Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Van egy NZXT H440 házam, és a venti elhelyezésben kérném ki a véleményeteket. Van a ház hátulján egy venti, ami kifelé fújja a meleget a házból, illetve megy egy venti a ház elején (3 van a ház elején, kettő lehúzva a zaj miatt), ami befelé fújja a kinti levegőt. A nagy melegre való tekintettel az egyik első ventit feltettem felülre közvetlen a proci fölé, úgy állítottam be, hogy befelé fújja a szoba levegőjét. Nem vagyok benne biztos, hogy így minden jó, nem tudom, hogy a fönti ventinek kifújnia kéne a meleget inkább, vagy beszívnia és a proci környékére fújnia (ahogy most is van)?

Köszi a válaszokat!

(#18752) #19784448 válasza Grózi (#18750) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszönöm!

(#18753) Grózi válasza Askformore (#18751) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy nem jó.Nekem is ilyen házam volt és kell abba előre mind a 3 venti.Ne a gyári hubra kösd(fix 12V-n járatja őket),hanem az alaplapra ha tudja szabályozni.Ha nem akkor csinálj egy 7-9V-s molex adaptert a hubhoz és/vagy cseréld minőségi ventikre őket.
Felül kifújóra állítsd a ventit,a fizika nem hazudik(felfele száll a hő).
misee85 Nincs mit!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18754) Askformore válasza Grózi (#18753) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#18755) scott_free válasza Grózi (#18742) üzenetére


scott_free
senior tag

azt hiszem, hogy a mostani 3, de lehet 4 pines is.

(#18756) dqdb válasza scott_free (#18755) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nézd meg az alaplapod kézikönyvében, hogy milyen a lábkiosztása annak a ventilátorcsatlakozónak, amit használnál.

Ha 4 pines ventilátort veszel, és az alaplapon olyan 3 pines csatlakozó van, ami oldalról nem nyitott, akkor azt a műanyagdarabot le kell törnöd az alaplapi aljzatről. Ha 3 pines ventilátort veszel, az alaplapon valódi 4 pines, PWM-es csatlakozót használsz, és nem olyan ASUS lapod van, amely képes a hibrid szabályozásra, akkor végig 100%-on fog menni.

Ventilátorvásárlás első lépése mindig az alaplapi csatlakozók megvizsgálása. Az nem elég, hogy 3 pines vagy 4 pines, az összes használni kívánt csatlakozónál a pontos lábkiosztást kell megnézni, mert:
1. sok gyártó kényelemből olyan 4 pines csatlakozóval szórja tele az alaplapjait, amelyek valójában 3 pines bekötésűek
2. előfordulhatnak olyan 3 pines csatlakozók is, amelyeket feszültséggel sem lehet vezérelni
3. ezek egy alaplapon belül is változhatnak a konkrét csatlakozótól függően, tehát CPU_FAN és SYS_FAN bekötése között is lehet különbség, de akár SYS_FAN1 és SYS_FAN2 között is

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18757) Grózi válasza scott_free (#18755) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb leírt minden lényegeset.Ha nem boldogulsz vele,akkor írd le az alaplapod pontos típusát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18758) scott_free válasza dqdb (#18756) üzenetére


scott_free
senior tag

az alaplapom egy Asus M3A78-EM, ezt a képet találtam a venticsatikról:

a mostani Coolink Swif2 1200 szerintem 3 pines és fix 800-on pörög, bár azt igen halkan teszi.

[ Szerkesztve ]

(#18759) dqdb válasza scott_free (#18758) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN: PWM és feszültség alapú szabályozás is egyben
PWR_FAN: szabályozhatatlan, csak a fordulatszámot tudod leolvasni
CHA_FAN: szabályozhatatlan, csak a fordulatszámot tudod leolvasni

Szóval bármit kötsz az utóbbi kettőre, az a maximumon fog pörögni (ha nem teszel be elé ellenállást vagy külső szabályozót).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18760) caris1 válasza dqdb (#18756) üzenetére


caris1
tag

Sziasztok!

Most én is elbizonytalaodtam, mert házhűtőket szeretnék venni és eddig csak a PWM-eseket néztem, mert úgy gondoltam, hogy az alaplapon lévő 4 pines csatlakozók ilyenek. Azonban az alaplapom (ASUS Z97-PRO GAMER) kézikönyve mást mond:

A kérdésem az, hogy ha az alaplapra a CHA_FANx csatlakozókra kötök 4 pines PWM-es ventiket, akkor tudja-e a lap szabályozni őket? (Jelenleg 2db 3 pines van rájuk kötve, azokat vezérli rendesen).

