Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Grózi válasza Rick3D (#18200) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez egy másik topic témája,linkeltem is neked a Vízhűtés topicban.Véleményem szerint a Corsair játékvizei és ventilátorjai vastagon túl vannak árazva+ahány kompakt vizem volt tőlük,mindegyik pumpája hangos volt-kerepelt.(2 el is halt) Persze a Corsair tulajok majd megpróbálnak meggyőzni az ellenkezőjéről,párszor én is le lettem hurrogva..(tudod sok embernek ami éppen van az a legjobb és más véleményt nem fogad el)
Corsairben(ha mindenképp ragaszkodsz hozzá) a H110-t ajánlom,ez az egy kivétel volt nálam pumpahang ügyben és jobban is hűt valamelyest a 280-s radi+ 140 mm-s ventik miatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18202) Rick3D válasza Grózi (#18201) üzenetére


Rick3D
senior tag

Bocs hogy rossz helyre írtam.Igen ezzel már én is találkoztam hogy csak az a jó illetve minden úgy van ahogy " ő " gondolja.Pár témában én is hasonlóan vélekedem de jelen eseteben mindenre nyitott vagyok , már megszoktam hardver körökben hogy x teszt szerint ez a legjobb y szerint pont a másik ,kissé már unalmas mármint amennyi időt én ezekkel töltöttem hardverre lebontva :D a hűtéses téma nekem még teljesen új.
Kicsit elkanyarodtam a témától szóval esetleg tudsz nekem ajánlani egy ház ventillátor buildet ami ebbe a HAFXB-be elég jól muzsikálna?
(A válaszaidat mind kettő helyen köszönöm.)

(#18203) mihione


mihione
őstag

Hogyan lehet szoftveresen szabalyozni a hazventiket egy Gigabyte GA-790xt-usb3 lapon?3db f12 van hajtva rola 2 chase fan aljzatrol amibol az egyik y-al le van osztva.biosban van egy smart fan kapcsolo amivel le lehet halkitani oket picit, de a laphoz tartozo oc meg stb progival hiaba allitom a fordulatot nem tortenik semmi,ha pedig offon van a smart fan control akkor fullon mennek es tovabbra se lehet allitani rajta.lehet hogy a cool n quietet bekapcsolva lehet csak szabalyozni oket?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18204) Grózi válasza Rick3D (#18202) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszer szerintem fixáld le milyen hűtés lesz benne és hol-akkor ajánlok pontos típusokat.Általánosságban radira Akasa Apache/Viper,házhűtésre 120mm-ben ha nem gond hogy led-s akkor Lepa Bol.Quiet,esetleg Apache ide is,Thermalright TY-147A vagy Akasa AK-FN073(Viper R) feltéve ha elférnek.
mihione
Ellenőrizd az alaplapod könyvében,hogy a 4 pin-s ventihely valóban pwm-s e.
Ha így van,akkor igen:

1. Ground
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

Ha így akkor nem:
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense
4. NC

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18205) dqdb válasza mihione (#18203) üzenetére


dqdb
nagyúr

A dokumentációban csak ilyenek szerepelnek:

CPU_FAN
PWM-es szabályozás, 4 tűs ventilátor kell hozzá.

1. GND
2. +12V / Speed Control
3. Sense
4. Speed Control

SYS_FAN1
Feszülség alapú szabályozás, 3 tűs ventilátor kell hozzá (vagy 4 tűs is lehet).

1. GND
2. +12V / Speed Control
3. Sense
4. Reserve

SYS_FAN2 és PWR_FAN
Nem szabályozható sem szoftveresen, sem BIOS-ból. Ha halkítani szeretnéd, akkor ellenállást kell beiktatni, vagy külső vezérlőt, de mindegyik manuális lesz.

1. GND
2. +12V
3. Sense

Ha mégis automata szabályozást szeretnél mindenhová, akkor vagy a CPU_FAN, vagy SYS_FAN1 csatlakozót kellene a 3+1 ventilátor között megfelelő kábellel szétosztani.

