Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) lehella válasza andrade (#8000) üzenetére


lehella
senior tag

Akkor ezen az alaplapon nem díszből vannak a négy vezetékes foglalatok, csak így lehet vezérelni a fordulatot. Nos, hogyha 3 eres az Artic hűtő akkor mindenképp a TC-t kellene választanom. Jók ezek az Articoc?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8002) andrade válasza lehella (#8001) üzenetére


andrade
senior tag

A 3 eres vagy TC vagy sima.A tápoknál van olyan TC vezérlés ahol a ventillátoron nincs termisztor hanem egy panelje van a ventinek azon lóg a hőérzékelő.

(#8003) lehella válasza andrade (#8002) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a válaszokat, mostmár leegyszerűsödött a döntés hogy milyen venti kell nekem :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8004) Benhill válasza #83381760 (#7972) üzenetére


Benhill
senior tag

meg az F12 Pro PWM-nel, azon kivul hogy 1 fele keppen lehet felfogatni, meg a racsos a kialakitasa, még annyi hogy a venti nem a keretre van felfogatva, hanem egy gumibakon fekszik. Emiatt rezonancia kizarva. Én 3at is vettem anno, kettőt használok. Nagyon jók szerintem.

Még annyi hogy szerintem folosleges 8venti egy házba. (pl felulre, oldalra) Legalabbis nalam csak rontanak a helyzeten ezek.

Nalam ilyen a kialakitas venti teren:
[link]

Felulre, vagy oldalra is rakhatnak 2-2 12est, de csak ront a helyzeten.
Felulra ha rakok, a fizika torvenyei alapjan, azt a levegot szivja ki, amit az elso venti befuj. Meg esetleg meg egy kis meleget elsziv, de friss levegot a cpu(sarga), alig kap.
A 2 elso venti egyebkent, a haz elejevel van egy vonalban, tehat kozvetlen kintrol sziv, es tapbol kiszedett racsokkal van letakarva a venti. (sokkal hatasosabb igy, mintha a haz belsejeben lenne) Regebben sokan nezegettem, tesztelgettem hogy lenne a legjobb, mivel a Q6600om eleg melegedos, es kell neki boven a zoxigen.

[ Szerkesztve ]

(#8005) andrade válasza Benhill (#8004) üzenetére


andrade
senior tag

Azért azt tegyük hozzá amelyik ventillátor berreg meg összeér az állórész a forgóval(szedtem szét ilyet), vagy kiegyensúlyozatlanság miatt rezeg azon a gumi nem segít sokat.Ugyanígy ha a lapátoknak nagy a tuurbolenciája, azt a gumi semmit se csökkenti.

(#8006) lehella


lehella
senior tag

Szerintetek melyik jobb ventillátor? Ez a kettő között vacilálok: ARCTIC COOLING F12 TC vagy ARCTIC COOLING F12 Pro TC? A pro az elvileg ezt tudja: Az egyedi automatikának köszönhetően, a cooler nem úgy viselkedik, mint egy átlagos thermo controllal felszerelt ventilátor.
Az Arctic Cooler eljárása arra épít, hogy 32 fokig az Arctic F12 Pro TC mindössze 400-as fordulaton ketyeg, majd ezután vált nagyobb sebességi fokozatra (1300 RPM)
Ez a módszer jelentős zaj csökkenéssel jár
Hogyan működik az előbbi, ha a Pro az két lépcsőben pörög.. :U

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8007) fi:zi'k válasza lehella (#8006) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

32 fokig passzívan is mehetne. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8008) lehella válasza fi:zi'k (#8007) üzenetére


lehella
senior tag

Kép alapján ez úgy néz ki, mint hogyha csak a gépbe befelé tudna szívni levegőt

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8009) andrade válasza lehella (#8006) üzenetére


andrade
senior tag

Mivel mind a kettő TC thermal control egyformán működik. Van beépíttve egy termisztor aminek van egy szobahőmérsékleti ellenállása ennél nagyobb hőt érzékelve csökken az ellenállása és egyre inkább közelít a 12V felé az átadott feszültsége a venti gyorsabban pörög
És a PRO az a házból kifele tud levegőt nyomni! A rácson át szív!