Köszi,

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#18761) dqdb válasza caris1 (#18760) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_xxx: PWM és feszültség alapú szabályozás is egyben
CHA_FANx: csak feszültség alapú szabályozás

Elvileg mehet rá PWM-es is, mert a szabályozó lábon kap fixen +5V-ot, csak az ilyen ventilátort is feszültség alapon fogod tudni szabályozni a 3 pineshez hasonlóan.

Ha adott ventilátorból van 3 pines változat, és az jelentősen olcsóbb, akkor én azt venném. Ha kicsi az árkülönbség és hamarabb várható alaplapcsere, mint ventilátorcsere, akkor a PWM-eset. Általánosságban elmondható, hogy szerencsésebb egy ventilátort PWM alapon szabályozni, ha van rá lehetőség.

Grózi: ASUS-nál nagyon jó dolog a hibrid szabályozás, azaz van PWM láb, de a feszültség is állítható. A többieknél eddig még csak vagy-vagy esettel találkoztam, pedig tökéletes megoldás tájékozatlanság és/vagy lustaság ellen :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18762) Grózi válasza caris1 (#18760) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyen lapom volt és amit most telepítek gépet abba is az van.Szóval a Cpu_fan és a Chassis_fan1-2-3 is tökéletesen vezérel 3 és 4 pin pwm-s ventiket is.A Cpu_opt-ra ha kötsz valamit akkor a cpu_fan-l megegyezően fogja szabályozni(ez is mindent kezel).
Javaslom töltsd le az AIsuite3-t hozzá,jó kis profilokat állíthatsz be és pofon egyszerű.
dqdb Gyakorlatban így néz ki! :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18763) caris1 válasza Grózi (#18762) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek (dqdb és Grózi)! :R

Igen, az AISuite-ot felraktam, tényleg nagyon egyszerű a profilokat beállítani.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#18764) eventus


eventus
veterán

Ebben a melegben jó hatással lett egy nagyobb statikus nyomással rendelkező venti beépítése a ház elejébe. Vinyók csak úgy pörögnek örömükben :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18765) Grózi válasza eventus (#18764) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyen melegben kijön a ventik fontossága,az biztos!Mit raktál előre?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18766) eventus válasza Grózi (#18765) üzenetére


eventus
veterán

Maradt mégegy karikás sp :p eddig af140 ledes volt, ami gyengébb mint a nem ledes.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18767) Grózi válasza eventus (#18766) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:O
Nem vagy egy vájt fülű az biztos.Én nem hallgatnám a ház elejében azt a vackot! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18768) eventus válasza Grózi (#18767) üzenetére


eventus
veterán

1100 fordulaton van és semmit nem hallok belőe, anno a pumpát igen.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18769) Askformore válasza Askformore (#18754) üzenetére


Askformore
senior tag

Kis segítséget szeretnék kérni. 3 ventit rádugtam az alaplapra, egy pedig 12 volton megy (a hátsó, ami kifújja a levegőt). Alapjáraton a CPU 46-48 fokos, Crysis 3 alatt viszont 71.. nem javult semmit a helyzet az előző felálláshoz képest, amikor is a 3 helyett csak 1 db plusz venti volt rádugva.. gondolom rosszul állítottam be a hőfokokat biosban, és ehhez kérnék segítséget!

(#18770) Grózi válasza Askformore (#18769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lenne tudni milyen proci és lap...+ milyen hütő van a cpu-n.
A Crysis amúgy is nagyon terheli a cpu-t.A lap látom Asus,javaslom szedd le az Aisuite-t a gyártói oldalról,sokkal könnyebb beállítani!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18771) Askformore válasza Grózi (#18770) üzenetére


Askformore
senior tag

Asus M5A97 R2.0 és egy FX6300 proci 4Ghz-en.. a hűtőm a gyenge pont valószínűleg, de azért 76 fokos ne legyen már játék alatt a cpu (az imént mértem) 4 ventivel a házban.... szóval a hűtő egy Arctic Alpine 64 pro Rev 2. Igazából nem zavarna ha minden 100%-on pörögne terhelés alatt, a lényeg., hogy alapjáraton csendben legyen.

