Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) haxiboy válasza eventus (#18950) üzenetére


haxiboy
veterán

Úgy néz ki most egy jóideig nem lesznek radik. Így léghűtés mellett szeretném a lehető leghalkabb és leghűvösebb gépet összerakni. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18952) eventus válasza haxiboy (#18951) üzenetére


eventus
veterán

Statikus nyomás miatt gondoltam a radit, de a léghűtés estén is fontos dolog.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18953) haxiboy válasza eventus (#18952) üzenetére


haxiboy
veterán

Előre valószínüleg nagy nyomású ventik kerülnek, mert a porszűrőn kívül még ott van előtte egy nagy panel ami akadályozza a légmozgást szemből. Hátulra, alulra, illetve felülre pedíg airflowot képzeltem, mert ott könnyen jár a levegő.
CPU hűtésnek is kell néznem valamit (jelenleg a legnagyobb noctua van tervben de ez még bármikor változhat, de erről több tesztben is jókat mondanak), mert szerintem az az egyik kritikus pontja a rendszernek hang terén. (gyári intel retek).

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18954) Grózi válasza -Nándesz- (#18949) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ilyenre van szükséged.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18955) mpierre


mpierre
veterán

Nem egészen idevág, de van egy Tecnics erőlködőm, amiben egy nidec kopter keverte a port, de meghalta magát. Mondjuk 1998-99 óta nem is csoda. Ilyen volt. Ehelyett kerestem másik ventit (a csatlakozót úgy is át kell szerelni) ami végül is az NB multiframe m8-s3 lett.

Létezik ennél jobb 80×80-s? A nidec és az nb bekötése ugyanaz? Vagy ki lehet deríteni, hogy melyik dróton mi megy?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#18956) Grózi válasza mpierre (#18955) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Véleményem szerint tört áron hozza az NB szintjét:[link]
Ha nem akarsz forrasztgatni,akkor egy ilyennel simán megoldod:[link]
Viszont nem nagy cucc átforrasztani se.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18957) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18931) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Raijintek Triton -ra menne rá a hűtés. (Ahogy mondtad játék vízhűtés az egyedi kitekhez képest.)
Pár fok nekem nem lenne vészes. ;) Csendes működés, dizájn + ~3C nekem nem lenne gond...
:R

Visca el Barcelona!

(#18958) Grózi válasza CsigaGyilkos (#18957) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Tritonnak van a legvastagabb radija(32mm) a kompaktok közül.Az Aerocool Xpredator Evil Black Edition-ben szerintem jelenthet 5 fokot is egy DS vs. Apache.
A Triton hajlamos a blokk repedésre,figyeld a gépet és a folyadék szintet-ha el kezd fogyni a folyadék,akkor keress mikro repedéseket a plexin!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18959) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18958) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értelek. Fogok csinálni képet a gépemről, fekete-piros színekre építettem és modding szemmel Te is meglátnád hogy a citromsárga sehogy se illene bele. Max akkor, ha MSI Lightningom lenne. De az új MSI 390-sek már pirosak mind... És az amit ajánlottál ledes venti itthon sehol sem találtam üzletet ahol kapható lenne. :F

Ja igen, akkor tudod milyen a gépházam... :B Igen abba mennének a ventik és egy csomó mást is leszeretnék adni rendelésbe, ezért nem mindegy mit veszek. :B

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#18960) Grózi válasza CsigaGyilkos (#18959) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Apache black sima fekete... :)
És egyedül itt kapsz Bol.Quiet-t :[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18961) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18960) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ezaz, ezt eddig, hogy nem vettem észre? :B Pedig onnan szeretném rendelni a többi ventimet is és kerestem, de nem találtam. No sebaj a lényeg, hogy lehet ott kapni! Akkor DS-ből: 4db megy az oldalába, 1db hátulra, és 1db az aljába a gépháznak (ezek mind 14cm). 2db 12cm LEPA BOL.Quiet PWM megy a radiátorra. 1db 23cm -es pedig az elejébe.
23cm ventiből ezeket néztem ki: BitFenix Spectre PRO Black, vagy BITFENIX SPECTRE PRO. Nem tudom van-e számottevő különbség a kettő között, talán a 2. szimpatikusabb!

Most már kezd összeállni a ház szellőzésének az összeállítása! :))

Visca el Barcelona!

