Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) hackeeeee válasza Grózi (#19750) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Írtam is még korábban, hogy kerestem Viper-t, de nem volt senkinél raktáron. Még a magyarországi Akasa disztribuciónál sem. :( Ezért merült fel a WingBoost 2 még, mint opció. Viszont az csak a varázslónál lett volna, onnan pedig most elég karcos lett volna a 2000 Ft-os szállítás. Valami pedig kellett a zörgő stock venti helyére, ezért vállaltam be az apache-okat.

Van tuning, vannak hőfokok is, de ez a 75-80 fok még so belefér socket hőmérsékletnek. Tovább nem fogom engedni, ha nem muszáj. Így is már a Seidon határait feszegetem. :)

Most annyiban tudok rajta segíteni, hogy a 120p-knek oda tudok tekerni, kézzel azok pedig rántják lefelé a radiról a meleget.

Amúgy így is érdekes, hogy ha venti alá teszem a kezem, érzem, hogy jön visszafelé is levegő.. Ez Így volt korábban is a 2 db 120p-nél is. Még amikor csak a 2 darab Apache volt fent, akkor is. Vagy, ez normális jelenség?

Azon agyaltam még, hogy kilövöm a PWM-et, és odatolom max fordulatra őket. Gondolom bírniuk kell minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19752) Archttila válasza Grózi (#19744) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

"Én maradnék a PW2-nél,feltéve ha tudod szabályozni lapról vagy vezérlőről"

Csak az ar/ertek arany miatt, mert az az 1000-1500 mar nem oszt nem szoroz. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19753) karis


karis
tag

Sziasztok!

Egy Be quiet Pure wings 2 ventinek hogy tudnám lentebb venni a fordulatát (1500 ->1000rpm)? Bios-ban nem jelzi ki, csak a Cpufan, Sysfan1, sysfan2-őt, és az említett légkavaró pedig a sysfan3(3PIN)-ra van csatlakoztatva.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#19754) dqdb válasza karis (#19753) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tedd fel az MSI Command Centert, hátha abban tudod vezérelni. A csatlakozók lábkiosztása alapján a SYSFAN3 és SYSFAN4 vezérelhető feszültséggel (a második lábra nem fixen +12 voltot írnak), de a BIOS leírásánál már nincsen ilyenről szó. Lehetséges esetek:

1. a lábkiosztásnál elírás a FAN Voltage, és az valójában +12V, így nem vezérelhető ez a két csatlakozó. Ekkor a SYSFAN1 vagy SYSFAN2 csatlakozókat kell használni, azok garantáltan tudják a feszültséggel történő szabályozást (fizikailag 4 pinesek csak, bekötést tekintve 3 pinesek). Ha ezeket használod már másik ventilátorokra, akkor Y kábel kell, de egy kábelre csak azonos típusú ventilátor kerüljön

2. jó a lábkiosztás, de az összes SYSFAN egyetlen beállítással vezérelhető, amit SYSFAN1-re tudsz beállítani. Ezt az esetet könnyen le tudod ellenőrizni a fordulatszám-visszajelzésből.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19755) karis válasza dqdb (#19754) üzenetére


karis
tag

Sajnos a Command Center nem akart elindulni. Fél óráig csak töltött. Szerintem az első megállapítás lesz a helyes. A manualban a sysfan3-4-hez ez a lábkiosztás van: 1.Ground 2. Fan voltage 3. Sensor/No use

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#19756) varmi2 válasza Grózi (#19750) üzenetére


varmi2
nagyúr

Alphacool Susurro Fan - 120 ez tetszik, az adatlapját nézve igen ígéretesek, ilyet fogok venni minimum 2db, köszi az ajánlást. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19757) hackeeeee válasza hackeeeee (#19751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Végül még annyit elkövettem, hogy megcseréltem a ventiket, vagyis a apache-ok mentek felülre, így nyertem jó pár fokot.

Véleményem szubjektív...

(#19758) Grózi válasza Archttila (#19752) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minimális a különbség a két venti között,ezért is írtam azt amit-véleményem szerint nem éri meg az árkülönbözetet!
(#19756) varmi2A tapasztalataid mindenképp oszd meg velünk!!!
(#19757) hackeeeee Igen,az Akasák pull-ban is jeleskednek.Írtad,hogy visszafele áramlik a levegő,nem lehet hogy a ház tetején az alacsonyabb statikus nyomás miatt a 120P-k nem tudták átpasszírozni a levegőt?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19759) hackeeeee válasza Grózi (#19758) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amikor csak a 2 darab apache volt, akkor is tapasztaltam ezt.