(#18772) Grózi válasza Askformore (#18771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valószínűleg a szenzor rossz,mert ha az a proci valóban 76 fokos lenne akkor ott már könnyen gondok lehetnek.
1.szedd le HWInfo-t és nézd meg az mit ír a hőfokokra.
2.Ha valóban magas,akkor vedd le a hűtőt és ellenőrizd a paszta állapotát és hogy jól van-e rajta.Mielött mondanád,hogy biztos jól,elárulom több ezerszer szedtem le-raktam fel hűtőt és én is van hogy nem veszem észre.
3.Szedd le innen az ASUS AI Suite II V2-t :[link]
Ezzel könnyen állíthatod a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18773) Askformore válasza Grózi (#18772) üzenetére


Askformore
senior tag

Aida64-gyel mérem, most BF3 alatt is 75-ig felment. Tegnapelőtt pásztáztam újra, kb két borsónyit kenegettem szét rajta. Eddig az AI Suite II ben lévő Fan Xpert progit használtam, de most a biosban megpróbáltam beállítani, ezért azt töröltem. A kérdés, hogy ha beállítottam BIOSban, akkor ez a Fan Xpert progi felülbírálja azt a beállítást? Illetve van a lapomon 3 db CHA_fan csatlakozó, ezekre dugtam rá a ventiket, ezeket együtt tudom csak állítgatni? Szóval normális, ha a 3 chassis fanra 1 beállítási lehetőség van a BIOSban is és a Fan Xpertben is?

(#18774) Grózi válasza Askformore (#18773) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A két borsónak a fele is elég,a lényeg hogy egy vékony filmréteget képezz.Igen,a Fan Expert a win alatt "felülírja" a bios venti profilt.Az a lap már nem mai gyerek és akkor még az AiSuite se volt olyan fejlett-így elképzelhető.Érdeklődj olyantól akinek ilyen lapja van.
Az a 75 fok nem normális,nem húztad és feszelted agyon?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18775) -Solt- válasza Askformore (#18773) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne kenegesd szét... [link]

www.smart-bus.hu

(#18776) Grózi válasza -Solt- (#18775) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azért maradok a teljes felületen eloszlatott vékony rétegnél.Egy keményebb lappal(pl: kártyanaptárból vágott lap) könnyű eloszlatni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18777) -Solt- válasza Grózi (#18776) üzenetére


-Solt-
veterán

Könnyű, de buborékos lesz. Az X egyszerűbb is, és hatékonyabb is... szerintem.

www.smart-bus.hu

(#18778) Grózi válasza -Solt- (#18777) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudom,én maradok a bevált úton.Ha egyszer sok időm lesz(talán egy másik életben :D ) akkor letesztelem van-e hőfok különbség.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18779) Askformore válasza Grózi (#18774) üzenetére


Askformore
senior tag

Alapból 3,5Ghz, én sima szorzóemeléssel (20X) felhúztam 4 Ghz-re, ennyi, amit hozzányúltam, nem nagyon értek hozzá. Tegnap a Fan Xpert kiírta egyszer, hogy Warning 5V és mellette egy érték, ötegész valamennyi.. mi lehet ez?

(#18780) -Solt- válasza Grózi (#18778) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem egyszer volt időm ezzel bíbelődni, kb 3-4 fok előnye volt a nem szétkent verziónak! :)

www.smart-bus.hu

(#18781) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

A kérdés a következő Raijintek triton vízhűtés gyári ventik helyett, keresek ventilátorokat. 2db 120mm-est.
Választott ventilátorok:
- Aerocool dead silence
- Thermaltake luna 12
A légelszállításuk hozza a nyitó oldalon ajánlott Akasa szintet. Ezekből valamelyik alkalmas radi hűtésére? (Fehér vagy piros ledeset keresek.)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Visca el Barcelona!

(#18782) Grózi válasza Askformore (#18779) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor valószínűleg ott lesz a gond.Gondolom auto fesz.-n hagytad és agyon feszeli.Állítsd vissza és nézd meg úgy,ha úgy jók a hőfokok akkor ott a bibi.És örülj,hogy nem ölted meg a cpu-t.Keresd fel az Amd topicot és ott segítenek az OC-ban.
-Solt-Az azért elég jelentős különbség.
CsigaGyilkos Papíron(értsd gyártói leírás) valóban hozzák az Akasa szintjét,a valóságban viszont nem.
Kompaktra továbbra is a legjobb választás szerintem az Akasa Apache/Viper.ha mindenképp ragaszkodsz a led-shez,akkor Lepa Bol.Quiet.Halkan megjegyezném hogy kb. 500FT egy smd ledsor ami pirosan világít és tehetsz mellé sima ventiket.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18783) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18782) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értelek! Közben leellenőriztem és papíron sem hozzák a szintet sajna :(
- Akasa: Légszállítás: max. 141,75 m³ / h
- Aerocool: Air Flow: 62.4 m³/h (36,7 cfm) - 93,1 m³/h
Gondolom nem mindegy...

Akkor még egy kérdés! Ez esetleg jó választás lenne radira? Alpenföhn Wing-Boost 120 :R

Visca el Barcelona!

