyul a 2házhűtő
Érdekes mert jó 10fokkal melegebb a vga-m mint régen volt, 69-70fokra felmegy,és a HDD is karcolja a 40 fokot, nyáron nem is tudom mi lesz :)

Gondoltam cserélem a ropogót meg még teszek egyet pluszba ami a gép oldal burkolatán helyezném el hogy fúja a vga-ra
Elöl oldat be hátul a processzor magasságában meg egy ki

Néztem még a
Coolink SWIF2-120P
De nekem a kezdő 800fordulat nagyon sok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19389) pete_21 válasza dqdb (#19381) üzenetére


pete_21
addikt

(#19381) dqdb és (#19384) Grózi: Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Tehát akkor PWM nélkül, "csak" fesz alapú szabályozással is lesz jó hűtésem csendes működés mellett. Ez nem csak PWM-mel érhető el ezek szerint. :)
Az alaplapos topikban kezdtem a kérdezősködést néhány hete, és az igényeim alapján a Gigabyte GA-Z170-HD3P-t ajánlották, ez tűnt a legjobb választásnak. Ezen van PCI, és minden igényemet kielégíti (csak a PWM szabályozást nem, de ha azt mondjátok, hogy nem vesztek vele sokat, akkor nem gond). A hangkártyámat azért szeretném használni, mert igazából teljesen meg vagyok vele elégedve, és tényleg hallhatóan jobb a hangja, mint az integráltaknak (amikor megvettem a jelenlegi gépem, én is tettem egy próbát az integrálttal, és ég és föld a különbség. Persze azóta eltelt pár év, de ahogy hallom, nem sokat javultak a Realtek chipek minősége). A Creative tényleg nem a hosszú drivertámogatásról híres, de szerencsére évek óta van egy lelkes fejlesztő (Daniel K), aki kicsit módosítja a Creative programcsomagját, és a mai napig tökéletesen működik az Audigy 4 Windows 10-en is. Ráadásul friss drivert integrál a csomagba, tehát még naprakész is az illesztőcsomag, és tényleg tök jól megy. Így hangkártyára nem szeretnék költeni, mert ami ilyen minőséget tud produkálni, az 20k körül van, ha nem tévedek. Tehát nincs rá okom, hogy lecseréljem igazából. :)
Néztem olyan alaplapot, ahol jobb kártya van, de jellemzően ezek is SupremeFX-et tartalmaznak, ami még mindig el van maradva az Audigy-től. Ami komolyabb audioval rendelkezik, azért pedig nagy felárat kérnek, nekem az már nem éri meg.

Nem egyszerű a helyzetem, így, hogy a hangkártya is bekavar. :)
Ti mit ajánlanátok? Inkább hanyagoljam a PWM-et, mert nem vesztek vele sokat? Vagy inkább keressek másik alaplapot, amin nincs PCI, de PWM-es, és nézzek hozzá valami használható, de költséghatékony hangkártyát? (végösszegben valószínűleg ez több lenne)

(#19390) watador600 válasza Tomdriver (#19387) üzenetére


watador600
senior tag

Ez remek érzéssel tölt el Engem :DD :R :C

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#19391) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Seggggítséget szeretnék kérni.
Ha ezt az elosztót rádugom a VGA-ra, majd a 3 PIN-t elosztom ketté, majd a két elosztott ágra rákötök 1-1 db ventit, akkor tudja az én kis 290-em szabályozni önmaga a ventik fordulatát?

Köszönöm!

(#19392) Grózi válasza pete_21 (#19389) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A "régi" Z97 Pro Gamerem gyári integrált hangkártyája hozta az U7 szintét,bármilyen hihetetlen is(audiofil vagyok,stúdió hangpfalat használok).A komolyabb Asus lapok integrált kártyája eléri a mostani hangkártyád szintjét.Én az általam írt Asus lapot választanám és akkor el tudod még adni a hangkártyát is.
bul07 A Swif2 nem rossz venti,viszont az sincs edigitalnal.Ha máshonnan is lehet,akkor még vannak ötleteim.
RolEnD_Elméletben igen,feltéve ha hasonló paraméterű ventiket(indítófeszültség,áramfelvétel) kötsz rá,mint a gyári vga ventik.Kár lenne ha mondjuk a vga aljzata elfüstölne,mert nem bír csak mondjuk 0,4A-t...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19393) Tomdriver válasza Grózi (#19392) üzenetére


Tomdriver
őstag

RolEnD_Elméletben igen,feltéve ha hasonló paraméterű ventiket(indítófeszültség,áramfelvétel) kötsz rá,mint a gyári vga ventik.Kár lenne ha mondjuk a vga aljzata elfüstölne,mert nem bír csak mondjuk 0,4A-t...

:Y Na, pl. ezért nem mertem végül ezt a barkácsolást bevállalni én sem... :)

[ Szerkesztve ]

(#19394) Grózi válasza Tomdriver (#19393) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Volt akinek bejött,volt akinek nem.Ezért is hívtam rá fel a figyelmét.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19395) szacsee válasza RolEnD_ (#19391) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem nem fog, csak ha az egyik csatit dugod rá. A 3-4. pin az a pwm és rpm jelet továbbítja. Nálam ilyen volt használatban:
http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/gelid-vga-pwm-adapter/11870
Bocs link nem megy mobilról.

Nekem is lenne kérdésem 5,25-ös helyre nincs valami átalakító amivel radit, vagy ventit tudok felfogatni?

(#19396) Grózi válasza szacsee (#19395) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pwm-s venti esetében igaz az elméleted,de a kollega által linkelt kábel feszültség alapú szabályozást tesz lehetővé.
Régebben láttam 5,25 helyre ilyeneket,mostanában viszont nem találkoztam vele.Viszont kis barkácsolással könnyen megoldható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19397) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok. Az lenne a kerdesem h 3pin es ventiket egy Deepcool rockman venti szabalyozo tudna szabalyozni vagy csak a 4pinest? Ha nem akkor mivel lehetne megoldani ezt? Igazabol az is eleg lenne h vagy megy vagy nem kulonosebben nem szukseges a fordulatszam szabalyzas.

(#19398) Grózi válasza nagyszegi (#19397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudja szabályozni,de néhány pwm-s venti érdekes motorhangot képes kiadni ha feszültség alapon van szabályozva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19399) nagyszegi válasza Grózi (#19398) üzenetére


nagyszegi
tag

Ha jol tudom a 4 pinesek pwm esek. Ha igen nem lesz gond mer csak 3pines lesz radugva. Koszi a valaszt

(#19400) pete_21 válasza Grózi (#19392) üzenetére


pete_21
addikt

Tehát akkor Te az Asus H170 Pro Gaming-et ajánlod? (ebben SupremeFX audio van)
Bár ha jól értelek Titeket, a Gigabyte Z170-HD3P-vel is jól járnék (az alaplapos topikban ezt ajánlották), és nem is a PWM miatt ajánlod az Asus lapot, hanem inkább a márka miatt, illetve a személyes tapasztalatok miatt? (bocsi, hogy ennyit kérdezősködök, nem akarom, hogy vásárlás után derüljön ki, hogy valamit nem jártam körbe, és ezért nem passzol valami valamihez :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.