Grózi: Látom,te megelőzted!
Ezt pillanatok alatt ki lehet túrni, ellenben jó nagyot lehet vele szívni, ha nem tudod, mit kell nézni. És sajnos a kamu 4 pines csatlakozókkal, szabályozhatatlan 3 tűs csatlakozókkal tesznek arról az alaplapgyártók, hogy laikusként ne legyen könnyű dolgod.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18206) Grózi válasza dqdb (#18205) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Látom,te megelőzted! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18207) Szinyák válasza Rick3D (#18200) üzenetére


Szinyák
őstag

Hi én is a Tritonra szavazok , ezt használom meg vagyok vele elégedve van benne tartalék rendesen teljesítményben hozza azt a szintet , sőt még jobb is szerintem 2 normális ventivel. Én is ezt használom és egy 10.-es olcsóbb is több marad a zsebedben illetve többet tudsz a többi cuccra költeni...

itt egy jó kis teszt bogarásszad :D szerintem mindet el mond

Triton

Szinyák

(#18208) Rick3D válasza Grózi (#18204) üzenetére


Rick3D
senior tag

Rendben akkor jelentkezni fogok mikor már a kezemben lesz az új config. Addig is köszi a segítséget :C Ha minden jól megy 1 - 2 hét és írni fogok ;]

(#18207) Szinyák : Köszi a tesztet igen csemegézek belőle :) Az árakat én is néztem valóban nagyon jó az ár/érték aránya.

Ezt a tesztet kezdtem el böngészni és ha minden jól értelmezek akkor a NZXT Kraken X61 viszi a prímet bár lehet hogy tévedek . . . nézek még pár tesztet.
(Sok helyen olvastam hogy az 51dB- hez nem nagy durranás ilyen teljesítményű hűtést csinálni amit el is fogadok ebből a szempontból de nekem a hangerő nem lényeges.)

[ Szerkesztve ]

(#18209) mihione válasza dqdb (#18205) üzenetére


mihione
őstag

Koszi az infot,neked is Grozi!
Akkor ezek szerint megiscsak az lenne a legegyszerubb ha vennek egy potis ventiszabalyzot es arra kotnem oket?
Vagy ha sys fan2-re kotnem a radin levo ventit amit amugy is maxon jaratnek.y elosztoval sys fan1-re mehet ketto felso venti es cpu fanra az elso-also.igy szoftveresen lehetne szabalyozni oket?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18210) guftabi96 válasza Grózi (#18197) üzenetére


guftabi96
addikt

Egy próbát megér, köszönöm.

#KeepFightingMichael

(#18211) Grózi válasza mihione (#18209) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Utóbbival megoldható szoftveresen vagy esetleg a sys_fan 1-re 3-s elosztóval teszel 3 ventit+a cpu_fan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18212) betyarr


betyarr
veterán

mit gondoltok,egy scythe slipstream slim 800rpm-hez képest mennyire lenne előrelépés (zajcsökkenés és légszállítás terén) egy TY-147A?

(#18213) Grózi válasza betyarr (#18212) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Légszállítás terén óriási,a TY-147A már 300-s fordulaton annyi levegőt mozgat meg mint a Scythe 800 rpm-n.Hang terén kb. 90%-s fordulat(1100-1150 rpm) körül éri be a TY.
Arra viszont vigyázz ha veszel,hogy a TY-147 az 900-1300 rpm,a 147A 300-1300 rpm-s!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18214) betyarr válasza Grózi (#18213) üzenetére


betyarr
veterán

Hang terén kb. 90%-s fordulat(1100-1150 rpm) körül éri be a TY.

úgy érted,hogy akkor lenne kb. olyan hangos a thermalright mint a scythe ha 1100rpm körül hajtanám?