(#18784) kgb12


kgb12
csendes tag

Sziasztok!

Van egy CM N300-as házam, benne kétgyári hűtővel az egyik elől a másik hátul. Átszeretném variálni a rendszert, mivel előre vennék két új ventilátort és ami bent van gyárilag elől azt oldalra raknám. Az alaplapomon(Gigabyte H97-HD3) van két 3 pin-es csatlakozó meg egy darab 4 pin-es. A két 3 pin-es foglalt a két gyári miatt, viszont láttam hogy lehet kapni y csatlakozókat.
A kérdésem az lenne hogy vegyek 2db 3 pin csatlakozású ventilátort vagy inkább 4 pin csatlakozásút? Melyikkel járok jobban?

Tippeket, tanácsokat szívesen fogadok ventilátor elhelyezés ügyében, meg ha esetleg más ötletetek van.

Amiket kinéztem 3pin: Aerocool DS Black Edition 120mm
Cooler Master Sickleflow 120

4pin: LEPA BOL.Quiet

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18785) dqdb válasza kgb12 (#18784) üzenetére


dqdb
nagyúr

Letöltöttem az alaplapod kézikönyvét, az abban szereplő adatok kicsit ellentmondanak az általad leírtaknak.

CPU_FAN: 4 pines (PWM alapon szabályoz)
SYS_FAN1: fizikailag 4 pines, de 3 pines bekötéssel (feszültség alapon szabályoz)
SYS_FAN2: fizikailag 4 pines, de 3 pines bekötéssel (feszültség alapon szabályoz)
SYS_FAN3: 3 pines bekötés fix 12 volttal (nem szabályozható)

Bár a SYS_FAN1 és SYS_FAN2 is tudja a 4 pines, PWM-es ventilátorokat szabályozni feszültség alapon, de
1. általánosságban elmondható, hogy szerencsésebb egy ventilátort PWM alapon szabályozni, ha van rá lehetőség
2. általában olcsóbb a 3 pines változat és a 3 pines Y osztó

Szóval ha csak 4 pinesben találsz olyat, ami tetszik, az is jó lehet. A SYS_FAN3 létezését pedig felejtsd el, ha nem halk, alacsony fordulatszámú ventilátort tennél rá, mert az bizony mindig a maximumon fog menni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18786) kgb12 válasza dqdb (#18785) üzenetére


kgb12
csendes tag

Rendben, akkor szerintem 2db Aerocool DS Black Edition 120mm 3 pin-es ventilátor lesz a kiválasztott y csatlakozóval. Remélem jól fognak hűteni. Köszönöm a tartalmas választ, legalább így már tudom a csatlakozókat is. Első ránézésre nekem ennyi csatlakozó tűnt fel az alaplapon, meg hogy mondjam, először fogok saját magam neki állni aztán még kezdő vagyok a dolgokban.
Még egyszer köszönöm!

(#18787) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni a házamba hűtőket, de nem igazán tudok választani. Athlon X2 250 proci, Radeon R7 250 VGA, Chieftec GPS400, 4GB DDR3 ram van a konfigban. Elöl van egy 12 centis venti ami befele szív, ennek a helyére kéne valami halkabb mindenképp, oldalt hátul egy 12-es kifelé tol, ennek a helyére is kéne egy halkabb, tehát eszerint 2 darab 12-es halk ventire lenne szükségem. Viszont..hátul is van helyem egy 8cm-s ventinek. Az oldalsó helyett gondolkodom egy hátsón akkor lenne igazi "kereszthuzat", viszont egy kicsit félek hogy hangosabb lenne mivel ha 12-es szív befelé akkor a 8-asnak legalább másfélszeres fordulaton kéne járnia az elsőhöz képest mivel kisebb. Vagy rosszul gondolom? Ti hogy oldanátok meg? Egyelőre alaplapról menne amin van 3 és 4 pines kimenet is de idővel akarok szabályozót venni.

