Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) sebixxx


sebixxx
tag

Hellosztok!

Szeretnek 5db 140-es ventit tenni ebbe a hazba:

Phanteks enthoo pro m acrylic

Ebbol 3db piros ledes es 2db led nelkuli kene. Ha lehet egy gyartotol legyen. :)

Az alaplapom ilyen : MSI Z97 GD65 gaming

Arban mondjuk legyen 4k/db

Ha lehetseges halk es hatekony ventiket szeretnek.

Tudnatok ajanlani valami jot?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#25002) Fr3eWar válasza gabriel26 (#25000) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia,

Az elmúlt pár hsz pont arról szólt, hogy nem javasolt PWM es venti DC-vezérelt használata, mert nem kívánatos motorzajt eredeményezhet, mely hangosabb mint maga a venti lenne.
Illetve ha radira használnád, akkor az ajánlóban szereplők közül kellene választani olyat, aminek nagy a statikus nyomása, hogy át tudja nyomni a levegőt megfelelő sebességgel a radiátor lamellái között. Esetleg jó lehet egy eLoop ha belefér a keretbe, ha nem akkor Lepa Bol.Quiet szokott az ajánlott lenni.

Átalakítóval egyébként megoldható lenne, viszont a VGA biztosan szabályozza feszültségalapon a ventit ami az első sor problémáját vetné fel, illetve átalakító is kellene venned készítened. Sokkal egyszerűbb, ha sima 3pin-es ventit veszel.
A VGA valószínű a saját hőszenzora alapján mért hőfokhoz képest egy előre beállított hőfok/feszültség görbe alapján szabályozza az feszültséget amit a ventinek ad. Esetleg ha van mulimétered, meg két drótod, akkor a drótokkal összekötve meg tudod mérni mennyi a terheletlen állapotban kiadott feszültség, ami fontos lehet, mivel nem minden ventinek egyforma az indítóárama, illetve a terhelt állapotban mennyit ad a ventinek, és akkor meg is vagy a feszültség tartománnyal pl lehet hogy 6v-10v-ig adja neki (azon a hőmérsékleten amit a te házadban te rendszereddel elér) így ez alapján is lehet továbbmenni milyen ventit kellene rárakni.

A két vezeték nekik elég, nincs szükségük fordulatszám visszajelzésre, vettek egy adott típusú ventit, megnézték hogy milyen határok között szabályozható, annak megfelelően felprogramozták a VGAt, így elég a két vezeték, melyből a szélső a föld/0 a középső a +12V (vagy éppen annyi amit adott időpillanatban a hő/feszültség görbe alapján a kártya ad a venticsatlakozóra)

Nem hiszem, hogy jól járnál alaplapra dugva, vannak olyan kártyák amiknek figyelembe tudja venni az adott alaplap a hőmérsékletét, de az általában úgy működik, hogy egy gyártótól származó VGA és lap, pl Asus.
Ha fixre állítod, akkor lehet hogy IDLE és terhelt állapotban is csendes lesz ahogy szeretnéd, de a hőmérséklet emelkedést nem tudja kompenzálni a ventivel, így jobban fog melegedni ami miatt jobban fog throttingolni, így teljesítményt vesztesz.

[ Szerkesztve ]

(#25003) gabriel26 válasza Fr3eWar (#25002) üzenetére


gabriel26
tag

Miutan meg irtam olvastam csak vissza, elnezest :R

(#25004) Mika1227


Mika1227
őstag

Ha egy 3 pin-es ventihez veszek egy 4 pin-es átalakítót akkor az alaplap tudja szabályozni mintha 4-es lenne?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#25005) dqdb válasza Mika1227 (#25004) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25006) Fr3eWar válasza Mika1227 (#25004) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezt nem értem!?!

A 3Pin-es ventit rá tudod dugni az alaplap 4pin-es csatlakozójára. És jó esetben még szabályozni is tudod feszültségalapon.
4Pin a PWM-es ventiken van, ahol a szabályzás négyszögjellel történik. Azt nem tudod átalakítani, hogy 3pin-ről négyszögjellel vezérelj, mivel maga a venti elektronikája nem tudja feldolgozni, mit szeretnél vele.