(#18215) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az összefoglalóban ajánlott ventiken kívül érdemes bármi mást venni?
Sajnos nem találtam köztük elég halk típust az általam megcélzott árkategóriában.
2db 14cm-es ventit szeretnék venni, amelyek nagyon halkan biztosítanak viszonylag jó légszállítást. 10-12 dBA körül gondoltam.
2k/db alatt jó lenne megúszni, de ha a kettő kijön 5k-ból, az már elfogadható. Az egyik lehet valamivel gyengébb légszállítású, mint a másik (ha olcsóbb).
Az nem számít, hogy 12V-on ilyen halk, vagy 5V-on.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18216) Gh0sT válasza Grózi (#18194) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elképzelhető, hogy sem a Nanoxia Deep Silence PWM 120 sem a Lepa Bol.quiet nem kapható sehol, vagy valamit benézek?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18217) betyarr válasza Gh0sT (#18216) üzenetére


betyarr
veterán

(#18218) Gh0sT válasza betyarr (#18217) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez megvolt, csak nem ismertem a boltot és vidéken van. Megbízható vajon?

Szerk: közben látom, páran rendeltek már innen a topikból is tőlük.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18219) betyarr válasza Gh0sT (#18218) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon megbízhatóak,korrektek és segítőkészek.rosszat még nem hallottam róluk.együl az áraik kicsit magasabbak az átlagnál.ami még pozitívum,hogy mostmár nem csak futárral küldenek,hanem postán is és így olcsóbb egy kicsivel.

(#18220) betyarr válasza Grózi (#18213) üzenetére


betyarr
veterán

közben rájöttem,hogy nekem nem is a slim változata van a scythe ventinek,hanem EZ.így (ha lehet hinni a leírt adatoknak) akkor a ty 147a zaj-ügyileg visszalépés lenne,hiszen 17-21 dba-t ír,közben a scythe meg csak 10,7 dba.
így azon gondolkodom,hogy a scythe-vel szemben ez a nanoxia lehetne előre lépés,mivel kb. azonos zaj mellett jóval nagyobb a légszállítása (60,1 cfm és 10,5 dba).

és hogy nyilvánvaló legyen hogy hová is kell:
van egy cooler master elite 110 házam [link],aminek a hátulján a táp helye üres,mivel a gép egy noti táppal üzemel.egy amd athlon 5350 proci van benne,amit a gyári 4 centis venti hűt jelenleg leszabályozva.előlről küldi be a levegőt a fent említett scythe.
mivel nem vagyok teljesen elégedett a zaj/hűtés aránnyal,ezért menne egy passzív radiátor [link] a procira és a scythe ventit szeretném cserélni egy halk,de jó lészállítású ventire.ezért gondolkodom ezen a nanoxián: [link]

mi a véleményed?jól műküdne a dolog ezzel az új felállással?

(#18221) mihione


mihione
őstag

Mokoltam kicsit a venti elrendezeseken es azt vettem eszre hogy ha leszedem a radiatort a helyerol akkor szinte teljesen hangtalan,de ha visszarakom akkor viszonylag hangos szivozaja van.ennyit szamitana ez a racs?most pull-pushra raktam eddig csak pull volt.igy talan kisse halkabb.elso-alsoval szinten ez volt a problema de azt leraktam alulra igy megszunt a szivozaj.megoldas lenne esetleg ha kivagnam a ventinel a lyukat es kapna valami mas szolidabb racsozast?eleg barbar de mas otletem nincs.:D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18222) Grózi válasza Bici (#18215) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 2K-ért 10-12 dBa lehetetlen.Meg úgy alapba is lehetetlen,csak gyártói leírásban létezik ilyen... :D A Nanoxia Deep Silence sorozat 140-sét ajánlom neked,de az nem 2K.
Gh0sT Mindkettő csak Varázslónál van,én nyugodtan ajánlom őket-sokat rendeltem tőlük és maximum 1-2 napos csúszás fordult elő 1 vagy 2 alkalommal,de kompenzáltak is érte.
betyarr A gyártói leírást általában Andersen írja... :D A TY-147A is halkabb mint a te Scytche-d,de a Nanoxia is kiváló választás!
mihione
Igen sokszor ennyit számít egy rács,bizonyos ventivel sziszeg-fütyül-másikkal nem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18223) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, támadt egy ötletem.
CM K350-es házamban az első 3 DVD slot kihasználatlan, és úgy vettem észre hogy ott (kezemet odatéve) eleve befelé áramlik a levegő. Lemértem, és oda be kell férnie egy 12cm-es ventinek. A kérdésem az hogy csinált-e már valaki itt ilyet, és hogyan oldotta meg?

