Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) Grózi válasza Televan74 (#19700) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy jó venti,semmiben sem kiemelkedő-viszont mindenben jó.Ha nem jön be,akkor a következő lépcső az Apache vagy az Aerocool.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19702) Grafirka válasza Grózi (#19699) üzenetére


Grafirka
őstag

Alaplap: ASUS P8Z77- V- LX

Aida 64et hasznalom de ott Chassis Fan ertekeket nem latok, csak a proci , videokartya es Pover Suply Ez utobbiban ketelkedek, mivel tudtommal power fan nincs csatlakoztatva az RPM pedig cakkra ugyanaz mint amit a Speedfan a ket Nanoxiara mond . Lehet, hogy osszekavarja ?

(#19703) Grózi válasza Grafirka (#19702) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt le tudod tölteni az AISuite II progit hozzá,az sokkal okosabb:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19704) and1ao


and1ao
őstag

Udv sracok
Bordara meg mindig az E-loop a No1best ever minden josag..?

Guild Wars2!

(#19705) Grózi válasza and1ao (#19704) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért szerintem van jobb is-szemezgess a Téma-összefoglaló-ban!
Vagy ha mondasz egy pontos méretet,3 vs. 4pin és hogy a halkság vagy a teljesítmény a fontosabb-akkor segítek!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19706) and1ao válasza Grózi (#19705) üzenetére


and1ao
őstag

Inkább megkérdezem, az a biztos, és most már PC-ről.

Brocken-re kellene tehát 120-as 4-pin hang annyira nem lényeges főleg az a lényeg hogy tényleg rendesen áttolja a bordát.ha 1000-1200RPM környékén már komoly hangja van az sem érdekes.
Köszke :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#19707) Televan74 válasza Grózi (#19701) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi a tanácsot! Pénzt és időt spóroltál nekem! Jól megy a Wing Boost 2,és add plusz levegőt a kártyának. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19708) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Jelenleg "egybevízre" melyek az ajánlott 120mm-es ventilátorok? A Van egy Seidon 240-em, és arra szeretnék venni, első körben kettő, később lehet majd még 2 ventit venni. Bár, felülre lehet ott maradnak a Coolink 120p-k, arra, hogy húzzák le a levegőt, tökéletesek. Régóta a 120p-k mennek rajta, egy ideig volt, hogy 4db volt rajta, pushpull-ban, de akkor is tudtam már, hogy erre a célra ezek a ventik nem jók, főként alulra. Felülra még rendben van, mert ott nem kell áttolni a bordát.

Árban nagyjábó,l nagyon max 4k/db körül szánnék rá jelenleg. De ez a nagyon teteje.

Alul most a Seidon stock ventijei mennek, de hangban űberelik a 120p-ket, arról nem beszélve, hogy mindkettő zörög a kezdetek óta.

Mind a 4 venti PWM-mel van szabályozva a CPU csatiról, így pwm-es kellene. Agyaltam rajta, hogy bekötöm kézire a felsőket, de utána mellőztem a témát, mert ha több levegő megy át a radin, akkor nem tudják lerántani onnan.

A hangjuk annyira nem zavar, megszoktam! :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19709) Henk válasza hackeeeee (#19708) üzenetére


Henk
veterán

Az Apache Black biztos átszellőzteti már egész alacsony fordulaton is, én is azt használtam radira az elején. De biztos, hogy egy 27 mm vastag radira indokolt push&pull-ba ventit tenni? Azt inkább 60 mm vastagság felett szokták, alatta csak extrém alacsony venti fordulat esetén.

(#19710) hackeeeee válasza Henk (#19709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, hogy elméletileg nem annyira fontos. Kíváncsiságból próbálgattam, de jobbnak tűntek a hőfok így.

Persze, ha rátennék két jól szellőztető ventit, akkor nem volna rá szükség.

Viszont ugye ez már ~5k lenne /db.. 10-et most nem nagyon adnék ki 2 ventire.. Viszont a gond az, hogy kellene valami, főként ha halkak. Mondjuk mivel pwm-mel vannak vezérelve, úgyis lesz hangjuk, hacsak nem szabályzom őket külön.

Véleményem szubjektív...