Effektive nincs értelme3pin 4pin átalakítónak, csak ha "lengődugós" a 3pin-es hely, ahova 4pin-es ventit raknál mint ahogy azt az előző srác is írta.

Alaplap esetén ez nem kérdés, mert ott nyitott csaltakozók vannak, és pont fordított a helyzet, 4pin-re dugsz 3pint, amit teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#25007) Mika1227 válasza Fr3eWar (#25006) üzenetére


Mika1227
őstag

Hol tudom azt a feszültséget állítani és mennyire kell? Most fixen 1300-at forog a venti.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#25008) Fr3eWar válasza Mika1227 (#25007) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elég régi lapod van, az utóbbi időben futott fel jobban az ASUS AI Suite csomag, a Z87-es lapomon már AI Suite 3 volt Thermal Radaddal (TUF os lap volt).

Neked talán ASUS AI Suite II ami felmegy, és azon belül van egy ASUS FAN Xpert 2 ahol tudsz játszani a ventikkel, ha tudja a lapod. Ha nem akkor nem tudsz állítani, csak fizikailag, potival vagy ellenállással. Lehet venni készen is kábeltoldatot ami csökkenti a 12v-ot 5-re 7-re amilyet veszel.

[ Szerkesztve ]

(#25009) dqdb válasza Mika1227 (#25007) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő P8Z77-V LX2 van a gépedben, akkor a PWR_FAN-t felejtsd el, az csak dísz. A CPU_FAN és a két CHA_FAN a lábkiosztás alapján elméletileg hibrid, azaz boldogul 4 pines mellett 3 pines ventilátorokkal is, amelyeket átalakító nélkül az alaplapra köthetsz. Azonban nem látom azt az opciót a BIOS-ban (Monitor menü, Chassis Q-Fan Control környéke), ahol a PWM és DC mód között lehet kapcsolni, szóval vagy automatikusan megy a váltás, vagy hibás a lábkiosztás leírása és csak PWM-es ventilátorokat tudsz szabályozni.

Tedd fel a Fr3eWar által javasolt ASUS AI Suite II-t (ez jó az alaplapodhoz), és ott próbálj meg beállítani szabályozási profilt. Ha megy, azaz változik a fordulatszám, akkor öröm és boldogság. Ha nem, akkor vagy veszel PWM-es ventilátort, vagy az előző hozzászólásban szereplő alternatív megoldások között válogathatsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25010) Mika1227 válasza dqdb (#25009) üzenetére


Mika1227
őstag

Köszönöm mindenkinek! :) :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#25011) dqdb válasza sebixxx (#25001) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapodon a két CPU_FAN-re 4 pines ventilátor kell, PWM-es szabályozásra képes, a három CHA_FAN-re 3 pines, mert azok csak feszültségalapú szabályozásra.

A topik összefoglalójában megtalálod az ajánlott 3 és 4 pines ventilátorokat, de a megadott árkeret szűkös lesz.

Ha lehet egy gyartotol legyen.
Aerocool Dead Silence-ből van LED-es és világítás nélküli változat.ˇ

gabriel26: még számíthat a ventilátor maximális áramfelvétele, mert ha a kinézett darab sokkal többet kér, mint a gyári, de a csatlakozót kiszolgáló elektronikát az EVGA kicentizte, akkor abból könnyen döglött csatlakozó lehet. Nézd meg, hogy a ventilátoron szerepel-e típusjelzés vagy a rajta lévő matricán bármilyen információ a paramétereiről, mert akkor a multiméteres kört meg tudod úszni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25012) TaaT válasza Szinyák (#24991) üzenetére


TaaT
veterán

"az méreg drága annyit nem adok érte majdnem 15 a két venti"

Milyen jó hogy én teljesen el vagyok az 1000ft/db-os ződlapátos ventilátorokkal. :)

Give them hell Ukraine!

(#25013) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Modecom mini trend ház. Az elülső venti berakása után kezdtem el agyalni, hogy inkább kívülre kéne felrakni (közvetlenül a ház előlapi burkolata alá), és nem úgy mint most (a képen). Az SSD még éppen befér így a venti alá...