Másik mellékes kérdés: szeretnék beszerezni 2 (vagy ha sikerül a fenti ötlet akkor 3) darab 12cm-es ventillátort, lehetőleg fix 800-1000 rpm körül és nem túl drágán. Örülnék ha minél csendesebbek lennének mert jelenleg is van egy 12 cm-esem, de az brutál hangos és ahogy terhelem a gépet csak egyre elviselhetetlenebb lesz.
Van valamilyen konkrét ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(#18224) Grózi válasza AeSDé Team (#18223) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kábelkötegelő csodákra képes,csak akkor az odd helyekre szerkessz valamilyen rácsot,hogy ki is nézzen valahogy(mondjuk akár a rácsra is csavarozhatod a ventit).Ezt ajánlom neked,1000 rpm és nagyon csendes:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18225) betyarr válasza Grózi (#18222) üzenetére


betyarr
veterán

és akkor véleményed szerint ez a nanoxia vagy a TY-147A lenne jobb választás ha minél nagyobb légszállítást minél alacsonyabb zajjal szeretnék?van személyes tapasztalatod mindkettővel?

(#18226) TomiLi


TomiLi
addikt

Én is még vacilálok... :B
Igazság szerint a mostanában legjobban ajánlott ventik, amiket Grózi is ajánlott, nem tetszenek, hiába hatékonyak és halkak. (Talán a Nanoxia... de nagyon talán. A ledes Lepa viszont nem jön be pont a led miatt)
Azt hittem, hogy nem fog érdekelni a külcsín, de mégis.... Ezért azt szeretném kérdezni, hogy az ajánlásban szereplő SilenX Effizio 120/3pin mennyire marad le a top Nanoxia DS (3pin/PWM), és a Lepa Bol.Quiet ventiktől?
Gondolom a SilenX Effizio-nál a szín nem befolyásolja a felépítést.

Csak nem bírtam magammal és vettem próba képpen egy Xilence 120 PWM-et... hát tényleg eléggé fura....
Elég zavaró motor hangja van - nekem. Attól félek, hogy a SilenX is hasonlóan fog muzsikálni csak még több pénzért...

Ebben még tudnátok tanácsot adni? :R

Bogyóka

(#18227) Grózi válasza betyarr (#18225) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudod szabályozni,(mivel 3 pin-s) a Nanoxiát is akkor azt választanám.De csak azért mert mostanában 2 ember is kifogott hibás darabot a TY-ból(persze cserélik gariba,dehát kényelmetlen).És igen mindkettő volt,sőt TY most is van itthon.
ceaser
Azért a SilenX nem Xilence kategória,írtam is hogy az a belépő szint alja.Viszont valakinek az is tökéletesen megfelel-az ő füle kevésbé érzékeny,ennyi.Viszont azért a Bol.Quiet,DS vagy mondjuk az Apache lényegesen jobb a SilenX-nél is

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18228) betyarr válasza Grózi (#18227) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
mi volt a hibajelenség?

(#18229) Grózi válasza betyarr (#18228) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Motor hiba,az egyik el is füstölt.
ceaser A Be Quiet Pure Wings 2-t számításba vetted?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18230) TomiLi válasza Grózi (#18227) üzenetére


TomiLi
addikt

Ismét köszönöm a segítséged!
Tehtá akkor a SilenX a közép kategória. Az Akasa-t szintén nem merném bevállalni, mert Viper-em volt. Annak számomra zavaró rotor hangja volt (140-es/120-asnak is) Persze az apache más, de a Viper tapasztalatok után inkább nem.
Be Quiet-tel szintén hasonló volt a tapasztalat: Volt egy 120-as Pure2-esem már, annak volt motor zaja. De volt szintén Pure2-es, de 140-es ventim, az meg teljesen néma volt.
A Be Quiet ennek ellenére szimpatikus, mert most egy cpu hűtön is az van. Na ez tényleg hangtalan...