(#19711) Grózi válasza and1ao (#19706) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akasa Apache,vagy ha 1-2 fokot még szeretnél nyerni felül és elfér(140-s méret,de 120-s furatok) akkor Viper R.
TelevanEzért írogatok itt.. :DDD Örülök,hogy bevált! :R
hackeeeeeJól mondta Henk,ne sanáld rá a pénzt.Bőven elég lesz a 27mm-s radihoz és csendes is+ ha eladod aprón a 4 feleslegessé vált ventit akkor már nem olyan vészes!
És 9K alatt is megáll:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19712) hackeeeee válasza Grózi (#19711) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz a szállítás, úgy azért már sajna sok. :)

Körbenézek egy kicsit.

Köszönöm! :R

Személy szerint még a Corsair Air series ventiket nézegettem, AF, SP szériát, csak az is elég drága sajna.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19713) Grafirka válasza Grózi (#19703) üzenetére


Grafirka
őstag

Egesz jo ez az AISuite II. :R Kb. 900 - 1200 kozott valtozik a fordulatszam terheles fuggvenyeben.
Az aida64 a valamilyen szamomra ismeretlen okbol a PowerSuply rpm nel a ventik sebesseget mutatja .Nem tudom miert keveri ossze , mert a 2 venti "Y" kabellel , a 4 pines chasis fan alaplapi csatlakozora van dugva, de vegulis lenyegtelen . Fo , hogy normalis keretek kozott mukodnek.

(#19714) hackeeeee válasza hackeeeee (#19712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz, nézem az AKASA Viper-t, árban is kedvezőbb, de az viszont senkinek sincs raktáron. :(

Véleményem szubjektív...

(#19715) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szolnokon vagy annak vonzáskörzetében nincs itt valaki, aki rendelne a Varázslótól?

(#19716) hackeeeee válasza hackeeeee (#19714) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bakker, caseking-nél találtam Viper-t, de ~45 € lenne a 2 venti szállítással együtt.. :(

Itthon pedig, senkinek nincs raktáron..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19717) hackeeeee válasza hackeeeee (#19716) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel eléggé megvan hajtva az FX a seidon alatt, mindenképp nagyobb légszállítású fentit keresek, mint az Apache..

Ebből felmerülő keresztkérdés:

ALPENFÖHN Wing Boost 2 Plus
vagy
Akasa Viper

Bocsának a sok hozzászólásért Uraim, csak gondolkodóban vagyok..

Véleményem szubjektív...

(#19718) juve600 válasza hackeeeee (#19716) üzenetére


juve600
nagyúr

(#19719) hackeeeee válasza juve600 (#19718) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, csak Ők Nagykereskedés, így magánszemélyként sok mindent nem tudok tenni, plusz, azt Én is megtaláltam, hogy a listán ott van, de azt nem látom, hogy van-e belőle készlet, vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19720) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Egy Zalman z11-es házba előre és hátra jó lehet a LEPA BOL.Quiet PWM Red 12cm-es venti?

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#19721) smiti válasza Sage83 (#19720) üzenetére


smiti
addikt

Nekem ilyenek vannak a Corsair-ben, nagyon pöpec!

(#19722) Grózi válasza hackeeeee (#19717) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben az a vicces,hogy az Apache jóval erősebb mint a Wingboost+a szűk keresztmetszet így is-úgy is a Seidon lesz.Játékvízre bőven elég az Apache,a Viperrel összehasonlítva teszteltem 240-s kompakton(4,8-ra húzott 4790K-val),a különbség 1 néha maximum 2 fok volt.Szóval amennyivel hangosabb a Viper felül,annyival nem nyújt többlet hűtést-kompakton.
Sage83 Kiváló választás!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19723) hackeeeee válasza Grózi (#19722) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem számít az, hogy több levegőt mozgat meg mondjuk a Wingboost, vagy a viper? Nekem ezért szimpatikusabb a Viper, vagy a Wingboost. Vagyis, hiába mozgat több levegőt, a kevesebb légszállítással hatékonyabb lesz a szellőzés?