[ Szerkesztve ]

(#8010) lehella válasza andrade (#8009) üzenetére


lehella
senior tag

Akkor a simát választom, remélem nem lesz nagyon hangos :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8011) tilinko70 válasza lehella (#8010) üzenetére


tilinko70
csendes tag

én is használok a házamban f12 tc-t.hangtalanok. :K

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8012) lehella válasza tilinko70 (#8011) üzenetére


lehella
senior tag

Hova célszerű elhelyezni az érzékelőt? Rendben érzékeli a 32°c-38°c közötti tartományt, képes levinni ez alá, ha beindul?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8013) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem egy Cooler Master Silencio 550-es házat, és a gyári ventiket szeretném lecserélni, sok rosszat olvastam róla, hogy elég karcsúak. 2x120mm front és 1x120mm rear ez a max, amit bele lehet zúzni.
A keret kb 2-2,5k / venti, amit hajlandó vagyok fizetni.
Melyik venti most a best-buy, illetve mit ajánlanátok?
Köszi előre is a segítséget.

(#8014) tilinko70 válasza lehella (#8012) üzenetére


tilinko70
csendes tag

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8015) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Ez a Be Quiet! Shadow Wings is hasonló minőségű halk hűtő mint a Wing-Boost?

(#8016) gaborvig


gaborvig
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó topic-ban teszem fel a kérdést...

Nem tudom, hogyan oldjam meg számítógépem hűtését. Az alaplapomra (Asrock H77M) két ventilátort lehet csatlakoztatni a házat illetően, ugyanakkor a gépemben jelenleg négy van (és még kettőt raknék is bele). A problémám a ventilátorok szabályozásával van... Mit javasoltok? Előlapi panel, vagy olyan ventilátor, amely "sorba" köthető, és így mindet - igaz kétféleképpen - tudom szabályozni.

Köszi!

(#8017) tilinko70 válasza gaborvig (#8016) üzenetére


tilinko70
csendes tag

olyan ventilátor, amely "sorba" köthető,olcsóbb megoldás,és az esetedben mivel asrock lapod van ,a venti szabályozás nagyon jól megoldható a biosból,és softveresen is az axtu-val. :K

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8018) lehella válasza tilinko70 (#8017) üzenetére


lehella
senior tag

Nekem Asrock alaplapnál csak a CPU hűtőt tudom szabályozni AXTU-ból, mert az van 4 csatis vezetékkel. Minden más 3 vezetékeset nem tudok szabályozni a CHA FAN csatiról :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8019) gaborvig


gaborvig
csendes tag

Nekem háromvezetékes a csatlakozó és tudom állítani a fordulatszámot. Hogy is van a ventiknél ez a három meg négy csatlakozó? Melyik a legajánlottabb 12 cm-es ventilátor?

(#8020) andrade válasza gaborvig (#8019) üzenetére


andrade
senior tag

A három csatlakozósnál a 12V-ot változtatják a harmadik jelzi be a fordulatot.A négyesnél a 12V-ot állandóan kapja és egy váltakozó jelet kap a harmadikon ami a fordulatot változtatja, a negyedik vezeték jelzi be.

(#8021) lehella válasza andrade (#8020) üzenetére


lehella
senior tag

Nem igazán értem hogy mi szükség a 4. vezetékre, ha a hármas megoldás is simán működik.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8022) andrade válasza lehella (#8021) üzenetére


andrade
senior tag

Mert ha a feszültséget csökkented a fordulat csökken de a teljesítmény is míg ha megkapja a 12V-ot állandóan akkor a teljesítmény állandó marad mert a moduláló jel a forgó mágneses tér frekvenciáját változtatja csak.