Szerintetek???

(#25014) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Remélem nem OFF, de ez a hütő: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev. 2 elegendő lenne egy INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 mellé? ASROCK B150M Pro4 alaplapba. Ház: Fractal Design Core 3000 és a jelenlegi konfigom kiszolgálja rendesen, ha nem is a leghalkabb. (Adatlapomon.) A gyári hűtőnél csak jobb gondolom...

(#25015) #74018560 válasza JohnK (#25014) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ha a Freezer jobb mint a gyári, ami pedig "elég", akkor vajon a Freezer "elég" lesz? :DDD

(#25016) JohnK válasza #74018560 (#25015) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nem ismerem a mostani gyári Intel hűtőket. A jelenlegi processzorom (Xeon5440) max 67 fokon üzemelhet az (i5 6600) pedig 71-en. Arra vonatkozik a kérdésem, hogy megbirkózik vajon ezzel a +4 fokkal, vagy cseréljem le azt is, mert veszélyeztetem a processzort.

(#25017) Grózi válasza Kowi84 (#25013) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha befér és az előlapi műanyag perforált,akkor mindenképp!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25018) Grózi válasza JohnK (#25014) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alapórajelen elbír vele,bár a hőfokokkal nem fogsz dicsekedni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25019) JohnK válasza Grózi (#25018) üzenetére


JohnK
aktív tag

Köszönöm. Mivel egyelőre csak egy GTX 750 Ti lesz mellette, nem lesz túlhajtva. VGA-t és CPU hűtőt együtt cserélem majd, még ha furának is tűnik elsőre. :F

(#25020) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Megérkeztek a ventik, amiket még sokkal korábban ajánlottatok egy Zalman Z9 U3 házba:
Alpenföhn wingboost 2, befújja a levegőt a házba (előre raktam), be quiet pure wings 2 120 mm (hátra, kifújja a házból), be quiet pure wings 2 140 mm felülre, kifújja a levegőt a házból.

Na a gyárihoz képest melegebb lett a gépem, eddig 66-max 67 fok volt a proci, most 74-76-ra is felment. Elronthattam valamit? Már a biosban feljebb is állítottam manual tuninggal a ventiket, 60 foknál már 100%-on mennek.
A felső 140 mm-eset hova érdemes rakni a 2 hely közül? Most a hátulsóra van rakva, ami a proci hűtőborda felett (részben mögött) van így. Jobb lenne, ha az elülsőre raknám?
Esetleg rakjak vissza valamilyen ventit a gyáriak közül valahova?

Nem voltak azért annyira olcsó ventik, így nem annyira örültem, hogy melegebb lett a gépem. :(

Előre is köszönöm a segítséget!

(#25021) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Létezik valami rivatuner-szerű program amivel lehetne Win10 alól vezérelni az alaplapra kötött PWM-es ventiket meg a pumpát? BIOSból lehet állítani de az nem túl jó megoldás ha mondjuk filmezés meg játék üzemmódok között váltanék.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25022) TaaT válasza rup1u5 (#25021) üzenetére


TaaT
veterán

A legtöbb alaplapgyártónak van saját progija hogy win alól is lehessen vezérelni a ventiket.

A pumpa vezérlés mondjuk más tészta.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#25023) Frenky89 válasza rup1u5 (#25021) üzenetére


Frenky89
őstag

Speedfan?

(#25024) Grózi válasza Adams15 (#25020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A vga hőfokai változatlanok maradtak?Halkan szólnék,hogy annál a lapnál sose fog 60 fokot mutatni a gyári progi,nem kicsit bugos. Ellenőrizd párhuzamban a hőfokokokat HWinfoval mondjuk és meglátod-amikor a lap 40 fokot mutat,lesz az 60 is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25025) Grózi válasza rup1u5 (#25021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A te lapodnál az A-Tunning gyári progicsomagban lesz a Fan vezérlő-gyártói oldalról le tudod szedni.A másik megoldás a Speedfan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25026) Fr3eWar válasza TaaT (#25022) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Attól függ milyen pumpa. Nekem PWM-es D5 volt, simán lehetett Ai Suite-ból vezérelni, mintha csak egy venti lett volna.