(#18962) Grózi válasza CsigaGyilkos (#18961) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oldalra felesleges,főleg 4 db...
Előre a Bitfenixek helyére inkább tennék 2 db 140-st vagy ha ragaszkodsz a nagy mérethez akkor egy Megaflow-t.A Spectre Pro nem épp egy halk darab.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18963) CsigaGyilkos válasza Grózi (#18962) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értem, viszont csak az oldalában tudom elhelyezni.
A gépház elején nem tudom, hogy van-e opció, hogy a 23-as venti helyére más méretű ventit/ventiket tegyek. Ezt majd megnézem.
Köszönöm a segítséget eldőlt hogy miket fogok vásárolni. A gépház oldalába még elgondolkodom, hogy vegyek-e ventiket. De szerintem rakok. Az aljába és a hátsó részre mindenképpen veszek. ;)

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#18964) Grózi válasza CsigaGyilkos (#18963) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alul és hátul oké,de az oldalsókkal nem nyersz semmit-sőt..Betesz a légáramlásnak és jóval nagyobb hangja lesz a gépnek.Elöl nézd meg,hogy van-e felfogatási hely 2 db 140-s ventinek.Ha van akkor azzal jársz jobban,ha nincs akkor én a MegaFlow-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18965) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Hali!

7 db 140-es venti lesz majd a kuckómban de első körben 4 db.
Már kiszemeltem két típust ami PWM-esek és feketék, árban pedig majdnem megegyeznek (~5,3k).

Be Quiet! Shadow Wings 140mm PWM (BL027) vs. Noiseblocker BlackSilent Pro 140mm PWM (PK-PS)

Melyik legyen a befutó? : )

(#18966) Grózi válasza Lordc0re (#18965) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a BQ-ra szavaznék. ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18967) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Elsőre én is arra gondoltam. Köszi! :R

(#18968) dqdb válasza Lordc0re (#18965) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy az MSI H97 Gaming 3-nál csak a két CPUFAN tud PWM vezérlést, a három SYSFAN nem?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18969) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Tudnatok javasolni nekem egy 9 cm-es ventit?
Elore kellene a hazamba, kozvetlen a hdd-kre fujja a levegot. Mit javasoltok, ami nem is hangos, es hut is azert?
Koszonom a valaszt!

(#18970) Lordc0re válasza dqdb (#18968) üzenetére


Lordc0re
csendes tag

Már miért ne tudná? Mind PWM-képes aljzattal rendelkezik mely UEFI-ből valamint a Windows alól inditható Command Center segítségével vezérelhető. Mentek már vele LEPA ventik is gond nélkül.

(#18971) dqdb válasza Lordc0re (#18970) üzenetére


dqdb
nagyúr

A három SYSFAN csak kinézetre 4 pines csatlakozó, a bekötése valójában 3 pines, és nem PWM-mel, hanem feszültséggel szabályoz. Ezért aztán pár ezrest megspórolhatsz, ha ezekre BL056-ot veszel és 3 pines osztókat.

CPUFANx
1. Ground
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

SYSFANx
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense
4. NC

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18972) Ferell84


Ferell84
tag

Sziasztok! Van itt valakinek tapasztalata az Asus Tuf sorozatú alaplapok termal armoros kivitelével? Van egy gryphon z97 es alaplapom amiben van egy 40 mm kis venti a burkolat alatt a csatlakozóknál ami a vrmeket hűti de kegyetlenül hangos.Tudnátok esetleg ajánlani egy alternatívát a gyári helyett?

(#18973) haxiboy válasza Ferell84 (#18972) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem azért hangos mert kicsike, és magas a fordulat, emlékszem régen nekem is valami abit alaplapon volt ilyen kicsi ventillátor és brutális hangja volt :DDD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18974) kornel76 válasza Ferell84 (#18972) üzenetére


kornel76
aktív tag

Ezek lehetnek jók , de nem tudom hangban mennyivel jobbak. De itt lehet hamarabb válaszolnak.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#18975) Grózi válasza pete_21 (#18969) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 92 mm [link]
dqdb Ezek az újabb,komolyabb(Z87,H97,Z97 zöme) lapok feszültségalapon is szépen szabályoznak.Viszont abban igazad van,hogy jobban jár egy Shadow Wings-l anyagilag és a különbség is minimális hangban.
Ferell84 40mm-ben vagy hangos lesz vagy semmit se ér-esetleg ezek kombinációja.. :D
Port keverni az armor alatt ez ideális lehet,ha ragaszkodsz hozzá(én levenném) :[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18976) Ferell84


Ferell84
tag

Köszönöm a válaszokat! :D Hát lehet hogy kiveszem vagy nem tudom még. Találtam egy Noctua NF-A4X10 FLX 40mm ventilátort ami jó lenne méretben de arany áron van 4500 ért