(#8023) lehella válasza andrade (#8022) üzenetére


lehella
senior tag

Ezt nem egészen értem pedig mérnök infós vagyok. A mágneses tér frekvenciája hogyan változik és miért, hogy kompenzálni tudja a fordulatszámcsökkenést, a teljesítmény tartása mellett?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8024) andrade válasza lehella (#8023) üzenetére


andrade
senior tag

A teljesítmény a feszültség és áram.Az aktív alkatrészek áthelyezik csak az áram irányát ami az állórész tekercseiben forog.A sima villanymotor fordulatát a feszültség levételével változtatják ez nem sima villanymotor egy csomó aktív alkatrész van beépítve ami a tekecsekbe váltakozó impulzust ad változó helyekre vezérli a forgást

[ Szerkesztve ]

(#8025) andrade válasza lehella (#8023) üzenetére


andrade
senior tag

(#8026) tilinko70 válasza lehella (#8018) üzenetére


tilinko70
csendes tag

én a 3 vezetékeseket is gond nélkül szabályzom asrock z68 pro 3 lappal.

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8027) lehella válasza tilinko70 (#8026) üzenetére


lehella
senior tag

Van a cha-fan 4-es csati, erre kötöttem rá egy ventit ami 3 vezetékes volt, ott nem változott a fordulatszám. A venti az nem tudom hogy milyen (gondolom valami nagyon alap), mert a gépházhoz adták, majd rádugom a régi gépemre megnézem hogy ott szabályozható-e(NF7). Van még a pwr-fan 3-as csati, az pedig nem szabályozható se UEFI-ből se AXTU-ból. Lényeg, hogy most egy AC F12 TC venti van rákötve az elvileg szabályozható csatlakozóra, de gondolom ez egyáltalán nem szabályozható :) A cpu-fan csatin rendben állítható a ventinek a fordulata, az 4-es kábellel van bedugva.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8028) lehella válasza andrade (#8025) üzenetére


lehella
senior tag

Így már megértettem a működését, köszi a linket :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8029) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Extrém halk, 14 centis házventit keresek, normális légszállítással. Árban 2-5k között jöhet, mit ajánlanátok?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8030) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek az NZXT sentry 2-es kevés lenne egy Bitfenix spertre pro-hoz (23cm)? Mert összedugtam a csatlakozókat és olyan gyatrán forgott mintha kevés lenne hozzá még 100%-on is. Alaplapin már nincs gond.

Spectre pro
Sentry 2

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8031) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#8032) albert8 válasza hoffman_ (#8029) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem nézd meg a Yate Loon ventiket. Olcsó és jó is.
Nemrég vettem, de ha tutira akarsz menni akkor Alpföhn, Noiseblocker noctua.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8033) andrade válasza albert8 (#8032) üzenetére


andrade
senior tag

Azért egy venti nem véletlen olcsó, olyan is.Én szedtem szét hibásat, harmatos.

[ Szerkesztve ]

(#8034) albert8 válasza andrade (#8033) üzenetére


albert8
addikt

Nálam azóta is halk és mozgatja a levegőt.Több nem is kell. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8035) jilian válasza sensejke (#8030) üzenetére


jilian
addikt

Szerintem próbáld ki , dugd az alaplapira, és ott hogyan forog.
De mondjuk a vezérlő adatait elnézve nem hiszem , hogy "kevés lehet".
Én is nemrég vettem egy ilyen batári ventit, és bánatomra (nem is értem hogyan gondolta ezt a gyártó) nem elég hosszúak a gumis lefogatok, nem tudom áthúzni rajta, nem a 3 cm vastagságra gondoltak az biztos...

(#8029) hoffman_

Én is ilyenekre vadászok.... :((( és már nem vagyunk egyedül! :((( ---> ;) ((#8015) bluobluo75)

[ Szerkesztve ]

(#8036) sanyi_386


sanyi_386
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök vásásrolni egy haf 922-est és a hátsó 12-es ventit lecserélném még az elején, mivel a legtöbb tulaj szerint elég zajos. Ez jó választás lenne?:
[Cooler Master SickleFlow 120 2000 RPM Red LED]
Előre is köszi!

(#8037) sensejke válasza sanyi_386 (#8036) üzenetére


sensejke
aktív tag

Szerintem anélkül, hogy te meghallgattad volna még nem biztos, hogy neked hangos. Szerintem csak akkor vedd meg ha te is azt mondod rá. De jó az amit linkeltél nekem 2 is van belőle.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8038) krichd1


krichd1
addikt

Helo!