(#25027) Adams15 válasza Grózi (#25024) üzenetére


Adams15
aktív tag

Hwmonitorral nézegettem, illetve most aida-val is, mind a kettőben 74 fokig ment. A videokari kicsit hűvösebbnek tűnik! Csak a proci melegebb.

(#25028) Adams15


Adams15
aktív tag

Szerk.: 70 fölé inkább csak fel-felugrott, de korábban ilyen sosem volt még, a max értékeknél a legrosszabb 68 fok volt, akármit is néztem.. CPU, CPU package, magok.. stb.
A videokártya aida stressz alatt 66 fokig ment fel, ez korábban is max ennyi volt. Játék alatt viszont hűvösebb a kártya, mint eddig volt én úgy látom.
A proci miatt mit kéne tennem szerintetek? Zavar, hogy ennyire is felugrik sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#25029) rup1u5 válasza TaaT (#25022) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A pumpa 3pin-es és az alaplapra van dugva. BIOSból tudom állítani a fordulatát ezért gondoltam, hogy akkor csak lehetne azt is valami szoftverrel.

(#25025) Grózi:
Erről az A-Tuningról most hallok először. Az én lapomhoz semmi ilyen nem jött. Ez lenne az? Itt nem látom a lapom típusát feltüntetve.

(#25023) Frenky89:
Lehet, hogy az lesz. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25030) fogtunder válasza Adams15 (#25028) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az elég fura, hogy a gyári ventikhez képest nőttek a hőfokok ugyanolyan venti kiépítés mellett, mert nem egy nagy számok azok a ventik.

én mondjuk ezt a házat eleve nem ajánlanám i7 tuningra, pontosan emiatt

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25031) hegegabi80 válasza TaaT (#25012) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem árához képest nagyon is jók ezek a ződlapátos ventik, sok kiegészítővel a dobozban.

(#25032) Adams15 válasza fogtunder (#25030) üzenetére


Adams15
aktív tag

És még nem is volt tuningolva a proci! Csak a gyári boost-tal ment fel 4,4 Ghz-ig, így mértem ezeket a hőfokokat. Pasztázva is fél éven belül volt, MX-4.

[ Szerkesztve ]

(#25033) Adams15 válasza Adams15 (#25032) üzenetére


Adams15
aktív tag

A CPU-hűtő kivételével mindent letekertem minimumra, megnéztem a hőfokokat, ugyanezt megcsináltam úgy is, hogy minden venti maxon ment. Kb. 3 foknyi különbség volt, és mindkét esetben a magok közül volt, ami 70 fok felé ment. Így szerintem nem a házventik miatt lesz ez, lehet megpróbálom majd újrapasztázni a processzort, én inkább a CPU-hűtőre gyanakszom.

(#25034) Grózi válasza Adams15 (#25028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1,280 Vcore és majd 1,8V Vccin mellett ne is csodálkozz,ezt a procit nagyon be kéne lőni-agyonfeszeli auto-n a lap.Nálam is ez volt anno a helyzet,alig bírtam hűteni alapórajelen ha auto-n volt,ilyen érték körül adott neki.
Manuálisan 1,1Vcore+1,7 Vcin-el stabil lett 4,4-n és 1,22 Vcore+1,7 Vcccin melett 4,6-n.
Amíg nem feszeled alul manuálisan,ne számíts jobbra.Jelen fesz. mellett egy IBt maximumon throttlingolna is a procid.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25035) Grózi válasza rup1u5 (#25029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A te lapodhoz Win 7,8,8.1-hez van,de sajna Win10-hez nincs.Esetleg megpróbálhatod a 8.1 szoftverét feltenni,volt hogy müködött.Az Utilities fül alatt találod,ASRock Extreme Tuning Utility ver:0.1.434 néven.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25036) Adams15 válasza Grózi (#25034) üzenetére


Adams15
aktív tag

Hmm, igazad lesz valószínűleg, köszi a választ!