A silent wings hol helyezkedik rangsorban a Nanoxia, és Lepa ventikhez képest. (sajnos árát nézve elég húzós, mert ahogy néztem már csak a 2-es verziót kapni)

Bogyóka

(#18231) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv! Mi a véleményetek erről a ventiről? Mennyire halk ez? Egy coolermaster elite házba lenne előlapi ventinek az eredeti helyett, ami szörnyű hangos ha nem veszem le minimumra a fordulatot. Megfelelne az amit linkeltem, vagy keressek inkább valami led nélküli ventit? Max 3k-t költenék 1db ventire. Halknak csak annyira kéne lennie, hogy, ha üresjáratban van a gép akkor ne halljam a hangját a gépelőtt ülve. Ha terhelésnél van egy kis szélzaj az nem zavar, mert a vga-nak is van olyankor.

[ Szerkesztve ]

(#18232) Kovbob válasza Kovbob (#18231) üzenetére


Kovbob
senior tag

Találtam egy BE QUIET ventit is, ez kicsit drágább, de komolyabbnak néz ki, erről mik a vélemények?
Szerk: Ja látom is, hogy ez már az ajánlottak közt ott van.

[ Szerkesztve ]

(#18233) Grózi válasza TomiLi (#18230) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A SilentWings nagyon jó és csendes is.A Shadow Wings szintén.A fülem és a mérő szerint a Nanoxia egy szinten van az utóbbival,csak jobb a légszállítása egy kevéssel(+10 cfm).A saját Viperemnél nem tapasztaltam rotor hangot(120mm) és a Viper R-nél se.
Kálmi2
A Pure Wings jó választás,de hasonló áron van led-sben(kék vagy piros) a Lepa Bol.Quiet ami kicsivel jobb is nála+ 4pin-s.A SickleFlow elég gyenge eresztés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18234) Kovbob válasza Grózi (#18233) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszönöm, a segítséget. A Lepa iPon-ban nem kapható és nem lényeges a led, jó lesz a BE Quiet is. A többi dolgot is iPonból venném, gondoltam hozzá csapom ezt is.

(#18235) Szinyák válasza Grózi (#18233) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi a helpet , sikerült jó árban be szerválnom a radira 2db Akasa Apache black .-et 1300rpm 4pin. + vettem még egy Akasa 15cm y elosztót is hozzá . Kérdésem az alaplapomon a cpu fan egyedül 4tűs érdemes akkor ide kötni őket ? azért vettem hozzá y elosztót akkor erről vezérli majd mind a 2 ventit gondolom ?

Remélem be fog válni és jobb lesz mint a Arctic F12 1300rpm nem lesz kevés ?

Köszi a választ.

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#18236) mihione válasza Szinyák (#18235) üzenetére


mihione
őstag

Ha majd bent van akkor írd le légyszi mennyit változott F12-höz képest a helyzet hőfokok terén.Nekem is az van radin és gondolkoztam a cseréjén.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18237) Grózi válasza Szinyák (#18235) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen a cpu-fan-ra tedd hogy tudd vezérelni.Az Arcticnál jóval halkabb és hatékonyabb lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18238) Szinyák válasza mihione (#18236) üzenetére


Szinyák
őstag

Okés,

amint megérkezik jövök a tesztekkel és tapasztalattal.. Csinálok majd Linx/Prime95 30 perces test results .-ot , hogy lásuk a különbségeket....

Grózi köszi a szakmai véleményeket..

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#18239) S.Y.S. válasza mihione (#18221) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ahol volt lehetőségem elintéztem a kivágást. [link] :K

(#18240) mihione válasza S.Y.S. (#18239) üzenetére


mihione
őstag

Koszi!miutan kivagtad a racsokat sokat halkultak a ventik?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18241) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Milyen venti adapterrel lehet 6 ventit (akasa viper) egybekötni és egyszerre szabályozni egy ventiszabályzóval (pl.: phobya touch 6) ? Azért kéne adapter, mert összesen 12 ventiről lenne szó, elég távol a szabályzótól, és se szabályzó se kábel nincs ami megfelelne ezen paramétereknek.