Jelenleg nincs ventilátor a gépembe, most szereztem egy passzív hűtésű videókártyát és elkélne egy kis szellőztetés. Szétszedtem a gépet, és szerintem 2db 8 cm-s venti fér bele, egy hátra, egy előre. Csináltam képeket: 1 2

Ezt néztem ki. A leírás szerint ilyet lehet előre, hátra, processzorra tenni és 4pines csatlakozója van (ami nekem van az alaplapon, ha jól látom, de nézzétek meg kérlek a képeken, mert nem értek hozzá). Érdekelnének más lehetőségek is, amik jók a rendszerembe.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8039) andrade válasza krichd1 (#8038) üzenetére


andrade
senior tag

A ráscsost a frontra nem tudod tenni mert kifele fog fújni!Az hátulra jó.Elölre a rács nélküli való ha megnázed a lapját alul.

(#8040) sensejke válasza krichd1 (#8038) üzenetére


sensejke
aktív tag

És mellesleg amit linkeltél PWM verzió így csak a procira megfelelő. A nem PWM-es kell neked.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8041) Krissz5435 válasza sensejke (#8040) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ez így nem igaz. Procira is feltehető, de pl ha van pwm-es csati az alaplapján(a procin kívül) akkor a házhűtő is szabályozható.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8042) tilinko70 válasza Krissz5435 (#8041) üzenetére


tilinko70
csendes tag

így igaz,nekem sem pwm-es van a procin,és simán szabályozom :K

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8043) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Esetleg akit érdekelne egy ilyen szuper 18 ledes Enermax Apollish ventilátor ne habozzon, nekem van egy eladó. Képek: KATT

Iszonyatosan szép valóságban :)

(#8044) sensejke


sensejke
aktív tag

Nagyon jól tudom ezért írtam, hogy megfelelő nem azt hogy csak arra jó. Bár a "csak" a mondtaba nem kellett volna. Nekem a két sickleflow van a hyper 212-őn.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8045) krichd1


krichd1
addikt

Akkor előre egy ARCTIC F PWM, hátra egy ARCTIC F Pro PWM, ez így jó lesz ? Ahogy látom ezek olyan fajta ventik amiket a Bios szabályoz. Rá tudom majd kötni ezeket az alaplapomra (képek a fentebbi hozzászólásomban) ?
Esetleg más javaslat, más gyártók termékeiből, hasonló áron ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8046) lehella


lehella
senior tag

Van egyébként olyan ventillátor, ami se PWM, se TC-t nem tud? Gondolom ezek lennének azok a ventillátorok, amiket régebben feszültség szabályozással lehetett csak fordulatszám változásra bírni.
Ez alapján úgy látom hogy ami PWM, az 4 csatis vezetékes: http://www.arctic.ac/en/p/cooling/case-fans.html

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8047) Krissz5435 válasza lehella (#8046) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Persze hogy van. Pl arctic f vagy f pro. Ha nincs semmi mögötte(tc, pwm) akkor az sima 3 vezetékes venti.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8048) lehella válasza Krissz5435 (#8047) üzenetére


lehella
senior tag

Szerintem akkor sima egyszerű 3 vezetékes ventijeim vannak itthon, amiket nem tudok vezérelni szoftveresen (Asrock 880GMH/U3S3), így már tiszta sor köszi

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8049) andrade válasza lehella (#8046) üzenetére


andrade
senior tag

Nem régebben hanem most is a tápokban egy kéttranzisztoros termisztoros szabályzó van ami a bordák közé van dugva és a melegedésre engedi a 12V-ot a ventillátorra.A TC ventiken meg csak egy termisztor van ami melegedésre reagál (csökken az ellenállása ezért NTK) negatív thermo koefficiense.
De miért ne lehetne halk ventit teljes fordulaton használni? A hűtés csak jó lehet .

[ Szerkesztve ]

(#8050) tilinko70 válasza lehella (#8046) üzenetére


tilinko70
csendes tag

ha pwm nélkülit keresel és nem tudsz szabályozni ventiket,de jól szellőző halk gép a cél akkor Coolink SWIF2-1200 800Rpm 12cm [link] fix 800rpm-en pörög,és halk.a levegőszállítása ház ventinek elég. 2000ft darabja.

üdv. tilinko70@citromail.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.