Most, hogy a 120p-k vannak alul, vagyis az apache-ok húzzák a bordáról a meleget, így jobban érződik..

Viszont furcsa, mert így jobbak a hőfokok.

Véleményem szubjektív...

(#19760) Archttila válasza Grózi (#19758) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19761) p81er


p81er
csendes tag

Szia Grózi!

Van egy Anidées ai6 v1. házam amiben gyárilag vannak 3pin-es csatlakozok [link]
[link]
ezekre rá is kötöttem a gyári ventiket (elől 140mm, hátul 120mm).
Az alaplapomon (gigabyte h97m-d3h) van 3 db 4 pin-es sys fan1, sys fan2 és sys fan3 csatlakozó.
A házba a következő ventilátorokat tudom még rakni:

Front:140/120mm x 1 (optional)
Top:140/120mm x 2 (optional)
Bottom:140/120mm x 2(optional)
Milyen ventiket rakjak bele 120mm vagy 140mm?

Üdv.

Gigabyte H97M-D3H, i5 4690, Alpenföhn Brocken Eco, Gigabyte GTX960 4GB WF2, Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP, Super Flower FX 550W Bronze, LG 23MP47HQ-P

(#19762) balazska92


balazska92
senior tag

Az alpenfoehn wing boost 2 140-es 4pin pwm ventin lévő kábelen van egy elosztó ami 3 pines. Ha arra rádugok még egy ugyanilyen ventit, jól fog működni? Számít hogy csak 3pines az a csatlakozó? Illetve vettem egy 4 pines y elosztó kábelt, de az egyik vége az 4 pines, a másik pedig 3, itt is az érdekelne, hogy ha erre szeretnék 4 pines pwmes ventit rakni, az világos hogy ha a 4 pines végére rakom akkor jó lesz, de ha a 3 pines végére rakkom akkor is?

(#19763) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! Üdv Grózi!
A készülő ház úgy alakul, hogy lesz 4db 80 venti hely, amit a nyári hónapok melegére való tekintettel használnék...
Rájuk gondoltam:
[link]
Ezek tényleg ilyen csendesek? :U

(#19764) dqdb válasza p81er (#19761) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a három 4 pinesnek tűnő SYSFAN az alaplapodon valójában 3 pines bekötéssel rendelkezik, szóval 3 pines ventilátorok között nézelődjél.

Én a ház panelje helyett az alaplapra kötném a ventilátorokat, hogy a terheléstől függően automatikusan változzon a fordulatszámuk, és ne maximumon pörögjenek. Ha az alsó HDD keretre nincsen szükséged, akkor azt kiszedném, és a helyére menne egy plusz ventilátor, valamint még hátulra felülre még egy. De ekkor lenne 4 darab különböző típusú ventilátorod és 3 csatlakozód, szerencsére a ház két ventilátorpanel közül a 3 csatlakozósat fel tudod használni Y kábelként: az ő csatlakozóját a másik panel helyett az alapra kötöd, és erre kötsz két ventilátort.

balazska92: a harmadik pinen megy vissza a ventilátortól a fordulatszám-visszajelzés. Y kábel esetében ezt csak az egyiknél kötik be, amelyiktől az alaplaphoz visszamegy ez az információ.

1. föld (fekete)
2. +12V (piros)
3. fordulatszám-visszajelzés (sárga)
4. PWM szabályozás (kék)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19765) balazska92 válasza dqdb (#19764) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi. Tehát ha egy ilyen y elosztóra kötök 2db ugyanolyan ventit az jól fog működni.

(#19766) dqdb válasza balazska92 (#19765) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen.

Ha egyszínű a kábel, akkor általában a felesleges PIN hiányzik a csatlakozóból, hogy egyértelmű legyen, honnan nem jön fordulatszám-infó. Színes kábelnél az ellenkezője a gyakoribb, ahol megvan minden PIN, de látod, hogy hová megy 4 és hová csak 3 vezeték.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19767) balazska92 válasza dqdb (#19766) üzenetére


balazska92
senior tag

Az első féle elosztóim vannak. Az alaplap minden csatlakozása 4 pin pwm, tehát ha ezeket elosztom az első féle elosztóval, és 2 db ugyanolyan 4pin pwm ventit kötök rá, akkor rendben lesz minden ugye? :D