Előre is köszi!

www.adatfalodesign.hu

(#18242) S.Y.S. válasza mihione (#18240) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Szélsőséges eset vagyok, folyamatosan cserélgettem a ventiket, minél halkabbra, illetve mindig leszabályoztam azokat. Amit kiszámoltam, az győzött meg arról, hogy a rács akadályozza a szellőzést, meg talán az, hogy sosem kapcsolt le a gép túlmelegedés miatt.

(#18243) mihione válasza S.Y.S. (#18242) üzenetére


mihione
őstag

Melegedéssel nekem nincs igazán problémám,viszont ahogy berakom a ventit a gépbe főleg befelé szívásra úgy megjön a hangjuk,üresen pedig nagyon halkak.egyedül emiatt vágnám meg a házamat.Kérdés tegyem vagy ne?Mennyit számít az a rács ténylegesen?szabályzás nélkül mennek egyébként az F12-esek ;]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18244) joe979


joe979
aktív tag

A ventilátor témában ki itt a legnagyobb gyűjtő ? :DDD
Érdekelne a darabszám is :)

Szissz

(#18245) eventus válasza joe979 (#18244) üzenetére


eventus
veterán

Talán a fórum gazda..?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18246) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Dilemmába vagyok,mert ehhez a cucchoz kellene lehető leghalkabb és legjobb hűtő ventik ház, illetve Ninja 3 Rev.-B-re, lehetőleg ne aranyárban,de 1 ventire szánok mondjuk 4k-t...és amennyit és ahová javasoltok, annyi lesz. Köszönöm a segítséget előre is! Esetleg annyit,hogy fekete és piros lenne a dizájn...

Giga B85-D3H
I5 4440
8 giga Kingston Savage
Corsair Carbide 200R

illetve, ha kellene még valami kiegészítő azt is írjátok meg légyszi! Pl. Y elosztó,vagy ventiszabályzó...

[ Szerkesztve ]

(#18247) joe979 válasza eventus (#18245) üzenetére


joe979
aktív tag

Fene tudja, aztán lehet megnyitja Merlin kamráját ..... :)

Szissz

(#18248) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdv Grózi !

Amit már beszéltünk build akadt pár kérdésem.Majdnem 100%ig biztos hogy KrakenX61 lesz a cpu hűtőből.Ugye azt mondtad hogy a 200mm venti helyére érdemes felszerelni a radiátort.Közben találtam egy tesztet ahol szerencsémre pont azt a házat használják teszt gyanánt ami nekem is van ;] Szóval a kérdésem az volna hogy a Kraken felfog férni a ház tetejére? A tesztben az elülső 2 ventilátor helyét használták fel a radiátor elhelyezésére.Azért lenne fontos ezt 100% biztosra tudnom hogy amit írtál elsőre működik mert a keretem sajnos nekem is véges és a kraken ventiket azonnal nem cserélném le.(Tehát ha nem férne fel a tetejére akkor az elülső 2venti helyére megy a radi és rajtam marad 2venti ami helyett egy 200mm is vehettem volna felülre.)
(Esetleg ha kellene valami kiegészítő pl : Y elosztó vagy ventiszabályzó akkor azt is írd meg légyszíves ;] )

Mihamarabbi válaszodat előre is köszönöm !! :R

[ Szerkesztve ]

(#18249) Rick3D


Rick3D
senior tag

Grózi mindenféleképpen :D

[ Szerkesztve ]

(#18250) Grózi válasza adatfalo (#18241) üzenetére


Grózi
Topikgazda

6 Viper egy ágon az sok lesz szerintem!!
joe979
Szerintem nem mondok túlzó számot,ha azt állítom több mint 100 venti fordult meg nálam,csak az elmúlt 2 évben.A Varázslós utalást mire véljem?
polgi803 Akasa Apache Black,Lepa Bol.Quiet Red,Alpenfoehn Wing Boost 2-bármelyik jó lesz arra a procira.
Rickboy
Ha előre rakod akkor befele nyomja a meleg levegőt,ami a vga,lap stb. hőfokainak nem használ.Nem biztos hogy felfér felülre(nem volt ilyen házam)-viszont biztos meg lehet oldani egy kis moddingal.A kérdés az,hogy mennyire merev a háztetö-mert ha bili anyag akkor rezonálni fog(főleg a gyári ventivel)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.