(#18977) Lordc0re válasza dqdb (#18971) üzenetére


Lordc0re
csendes tag

Értem, hát ezt benéztem. :B

(#18978) Grózi válasza Ferell84 (#18976) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy jó venti a kategóriájában.
BaKaLLaTehetsz rá 4 pin-s ventit is,feszültség alapon szépen vezérli.Viszont mint írtuk is,a 3 pin-s változat(Shadow Wings) olcsóbb.Én a közepes sebességűt(1500 rpm) választanám.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18979) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv iponból kellene valami jobb darab mint ez a swif2 12cm pwmes lehetőleg, házhűtésre.
Szerk: és egy átlagos torony házban ezeket a bent kavarós radeonokat hogy lehetne leghatékonyabban hűteni? Az én gépem levedlette az odalfalát és el van fektetve, mert egész 75 fokig felment terhelés alatt a vga. igaz az enyém annyira szerencsétlen, kényszermegoldások szülte low cost megoldás, szóval nem mérvadó.. pl felsőtápos, a cpu hűtő felfele fúj, nem hátra, és nem is lehet megfordítani, fent nincs szellőző gyárilag, (még jó hogy volt flexem :D) szóval szerencsétlen az egész
Egy normálisabb, alsótápos , fent szellőzőrácsokkal ellátott házba szeretnék 3 ventit beszerelni a legjobb hatásfokkal. Elől beszív, hátul fent kifúj és kész ?

[ Szerkesztve ]

(#18980) Grózi válasza Diniboy (#18979) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házhűtésre?Kitétel a 4 pin?Max árkeret?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18981) Diniboy válasza Grózi (#18980) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Hát gondolom a legtöbb alaplapi házhűtés pwmes most már . Keret minél kisebb :D Jelenleg a 3k-s coolink van épp a kosárban , már ez is elég drága , tekintve hogy 3 kell
szerk. nem a néma gép a cél, csak azért ne visítson már 1 év múlva se

[ Szerkesztve ]

(#18982) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Amúgy a 4pines ventit rádughatom a 3pines csatlakozóra, csak nem lesz vezérelve, nem ? De nekem mindegy , tőlem lehet 3 pines is, csak ne keljen hozzá más szerkezet (vezérlőpanel,vagy ellenállást forrasztgatni ) és ne legyen boing hangja egy év múlva mint a legutolsó AC f12-őmnek 1 év elteltével, és szellőztesse át a házat rendesen ha megy az r9 390 4-5 órán keresztül akkor is :D És lehetőleg csendeskén de nem feltétel a némaság :))

(#18983) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!Az alábbi kritériumokkal milyen ventilátort tudnátok ajánlani egy NZXT Phantom 240-es házba első ventinek:
-halk
-minél több levegő megmozgatása
-kéken világít
-max 5000Ft

Ezen kívül még az Artic F12-őt néztem ki a gép többi részének hűtéséhez (a gyári ventiket lecserélném, mert nagyon zajosak).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#18984) Grózi válasza Diniboy (#18982) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alaplapról vezérelnéd?Ha igen,akkor ellenörizd a lap aljzataid,hogy valóban pwm-sek -e.Gyártói oldalon megtalálod.
Szerintem a BQ Pure Wings 2-vel jobban járna.
takacsbotond Aeroccol DS vagy Lepa Bol. Quiet kék.Az Arctic-t viszont kerüld,ha jót akarsz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18985) Diniboy válasza Grózi (#18984) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R
+1 AC f12vel nekem is csak bajom volt , tanúsíthatom :D nagyjából annyit ér amennyit fizetsz érte (vagy talán kicsit kevesebbet) :DD 1 év se kellett neki és valami brutális hangja lett az utolsónak, és 1200 ft volt. Nem vagyok érzékeny a gép hangjára,de ezt ki is dobtam a francba ...
Érdekes, mert a AC Freezer 64 eken amiket az évek során itt ott beszereltem sokkal tovább bírták a ventik- de azért mostanra mindegyik hangoska lenne teljes terhelésen, igaz legalább még mennek :D

[ Szerkesztve ]