(#19768) Grózi válasza p81er (#19761) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a házon csak egy ventihub vagy tudod szabályozni is?Mert előbbi esetben az alaplapra kötném én is mindenképp,ahogy dqdb is írta.Mivel mindenképp 3 pin kell,így a szokásosokat ajánlanám neked:
Be Quiet Pure Wings 2(120 és 140)
Nanoxia DS(120 és 140)
Aerocool DS(120 és 140)
Kbhont Ebben a méretben én továbbra is a Be Quiet PW2-t választanám,sokkal jobb mint amit kinéztél!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19769) diiCo


diiCo
csendes tag

Üdv!
Korábban kaptam már itt segítséget amit újfent köszönök, de változott némileg a szitu, így új kérdéssel hozakodnék elő.
Adott egy Zalman Z11 Plus ház és egy Giabyte Z97 Sniper G1 Lap
Ebben van egy db. venti : be quiet! Pure Wings 2 140 mm
A kérdés az lenne, h Lepa BOL,Quiet PWM 120-ból vagy Be quiet! Silent Pure Wings 2 120-ból vegyek kettőt fentre, ill. később radira?
Így lenne a pure wings 140-es elől kettő fent és egy hátul. :R

(#19770) Picco


Picco
addikt

Udv urak,

HP Z800 munkaallomas alaplapra kotott ventillatorait szeretnem vezerelni, milyen programot ajanlotok?
SpeedFan kijelzi a fordulatot stb de nem mukodik sajna, mas igereteset nem talaltam meg :/

segitseget elore is koszonom :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19771) Grózi válasza diiCo (#19769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a Lepa-t venném,főleg ha később radira is akarod használni!!
PiccoSajnos ez a típúsgépek átka,ha nincs gyári progi akkor marad a bios.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19772) abridabri


abridabri
veterán

Grózi !
Mennyivel lenne rosszabb 2b Bol Quiet a haz elejen szivo ventinek mint 2db 14 cm-es apache ? Ha csak 1-2 fokkal lenne huvosebb a vga-cpu, akkor inkabb felaldozom azt a par fokot a dizajn oltaran :)
(+ugy vettem eszre a lepa halkabb idleben mint az apache . legalabbis nalam a lepa 290 rpm-en megy , az apache meg nem megy 600 alatt soha )

(#19773) Grózi válasza abridabri (#19772) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házventinek a Lepa is bőven elég.1-2 fokot hozna az Apache(vga-n kicsit többet,attól függ milyen fajta),tehát elenyésző.Az Apache ereje bordán és radin mutatkozik meg.Az én lapommal se tudtam 600 alá vinni az Apache-t,a Lepa-t viszont igen.Nekem mondjuk előbbi radin volt és ott nem veszed észre a hangját 600 rpm-n(van ellenállás).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19774) abridabri válasza Grózi (#19773) üzenetére


abridabri
veterán

koszi mester megnyugtattal :R Akkor rendelem is megfele a 4 piros lepat :) (2 elol 1 hatul 1 teton )
/VGA MSI 390 lesz decemberben /

[ Szerkesztve ]

(#19775) Grózi válasza abridabri (#19774) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó döntés,használd egészséggel! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19776) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Most tervezek platformot váltani:
MSI Z97S SLI Krait
Intel G3258 - Anniversary
Tervezek tuningot - kezdetnek ezzel a procival, majd később váltanék komolyabbra. (Core i5/i7)

Eddig passzív volt a konfig, de változnak az idők, és szeretném kipróbálni ezt a vonalat is, de a csendről/csendes működésről nem szívesen mondanék le.
Jelenlegi procihűtő: ThermalRight HR-22 (venti nélkül!) - Erre szeretnék fehér, hatékony és halk ventit! :U

Illetve házhűtőket szintén a csendesebbik fajtából - szintén fehéret. :K
Az új számítógépház valszeg: NZXT Source 340 lesz.

Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#19777) karis


karis
tag

Ilyen kábelt lehet magában venni valahol? Csak a Be Quiet ventiknél láttam, és érdekelne egy, mert nekem elég szélzajos az 1500rpm hátsó ventim :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#19778) abridabri válasza xtevo (#19776) üzenetére


abridabri
veterán

arra hutor en Thermalright TY-147A - vennek . Az enyemen is az van es hangtalan .500-900 rpm kozt valtakozik terhelestol fuggoen a fordulat.