Ha azt mondod, hogy nem számít, akkor megrendelem a 2 apache-ot. :)

A 2 darab 120p-hez képest nagy javulást várhatok?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19724) Grózi válasza hackeeeee (#19723) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elárulom,hogy alacsony fordulaton az Apache a Vipernél is több levegőt mozgat meg(így is tervezték),a Wingboostnál meg bármely fordulaton-a gyári adat nem mérvadó.
Csodát ne várj,de halkabb lesz a 120P-nél és pár fokot is hoz neked.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19725) Sage83 válasza Grózi (#19722) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi, köszi!! :R

Úgy néz ki a Trooper megy ,és vissza költözök a régi kis z11 házamba!! :) előre és hátra menne a 2 lepa venti!!:)

(#19726) hackeeeee válasza Grózi (#19724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A-a, nem is várok csodát. Csak amióta megvan a Seidon, sokaktól hallottam már azt, hogy a 120p nem radiátorra való. Azóta tervezem lecserélni őket. Most elhatároztam, hogy teszek egy próbát.

Ha már max terhelés mellett még kicsit halkabb lesz, az csak grátisz. :) Csak, most ahogy felraktam a 2 gyári ventit is, rájöttem, hogy valamit lépnem kell, mert ezek eléggé hangosak. Ehhez képest ugye a 4 venti már meg sem kottyan.

Rendben, megrendeltem őket. 2 darab feketét. :) Köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19727) Grózi válasza Sage83 (#19725) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az átfogja szellőztetni rendesen!
hackeeeee Nincs mit és szerintem nem fogsz csalódni! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19728) hackeeeee válasza Grózi (#19727) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pont most számoltam, a vga garis cserémből is maradt 1 kis pénzem, így ~4.000 Ft-ból fog kijönni a 2 venti. :)

Most nézem az Akasa oldalán (AK-FN058) az adatlapját, mert már van rá időm.. Ez a ~16dB hang elég jól hangzik. Nagyon kíváncsi vagyok. Ha minden jól megy, lehet, hogy már keddre itt lesznek. :)

Gondoltam rá, hogy szétszedem a push-pull-t, de most már nem bántom, megvárom a ventiket. :)

Ha beválik, akkor szerintem intézni fogom a 140mm-es változatát is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19729) Devilhun_HUN válasza Grózi (#19629) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Szendvicsbe is jó lesz a hatásfok?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#19730) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennel tudtok nekem mondani jobb 8cm ventit? Hazbol fujna ki a meleg levegot.

Mondjuk novekvo sorrenbe a legdragabbal kezdve... :R (ertelemszeruen ha nem hatekony de draga az nem kell) :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19731) balazska92 válasza Grózi (#19692) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, bocs hogy későn írok, sikerült berakni minden ventit a helyére. Jelenleg így néz ki: Az új venti elől, 2 a gépházhoz kapott 120as venti fent, 1 a gépházhoz kapott 120as venti hátul. Illetve 1-1 80as venti oldalanként. Plusz ugye amig a cpun volt alapból. A két oldalsó 1 chassis helyre van bedugva y elosztóval, ugyanígy a 2 felső is. Tudom hogy lehetne jobb, komolyabb ventiket venni, de nekem elég ez így, ide új ventik csak akkor lesznek ha új lapot és cput veszek :)

(#19732) Tom5 válasza Archttila (#19730) üzenetére


Tom5
addikt

80mm 3 pin:
Xilence Red Wing
Be Quiet Pure Wings 2 80mm
Nanoxia Deep Silence 80mm 1200 rpm
Be Quiet Shadow Wings 80mm
80mm 4 pin PWM:
Xilence Red Wing Pwm 80
Coolink Swif2-80P
Be Quiet Shadow Wings Pwm 80

Téma összefoglalóban minden ott van. :U

[ Szerkesztve ]

(#19733) Grózi válasza hackeeeee (#19728) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor olcsón megúszod és hidd el,halk kis venti kellő teljesítménnyel!
Devilhun_HUN Mi is volt a kérdésed?Mert ebben a hozzászólásban a te nevedre nem válaszoltam..
sati 3 pinben ezeket ajánlom neked:Be Quiet Pure Wings 2 80mm(halk és kellő teljesítmény-én ezt preferálom)
Nanoxia Deep Silence 80mm 1200 rpm(főként halk)
Ha 4 pin,akkor meg a Be Quiet Shadow Wings Pwm 80-t.
Tom5 :R Attól még nyugodtan lehet kérdezni,mindenkinek más a fontos(ár,teljesítmény,halkság)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19734) Archttila válasza Grózi (#19733) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen a marka az mar biztos, mar csak azt kellene eldontenem, hogy hatra a ket 80-asnak kell-e PWM, vagy eleg ha belovom fix-re BIOS-ba. Szerinted? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19735) Archttila válasza Grózi (#19733) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nahh szoval le van nekem adva az egyik aruhazba egy rendeles de mivel a termek beszerzes alatt all, igy meg tudom modositani. Olyan 6K-t szanok erre a ket 80-as ventire (indokolt esetben egy picit tobbet) es az altaltok ajanlott Be Quiet valamelyike lesz az. (a Noctua 80-as ventije (is) alomaron van)