(#18986) Grózi válasza Diniboy (#18985) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olcsó húsnak...
Nem csak hogy hamar hangosodnak,de új korukban se ép halkak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18987) pete_21 válasza Grózi (#18975) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!
Megnéztem a gépemet, a jelenlegi ventikkel, így kicsit részletesebb adatokkal tudok szolgálni:
Az alaplapon a házaknak csak 3 pines csatlakozók vannak.
Ilyen házam van: Chieftec SH01-BBB.
Hátul egy ilyen 12 cm-es ventim van: AC 12 PWM. A venti ugyebár 4 pines. A kék kábel csatlakozója nincs rádugva az alzatra. Ez így jól van bekötve? :) (kicsit furán fogalmaztam, de remélem érthető :D)
A házban oldalt egy 9 cm-es, szintén AC venti van. Ezen nem sok infot találtam, az van ráírva, hogy 2000 RPM-es. És tényleg nagyon hangos. Új korában még halkabb volt, bár akkor sem volt éppen hangtalan. Ezt szeretném mindenképp cserélni, valami halkabbra.
Kipróbáltam, hogy lehúzom a hátsó 12 cm-es ventit, és azért halkabb lett a gép. Nem sokkal, de halkabb.
A kérdéseim: a hátsó 12 cm-es ventit érdemes lenne lecserélni? Ahogy olvasom, az AC-t ti sem preferáljátok. :) Márkásabb ventik halkabbak lehetnek ennél? Figyelembe véve azt is, hogy az alaplapomon csak 3 pines csatlakozók vannak...?
Illetve az mindegy, hogy 90 mm-es ventit rakok előre, vagy 92 mm-eset?
Tetszik az a venti, amit ajánlottál, de nagyon kevés helyen láttam csak. Azok közül is sok webshop.
Tudnál esetleg ajánlani valamit a PCX-ből? (nemsokára úgyis vennem kell SSD-t, és akkor már egy kalap alatt letudnám a ventikérdést is.)
Amit még tudni érdemes: elég régi gépem van már (kb 8 éves), de ez biztos látszik abból is, hogy csak 3 pines házventiknek van csatlakozó. :D Ezért nem szeretnék egy vagyont a ventikre költeni. :)
Köszönöm a segítséget! :R

(#18988) dqdb válasza pete_21 (#18987) üzenetére


dqdb
nagyúr

ez biztos látszik abból is, hogy csak 3 pines házventiknek van csatlakozó
Ebből nem látszik egyáltalán semmi, ma is csak a felsőbb kategóriában fordul elő valódi PWM-es CHA_FAN csatlakozó, sok 20-22e környéki lapnál is rosszabbak a lehetőségek, mint nálad.

Az alaplapod esetében a CPU_FAN PWM-es szabályozású, a többi ventilátorcsatlakozó szabályozhatatlan, maximális fordulatszámon megy a rákötött ventilátor. Lehetőségek:
1. az egyetlen CPU_FAN-t osztogatod szét PWM elosztóval, és PWM-es házhűtőket használsz, de ekkor mindegyik ventilátor típusa egyezzen meg (a CPU hűtőé is)
2. fix fordulatszámon mennek a házhűtők, ekkor ennek megfelelő halk, 3 pines ventilátorokat keress
3. veszel egy külső szabályozót, arra kötöd a ventilátorokat, és ekkor ha nem is automatikusan, de legalább tudod állítani a fordulatszámukat

Grózi: Ezek az újabb,komolyabb(Z87,H97,Z97 zöme) lapok feszültségalapon is szépen szabályoznak.
Tudom is, látom is, mert a G45-G55-Gaming 3 családból van alaplapom ;) Csak a 4 pin != PWM kitételre próbáltam meg felhívni a figyelmet, valamelyik B85-ös lapnál láttam olyat, hogy az egyik 4 pines csatlakozó szabályozhatatlan volt, fix 12 volt ment a második lábon ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18990) takacsbotond válasza Grózi (#18984) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszi a tanácsot! :R
Az Artic helyett mit tudnál ajánlani max 2000Ft/db áron?A gyári ventijeim még ennél is gagyibbak.
Ami fontos, hogy a keret fekete legyen, a lapát pedig fehér.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#18991) pete_21 válasza dqdb (#18988) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a válaszod!
Nem is tudtam, hogy még a mai lapok sincsenek jól felszerelve 4 pin-es csatlakozókkal. Ez mondjuk elég gáz szerintem, 2015-ben már illene. Nem hiszem, hogy egetrengetően megdobná a gyártási költségeket... :U