(#19779) Grózi válasza xtevo (#19776) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is a TY-147A-t javasolnám az olcsóbbak közül,ha maximalista vagy akkor az NB eLoop szériát ajánlom figyelmedbe.A fehér szín nagyon leszűkíti az ajánlható ventiket.Egyébként az a torony a 4,4-4,6-ra húzott 3258-t is simán lehűti passzívan.
karis Hardverkernél és Merlinnél is kapni ilyet,csak győzd megtalálni a webshopban!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19780) Grafirka válasza karis (#19777) üzenetére


Grafirka
őstag

Ezen csak 5 es 12v van ,de mindkettobol 2 kijovetel (a 7V hianyzik, remelem nem pont arra lenne szukseged.).
[link]

(#19781) Kbhont


Kbhont
senior tag

Grózi!
Tudom, hogy nem az a topik, de majd töröld, ha nagyon off...
Sajnos megszólalt a táp ventim!
FSP Aurum Pro 1200W.
Még nincs egy éve, de jó kis kerregő hangja van!
A többi 8 venti némán megy a táp meg kerreg... A méreg megöl!
Van ötletetek? Az átlag embernek nem tűnik fel, de én allergiás vagyok ezekre a zajokra... :W

[ Szerkesztve ]

(#19782) dqdb válasza Kbhont (#19781) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez garanciális probléma, elvileg 5 év jár ehhez a táphoz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19783) Kbhont válasza dqdb (#19782) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az a baj, hogy nem tudom, hogy garanciában ezt a "méretű" hibát elfogadják-e!?
Engem zavar, de más nem biztos, hogy azonnal észre veszi...!
Meg kérdés, hogy mennyi idő alatt javítják? Mondjuk van tartalék tápom... :U :K

(#19784) xtevo válasza abridabri (#19778) üzenetére


xtevo
őstag

@abridabri
Én is szemeztem ezzel a ventivel, köszönöm. :R

@Grózi
Akkor két pont a TY-147A-nál. ;) :R
"Egyébként az a torony a 4,4-4,6-ra húzott 3258-t is simán lehűti passzívan." - Tényleg?! :Y Most is passzívan hűti az i7-3770-et, de tuning nélkül. Nem gondoltam volna, hogy elviszi a tuningos cuccokat is.

(#19785) CAB85 válasza Kbhont (#19781) üzenetére


CAB85
tag

Pedig ez garis hiba, a táp része, ha zörög, zúg, akár egy kicsit is, be kell vizsgálniuk.

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#19786) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Egy corsair 750D-be keresnék ventiket a gyáriak helyett. elöl 2*140 mm hátul 1*140mm, plusz opcionálisan a tetőbe szerelhető 2*120/140mm.

A tetőbe lenne 2db noctua ventim 120mm, ez jó lehet ide?
Ha cserélem mind a három ventit akkor nem lenne baj, ha 3-4 ezernél nem lenne drágább darabja.

(#19787) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Nem tudom melyik totyik lenne a legmegfelelőbb a kérdésemre, így itt teszem fel.
Létezik olyan motyó, ami 1 vagy 2 ODD helyen elfér, belefér 1hdd és 1 ssd és van benne hűtés vagy lehet beletenni valami kis halk hűtőventit??

(#19788) DigitXT válasza AndrewTdi (#19787) üzenetére


DigitXT
félisten

Ilyesmire gondolsz?:) Szerk: mondjuk ez 3 helyet foglal, viszont egy 12-es ventit bele tudsz tenni az elejébe... (Teszem hozzá, az SSD-nek nem nagyon kell hűtés.)

Szerk: vagy ha van még vízhűtésed, akkor egy ilyen, és akkor venti sem kell...:F

[ Szerkesztve ]

(#19789) Grózi válasza Kbhont (#19783) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Simán garanciában kötelesek cserélni.Szerintem ha csak nem egy 4 betűs, I-vel kezdődő webshopból van,akkor nem lesz gond.
(#19784) xtevo A "kis méregzsák" 3258 nem fűt annyira mint egy húzott I5-I7,szerintem simán viszi passzívan.
(#19786) Vincsó 3 vagy 4 pin?
(#19787) AndrewTdi Amit DigiXt linkelt,az egy jó kis darab,Varázslónál láttam még korábban(viszont a webshopban megtalálni nem egyszerű-én felhívnám őket) + lehet homemade is gyártani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19790) Kbhont válasza Grózi (#19789) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi! :R

(#19791) Grózi válasza Kbhont (#19790) üzenetére


Grózi
Topikgazda

;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19792) Kbhont válasza Grózi (#19791) üzenetére


Kbhont
senior tag

Na lassan elkészül az összes venti helye...
A mostani gépház teteje kerül rá, amiben a 3db LEPA tolja a 360-as radit!
Ezek a ventik csak model kedvére dublőrködnek. :D :D
Jövő héten a rácsok behegesztése következik, aztán a festés előkészítése!