Szerk: M-Tech AS08A-BK ház és Asus m4a79xtd EVO lap van a gépben, ezeket kifelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#18788) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali. Szereztem egy Raidmax Agusta-t . :DD :Y
A benne lévő gyári 3db ledes + 1 db sima 120-as , meg a 2db 80-as való valamire ? Nem nagyon találok róla infót ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18789) Grózi válasza CsigaGyilkos (#18783) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az is jó venti,de az Apache kicsit jobb mindenben.
kgb12Jó választás házhűtésre a DS,csendes és kellő a légszállítása is.Egy jó tanács: Y kábelből ne a legolcsóbbat vedd,azokkal azért vannak gondok elég sűrűn.
matyi012345 Hát az a ház járt a kezeim között,az ára tükröz mindent...Viszont emlékeim szerint hátra 92 mm-s ventit is lehet betenni.Az oldalsó ventit nem javaslom.92 mm-ben a Be Quiet PW2 nagyon jó.Előre is szívesen segítek választani,csak adj egy árkeretet+ az összefoglalóban is találsz pár alternatívát!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18790) Grózi válasza Drizzt01 (#18788) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsúsztam a szerkesztésből,szóval neked külön:
szinte semmit nem találok róla és tapasztalatom sincs vele.Viszont akkor te majd leteszteled és megosztod a tapasztalataid,igaz? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18791) Drizzt01 válasza Grózi (#18790) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ja ja , majd ha kédz ledzek a most épülővel , utána kerül kibontásra. :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18792) kgb12 válasza Grózi (#18789) üzenetére


kgb12
csendes tag

Köszönöm!
Y kábelből ezt néztem: Phanteks PH-CB-Y3P 3pin Y kábel. Ez jó vagy esetleg tudnál jobbat ajánlani?

(#18793) Grózi válasza kgb12 (#18792) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az biztos jó lesz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18794) kgb12 válasza Grózi (#18793) üzenetére


kgb12
csendes tag

Rendben és köszönöm a segítséget!

(#18795) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
2 db lepa-t szeretnék rákötni a deep silence 2 házban található ventivezérlőre. Jelenleg egy Y kábellel vannak rádugva az alaplapra, de kényelmesebb lenne a szabályzóval vezérelni őket mint folyamatosan kilépkedni a biosba. Viszont a szabályzó csatija 3 pines, a lepa pedig 4 pines pwm. Lehet valahol ilyen kábelt kapni kis hazánkan? Mert külföldi oldalakon is alig találtam ilyet. Egyáltalán érdemes így szabályozni a lepát, vagy jó az alaplapi? Jelenleg 800-850 rpm-en mennek ahogy az alaplap engedi, viszont ha már 1 szinttel feljebb veszem 1150-1200 rpm, ott már azért van hangja, még ebben a házban is. Illetve most úgy néz ki a ház hűtés, hogy 2 db gyári ds a hdd-n, 1 db hátul fent, a 2 lepa pedig 1 fent a proci mellett, és 1 db lent a táp mögött. A táp mögötti, hogy hatékonyabb a videókártyára? Ha így fújja be lentről a vga-ra a levegőt, vagy a vinyók mögött a vga magasságában is van egy hely így oldalról kapná a levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#18796) velizare


velizare
nagyúr

yo,

200mmre még mindig a cm megaflow az ajánlott venti? ahogy nézem, itthon csak ledeset kapni, annak kikapcsolhatóak valahogy a fényei?

köszi

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18797) dqdb válasza Rison77 (#18795) üzenetére


dqdb
nagyúr

MSI-nél tedd fel a Command Center nevű alkalmazást, azzal Windows alól is tudod módosítani a ventilátorok szabályozását (vagy profillal, vagy beállított fordulatszámmal).

Ha jelenleg nem a két CPUFAN-ra van kötve a két Lepa, hanem a SYSFAN-ok egyikére, akkor hiába PWM-esek, most sem PWM-mel szabályozod őket, hanem feszültséggel (azaz 3 pines módon). Ha a házban lévő szabályzó 3 pines csatlakozója fizikailag megengedi, hogy rádugd a 4 pines csatlakozót (mert oldalról nyitott), akkor nyugodtan tedd meg. Ha nem, akkor átalakító kábel kell.

Az optimális elrendezésről inkább nyilatkozzon más.

A fenti leírtak az adatlapodon szereplő MSI Z97 Gaming 5 alaplapot feltételezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18798) Rison77 válasza dqdb (#18797) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, most egy sysfan-ra van rákötve egy Y kábellel a 2 db, tehát akkor dugjam át a cpu 2-re, gondolom arra is dughatom ugyanígy a 2 db-ot egy átalakítóval.

(#18799) dqdb válasza Rison77 (#18798) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, és akkor PWM alapokon megy majd a szabályozás. Az én Z87-es MSI alaplapomból kiindulva valószínűleg a két CPUFAN vezérlése közös lehet nálad is, ezért ugyanaz a profil fog vonatkozni a CPU hűtőre és a két Lepára (ami aztán lehet, hogy pont jó neked).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18800) Grózi válasza velizare (#18796) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen.Sajna csak led-sben van.Úgy tudod kikapcsolni ha lekötöd a ledeket,de akkor gari ugrik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.