Igen, én is néztem, hogy egyedül a CPU_FAN 4 pines PWM-es. Azon Inteles hűtő van.
A lehetőségek közül én leginkább a másodikkal szimpatizálok. Nem szeretnék ezért vezérlőt venni, illetve a CPU hűtőt sem szívesen cserélném (nem azért, mert nem bízok más hűtőkben. Csak azért akarom meghagyni a CPU ventimet, mert minél olcsóbban meg szeretném úszni.).
Már csak megfelelő ventiket kell találnom. Mit javasoltok? Fontos a költséghatékonyság. Nem szeretnék nagyon sokat rákölteni erre a gépre, mert már tényleg elég öreg. Viszont a nagy zaj zavar, az első házventi (a 9 cm-es, 2000 RPM-es) tényleg nagyon zajos. Pedig nem vagyok nagyon háklis a gép zajára, de ez már zavaró. :)

(#18992) Grózi válasza takacsbotond (#18990) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cooltek CT-Silent pwm az egyetlen ami megfelel a kritériumoknak és tudtommal csak itt kapni:[link]
pete_21
Tartom amit mondtam,főleg szabályozatlanul a Be Quiet Pure Wings 2 92 mm lenne jó választás.Esetleg a COOLINK SWIF2-920 vagy 921.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18993) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

Eddig a Corsair Carbide Series 200R házat néztem ki magamnak,de most a BitFenix Phenom mATX ház nagyon megtetszett.
Alaplap Gigabyte GA-H97M-D3H,Asrock H97M PRO4,MSI H97M-G43 vagy ASUS H97M-PLUS lenne.
Hűtés szempontjából kérdezem hogy ebbe mehetne az
Intel Core i7-4790 és ASUS GeForce STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 4GB?
Milyen hűtést érdemes raknom a cpura és a házba?

[ Szerkesztve ]

(#18994) Grózi válasza #00444928 (#18993) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a 200R-nél,aprón újonnan 13K-ért megkapod+ jobb hűtés terén.Nemrég raktam össze egy ilyenbe egy 4790K+980 kombót.A gyári ventik 50% felett hangosak+ motorhangjuk van-mint a legtöbb Korszarnak.Én ebbe a konfigba 4 db Be Quiet Pure wings 2-t tettem(2 elöl,1 hátul,1 felül),így csendes+jól hűt.
A procira én egy jó középkategóriás léghütést tennék,erre van külön topic ahol segítenek.Annyi hogy a 162 mm-s torony még belefért.Aprón most is van 6-7K-ért több jó vétel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18995) pete_21 válasza Grózi (#18992) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!
A Coolinkeket lehet kapni a PCX-nél, így inkább azokat választanám. Nemsokára úgyis mennem kell oda, így az pont jól jön, hogy a PCX-nél meg tudom venni a ventiket is. :)
Szerinted a 920, vagy a 921 legyen? Úgy látom, hogy az egyik 1100 rpm, másik pedig 1500 rpm-es. Melyiket javaslod előre, a winyókhoz?
(Azt tervezem, hogy csak egy SSD + egy HDD menne. Max 2 HDD az SSD mellett)
Illetve a hátsó 12 cm-es ventiről mi a véleményed? Érdemes lenne lecserélni valami csendesebb ventire? Vagy szabályozás nélkül nem lenne sokkal halkabb, mint az AC venti, ami most megy?

(#18996) Grózi válasza #00444928 (#18993) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pár jó hütő apróról,ami szerintem nagyon megéri és volt nekem is:
1.[link]
2.[link]
Mindketten régi megbízható tagok

pete_21
A hdd-hez inkább az 1500 rpm-st választanám,de az annyival hangosabb is(az Arctictól azért messze van)
Persze,hogy van értelme a hátsót cserélni,annyi hogy alacsony fordulatút választanék.Mondj rá egy árkeretet és nézek a Pcx-nél!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18997) pete_21 válasza Grózi (#18996) üzenetére


pete_21
addikt

Rendben, akkor az 1500 RPM-es lesz. Köszönöm!
Árkeret: max. olyan 2000 Ft legyen lehetőleg. Persze ha 150 Ft-tal drágábban van csak jó venti, ami hűt is, és halk is, akkor az belefér. :)
Köszönöm a segítséget!

(#18998) Grózi válasza pete_21 (#18997) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor ő lesz a befutó:[link]
800 rpm-s,tehát halk-még ha nincs is eget verő légszállítása.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18999) #00444928 válasza Grózi (#18994) üzenetére


#00444928
törölt tag

Köszönöm.

(#19000) pete_21 válasza Grózi (#18998) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor ezt a két Coolink ventit rendelem. meg. :)
A ház jól szellőzik, úgyhogy szerintem elég lesz a 800 rpm-es.
Köszönöm még egyszer! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.