- Olcsobb altalatok ajanlott ventik kizarva, mivel rendre gyengebbek is a Be Quiet sorozattol.
- Silent Wings 2 80mm kizarva mivel Noctua szintu az arazasa.

Maradt a Shadow es a Pure Wings.

Shadow Wings 2 80mm LS/MS/PWM (BL024) 2800-3400 HUF
Pure Wings 2 80mm 2200 HUF

ha mar veszek ugy vagyok vele, hogy adok erte egy kicist tobb penzt, szoval en jelen esetben a Shadow Wings 2-re szavazok de gyozzetek meg az ellenkezojerol.

Szoval ez a 3 valasztas maradt, ebbol kellene valsztanom meg ma ha lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19736) Devilhun_HUN válasza Grózi (#19733) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

H110-re Akasa Apache pwm 14cm vetiket ajánlottál. Na már most ezt szendvicsbe rakva mennyivel lesz jobb avagy rosszabb a hűtés. Alsó kettő szívná ki a házból a levegőt keresztül a radiátoron és a felső 2 gyorsba kitekerné mindezt.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#19737) hackeeeee válasza Devilhun_HUN (#19736) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében igen, így van értelme. Lényegében átszellőzteti a bordát.

Holnapra Nekem is megjönnek a 120-as Apache-ok. Kíváncsi leszek.

Véleményem szubjektív...

(#19738) Devilhun_HUN válasza hackeeeee (#19737) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Majd írd meg mennyivel lett hűvösebb a cucc.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#19739) hackeeeee válasza Devilhun_HUN (#19738) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj. Mondjuk nem pushpull-ban lesznek, mert csak 2 lesz. De mindenképp jelzem a fejleményeket.

Véleményem szubjektív...

(#19740) hackeeeee válasza hackeeeee (#19739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Beköltöztek az indiánok. :)

Elsőre, nagyjából a Swif2 120p-k szintjét hozzák, halkabban. Viszont a pushpull-hoz képest 4-5 fokkal melegebb így minden.

Véleményem szubjektív...

(#19741) hackeeeee válasza hackeeeee (#19740) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami kimaradt, hogy PWM-re vannak állítva, de mivel amúgy sem túl hangosak, kipróbálom, hogy ha lefixálom őket max-ra, akkor mi a helyzet.

Véleményem szubjektív...

(#19742) hackeeeee válasza hackeeeee (#19741) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

No, arra a következtetésre jutottam, hogy fel fogom tenni pushpull-ba a 2 Swif2-t, csak beállítom őket kézzel "félgőzre", hogy szívja le a meleget a tetejéről, mert így eléggé felforr a borda.

Véleményem szubjektív...

(#19743) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

A Sharkoon Vaya házamba jelenleg egy Arctic F12 (3 pines, így most fix fordulaton megy) 12cm-es ventilátor van hátul. Mivel ezt egy kicsit hangosnak találom, ezért szeretnék helyette másikat. Egy Asrock H61M-GS típusú alaplapom van, és ha jól vettem ki a manualból, akkor ezen van egy 4pines PWM -es ventilátor csatlakozó. (CHA_FAN1)
Ár szempontjából ez a 3db férne bele a keretbe:
Xilence Red Wing Pwm 120
Cooltek CT-Silent Pwm 120
Coolink Swif2 120P

Én a Coolinkre gondoltam, mivel ha jól tudom, ehhez adnak egy Y elosztót is, amivel még egy ventilátort köthetek a csatlakozóra. (Azzal tisztában vagyok, hogy a másiknak is megegyező típusúnak kell lennie)
Ti melyiket ajánlanátok, ha főleg a zaj nagysága lenne a szempont? Előre is köszi!