Megpróbálom majd lépésenként lejjebb állítani a fesz. értékeket, aztán amíg nem húzom maradnak is ennyin.

(#25037) Grózi válasza Adams15 (#25036) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt a topicban kapsz segítséget ehhez-még az én Pro-Gamerem+4790K-m beállításait is megtalálod:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25038) Adams15 válasza Grózi (#25037) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R Írtam is a topikba, illetve amint lesz egy kis időm olvasgatom, hogy másoknál milyen fesz. értékek voltak.

(#25039) rup1u5 válasza Grózi (#25035) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi! Valamiért eszembe sem jutott win8.1 alatt keresni. :B
Feltettem és tudom vele win alól állítani a pumpa fordulatát is. :C ...nem mintha hangban bármi különbség lenne.

Akasa ventit nem találok itt felénk. Lehet, hogy 140-es eLoop lesz.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25040) Grózi válasza rup1u5 (#25039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor bejött,nem mindig jön össze Win10 alatt.Az eLoop-l meg nem tudsz mellé nyúlni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25041) rup1u5 válasza Grózi (#25040) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az 1400rpm-es eLoop olcsóbb mint az 1200-es. Én inkább hajlanék az 1400-as felé, mert úgy sem fog maxon pörögni. ...ha csak meg nem győzöl, hogy az 1200-as a tuti! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25042) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!

Zalman Z1 2db 120mm-es ventijét szeretném lecserélni jóval halkabbakra.
PWM-es ventilátorokra lenne szükségem, erre a projektre 8-9ezer ft-ot tudnék szánni.
Mit ajánlotok?

Köszönöm!

szerk: NE világítson! :)

[ Szerkesztve ]

(#25043) Grózi válasza rup1u5 (#25041) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na várjunk kicsit..A B14-PS 1200 rpm-s és pwm-s,a B14-3 1400 rpm-s,de az 3 pin-s.Nem pwm-st kerestél? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25044) Grózi válasza huntenseN (#25042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ami szóba jöhet házhűtésre és mind jóval halkabb:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros,de nagyon szolid-jelenleg az egyik legjobb házhűtő)
Be Quiet Shadow Wings Pwm
Esetleg ha előre elfér,akkor befúvónak kiváló választás a TY-147A,a lyuktáv 120mm-s de a venti maga 140*152 mm(mérd meg,hogy befér-e).
Mondjuk nem ártana tudni,hogy milyen konfig van a gépházban..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25045) rup1u5 válasza Grózi (#25043) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem vettem észre, hogy a B14-3 csak 3 pines. :DDD Akkor marad a B14-PS. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25046) Grózi válasza rup1u5 (#25045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sejtettem,ezért is írtam! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25047) huntenseN válasza Grózi (#25044) üzenetére


huntenseN
tag

Köszönöm. a Lepa Bol.Quiet lett a kiválasztott, olvastam róla teszteket, és nagyon dicsérik.
Beszereltem a ventiket, a gép szinte hangtalan. :)

Cpu hűtőm egy BQT! Pure Rock, az is teljesen néma az i5-6500-on.

[ Szerkesztve ]

(#25048) Grózi válasza huntenseN (#25047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-használd egészséggel! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25049) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Grózi, még azon agyaltam. mi lenne ha előre menne egy 18-as enermax tb appollish, egy ilyen zalman szabályzóra, és ez mehetne vagy alaplap csatira, vagy közvetlen tápra molex 12V csati beiktatásával.

Vagy a 2 db 12-es coolink (ez megvan, épp árulom) kis átfedéssel esetleg, egyik fém váz + műanyag közzé, másik házon belülre fém váz elé. Nem tudom ha így átfedésbe vannak, nem kavarnak e be egymásnak. Na meg így többet fújna bele a tápba is, de annak a ventijének is bekavarhat akkor kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25050) Grózi válasza hegegabi80 (#25049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 2. opciót annyira nem ajánlom a te házadban,nagyon megtörne a légáramlat a 2. ventinél.Az Enermax kivitelezhető így,de mindig neked kell tekergetned.Szerintem még mindig a TY-147A a legjobb választás,azt tudod vezérelni lapról.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.