(#19793) Grafirka válasza Kbhont (#19792) üzenetére


Grafirka
őstag

Le a kalappal a barkacshajlamod elott :)
Kivancsi vagyok milyen homersekleteid lesznek. Zajszigetelest is tervezel ?

(#19794) Laccoss válasza Kbhont (#19792) üzenetére


Laccoss
addikt

Rácsok behegesztése? Mások ki szokták vágni a rácsokat:) Egyébként, bőven elég lenne 4 csavar a négy sarkába, arra ráhúzni a rácsot, portszűrővel, anyával rászorítani. Ez valami szerver lesz? Mert ekkora méretet semmiféleképpen nem látok előnyösnek, főleg ennyi melóval. Bár lehet csak én nem értem a logikát benne.

(#19795) Kbhont válasza Grafirka (#19793) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az a röhej, hogy azt gondoltam, hogy pár óra alatt össze dobom...
Igaz minden nap csak max egy órát csinálom, de még a váz készült el és nem látom a végét!
:U :F
Zaj tekintetében először Grózi tanácsit követve megpróbálom csendben tartani aztán lehet hangszig lesz a vége...
Bár a mostani gépemben is a fél éves FSP táp a leghangosabb.
A LEPA-k néma csendben tekerik a levegőt! Ha nem világítanának akkor azt hinném nem is mennek...
De mindenféle képen be fogok számolni a fejleményekről! :)) :R
#19795 Üdv: Nem, nem szerver. Sima PC. Rácsok kellenek, különben kijönnek a bentlakók... :D
Ami nekem tetszene ház, az 65-85eFt! Én meg annyit elvből nem adok érte!
Akkor inkább hardverre költöm...Így meg olyan lesz, amiben kényelmesen elférek és nem kell mondjuk egy MORA-t az oldalára kötözni.

[ Szerkesztve ]

(#19796) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Grózi

3 pin.

Bár ahogy nézem csak a pwr csatira kötött venti a hangos, ide kellene egyelőre 1 db. Ez lehet drágább is :)

[ Szerkesztve ]

(#19797) dqdb válasza Vincsó (#19796) üzenetére


dqdb
nagyúr

A PWR_FAN elnevezésű csatlakozók az alaplapok 99%-ánál nem szabályozhatóak, ugyanis ennek a csatlakozónak az a feladata, hogy a tápegység ventilátorának fordulatszámát lehessen vele monitorozni (ha a tápegységből jön ki ilyen kábel).

Ide valami 12 volton hajtva is alacsony fordulatszámú és halk darab kellene, vagy Y kábellel köss rá két egyforma ventilátort egy másik csatlakozóra, és akkor lesz szabályozás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19798) Grózi válasza Kbhont (#19795) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lesz ez és később ha be akarsz rakni mondjuk 60mm-s radit push-pull ventivel(az már ugye 11 cm széles barátok között is) akkor az is elfér-és ugye ez csak pár nagyon drága házban kivitelezhető.Részemről én várom a képeket a festett-összeszerelt állapotról is!
Vincsó dqdb leírta a lényeget.Ha mindenképp a pwr csatiról akarsz hajtani ventit,akkor 1000 rpm alattit válasz-ha gondolod segítek.Viszont én inkább maradnék az Y kábelen 2 egyforma venti felállásnál,amit tudsz szabályozni!
Mondjuk ha szerinted a gyári Korszar ventik nem hangosak,akkor nem vagy túl érzékeny a zajra-könnyű lesz választani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19799) Vincsó válasza Grózi (#19798) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ami szabályozott az nem hangos, 700 rpm körül, de ez viszonyítás kérdése nyilván.
De akkor ezek szerint az ajánlottak közül választok és az is megfelel :)
Erre gondoltam: Be Quiet Pure Wings 2, mondjuk nem tudom mennyire számít, ez a gép hátuljában van amit először cserélnék.

(#19800) Grózi válasza Vincsó (#19799) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PW2 nagyon jó,kivéve ha nem szabályzod-akkor ezt hova kötnéd?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.