Szerk: Bármelyiket is választom, a fordulatszámot a bioson kívül, külső programmal is tudom szabályozni, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#19744) Grózi válasza Archttila (#19735) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a PW2-nél,feltéve ha tudod szabályozni lapról vagy vezérlőről.
(#19736) Devilhun_HUN Pár fokot még nyerhetsz vele,viszont szerintem elég az 1 pár is.Ha az nem bírja lehűteni,akkor ott más gond van.
hackeeeee Leírnád a max. hőfokokat 2db Apache-l és 4db Coolink-al?
funk648 Én is a 120P-t választanám.Az Asrock-nak is van gyári ventivezérlő progija,gyártói oldalról le tudod tölteni.Viszont elötte győződj meg róla,hogy valóban pwm-s e az aljzatod!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19745) Grózi válasza funk648 (#19743) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Közben megnéztem,a cha_fan1 valóban pwm-s!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19746) hackeeeee válasza Grózi (#19744) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Képet nem csináltam, mert felpakoltam közben, és nem 4 swif2 volt, hanem 2 swif2, és 2 stock seidon venti (A12025-24RB-4CP-F1).

Szóval, HWInfo szerint: IBT piledriver patch-el very high-on futtatva

CPU 0-CPU Package - >kupak - a 2 közül valamelyik, mert azonosak.

4 ventis opcióval ~65 fok volt - pwm-mel ment mind a 4 venti, elég hangos volt :)
2 apache-al: ~70
2 apache + 2 swif2 120p - ~65 - viszont már a 2 apache pwm-mel egy, a 2 coolink pedig kézi szabályzóval be van állítva félgőzre - lényegében hangtalan a gép.

Van egy olyan, hogy:

(ITE IT8720F) - a "megjegyzés rész" azonos a fentiekkel.
Ez alatt pedig a CPU - korábban erre mondták többen is, hogy e z a foglalat hőmérséklete.

4 ventis opcióval ~70-75 fok volt -
2 apache-al: ~80-82 fok
2 apache + 2 swif2 120p - ~75fok -

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19747) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Keresek házventit, külsőre olyan kellene, ami vagy full fekete, vagy fekete-kék. Led nem kell. 12 és 14cm átmérőben, 3pines pwm mentes venti legyen. És még egy feltétel, jelenleg házhűtésre lenne, de később jó legyen radira is, tehát legyen nagy légnyomása is, ne csak légszállítás. Hang nem számít. Ár: max 3-4k/db

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19748) Grózi válasza hackeeeee (#19746) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát +5 fokot hoz a 4 venti hangorkán mellett(ismerem a Seidon gyári ventijét :D ),nem gondoltam volna-2 maximum 3 fokot adtam volna neki.Akkor azért bevált az Apache,nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19749) hackeeeee válasza Grózi (#19748) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki igen, köszönöm a tippet! :)

Volt 4 darab 120p is, azokat próbáltam összelőni kézzel szabályozva, nem lett az igazi. PWM-mel azoknak is volt már hangjuk nem kicsi. Ezért tettem fel a stock ventiket, de ott ugye az egyik sajna zörgött is. De még belefért. Összességében nézve, hozza ugyan azt a szintet, így a 2 swif2-vel megtámogatva halkan, mint hangorkán, csak sokkal halkabban :) Ezt nézve, megérte.

Csak a 2 Apache magában kicsit kevés, bár ha nem vagyok szörszálhasogató a hőfokokkal, akkor még akár azzal is használható lenne. Viszont 4 Apache, simán jó lenne, PWM-mel. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19750) Grózi válasza hackeeeee (#19749) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha mondod előre,hogy ennyire ki vannak centizve a hőfokok(Amd-nél ez nem kevés)-akkor mondjuk helyből a Vipert ajánlom.Az az Apache-hoz képest 2-4 fokot még hozna,viszont hangosabb is-viszont 2 Viper közel hozná a jelenlegi felállás(4db) hőfokait.
varmi2
Ebben az árkategóriában(meg amúgy is nehéz) univerzális venti nincs-főleg ilyen megkötések(szín,3 pin) mellett.4 pinben bátran ajánlanám az Apache-t vagy a Vipert.Némi kompromisszummal ezek jöhetnek szóba:
120mm LEPA BOL.Quiet Tri-Speed 120,Alphacool Susurro Fan - 120 - Black / Blue Edition(ezt még nem teszteltem,de nagyon jók eddig a visszajelzések)
140 mm SCYTHE SLIP STREAM XT SM1425XT12H

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.